EKSTRA
MENÜ

Beyşehir Gölü

Beyşehir Gölü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyşehir Gölü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 591 Beyşehir Gölü haberi bulunmuştur.

Beyşehir Gölü Haberleri

Yer: Konya... Esrarengiz Amerikalı yine ortaya çıktı, paniğe neden oldu

Yer: Konya... Esrarengiz Amerikalı yine ortaya çıktı, paniğe neden oldu

Konya'da izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bıraktıktan sonra paniğe neden olan ABD'li Chesterr Juall (60) bu kez de bomba paniğine neden oldu. Yoldan geçen bir kişi iddiaya göre, Juall'ın telefonla konuştuğu kişiye konteyner, bomba ve patlatma gibi kelimeler kullandığını duyması üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis, herhangi bir bulgu ve şüpheli duruma rastlamayınca Juall'ı kaldığı otele gönderdi.

23.05.2020Gündem
Paraşütçüler Türk bayrağını göklerde dalgalandırdı

Paraşütçüler Türk bayrağını göklerde dalgalandırdı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılı kutlamaları kapsamında yapılan paraşütçülerin Türk bayrağı gösterisi Beyşehir Gölü semalarında güzel görüntüler oluşturdu. Tekirdağ'da da yamaç paraşütçüleri Ganos Dağı etiklerinden uçuş yaparak gökyüzünde Türk bayrakları açtı.

19.05.2020Haber
Paraşütçüler Türk bayrağını göklerde dalgalandırdı

Paraşütçüler Türk bayrağını göklerde dalgalandırdı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılı kutlamaları kapsamında yapılan paraşütçülerin Türk bayrağı gösterisi Beyşehir Gölü semalarında güzel görüntüler oluşturdu. Tekirdağ'da da yamaç paraşütçüleri Ganos Dağı etiklerinden uçuş yaparak gökyüzünde Türk bayrakları açtı.

19.05.2020Gündem
İzinde sokağa çıktı, sıcak nedeniyle bayıldı

İzinde sokağa çıktı, sıcak nedeniyle bayıldı

KONYA'da, 65 yaş ve üstü kişilerin sokağa çıkmalarına izin verilmesi üzerine Beyşehir Gölü kenarında yürüyüş yapan Ekrem Aydın (68), sıcağın da etkisiyle baygınlık geçirdi. Aydın, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

17.05.2020Gündem
Bu mahallenin sakinleri Konyalı ama hayatları Ispartada geçiyor

Bu mahallenin sakinleri Konyalı ama hayatları Isparta'da geçiyor

Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Gölyaka Mahallesi'nde, ilçe merkezine kara bağlantısı olmayan mahalleli yıllardır ekmek almak için de banka işlemleri için de 5 kilometre mesafedeki Isparta'nın Yenişarbademli ilçesine gidiyor.

15.05.2020Seyahat
Beyşehir Gölünde dirgenle balık avlayan 4 kişiye ceza

Beyşehir Gölü'nde dirgenle balık avlayan 4 kişiye ceza

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, avlanma yasağına rağmen Beyşehir Gölü'nde dirgenle avlanan 4 kişiye, toplam 46 bin 800 lira idari para cezası kesildi.

13.05.2020Haber
Beyşehir Gölünden kanala sürüklenen balıkları kurtardılar

Beyşehir Gölü'nden kanala sürüklenen balıkları kurtardılar

KONYA'da 2 genç, balıkların Beyşehir Gölü'den akan suyla tarımsal sulama kanalına sürüklendiğini gördü. Kanala inen gençler, balıkları su seviyesinin yüksek olduğu bölgeye atarak, kurtardı.

4.05.2020Gündem
30 haneli adada inanılmaz görüntüler Tam 8 kilometre boyunca...

30 haneli adada inanılmaz görüntüler! Tam 8 kilometre boyunca...

Beyşehir Gölü'ndeki 180 kişinin yaşadığı 30 haneli Mada Adası sakini Yörüklerin, baharın gelmesiyle hayvanlarını kayıkla çekilen duba üzerinde karşı kıyıdaki yaylaya geçirmesi ilginç görüntüler oluşturdu. Yaklaşık 700 metrelik zorlu yolculuğun ardından kıyıya 2 metre kala dubadan suya atlayarak karaya ayak basan çoğunluğu büyükbaş 2 bin hayvan, çobanlar eşliğinde 8 kilometre yürüdükten sonra otlakların bol olduğu yaylaya ulaşıyor.

