EKSTRA
MENÜ

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 474 Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck haberi bulunmuştur.

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck Haberleri

GAUCK VE HOLLANDE, 1. DÜNYA SAVAŞI’NIN 100’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE

GAUCK VE HOLLANDE, 1. DÜNYA SAVAŞI’NIN 100’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE

Birinci Dünya Savaşı’nın 100'üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma töreninde Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande bir araya gelirken giderek artan Avrupa karşıtlığı ve milliyetçilik akımlarını sert dille eleştirdi.

4.08.2014Avrupa
‘Almanya’da hepimiz birbirimize aitiz’

‘Almanya’da hepimiz birbirimize aitiz’

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Ramazan Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

28.07.2014Avrupa
Merkelin top şeklindeki çantası olay oldu

Merkel'in top şeklindeki çantası olay oldu

Brezilya'daki Dünya Kupası finalinin ardından hakkında sosyal medyada en çok yorum yapılan isimlerden biri de karşılaşmaya futbol topu şeklindeki el çantasıyla gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel oldu.

14.07.2014Dünya
10 Türke Alman liyakat nişanı verildi

10 Türk'e Alman liyakat nişanı verildi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, aralarında Türklerin de bulunduğu 25 göçmene Almanya'da göçmenlerin uyumuna ve birlikte yaşama büyük katkılarından ötürü liyakat nişanları verdi.

10.07.2014Avrupa
Almanya şampiyonluk istiyor

Almanya şampiyonluk istiyor

Finale kalan Alman milli takımına destek için Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Başbakan Angela Merkel ile birlikte Brezilya'ya uçuyor.

9.07.2014Avrupa
Alman cumhurbaşkanından ülkesinin mülteci politikalarına sert eleştiri

Alman cumhurbaşkanından ülkesinin mülteci politikalarına sert eleştiri

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, ülkesinde yürütülen mülteci politikalarını sert dille eleştirdi. Almanya'nın AB’nin en büyük ülkesi olmasına rağmen Suriyeli mülteci alımında geri sıralarda yer almasını eleştiren Gauck, “Lübnan’da şu an bir milyondan fazla mülteci yaşıyor. Bu durum ülke nüfusuna oranla Almanya’da 20 milyon insanın yaşaması demektir.” diyerek, Almanya’da yaşayan Suriyelilerin sayısının ise sadece 32 bin olduğunu hatırlattı.

2.07.2014Avrupa
Gauck mülteci politikasını eleştirdi

Gauck mülteci politikasını eleştirdi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Avrupa'nın mültecilerle daha fazla dayanışma göstermesini istedi.

1.07.2014Avrupa
Gaucktan Keup Caddesindeki Türklere teşekkür

Gauck'tan Keup Caddesi'ndeki Türklere teşekkür

Almanya'nın Köln kentinde "Küçük İstanbul" olarak adlandırılan Keup Caddesi'ne 9 Haziran 2004'te düzenlenen bombalı saldırının yıldönümünde, ırkçılık karşıtı çeşitli etkinlikler yapılıyor.

9.06.2014Dünya
Telefon jokeri Merkel

'Telefon jokeri' Merkel

Almanya'da, özel televizyon kanalı RTL'de yayınlanan bir yarışma programına katılan Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) Partisi Milletvekili Wolfgang Bosbach, bilemediği bir soru için "Telefon jokeri" olarak Başbakan Angela Merkel'i aradı.

2.06.2014Dünya
Gauck, Schröder’in 70. doğum günü için yemek verdi

Gauck, Schröder’in 70. doğum günü için yemek verdi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in 70’inci doğum günü onuruna Cumhurbaşkanlığı sarayında öğle yemeği verdi.

27.05.2014Gündem
Başbakan, Aşağı Saksonya Başbakanı ile görüştü

Başbakan, Aşağı Saksonya Başbakanı ile görüştü

Hafta başında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un Ankara ziyareti sırasında Türk demokrasisine ilişkin sert eleştirilerine verdiği tepkiye karşılık Türkiye’de temaslarda bulunan Aşağı Saksonya Başbakanı Stephen Weil’e randevu vermediği iddia edilmişti. Görüşme bugün gerçekleşti.

9.05.2014Gündem
Davutoğlu Gaucka Viyanadan yanıt verdi

Davutoğlu Gauck'a Viyana'dan yanıt verdi

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Avusturya şubesi tarafından düzenlenen "Stratejik Derinlik ve Yükselen Türkiye" adlı konferansa katılan Davutoğlu, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un Türkiye ziyareti sırasında yaptığı açıklamalara karşı, "Eğer kaygı duyacaksak Avrupa sokaklarına nüfuz etmiş olan ırkçılıktan kaygı duyalım, İslamofobiden kaygı duyalım, kundaklanan Türk evleri dolayısıyla kaygı duyalım. Saygı görmek isteyen saygı gösterecek bize. Kimse bize ikinci sınıf Avrupalı muamelesi yapamaz" şeklinde konuştu.

