EKSTRA
MENÜ

Doodle

Doodle ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doodle haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 639 Doodle haberi bulunmuştur.

Doodle Haberleri

Öğretmenler Günü için Googledan doodle sürprizi Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıktı İşte tarihi ve önemi

Öğretmenler Günü için Google'dan doodle sürprizi! Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıktı? İşte tarihi ve önemi

24 Kasım Öğretmenler Günü Google tarafından da unutulmadı. Dev arama motoru Google, Öğretmenler Günü dolayısıyla doodle hazırladı. Google'ın ana sayfasında yer alan logoya tıklandığında, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne ilişkin haberler görülüyor. Pek çok ülkede 1994'ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Ancak bu özel gün ülkemizde 24 Kasım'a denk geliyor. Peki, 24 Kasım Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıktı? İşte, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün tarihi...

24.11.2020Gündem
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Googledan doodle sürprizi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Google'dan doodle sürprizi

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel Doodle (tema) tasarladı.

29.10.2020Teknoloji
Googledan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel doodle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının tarihi

Google'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel doodle! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın tarihi

Dünyaca ünlü arama motoru devi Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel doodle tasarladı. Özel günlerde kullanıcılarını şaşırtan Google, Cumhuriyet'in 97'nci yılı için ana sayfasını TBMM görseli ile değiştirdi. Google sayfasını tıklayan kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel bilgilere erişebiliyor. Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta coşku ile kutlanıyor. İşte, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın tarihiyle ilgili ayrıntılar...

29.10.2020Gündem
İyi ki doğdun Oğuz Atay

İyi ki doğdun Oğuz Atay

İnternet arama motoru Google, yazar Oğuz Atay’ın 86’ncı doğum gününü özel logo ile kutladı.

13.10.2020Kitap Sanat
Sözleri ile kitaplarıyla anılan yazar Oğuz Atay kimdir, nerelidir Googledan Oğuz Atayın 86. doğum gününe özel doodle

Sözleri ile kitaplarıyla anılan yazar Oğuz Atay kimdir, nerelidir? Google'dan Oğuz Atay'ın 86. doğum gününe özel doodle!

Oğuz Atay'ın hayatı Google'ın yaptığı doodle sürprizinin ardından gündeme geldi. Özel günlerde kullanıcılarını şaşırtmaya devam eden arama motoru devi Google, ünlü yazar Oğuz Atay'ın 86. yaş günü için doodle hazırladı. Oğuz Atay görselinin yer aldığı Google ana sayfasına tıklandığında, yazarın hayatı, kitapları ve biyografisiyle ilgili bilgiler öğreniliyor. Türk edebiyatının en önemli eserlerinden biri olan Tutunamayanlar romanıyla 1970 TRT Roman Ödülü'nü kazanan Oğuz Atay'ın öldükten sonra iki kitabı daha yayımlandı. Peki, Oğuz Atay kimdir? İşte, Oğuz Atay'ın sözleri ve hayatıyla ilgili merak edilenler...

12.10.2020Gündem
Googleın ana sayfasında Oğuz Atay sürprizi

Google'ın ana sayfasında Oğuz Atay sürprizi

Google, yazar Oğuz Atay'ın 86. doğum gününü özel logo ile kutluyor.

12.10.2020Teknoloji
Google ne zaman kuruldu Google 22. doğum gününü özel doodle ile kutluyor

Google ne zaman kuruldu? Google 22. doğum gününü özel doodle ile kutluyor

Google 22. yaş gününü özel doodle ile kutluyor. En çok kullanılan arama motoru Google, özel günlerde günün anlam ve önemine uygun doodle hazırlıyor. Birçok önemli güne vurgu yapan Google şimdi de doğum gününe özel bir çalışma yayınladı. İlk olarak, 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kurulan Google, günümüzde fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımı Picasa ve anlık mesajlaşma Google Talk gibi uygulamalarla masaüstüne kadar uzanıyor. İşte, Google'ın kurucuları ve kısa tarihi.

27.09.2020Teknoloji
22 Eylül Sonbahar dönümü nedir Googledan 2020 Sonbahara özel doodle tasarımı

22 Eylül Sonbahar dönümü nedir? Google'dan 2020 Sonbahara özel doodle tasarımı

Dünyaca ünlü arama motoru Google, 22 Eylül Sonbahar dönümüne özel doodle tasarladı. Google ana sayfasını açan kullanıcılar, 2020 Sonbahara özel doodle tasarımı ile karşılaşıyor ve tasarıma tıkladıklarında 2020 Sonbahar mevsimiyle ilgili tüm içeriklere kısa yoldan ulaşabiliyor. Peki, 22 Eylül Sonbahar dönümü nedir?

