EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Akıntı

Akıntı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Akıntı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.834 Akıntı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Akıntı Haberleri

Avrupa hala sel mağduru

Avrupa hala sel mağduru

Almanya'nın çeşitli bölgelerinde meydana gelen sel felaketi, havaların düzelmesine rağmen günlük yaşamı etkilemeye devam ediyor. Bu arada sellerden büyük zarar gören Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag'da hasarın bilonçosu çıkarılmaya başlandı.

15.08.2002Dünya
Kadın Sağlığına Dair En Mahrem Sorularınız ve Yanıtları

Kadın Sağlığına Dair En Mahrem Sorularınız ve Yanıtları

Birçok kadın sağlığı ile ilgili yaşadığı sorunları kimseyle paylaşamaz. Bunun sebebi o sorunu yalnızca kendisinin yaşıyor olması düşüncesidir çoğu zaman. Oysa sizinle aynı sorunları yaşayan milyonlarca insan var hayatta. İşte birçok kadının yaşadığı bu sorunlardan ve sorulardan bazılarını sizler için yanıtladık...

Mucize kurtuluş

Mucize kurtuluş

Avşa'da deniz bisikletiyle denize açılan 4'ü kardeş 5 kişi, 12 mil (yaklaşık 22 kilometre) uzaklıktaki Karabiga'dan çıktı. Tüm geceyi denizde geçiren ve hayatta kalabilmek için 18 saat mücadele veren biri çocuk 5 kişi, mucize eseri kurtuldu.

29.08.2002Gündem
Kaptan, su alıyoruz uyarısını dinlemedi

Kaptan, su alıyoruz uyarısını dinlemedi

Karakaya Baraj Gölü'nde meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan feribot faciasında kayıp 11 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Bir kazazede, faciaya aşırı yüklemeyle kaptanın ihmalkárlığının neden olduğunu söyledi.

31.08.2002Gündem
Marmara depremi tsunami yaratabilir

'Marmara depremi tsunami yaratabilir'

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Mühendisliği Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Ahmet Cevdet Yalçıner, Marmara Bölgesi'nde oluşabilecek bir depremin ardından denizde tsunami (dev dalgalar) oluşabileceğini söyledi.

4.10.2002Gündem
Boğazdaki 25 ton yakıt temizleniyor

Boğaz'daki 25 ton yakıt temizleniyor

Önceki gün İstanbul Boğazı'nda meydana gelen kaza sonucu Malta bandıralı geminin boşalttığı 25 ton yakıtın temizlenmesi için çalışmalara başlandı.

8.10.2002Gündem
İki köy oylarını satılığa çıkardı

İki köy oylarını satılığa çıkardı

Tekirdağ'ın Hayrabolu İlçesi'ne bağlı Kutlugün Köyü muhtarı, yarım kalan köy camisini yaptırmak için, Sinop'un Yeşilkent köyü muhtarı da köprü için köy oylarını satılığa çıkardı.

27.10.2002Gündem
İstanbulda ilk kar

İstanbul'da ilk kar

İstanbul'a mevsimin ilk karı yağdı. Tüm yurtta etkili olan soğuk havanın etkisini önümüzdeki günlerde iyice arttırması bekleniyor.

9.12.2002Gündem
Gerçekten Hasta mısınız

Gerçekten Hasta mısınız?

Elleriniz titriyor, kalp atışlarınız hızlanıyor. Kilo kaybı ve sinirlilik de cabası. Bu şikayetlerinizin altında bir hastalık yatıyor olabilir mi? Yoksa stresten kaynaklanan geçici bir sıkıntı mı? İşte size doktora başvurmak için doğru zamanı gösteren mini bir rehber.

Yanardağ püskürmeleri binlerce kurban alıyor

Yanardağ püskürmeleri binlerce kurban alıyor

Dünyamız, her yüzyılda ortalama olarak 2 kez şiddetli volkanik püskürmelere sahne olduğunda bilim adamları jeolojik felaketten söz ederler.

13.01.2003Spor
Çocuklarda Alerji ve Sinüzit

Çocuklarda Alerji ve Sinüzit

Çocuklardaki kulak burun bogaz hastalıklarıyla ilgili problemlerin çok büyük bir bölümü doğrudan ya da dolaylı olarak alerji ile ilgilidir. Çocukların yüzde 10’unda alerjik nezle olduğu tahmin edilmektedir. Çocukluk çağı sinüzitlerinde de altta yatan bir alerjik hastalığın gözden kaçırılmaması gerekir.

13.01.2003Kelebek

Memeni tanı, kanserden korun!

Saçlarımız dökülüyor, mememiz alınıyor. Daha da önemlisi yaşamımızı kaybediyoruz. Türkiye'de her yıl 30 bin kadına meme kanseri tanısı konduğu tahmin ediliyor. Erken teşhis için memelerimizi iyi tanımamız öneriliyor. Tabii bir de tedavi sonrası var.

Sinsi bir enfeksiyon: Genital herpes

Sinsi bir enfeksiyon: Genital herpes

Enfeksiyona yol açan Herpes Simpleks Virus (HSV) adı verilen virüs, bir kez vücuda girince belirti vermeden yıllarca bekleyip tekrar tekrar enfeksiyona neden olur. Kadınlarda görülen bu enfeksiyon, partnere de bulaşabilir.

