EKSTRA
MENÜ

Cuma Namazi

Cuma Namazi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cuma Namazi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.519 Cuma Namazi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cuma Namazi Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Türk Hava Kurumu'nun uçakları varmış falan da... THK'nın elinde burada kullanılacak uçak yok" dedi.

30.07.2021Haber
Son dakika: Koronavirüs salgınında yeni tedbirler gelecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Son dakika: Koronavirüs salgınında yeni tedbirler gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan artan koronavirüs vakaları sonrası yeni 'kısıtlama' gelecek mi sorusuna, 'Dünyada aşı yapacak imkanı olmayan ülkeler varken Türkiye olarak biz böyle bir sıkıntıyı yaşamadık. İlk kabine toplantısında gözden geçireceğiz durumu. Bayram maalesef aleyhe döndü, tekrar lehe döndürmemiz lazım' dedi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yangınlara ilişkin önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangınlara ilişkin önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Türk Hava Kurumu'nun uçakları varmış falan da... THK'nin elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok" dedi.

30.07.2021Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat Diyanetten Cuma namazı kılınış bilgileri

Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? Diyanet'ten Cuma namazı kılınış bilgileri

Cuma namazı nasıl kılınır sorusu, ibadetlerini gerçekleştirmek üzere camilere gitmek için yola çıkacak olan pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kılınış bilgileri verilen Cuma namazı, okunacak dualar ver rekat sayısı ile araştırılıyor. Peki, Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan Cuma namazı kılınışı bilgileri

30.07.2021Gündem
Cuma namazı saati: Bugün İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde Cuma namazı kaçta ve ne zaman 30 Temmuz 2021 cuma namazı saati

Cuma namazı saati: Bugün İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde Cuma namazı kaçta ve ne zaman? 30 Temmuz 2021 cuma namazı saati

Cuma namazı saati ve vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 30 Temmuz Cuma gününe özel olarak paylaşıldı. Öğle ezanına takiben İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde kılınacak olan cuma namazının saati, 30 Temmuz namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenilecek. Cuma namazı namazı saati ile birlikte camilere doğru harekete geçecek olan pek çok Müslüman, yaşadıkları ilin namaz vakitlerine riayet edecek. 30 Temmuz 2021 tarihinde cuma namazı saati, ilden ilde bir kaç dakika değişiklik gösterecek. Peki, cuma namazı kaçta kılınacak? İşte, tüm illerin cuma namazı saatleri bilgisi.

30.07.2021Gündem
Kapalı Maraşta 47 yıl sonra ibadete açılan Bilal Ağa Mescidinde ilk cuma namazı kılındı

Kapalı Maraş'ta 47 yıl sonra ibadete açılan Bilal Ağa Mescidinde ilk cuma namazı kılındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Kapalı Maraş bölgesinde yer alan ve 20 Temmuz'da 47 yılın ardından yeniden ibadete açılan Bilal Ağa Mescidinde ilk cuma namazı kılındı.1974 Kıbrıs Barış Harekatı'ndan bu yana kapalı olan, restorasyonun ardından 20 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantı ile katılımıyla açılan Bilal Ağa Mescidinde ilk cuma namazı eda edildi.

23.07.2021Haber
47 yıl sonra bir ilk Kapalı Maraşta cuma namazı kılındı

47 yıl sonra bir ilk! Kapalı Maraş'ta cuma namazı kılındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Kapalı Maraş bölgesinde yer alan ve 20 Temmuz'da 47 yılın ardından yeniden ibadete açılan Bilal Ağa Mescidinde ilk cuma namazı kılındı.

