EKSTRA
MENÜ

Aşerme

Aşerme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşerme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 100 Aşerme haberi bulunmuştur.

Aşerme Haberleri

Metamfetamin nedir Metamfetamin zararları ve tehlikeleri

Metamfetamin nedir? Metamfetamin zararları ve tehlikeleri

Halüsinasyon görme ve uyarıcı özelliğe sahip sentetik maddeye metamfetamin adı verilmektedir. Uzun süreyle güçlü uyarma özelliği olması dolayısı ile güçlü bir bağımlılık yeteneğine sahip olan Metamfetamin nedir? Metamfetamin zararları ve tehlikeleri nelerdir? Sorularının yanıtını sizler için araştırdık.

28.09.2020Araştırma
İlk görüşte aşk değil

İlk görüşte aşk değil

Aile Meclisi bu hafta CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile avukat eşi Sebla Başarır’ın evine konuk oldu. Bir açılışta tanışmışlar. “İlk görüşte aşk mı” diye soruyorum. Sebla Başarır, “Hayır, ilk görüşte gıcık olmaktı benimki. Konuşuyorsunuz yüzünüze bakmıyor” diyor gülerek. Eşi de o anları “Sebla’yı gördüm dengem bozuldu. Heyecandan bakamadım ki” diye anlatıyor.

23.05.2020Gündem
Hamilelik döneminde canınız garip şeyler mi çekiyor

Hamilelik döneminde canınız garip şeyler mi çekiyor?

Aşerme, hamileliğin en önemli belirtilerinden biridir. Bu süreçte aşerme, kimi anne adayında çok fazla görülürken, kiminde de fazla olmamakta. Bazı yiyeceklere olan tüketme arzusunun fazla olması da vücudun bir şeylere ihtiyaç duyduğunun habercisi olabileceği için doktora kesinlikle danışılmalı. İşte, hamilelikte en çok aşerilen yiyecekler...

Müge Bozun aşerme önlemi işe yaradı

Müge Boz'un aşerme önlemi işe yaradı

Müge Boz-Caner Erdeniz çifti, önceki gün Bebek’teki Sophie adlı mekandaydı.

11.10.2019Magazin
Bugün yemekte toprak ve sabun var

Bugün yemekte toprak ve sabun var!

Hamile birinin kış ayında çilek yaz ayında kivi yemek istediğine şahit olmuş olabilirsiniz. Hamileliğin en keyifli hallerinden biri olan aş erme, kimi zaman zorlasa da bazı durumlarda çaresiz bırakabiliyor. Özellikle de karşınızdaki kişi, çamur veya sigara külü yemek istiyorsa…

Babalar da aşerebilir

Babalar da aşerebilir

Hamilelik süreci, hormonal ve fiziksel değişimler nedeniyle anne adayları için sıkıntılı geçebiliyor. Bu süreçte anne adaylarının en çok yaşadığı mide bulantısı, kusma, aşerme hatta anne adayı gibi karında şişme baba adaylarında da görülebiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Parvana Seyidova, halk arasında sempatik baba sendromu olarak bilinen Kuvad sendromu hakkında bilgi verdi.

Aşerdiğiniz yiyeceklerin ne anlama geldiğini biliyor musunuz

Aşerdiğiniz yiyeceklerin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Bebek taşırken, kadınların aşermesi, yani bazı tipteki gıdalara karşı aşırı arzu duyması gebeliğin ayrılmaz bir parçasıdır. Hamilelerin neden aşerdiğini biliyor musunuz? Dr. Murat Emanetoğlu anlatıyor.

Diyetteyken Canımız Neden Hep Yemek İster

Diyetteyken Canımız Neden Hep Yemek İster?

Diyete başladınız. Bu kez son derece kararlısınız. İlk birkaç hafta her şey yolunda gitti. Sonra bir anda, önünüzdeki salata ve yanında kepek ekmeği dilimleri dururken, aklınızdan dumanı üstünde lahmacunlar geçmeye başladı. Peki, neden? Diyetisyen Nurdan Balakçı cevapladı.

