EKSTRA
MENÜ

Ev Düzeni

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.689 haberi bulunmuştur.

Ev Düzeni Haberleri

Her yaş grubu için farklı çözüm önerileri... Ne olacak bu çocukların hali

Her yaş grubu için farklı çözüm önerileri... Ne olacak bu çocukların hali?

Yetişkinler gibi neredeyse bir yıldır kısıtlı bir sosyal hayatta yaşayan çocuklar, belki de virüsün ‘yan etkilerinden’ en çok hasar alan grup. Araştırmalar pandemi öncesi sağlıklı olan çocukların yüzde 58’inde en az bir psikolojik semptom görüldüğünü ortaya koyuyor. Sebeplerin başında evde ve akransız kalmak geliyor. Dört uzmana, çocukların süreçteki kayıplarını ve telafi yöntemlerini sorduk...

24.01.2021Hürriyet Pazar
Bu alanları ve eşyaları kısa sürede düzenleyebilirsiniz

Bu alanları ve eşyaları kısa sürede düzenleyebilirsiniz

Saatler süren ev işleri yorucu olabiliyor. Üstelik işler uzunsa, onu ertelemek de isteyebilirsiniz. Ancak, bazı alanları çok kısa sürede temizleyebilir, işleri de halledebilirsiniz.

24.12.2020Dekorasyon
Evdeki dağınıklığı azaltmak için pratik öneriler

Evdeki dağınıklığı azaltmak için pratik öneriler

Küçük şeyler, her zaman büyük fark yaratır. Özellikle ev düzeni söz konusu olduğunda! Gün içinde koşuştururken, başka bir şeyle meşgul olunduğunda veya yorgun hissedildiğinde evde dağınıklar olur. Bu durumu kontrol almanın yolu ise karışıklığın olduğu noktaları toparlamak... Böylece işleri daha kolay hale getirebilirsiniz.

Velilerin en önemli görevi ev düzenini sağlamak

Velilerin en önemli görevi ev düzenini sağlamak

Öğretim yılı 21 Eylül’de başladı. Anne babaların yeni düzene ve bu düzendeki rollerine ilişkin zihinlerinde pek çok soru var. Çocuk ve Ergen Psikanalisti ve Klinik Psikolog Funda Akkapulu, aileleri dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgilendirdi.

30.09.2020Eğitim
Çocuklarınızdan mükemmellik beklemeyin

Çocuklarınızdan mükemmellik beklemeyin

Yaklaşık altı aydır devam eden pandemi en çok okul çağındaki çocukları etkiledi. İlköğretimde okuyan çocukların çoğu arkadaşlarıyla buluşacağı anı beklerken çoğu da yeni okula başlama heyecanı yaşıyor. Yetkililer tarafından açıklanan ve 31 Ağustos’ta öncelikle online eğitim ile başlayacak yeni eğitim döneminin nasıl ilerleyeceği büyük merak konusu. Özellikle ebeveynlere çok iş düşeceğini belirten uzmanlar, bu süreçte çocuklardan mükemmel olmalarını beklememeleri konusunda onları uyarıyor.

27.08.2020Eğitim
Uzmanlar uyardı Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Uzmanlar uyardı! Sanal alemde çocuklar için yeni tehlike: Gangster oyunu

Bilgisayar oyunları, çocuklar için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Momo, Mavi Balina ve Mavi Bebek derken şimdi de Gangster oyunu çocukları olumsuz etkileyerek şiddete yönlendiriyor. Uzmanlardan oluşan Hürriyet Aile yazarları, aileleri uyararak bu tarz şiddet içerikli oyunların çocukları sosyopat yapabileceği yorumunda bulundular.

Mükemmel evlilik mi yoksa mükemmel uyum mu

Mükemmel evlilik mi yoksa mükemmel uyum mu?

Mükemmel evlilik diye bir şey var mı? Birbirimize uyumlu olduğumuzu nasıl anlayacağız? Evliliklerde rol karmaşası yaşamak normal mi? Neden aldatıyoruz? İlişki ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol ile evlilikler üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

6.08.2020Yaşam
Marketlere yoğun ilgi İşte en çok satın alınan ürünler

Marketlere yoğun ilgi! İşte en çok satın alınan ürünler

Sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesiyle birlikte marketlerde satılan ürünlere yoğun ilgi oluştu. Gıdadan kişisel bakım ürünlerine kadar birçok grupta ürünler yok satmaya başladı. CarrefourSA’nın Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, stoklarının bulunduğunu ve vatandaşların dezenfekte edilmiş ve sosyal mesafesi korunmuş marketlerde alışveriş yaptığını söyledi.

