MENÜ

Cuma Namazı

Cuma Namazı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cuma Namazı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.942 Cuma Namazı haberi bulunmuştur.

Cuma Namazı Haberleri

İkindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler: İkindi namazı nasıl, kaç rekat kılınır

İkindi namazı kılınışıyla ilgili bilgiler: İkindi namazı nasıl, kaç rekat kılınır?

İlk kez ikindi namazı kılacak olan vatandaşlar, 'ikindi namazı nasıl kılınır? İkindi namazı kaç rekat kılınır? gibi soruları zaman zaman gündeme getiriyor. İkindi namazı Corona virüsü tedbirleri kapsamında bir süredir evlerde kılınıyordu. Vaka sayılarının düşmesiyle birlikte cuma namazı gibi ikindi namazı da geçtiğimiz haftadan bu yana yeniden camilerde cemaatle birlikte kılınabiliyor.

3.06.2020Gündem
Normalleşme sürecinde ilk öğle namazı

Normalleşme sürecinde ilk öğle namazı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca corona virüsü önlemleri kapsamında 16 Mart'ta camilerde toplu ibadet ve faaliyetlere ara verilmişti. Camiler kılınan Cuma Namazı'yla yeniden cemaatine kavuşurken, normalleşme tedbirleri gereği vatandaşlar bugün itibariyle vakit namazlarını kılmaya başladı. Kartal'daki Fatih Camii'nde namazını kılan Adnan Güzelgün "Cuma günü sosyal mesafeye uyarak Cuma Namazımızı kıldık. Bugün de sosyal mesafeye uyarak, evlerden seccademizi ve abdestimizi alarak camiye geldik. Vakit namazımızı kıldık." diye konuştu.

1.06.2020Gündem
Cuma namazı için stada alınmayan 88 yaşındaki adam konuştu

Cuma namazı için stada alınmayan 88 yaşındaki adam konuştu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, stadyumda kılınan Cuma namazına korona virüsle mücadele kapsamında 65 yaş üstü kişilere uygulanan kısıtlama kapsamında alınmayan ve duvarın arkasından cemaati izlerken çekilen fotoğrafı sosyal medyada paylaşılan 88 yaşındaki Osman Duymaz, “Stadın dışındaki duvarın gerisinde namazımı kıldım, kimse namazı kılamadım diye merak etmesin, üzülmesin” dedi.

31.05.2020Haber
Korona önlemli ilk cuma

Korona önlemli ilk cuma

Koronavirüs tedbirleri kapsamında verilen 74 günlük aradan sonra dün cuma namazı yurt genelinde cami avlularında, meydanlarda, futbol sahalarında, pazaryerlerinde sosyal mesafeli olarak kılındı.

30.05.2020Gündem
Avusturya’da 11 hafta sonra Müslümanların cuma sevinci

Avusturya’da 11 hafta sonra Müslümanların cuma sevinci

Koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan tedbirlerin kademeli olarak gevşetildiği Avusturya’da 11 haftanın ardından cuma namazı kılındı.

29.05.2020Avrupa
Bağcılar Mahmutbey Stadında yüzlerce kişi namaz kıldı

Bağcılar Mahmutbey Stadı'nda yüzlerce kişi namaz kıldı

Bağcılar Mahmutbey Stadyumuna gelen yüzlerce kişi 74 gün sonra Cuma namazını kılmak için bir araya geldi. Stadyumu dolduran cemaat, havadan görüntülendi.

29.05.2020Haber
Kayseride sosyal mesafeli cuma namazı

Kayseri'de sosyal mesafeli cuma namazı

KAYSERİ'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan camiler, 74 gün sonra cuma namazı ile ibadete açıldı. Kentte cami avlularında ve açık alanlarda sosyal mesafe kuralına uyularak, cuma namazı kılındı.