7.05.2014Dünya
Alman Başbakan’a randevu vermedi

Alman Başbakan’a randevu vermedi

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un, Ankara ziyareti sırasında Türk demokrasisine ilişkin sert eleştirilerine verdiği tepkiye bir yenisini ekledi.

6.05.2014Gündem
Gauck Prag yolcusu

Gauck Prag yolcusu

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, 3 günlük resmi bir ziyaret için Çek Cumhuriyeti'ne gidiyor. Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck bugün Çek Cumhuriyeti'ne gidiyor.

5.05.2014Gündem
23 Mayıs buzları çözer mi

23 Mayıs buzları çözer mi?

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck ve Başbakan Erdoğan arasındaki atışma iki ülke arasında örtülü bir krize yol açtı. Başbakan Erdoğan 23 Mayıs'ta Berlin'e Başbakan Merkel'le görüşmeye geliyor. Görüşme buzları çözer mi?

2.05.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gauckun Türkiye izlenimleri

Cumhurbaşkanı Gauck'un Türkiye izlenimleri

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck ilk kez Türkiye’ye gitti. Cumhurbaşkanı Gauck, Türkiye ziyaretinden hangi izlenimlerle döndü?

2.05.2014Gündem
Almanyadan Türkiyeye cevap

Almanya'dan Türkiye'ye cevap

TÜRKİYE’deki dört günlük resmi ziyareti sırasında yaptığı açıklamalar ve gündeme getirdiği sorular nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirdiği Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’a federal hükümet destek çıktı.

1.05.2014Dünya
Müzakerelerin yeri derin dondurucu

Müzakerelerin yeri derin dondurucu

Mayıs ayında yapılacak Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde Türkiye’nin AB’ye üyelik müzakereleri seçime malzeme yapılmaya devam ediliyor.

30.04.2014Dünya
Başbakan Erdoğan: 1 Mayısın şiddetten uzak kutlanması en büyük arzumuz

Başbakan Erdoğan: 1 Mayıs'ın şiddetten uzak kutlanması en büyük arzumuz

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Millete Hizmet Yolunda programında konuştu.

30.04.2014Gündem
Engin Alan önlüklü protesto

Engin Alan önlüklü protesto

TBMM Genel Kurulu Olağan çalışması için Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Gündem dışı söz alan MHP Mılletvekili Özcan Yeniçeri ,halen cezaevinde tutuklu bulunan Engin Alan tutukluğunu protesto etmek için üzerinde Engin Alan'ın fotoğrafının bulunduğu önlüğü giyerek konuşmasını yaptı.

30.04.2014Gündem
Almanyadan Erdoğana Gauck tepkisi

Almanya'dan Erdoğan'a 'Gauck' tepkisi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un hararetli geçen Türkiye ziyaretinin ardından Avrupa’dan Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin durması yolunda yeni çağrılar gelmeye başladı. Alman basınında da Başbakan Recep Erdoğan'ın Gauck'la ilgili eleştirilerine sert yorumlar yapıldı.

30.04.2014Dünya
Berlin’den Gauck tepkisi

Berlin’den Gauck tepkisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gauck’a yönelik sert çıkışı Berlin’in tepkisine neden oldu. Gauck da Erdoğan’ın eleştirilerine yanıt verdi.

30.04.2014Gündem
SEN O AKLINI  KENDiNE SAKLA

SEN O AKLINI KENDiNE SAKLA

Başbakan Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un eleştirilerine, “Almanya’da öldürülen, evleri kundaklanan vatandaşlarımın hesabını sorup veremeyenler, gelip bize akıl vermesinler, sen o aklı ken­dine sakla” tepkisini verdi. Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grubunda, “Kendisini hâlâ rahip zannediyor” dediği Gauck’u şu sözlerle hedef aldı:

30.04.2014Kelebek
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, Başbakan Erdoğan’a cevap verdi

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, Başbakan Erdoğan’a cevap verdi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Recep Tayyip Başbakan Erdoğan’ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi.

