EKSTRA
MENÜ

Blok Zinciri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 381 haberi bulunmuştur.

Blok Zinciri Haberleri

ARPA coin nedir

ARPA coin nedir?

ARPA coin, belirli periyodlarla gösterdiği yükseliş grafiği dolayısıyla merak edilen kripto varlıklar arasında yer alıyor. Blok zincir tabanlı çalışan ARPA coin, belirli amaçlara sahiptir. ARPA, kriptografik Çok Taraflı Hesaplama ("MPC") tarafından etkinleştirilen, gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri tabanlı bir katman 2 çözümüdür .

19.10.2021Ekonomi
ANKR Coin nedir, ne zaman çıktı

ANKR Coin nedir, ne zaman çıktı?

Ankr, bulut bilişim kaynakları için bir yönetim platformu sağlayarak kaynak talep edenler, kaynak sağlayıcılar, uygulama geliştiriciler, tüketiciler ve daha fazlasından oluşan bir ekosistem oluşturur. Ankr Coin Mayıs 2018'de çıkmıştır. Ekibi, bulut bilişimin geleceği olduğuna inanıyor ve Amazon AWS, Google Microsoft Azure ve Alibaba Cloud gibi teknoloji devleri tarafından tekelleştirilmek yerine, herkes için uygun fiyatlı olması gerektiğine inancını dile getiriyor.

18.10.2021Ekonomi
NFT nedir, nasıl yapılır

NFT nedir, nasıl yapılır?

NFT nedir sorusu, son günlerde giderek artmakta olan token piyasasında öne çıkmaya devam ediyor. NFT, kripto para teknolojilerini kullanarak 2015 yılında ortaya çıkan ve dünyada giderek popüler hale gelen Non-Fungible Tokens, yani takas edilemez jetonlar anlamına geliyor. Dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren NFT, blok zinciri teknolojisiyle kayıt altında tutulan dijital sertifikalar olarak kullanılıyorlar. Peki, NFT nedir, nasıl yapılır?

13.10.2021Teknoloji

NFT nedir, nasıl yapılır?

NFT nedir sorusu, son günlerde giderek artmakta olan token piyasasında öne çıkmaya devam ediyor. NFT, kripto para teknolojilerini kullanarak 2015 yılında ortaya çıkan ve dünyada giderek popüler hale gelen Non-Fungible Tokens, yani takas edilemez jetonlar anlamına geliyor. Dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren NFT, blok zinciri teknolojisiyle kayıt altında tutulan dijital sertifikalar olarak kullanılıyorlar. Peki, NFT nedir, nasıl yapılır?

7.10.2021Teknoloji
DE-Fİ nedir, ne demek

DE-Fİ nedir, ne demek?

De-Fi, İngilizce'de Decentralized Finance kelimesinin kısaltması olarak kullanılmakta, Türkçe'de merkezi olmayan finans anlamına gelmektedir. DeFi uygulamaları , bankalar ve borsalar gibi geleneksel finansal sistemleri kripto para birimi ile yeniden yaratmayı amaçlamaktadır. Çoğu De-Fi, Ethereum blok zincirinde çalışmaktadır.

28.09.2021Teknoloji
Son dakika: Kuzey Kore itirafı... Kripto uzmanı tek tek anlattı

Son dakika: Kuzey Kore itirafı... Kripto uzmanı tek tek anlattı!

ABD'li bir Ethereum araştırmacısı olan Virgil Griffith Kuzey Kore'ye yaptırımlardan kaçmak için kripto paraların nasıl kullanılacağı konusunda tavsiye vermekten suçlu olduğunu kabul etti. 38 yaşındaki Griffith'in açıklamaları ile Kuzey Kore'nin 'kripto planı' deşifre oldu. Anlaşmalı ceza indirimi için uzlaşmaya karar veren Griffith'in 20 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

28.09.2021Dünya
NFT nedir Galatasaray NFT ne zaman çıkacak Tarihler duyuruldu

NFT nedir? Galatasaray NFT ne zaman çıkacak? Tarihler duyuruldu

Galatasaray NFT için ilk duyuru yapıldı. Kripto para dünyasının önemli parçalarından birisi olan NFT dünyasına katılım sağlayan Galatasaray, Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile başlayarak, sezon boyunca kulüp tarihinin önemli olaylarını vurgulayan bir koleksiyonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 1 Ekim tarihinde arz edilecek ilk NFT koleksiyonunu takiben, sezon boyunca kulübe bağlı önemli tarihlerde altı koleksiyon daha arz edilecek. İşte, Galatasaray NFT çıkış tarihi ve NFT hakkında detaylı bilgiler

2.09.2021Spor Arena
Cardano kimdir Cardano coin kurucusu kim

Cardano kimdir? Cardano coin kurucusu kim?