1.05.2020Ekonomi
İzinsiz Altınapa Baraj Gölüne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı

İzinsiz Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı

KONYA'da, ABD uyruklu Chesterr Juall'a (60), izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyeden, adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Juall'ın kaldığı otelden bu sabah ayrıldığı öğrenildi. Amerikalı'nın balıkları baraj gölüne bırakma nedeni, susma hakkını kullanarak ifade vermemesi nedeniyle sırrını koruyor.

30.04.2020Haber
Konya esrarengiz Amerikalıyı konuşuyor Susma hakkını kullandı...

Konya esrarengiz Amerikalı'yı konuşuyor! Susma hakkını kullandı...

Konya'da, ABD uyruklu Chesterr Juall'ın (60), izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne bıraktığı balıkların, Japon balığı olduğu ortaya çıktı. 10 bin lira idari para cezası uygulanarak gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyeden, adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Juall'ın kaldığı otelden bu sabah ayrıldığı öğrenildi. Amerikalı'nın balıkları baraj gölüne bırakma nedeni, susma hakkını kullanarak ifade vermemesi nedeniyle sırrını koruyor.

30.04.2020Gündem
Göle balık atan ABD’liye 10 bin TL ceza

Göle balık atan ABD’liye 10 bin TL ceza

Konya’da bir otelde kalan ABD vatandaşı Chesterr Juall (60), taksi ile Beyşehir Gölü’ne giderken, sürücüden Altınapa Baraj Gölü kenarında durmasını istedi.

30.04.2020Gündem
Beyşehir Gölü sahiline dev proje Turizm bölgesi kurulacak...

Beyşehir Gölü sahiline dev proje! Turizm bölgesi kurulacak...

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölleri arasında olan Beyşehir Gölü kenarındaki 188 hektarlık alanda; plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler yapılacak.

27.04.2020Seyahat
Gölün ortasındaki adada koronavirüsten izole bir hayat sürdürüyorlar

Gölün ortasındaki adada koronavirüsten izole bir hayat sürdürüyorlar

Türkiye'nin yerleşim yeri bulunan tek göl adası olma özelliği taşıyan Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Mada Adası'nın sakinleri, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından izole bir hayat sürdürüyor.

23.04.2020Seyahat
Mada Adası nerede Mada Adası yüzölçümü kaç metrekare

Mada Adası nerede? Mada Adası yüzölçümü kaç metrekare?

Mada Adası, son günlerde gündemde yer alması dolayısıyla pek çok vatandaşın nerede ve hangi ilde olduğunu araştırdığı yerlerden birisi oldu. Mada Adası yüzölçümü ve nüfusu gibi bilgilere erişmek isteyen vatandaşlar, ada hakkında yer alan bilgileri araştırmaya başladı. Peki, Mada Adası nerede ve yüzölçümü kaç metrekare? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.04.2020Seyahat
60 yılda, Van Gölünün üç katı göl kurudu

60 yılda, Van Gölü'nün üç katı göl kurudu

Doğa ve Sürdürebilirlik Derneği ve Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'de son 60 yılda Van Gölü'nün üç katı büyüklüğünde, 60'a yakın gölün kuruduğunu, birçok gölün de kirlilik ve ciddi derecede kuruma tehlikesi yaşadığına işaret etti.

6.04.2020Seyahat
Konyanın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Konyada Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Konya'nın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Konya'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Konya Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden biridir. Türkiye’nin yüz ölçümü açısından en büyük ili olan Konya hangi bölgededir? Konya’nın ilçeleri nelerdir? Konya’da gezilebilecek yerler ve Konya’nın tarihi yerleri nerelerdir? Konya ile ilgili bu soruların cevapları ve Konya ile ilgili bilgileri derledik.

29.03.2020Seyahat
Leyleklere ilkbaharda kar sürprizi

Leyleklere ilkbaharda 'kar' sürprizi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, kaldıkları yerleşim merkezlerine ilkbahar mevsimini müjdeleyerek gelen leylekler, mart ayının ortasında "kar" sürprizi ile karşılaştı.

23.03.2020Seyahat
Konyada elektroşokla balık avına 420 bin lira ceza

Konya'da elektroşokla balık avına 420 bin lira ceza

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan Beyşehir Gölü’ndeki adada elektroşok yöntemiyle yasa dışı olarak balık avı yaptığı iddia edilen 5 kişiye, sulara elektrik akımı vermek ve milli park sahası olan Beyşehir Gölü’nün ekolojik ve biyolojik dengesini bozmak suretiyle 420 bin 185 lira para cezası uygulandı.