29.05.2020Gündem
Numan Kurtulmuş: Ülkemiz çok daha güzel, iyi günlere gidecek

Numan Kurtulmuş: Ülkemiz çok daha güzel, iyi günlere gidecek

Corona virüs nedeniyle bir süredir ibadete kapalı olan Fatih Camii'nde cuma namazı kılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Temkinli ve tedbirli bir şekilde, tüm kurallara uyarak inşallah bu belayı, musibeti tamamıyla ortadan kaldıracağız dedi.

29.05.2020Gündem
Fatih Camisinde salgın sonrası ilk kez cuma namazı kılındı

Fatih Camisi'nde salgın sonrası ilk kez cuma namazı kılındı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş cuma namazı hutbesini irat etti.

29.05.2020Haber
Son dakika haberler: 74 gün sonra ilk cuma namazı

Son dakika haberler: 74 gün sonra ilk cuma namazı

Corona virüs tedbirleri nedeniyle 16 Mart'tan beri kapalı olan cami ve mescitlerde 2.5 ay sonra ilk cuma namazı kılındı. Camilerin yanı sıra meydan ve stadyumlar başta olmak üzere açık alanlarda da cuma namazı kılındı. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Fatih Camisi'nde, Cuma hutbesini okudu.

29.05.2020Gündem
74 gün sonra ilk Cuma namazı... Dikkat çeken kareler

74 gün sonra ilk Cuma namazı... Dikkat çeken kareler!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından Türkiye'de ilk cuma namazı, belirlenen camilerde kılındı. Bazı vatandaşlar, belirlenen camilerin yanı sırda parklarda namazı kıldı.

29.05.2020Gündem
Diyarbakır Ulu Camide, sosyal mesafeli Cuma namazı kılındı

Diyarbakır Ulu Cami'de, sosyal mesafeli Cuma namazı kılındı

Diyarbakır Ulu Cami'de sosyal mesafe önlemleri kapsamında Cuma namazı kılındı.

29.05.2020Haber

Mesafeli cuma namazıyla ilgili bilgiler: Camilerde cuma namazı nasıl kılınacak, cemaat nasıl saf tutacak?

Mesafeli cuma namazıyla ilgili bilgiler cuma saatine kısa bir süre kala gündeme geldi. Cemaatle buluşma öncesi camilerle tüm önlemler alındı ancak vatandaşların da alması gereken önlemler var. Maskesi olmayan camide namaz kılamayacak. Peki, camilerde cuma namazı nasıl kılınacak, cemaat nasıl saf tutacak? Cuma namazı kaç rekat kılınacak?

29.05.2020Gündem
Denizlide cuma namazı kılınacak camiler hangileri İşte Denizli cuma namazı kılınacak camiler

Denizli'de cuma namazı kılınacak camiler hangileri? İşte Denizli cuma namazı kılınacak camiler

Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaat ile namaz kılınmasına ara verilmişti. 29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabilecek. Denizli'de cuma namazı kılınacak camiler, il müftüğü tarafından açıklandı. Denizli'de yaşayan vatandaşlar hangi camilerde cuma namazının kılınacağını öğrenmek istiyorlar. İşte Denizli'de cuma namazı kılınacak camiler...

29.05.2020Gündem
Cuma namazı hangi camilerde kılınacak 29 Mayısta cuma namazı kılınacak camiler açıklandı

Cuma namazı hangi camilerde kılınacak? 29 Mayıs'ta cuma namazı kılınacak camiler açıklandı!

Cuma namazı kılınacak camiler araştırılan konular arasında yerini aldı. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen cemaatle ibadete, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Fatih Camisi'nde kıldıracağı cuma namazıyla başlanacak. İstanbul’da başta Süleymaniye, Sultanahmet, Yeni Camii (Eminönü), Ortaköy Camii ve Çamlıca Camii’nde Cuma namazı kılınabilecek. Tüm illerin müftülük hesaplarından ilçe ilçe cuma namazı kılınacak camilerin listesi yayınlandı. İşte detaylar...

29.05.2020Gündem
Hatay Cuma namazı kılınacak camiler hangileri

Hatay Cuma namazı kılınacak camiler hangileri?