23.07.2021Gündem
Cuma namazı vakitleri: Cuma namazı bugün saat kaçta İşte 23 Temmuz Cuma namazı saatleri

Cuma namazı vakitleri: Cuma namazı bugün saat kaçta? İşte 23 Temmuz Cuma namazı saatleri

Bayramın dördüncü gününde cuma namazı kılacak vatandaşlar kentlerindeki namaz vakitlerini merak ediyor. Cuma namazı vakitleri Diyanet tarafından açıklandı. Her hafta olduğu gibi cuma namazı ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen Müslümanlar 81 ilin cuma namazı saatlerine odaklandı. Cuma namazı her hafta farklı saatlerde kılınıyor. Peki, cuma namazı bugün saat kaçta? İşte 23 Temmuz Cuma namazı saatleri

23.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rizeye ulaştı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'ye ulaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel yaşanan Rize'ye gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Güneysu ilçesinde ve kriz merkezinde inceleme yapacak.

23.07.2021Gündem
Kurban Bayramı namazı farz mı, vacip mi Bayram namazı sünnet mi Diyanetten açıklama

Kurban Bayramı namazı farz mı, vacip mi? Bayram namazı sünnet mi? Diyanet'ten açıklama

Bayram namazı vacip mi, farz mı soruları Kurban Bayramı'na kısa süre kala milyonlarca vatandaşın gündemine geldi. Cuma namazı gibi kısa bir namaz olan Kurban Bayramı namazı iki rekat olarak kılınıyor. Diyanet kaynaklarına göre, Hz. Peygamber (s.a.s.) ve ashabının (r.a.) tatbikatına göre kendine özgü ilave tekbirleriyle birlikte ikişer rekât olan bayram namazları daima geniş alanlarda ve cemaatle kılınmış, ardından da bayram hutbesi irad edilmiş ve bu hususta bir icma oluşturdu. Peki, bayram namazı sünnet mi? İşte, bayram namazı ile ilgili Diyanet'ten yapılan açıklamalar.

19.07.2021Gündem
KKTC’ye sürpriz adım; dünyaya barış mesajı

KKTC’ye sürpriz adım; dünyaya barış mesajı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştireceği ziyarette ilgili, “Gerek Ada’ya, gerekse tüm dünyaya, dünya barışının tesisi için mesajlarımız olacak” dedi.

17.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTCde bir müjdem olacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC'de bir müjdem olacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pazartesi günü biliyorsunuz Kuzey Kıbrıs'a ziyaretimiz var. Müjdesini orada vermek istiyorum, güzel bir adımımız var, ön çalışmalarını bitirdik" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'deki sel felaketine ilişkin "3 Bakanımız biliyorsunuz orada. Sürekli kendileriyle irtibat halindeyim. Yoğun bir şekilde AFAD'ımızın çalışması var. Ölenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

16.07.2021Gündem
Cuma namazı vakitleri: Cuma namazı bugün saat kaçta İşte 16 Temmuz Cuma namazı saatleri

Cuma namazı vakitleri: Cuma namazı bugün saat kaçta? İşte 16 Temmuz Cuma namazı saatleri

Cuma namazı vakitleri Diyanet tarafından açıklandı. Her hafta olduğu gibi cuma namazı ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen Müslümanlar 81 ilin cuma namazı saatlerine odaklandı. Cuma namazı her hafta farklı saatlerde kılınıyor. Peki, cuma namazı bugün saat kaçta? İşte 16 Temmuz Cuma namazı saatleri

16.07.2021Gündem
Cuma Hutbesi 16 Temmuz 2021 Diyanet Cuma Hutbesini yayınladı: Kurban Tevhidin Sembolü, İslamın Şiarı

Cuma Hutbesi 16 Temmuz 2021! Diyanet Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Kurban Tevhidin Sembolü, İslam'ın Şiarı

Cuma Hutbesi 16 Temmuz öncesinde yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "Kurban: Tevhidin Sembolü, İslam'ın Şiarı" konulu Cuma Hutbesi'nde kurbanın Yüce Yaratana karşı ihlas ve samimiyet, sadakat ve teslimiyet, şükür ve vefa beyanı olduğu vurgulandı. Cuma namazı kılmaya gelen Müslümanlara kıymetli bilgilerin aktarılacağı Cuma Hutbesi'nde "Kurban, tevhidin sembolü, din-i mübin-i İslam’ın önemli bir şiarıdır. Kurban, Allah’ın rızasına ve takvaya erişme gayretidir. " ifadeleri kullanıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin konusu ve tam metni.