27.04.2020Ekonomi
Evde Kalın Ama Hareketsiz Kalmayın İşte Evde Yapılabilecek Egzersizler...

Evde Kalın Ama Hareketsiz Kalmayın! İşte Evde Yapılabilecek Egzersizler...

Koronavirüs salgını sebebiyle mutlaka evde kalmamız gerekiyor. Ancak evde hareketsiz kalmamak gerektiğini de unutmamak gerekir. Hareketsiz kalmak fiziksel anlamda sağlığımız açısından sorun teşkil edebilir. Hem ruhsal hem de fiziksel sağlık açısından bu dönemde evde yapabileceğimiz en iyi aktivite hiç kuşkusuz ki egzersiz yapmaktır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Hülya Şirzai evde yapılacak egzersizleri ve bize sağlayacak faydalarını anlattı.

6.04.2020İyi Yaşam
Evlerinizi yaz havasına kavuşturmanız için 9 basit öneri

Evlerinizi yaz havasına kavuşturmanız için 9 basit öneri

Yaz sıcaklarında evleri de “yaz havası”na kavuşturmak mümkün.

11.08.2019Dekorasyon
Dağınık ev nasıl düzenlenir

Dağınık ev nasıl düzenlenir?

Evinizi sürekli topluyor ama bir türlü istediğiniz sonuca ulaşamıyor musunuz? O zaman evinizin daha derli toplu durması için ufak ama etkili dokunuşlara ihtiyacınız olabilir. İşte size dağınık evlere sihirli dokunuşlar yapacak altın değerinde tüyolar...

23.04.2019Dekorasyon
Düzenli çekmeceler için pratik yöntemler

Düzenli çekmeceler için pratik yöntemler

Aradığınız bir eşyayı hemen elinizin altında bulmak istiyor ancak bugün koyduğunuz şeyi ertesi gün her yerde arıyor musunuz?

12.10.2018Dekorasyon
Evinizi küçük dokunuşlarla farklılaştırın İşte ipuçları...

Evinizi küçük dokunuşlarla farklılaştırın! İşte ipuçları...

Yaz rehavetinin içinde aslında bir de sonbahara hazırlık var. Sonbahar ayları; Eylül ayında okulların başlamasıyla birlikte tekrar yuvanıza döndüğünüz ve yeni bir başlangıca hazır olduğunuz zamanlar.

6.07.2018Dekorasyon
Evinizde daha fazla yer açabilmeniz için 17 dahiyane fikir

Evinizde daha fazla yer açabilmeniz için 17 dahiyane fikir

Evinizi daha düzenli ve toplu hale getirecek bu fikirleri mutlaka kullanmalısınız!

1.12.2015Dekorasyon
Evde son sözü kadın söylüyor

Evde 'son sözü' kadın söylüyor

Toplum yapısı ataerkil olarak nitelendirilen Türkiye'de sanılanın aksine çoğunlukla kadınların dediği oluyor. Ev düzeni, çocuk, alışveriş, akraba ve komşu ile ilgili konularda son sözü kadınlar söylüyor.

11.07.2014Sağlık
Evinize Ferahlık Katmanın Kolay Yolları

Evinize Ferahlık Katmanın Kolay Yolları

Büyük masraflar yapmadan evinizi yenilemeniz mümkün...

21.05.2014Ev Dekorasyon
Anne olmak zor zanaat

Anne olmak zor zanaat

Bir çocuğun bakımından ve sağlıklı gelişiminden sorumlu olmanın güzelliklerinin yanında zorluklarının da olduğunun, “gerçekçi” bir bakış açısıyla ele alınması, beklentilerin ve hazırlıkların bu doğrultuda yapılması çok önemli.

5.05.2014Eğitim
Elektronik ticarette de atağa kalktı

Elektronik ticarette de atağa kalktı

GEÇTİĞİMİZ günlerde Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa’nın 2014 hedeflerini açıklayan Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı Haluk Dinçer, “Dünya çapında bir web platformu oluşturmak amacıyla, 2014 yılında e-ticarete 15 milyon dolar altyapı yatırımı yapacağız” dedi.

27.03.2014Ekonomi
Hızla yaşlanıyoruz

Hızla yaşlanıyoruz

Türkiye’de genç nüfus oranı 1980-2000 yılları arasında yüzde 20 iken son yıllarda hızla düşerek yüzde 16.6’yla 12 milyon 591 bine geriledi. Genç nüfusun toplam nüfus içindeki oranının 2023’te yüzde 15.1’e düşecek.