Cuma namazı için detayları yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Hatay'da Cuma namazı kılınacak olan camiler hakkında il müftlüğü aracılığıyla bazı bilgiler verdi. Hatay'da camilere gelmeden önce abdest alınması gerektiği ve hava durumunun müsait olması halinde cami avlusunda namaz kılınacağı için seccade bulundurulması hususu, vatandaşlarla paylaşıldı. İşte, Hatay'da Cuma namazı kılınacak camiler listesi ve namaza gelmeden önce uyulması gereken kurallar hakkında detaylı bilgiler

29.05.2020Gündem
Diyarbakır Cuma namazı kılınacak camiler hangileri

Diyarbakır Cuma namazı kılınacak camiler hangileri?

Cuma namazı için detayları yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyarbakır'da Cuma namazı kılınacak olan camiler hakkında il müftlüğü aracılığıyla bazı bilgiler verdi. Camilere gelmeden önce abdest alınması gerektiği ve hava durumunun müsait olması halinde cami avlusunda namaz kılınacağı için seccade bulundurulması hususu, vatandaşlarla paylaşıldı. İşte, Diyarbakır'da Cuma namazı kılınacak camiler listesi ve namaza gelmeden önce uyulması gereken kurallar hakkında detaylı bilgiler

29.05.2020Gündem
Malatya ve Van’da cuma namazı kılınacak camiler hangileri İşte cuma namazı kılınacak camiler

Malatya ve Van’da cuma namazı kılınacak camiler hangileri? İşte cuma namazı kılınacak camiler

Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaat ile namaz kılınmasına ara verilmişti. 29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabilecek. Malatya’da ve Van’da yaşayan vatandaşlar hangi camilerde cuma namazının kılınacağını öğrenmek istiyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her iki il için de liste yayınlandı. İşte Malatya ve Van'da cuma namazı kılınacak camiler

29.05.2020Gündem
Kahramanmaraş Cuma namazı kılınacak camiler hangileri

Kahramanmaraş Cuma namazı kılınacak camiler hangileri?

81 ilde kılınacak olan Cuma namazı için detayları yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı, Kahramanmaraş'ta Cuma namazı kılınacak olan camiler hakkında il müftlüğü aracılığıyla bazı bilgiler verdi. Camilere gelmeden önce abdest alınması gerektiği ve hava durumunun müsait olması halinde cami avlusunda namaz kılınacağı için seccade bulundurulması hususu, vatandaşlarla paylaşıldı. İşte, Kahramanmaraş Cuma namazı kılınacak camiler listesi ve namaza gelmeden önce uyulması gereken kurallar hakkında detaylı bilgiler

29.05.2020Gündem
Şanlıurfada Cuma namazı kılınacak camiler hangileri İşte Şanlıurfada cuma namazı kılınacak camilerin listesi...

Şanlıurfa'da Cuma namazı kılınacak camiler hangileri? İşte Şanlıurfa'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan beri toplu ibadete kapalı olan camilerde 29 Mayıs'ta ilk cuma namazı kılınacak. Şanlıurfa'da cuma namazı kılınacak camiler, il müftüğü tarafından açıklandı. Cuma namazı yalnızca belirlen camilerde kılınabilecek. Peki, Şanlıurfa'da hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İşte Şanlıurfa'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi...

29.05.2020Gündem
Samsun Cuma namazı kılınacak camiler hangileri

Samsun Cuma namazı kılınacak camiler hangileri?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan camilerin kademeli olarak açılma kararının ardından Samsun'da ilk Cuma namazı, bugün cemaatle birlikte eda edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı Samsun'da Cuma namazı kılınacak camiler listesi kapsamında ibadetlerini yapmak üzere yola çıkacak olan vatandaşlar, yanlarında seccadelerini de götürecek. Cami avlularında kılınacak olan Cuma namazı,evden çıkmadan önce abdest alma gibi bazı kurallara uyulmasını da gerektirecek. Peki, Samsun'da Cuma namazı kılınacak olan camiler hangileri? İşte, tüm camilerin listesi