15.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakırda cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatiline ilişkin "Kurban bayramıyla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım" ifadelerini kullandı.

9.07.2021Haber
Bayram tatili kaç gün olacak Erdoğan: Millete seslenişte halkıma duyuracağım

Bayram tatili kaç gün olacak? Erdoğan: Millete seslenişte halkıma duyuracağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatiline ilişkin "Kurban bayramıyla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım" ifadelerini kullandı.

9.07.2021Gündem
Cuma hutbesi konusu 9 Temmuz 2021: İhanete karşı şehadete şahidiz

Cuma hutbesi konusu 9 Temmuz 2021: 'İhanete karşı şehadete şahidiz'

9 Temmuz 2021 Cuma hutbesi konusu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlandı. Cuma namazı ibadetlerini idrak etmeye gelen Müslümanlara okunan cuma hutbesinin 9 Temmuz konusu bu hafta, '15 Temmuz'u konu ediniyor. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren Cuma hutbesinde 15 Temmuz darbe girişimi yıl dönümünde cemaate anlatılacak. İşte, 9 Temmuz Cuma hutbesi içerisinde yer alan detaylar

9.07.2021Gündem
Cuma namazı saati 2021: Cuma namazı kaçta kılınacak 9 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri

Cuma namazı saati 2021: Cuma namazı kaçta kılınacak? 9 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri

Cuma saat kaçta sorusu, sabah saatleri itibariyle binlerce Müslümanın gündeminde yer alıyor. Cuma namazı saati, İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 il için açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan cuma namazı vakitleri tüm illerde farklı saatlerde idrak edilecek. Müslümanların haftalık ibadetlerini idrak ettiği bu mübarek günde, camilerde cuma namazını kılacak olanlar, "Cuma namazı saat kaçta kılınacak?" sorusunun yanıtını Diyanet namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenebilecekler. Cuma namazı, farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât sünnet ve iki rekat farz olacak kılınacak. İşte, 9 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri bilgisi.

9.07.2021Gündem
A101 kaçta açılıyor / kapanıyor Hafta içi ve hafta sonu A101 açılış kapanış saatleri

A101 kaçta açılıyor / kapanıyor? Hafta içi ve hafta sonu A101 açılış kapanış saatleri

Kademeli normalleşmenin üçüncü etabı 1 Temmuz itibariyle başladı. Bununla birlikte marketlerin çalışma saatleri de yeniden değişikliğe uğradı ve alıveriş yapmak için zincir marketleri tercih eden vatandaşlar A101 açılış kapanış saatlerini de araştırmaya başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan Temmuz ayı normalleşme tedbirleri genelgesinde marketler ile ilgili ayrıntılar yer aldı. Peki, A101 saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? A101 hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri nedir? Cumartesi ve Pazar günleri açık mı? İşte, 2021 yılına ait A101 çalışma saatleri bilgisi

8.07.2021Gündem
Zühri Ahir Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır Zühri Ahir Namazına Nasıl Niyet Edilir Ve Kaç Rekattır

Zühri Ahir Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır? Zühri Ahir Namazına Nasıl Niyet Edilir Ve Kaç Rekattır

Zühri ahir kelimesi Arapça kökenli bir kelime olup İslam ansiklopedisinde açıklanmaktadır. İslamiyet alanında zühri ahir kılınan bir namaza verilen isimdir. Diyanet kurulu da bu namazın kaç rekat olduğunu, ne zaman ve nasıl kılındığını açıklamıştır. Zühri ahir namazı nedir, nasıl kılınır ve zühri ahir namazına nasıl niyet edilir, kaç rekattır gibi tüm detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namaz Çeşitleri Nelerdir Ve Anlamları Nedir Namazın Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve Kılınışları

Namaz Çeşitleri Nelerdir Ve Anlamları Nedir? Namazın Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve Kılınışları