17.05.2013Ekonomi
Gençler aileleriyle hangi konuda tartışıyor

Gençler aileleriyle hangi konuda tartışıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın verilerine göre, Türkiye’de gençler aileleri ile en çok yaptıkları harcamalar, tüketim alışkanlıkları, kılık kıyafet, en az ise din ve siyaset nedeniyle tartışıyor. Bakanlığın 18-25 yaş arası gençler arasında yaptırdığı araştırmaya göre, erkekler, kızlara oranla daha fazla sorun yaşıyor.

18.03.2013Eğitim
Gençler aileleriyle ne için tartışıyor

Gençler aileleriyle ne için tartışıyor

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın verilerine göre, Türkiye’de gençler aileleri ile en çok yaptıkları harcamalar, tüketim alışkanlıkları, kılık kıyafet, en az ise din ve siyaset nedeniyle tartışıyor. Bakanlığın 18-25 yaş arası gençler arasında yaptırdığı araştırmaya göre, erkekler, kızlara oranla daha fazla sorun yaşıyor.

17.03.2013Gündem
Aşkın ve ölü şairlerin kentinde, melankolinin kollarında

Aşkın ve ölü şairlerin kentinde, melankolinin kollarında

Dünya siyasetinin güç odaklarından Moskova, şairleriyle de dünya edebiyatında önemli yere sahip. Puşkin, Mayakovski, Lermontov, Yesenin... Kimi caddelerdeki dizeleriyle, kimi de anıtları, müzeleriyle şehre izini bırakmış. Ortak özellikleri hayatlarını dramatik şekilde noktalamaları. Aşk acısıyla intihar edenler, düello kurbanları... Nazım Hikmet de bu isimler arasında. O da memleket aşkı, hasretiyle ölmüş. Eylül kapımızı çaldığında, hüznün mevsimi başlayınca, şairleri hatırlamanın zamanıdır. Nedim GÜRSEL

2.09.2012Kelebek
Türkiyede aile yapısı araştırması - 3

Türkiye'de aile yapısı araştırması - 3

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 12 bin aile üzerinde yapılan “Türkiye'de Aile Yapısı Araştırması”na göre, ailelerde evin düzeni, çocuklar, komşu, akraba ilişkileri ve alışverişle ilgili kararlarda kadının kararı etkili oluyor.

25.04.2012Sağlık
Bugün çocuk olsaydım, Fantastik edebiyat okurdum

'Bugün çocuk olsaydım, Fantastik edebiyat okurdum'

Öykü ve derlemeleriyle yeni kuşağın dikkat çeken isimlerinden biri olan Behçet Çelik, ilk kez gençler için bir roman yazdı. Çelik, "Sınıfın Yenisi adlı" bu romanında ergenlik yıllarının sancılı ruh hallerini konu ediyor. Sayım Çınar, Behçet Çelik’le yeni kitabını konuştu…

16.01.2012Kelebek
Siyaset sonrası günleri düşündü hediyelik eşya markası yarattı

Siyaset sonrası günleri düşündü hediyelik eşya markası yarattı

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış, Türk perakende dünyasında Vakko butikler ile başlayan serüvenine kendi yarattığı hediyelik eşya markasıyla devam etme kararı aldı. Beyhan Bağış, “Bunca yıllık eğitim ve iş tecrübemin üzerine çalışıyorum. Bakan eşiyim diye çalışmayayım mı? Siyasetten sonraki günleri düşünmek zorundayım” dedi.

22.07.2011Ekonomi
Baba gebelik sürecinde katılımcı olmalı

Baba gebelik sürecinde "katılımcı" olmalı

Çocuk sahibi olmaya hazırlanan baba adaylarının, rahat ve eşiyle mutlu bir gebelik süreci geçirmesi için, dokuz aylık sürece “izleyici” olmaktan çok “katılımcı” olmaları gerektiği belirtiliyor.

5.05.2011Kelebek
Borçlar Kanunu değişiyor

Borçlar Kanunu değişiyor

TBMM Adalet Komisyonu, Türk Borçlar Kanunu Tasarısının, hizmet sözleşmelerine dayanan işçi-işveren ilişkisi konusunda yenilikler içeren bölümünü, 2 maddesi dışında kabul etti.

