EKSTRA
MENÜ

Emea

Emea ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emea haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.009 Emea haberi bulunmuştur.

Emea Haberleri

Turkcell, 5G teknolojisine geçiş için hazır

Turkcell, 5G teknolojisine geçiş için hazır

Turkcell, son dört yılda gerçekleştirdiği yeni nesil altyapı yatırımlarıyla 5G teknolojisine geçiş konusunda hazırlıklı operatör konumuna geldi. Yüksek güvenlikli veri merkezlerine kurduğu bulut şebeke mimarisi ile birlikte Turkcell müşterilerine sunduğu data ve ses kapasitesinin yüzde 70’ini sanal platformlar üzerinden karşılıyor.

30.03.2021Teknoloji
Subway ve Guild Esportstan İş Birliği

Subway ve Guild Esports'tan İş Birliği

Subway, ünlü futbolcu David Beckham’ın da ortağı olduğu global e-spor takımı Guild Esports ile iş birliğine girdi.

29.03.2021eSpor
Lenovo, Hollandanın yeni süper bilgisayarına güç verecek

Lenovo, Hollanda'nın yeni süper bilgisayarına güç verecek

Lenovo, Hollanda eğitim ve araştırma kurumlarının kooperatif birliği SURF çatısı altında yapımına 2021'in ilk aylarında başlanan 20 milyon avro değerindeki yeni süper bilgisayara güç verecek. Yeni süper bilgisayarda AMD EPYC işlemciler, NVIDIA A100 Tensor Core GPU'lar ve NVIDIA Mellanox HDR InfiniBand ağ donanımına sahip Lenovo ThinkSystem sunucular kullanılacak.

17.03.2021Teknoloji
Dünyayı ısıtmadan ofiste çalışmak mümkün

Dünyayı ısıtmadan ofiste çalışmak mümkün

Epson’un ‘ısısız’ mürekkep püskürtme teknolojisi ısıya ihtiyaç duymadığı için hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de çevreyi koruyor. Sayfa başı maliyeti yüzde 50 düşüren bu teknoloji, daha düşük arıza oranı ve bakım maliyeti sunuyor.

16.03.2021Teknoloji
Trendyol, Türkiye’den ilk 10’a giren tek şirket oldu

Trendyol, Türkiye’den ilk 10’a giren tek şirket oldu

Trendyol, mobil uygulama analiz platformlarından App Annie tarafından açıklanan EMEA merkezli alışveriş uygulamaları listesine Türkiye’den ilk 10’a giren tek şirket oldu.

12.03.2021Teknoloji
TikTok, siber zorbalığa karşı yorum filtreleme özelliğini güncelliyor

TikTok, siber zorbalığa karşı yorum filtreleme özelliğini güncelliyor

TikTok, siber zorbalığa karşı geliştirdiği yorum filtreleme özelliğini, kullanıcılarına rahatsız edici ve spam yorumların kolaylıkla ulaşmasını engellemek için tasarlayarak güncelledi.

11.03.2021Teknoloji
Demet İkiler, En Güçlü 50 Kadın CEO listesinde zirvede

Demet İkiler, En Güçlü 50 Kadın CEO listesinde zirvede

Her sene Ekonomist dergisinin öncülüğünde hazırlanan “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” listesinde bu sene ilk sırayı WPP’nin Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM EMEA CEO'su Demet İkiler aldı. İkiler, son 5 yıldır ilk 10 içinde yer aldığı listede bu sene, Mart 2020 yılında EMEA CEO’su olması ile birlikte 1. sıraya yükseldi.

11.03.2021Ekonomi
Fitche göre enflasyon azalacak

Fitch'e göre enflasyon azalacak

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Direktörü Douglas Winslow, Türkiye’de enflasyonun 2021 yılının sonunda yüzde 11'e, 2022 yılının sonunda da yüzde 9,2 seviyesine gerilemesinin beklendiğini ifade etti.

10.03.2021Ekonomi
Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın kazananları belli oldu

Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın kazananları belli oldu

Facebook’un desteği ile bu yıl 15’incisi düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın sonuçları açıklandı. Pandemi tedbirleri nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilen ve kazananların açıklandığı ödül töreninde; yüzde 10632’lik büyüme ile geçen yılın da büyüme oranını geçen Yolcu360 Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi oldu.

