EKSTRA
MENÜ

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 311 Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği haberi bulunmuştur.

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Haberleri

Sümer: Aurelionun kafası karıştırıldı

Sümer: Aurelio'nun kafası karıştırıldı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer, Aurelio'nun yeni menajeri Bayram Tutumlu'nun Brezilyalı oyuncunun aklını çeldiğini öne sürerek, "Kaypak bir insan. Önceden bizimle sözleşme imzalayacağını söylediği halde şimdi başka takıma götürmek için çaba harcıyor" dedi.

7.05.2003Futbol
Sebze ve meyve ihracatçısı zorda

Sebze ve meyve ihracatçısı zorda

Rusya Federasyonu'nun Türkiye'den yaş sebze meyve ithalatını durdurmasının ardından, bu ülkeye önemli miktarda yaş sebze meyve satan ihracatçılar zor durumda kalırken, fiyatlarda gerileme yaşanıyor.

1.06.2005Ekonomi
Bir ton cep telefonu 4965 ton zeytin ediyor

Bir ton cep telefonu 4965 ton zeytin ediyor

Türkiye’nin 1 ton video kamera ithal edebilmesi için 5 bin 625 ton domates salçası ihraç etmesi gerektiği belirtildi. Ankara Ticaret Odası’nın yüksek teknoloji ithalatı konusunda hazırladığı rapora göre, Türkiye yüksek teknoloji üretmiyor, tüketiyor.

25.03.2006Ekonomi
Zorlunun 2. memleketi Trabzonla ipleri gerildi

Zorlu'nun 2. memleketi Trabzon'la ipleri gerildi

FUTBOL Federasyonu'nun olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının tekrarına kararlaştırmasından sonra Vestel'in Manisaspor'un sponsorluğunu bırakması, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu'yla, “İkinci memleketim“ dediği Trabzon arasındaki ipler de gerildi.

4.09.2007Spor Arena
Doğu Karadeniz’in ihracatı yüzde 34 arttı

Doğu Karadeniz’in ihracatı yüzde 34 arttı

DOĞU Karadeniz Bölgesi’nde Ocak- Nisan döneminde yapılan ihracatın, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 34 arttığı belirtildi.

2.05.2008Gündem
Kriz hamsi ihracatını da etkiledi

Kriz hamsi ihracatını da etkiledi

Türkiye'nin hamsi ihracatında, geçen yılın ocak-aralık dönemine göre yüzde 14 oranın düşüş yaşandı.

31.12.2008Ekonomi
Sarp sınır kapısı hizmete giriyor

Sarp sınır kapısı hizmete giriyor

Türkiye'nin Kafkaslara ve Orta Asya'ya çıkış kapısı olan ve yaklaşık bir yıl önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan çalışmalar ile modern bir görünüme kavuşturulan Sarp Sınır Kapısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle yarın hizmete giriyor.

4.03.2009Ekonomi
Türk gemilerine Gürcistan darbesi

Türk gemilerine Gürcistan darbesi

Türkiye'nin, Gürcistan ile aldığı ortak karar sonucunda 1995'ten bu yana ambargo uyguladığı Abhazya'ya mal götüren Türk gemilerine el konuluyor. 15 yılda 100'e yakın gemiye el koyan Gürcistan'ın genellikle gemileri iade etmeyip parçaladığı belirtiliyor.

25.08.2009Ekonomi
Bir mağlubiyet bizi yıkmaz

"Bir mağlubiyet bizi yıkmaz"

Trabzonspor kaptanı Tolga Zengin, Karabükspor mağlubiyetini Eskişehirspor galibiyeti ile telafi etmek istediklerini belirtti.

23.01.2012Futbol
Doğu Karadeniz maden cevheri ihracatında öne çıkıyor

Doğu Karadeniz maden cevheri ihracatında öne çıkıyor

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, geçen yıl Doğu Karadeniz'deki limanlardan 685 bin 299 ton karşılığı, 423 milyon 810 bin dolar tutarında madencilik ürünleri ihracatı gerçekleştirildiğini belirtti.