Kripto paralar son günlerde ciddi kayıplar yaşarken, gözler Cardano'daki (ADA) yükselişe çevrildi. Cardano kripto parasının kısaltılmış hali ADA'dır. Cardano dünya genelinde ADA coin olarak da adlandırılmaktadır. Peki, Cardano kimdir? Cardano coin kurucusu kim?

20.08.2021Ekonomi
Ezber bozan meslekler

Ezber bozan meslekler

“Kızımız doktor çıkacak, oğlumuz mühendis” söylemi anne babalar için her devirde mutlak bir gurur kaynağıdır. Ama bir yandan da yapay zekadan uzay bilimlerine kadar artık hayatımıza birçok yeni meslek dalı girdi. Bu yeni, prestijli ve iş garantili mesleklerin bir çoğundan aile büyüklerimizin pek de haberi yok... İşte size dünyadan ilginç bazı örnekler:

13.08.2021Eğitim
Fenerbahçe ve Paribu arasında dev anlaşma

Fenerbahçe ve Paribu arasında dev anlaşma

Fenerbahçe ile Paribu arasında 175 milyon TL'lik asgari hasılat taahhütlü sözleşme imzalandı.

9.08.2021Ekonomi
Pandemi meslek seçimini etkiledi

Pandemi meslek seçimini etkiledi

“Hangi mesleği seçmeliyim” sorusuna verilen yanıtlar her dönem çağın şartlarına göre değişim gösteriyor. Ama pandeminin meslek seçiminde denklemi çok daha radikal ve hızlı biçimde değiştirmesi bekleniyor. Pandeminin değiştirdiği dünya koşullarında bazı mesleklerin öneminin artacağı tahmin ediliyor.

1.08.2021Eğitim
Kulüpler Birliğinin taraftar etkileşim partneri Socios oldu

Kulüpler Birliği'nin taraftar etkileşim partneri Socios oldu

Kulüpler Birliği Vakfı, teknoloji ve inovasyon yoluyla Türk futboluna taraftar etkileşimini artırmak için spor ve eğlence sektörünün önde gelen blok zinciri sağlayıcısı Socios ile güçlerini birleştirdi.

1.07.2021Futbol
NFT çılgınlığına Sir Tim Berners-Lee de katıldı... İnterneti satışa çıkardı

NFT çılgınlığına Sir Tim Berners-Lee de katıldı... 'İnternet'i satışa çıkardı!

NFT çılgınlığı hız kesmiyor. Son dönemde milyon dolarlık satışlar ile gündeme gelen NFT furyasına 'internetin isim babası' olarak anılan Sir Tim Berners-Lee de katıldı. Lee, modern interneti oluştururken oluşturduğu orjinal kaynak kodlarını NFT olarak açık artırmaya çıkardı.

15.06.2021Dünya
Çinli Elon Muska yer yok Müdahaleler Bitcoinin değerini nasıl etkileyecek

'Çinli Elon Musk'a yer yok!' Müdahaleler Bitcoin'in değerini nasıl etkileyecek?

Çin hükümetinin Mayıs ayından bu yana yürüttüğü kripto para ticaretiyle mücadele operasyonu hız kesmeden devam ediyor. Peki önümüzdeki dönemde bu cephede bizleri neler bekliyor? Cevabı uzmanlardan aldık...

10.06.2021Ekonomi
Poldadot Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Dot Ne Demek Kripto Para Poldadot Coin Nasıl Alınır

Poldadot Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Dot Ne Demek? Kripto Para Poldadot Coin Nasıl Alınır?