17.02.2021Teknoloji
Acer, yeni dizüstü bilgisayarı TravelMate Spin B3ü tanıttı

Acer, yeni dizüstü bilgisayarı TravelMate Spin B3'ü tanıttı

Acer öğrenciler için özel tasarlanan yeni dizüstü bilgisayarı TravelMate Spin B3’ü tanıttı. İşte ürünün öne çıkan özellikleri ve fiyatı...

20.01.2021Teknoloji
Acer Chromebook Spin 514 tanıtıldı

Acer Chromebook Spin 514 tanıtıldı

Acer AMD Ryzen 3000 C-Serisi Mobil İşlemciler ve AMD Radeon grafiklere sahip ilk Chromebook modeli olan Chromebook Spin 514’ü (CP514-1H ve CP514-HH) tanıttı.

8.01.2021Teknoloji
Hakan Yalnız Petlas Genel Müdürü oldu

Hakan Yalnız Petlas Genel Müdürü oldu

Türkiye’nin yerli sermayeli sanayi gücü Abdulkadir Özcan A.Ş. (AKO Grup) bünyesinde bugüne dek 600 milyon dolar yatırım yapılan, ülkemiz lastik sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli lider markası PETLAS’ta üst düzey görev değişikliği gerçekleşti.

7.01.2021Ekonomi
Dünya çapında 400 bin kuruluş veri korumasında Veeam’e güveniyor

Dünya çapında 400 bin kuruluş veri korumasında Veeam’e güveniyor

Bulut Veri Yönetimi’ne olan talebin artmasıyla 2020 yılında pazar lideri konumunu güçlendiren Veeam, 2021’de de kuruluşların veri koruma ihtiyaçlarını karşılayacak kapsamlı çözümlerle büyümesini sürdürecek.

23.12.2020Teknoloji
Ağız ve diş sağlığı teknolojilerindeki son gelişmeler

Ağız ve diş sağlığı teknolojilerindeki son gelişmeler

Dijitalleşmenin faydaları COVID-19 salgını döneminde net bir şekilde karşımıza çıktı. Pek çok sektör dijital dönüşüme girerken, ağız ve diş sağlığı da son teknolojiden üzerine düşeni aldı. Bu kapsamda Align Technology Türkiye Genel Müdürü Evren Köksal, önemli açıklamalarda bulundu.

7.12.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türk Startup Web Summit 2020’de

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türk Startup Web Summit 2020’de

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu "Ülkemizde yatırım yapmak üzere birçok fonun kurulduğu bir dönemden geçiyoruz ve önümüzdeki 5 yılda Türkiye’de daha büyük hacimli bir yatırım dönemi gözlemleyeceğiz" dedi.

4.12.2020Ekonomi

Bakan Selçuk’tan MEBİM’e kutlama

'En İyi İletişim Merkezi' kategorisinde dünya ikincisi olan Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) ekibi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile video konferans aracılığıyla yapılan toplantıda buluştu.

27.11.2020Eğitim
Dijital reklamlarda yeni trendler masaya yatırıldı

Dijital reklamlarda yeni trendler masaya yatırıldı

Marka Güvenliği 2020 Araştırma Verileri yayınlandı. Tüm dünya geneline baktığımızda çevrimiçi olarak harcanan sürenin; bilgisayarlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları dahil, günde ortalama 6 saat 49 dakikaya ulaştığı görülüyor. Bu süre, internet kullanıcılarının üç yıl önce çevrimiçi olarak harcadıkları süreden yarım saat daha fazla.

25.11.2020Teknoloji
Ama oyun oynamak iyidir...

Ama oyun oynamak iyidir...

Bazı video oyunlarının çocukları şiddete yönlendirdiği uzun yıllardır dillendirilen bir iddia. Ne yazık ki bu iddiayı güçlendiren olaylar da yaşıyoruz. Ancak Oxford Üniversitesi’nin bir araştırması video oyunu oynayan kişilerin oynamayanlara göre kendilerini daha iyi hissettiğini ortaya koyuyor. Uzmanlar oyuncak seçer gibi oyunlarda da yaş aralığına dikkat edilmesi gerektiği fikrinde... Doğru oyun çocuğun gelişimine katkı sağlar. Ayrıca büyüklere de yarar.