22.09.2020Gündem
Turhan Selçuk kimdir Google Turhan Selçuku doodle yaptı Turhan Selçukun hayatıyla ilgili bilgiler

Turhan Selçuk kimdir? Google Turhan Selçuk'u doodle yaptı! Turhan Selçuk'un hayatıyla ilgili bilgiler

Turhan Selçuk'un hayatı, ünlü arama motoru devi Google'ın doodle sürpriziyle gündeme geldi. Google ünlü karikatürist Turhan Selçuk'un doğum günü nedeniyle ana sayfasında farklı görsele yer verdi. Bu görselleri Hürriyet çizeri M.Kutlukhan Perker hazırladı. Bir çok gazetede çalışan Turhan Selçuk, Türkiye'de Semih Balcıoğlu ve Ferit Öngören ile beraber Karikatürcüler Derneği'nin kurucuları arasında yer alıyor. Peki, Turhan Selçuk kimdir? İşte, Turhan Selçuk'un hayatıyla ilgili bilgiler.

30.07.2020Gündem
Dilhan Eryurt kimdir, ne zaman öldü Googledan Türk bilim kadını Dilhan Eryurt tasarımlı doodle

Dilhan Eryurt kimdir, ne zaman öldü? Google'dan Türk bilim kadını Dilhan Eryurt tasarımlı doodle

Ünlü arama motoru Google, NASA’da görev yapan ilk Türk bilim kadını Dilhan Eryurt'u anmak için Doodle hazırladı. Dilhan Eryurt, Ay'a ilk iniş için yaptığı çalışmalar nedeniyle 1969'da Apollo Başarı Ödülü ile ödüllendirilmişti. Dilhan Eryurt, 13 Eylül 2012'de Ankara'da geçirdiği bir kalp krizi sebebiyle hayatını kaybetmişti.

20.07.2020Gündem
Googleın ana sayfasında Dilhan Eryurt sürprizi

Google'ın ana sayfasında Dilhan Eryurt sürprizi

Google, NASA’da görev yapan ilk Türk bilim kadını Dilhan Eryurt'u anmak için Doodle hazırladı.

20.07.2020Teknoloji
Yaz sezonu doodle oldu Yaz gün dönümü ne zaman 21 Haziran yaz gün dönümü özellikleri nedir

Yaz sezonu doodle oldu! Yaz gün dönümü ne zaman? 21 Haziran yaz gün dönümü özellikleri nedir?

Yaz sezonu ile ilgili Google doodle hazırladı. Önemi günlerde Google günün anlam ve önemine uygun doodle hazırlıyor. Vatandaşlar bunun ardından yaz gün dönümü ile ilgili araştırmalarını hızlandırdılar. Güneş, Dünya'nın eğik ekseni nedeniyle yıl boyunca gökyüzünde en düşük veya en yüksek noktaya ulaştığında bir gündönümü oluşuyor. Peki Yaz gün dönümü ne zaman? Yaz gün dönümü özellikleri nelerdir?

20.06.2020Gündem
Tomris Uyar kimdir Tomris Uyar Google’da Doodle oldu

Tomris Uyar kimdir? Tomris Uyar Google’da Doodle oldu!

Tomris Uyar’ın hayatı merak edilen konular arasında yer alıyor. Tomris Uyar kimdir, sözleri nelerdir? Çağdaş Türk öykücülüğünün öncülerinden yazar Tomris Uyar’u bugün Google doodle yaptı. Önemli isimler için günün anlam ve önemine uygun çalışmalar hazırlayan Google, Tomris Uyar’ı da unutmadı. İşte 2003 yılında kanser nedeniyle vefat eden ünlü yazar ile ilgili merak edilenler…

11.05.2020Gündem
Anneler Günü nasıl ortaya çıktı, önemi nedir Google Anneler Gününü unutmadı, doodle yaptı

Anneler Günü nasıl ortaya çıktı, önemi nedir? Google Anneler Günü'nü unutmadı, doodle yaptı!