11.02.2020Gündem
Türkiyenin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen cenneti

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün koruması altında olan ve ülkemizin 2. büyük milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı ziyaretçilerini bekliyor. Güneşin en güzel yüzü olan milli parkı geçen yıl yaklaşık yarım milyon kişi ziyaret etti.

22.01.2020Seyahat
Türkiyenin en büyük tatlı su gölü kuruyor

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü kuruyor!

Konya'da Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nde su seviyesi azalıyor. Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Akköz, Beyşehir Gölü'nün kuraklık riskiyle karşı karşıya kaldığını belirterek, ''Suyun vahşice kullanılmasının önüne geçilmesi gerekir'' dedi.

19.12.2019Seyahat
Beyşehir kuruyor

Beyşehir kuruyor

KONYA’nın Beyşehir ilçesi Belediye Başkanı Adil Bayındır, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde yanlış balık üretimi politikası nedeniyle derinliğin 26 metreden 6 metreye düştüğünü söyledi. Tarım ve Orman Bakanlığı ise iddianın doğru olmadığını açıkladı.

9.12.2019Gündem
Konyadaki gölde şoke eden olay Derinlik 20 metre düştü...

Konya'daki gölde şoke eden olay! Derinlik 20 metre düştü...

KONYA'nın Beyşehir İlçesi Belediye Başkanı Adil Bayındır, daha önce 26 metreye kadar derinliği bulunan Beyşehir Gölü'nün derinliğinin şu an 6 metre civarında olduğunu söyledi.

8.12.2019Gündem
Beyşehir Gölünde korkutan görüntü

Beyşehir Gölü'nde korkutan görüntü

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı ve göl uzmanı Dr. Erol Kesici, göl yüzeyinde son 10 yılda 84 kilometrekare su kaybı yaşanan Eğirdir Gölü'nün tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü'nün yüzeyinde ise son 20 yılda 112 kilometrekare su kaybı yaşandığını ve ortalama derinliğin 26 metreden 5,5 metreye düştüğünü açıkladı.

5.12.2019Seyahat
Eğirdirin tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü de kurudu

Eğirdir'in tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü de kurudu

TÜRKİYE Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı ve göl uzmanı Dr. Erol Kesici, göl yüzeyinde son 10 yılda 84 kilometrekare su kaybı yaşanan Eğirdir Gölü'nün tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü'nün yüzeyinde ise son 20 yılda 112 kilometrekare su kaybı yaşandığını ve ortalama derinliğin 26 metreden 5,5 metreye düştüğünü açıkladı. Dr. Kesici, Eğirdir ve Beyşehir'in, vahşi tarımsal sulama yüzünden tamamen kuruyan Aral Gölü'nün kaderini yaşadığını söyledi.

1.12.2019Gündem
Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında düzenleme

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında düzenleme

Orman Genel Müdürlüğüne (OGM) bağlı Amasya, Antalya, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Giresun, İzmir, Kahramanmaraş, Kütahya ve Sakarya bölge müdürlükleri bünyesinde orman işletme müdürlükleri kuruldu.

11.11.2019Ekonomi
Konyanın ilginç sanatçı köyü Sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor...

Konya'nın ilginç 'sanatçı köyü'! Sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor...

Konya'nın Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Çavuş Mahallesi'nde, yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde kurulan sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor.

28.10.2019Seyahat
Balık tutmak için girdiği su kanalında boğuldu

Balık tutmak için girdiği su kanalında boğuldu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde balık tutmak için kanoyla su kanalına giren emekli gurbetçi, kanonun alabora olması sonucu boğuldu.

1.10.2019Avrupa
Gözyaşlarıyla kabul etmişti Nefes almadığını fark edince...

Gözyaşlarıyla kabul etmişti! Nefes almadığını fark edince...

Konya'da Fikret Balkan’ın (26) Beyşehir Gölü’ne götürüp sürpriz evlilik teklifi yaptığı nişanlısı Meltem Ertunç (22), dönüşte, otomobilde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Çiftin 3 ay sonra da düğün yapmayı planladıkları öğrenildi.

12.09.2019Gündem
Kerpiç evleriyle büyüleyen sanatçı köyüne ilgi artıyor

Kerpiç evleriyle büyüleyen 'sanatçı köyü'ne ilgi artıyor

Konya'nın Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Çavuş Mahallesi'nde, yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde kurulan sade mimarisi ve huzurlu ortamıyla göz kamaştırıyor.

5.09.2019Seyahat
Konya ve Isparta arasında yer alan gölün adı nedir

Konya ve Isparta arasında yer alan gölün adı nedir?

