MENÜ
Arşiv

Facebook

Facebook ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Facebook haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.719 Facebook haberi bulunmuştur.

FACEBOOK

Facebook, insanların birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan sosyal paylaşım sitesidir.

2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde öğrenim gören Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Başta sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri için açılan sosyal paylaşım sitesi, daha sonralarda Boston civarındaki okulları da kapsamış ve 2 ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydederek içerisinde Ivy Ligi okullarını da barındırmıştır.

İki senenin sonunda Facebook’un, Amerika Birleşik Devletleri’nde ki tüm okullarla erişimi sağlandı. Facebook’un yaygınlaşmaya başladığı ilk zamanlarda, siteye üye olabilmek için sadece okuldan tahsis edilen e-posta adresiyle birlikte (.edu, .ac.uk, vb.) üye olunabiliyordu. Daha sonralarda sitenin içine liseler ve bazı büyük siteler de dahil oldu.  11 Eylül 2006 tarihinde Facebook tüm e-posta adresleriyle açılmaya başladı ancak belirli yaş sınırlandırması getirildi. 13 Mart 2009’ dan beri  Facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlandı.

Gelirini, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almakta ve Nisan 2006’da bu gelirin haftalık 1.5 milyon dolar olduğu tespit edilmiştir. Facebook’un kullancılarına sunduğu imkânlar arasında profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli profillerin dışında erişimin kısıtlanması bulunuyor. Facebook’un renklerinin genellikle mavi olmasının en ilginç sebebi kurucusu olan Mark Zuckerberg’in renk körü olmasıdır. Dil seçeneğinde güncellenen en önemli sürümler ise 9 Ekim 2008'de  Galiçyaca, Macarca, Nyorsk Norveççesi, Rumence, Slovence ve Tayca, 4 Eylül 2009'da  Arnavutça,2 Ekim 2009'da Azerice, 24 Aralık 2009'da tam sürüm halinde Kürtçe sürümü eklendi.

Facebook, içinde barındırdığı aktif üyelere dünyanın her yerinde erişim imkânı sunmaktadır. Alexa’ın istatistiklerine göre 31 Ağustos 2014 itibariyle en çok ziyaret edilen 2.sitesidir. Zamanla büyük gelişmeler gösteren Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir ve  1 milyar 350 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.  

Takipçi sayısı aralığına göre platformların reklam gelirlerini kıyaslayan araştırmaya göre Facebook'ta 7 milyondan fazla takipçisi olan biri 187 bin 500 dolar kazanırken, bu oran YouTube'da 300 bin dolara çıkmakta Instagram'da 150 bin dolara, Twitter'da ise 60 bin dolara düşmektedir.

Facebook Haberleri

Oğuz Çetin ve Tayfur Havutçudan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi analizi

Oğuz Çetin ve Tayfur Havutçu'dan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi analizi

Türkiye nefesini tuttu Fenerbahçe-Beşiktaş maçını bekliyor. Dev derbi öncesi iki kulübün efsane futbolcularından Oğuz Çetin ve Tayfur Havutçu, takımların artılarını ve eksilerini hurriyet.com.tr'nin Facebook adresinde canlı olarak anlatıyor...

3.12.2016Futbol
Whatsapp bu telefonlarda artık çalışmayacak

Whatsapp bu telefonlarda artık çalışmayacak!

Whatsapp uygulaması kullananlar için flaş bir haber geldi. Bazı telefon modellerinde kullanılan işletim sistemi artık Whatsapp uygulamasını çalıştıramayacak. Özellikle Blackbberry ve Nokia için geliştirilecek bu özellik Whatsapp uygulamasının bu telefonlarda çalışmamasına sebep olacak.

3.12.2016Teknoloji
Selena Gomez Instagramın tahtına oturdu

Selena Gomez Instagram'ın tahtına oturdu

24 yaşındaki ünlü şarkıcı Selena Gomez, 103 milyon takipçisi ve bolca beğeni alan gönderileriyle Instagram’ın en popüler isimlerinin başında geliyor. Gomez, sosyal medyaya 14 haftalık bir ara vermiş olmasına rağmen, yapmış olduğu gönderilerle en çok beğenilen gönderilerin sahibi konumunda.