Özel günlerde hazırladığı doodle'lara yenisini ekleyen Google bu defa farklı bir konseptle Anneler Günü'nü kutladı. Video tasarım ile ana sayfasını değiştiren arama motoru devi, kişilerin özel olarak hazırladıkları görselleri paylaşma imkanı da sundu. Anneler Günü değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu özel gün en yaygın şekliyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanıyor. İşte, Anneler Günü tarihi ve Anneler Günü ile ilgili detaylar.

10.05.2020Gündem
Google 23 Nisan için özel logo hazırladı

Google 23 Nisan için özel logo hazırladı

Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel logo hazırladı.

23.04.2020Teknoloji
Googledan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel doodle - İşte 23 Nisanın tarihi

Google'dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel doodle - İşte 23 Nisan'ın tarihi

Teknoloji devi Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı dolayısıyla doodle tasarladı. Google'ın ana sayfasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması için tasarlanan görselde neşeli figürler yer aldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı dolayısıyla tarihi ve önemi de bir kez daha gündeme geldi. Peki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nasıl ortaya çıktı? İşte, 23 Nisan'ın tarihi...

22.04.2020Gündem
Google Dünya Gününe özel Doodle tasarladı - 22 Nisan Dünya Günü nedir

Google Dünya Günü'ne özel Doodle tasarladı - 22 Nisan Dünya Günü nedir?

Arama motoru devi Google, Dünya Günü'ne özel doodle tasarladı. Özel günlerde ana sayfasını farklı tasarımlara dönüştüren Google'ın Dünya Günü'nün 50. yıl dönümü için hazırladığı görselde, bu kez renkli animasyonlu arı oyunu yer aldı. Dünya Günü her yıl çeşitli etkinlik ve konferanslar düzenlenerek 22 Nisan tarihinde kutlanıyor. Peki, 22 Nisan Dünya Günü nedir? Dünya Günü neden kutlanır? İşte, Dünya Günü hakkında merak edilen ayrıntılı bilgiler..

21.04.2020Gündem
Çizgili Denizci Tişörtü ne demek Çizgili Denizci Tişörtü ne anlama gelir

Çizgili Denizci Tişörtü ne demek? Çizgili Denizci Tişörtü ne anlama gelir?

Arama motoru Google'ın önemli günlerde ana sayfasında yer verdiği görüntüler arasında bu kez Çizgili Denizci Tişörtü yer aldı. Dünya genelinde sadece Fransa, Hırvatistan, Sırbistan ve Türkiye'de yayımlanan Çizgili Denizci Tişörtü doodle ekranı, 1858'de Fransız Donanmasının resmi iç çamaşırı olarak Çizgili Denizci Tişörtü'nün kabulünün yıldönümü ifade ediyor. Peki, Çizgili Denizci Tişörtü ne anlama gelir? İşte, Çizgili Denizci Tişörtü hakkında merak edilen bazı bilgiler

27.03.2020Gündem
Google Ignaz Semmelweis ile el yıkama videosu hazırladı - Ignaz Semmelweis kimdir

Google Ignaz Semmelweis ile el yıkama videosu hazırladı - Ignaz Semmelweis kimdir?

Ünlü arama motoru devi Google kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Google, dünyanın mücadele verdiği corona virüsüne karşı en önemli önlemlerin başında gelen doğru el yıkama tanıtım videosu hazırladı. Ignaz Semmelweis'nin yer aldığı video kullanıcıların beğenisini topladı. Peki, Ignaz Semmelweis kimdir? Google Ignaz Semmelweis'i neden doodle yaptı? İşte, Ignaz Semmelweis'in hayatı ve konuyla ilgili bilgiler.

19.03.2020Gündem
Googledan İlkbahar başlangıcına özel Doodle

Google'dan İlkbahar başlangıcına özel Doodle

Arama motoru Google, 19 Mart'ta başlayan ilkbahar için özel Doodle hazırladı. Arama motoruna girenler, Google'ın ilkbahar için hazırladığı doodle ile karşılaştı. Logoyu tıklayanlar ilkbahar ile ilgili yayımlanan haberler ve bilgilerin yer aldığı sayfalara yönlendirildi. İşte, Google'dan İlkbahar başlangıcına özel hazırlanan doodle ve ilkbahar hakkında merak edilenler...

19.03.2020Gündem
Googledan İlkbahara özel doodle -İlkbahar mevsimi ne zaman başlar

Google'dan İlkbahar'a özel doodle -İlkbahar mevsimi ne zaman başlar?