Kripto paralar hayatımıza girdiğinden beri bazı terimler duyuyoruz. Fakat bu terimlerin ne olduğunu bilmek ve bunları takip etmek oldukça zor oluyor. Polkadot, kelimesini daha önce duymuşsunuzdur. Peki, Polkadot nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Mining Nedir, Nasıl Yapılır Kripto Para Sektöründe Mining Ne Demek

Mining Nedir, Nasıl Yapılır? Kripto Para Sektöründe Mining Ne Demek?

Genel olarak Bitcoin ya da kripto para birimi ile ilgili olarak “Mining” terimini duymuş olabilirsiniz. Fakat bu bağlamda ne anlama geldiği pek açık tanımlanmıyor. Bu derlememizde, kripto para birimi ile alakalı olan mining hakkında tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Ethereum Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır Ethereum Nasıl Üretilir, Ne Kadar Kazandırır

Ethereum Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır? Ethereum Nasıl Üretilir, Ne Kadar Kazandırır?

Kripto para madenciliği, karmaşık ve zor matematik sorunlarını çözme sürecidir. Dijital para birimleri, günümüzde her geçen gün biraz daha popüler hale gelirken yeni para birimleri ile de karşılaşıyoruz. Ethereum madenciliği (mining) nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Chiliz Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Chz Ne Demek Kripto Para Chiliz Coin Nasıl Alınır

Chiliz Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Chz Ne Demek? Kripto Para Chiliz Coin Nasıl Alınır?

Dünya'nın en çok yatırım yapılan kripto paraları arasında Chiliz gelmektedir. Chiliz hacmi yüksek olan kripto paralardan bir tanesidir. Özellikle yapmış olduğu projeler ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran chiliz son aylarda iyice popülerliğini arttırmıştır. Chiliz satın almak isteyenler internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar. Peki chiliz nedir? Chiliz ne zaman çıkmıştır? CHZ ne demek? Chiliz satın almak için ne yapmak gerekir? İşte chiliz ile ilgili tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Blockchain (Blok Zinciri) Nedir, Nasıl Çalışır Blockchain Teknolojisi Ne İşe Yarar Ve Nerelerde Kullanılır

Blockchain (Blok Zinciri) Nedir, Nasıl Çalışır? Blockchain Teknolojisi Ne İşe Yarar Ve Nerelerde Kullanılır?

Herhangi bir otoriteye ya da merkeze ihtiyaç duymadan, verilerin dağıtarak ağ üzerinde saklandığı kayıt teknolojisine blockchain ismi verilir. Blockhain'e bir diğer adı ile blok zinciri ismi de verilir. Blockchain (Blok Zinciri) nedir, nasıl çalışır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Bitcoin Mining (Madenciliği) Nedir, Bitcoin Nasıl Üretilir Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Bitcoin Mining (Madenciliği) Nedir, Bitcoin Nasıl Üretilir? Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin son dönemlerde sıklıkla adından bahsettiren kripto paralar arasında öne çıkmaktadır. Bu bakımdan sizin için sıklıkla sorulan Bitcoin mining (madenciliği) nedir, bitcoin nasıl üretilir? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Sorularının yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

7.06.2021Ekonomi
Bitcoin Cüzdanı Nedir, Nasıl Açılır Bitcoin Cüzdanı Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

Bitcoin Cüzdanı Nedir, Nasıl Açılır? Bitcoin Cüzdanı Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Bitcoin cüzdanı, aslında sahip olduğunuz Bitcoin miktarını depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olduğunuz Bitcoinleri kullanabilmek için gerekli olan genel ve özel anahtarı içinde barındıran yazılımlardır. Bitcoin cüzdanı nedir, nasıl açılır? İşte, tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Kripto para piyasalarında dalga boyu yükseliyor

Kripto para piyasalarında dalga boyu yükseliyor

2021 yılı Nisan ayında şimdiye kadar gördüğü en yüksek değer olan 64 bin 895 dolar seviyesini gören Bitcoin, Mayıs ayını çok yüksek değer kaybı ile geçirdi. Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar sadece Bitcoin’i değil tüm kripto para piyasalarını etkiledi.

7.06.2021Ekonomi
Altcoin Nedir, Nasıl Alınır En Büyük Altcoin Hangisidir, Altcoinler Neren Alınır

Altcoin Nedir, Nasıl Alınır? En Büyük Altcoin Hangisidir, Altcoinler Neren Alınır?