25.05.2012Ekonomi
Hamsi ihracatı geriledi

Hamsi ihracatı geriledi

Türkiye'nin gerçekleştirdiği hamsi ihracatı, geçen yıla oranla miktar bazında yüzde 34, değer bazında ise yüzde 22 düştü.

1.02.2013Ekonomi
Yeni sınır kapısı iş adamlarını buluşturacak

Yeni sınır kapısı iş adamlarını buluşturacak

Türkiye'nin, Kazbegi-Verhni-Lars Sınır Kapısı aracılığıyla Rusya Federasyonu'nun Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi'ni yeni pazar edinmesi için iki ülkenin iş adamlarının katılacağı "Türk-Rus İş Forumu" düzenlenecek.

20.05.2013Ekonomi
(EKO) Kazbegy-Verhni Lars Gümrük Kapısından

(EKO) Kazbegy-Verhni Lars Gümrük Kapısı'ndan

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Doğu Karadeniz'in, alternatif kapı olan Kazbegy-Lars Verhni kapısı üzerinden tekrar yaş meyve sebze ihracatına açılması ve Samsun'a kayan bu sektör ihracatının kısmen de olsa bölgeye dönecek olmasının, bölgenin istihdam ve ticaret hacminde yeniden canlanma sağlayacağını bildirdi.

25.02.2014Tarım
Sebze-meyve ihracatçısı desteklensin

'Sebze-meyve ihracatçısı desteklensin'

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, sektörün en önde gelen pazarı olan Rusya piyasasında yaşanacak büyük çaplı pazar kayıplarının üretici nezdinde de büyük olumsuzluklara sebebiyet verecek olmasının, yaş meyve sebze ihracatçılarının bir an önce finansman yönünden desteklenmesini zorunlu kıldığını savundu.

16.12.2014Ekonomi
En fazla hamsi ihracatı Avrupaya yapılıyor

En fazla hamsi ihracatı Avrupa'ya yapılıyor

Türkiye'den son 6 ayda yapılan bin 182 ton hamsi ihracatının büyük bölümü Avrupa ülkelerine gerçekleştirildi.

5.03.2015Ekonomi
Gürcistan vizesiz kalış süresini uzattı

Gürcistan vizesiz kalış süresini uzattı

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Gürcistan hükümetince kabul edilerek yürürlüğe giren yeni kararnameyle aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 94 ülkenin vatandaşı için Gürcistan'da vizesiz kalış süresinin bir yıla çıkarıldığını bildirdi.

14.06.2015Ekonomi
Rusya Federasyonuna ihracatta düşüş

Rusya Federasyonu'na ihracatta düşüş

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, ihracatçıların, Rusya Federasyonu pazarına gereken önemin verilmesini ve geçmiş kazanımların heba edilmemesi açısından ivedilikle gerekli önlemlerin alınmasını, yetkili makamlardan beklediğini ifade etti.

6.10.2015Ekonomi
Belçika işlenmiş, Almanya dondurulmuş hamsiyi sevdi

Belçika işlenmiş, Almanya dondurulmuş hamsiyi sevdi

Türkiye'den 2015-2016 av sezonunda işlenmiş hamsi ihraç edilen 13 ülke arasında 1 milyon 366 bin 786 dolarlık ihracatla Belçika, dondurulmuş hamside ise 686 bin 944 dolar ile Almanya birinci sırada yer aldı.

25.03.2016Ekonomi
Karadenizli mobilyacılar yurt dışına açılacak

Karadenizli mobilyacılar yurt dışına açılacak

Ekonomi Bakanlığı, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) ve Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİAD) işbirliğiyle hazırlanan, "Doğu Karadeniz Mobilya Sektörünün Uluslararası Platformda Bilinçli Rekabetinin Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında Trabzon'daki 22 firmaya, 3 yılda 3 milyon dolar destek sağlayacak.

7.04.2016Ekonomi
Ferrero ve Oltan Gıda’nın iftar yemeğinde fındık konuşuldu

Ferrero ve Oltan Gıda’nın iftar yemeğinde fındık konuşuldu

TRABZON’da fındık devi Ferrero Grubu ve Oltan Gıda yöneticileri, iftar yemeğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

14.06.2016Gündem