PUBG Mobiledan 2 milyon dolar ödüllü turnuva

PUBG Mobile'dan 2 milyon dolar ödüllü turnuva

PUBG Mobile24 Kasım’da önemli bir etkinlik gerçekleşecek. Dünyanın en iyi 24 takım kazanmak için oynayacak.

14.11.2020Teknoloji
Koronavirüs dijital dönüşümü hızlandırdı

Koronavirüs dijital dönüşümü hızlandırdı

Equinix tarafından yapılan pazar araştırması Global Interconnection Index (GXI)’e göre COVID-19 pandemi süreci, işletmelerin önümüzdeki üç yıl içinde planladığı dijital altyapı dönüşüm projelerinde çarpıcı bir etki yaratacak. Araştırmanın 4. Sayısına göre telekomünikasyon, bulut & BT, içerik & dijital medya gibi sektörlerin içinde bulunduğu dijital servis sağlayıcıların ve teknoloji sağlayıcıların, uç (edge) bilişim teknolojisindeki dijital boşlukları kapatmaya yönelik taleplerin artması ile birlikte özel bağlanabilirliğin 2019 ile 2023 yılları arasında 5 Kat artacağını tahmin ediliyor.

10.11.2020Teknoloji
Dynabook bilgisayarlar Türkiye pazarına girdi

Dynabook bilgisayarlar Türkiye pazarına girdi

Sharp Corporation, 2018’de Toshiba Client Solutions'ı satın aldığında bu birimi Dynabook olarak yeni bir markaya dönüştürdü. Ve aradan geçen iki yılın ardından Dynabook, Türkiye pazarına giriş yaptı.

4.11.2020Teknoloji
PUBG Mobile EMEA Liginde Türk ekibinden önemli başarı

PUBG Mobile EMEA Ligi'nde Türk ekibinden önemli başarı

Natus Vincere, PUBG MOBILE EMEA Ligi finallerinde şampiyon oldu. Finallerde ikinci olan Türk ekibi Klas Game Esports önemli bir başarı gösterirken, Godsent ve Konina Power ekipleri de sıradaki 2 milyon dollar ödüllü PUBG MOBILE Global Şampiyonası biletini aldı.

3.11.2020Teknoloji
MEB İletişim Merkezi’ne uluslararası madalya

MEB İletişim Merkezi’ne uluslararası madalya

Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) '444 0 632' danışma hattı, Dünya Çağrı Merkezi (Contact Center World) tarafından düzenlenen yarışmada dereceye girdi. MEBİM, çağrı merkezleri sektöründe finale kalarak 'En İyi İletişim Merkezi' kategorisinde gümüş madalyayla dünya ikincisi oldu.

30.10.2020Eğitim
Acer, yeni nesil Chromebooklarını görücüye çıkardı

Acer, yeni nesil Chromebook'larını görücüye çıkardı

Acer, Qualcomm Snapdragon 7c bilgi işlem platformuyla gelen ilk Chromebook modeli Acer Chromebook Spin 513’ü ve Acer Chromebook Enterprise Spin 513’ü duyurdu.

22.10.2020Teknoloji
Uzaktan eğitime dijital dönüşüm penceresinden bakılmalı

'Uzaktan eğitime dijital dönüşüm penceresinden bakılmalı'

Microsoft, yeni okul yılında uzaktan ve hibrit eğitim modellerinin kalitesini iyileştirmeye yönelik çalışıyor. Şirket, fiziksel eğitimden uzaktan & hibrit modele geçiş sürecinde eğitim sisteminin tüm paydaşları için kendisini bir “teknoloji partneri” olarak konumluyor.

2.10.2020Teknoloji
SAP’nin Türkiye’deki en büyük iş ortağı itelligence Türkiye, 6 yılda 6 kat büyüdü

SAP’nin Türkiye’deki en büyük iş ortağı itelligence Türkiye, 6 yılda 6 kat büyüdü!

Pandemiyle birlikte ezberlerin hiç olmadığı kadar bozulduğu bu özel dönemde, A’dan Z’ye her alanda önem kazanan bir kavram var ki o da artık soluduğumuz hava kadar önemli bir ihtiyaç olan dijital dönüşüm.

1.10.2020Ekonomi
PUBG Mobile EMEA Ligi için verilen tarih değişti

PUBG Mobile EMEA Ligi için verilen tarih değişti

Geçtiğimiz günlerde duyurulan ve Türkiye’de de elemelerinin gerçekleştirilecek PUBG Mobile EMEA Ligi için verilen tarih değişti. Turnuvanın tarihi, global turnuva takvimine uyması için 1 hafta erkene çekilerek 9-25 Ekim tarihleri arasına alındı.