Arama motoru devi Google, ilkbahar mevsimine özel doodle hazırladı. Özel günlerde kullanıcılarını şaşırtmaya devam eden Google, ilkbahar mevsiminin canlı renklerini anımsatan uçan balon tasarımını ana sayfasına taşıdı ve adeta görsel şölen yaşattı. Google'ın sayfasına taşıdığı ilkbahar mevsimi, kuzey yarım kürede Mart ve Haziran arasında yaşanır. İşte, ilkbahar mevsimi ile ilgili tüm bilgiler.

18.03.2020Gündem
Google, 29 Şubat için özel doodle hazırladı

Google, 29 Şubat için özel doodle hazırladı

Arama motoru Google, dört yılda bir yaşanan artık gün için "doodle" hazırladı.

1.03.2020Teknoloji
Şubat ayı bu yıl neden 29 gün sürüyor İşte artık gün 2020 hesaplamasının detayları

Şubat ayı bu yıl neden 29 gün sürüyor? İşte artık gün 2020 hesaplamasının detayları

Artık yıl ve Artık gün olarak da bilinen ve dört yılda bir meydana gelen 29 Şubat Google tarafından doodle yapıldı. Normalde 28 gün olan Şubat ayı Miladi takvime göre bu yıl 366 gün olarak bilinir.. Genel bir kural olarak, artık yıllar 4 rakamının katı olan yıllardır Doodle 4 yılda bir gerçekleşen bu günde ziyaretçilerini özel bir tema ile karşıladı ve bir nevi artık günü kutladı. İşte artık yıl 2020 hakkında detaylar. 29 Şubat'ın enteresan tarihi ve oluşumu

29.02.2020Gündem
Google 2020 yılbaşı arifesini Doodle yaparak kullanıcılarına sürpriz yaptı

Google 2020 yılbaşı arifesini Doodle yaparak kullanıcılarına sürpriz yaptı!

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, yılbaşı arifesinde sürpriz bir doodle çıkarttı. 31 Aralık'ta kullanıcılarına eğlenceli tasarım sunan Google ana sayfasında havai fişek gösterilerinin yer aldığı bir görsel hazırladı. Her sene olduğu gibi bu yıl da 2020 yılına dünya ülkeleri farklı saatlerde adım atacak. İşte, 2020 yılına saatler kala araştırılan dünyada yılbaşı ile ilgili merak edilen bilgiler.

30.12.2019Gündem
2019 Google kış gün dönümü doodle: Kış gün dönümü ne demek Kış gün dönümü nasıl kutlanır

2019 Google kış gün dönümü doodle: Kış gün dönümü ne demek? Kış gün dönümü nasıl kutlanır?

Google, kış gün dönümü dolayısıyla özel doodle tasarımı hazırladı. Google'ın ana sayfasında 'doodle' olarak adlandırılan kış gün dönümüne özel tasarımda kış mevsiminin sembolü kardan adam yer alıyor. İnternet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel, daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor. Peki, Kış gün dönümü ne demek? Kış gün dönümü nasıl kutlanır?

22.12.2019Gündem
Öğretmenler Günü neden 24 Kasımda kutlanıyor Öğretmenler Günü ne zaman, nasıl ortaya çıktı

Öğretmenler Günü neden 24 Kasım'da kutlanıyor? Öğretmenler Günü ne zaman, nasıl ortaya çıktı?

Dünyanın pek çok yerinde kutlanan Öğretmenler Günü'nün tarihi değişilik gösteriyor. Pek çok ülkede 1994'ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Ancak bu özel gün ülkemizde 24 Kasım'a denk geliyor. Peki, Öğretmenler Günü neden 24 Kasım'da kutlanıyor? Öğretmenler Günü ne zaman, nasıl ortaya çıktı?

24.11.2019Gündem
Googledan Öğretmenler Günü için doodle Öğretmenler Gününün önemi nedir

Google'dan Öğretmenler Günü için doodle! Öğretmenler Günü'nün önemi nedir?

Dünya çapında çok sayıda kullanıcısı bulunan Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü için doodle hazırladı. Google'nın anasayfasında Öğretmenler Günü tasarımını gören vatandaşlar bu özel gün için araştırma yapmaya başladı. Peki, Öğretmenler Günü'nün önemi nedir? Öğretmenler Günü nasıl ortaya çıktı? İşte, merak edilenler.