24.12.2008Ekonomi
Bu topraklarda saraya layık mintanlar dikilir, hüzünlü türküler söylenir

Bu topraklarda saraya layık mintanlar dikilir, hüzünlü türküler söylenir

Buldan’ın sokaklarında yürürken kulaklarınıza çalınan "tıkı tıkı tak tak; tıkı tıkı tak tak" sesleriyle irkilirsiniz. Dokuma tezgáhlarının bitmez tükenmez bir sabrın işaretini verdiği sestir bu. Gün görmüş evlerin altlarına, loş ışıklı odalara, salonlara, verandalara kurulmuş tezgáhlar bir saatin kararlılığıyla zamanı öğütür gibidir. Buldan, ahşabın nakış gibi işlendiği tarihi konakları, kuşların konakladığı dağ gölleri ve Denizli yöresinin en hüzünlü türküleriyle gezginlerin ruhunda derin izler bırakır.

21.12.2008Seyahat
Patron işkazalarını önlemek için önlem alacak

Patron işkazalarını önlemek için önlem alacak

Tasarıda, işçi-işveren ilişkisi açısından yer alan diğer düzenlemelere göre, işveren, iş kazalarına karşı gerekli önlemleri alacak. İşverenin, gerekli önlemleri almaması nedeniyle işçinin ölmesi durumunda, işçinin desteğinden yoksun kalanların tazminat alacakları; sözleşmeye aykırılıktan doğan sorumluluk hükümlerine tabi olacak.

15.12.2008Gündem
Diplomalı ev hanımları yetişecek

Diplomalı ev hanımları yetişecek

Milli Eğitim Bakanlığı, “ev hanımlığı”nı artık diplomalı hale getiriyor. Ev işleri işlerini yapacak elemanların yetiştirilmesi amacıyla Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü bünyesinde “Ev ve Aile Hizmetleri” bölümü açıldı. Buradan yetişen “ev hanımları” hem ev işlerini daha nitelikli ve bilimsel yapacak, hem ellerindeki belgelerle kolaylıkla iş bulabilecek, hem de istemeleri halinde üniversiteye gidebilecekler.

20.11.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Taze annelere bunu yapmayın

Bugünlerde Menajerimi Ara dizisiyle ekranlarımıza gelen Canan Ergüder’i görünce iki yıl önce yapılan bir haber geldi aklıma.

29.09.2020

Evde Montessori nasıl uygulanır?

Montessori yöntemi sadece okullarda kullanılabilen bir eğitim modeli değildir. Montessori’nin temel prensiplerini, çocuğunuz Montessori okuluna gitmese bile evde uygulayabilirsiniz.

25.02.2019
Tavsiye mi eleştiri mi

Tavsiye mi eleştiri mi?

Tavsiye verdiğimizi sandığımız bazı anlar anne için yıkıcı olabilir. Kelimelerin gücünü hafif almamak gerekir.

19.02.2019

Flört döneminizi iyi değerlendirin

Hayat ‘mükemmel’ kavramını daimi kılmayacak kadar değişken. Öncelikle ‘mükemmel’ bir evlilik olamayacağını, ilişki kavramının hayat gibi inişli çıkışlı olduğunu ve ilişkinin zaman içinde dalgalardan geçip dinginleşeceğini unutmamak gerek. Mükemmellik aslında insandan çok uzak ve hedef olarak konulduğunda çok yorucu bir kavram.

16.09.2018

Gözyüzü burçlarınıza 10 Şubat 2017 için ne diyor?

Gün boyunca Ay Aslan burcunda hareket edecek ve yılın ilk görkemli ay tutulması etkisi altındayız diyebiliriz artık.

10.02.2017

Terör olaylarından korkan çocuklara nasıl davranılmalı?

Cuma gecesi Türkiye çok büyük bir badire atlattı.

20.07.2016

Öyle Bir Gültepe Olmuş Ki!

Bu sezon başlamasını heyecanla beklediğim dizilerin başında Benim Adım Gültepe (BAG) geliyordu.

26.09.2014
Erken yaşta anne olmak avantaj mıdır

Erken yaşta anne olmak avantaj mıdır?

En ideal anne olma yaşı, kişinin duygusal olgunluğa ulaştığı yaştır!

1.05.2014

En çok incittiklerimiz aslında en çok sevdiklerimiz

Bir roman daha. Damardan. Çok çok duygusal. Sarsıyor insanı. Yapmış yine yapacağını Elif Şafak. Doğan Kitap’tan çıkan son romanı ‘İskender’de anne-oğul ilişkisini anlatıyor. Çöz çözebilirsen. Bütün kadınların okuması lazım. Erkeklerin de tabii.

16.07.2011

İzmirli sanatçıya Fransız sanat ve edebiyat nişanı

Çimen Seymen, iki yıl önce röportaj yaptığım Fransa’da yaşayan İzmirli bir sanatçı.

16.02.2011