İslam'da her Müslüman'a farz olan ibadetlerden birisi de namazdır. Namaz, kadın erkek her Müslüman için eda edilmesi zorunlu bir ibadettir. Hem Kuran'ı Kerim'de hem de peygamberin çok sayıdaki sahih hadislerinde namaz üzerinde durulmaktadır. Namaz, kulun Allah'a en yakın olduğu andır. Namaz, Müslüman'ın Rabbine yakarışı ve teslimiyetinin yansımasıdır. Namaz denildiğinde akla gelen günde 5 vakit farz olan namaz olmakla birlikte hüküm açısından farklı namazlar bulunmaktadır. İşte, namaz çeşitleri, namaz çeşitlerinin anlamları, namazların isimleri, rekatları, kılınışları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hutbe Nedir Hutbenin Rüknü, Şartları, Sünnetleri Ve Mekruhları Nelerdir

Hutbe Nedir? Hutbenin Rüknü, Şartları, Sünnetleri Ve Mekruhları Nelerdir?

İslamiyet'te ibadetlerden biri de namazdır. Namaz aynı zamanda İslam'ın şartlarındandır. Allah tüm müminlere namazı emretmiştir. Farz olan namaz günde beş defa kılınır. Günün değişik vakitlerinde kılınan bu namazlar sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. Hz. Muhammed de örnek bir Müslüman olarak farz namazının yanında sayısız nafile namazlar kılmıştır. Allah'ın emri olan namazı kılmak, namaz iyi öğrenmek her Müslümanın görevidir. İşte namazda hutbe, hutbenin şartları, sünnetleri ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hasta Namazı Nasıl Kılar Hastayken Namaz Kılınır Mı Ya Da Kazaya Bırakılır Mı

Hasta Namazı Nasıl Kılar? Hastayken Namaz Kılınır Mı Ya Da Kazaya Bırakılır Mı

Kuran'ı Kerimde namaz ibadeti ''salat'' olarak geçer. Örneğin salat-ı fecr sabah namazı, salat-ı asr ikindi namazı demektir. Namaz kılmak, akıl baliğ olan her Müslümana farzdır. Hadislerde de İslam'ın beş şartından biri olan namazın önemine vurgu yapılmış ve namaz için 'dinin direği'' ifadesi kullanılmıştır. Hasta namazı nasıl kılar? Hastayken namaz kılınır mı ya da kazaya bırakılır mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.07.2021Namaz Rehberi
Farz-I Kifaye Nedir Farzı Kifaye Olan Namazlar Ve İbadeletler İçin Örnekler

Farz-I Kifaye Nedir? Farzı Kifaye Olan Namazlar Ve İbadeletler İçin Örnekler

Aklı baliğ olan her Müslümanın yükümlü olduğu ibadetlere farz adı verilir. Farz olan ibadetler hem ayetlerde hem de hadis kaynaklarında kesin bir delille sabittir. Bu ibadetleri herhangi bir özrü ya da mazeret olmadan terk edilmesi büyük günahtır. İslam fıkhına göre farzlardan birinin inkar edilmesi ise küfürdür Farz-ı kifaye nedir? Farzı kifaye olan namazlar ve ibadetler nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde örneklerle birlikte derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Farz-I Ayn Nedir Farzı Ayn Olan Namazlar Ve İbadetler İçin Örnekler

Farz-I Ayn Nedir? Farzı Ayn Olan Namazlar Ve İbadetler İçin Örnekler

Namaz İslam'ın beş şartlarından birisidir. Namaz genel olarak farz ve nafile şeklinde iki gruba ayrılmıştır. Farz-ı ayın farz namazları içerisinde bulunan namazlardır. Bu nedenle Müslümanlar tarafından araştırılan konulardan birisi de Farz-ı ayın konusu olmaktadır. Peki Farz-ı ayın nedir? Farzı ayın olan namazlar ve ibadetler için örnekleri sizlere detaylıca derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Farz Namazlar Nelerdir Ve Hangileridir Farz Namazların Kılınışları, Rekatları, Sünnetleri Ve Faziletleri

Farz Namazlar Nelerdir Ve Hangileridir? Farz Namazların Kılınışları, Rekatları, Sünnetleri Ve Faziletleri