23.11.2019Gündem
Googledan Gmail için yeni e-posta özelliği

Google'dan Gmail için yeni e-posta özelliği

Google, dinamik e-postanın Andriod ve iOS platformlarında kullanıma açıldığını duyurdu.

22.11.2019Teknoloji
Googledan Cumhuriyet Bayramına özel logo

Google'dan Cumhuriyet Bayramı'na özel logo

Dünyanın en büyük internet arama motoru Google, ana sayfasındaki Cumhuriyet Bayramı'na özel hazırlanan 'doodle' ile Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor. Google, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla özel logo hazırladı.

29.10.2019Gündem
Googledan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yılına özel doodle

Google'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yılına özel doodle

Ünlü arama motoru Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96. yılını hazırladığı doodle sürprizi ile kutladı. 1923 yılında ilan edilen Cumhuriyet'in anlamına özel doodle tasarlayan Google, ana sayfasına Türk bayrağı ile hazırlanmış görsel yerleştirdi. Google sayfasını tıklayan kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel bilgilere erişebiliyor. İşte, 29 Ekim Cumhuriyet Cumhuriyet Bayramı'nın tarihi ve önemi hakkında bilgiler.

28.10.2019Gündem
Samsung Galaxy S10u Galaxy Note 10a çeviren güncelleme

Samsung Galaxy S10'u Galaxy Note 10'a çeviren güncelleme

Samsung Electronics, 26 Eylül tarihinden itibaren Türkiye’de dağıtılmaya başlanan güncelleme ile Galaxy Note10’da bulunan önemli özellikleri Galaxy S10 modellerinde kullanıma sunuyor. Bu özellikler arasında AR Doodle, dahili video düzenleyici ve Windows’a Bağlantı entegrasyonu da bulunuyor.

2.10.2019Teknoloji
Google bu kez kendisini Doodle yaptı.. İşte Google 21. yaş günü teması

Google bu kez kendisini Doodle yaptı.. İşte Google 21. yaş günü teması

Google yıllardır hemen hemen tüm dünya olayları ile ilgili yaptığı özel gün temalarına bu kez kendisini dahil etti. 21. yaş gününe özel bir tema hazırlayan Google, bugün arama sayfasında ziyaretçilerini kendi doğum tarihi ile karşılıyor. Peki Google ne zaman kuruldu? İşte merak edilen soruların cevapları

27.09.2019Gündem
Google yaş gününü doodle ile kutladı Google ne zaman kuruldu

Google yaş gününü doodle ile kutladı! Google ne zaman kuruldu?

Dünyaca ünlü arama motoru Google, kullanıcılarına sürpriz yaparak, 21. yaş gününü doodle olarak kutladı. Google'ın yaş günü için hazırladığı renkli tasarımı gören kullanıcılar, Google'nin kuruluş tarihine yönelik araştırma yapmaya başladı. Peki, Google ne zaman kuruldu? Google bu günlere nasıl geldi? İşte, ünlü arama motoru Google'ın kuruluş süreci hakkında bilgiler.

26.09.2019Gündem
Samsung Galaxy S10 için kamera güncellemesi geldi

Samsung Galaxy S10 için kamera güncellemesi geldi

Samsung, Galaxy S10 serisi bünyesinde önemli bir güncellemeyi kullanıcılara sundu. Kamera odaklı gelen bu güncelleme ile bakın Galaxy S10 serisinde ne değişecek?

24.09.2019Teknoloji
Google Sonbahar Ekinoksunu doodlela hatırlattı Sonbahar Ekinoksu hakkında merak edilenler

Google Sonbahar Ekinoksu'nu doodlela hatırlattı! Sonbahar Ekinoksu hakkında merak edilenler

23 Eylül tarihi itibariyle sonbahar mevsimi başladı. Özel günlerde doodle tasarımları yaparak dikkat çeken arama motoru Google, 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu'nu da unutmadı. Google'a giriş yapan vatandaşlar, özel olarak tasarlanana ekinoks doodle ile karşılaşıyor. Peki, Sonbahar Ekinoksu nedir? İşte, Sonbahar Ekinoksu hakkında merak edilenler...

23.09.2019Gündem
Googledan 23 Eylül Sonbahar Ekinoksuna özel doodle Sonbahar Ekinoksu nedir

Google'dan 23 Eylül Sonbahar Ekinoksu'na özel doodle! Sonbahar Ekinoksu nedir?