29.05.2020Gündem
Antalyada hangi camilerde cuma namazı kılınabilecek İşte Antalyada cuma namazı kılınacak camilerin listesi

Antalya'da hangi camilerde cuma namazı kılınabilecek? İşte Antalya'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi

İçişleri Bakanlığının illere gönderdiği "Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi" hakkında genelgede, cami ve mescitlerde cemaatle birlikte yalnızca öğle, ikindi ve cuma namazlarının kılınacağı belirtildi. Alınan tedbirlere göre cuma namazı kılınabilecek camilerin listesi açıklandı. İşte Antalya'da cuma namazı kılınacak camiler

29.05.2020Gündem
Mersin Cuma namazı kılınacak camiler hangileri

Mersin Cuma namazı kılınacak camiler hangileri?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından alınan camilerin kademeli olarak açılma kararının ardından Mersin'de ilk Cuma namazı, bugün cemaatle birlikte eda edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı Mersin'de Cuma namazı kılınacak camiler listesi kapsamında ibadetlerini yapmak üzere yola çıkacak olan vatandaşlar, yanlarında seccadelerini de götürecek. Cami avlularında kılınacak olan Cuma namazı,evden çıkmadan önce abdest alma gibi bazı kurallara uyulmasını da gerektirecek. Peki, Mersin'de Cuma namazı kılınacak olan camiler hangileri? İşte, tüm camilerin listesi

29.05.2020Gündem
Kocaelide cuma namazı kılınacak camiler hangileri İşte Kocaeli ilçelerinde cuma namazı kılınacak camiler

Kocaeli'de cuma namazı kılınacak camiler hangileri? İşte Kocaeli ilçelerinde cuma namazı kılınacak camiler

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan beri toplu ibadete kapalı olan camilerde 29 Mayıs'ta ilk cuma namazı kılınacak. Kocaeli'de cuma namazı kılınacak camiler, il müftülüğü tarafından açıklandı. Cuma namazı yalnızca belirlen camilerde kılınabilecek. Peki, Kocaeli'de hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İşte Kocaeli'de cuma namazı kılınacak camilerin listesi...

29.05.2020Gündem
Kayseri’de cuma namazı kılınacak camiler hangileri Kayseri cuma namazı saati

Kayseri’de cuma namazı kılınacak camiler hangileri? Kayseri cuma namazı saati

Kayseri’de cuma namazı kılınacak camiler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaatle namaz kılmaya ara verilmişti. Cuma namazı bugün kaymakamlıklarca tespit edilen cami avlularında ve açık alanlarda kılınacak. İşte Kayseri’de cuma namazı kılınacak camiler

29.05.2020Gündem
Adana Cuma namazı kılınacak camiler hangileri

Adana Cuma namazı kılınacak camiler hangileri?

Camilerin kademeli olarak açılma kararının ardından Adana'da ilk Cuma namazı cemaatle birlikte eda edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı Adana'da Cuma namazı kılınacak camiler listesi kapsamında ibadetlerini yapmak üzere yola çıkacak olan vatandaşlar, yanlarında seccadelerini de götürecek. Cami avlularında kılınacak olan Cuma namazı, bazı kurallara uyulmasını da gerektirecek. Peki, Adana'da Cuma namazı kılınacak olan camiler hangileri? İşte, tüm camilerin listesi

29.05.2020Gündem
Trabzonda hangi camilerde cuma namazı kılınacak İşte Trabzonda cuma namazı kılınacak camilerin listesi

Trabzon'da hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İşte Trabzon'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi

Trabzon'da 1216 cami ve 45 cami dışı olmak üzere toplam 1261 sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde ibadete açılacak. Peki Trabzon'da hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İşte Trabzon'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi

29.05.2020Gündem
Konyada hangi camilerde cuma namazı kılınacak İşte Konyada cuma namazı kılınacak camilerin listesi

Konya'da hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İşte Konya'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan beri toplu ibadete kapalı olan camilerde 29 Mayıs'ta ilk cuma namazı kılınacak. Cuma namazı yalnızca belirlen camilerde kılınabilecek. Konya'da hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İşte Konya'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi...