29.09.2020Teknoloji
Demet İkiler, bu yıl da dünyada rol modeli olan 100 kadın kahramandan biri oldu

Demet İkiler, bu yıl da dünyada rol modeli olan 100 kadın kahramandan biri oldu

Türkiye ve Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgesinde reklam sektörünün ileri gelen liderlerinden biri olan Demet İkiler, The HERoes Top 100 Role Model Women Executives listesinde iki yıl üst üste yer alarak bu sene de ülkemize bu gururu yaşattı.

25.09.2020Ekonomi
Siber güvenlik yatırımları trilyon dolara koşuyor

Siber güvenlik yatırımları trilyon dolara koşuyor

“Pulse of Fintech” raporunun 2020’nin ilk altı ayını değerlendirdiği bölümü yayımlandı. Rapora göre küresel fintech finansmanı yılın ilk yarısında Covid-19’un da etkisiyle geçen yıla oranla keskin bir düşüş gösterdi. Ancak siber güvenliğe yapılan küresel yatırım, 2019 rekorunu katlayarak 870,8 milyon dolara ulaştı.

24.09.2020Teknoloji
Türk Telekom 2019 yılı Faaliyet Raporu’na uluslararası 18 ödül

Türk Telekom 2019 yılı Faaliyet Raporu’na uluslararası 18 ödül

Türk Telekom 2019 Yılı Faaliyet Raporu, uluslararası çapta yüzlerce şirketin faaliyet raporlarının değerlendirmeye alındığı Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) ile faaliyet raporlarının “Oscar”ı olarak kabul edilen Annual Report Competition’da (ARC) toplam 18 ödüle layık görüldü.

21.09.2020Teknoloji
PUBG Mobile EMEA Ligi kapılarını açıyor

PUBG Mobile EMEA Ligi kapılarını açıyor

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi için duyurulan PUBG Mobile EMEA Ligi, 100 bin dolarlık ödül havuzuna sahip olacak ve PUBG Mobile Global Şampiyonası’na katılma şansı sunacak.

16.09.2020Teknoloji
Gelecek 40 yılın uzay stratejisi bugünden hazır

Gelecek 40 yılın uzay stratejisi bugünden hazır

ABD Uzay Kuvvetleri Baş Bilimadamı Dr. Joel B. Mozer, "Uzay maceramızda 63 yılı geride bıraktık. Yörüngede 3 bine yakın uydu var. Önümüzdeki yıllar için binlerce uydu planı var. Sadece yakın zaman içindeki projeksiyonlar bile, halen 351 milyar dolar düzeyinde bulunan küresel uydu sektörünün 3 trilyon dolara ulaşacağını gösteriyor." ifadelerini kullandı.

3.09.2020Teknoloji
Doğu Anadolu Gözlemevi ne zaman kapılarını açacak

Doğu Anadolu Gözlemevi ne zaman kapılarını açacak?

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Doğu Anadolu Gözlemevi'nin 2021'de açılacağını belirterek, "Doğu Anadolu Gözlemevi için heyecanlıyız. Bu gözlemevi 4 metre çapında aynaya sahip olacak." dedi.

2.09.2020Teknoloji
Airbus, TELEO ile BADR-8 uydusunu inşa edecek

Airbus, TELEO ile BADR-8 uydusunu inşa edecek

Airbus, yeni nesil telekomünikasyon uydusu BADR-8'i inşa etmek için dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden Arabsat ile sözleşme imzaladı. BADR-8, Arabsat’ın yerini alacak ve kapasitesini artıracak ve BADR etkin noktası 26°E’deki ana faaliyet alanını artıracak.

26.08.2020Teknoloji
Uydu ve uzay ekosistemi 1-2 Eylül’de bir araya geliyor

Uydu ve uzay ekosistemi 1-2 Eylül’de bir araya geliyor

5. Küresel Uydu ve Uzay Şovu, Global Sat Show, TÜRKSAT, Türkiye Uzay Ajansı, EMEA Uzay Operatörleri Birliği’nin desteğiyle 01-02 Eylül 2020’de online olarak gerçekleştirilecek. Yüzde 85’i yabancı olmak üzere 16 bin kişinin kayıt yaptırdığı fuar boyunca ABD Uzay Kuvvetleri’nden Dr. Joel B. Mozer ve Rusya’dan Glavkosmos üst yöneticisi Dmitry Loskutov gibi önemli konuşmacıların yer alacağı webinarlar da düzenlenecek.