Google, 2019 yılında sonbaharın gelişini özel olarak hazırladığı doodle ile kullanıcılarına duyurdu. Bu gelişmenin ardından, ekinoks hakkında bilgi sahibi olmayan vatandaşlar, konuya dair ilgi almak adına sorgulama yapıyor. Ekinokslar yılda iki kere meydana gelir ve kendilerine has özellikleri vardır. Peki, sonbahar ekinoksu nedir? Ekinoks ne demek?

23.09.2019Gündem
Okulun İlk Günü bu görselle kutlandı Peki ilk ara tatil ne zaman yapılacak

Okulun İlk Günü bu görselle kutlandı! Peki ilk ara tatil ne zaman yapılacak?

Toplumun büyük bir kısmını ilgilendiren özel günlere mutlaka değinen Google, bu kez 'Okulun İlk Günü' için özel bir tasarım yayınladı. Okulun ilk günü için yayınladığı görselde okul zilini odağına alan Google, görsele tıklandığında ise 'Okulun İlk Günü' ile alakalı haberleri listeliyor. Peki, Okulun ilk günü ile birlikte birçok öğrenci ve velinin merak ettiği ilk ara tatiller ne zaman yapılacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre o detaylar

9.09.2019Gündem
Apollo 11in görevi 50. yılında Doodle oldu  Apollo 11in görevi nedir

Apollo 11'in görevi 50. yılında Doodle oldu! Apollo 11'in görevi nedir?

Google, Apollo 11’in görevi olan insanın Ay’a ilk kez gidişinin 50. Yılını Doodle tasarımı ile hatırlattı. Doodle tasarımında yer verilen videoda astronot Micheal Collins’in kendi sesiyle Apollo 11'in tarihi anlatılıyor. İşte, Apollo 11'in göreviyle ilgili bilgileri merak edenler için detaylar…

19.07.2019Gündem
Google Aya ilk inişi Doodle yaptı - Apollo 11 nedir

Google Ay'a ilk inişi Doodle yaptı - Apollo 11 nedir?

Arama motoru Google, 19 Temmuz tarihinde kullanıcılarını şaşırtarak yeni bir doodle tasarımı hazırladı. Google'ın ana sayfası üzerinde, Apollo 11 ilk uzay aracı ile Ay'a inişin 50. yılını anımsamak için astronot ve Dünya görseli yer aldı. Peki, Apollo 11 nedir? İşte, konu hakkında bilgiler.

18.07.2019Gündem
Yaz gündönümü nedir 21 Haziran ne ifade ediyor

Yaz gündönümü nedir? 21 Haziran ne ifade ediyor?

Google, cuma günkü benzersiz doodle ile 2019 yaz gündönümünü kutladı, bu da kuzey yarım kürede bazı değişikliklerin olacağı anlamına geliyor. Ekvatorun kuzeyinde yaşayan insanlar, tüm yıl sahip olduklarından tek bir günde en fazla güneş ışığının tadını çıkaracaklar. Peki, yaz gündönümü nedir? 21 Haziran ne ifade ediyor?

21.06.2019Gündem
Googleden 21 Haziran sürprizi Yaz gündönümü nedir

Google'den 21 Haziran sürprizi! Yaz gündönümü nedir?

Tasarımlarıyla zaman zaman kullanıcılarını şaşırtan Google, 21 Haziran yaz gündönümü için doodle tasarımı oluşturdu. İnternet kullanıcıları, Google ana sayfasına girdiklerinde, bu doodle ile karşılaştı. Yaz gündönümü, güneş ışınlarının Yengeç Dönencesi'ne yılda bir kez (yaklaşık 21 Haziran'da) dik geldiği andır. İşte, yaz gündönümü ile ilgili merak edilenler...

20.06.2019Gündem
Google, Heykeltıraş İlhan Koman’ı unutmadı

Google, Heykeltıraş İlhan Koman’ı unutmadı

Google, ünlü Heykeltıraş İlhan Koman ismini Google Doodle’a taşıdı. Türk Da Vinci’si olarak adlandırılan Koman 98. yaş gününde anıldı...