İslam dininde namaz ibadeti kulu Allah’a yakınlaştıran en önemli ibadetlerden sayılmaktadır. Namaz ibadetinin yapılmasında farz ve nafile namazlar bulunmaktadır. Hanefi mezhebine göre farz, vacip ve nafile namazlar olmak üzere namaz üç kısma ayrılmaktadır. Farz namazlar nelerdir? Farz namazların kılınışları rekatları ve sünnetleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cuma Namazının Şartları Nelerdir Cuma Namazının Vücub Ve Sıhhat Şartları

Cuma Namazının Şartları Nelerdir? Cuma Namazının Vücub Ve Sıhhat Şartları

Cuma günlerinin Müslümanlar için özel bir gün olduğunu söylemek mümkündür. Müslümanların kıldığı özel namazlardan birisi olan Cuma namazı ile ilgili olarak siz de bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Cuma namazının şartları nelerdir? Cuma namazının vücub ve sıhhat şartları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cuma Namazının Farz Ve Geçerli Olmasının Şartları Nelerdir

Cuma Namazının Farz Ve Geçerli Olmasının Şartları Nelerdir?

Geceler içinde Kadir gecesi, yıl içinde Ramazan ayı ne kadar önemli ise günler arasında da Cuma günü o kadar önemlidir. Çünkü Cuma günü Müslümanların bir araya gelerek cemaat ile haftalık ibadetlerini ettikleri önemli bir günüdür. Cuma namazının farz ve geçerli olmasının şartları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cemaatle Namaz Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir Cemaatle Namaz Nerelerde Kılınır Ve Sadece Camide Mi Kılınabilir

Cemaatle Namaz Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir? Cemaatle Namaz Nerelerde Kılınır Ve Sadece Camide Mi Kılınabilir

İslamiyet'te namaz çok önemli bir konudur. Her Müslüman'ın üzerine farz olan namaz, dinin direği olarak tanımlanmıştır. Kuran, namaz kılan ve namaz ibadetine devam eden kişileri cennet ile müjdelemiştir. Namaz, kulun Allah'a teslimiyeti, yalvarışı ve yakarışıdır. Günün belirli vakitlerinde olmak üzere günde 5 kez Allah'ın huzuruna çıkan Müslümanın en güzel ibadetidir. Namaz, çok geniş ir konudur. İşte ilgiyle okuyacağınız cemaatle namaz nasıl kılınır, namaza nasıl niyet edilir, cemaatle namaz nerelerde kılınır gibi ve konu hakkında bilgileri sizler için derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cemaatle Namaz Kılmanın Hükmü Nedir Cemaatle Namaz Kılmanın Faydaları, Fazileti, Önemi Ve Şartları

Cemaatle Namaz Kılmanın Hükmü Nedir? Cemaatle Namaz Kılmanın Faydaları, Fazileti, Önemi Ve Şartları

İslam dini, birlik ve beraberliğe çok önem verir. Bu nedenle de günde beş vakit namazın cemaat ile birlikte kılınması, senede iki kez olan bayram namazlarının toplu bir şekilde kılınması, haftada bir cuma namazının ve müminlerin birbirlerinden haberdar olmalarına, birbirleri ile kaynaşmalarına, görüşüp kaynaşmalarına vesile olmak gibi bir görev üstlenir. Cemaatle namaz kılmanın hükmü nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.07.2021Namaz Rehberi
Bitmiyorlar İşte hijyen teröristlerinin sonuncusu...

Bitmiyorlar! İşte hijyen teröristlerinin sonuncusu...

İbrahim Bora adlı bir pazarcının gıda ürünlerinin bulunduğu buzdolabına girip o ana ait görüntüleri sosyal medyada paylaşması büyük tepki çekti.