Altcoin, Bitcoin‘den sonra ortaya çıkan ya da piyasaya sürülen kripto paralara verilen genel bir isimdir. Altcoin terimi ise, “alternatif coin” kelimesinin kısaltılmasından dolayı ortaya çıkar. Altcoin nedir, nasıl alınır? İşte, tüm detaylar.

2.06.2021Ekonomi
Uzman isimlerden yatırımcılara uyarı: Bunları öğrenmeden yatırım kumardan farksız

Uzman isimlerden yatırımcılara uyarı: Bunları öğrenmeden yatırım kumardan farksız

Kripto para dünyasına yatırım yapanların ya da yapmayı planlayanların bilmesi gereken temel kuralları ve doğru yatırım için nelere dikkat edilmesi gerektiğini uzmanlara sorduk. Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kurtuluş, " Kripto paraların ne vaat ettiğini bilmeden bu piyasaya girmek kumar oynamaktan başka bir şey değil" derken; BtcTurk CEO'su Güneri, "Kripto paraları kısa vadede hızlı zengin olma aracı olarak görmek büyük finansal riskleri de beraberinde getirir" dedi. HUOBI Bölge Genel Müdürü Göğüş ise, "Özellikle de yeni bir yatırımcıysanız, kaybederseniz üzülmeyeceğiniz bir tutar ile işlem yapmanızı tavsiye ederim" şeklinde değerlendirdi.

31.05.2021Ekonomi
Kripto paralarda son durum

Kripto paralarda son durum

Kripto para piyasasında hafif toparlanma eğilimi ile birlikte toplam hacim 1.5 trilyon doların üzerinde çıktı.

25.05.2021Ekonomi
Elon Muskı izleyeceğim derken avlandılar 10 milyon dolar buhar oldu

Elon Musk'ı izleyeceğim derken avlandılar! 10 milyon dolar buhar oldu

Kripto para dolandırıcıları yine fırsatı kaçırmadı, Elon Musk'ın SNL'e konuk olduğu hafta sonu milyonlarca dolarlık Bitcoin, Etherum ve Dogecoin buhar oldu. Nasıl mı? Detaylar haberimizde...

21.05.2021Ekonomi
NFT dolandırıcılıklarına dikkat İşte korunmanın yöntemleri

NFT dolandırıcılıklarına dikkat! İşte korunmanın yöntemleri

Değiştirilemeyen token olarak da bilinen ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin ilk tweet’inden eşsiz sanat eserlerine kadar birçok satışta kullanılan NFT’ler, popüler olmalarıyla beraber siber suçluların da gündemine girdi. Siber güvenlik uzmanları, en yaygın NFT dolandırıcılıklarını ve bunlardan nasıl korunulabileceğini açıkladı.

17.05.2021Teknoloji
Son dakika... Cardano ne kadar İşte, Cardano (ADA) fiyatları

Son dakika... Cardano ne kadar? İşte, Cardano (ADA) fiyatları

Kripto paralar son günlerde ciddi kayıplar yaşarken, gözler Cardano'daki (ADA) yükselişe çevrildi. Cardano Vakfı Musk'ı kendine çekmeye çalışırken, kripto para birimi mayıs başında 1,35 dolarken, bugün hızla yükselişine devam ediyor.

17.05.2021Ekonomi
Kripto para piyasasında son durum... İlk 5te hepsi düşerken rekor kıran tek para birimi oldu

Kripto para piyasasında son durum... İlk 5'te hepsi düşerken rekor kıran tek para birimi oldu

Kripto paralar son günlerde ciddi kayıplar yaşarken, gözler ilk 5'te yükselen Cardano'ya (ADA) çevrildi. Cardano Vakfı Musk'ı kendine çekmeye çalışırken, kripto para birimi mayıs başında 1,35 dolarken, bugün hızla yükselişine devam ediyor.

16.05.2021Ekonomi
Bitcoin 55 bin doların altına geriledi

Bitcoin 55 bin doların altına geriledi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın, ülkesinde kripto paralar ile ilgili yeterli hukuksal çerçeve bulunmadığını ve bunun vurgulamaya değer bir konu olduğuna dikkat çekmesinin ardından gelen satışlarla, Bitcoin yeniden 55,000 doların altına gerilerken, Ethereum da, 3,523.59 dolarlık yeni zirvesinden 3,200 dolar düzeyine döndü.