30.04.2014Dünya
Sen o aklı kendine sakla

Sen o aklı kendine sakla

Başbakan Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un eleştirilerine, “Almanya’da öldürülen, evleri kundaklanan vatandaşlarımın hesabını sorup veremeyenler, gelip bize akıl vermesinler, sen o aklı kendine sakla” tepkisini verdi. Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grubunda, “Kendisini hâlâ rahip zannediyor” dediği Gauck’u şu sözlerle hedef aldı:

29.04.2014Gündem
En azından ahlaksız olmakla suçlamıyor

En azından ahlaksız olmakla suçlamıyor

ALMANYA Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un ODTÜ’deki açıklamasına yönelik olarak AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Almanya, ateist Alevileri destekliyor” sözlerine Almanya’daki Alevi temsilcilerinden tepki geldi.

29.04.2014Dünya
Gauckun teknesinde bomba araması

Gauck'un teknesinde bomba araması

Türkiye ziyaretini İstanbul’da sürdüren Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onuruna verdiği öğle yemeğinin ardından, Tarabya Köşkü’nden ayrılıp sahilde bulunan Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu Rezidansı’na geçti. Saat 15.00 sıralarında rezidansa gelen Alman Cumhurbaşkanı, burada Alman ve Türk STK temsilcileriyle bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen buluşmayla ilgili olarak, "katılımcıların kimlikleri" dahi gazetecilerle paylaşılmadı.

29.04.2014Gündem
Türk-Alman Üniversitesi başarılı partnerliğin bir sonucu

Türk-Alman Üniversitesi başarılı partnerliğin bir sonucu

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, Türk-Alman Üniversitesi'nin iki ülke arasındaki başarılı partnerliğin bir sonucu olduğunu belirtti.

29.04.2014Gündem
Erdoğan Gaucka sert çıktı

Erdoğan Gauck'a sert çıktı

Partisinin grup toplantısında konuşan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un eleştirilerini cevapladı.

29.04.2014Gündem
Almanya’daki Alevilerden yanıt: Erdoğan nezdinde terfi ettik

Almanya’daki Alevilerden yanıt: Erdoğan nezdinde terfi ettik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'u eleştirirken sarf ettiği, "Almanya'da Ali'siz Alevilik denilen bir olay var. Yani ateist bir anlayışın, zihniyetin, Alevilik kisvesi altında ve kendilerinin de desteklediği bir yapı var. Sen bu yapıyı Alevilik olarak bize yansıtıyorsun" sözlerine, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ve Almanya Alevi Federasyonu'ndan tepki geldi.

29.04.2014Dünya
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck’tan gençlere: Hayal gücünüzü ve kararlılığınızı kullanın

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck’tan gençlere: Hayal gücünüzü ve kararlılığınızı kullanın

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Türk-Alman Üniversitesi'nin uluslararası nitelik kazanma yolunda bir adım olduğunu belirtti. Gauck, "Diğer ikili üniversiteler gibi ikili işbirliğinin bir aracı ve böylece iki ülke arasındaki başarılı partnerliğin de bir sonucu. Bu kurum, partner üniversitelerle ve bilim alanındaki üstün nitelikteki çalışmalarla bilim alanında öncü olmaya aday bir üniversite" dedi. Ayrıca öğretmen ve öğrencilere de seslenerek, “Hayal gücünüzü ve kararlılığınızı kullanarak bu gelişmeye katkıda bulunmanızı istiyorum” diye konuştu.

29.04.2014Eğitim
Çankaya misafirleri

Çankaya misafirleri

Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve Daniela Schadt onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verdi.

29.04.2014Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

AK Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un ODTÜ'de yaptığı açıklamaları eleştirdi. Erdoğan, 'Almanya'da Türklerin evi kundaklanıyor. Bunun hesabını Almanya soramıyor. Gelip bize akıl veriyor, sen o aklı kendine sakla' dedi.

29.04.2014Gündem
Kimse Türkiyeyi böyle sert eleştirmedi

Kimse Türkiye'yi böyle sert eleştirmedi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un Türkiye ziyaretinde söylediği laflar Alman basınında büyük yankı uyandırdı

29.04.2014Gündem
Komünist rejimde yaşadım ADALETSİZLİĞİ İYİ BİLİRİM

Komünist rejimde yaşadım ADALETSİZLİĞİ İYİ BİLİRİM

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, ODTÜ’de öğrencilere konuştu, Türkiye’ye mesajlar verdi. Türkiye’deki son gelişmelerden endişe duyduğunu belirten Gauck, hukuk devleti, demokrasi, yargının bağımsızlığı, basın ve düşünce özgürlüğünün geleceğini sorguladı.