12.02.2019İyi Yaşam
Vücudumuz yoksun kaldığı besinleri özler

Vücudumuz yoksun kaldığı besinleri özler

Diyete başladınız. Bu kez son derece kararlısınız. İlk birkaç hafta her şey yolunda gitti. Sonra bir anda, önünüzdeki salata ve yanında kepek ekmeği dilimleri dururken, aklınızdan dumanı üstünde lahmacunlar geçmeye başladı. Peki, neden? Ne oldu da kendi kendinizi baştan çıkarır halde, diyetinizi sabote etmeye ramak kalmış halde buldunuz? Diyetisyen Nurdan Balakçı, "Bu, bir tür aşerme hali. Karnınız aç değil ama belli yiyeceklere karşı aşırı zafiyet gösteriyorsunuz ve o yiyeceği yemeden kendinizi doymuş hissetmiyorsunuz. Bunun da başta fizyolojik olmak üzere pek çok sebebi var" diyor.

12.02.2019Sağlık
Gebelikte A ve D vitamini kullanımına dikkat

Gebelikte A ve D vitamini kullanımına dikkat!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Gürçay Cem, gebelerde vitamin kullanımı, yan etkileri ve aşerme konularında doğru bilinen yanlışları anlattı.

Hamilelik belirtileri nelerdir Gebelik ne zaman başlar

Hamilelik belirtileri nelerdir? Gebelik ne zaman başlar?

Hamilelik belirtileri nelerdir? Gebelik ne zaman başlar? Hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız? Hamileliğin ilk günlerinde neler olur? Kısa süreli kanama hamilelik belirtisi mi? Hamilelik belirtilerinden duygu değişiminin sebepleri nelerdir? Hamilelik belirtilerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hamile kadın aşerdiği her şeyi yemeli mi

Hamile kadın aşerdiği her şeyi yemeli mi?

Hamile kadın aşerdiği her şeyi yemeli mi? Operatör Dr. Banu Çiftçi açıklıyor… #ÇocuklarlaBirÖmür

10.10.2018Anne Baba
Aşermek nedir Aşerme ne zaman başlar

Aşermek nedir? Aşerme ne zaman başlar?

Hamileliğin olmazsa olmazı olarak gösterilen aşerme konusuyla ilgili merak edilen pek çok detay var. Peki hamileler neden aşerir, her anne adayı bu durumu yaşar mı? Aşerme ne zaman başlar?

21.04.2018Gündem
İştahım kapandı

İştahım kapandı

Fettah Can ve 4 aylık hamile eşi Cansu Kurtçu, önceki akşam Etiler Serafina’da Samsun Demir’le buluştu.

15.06.2017Magazin
Mide küçültme ameliyatından sonra alkol bağımlılığına dikkat

Mide küçültme ameliyatından sonra alkol bağımlılığına dikkat!

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, zayıflama ameliyatları sonrasında bağımlılıklarda artış görmeye başladıklarını belirterek, "Çünkü yemekle ruhsal açlıklarını doyururken, ameliyatla yemelerini ellerinden aldığınızda bu kez içki içmeye başlıyorlar" dedi.

8.01.2017Sağlık
Kış Depresyonu Belirtilerine Dikkat

Kış Depresyonu Belirtilerine Dikkat!

Son yıllarda birçok kadının şikayetçi olduğu kış depresyonu belirtileri ve en uygun tedavi yöntemleri neler?

Hamilelik sendromu babalarda da görülüyor

Hamilelik sendromu babalarda da görülüyor

Eşiniz hamileyken sizde de bu belirtiler görülüyor mu?

24.05.2016Sağlık
Aşk mı yoksa sadece seks mi

Aşk mı yoksa sadece seks mi?

Seks sadece seks mi yoksa aşk yoksa seks bir hiç mi Uzmanlara göre yanıt çok açık: Aşk varsa seks harika. Çünkü romantik bir yakınlaşma cinsel arzuları daha fazla tatmin ediyor.

12.05.2016Sağlık

Hamileler neden aşerir?

Aşerme hakkında bildiklerinizin ne kadarı doğru dersiniz?