25.08.2020Teknoloji
Yıldız Teknoparktaki iki şirket hızlı büyüyen şirketler listesine girdi

Yıldız Teknopark'taki iki şirket hızlı büyüyen şirketler listesine girdi

Yıldız Teknopark’ta faaliyet gösteren iki şirket, 2019'un en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği "Deloitte Technology Fast 500 EMEA" listesine girdi.

20.08.2020Teknoloji
Demet İkiler WPP Kapsayıcılık Konseyi’nin üyesi oldu

Demet İkiler WPP Kapsayıcılık Konseyi’nin üyesi oldu

WPP Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM EMEA CEO’su Demet İkiler, bu görevlerinin yanı sıra WPP’nin kapsayıcılık, çok seslilik ve ırkçılık karşıtlığı alanında hayata geçirdiği Kapsayıcılık Konseyi’nin üyeliğine getirildi.

10.08.2020Ekonomi
Seyahat engeli kalkınca uçak bileti aramaları arttı

Seyahat engeli kalkınca uçak bileti aramaları arttı

Google Arama Trendleri raporunda Temmuz ayında internette en çok hangi kelimelerin arandığı belirlendi. Rapora göre, Türkiye’de en çok "güneş kremi", "kiralık daireler" ve "uçak bileti" arandı.

20.07.2020Teknoloji
Sahada çalışanlar özel dizüstü bilgisayar serisi: Enduro

Sahada çalışanlar özel dizüstü bilgisayar serisi: Enduro

Acer, sahada çalışan profesyonellerin ihtiyaç duyduğu dayanıklılığı, taşınabilirliği ve performansı sunmak için özel olarak tasarlanan sağlam dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerden oluşan Enduro serisini duyurdu.

24.06.2020Teknoloji
Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

Acer, içerik üreticiler için özel olarak tasarlanan cihazlardan oluşan ConceptD serisini yeni monitörler, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla genişlettiğini duyurdu.

24.06.2020Teknoloji
Acer, yeni oyuncu dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Acer, yeni oyuncu dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

Acer, dün çevrim içi olarak düzenlediği global basın konferansında Predator Helios 700, Predator Helios 300, Predator Triton 300 ve Nitro 7 modellerini yenilediğini duyurdu.

24.06.2020Teknoloji
Acer, yeni oyun ekosistemini görücüye çıkardı

Acer, yeni oyun ekosistemini görücüye çıkardı

Acer, yeni oyun PC’leri, monitörleri ve aksesuarlarını ortaya çıkardı. İşte Acer'ın dün tanıtılan ve öne çıkan yeni ürünleri...

24.06.2020Teknoloji
Yeni Acer Swift 5 duyuruldu: İşte öne çıkan özellikleri

Yeni Acer Swift 5 duyuruldu: İşte öne çıkan özellikleri

Acer, yeni Swift 5 dizüstü bilgisayarını görücüye çıkardı. Tasarım ve performans konusunda dikkat çeken ürün, oldukça hafif bir yapıda. Bu yılki modelde bulunan ince çerçeveler %90 ekran gövde oranı elde edilmesini sağlıyor. Ürün Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass kaplı dokunmatik ekrana ve sis yeşili gibi yeni renk seçeneklerine sahip.

24.06.2020Teknoloji
Acer, yeni Chromebook serisini tanıttı: İşte özellikleri ve fiyatları

Acer, yeni Chromebook serisini tanıttı: İşte özellikleri ve fiyatları

Acer, tüketicilere ve kurumsal müşterilere yönelik Chromebook serisini yeni Acer Chromebook Spin 713 ve Acer Chromebook Enterprise Spin 713 modelleriyle genişletti. Şirket ayrıca öğrenciler için tasarlanan dönüştürülebilir Chromebook Spin 311 dizüstü bilgisayarını da duyurdu.