17.06.2019Kitap Sanat
İşte Babalar Gününün anlam ve önemini anlatan mesajlar ve sözler

İşte Babalar Günü'nün anlam ve önemini anlatan mesajlar ve sözler

Tarihi 16. yüzyıla kadar dayanan Babalar Günü bu yıl da büyük coşkuyla kutlanıyor. Haftalar öncesinden hediyelerini hazırlayan vatandaşlar, bugün ise en çok Babalar Günü mesajlarını araştırıyor. Babalar Günü'nde adından da anlaşılacağı gibi, babalık, babalık bağları ve babaların toplumdaki etkisi hatırlatılıyor. İşte, Babalar Günü'nün anlam ve önemini anlatan mesajlar ve sözler

16.06.2019Gündem
2019 Kadınlar Dünya Kupası neden doodle oldu Dünya Kadınlar Kupası hangi kanalda yayınlanacak

2019 Kadınlar Dünya Kupası neden doodle oldu? Dünya Kadınlar Kupası hangi kanalda yayınlanacak?

2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası doodle oldu! Futbol heyecanının zirve yaptığı turnuva Google tarafından da ön plana çıkarıldı. Büyük heyecana sahne olan, farklı görüntülerin oluştuğu 2019 FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nın tüm detayları…

7.06.2019Futbol
Doodle nedir

Doodle nedir?

İnternetin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan kavramlardan biri de ‘doodle’ oldu. Doodle kavramı ilk olarak 1998 yılında, şirket henüz anonim şirket olmadan önce Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin'in, Nevada çölündeki Burning Man festivaline katıldıklarını göstermek için şirket logosunu değiştirmeleriyle doğmuştur. Peki, doodle tam olarak nedir?

24.05.2019Teknoloji
Türkiyeyi Avrupada temsil etmişti: Semiha Berksoy kimdir

Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmişti: Semiha Berksoy kimdir?

Semiha Berksoy kimdi sorusu bugün internet kullanıcılarının cevabını en çok merak ettiği soruların arasındaki yerini aldı. Google tarafından Semiha Berksoy'un 109. yaş gününde özel bir tasarım ile doodle çalışması yapıldı. Peki Semiha Berksoy'un tarihin önemli isimleri arasında yer almasına sebep olan özellikleri nelerdir? İşte Semiha Berksoy hakkında merak edilen tüm bilgiler.

24.05.2019Gündem
Adına doodle tasarımı yapılan Semiha Berksoy kimdir İşte, Semiha Berksoyun hayatına dair bilgiler

Adına doodle tasarımı yapılan Semiha Berksoy kimdir? İşte, Semiha Berksoy'un hayatına dair bilgiler

Ünlü arama motoru Google, bu kez Semiha Berksoy için doodle tasarımı hazırladı. Ana sayfalarında 'Semiha Berksoy'un 109. yaş günü' isimli doodle tasarımıyla karşılaşan kullanıcılar, ünlü sanatçıyla ilgili bilgilere tek bir tıkla ulaşabiliyor. Peki, Adına doodle tasarımı yapılan Semiha Berksoy kimdir? İşte, Semiha Berksoy'un hayatına dair bilgiler

23.05.2019Gündem
Googledan Ömer Hayyama özel doodle

Google'dan Ömer Hayyam'a özel doodle

Google, İranlı şair ve bilim insanı Ömer Hayyam'ın doğum gününe özel doodle hazırladı.

18.05.2019Teknoloji
Matematiğe katkı sağlayan filozof: Ömer Hayyam

Matematiğe katkı sağlayan filozof: Ömer Hayyam

Matematik denklemlerine, geometri teoremlerine destek veren Ömer Hayyam, doğum gününde biyografisi ile araştırılmaya başlandı. Astronomi, matematik, fizik ve tıp alanında önemli katkılar sağlayan Ömer Hayyam, Pascal Üçgeninin temellerini atan isim olarak bilinmektedir. İşte, Google'ın da ana sayfasında yer verdiği Ömer Hayyam hakkında bazı bilgiler

17.05.2019Gündem
Googledan Pap smear testini bulan Georgios Papanikolaou doodleı

Google'dan Pap smear testini bulan Georgios Papanikolaou doodle'ı

Google'ın Doodle'ını (tema) yaparak onurlandırdığı Yunan bilim insanı Georgios Papanikolaou, kanser tarama yöntemi Pap smear testini geliştirerek dünyada binlerce kadının hayatını kurtardı. Georgios Papanikolaou yaşasaydı bugün 136 yaşına basacaktı.

14.05.2019Teknoloji