Hamileliğin 3. ayında anne adayında hangi değişikler olur

Hamileliğin 3. ayında anne adayında hangi değişikler olur?

Hamileliğin ilk 3 ayı kafaların en karışık olduğu dönemdir. Mide bulantıları ve kimi zaman yaşanan iştah değişimleri dışında fazla olumsuz bir değişimin yaşanmadığı hamileliğin 3. ayında annede görülebilecek değişiklikleri sizin için derledik.

30.10.2015Sağlık
Hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız

Hamile olduğunuzu nasıl anlarsınız?

Özellikle planlı bir şekilde bebek beklerken pek çok belirti size müjdeli haberin göstergesiymiş gibi gelebilir. Sıklıkla görülen bu erken belirtilerin ne olduğunu ve ne anlama geldiğini merak ediyorsunuz değil mi? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Deniz Gökalp tüm detaylarıyla gebeliğin erken belirtileri konusunda bizleri aydınlattı.

Çikolata yemek için birbirinden lezzetli 10 sebep

Çikolata yemek için birbirinden lezzetli 10 sebep

Gençleşip kilo verebilir, daha mutlu olup harika bir hamilelik geçirebilir, kalp sağlığınızı koruyarak az yorulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise sadece çikolata yemek!

Gebelikte beslenmenin 12 püf noktası

Gebelikte beslenmenin 12 püf noktası

Hamilelik boyunca yağ ve yağlı gıdalar azaltılmalıdır.

Okan Bayülgenden çok şey öğrendim

Okan Bayülgen'den çok şey öğrendim

“Boynu Bükükler” dizisinin edebiyat hocası Murat Akkoyunlu, şu sıralar çifte heyecan yaşıyor. “Setine sevinçle gittiğim bir dizide oynuyorum” diyen oyuncu, bir yandan da baba olmak için gün sayıyor. Akkoyunlu ile diziyi ve bebek heyecanını konuştuk.

7.04.2014Kelebek
Girişimciliğe baş koyduk

Girişimciliğe baş koyduk

Endeavor Türkiye’nin 4. gala gecesine Ali Koç’un iki girişimci ile gerçekleştirdiği ‘talk show’ damgasını vurdu.

5.12.2013Ekonomi
Bebeğin adı Ahmet Kaan

Bebeğin adı Ahmet Kaan

“Merhamet” dizisinin Sermet’i Mustafa Üstündağ, baba oluyor. Ünlü oyuncunun üç yıl önce evlendiği eşi Ecem Özkaya, birkaç gün içinde bir erkek bebek dünyaya getirecek. “Oğlumuza Ahmet Kaan ismini vereceğiz” diyen Üstündağ’la hem babalık heyecanını konuştuk hem de dizide neler olup biteceğini...

27.11.2013Kelebek
Kadınlarda alışveriş hastalığı erkeklerin 5 katı

Kadınlarda alışveriş hastalığı erkeklerin 5 katı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz Erkan Berksun, "Klinik deneylere göre, 'oniomania' olarak adlandırılan alışveriş hastalığı kadınlarda, erkeklere oranla 5 kat daha fazladır" dedi.

14.10.2013Sağlık
Doğumdan çok korkuyordum

Doğumdan çok korkuyordum

Funda Arar, geçtiğimiz temmuz ayında anne oldu. Hamileliğinin son ayına kadar çalışan şarkıcı, oğlu Aras’ı dünyaya getirdikten bir ay sonra da soluğu sahnede aldı. Arar’la annelik heyecanını ve Aras’ı konuştuk.

15.09.2013Kelebek
Hido’nun ikinci prensesi

Hido’nun ikinci prensesi

Türkiye’nin NBA’deki gururu Hidayet Türkoğlu, çok kısa bir süre önce ikinci kızı Lina’yı kucağına aldı. Türkoğlu ailesi, bu süreçte yaşadıkları heyecanı ve doğum maceralarını ilk kez e-bebek’ten Bebek dergisine anlattı.