3.12.2016Teknoloji
ŞOK: Formula 1 Şampiyonu bırakıyor

ŞOK: Formula 1 Şampiyonu bırakıyor

2016 Formula 1 Dünya Şampiyonu Nico Rosberg bugün Facebook'tan yaptığı açıklama ile Formula 1'i bıraktığını açıkladı.

2.12.2016Motor Sporları Sayfası
Milli boksörler, sosyal medya kurbanı olmuş

Milli boksörler, sosyal medya kurbanı olmuş

Milli boksörler, sosyal medya kurbanı olmuş

2.12.2016Adana
Nilgün Belgün: Gülmek, hayata başkaldırmaktır

Nilgün Belgün: Gülmek, hayata başkaldırmaktır

Şen şakrak, enerjisi hep çok yüksek bir kadın. Her fotoğrafında mutlaka içtenlikle tebessüm ediyor. Zaten kahkahası da pek meşhur. Evet, Nilgün Belgün’den söz ediyoruz. Belgün, sahneye ilk kez ‘Devekuşu Kabare’yle çıktı, ne mutlu bize ki bir daha da inmedi. Hayatından kesitleri anlattığı gösterisi, ‘Nilgün Belgün’le Aşk ve Komedi’ beşinci yılına girmek üzere. Yeni heyecanıysa; internet için hazırladığı programı. Onunla, bu program vesilesiyle buluştuk...

2.12.2016Keyif
Odunpazarı, karla mücadeleye hazır

Odunpazarı, karla mücadeleye hazır

Odunpazarı, karla mücadeleye hazır

2.12.2016Eskişehir
“Eğitime Eşit Katılım Projesi” başladı

“Eğitime Eşit Katılım Projesi” başladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR), Sabancı Vakfı desteği ile gerçekleştirilen “Eğitime Eşit Katılım Projesi” ile ilk ve orta öğretim ders kitaplarında engelliliğe ilişkin yaklaşımları inceleyecek.

2.12.2016Kampüs
Messengerda oyun oynamaya ne dersiniz

Messenger'da oyun oynamaya ne dersiniz?

Facebook Messenger'a gelen yeni özellikle ile birlikte kullanıcılar uygulama üzerinden oyun oynayabilecek.

2.12.2016Teknoloji
Lavrov: Ne Rusya ne Suriye

Lavrov: Ne Rusya ne Suriye

Uçak krizinin ardından Türkiye’ye ilk kez gelen Rus Dışişleri Bakanı Lavrov’un Mevlüt Çavuşoğlu ile basın toplantısına, 24 Kasım’da Türk askerlerine yönelik saldırı ile ilgili sözleri damga vurdu. Tercüme hatası yüzünden önce Lavrov’un saldırıyı Suriye ordusunun düzenlediğini söylediği düşünülürken  Rus Bakan, “Saldırıyı ne Rusya ne de Suriye rejimi yapmıştır” dedi.

1.12.2016Dünya
Avrupa Şampiyonu boksör kardeşler silahla yaralandı

Avrupa Şampiyonu boksör kardeşler silahla yaralandı

Adana'da Avrupa Şampiyonu milli boksör kardeşler Buğra Öner ve Alptuğ Öner, tartıştıkları 4 kişi tarafından tabancayla bacaklarından vurularak yaralandılar. 

1.12.2016Gündem
Avrupa Şampiyonu boksör kardeşler silahla yaralandı

Avrupa Şampiyonu boksör kardeşler silahla yaralandı

Avrupa Şampiyonu boksör kardeşler silahla yaralandı

1.12.2016Adana
Rıza Çalımbaydan derbi için flaş tahmin

Rıza Çalımbay'dan derbi için flaş tahmin!