Beyşehir Gölü, Türkiye'nin ikinci büyük gölü, güney ve batısında Toros Dağları, doğusunda volkanik bir oluşum olan Erenler Dağı, güneydoğu kuzeybatı yönünde ise Anamas Dağı ve Sultan Dağları ile çevrili tektonik bir çökeltide yer almaktadır. İşte, Beyşehir Gölü hakkında bazı bilgiler.

16.05.2019Gündem
TRTden büyük başarı

TRT'den büyük başarı!

TRT’nin ortak yapımcısı olduğu KAPAN filmi 18-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 41.Moskova Uluslararası Film Festivali’nde finalde yarışacak.

2.04.2019Keyif
Balıkçı kadınların zorlu mücadelesi

Balıkçı kadınların zorlu mücadelesi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde kadınlar, her gün eşleriyle birlikte, Beyşehir Gölü'nde balık tutup, aile ekonomisine katkı sağlıyor. Sabah erken saatlerde güne başlayan kadınlar, evlerinde besledikleri hayvanların bakımını yapıp, çocuklarına kahvaltı hazırladıktan sonra göle açılarak, ağ atıp, balık tutuyor.

13.03.2019Seyahat
Balıkçıların yeni umudu oldu Kilosu 1 TL

Balıkçıların yeni umudu oldu! Kilosu 1 TL

Türkiye'nin önemli tatlı su kaynaklarından Beyşehir Gölü'nde balıkçılar, sazan balığının azalması üzerine umutlarını piyasa değeri çok fazla olmayan Çin sazanına bağladı.

23.01.2019Haber
Balıkçıların yeni umudu oldu Kilosu 1 TL

Balıkçıların yeni umudu oldu! Kilosu 1 TL

Türkiye'nin önemli tatlı su kaynaklarından Beyşehir Gölü'nde balıkçılar, sazan balığının azalması üzerine umutlarını piyasa değeri çok fazla olmayan Çin sazanına bağladı.

23.01.2019Ekonomi
Beyşehir Gölü Milli Parkı kış mevsiminde de bir başka güzel

Beyşehir Gölü Milli Parkı kış mevsiminde de bir başka güzel

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Konya’nın Beyşehir Gölü, kış mevsiminde de tablo gibi görüntüler sergiliyor.

19.01.2019Seyahat
Konyada ortaya çıktı Nesli tükenmekte...

Konya'da ortaya çıktı! Nesli tükenmekte...

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, nesli tükenmekte olan takipli, saz delicesi, yaralı halde bulunarak tedaviye alındı.

14.12.2018Gündem
Beyşehir Gölünde kaçak balık avlayanlara para cezası

Beyşehir Gölü'nde kaçak balık avlayanlara para cezası

Beyşehir Gölü’nde elektroşokla balık avlayan 1 kişi ile boy limiti altında avcılık yaptığı belirlenen 3 kişi, havadan drone takibiyle yapılan operasyonda yakalandı.

23.11.2018Haber
Drone ile yakalandılar Toplam 15 bin lira ceza verildi

Drone ile yakalandılar! Toplam 15 bin lira ceza verildi

Beyşehir Gölü’nde elektroşokla balık avlayan 1 kişi ile boy limiti altında avcılık yaptığı belirlenen 3 kişi, havadan drone takibiyle yapılan operasyonda yakalandı.

23.11.2018Gündem
Sanatçılar ile köylüleri buluşturan köy

Sanatçılar ile köylüleri buluşturan köy

Konya'nın Hüyük ilçesinde Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Çavuş Mahallesi'nde 9 yıl önce kurulan ve tamamı kerpiç evlerden oluşan "Sonsuz Şükran Köyü", ortaya çıkış hikayesi, mimarisi ve düzenlenen etkinlikleriyle dikkati çekiyor.

12.11.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Evrensel sevgiye davet

“Ölümsüz aşk istiyorsan, ölümsüze âşık ol. Aşk nasip işidir, hesap işi değil. Aşk adayıştır, arayış değil. Sen adanmış ve yanmışsan bu uğurda, aşk sana uzak değil!” Ömrünü ilahi aşka adamış, ölümünü en mutlu gün diye beklemiş evrensel bir sevgi timsali Mevlana. Onun deyimiyle vuslatının 746’ncı yılında, bir kez daha törenlerle anılıyor. Misafirlerini, manevi havasını her karışına yaydığı Konya’da ağırlayacak. Ve herkes bir kez daha fark edecek ki Mevlana demek biraz da Konya demek, Konya demek ise en çok Mevlana demek...

8.12.2019