4.07.2021Gündem
2 Temmuz cuma namazı vakitleri paylaşıldı: Cuma namazı saat kaçta kılınacak İşte il il cuma namazı saatleri

2 Temmuz cuma namazı vakitleri paylaşıldı: Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il cuma namazı saatleri

2 Temmuz cuma namazı vakitleri paylaşıldı. Cemaatle birlikte namaz ibadetini gerçekleştirmek isteyenlerin bulundukları ildeki cuma namazı saatini öğrenmesi gerekiyor. 2 Temmuz cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın namaz saatleri takvimi üzerinden görüntülenebilecek. Peki, cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte il il cuma namazı saatleri

2.07.2021Gündem
Cuma Hutbesi 2 Temmuz Diyanet Cuma Hutbesini yayınladı: Düğünlerimizde Nebevi Ölçüye Riayet Edelim

Cuma Hutbesi 2 Temmuz! Diyanet Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Düğünlerimizde Nebevi Ölçüye Riayet Edelim

Cuma Hutbesi 2 Temmuz öncesi erişime açıldı. Türkiye genelindeki camilerde cuma namazı öncesi okunacak olan Cuma Hutbesi'nin konusu bu hafta Diyanet İşleri Başkanlığınca, "Düğünlerimizde Nebevi Ölçüye Riayet Edelim" olarak belirlendi. Müslümanlara öğüt niteliğinde bilgilerin aktarılacağı bu haftaki Cuma Hutbesi'nde evlilik hazırlığı yaparken düğünlerde fazla gösteriş ve masraftan kaçınılması vurgulandı. Hutbede, "Her işimizde olduğu gibi düğünlerimizde de Allah’ın rızasına, Resûlü’nün sünnetine uygun davranalım. Evliliklerimizi kolaylaştıralım. " ifadesi kullanıldı. İşte, Cuma Hutbesi'nin tamamı.

1.07.2021Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat Cuma namazı kılınışı için Diyanet bilgileri

Cuma namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? Cuma namazı kılınışı için Diyanet bilgileri

Cuma namazı kılınışı ve kaç rekat olduğu, ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler çerçevesinde Cuma namazı kılınışı ve kaç rekat olduğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok Müslüman, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, ellerin semaya açılıp ibadetlerin yerine getirileceği Cuma namazı nasıl kılınır? İşte, Cuma namazı kılınışı ve kaç rekat olduğu hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.06.2021Gündem
25 Haziran cuma namazı saatleri: Cuma namazı saat kaçta kılınacak İl il cuma namazı vakitleri

25 Haziran cuma namazı saatleri: Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İl il cuma namazı vakitleri

25 Haziran cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Bulundukları ilin 25 Haziran cuma namazı saatine göre abdestlerini alarak camilere gidecekler. Peki, cuma namazı saat kaçta kılınacak? 25 Haziran İstanbul Ankara İzmir ve il il cuma namazı vakitleri...

25.06.2021Gündem
Cuma Hutbesi 25 Haziran 2021 Diyanet bu haftaki Cuma Hutbesini yayınladı: Kuranın Manevî İklimiyle Buluşalım

Cuma Hutbesi 25 Haziran 2021! Diyanet bu haftaki Cuma Hutbesi'ni yayınladı: Kur'an'ın Manevî İklimiyle Buluşalım

Cuma Hutbesi 25 Haziran öncesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca yayınlandı. "Kur'an'ın Manevî İklimiyle Buluşalım" konulu hazırlanan Cuma Hutbesi'nde bu hafta Kur’an okumanın daralan gönülleri ferahlattığı ve Yüce Allah’tan gelen eşsiz bir hitap olduğu vurgulandı. Cuma namazı kılmaya gelen Müslümanlara kıymetli bilgilerin aktarılacağı Cuma Hutbesi'nde "Kur’an-ı Kerim’i okumak, doğru anlamak ve en güzel şekilde yaşamak hayatımızın ana gayesi olmalıdır." ifadesi kullanıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin konusu ve tam metni.

24.06.2021Gündem
Son dakika: İsrailden Mescid-i Aksa’da Filistinlilere müdahale

Son dakika: İsrail'den Mescid-i Aksa’da Filistinlilere müdahale!