5.05.2021Ekonomi
Python Nedir Ve Neler Yapılabilir Python Programlama Dili Kodları Ve Örnekleri

Python Nedir Ve Neler Yapılabilir? Python Programlama Dili Kodları Ve Örnekleri

Google, Facebook ve Netflix gibi teknoloji endüstrisindeki en büyükler Python kullanıyor. Peki, bu Python nedir, ne işse yarar? Python ve iş potansiyeli hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen girişimciler için tüm detayları derledik.

4.05.2021Teknoloji
‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Dünya Bankası iş birliğiyle başlatılan "Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi" kapsamında herkesin istediği alanda eğitim alabileceği eşitlikçi, katılımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alan yepyeni bir dijital eğitimin kapıları aralanıyor.

4.05.2021Eğitim
Kripto para piyasası hareketli seyrediyor

Kripto para piyasası hareketli seyrediyor

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, yükseldiği 59,000 dolar sınırından, piyasalara gelen genel satışların etkisiyle 55,000 dolar düzeyine gerilerken, Avrupa Yatırım Bankası’nın, Ethereum blok zincirinde 2 yıllık tahvil çıkaracağının açıklanmasının ardından Ethereum’un haftalık yükselişi yüzde 30’u aştı.

4.05.2021Ekonomi
Kripto para piyasası sakin seyrediyor

Kripto para piyasası sakin seyrediyor

Kripto para birimlerinden Bitcoin'in 53 bin dolar seviyelerinde dengelenmesiyle birlikte Ethereum güç kazanmaya başladı.

30.04.2021Ekonomi
Ethereum güç kazanmaya başladı

Ethereum güç kazanmaya başladı

Kripto para birimleri arasında Bitcoin'den sonra en çok itibara sahip olan Ethereum'da yükseliş devam ediyor.

29.04.2021Ekonomi
Bitcoin düşüşünü sürdürüyor

Bitcoin düşüşünü sürdürüyor

Kripto para piyasalarında aşırı volatil seyir hakim oluyor. Birçok coin düştüğü seviyeden toparlanma çabası gösterse de yükselişler düşük kalıyor.

22.04.2021Ekonomi
Kral Çıplak mı, yoksa dünyayı kurtaracak bir fikir mi

'Kral Çıplak' mı, yoksa dünyayı kurtaracak bir fikir mi?

Telefonunuzun ekranına bir-iki dokunuş yapsanız ve üzerinizdeki dizleri çıkmış eşofman ışıl ışıl yanan bir pantolona dönüşse nasıl olur? 'Mükemmel' diyenlerdenseniz sizi aşağı alalım. 'Saçmalamayın' diyenlerdenseniz sizi yine aşağı alalım...

12.04.2021Teknoloji
Bitcoin yeniden 60 bin dolar seviyesinde

Bitcoin yeniden 60 bin dolar seviyesinde

Kripto para birimi Bitcoin artan hacimle birlikte 60 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

12.04.2021Ekonomi
ANKR coin nedir

ANKR coin nedir?

ANKR coin, belirli dönemlerde gösterdiği artış dolayısıyla araştırılan coinler arasında yer alıyor. Konteyner tabanlı bulut hizmetleri için tam yığın bir bulut altyapısı ve pazar alanı inşa eden ANKR, bulut platformu aracılığıyla boşta kalan hesaplama kaynaklarından para kazanma imkanı tanıyor. İşte, ANKR coin hakkında merak edilen bazı detaylar

9.04.2021Teknoloji
Rusyadan blokzinciri açıklaması: SWIFTe alternatif oluşturulabilir

Rusya'dan 'blokzinciri' açıklaması: SWIFT'e alternatif oluşturulabilir

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Pankin, dijital para birimleri ve blokzincirdeki gelişmeler sayesinde, SWIFT ödeme sistemine alternatif uluslararası bir sistem geliştirilebileceğini söyledi.