Denize çıkmak istiyorsan seksüel gelişimini anlat

Denize çıkmak istiyorsan seksüel gelişimini anlat

Türkiye'de bürokratik işlemler yüzünden neredeyse denize küsme noktasına gelen amatör denizciler, şimdi de eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un görevini devretmeden kısa süre önce 12 Kasım 2002'de imzalayarak yayınladığı 4397 sayılı ‘‘Gemi Adamları Sağlık Yönergesi’’ yüzünden ne yapacaklarını şaşırdılar.

18.02.2003Gündem
Kadın sağlığı hakkında merak edilenler

Kadın sağlığı hakkında merak edilenler

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) işbirliğinde 27 Şubat 2003 Perşembe günü saat 20:00'da derneğin salonunda gerçekleşecek seminerde, kadın sağlığı hakkında öğrenmek istediğiniz her sorunuz Op.Dr.Seval Taşdemir tarafından cevaplanacak.

Yamyam Evren

Yamyam Evren

Arkası gelmeyen, insanın içini burgu gibi, diş ağrısı gibi oyan, tekdüze, sinir bozucu bir uğultu, derin, sinsi. Fırlayıp terasa çıktım. Evet, dışarıdan geliyor. Paul Gillon’un bir çizgi romanını hatırladım birden. Doğup büyüdüğüm şehirde, sevip bayıldığım bu şehirde... sanki yokuş aşağı bir nehirde öğütülüyormuşum gibi geldi. Paul Gillon’un o nefis çizgi romanındaki gibi.

13.03.2003Seyahat
Adan Zye Kadın Sağlığı

A'dan Z'ye Kadın Sağlığı

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) işbirliğinde 18 Mart 2003 Salı akşamı saat 19:30'da derneğin salonunda gerçekleşecek seminerde, kadın sağlığı hakkında öğrenmek istediğiniz her sorunuz Op.Dr.Seval Taşdemir tarafından cevaplanacak. Seminerde "Kadın Sağlığı" başlığı altında aşağıdaki konular işlenecek:

Sinüzit deyip geçmeyin

Sinüzit deyip geçmeyin!

Uzmanlarımız uyarıyor: Ameliyatla bu ağrıdan kurtulayım demek kolay. Ancak yanlış bir operasyon göz sinirini zedeler, hatta menenjite bile götürür.

Yazar Sonuçları

Alerji tetkiki yaptırmalısınız

YAKLAŞIK 4 yıldır sürekli burun tıkanıklığı yaşıyorum. Doktora gittim ancak sonuç alamadım.

14.08.2002

Gün sayarak korunuyorum

34 yaşında bir bayanım. Yaklaşık 2 ay önce sol göğsümün sol kenarında sanki bir yara varmış gibi, dokundukça bana acı veren sızılar oluşmaya başladı.

21.08.2002

Bacağımın biri kısa

BENİM bacağımın biri doğuştan kısa. Bu durum yürümemde sorun yarattığı gibi, psikolojik olarak da beni etkiliyor.

22.08.2002

Bir solukta Almanya

Hamburg, Bremen, Münih, Berlin... Almanya'nın bu dört güzel ve önemli kentini kelimenin tam anlamıyla bir solukta gezmek zorunda kaldım. Bavul açıp, toplamaktan yoruldum. Bu hafta size Hamburg ve Bremen'de bu koşuşturmaca içinde gözüme takılanları anlatmaya çalışacağım.

7.09.2002

Jinekoloğumuz Sorularınızı Yanıtlıyor

Jinekoloğumuz Dr. Sedat Karaosmanoğlu sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyor. Hamilelik, doğum kontrolü, jinekolojik enfeksiyonlar ve daha birçok konuda merak ettiğiniz soruların yanıtlarını almak için bizlere yazmanız yeterli. İşte bu haftanın merak edilen soruları ve cevapları.

17.09.2002

İdrar yolunuz iltihaplanmış olmalı

A.ATLAS/ANKARA

GEREK
idrar yaptıktan ve gerekse cinsel ilişkiden sonra penisinizde yanma hissetmeniz, idrar yolunuzda bir tahriş olduğunu düşündürür.

25.09.2002

Uyurken dişlerimi sıkıyorum

BEN size bir şey danışmak istiyorum. Geceleri uyurken dişlerimi fazlasıyla sıkıyorum.

8.10.2002

Cinsellik ve kadın sağlığı

Jinekoloğumuz Operatör Dr. Sedat Karaosmanoğlu kadın sağlığı ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlıyor. Hamilelik, doğum kontrolü, jinekolojik enfeksiyonlar ve daha birçok konuda merak ettiğiniz soruların yanıtlarını almak için bizlere yazmanız yeterli. İşte bu haftanın merak edilen soruları ve cevapları.

23.12.2002

Dişlerimi gıcırdatıyorum

GECELERİ uyurken dişlerimi fazlasıyla sıkıyorum. Sabahları kalktığımda çenem ve de dişlerim ağrıyor.

10.01.2003

Sızılar ádet döneminde artıyor

33 yaşında bir bayanım. Yaklaşık 3 ay önce sol göğsümün sol kenarında sanki bir yara varmış gibi, dokundukça bana acı veren sızılar oluşmaya başladı.

18.03.2003