İsrail polisi Mescid-i Aksa’da fanatik Yahudilerin Hazreti Muhammed’e hakaretini protesto eden Filistinlilere müdahale etti. Aralarında bir gazetecinin de bulunduğu bazı Filistinliler İsrail polisinin plastik mermiyle açtığı ateş sonucu yaralandı.

18.06.2021Dünya
Cuma namazı hangi ilde saat kaçta kılınacak İşte 18 Haziran İstanbul Ankara İzmir cuma namazı saatleri

Cuma namazı hangi ilde saat kaçta kılınacak? İşte 18 Haziran İstanbul Ankara İzmir cuma namazı saatleri

Diyanet'in açıkladığı bilgilere göre cuma namazı saati yoğun şekilde sorgulanıyor. 18 Haziran öğle saatinin yaklaşmasıyla birlikte, cuma namazı saatine yönelik hazırlıklar ve saat araştırmaları da hız kazandı. Bugün cuma namazını saat kaçta kılacaklarını merak eden pek çok vatandaş, internet üzerinden yaptığı araştırmayla Diyanet'in açıkladığı cuma namazı saatlerini sorguluyor. Peki, cuma namazı saat kaçta kılınacak?

18.06.2021Gündem
Cuma namazı saati: 18 Haziran cuma namazı saat kaçta kılınacak İstanbul Ankara İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saati: 18 Haziran cuma namazı saat kaçta kılınacak? İstanbul Ankara İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere 81 il için açıklandı. Bu mübarek günde cemaat ile beraber namazlarını kılacak olan Müslümanlar, Diyanet 18 Haziran cuma namazı saatine göre abdestlerini alarak hazırlıklarına yön verecek. Hz. Peygamber (s.a.s.) döneminden günümüze kadar kılınagelmiş ve farz olduğu dini kaynaklarda yer alan cuma namazı tüm illerde öğle ezanına takiben kılınacak. Cuma namazı saatleri Diyanet 18 Haziran namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenilecek. Peki, bu hafta cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, 18 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı saatleri ve vakitleri bilgisi.

18.06.2021Gündem
Cuma Hutbesi 18 Haziran 2021... Diyanet Cuma Hutbesinin konusunu duyurdu: Müslüman Şahsiyeti

Cuma Hutbesi 18 Haziran 2021... Diyanet Cuma Hutbesi'nin konusunu duyurdu: Müslüman Şahsiyeti

Cuma Hutbesi 18 Haziran öncesi yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığınca "Müslüman Şahsiyeti" konulu hazırlanan Cuma Hutbesi'nde imanın, kişiyi kulluk yolculuğundaki savrulmalardan koruyup ebedî mutluluğa ulaştıran en büyük hazine olduğu vurgulandı. Cuma namazı kılmaya gelen Müslümanlara değerli bilgilerin anlatılacağı hutbede "Hayatın anlam ve gayesine, varlığın kökeni ve serüvenine, bilginin kaynağı ve sıhhatine, iyi, kötü ve estetiğe dair tüm sorular, İslam’ın inşa etmek istediği Müslüman şahsiyetinde cevaplarını bulur" ifadesi kullanıldı. İşte, bu haftaki Cuma Hutbesi'nin tam metni.

17.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuklara oyuncak dağıttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan çocuklara oyuncak dağıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da çocuklara oyuncak hediye etti.

11.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABD Başkanı Biden ile görüşmesine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD Başkanı Biden ile görüşmesine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii'nin açılışında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüşmesine ilişkin "Türkiye-ABD ilişkilerini Sayın Biden ile ele alma fırsatımız olacak" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan turizmle ilgili olarak "Süratle bir turizm atağı, bir turist atağı inşallah başlayacak" ifadelerini kullandı.

11.06.2021Gündem
İl il cuma namazı saati: 11 Haziran tüm iller ve İstanbul, Ankara, İzmirde cuma namazı saat kaçta kılınacak

İl il cuma namazı saati: 11 Haziran tüm iller ve İstanbul, Ankara, İzmir'de cuma namazı saat kaçta kılınacak?

