EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Astigmat

Astigmat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Astigmat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 245 Astigmat haberi bulunmuştur.

Astigmat Haberleri

11 çeşit başağrısı var

11 çeşit başağrısı var

Başağrısı, türleri ve nedenleri açısından büyük farklar içeriyor. www.migren.gen.tr'de verilen bilgilere göre, başağrısının 11 çeşidi bulunuyor.

4.11.2001Seyahat
Miyopluk genetik mi, hayvanlar da miyop olur mu

Miyopluk genetik mi, hayvanlar da miyop olur mu?

Miyopinin genetik bir yönü olduğu doğru, ancak salt genetikle, modern toplumlarda neden miyopiye daha sık rastlandığını açıklamak zor.

8.03.2002Spor
Görüntü yönetmeni

Görüntü yönetmeni

Psikiyatrist olma amacıyla girdiği tıp fakültesini göz cerrahı olarak tamamladı. Var olanla yetinmedi, en yeni teknolojiyi yakalamak için bir ayağı hep Amerika'da oldu. Lazerle göz tedavisinde adı 'ilk'lerle anılan Dr. Sinan Göker 1998'de İstanbul Cerrahi Hastanesi'ni kurdu. Bugüne kadar 20 bini aşkın insana şifa verdi.

18.05.2002Gündem
İlkokul öğrencilerinin gözleri sorunlu

İlkokul öğrencilerinin gözleri sorunlu

İstanbul'da ilköğretim öğrencilerineyönelik taramada, çocukların yarıdan fazlasının gözünde sorun olduğu belirlendi.

3.09.2002Gündem
Gözlük, Lens, Lazer. Hangisi Gözünüze Uygun

Gözlük, Lens, Lazer. Hangisi Gözünüze Uygun?

Gözlerimiz vücudumuzun "dünyaya açılan pencere"si. Bu yüzden onlarla ilgili yaşadığımız sorunlar, tüm beden sağlığımızı da olumsuz etkileyebiliyor. Artık modern tıbbın teknolojik nimetlerinden faydalanarak göz kusurlarından tamamen kurtulmak mümkün. Önemli olan hangisinin doğru olduğu.

Göz kusurlarını hafife almayın

Göz kusurlarını hafife almayın!

Uzmanlar göz kusurlarını ihmal etmenin çalışma hayatındaki verimi düşürdüğünü belirtiyor. Oysa ki, göz kusurlarının birçoğunu gözlük ya da ilaç kullanımıyla düzeltmek mümkün...

MEDYADAN : Alıntılar

MEDYADAN : Alıntılar

Görebildiğim kadarıyla gazetelerden küçük bir derleme yaptım sizin için: Hülya Avşar’ın selüliti seni mi gerdi – Görümce oldu mu sana Ex-Baldız – Deniz Akkaya direksiyonda siklopmuş meğer – O kadarcık parası varmış ödül olarak verecek – Gizem Özdilli sövmüş ama alınan yok – Sarıgül medyatik mi medya maydonozu mu – Yanlış adamı dövmüş meğer – Tecavüz kaçınılmaz değilmiş – SİT-TİR demek lazım...

25.05.2003Kelebek
Dört ayrı gözlük kullanırken şimdi hiç gözlüksüz oldular

Dört ayrı gözlük kullanırken şimdi hiç gözlüksüz oldular

Tıp yaşlanmayla birlikte gözlerde ortaya çıkan odaklanma sorununa pratik çözüm üretti. Gözlüğü ortadan kaldıran lazer operasyonuyla gözlerden biri uzağı, diğeri yakını iyi görebilecek hale getiriliyor. Görme kalitesinde yüzde 10'luk düşüşü göze alanların yakın ve uzağı aynı gözle görmeleri mümkün.

13.06.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

Gözbebeğini izleyen akıllı gözlük geliyor

EĞER hálá lens yerine gözlük takmakta ısrar ediyorsanız, yaşadığınız pek çok sorunun çözümünü yine teknoloji sunuyor.

24.11.2001

Hakemlerimiz ve profesyonellik!

BU sezon Süper Futbol Ligi'nde 30 A Klasman hakem düdük çalıyor. 21'i üniversite ve yüksek okul mezunu, 9'unun da lise diploması var.

23.08.2002

Kadın editörlerin tanrıçası: DV

Harper's Bazaar ve Vogue dergilerini bugünkü konumlarına getiren DV, yani Diana Vreeland, genç kızlığında gösterişsiz, utangaç bir kızdı. Okuldan atıldı, dans okuluna gitti.

23.02.2003

Gözlük ve lenslere veda

Cleveland Kliniği'nde görme bozukluklarını gidermek için kurulan Cole Göz Enstitüsü'nün düzeltici ameliyat merkezi başhekimi Dr. Ronald R. Krueger, bu tür ameliyatlarda uygulanan yeni yöntemleri açıkladı. Dr. Krueger, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi bozukluklardan yakınanların bilmeleri gereken noktalara da değindi.

18.05.2003