24.06.2020Teknoloji
Türkiye global oyun endüstrisinde ilk beşe yükselebilir

'Türkiye global oyun endüstrisinde ilk beşe yükselebilir'

INTEL ESL Gaming Fest ve oyun girişimciliği yarışması “Next Game Startup”, 23 Haziran tarihinde, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, INTEL EMEA Bölgesi Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Maurits Tichelman, INTEL Ortadoğu Türkiye ve Afrika Bölgesi Satış Direktörü Ali Rıza Küçük, ESL Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kazar ve İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in katılımı ile gerçekleştirilen online basın toplantısı ile duyuruldu.

23.06.2020Teknoloji
Gençler geleceğin mesleklerine daha donanımlı hazırlanacak

Gençler geleceğin mesleklerine daha donanımlı hazırlanacak

Gençleri geleceğin mesleklerine daha donanımlı hazırlamak için Microsoft Türkiye’nin başlattığı Devler Azure’da Virtual Bootcamp webinarları sürüyor. Herkesin katılımına açık ücretsiz program dâhilinde geliştiriciler, lider yazılım şirketlerinden uzmanlar ve yazılımın influencer’ları ile çevrimiçi olarak bir araya geliyor. Programda demolar yapılıyor, en yeni bilgiler paylaşılıyor, hackathonlar düzenleniyor ve katılımcılara görevler veriliyor. Microsoft Cloud Society platformundan da takip edilebilen program, kendini geleceğin mesleklerine şimdiden hazırlamak isteyenler için yıl sonuna kadar sürecek.

19.06.2020Teknoloji
Pernod Ricard büyüme hedeflerinin süreceğini açıkladı; Türkiye’ye yatırım yapan kazanıyor

Pernod Ricard büyüme hedeflerinin süreceğini açıkladı; Türkiye’ye yatırım yapan kazanıyor

Türkiye’nin Pernod Ricard için ‘proje fabrikası’niteliği taşıdığına işaret eden şirketin Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay “Birçok önemli projeyi ilk önce Türkiye’de hayata geçirip daha sonra diğer ülkelere ihraç ediyoruz. Türkiye yatırımlarımız sürecek” dedi.

18.06.2020Ekonomi
Covid-19 müzik dinleme alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdi

Covid-19 müzik dinleme alışkanlıklarımızı nasıl değiştirdi?

Covid-19 birçok alışkanlığımız gibi sosyalleşme alışkanlıklarımızı da kökünden değiştirmeye devam ederken, müziğin dertlerimizi unutturduğu ve modumuzu yükselttiğini hiçbirimiz inkar edemeyiz. Gerek evde spor yaparken gerekse rahatlamak için müzik dinlemenin zor günleri atlatmamıza yardımcı olduğu bir gerçek. Müziğin de dijitalleşmesi ile müzik dinleme platformlarının sektörün ana oyuncularından biri haline gelmesi çok da uzun bir zaman almadı. İzolasyonun başlamasıyla diğer alışkanlıklarımız ve tercihlerimiz gibi müzik dinleme tercihlerimiz de büyük oranda değişti.

16.06.2020Teknoloji
3M Türkiye solunum koruyucu maske üretimine başladı

3M Türkiye solunum koruyucu maske üretimine başladı

Koronavirüs’ün (COVID-19) görülmeye başladığı ilk günden itibaren, salgına koruyucu ekipman ve tıbbi malzeme üretimiyle talebe cevap verebilmek için imkanlarını kullanan 3M, bu alandaki üretim kapasitelerini tüm dünyada artırdı. Şirket, Türkiye'de sağlık sektörünün maske talebini karşılayabilmek adına, Nisan 2020 itibarıyla FFP1 ve FFP2 solunum koruma maskelerin üretimine başladı. 3M Türkiye bu kapsamda ayda ürettiği 1 milyon 200 bin maskeyi, öncelikle sağlık sektöründe kullanılmak üzere Türkiye iç pazarına sunacak.

15.06.2020Teknoloji
Güler Sabancı kimdir Sakıp Sabancının yeğeni Güler Sabancının biyografisi

Güler Sabancı kimdir? Sakıp Sabancı'nın yeğeni Güler Sabancı'nın biyografisi

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu ve Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi’nin kuruluş fikrinin ortaya çıktığı ilk andan günümüze kadar geçen süreci Alfa Yayınları’ndan çıkan ‘Bir Üniversite Var Ederken’ kitabında anlattı. Peki, Güler Sabancı kimdir? İşte Sakıp Sabancı'nın yeğeni Güler Sabancı'nın biyografisi

11.06.2020Gündem