29.05.2020Gündem
Hangi camilerde Cuma namazı kılınacak 81 ilde Cuma namazı kılınacak camiler için Diyanet açıklaması

Hangi camilerde Cuma namazı kılınacak? 81 ilde Cuma namazı kılınacak camiler için Diyanet açıklaması

Cuma namazı kılınacak camiler il müftülükleri tarafından açıklandı. Yakın zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 29 Mayıs'ta bazı camilerde Cuma namazı kılınabileceği açıklamasının ardından hangi camilerde Cuma namazı kılınacak sorusunun da cevabı netlik kazandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Türkiye genelinde 1.003 camide Cuma namazı kılınabileceği açıklamasını gerçekleştirmesinin ardından il müftülükleri detaylı bilgileri resmi internet siteleri üzerinden yayımladı. Peki, hangi camilerde Cuma namazı kılınacak? İşte, 81 il için yayımlanan Cuma namazı kılınacak camilerin isimleri ve adresleri

29.05.2020Gündem
Bursada hangi camilerde cuma namazı kılınacak İşte Bursada cuma namazı kılınacak camilerin listesi

Bursa'da hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İşte Bursa'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi

Camilerin kademeli olarak yeniden ibadete açılmasının cuma namazıyla birlikte başlayacağını belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kendisinin de İstanbul’da Fatih Camii'nde cuma namazı kıldırıp hutbe irad edeceğini söyledi. Bursa'da cuma namazı kılınacak camilerde belirlendi. Peki Bursa'da yaşayan vatandaşlar hangi camilerde cuma namazı kılabilecek. İşte Bursa'da cuma namazı kılınabilecek camilerin listesi

29.05.2020Gündem
Ankara’da cuma namazı kılınacak camiler hangileri Diyanet’ten cuma namazı açıklaması

Ankara’da cuma namazı kılınacak camiler hangileri? Diyanet’ten cuma namazı açıklaması

Ankara’da cuma namazı kılınacak camiler, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında camilerde cemaatle namaz kılmaya ara verilmişti. 29 Mayıs Cuma günü itibari ile cuma namazı kaymakamlıklarca tespit edilen cami avlularında ve açık alanlarda eda edilmeye başlanacak. İşte Ankara’da cuma namazı kılınacak camilerin listesi…

29.05.2020Gündem
İzmir’de hangi camilerde cuma namazı kılınacak İl ilçe cuma namazı kılınacak camiler açıklandı

İzmir’de hangi camilerde cuma namazı kılınacak? İl ilçe cuma namazı kılınacak camiler açıklandı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’tan beri toplu ibadete kapalı olan camilerde 29 Mayıs'ta ilk Cuma namazı kılınacak. Tüm iller gibi İzmir'de cuma namazı kılınacak camiler de Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Selçuklu ve Osmanlı döneminden kalan mimarileri ve ihtişamlarıyla dikkati çeken İzmir'deki camiler, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 ay ayrı kaldıkları cemaatle yeniden buluşmak için gün sayıyor. Peki, İzmir’de hangi camilerde cuma namazı kılınacak?

29.05.2020Gündem
İstanbulda cuma namazı kılınacak camiler hangileri İstanbul Valisiden cami açıklaması

İstanbul'da cuma namazı kılınacak camiler hangileri? İstanbul Valisi'den cami açıklaması

İstanbul’da cuma namazı kalınacak cami, mescit ve diğer açık alanlar belirlendi. İstanbul'daki 3 bin 457 cami ve mescitten, 1923 cami ve mescit ile 264 mekanda cuma namazı kılınmak üzere gerekli düzenlemelere başlandı. Peki, İstanbul'da cuma namazı kılınacak camiler hangileri? İşte İstanbul'da cuma namazı kılınacak camilerin listesi ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın yaptığı cami açıklaması