5.04.2021Teknoloji
BTT nedir Bittorent Coin yükselişi ile gündemde

BTT nedir? Bittorent Coin yükselişi ile gündemde

BTT, son günlerde gösterdiği artış ivmesiyle pek çok kripto para yatırımcısının iştahını kabarttı. Tron blok zinciri çevresinde oluşan Bittorent, dosya paylaşım protokollerinden birisidir. Bittorent protokolu, bir nevi torrent istemcilerine güç veren bir ağdır. BitTorrent Hızı, BitTorrent Dosya Sistemi, DLive gibi uygulamalar BTT coin etrafında güçlendirilmek istenmektedir. Peki, BTT nedir? İşte, kısa ve öz bilgiler

5.04.2021Ekonomi
WIN coin nedir Artışı ile dikkat çeken WINK projesi hakkında detaylar

WIN coin nedir? Artışı ile dikkat çeken WINK projesi hakkında detaylar

WIN coin, Tron blok zinciri çevresinde toplanmış bir kripto para birimidir. USDT işlem çiftinde en düşük fiyattan işlem gören coin olma özelliğine sahip olan WINK projesi, pek çok yatırımcının ilgisi sonrası fiyatında artış yakalayan coinler arasında yer aldı. Peki, WIN coin nedir ve WINK projesi ne ifade etmektedir? İşte, WIN coin hakkında detaylı bilgiler

4.04.2021Ekonomi
Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test etti

Almanya blokzincir kullanarak tahvil alım satımını test etti

Almanya’da yatırımcıların blokzincir kullanarak tahvil gibi menkul kıymetleri alıp satmalarını sağlayan teknolojinin test edildiği bildirildi.

24.03.2021Ekonomi
Rekor satış: İlk tweetin sahibi bir Türk

Rekor satış: İlk tweet'in sahibi bir Türk!

Twitter’da kurucu jack Dorsey tarafından atılan ilk tweet Türk kökenli Sina Estavi tarafından neredeyse 2.9 milyon dolara satın alındı.

23.03.2021Teknoloji
NFT çılgınlığı hız kesmiyor: Robot Sophia tarihe geçti

NFT çılgınlığı hız kesmiyor: Robot Sophia tarihe geçti

Son dönemde milyon dolarlık satışlar ile gündeme gelen NFT çılgınlığına insansı robot Sophia da katıldı. Sophia'nın NFT olarak hayata geçirdiği eseri çarşamba günü açık artırmaya çıkıyor. Eserin sahibini bir de sürpriz bekliyor.

22.03.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

İklim değişikliği ile mücadelede öne çıkan teknolojiler ve girişimler

İklim değişikliği, Dünya’nın en temel sorunlarından biri ve insanlığın karşı karşıya olduğu bu soruna daha ciddi yaklaşılmazsa, krizin boyutu her geçen gün artacak… Amerika Başkanı Joe Biden da iklim değişikliğini “insanlığın karşı karşıya olduğu bir numaralı sorun” olarak ifade ediyor. İşin pozitif tarafı, son dönemlerde bu konuda artan bir farkındalık ve ilgi olması. Önde gelen danışmanlık firmalarından McKinsey Global Institute’un son dönemde yayınladığı bir raporda da belirttiği üzere “iklim riskinin uzak geleceğe yönelik bir sorun değil, bugün yüzleşmek zorunda olduğumuz bir problem olduğunu anlamaya başlıyoruz”…

1.09.2021

NFT pazarı büyüyor, kripto sanat tartışmaları alevleniyor

Kripto paralarla ilgili tartışmalar hız kesmeden devam ederken, NFT’nin yükselişiyle birlikte yepyeni bir tartışma konusu daha gündemimize girdi: Kripto Sanat...

3.05.2021

Blockchain teknolojisi uygulamaları ve kripto paralar

Kripto para konusu bu günlerde hepimizin takip ettiği gibi gündemdeki yerini koruyor. İşin terminoloji kısmında ise birtakım karışıklıklar var. Bitcoin, kripto para, blockchain birbirinin yerine kullanılabilen fakat birbiri ile aynı olmayan kavramlar. Büyük oranda kripto paradan ibaret sanılan blockchain teknolojisi ise aslında oldukça farklı. Bu yazımda bu farklardan ve uygulama alanlarından bahsedeceğim.

28.04.2021

Bodrum'dan doğan bir özel Türk 'Lirası'

Önceki gün Türkiye’de çok ilginç bir şey oldu...

15.04.2021

Kripto para ekosisteminde yenilenebilir enerji hedefi

Crypto Climate Accord, kripto para endüstrisini 2030'a kadar yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanır hale getirmeyi amaçlıyor.

12.04.2021