29.04.2014Gündem
Alman medyasından Gauckun Türkiye eleştirilerine vurgu

Alman medyasından Gauck'un Türkiye eleştirilerine vurgu

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un Türkiye ziyaretini Alman basını önemle takip etti. Gauck’un temaslarına geniş yer veren gazeteler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan eleştirilerini ön plana çıkardı.

29.04.2014Dünya
Demokrasi soruları

Demokrasi soruları

ALMANYA Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Ankara ziyaretinde eleştirel tavrı ile dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, 4 kritik soru yöneltti.

28.04.2014Gündem
10 dakikada 683 idam kararı

10 dakikada 683 idam kararı

Mısır’da Müslüman Kardeşler ile karşıtları arasında hesaplaşma sürüyor.

28.04.2014Dünya
Gaucktan ODTÜde de çok sert mesaj

Gauck'tan ODTÜ'de de çok sert mesaj

ALMANYA Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Ankara temasları sırasında hükümete çok sert eleştiriler yöneltti. Çankaya Köşkü'nde başladığı eleştirilerine ODTÜ'de de devam eden Gauck, "İtiraf ediyorum gelişmeler beni korkutuyor" dedi.

28.04.2014Gündem
Gauck Türkiyede AB Bakanı Meksikada

Gauck Türkiye'de AB Bakanı Meksika'da

Türkiye, bugün Avrupa Birliği hedefi çerçevesinde önemli bir aktörün en tepe ismini, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'u ağırlıyor.

28.04.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Gül ile Gauck ortak basın toplantısı düzenledi

Cumhurbaşkanı Gül ile Gauck ortak basın toplantısı düzenledi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile ortak basın toplantısı düzenledi. Alman Cumhurbaşkanı Gauck, Twitter yasağından Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın açıklamalarına kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Gauck 'Hükümet önemli bir seçim zaferiyle bu kadar büyük bir güce sahipken neden yargıya müdahale etmeli' diye sordu. İşte ortak basın toplantısından çıkan önemli notlar...

28.04.2014Gündem
Alman Cumhurbaşkanı kız arkadaşıyla geldi

Alman Cumhurbaşkanı kız arkadaşıyla geldi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün çok önemli bir mevkidaşını ağırlayacak; Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, resmi ziyaret için bugün Ankara'da olacak.

28.04.2014Gündem
İşte GAUCK’un çantasındakiler

İşte GAUCK’un çantasındakiler

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck’un uçağında Türk basını olarak sadece Hürriyet vardı. Cumhurbaşkanı ile uçakta görüşme fırsatı buldum. Cumhurbaşkanı Gauck’un çantası özgürlük mesajı dolu.

28.04.2014Gündem
Hayran kaldı

Hayran kaldı

Türkiye turuna Kahramanmaraş ziyareti ile başlayan Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, Suriyelilerin kaldığı çadır kenti ziyaret etti. Mültecilerle görüşen Gauck, ülkesiyle ilgili Suriye konusunda özeleştiride de bulundu.Türkiye’nin çabalarına hayran kaldığını belirterek “Almanya’nın elinden geleni yapıp yapmadığını kendimize sormalıyız” dedi.

27.04.2014Dünya
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck Ankaraya geldi

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck Ankara'ya geldi

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Kahramanmaraş'taki temaslarının ardından Ankara'ya geldi.

27.04.2014Gündem
Gauck Suriyelilerle görüştü

Gauck Suriyelilerle görüştü

ALMANYA Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, beraberindeki heyetle Kahramanmaraş’ta 22 bin Suriyeli’nin barındığı çadırkenti gezdi, sığınmacılarla görüştü. Alman Cumhurbaşkanı Gauck, Türkiye’nin gösterdiği çabaya hayran kaldığını belirterek, ülkesinin kısa süre içerisinde Türkiye’deki Suriyeliler için Kızılay işbirliğiyle 2.5 milyon lira yardım yapacağını söyledi.

27.04.2014Gündem
Hukuk devleti ve demokrasiye vurgu yapacak

Hukuk devleti ve demokrasiye vurgu yapacak

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Türkiye’deki resmi temasları sırasında Türk sivil toplum temsilcileriyle ve Ankara’da ODTÜ öğrencileriyle buluşacak.

26.04.2014Gündem
Gauck hukuk devleti ve demokrasiye vurgu yapacak

Gauck hukuk devleti ve demokrasiye vurgu yapacak

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Türkiye'de sivil toplum temsilcileri ve üniversite öğrencileriyle buluşacak. Cumhurbaşkanı hem Türkiye'nin kaydettiği gelişmeleri övecek, ama aynı zamanda hukuk devleti, demokrasi, düşünce özgürlüğü konusunda endişelerini dile getirecek.

26.04.2014Gündem