Cuma namazı saatleri İstanbul, Ankara, İzmir ve 81 ilde cuma namazını kılacak Müslümanların ibadetlerine yön verecek. Cuma gününün feyzini yaşayarak ibadetlerini yerine getirecek olan pek çok vatandaş, cuma namazı saatlerini Diyanet namaz saatleri takvimi üzerinden öğrenebilecekler. 11 Haziran cuma namazı saati ilden ile değişiklik gösterecek. Farz oluşu Kur’an-ı Kerim, sünnet ve icma ile sabit olan cuma namazı iki rekat farz, sekiz rekatta sünnet olarak kılınacak. Peki, cuma namazı saat kaçta? İşte, 11 Haziran İstanbul, Ankara, İzmir'de cuma namazı saatleri.

10.06.2021Gündem
Uzun Mehmet Camiinde ilk Cuma Namazı kılındı

Uzun Mehmet Camii'nde ilk Cuma Namazı kılındı

Zonguldak'ta 2019 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından temeli atılan Uzun Mehmet Camisi'nde ilk cuma namazı kılındı.

4.06.2021Gündem
Cuma namazı saatleri: Cuma namazı saat kaçta İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il  cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri: Cuma namazı saat kaçta? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

Cuma namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşıldı. Diyanet'in namaz saatleri takvimi ile cuma namazı hazırlıklarına yön verecek olan Müslümanlar yaşadıkları ilin cuma namazı saatine riayet edecekler. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm illerde cuma namazı saatleri Diyanet 4 Haziran cuma namazı vakitleri ile öğrenilecek. Peki, cuma namazı saat kaçta? İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve il il cuma namazı vakitleri

4.06.2021Gündem
Bakan Soyludan Taksim Camiine ziyaret

Bakan Soylu'dan Taksim Camii'ne ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla cuma günü açılan Taksim Camii'ni dün akşam saatlerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ziyaret etti. Ziyaret sonrası Soylu aracına yöneldiği sırada çiçekçi bir kadın ise "Biz burada 47 yıldır çiçekçiyiz, bizi meydandan çıkarıp buraya koydular. Ama burada çok olaylar oluyor bununla ilgilenmenizi rica ediyoruz." şeklinde konuştu.

30.05.2021Gündem
Taksim Camii açılışına sincabı ile geldi

Taksim Camii açılışına sincabı ile geldi

Taksim Camii bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı. Yüksel Şeker isimli kişi açılışa Karagöz adını verdiği sincabıyla katıldı. Sincap Karagöz ilgi odağı oldu.

28.05.2021Gündem
Son dakika: Taksim Camii ibadete açıldı Kalabalık meydana taştı

Son dakika: Taksim Camii ibadete açıldı! Kalabalık meydana taştı

Yapımı 4 yılda tamamlanan Taksim Camii'inde ilk ezan okundu ve ilk cuma namazıyla Taksim Camii ibadete açıldı. Caminin açılışı öncesi Taksim Meydanı ve cami çevresine Isparta Belediyesi'nden gelen gül suyu sıkılırken, Taksim Meydanı'nı namaz kılmak isteyen vatandaşlar doldurdu.

28.05.2021Gündem
Taksim Camiinde ilk ezan okundu, ilk cuma namazı kılındı

Taksim Camii'nde ilk ezan okundu, ilk cuma namazı kılındı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'de yapımı tamamlanan caminin ibadete açılışı için camiye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı ile birlikte açılışı yapılacak olan Taksim Camii'ne geldi. Taksim Camii'nde ilk ezan okundu. Taksim Meydanı'nı namaz kılmak isteyenler doldurdu

28.05.2021Haber
Taksim Camiinde ilk cuma namazı Kalabalık meydana taştı

Taksim Camii'nde ilk cuma namazı! Kalabalık meydana taştı

Taksim Camii açılış töreni için camide son hazırlıklar yapıldı. Caminin açılışı öncesi Taksim Meydanı ve cami çevresine Isparta Belediyesi'nden gelen gül suyu sıkıldı.

28.05.2021Gündem