Hürriyet Spor Facebook adresinde canlı olarak yayınlanan Muhabirinden programının bugünkü konukları Hürriyet'in Beşiktaş muhabiri İsmail Er ile yazar Kenan Başaran'dı. Moderatörlüğünü Elif Altındağ'ın yaptığı programın başında Başaran, sürpriz yaparak Beşiktaş efsanesi Rıza Çalımbay'a telefonla bağlandı ve cumartesi günü oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili görüşlerini sordu.

1.12.2016Futbol
‘Çalışmadan geçiniyor’

‘Çalışmadan geçiniyor’

Almanya'da İslam ve yabancı düşmanlığını körükleyen Pegida hareketinin kurucusu ve lideri Bachmann sadece suç makinesi çıkmakla kalmadı. Avukatı, Bachmann'ın geçimini “uluslararası özel yatırımcıların” karşıladığını açıkladı.

1.12.2016Dünya
AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak Sınav yönetmeliği değişiyor mu

AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav yönetmeliği değişiyor mu?

AÖF sınav sonuçları konusunda Anadolu Üniversitesi'nden açıklama yapılması beklenirken, konuyla alakalı bazı detaylar belirginleşti. AÖF sınav sonuçları için beklenen açıklama öncesi dört yanlışın bir doğruyu götüreceğine dair yapılan duyuru, öğrencilerde endişe yarattı. Peki bu durumun sonuçlara yansıyacak mı? İşte AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı ve konuyla alakalı detaylı bilgiler

1.12.2016Gündem
Twitter Donald Trumpı engelleyebilir

Twitter Donald Trump'ı 'engelleyebilir'

Sosyal medya sitesi Twitter, kurallarına uymadığı takdirde üst düzey devlet yetkililerinin dahi Twitter hesaplarının erişime engellenebileceğini açıkladı.

1.12.2016Dünya
Muhabirinden programında Rıza Çalımbay sürprizi

Muhabirinden programında Rıza Çalımbay sürprizi!

Hürriyet Spor Facebook adresinden canlı olarak yayınlanan 'Muhabirinden' programının bugünkü konukları Hürriyet'in Beşiktaş muhabiri İsmail Er ve yazar Kenan Başaran. Er ve Başaran, Elif Altındağ'ın moderatörlük yaptığı programda Beşiktaş gündemini değerlendiriyor ve taraftarlardan gelen soruları yanıtlıyor. Kenan Başaran canlı yayında bir sürpriz yaparak, Beşiktaş efsanesi Rıza Çalımbay'la telefon bağlantısı yaparak, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine ilişkin görüşlerini aldı.

1.12.2016Futbol
Dijital girişimciler yarışında 8 ülkenin birincisi oldu

Dijital girişimciler yarışında 8 ülkenin birincisi oldu

Accenture tarafından Expo 2020 Dubai iş birliği ile Avrupa ve Asya’dan 8 ülkenin eş zamanlı katılımıyla düzenlenen ilk uluslararası hackhaton yarışmasında Türkiye’den Portakal takımı dikey tarım projesi ile 8 ülkenin birincisi oldu.

1.12.2016Teknoloji

Sevinç Erbulak Şehir Tiyatroları'na geri döndü: 'Umudumuz tam'

OHAL kapsamında açığa alınan Şehir Tiyatroları sanatçıları Sevinç Erbulak ve Mahperi Mertoğlu görevine geri döndü.

1.12.2016Keyif
Twittera yepyeni bir özellik daha geldi

Twitter'a yepyeni bir özellik daha geldi!

Twitter kendi olmasa da üçüncü parti bir uygulama sayesinde yepyeni bir özellik kazandı. "Tarihte Bugün" özelliği Twitter'da bakın nasıl çalışıyor?

1.12.2016Teknoloji
Facebook o uygulamaya erişimi resmen yasakladı

Facebook o uygulamaya erişimi resmen yasakladı!