29.05.2020Gündem
Son dakika haberi... Ayasofya’da Fetih Suresi okunacağını duyan Yunanlılar çıldırdı

Son dakika haberi... Ayasofya’da Fetih Suresi okunacağını duyan Yunanlılar çıldırdı

İstanbul’un fethinin 567. yılında Ayasofya’da Fetih Suresi okunacağı belirtilmesinin ardından Yunan medyası çıldırdı. Yunan medyasında, “Erdoğan meydan okuyor, İstanbul’un düşüşünü kutlamak için dua edilecek”, “Türklerden eşi görülmemiş meydan okuma...”, Helenizm’e karşı meydan okuma” cümlelerinin yeraldığı başlıklara yer verildi...

29.05.2020Dünya
Cuma mesajları 2020 mayıs ayının son cumasına özel - Ayetli dualı cuma mesajları

Cuma mesajları 2020 mayıs ayının son cumasına özel - Ayetli dualı cuma mesajları

Cuma mesajları uzun bir süre sonra camilerde cuma namazı kılacak olan vatandaşların bir diğer gündemi oldu. Kalplerinden geçen güzel dilekleri ve dillerinden düşürmedikleri duaları sevdikleriyle paylaşmak isteyenler, en güzel cuma mesajlarını fırsat olarak görüp paylaşıyor. Farklı, yeni ve etkileyici seçenekleri ile cuma mesajları bu hafta da sosyal medyada ilgi görüyor. Sizler de cuma mesajlarından birini seçerek sevdiklerinize iletebilirsiniz. İşte en güzel, en anlamlı, ayetli- dualı cuma mesajları...

29.05.2020Gündem
74 gün sonra ilk cemaatli cuma

74 gün sonra ilk cemaatli cuma

Küresel salgın nedeniyle 16 Mart’tan bu yana kapalı olan camilerin bir bölümünde hijyen ve mesafe koşulları altında bugün ilk cuma namazı kılınacak. İstanbul’un 3 bin 457 camisinden 1923'ü de bugün cuma namazına hazır. Camilerde metreyle ölçüm yapılarak sosyal mesafeler ayarlandı.

29.05.2020Gündem
Cuma namazı saat kaçta kılınacak Diyanet İl il 29 Mayıs cuma namazı saatleri

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet İl il 29 Mayıs cuma namazı saatleri

Corona virüsü salgını nedeniyle ibadete kapatılan camiler, ikinci normalleşme takvimi kapsamında ibadete açılıyor. Bazı cami ve mescitlerde cuma namazı kılınmasının kararlaştırılmasının ardından, cuma namazı saatleri de araştırmalarda yer almaya başladı. İçişleri Bakanlığı'nda yayınlanan genelgeye göre, İstanbul’da başta Süleymaniye, Sultanahmet, Yeni Camii (Eminönü), Ortaköy Camii ve Çamlıca Camii’nde Cuma namazı 29 Mayıs'ta kılınacak. Peki, cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Diyanet tarafından yayımlanan 29 Mayıs 2020 İstanbul, Ankara ve diğer illerin cuma namazı saatleri.

28.05.2020Gündem
Kocaeli’de cuma namazı öncesi 150’şer bin maske ve seccade dağıtımı

Kocaeli’de cuma namazı öncesi 150’şer bin maske ve seccade dağıtımı

KOCAELİ'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında yarın kılınacak cuma namazı için halka 150 bin maske ile 150 bin tek kullanımlık seccade dağıtımı yapılacak.

28.05.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan cuma namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cuma namazı açıklaması

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen cemaatle ibadete, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Fatih Camisi'nde kıldıracağı cuma namazıyla başlanacak. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Belki önümüzdeki, belki daha sonraki haftalarda Sultan Ahmet Camimizin avlusunda, meydanında cuma namazı kılacağız." açıklamasında bulundu.