3.05.2013Kelebek
Bebek Temmuzda gelecek

Bebek Temmuz'da gelecek

Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Catherine, İngiliz basınında tartışma konusu olan bir duruma açıklık getirdi. Buna göre, çiftin bebeğinin, Temmuz ayında dünyaya gelmesi bekleniyor. Daha önce Kate’in hamileliği konusunda çeşitli söylentiler çıkmıştı.

14.01.2013Gündem
“Erkek arkadaşım da hamile”

“Erkek arkadaşım da hamile”

Midesi bulanıyor, aşeriyor hatta karnı büyüyor!

4.09.2012Sağlık
“Hamileyken halay çektim”

“Hamileyken halay çektim”

Arzu ile evliliği, anneliği ve müzik çalışmaları üzerine koyu sohbet.

4.01.2012Etkinlikler

Yazar Sonuçları

Her hamile mutlaka aşerir mi?

Aşerme, yani bazı gıda maddelerine aşırı istek duyma, erken gebelik döneminin normal bir belirtisi olarak kabul edilir. Çoğu kadında 6. hafta civarında ortaya çıkan ve birinci trimester, yani gebeliğin ilk üç aylık döneminin bitiminde ortadan kalkan bu durum bazı anne adaylarında daha ileri gebelik haftalarına kadar devam edebilir.

13.01.2019

Gebelikte uzun süren yolculuklara dikkat!

Gebelik sürecinde anne adaylarının en sık sorduğu soruların başında; gebelik döneminde seyahat konusu geliyor.

23.10.2018

İştah artışı gebeliğin hangi döneminde yaşanır?

Gebeliği özel kılan aşerme; anne adaylarının herhangi bir gıdayı aşırı yeme isteği, farklı tatlardan oluşan anormal bir karışımı lezzetli bulması ve tüketmesi şeklinde görülebilir. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, aşerme hakkında bilgiler verdi.

19.04.2018
Hamile olduğuna son ayında ayan kadın

Hamile olduğuna son ayında ayan kadın

Başına ne geleceğinden habersiz masum anne adayı bildiriyor!

2.05.2017
Aşerme nedir, ne zaman başlar

Aşerme nedir, ne zaman başlar?

Aşerme döneminin özellikle ilk hamileliğini yaşayan anne adayları için keyifli bir dönem olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, bu dönem hakkında bilgilendirme yapıyor.

16.03.2017
Gebelik sırasında yolculuk tehlikeli mi

Gebelik sırasında yolculuk tehlikeli mi?

Gebeliğin ilk 3 ayında ve son 3 ayında yolculukların tercih edilen bir durum olmadığını dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, anne adaylarına önerilerde bulunuyor.

15.03.2017
Hamilelik/gebelik belirtileri nelerdir

Hamilelik/gebelik belirtileri nelerdir?

Hamilelik belirtileri istisnalar da olsa birçok kadında aynı şekilde görülür.

9.03.2016
Adet döneminde yaşanan ruhsal sorunlar

Adet döneminde yaşanan ruhsal sorunlar

Uzun süren sinirlilik halleri ve öfke patlamalarına dikkat!

15.12.2015

Nicole'un çocukları

Daha bir yaşına gelmemiş oğlu ve karnındaki yeni bebeğiyle ve umutla beklemeye devam ediyor kız ve hala kocası sandığı kocasına para göndermeye devam ediyor.

9.06.2015

Mucizenin ilk kalp atışları…

Beni neler beklediğini az çok biliyordum ama hiç bu kadar heyecan verici olacağını tahmin edemezdim.

15.03.2015

Gebelikte beslenme neden önemli?

Dengeli ve nitelikli beslenen anneler, gebelik sürecinde oluşabilecek problemlere karşı daha dirençli olurlar.

27.08.2014

Sadece 20 dakika sabredin!

Uzman Diyetisyen Gamze Şanlık Ak, yeme krizleri ile baş etme yollarını anlattı.

13.05.2014

Hamileliğe hazırlık ve beslenmede püf noktalar

Gebelikte anneye düşen en büyük rol ve sorumluluklardan birisi beslenmesine ayrı bir özen ve önem göstermesi gerektiğidir.

27.08.2013