28.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Vali Yerlikaya duyurdu... İşte İstanbulda Cuma namazı kılınacak camiler

Son dakika haberler... Vali Yerlikaya duyurdu... İşte İstanbul'da Cuma namazı kılınacak camiler

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 29 Mayıs Cuma günü “Cuma Namazı” kılınacak camii, mescit ve diğer açık alanların duyurusunu özel bir video ile paylaştı. İstanbul’da başta Süleymaniye, Sultanahmet, Yeni Camii (Eminönü), Ortaköy Camii ve Çamlıca Camii’nde Cuma namazı kılınabilecek.

28.05.2020Gündem
Avusturya’da haftalar sonra ilk cuma

Avusturya’da haftalar sonra ilk cuma

Koronavirüsle mücadele kapsamında hayata geçirilen tedbirlerin kademeli olarak gevşetildiği Avusturya’da bugünden itibaren cuma namazı kılınabilecek.

28.05.2020Avrupa
Camilerde yeni dönem: Evde abdest al, camiye maskesiz girme

Camilerde yeni dönem: Evde abdest al, camiye maskesiz girme

Salgın tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta kapatılan camiler cuma açılıyor.

28.05.2020Gündem
Vanda toplu ibadet yapılacak yerlerle ilgili kararlar alındı

Van'da toplu ibadet yapılacak yerlerle ilgili kararlar alındı

VAN Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında yapılan toplantıda, koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında toplu ibadete kapatılan camilerin yeniden kısmi olarak açılmasına ilişkin kararlar alındı.

27.05.2020Gündem
Süleymaniye Camii dezenfekte edildi

Süleymaniye Camii dezenfekte edildi

SÜLEYMANİYE  Camii  29 Mayıs'ta kılınacak ilk Cuma namazı öncesi Fatih Belediyesi ekipleri tarafından bugün dezenfekte edildi.

26.05.2020Gündem
Diyanetten cuma namazı için uyarı afişi

Diyanetten cuma namazı için uyarı afişi

Diyanet İşleri Başkanlığı yeniden başlayacak olan Cuma namazları için uyarı afişi yayınladı. Yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde 29 Mayıs'ta kılınmaya başlanacak cuma namazı için abdestin ev ve iş yerinde alınması, maske takılması, seccade getirilmesi, sosyal mesafenin ihmal edilmemesi istendi. Hastalık belirtisi taşıyanlara, camiye gelmek yerine namazı evde kılmaları tavsiye edildi.

26.05.2020Gündem
Trabzon, Ordu, Samsunda bayram namazı saat kaçta İl il duha namazı vakitleri

Trabzon, Ordu, Samsun'da bayram namazı saat kaçta? İl il duha namazı vakitleri

Ramazan Bayramı öncesinde Türkiye'nin dört bir yerinde olduğu gibi Trabzon, Ordu ve Samsun'da da bayram namazı hazırlığı yapılıyor. Bu yıl Corona virüsü tehditi nedeniyle cuma namazı ibadetlerini evlerinde yapan vatandaşlar bayram namazını da ev ortamında gerçekleştirecek. Peki, Trabzon, Ordu, Samsun'da bayram namazı saat kaçta? İl il duha namazı vakitleri.

23.05.2020Gündem
Haftalar sonra İlk cuma

Haftalar sonra İlk cuma

Almanya’da Kovid-19 salgını nedeniyle ibadete bir süre ara verilen camilerde, normalleşme süreci çerçevesinde ilk cuma namazı kılındı. Ülke genelinde camilerde 9 Mayıs’tan itibaren sıkı kurallar getirilerek sabah, öğle ve ikindi vakitlerinde namaz kılınmasına izin verilmişti. 10 hafta aranın ardından ilk cuma namazı eda edildi. Böylece kurallara uyulması şartıyla camilerde cemaatin birlikte tüm vakit namazlarının yanı sıra cuma ve bayram namazının kılmasına izin verilmiş oldu.

23.05.2020Avrupa