Sosyal medya devi Facebook, Prisma'nın canlı video filtrelerini engelledi. Yakında aynı hizmeti sunacak şirketin bu tutumu, rekabeti engellemeye yönelik bir hamle olarak değerlendiriliyor.

1.12.2016Teknoloji
ABDdeki üniversite saldırısında terör şüphesi

ABD'deki üniversite saldırısında terör şüphesi

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Ohio Devlet Üniversitesi'nde 11 kişiyi yaraladıktan sonra polis tarafından öldürülen Abdürrezak Ali Artan'ın, DEAŞ ve El Kaide'den ilham alarak saldırıyı gerçekleştirmiş olabileceğini açıkladı.

30.11.2016Dünya
Dünya Turizm Forumu Serikte

 Dünya Turizm Forumu Serik'te

 Dünya Turizm Forumu Serik'te

30.11.2016Antalya
#SoruHürriyetinin yarınki konuğu Uğur Gürses

#SoruHürriyeti'nin yarınki konuğu Uğur Gürses

Hurriyet.com.tr'nin, Hürriyet'in yazarlarıyla okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #SoruHürriyeti canlı yayınlarının bugünkü konuğu Uğur Gürses... Uğur Gürses'e biz "Dolar nereye gider, ekonomi ne olur?" diye soracağız. Ya sizin sorularınız?

30.11.2016Gündem
Yapı Krediden dijital bankacılıkta göz tanıma teknolojisi

Yapı Kredi'den dijital bankacılıkta göz tanıma teknolojisi

Yapı Kredi'den dijital bankacılıkta göz tanıma teknolojisi

30.11.2016İstanbul
Şeyla Halis: Hanım ağa olmak istiyorum

Şeyla Halis: 'Hanım ağa olmak istiyorum'

Şeyla Halis 'Hadi Be'ye konuştu.

30.11.2016Magazin
#muhabirindenin bugünkü konuğu Ali Naci Küçük

#muhabirinden'in bugünkü konuğu Ali Naci Küçük

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet'in 3 büyükler muhabirleriyle okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #muhabirinden canlı yayınlarının bugünkü konuğu Galatasaray Muhabiri Ali Naci Küçük... Galatasaray'ın takip ettiği yıldız ismi ve takıma veda edecek olan futbolcuyu canlı yayında açıklayacak...

30.11.2016Futbol
Facebook Creative Hub tüm dünyaya açıldı

Facebook Creative Hub tüm dünyaya açıldı

Facebook, kreatiflerin fikirlerini mobilde hayata geçirmelerini sağlayacak Creative Hub’ı dünya çapında kullanıma sundu.

30.11.2016Teknoloji
Facebooktaki videolar nasıl indirilir

Facebook'taki videolar nasıl indirilir?

Facebook ile izlediğiniz videoları program kullanmadan indirmek mi istiyorsunuz? İşte Facebook videolarını bilgisayarlara indirmenin yolu...

30.11.2016Teknoloji
Çağdaş müziğin ‘yalnız’ hocası

Çağdaş müziğin ‘yalnız’ hocası

Çağdaş müzik bestecisi ve eğitimci İlhan Baran, 82 yaşında Ankara’da vefat etti. Baran’ın öğrencileri arasında Fazıl Say, Muhiddin Dürrüoğlu-Demiriz ve Burçin Büke gibi Türkiye’nin önde gelen müzisyenleri bulunuyor.

29.11.2016Gündem
Lens derbide oynayacak mı İşte cevabı...

Lens derbide oynayacak mı? İşte cevabı...

Hürriyet'in Fenerbahçe muhabiri Ahmet Ercanlar, sakatlığı nedeniyle bir süredir sahalardan uzak olan Fenerbahçeli Lens'in Beşiktaş derbisine yetişeceğini, ancak oynayıp oynamama konusundaki son kararı Advocaat'ın vereceğini açıkladı.

29.11.2016Futbol
Öğrenciler, Tik Tourette Sendromu’nu Türkiye’ye anlatıyor

Öğrenciler, Tik Tourette Sendromu’nu Türkiye’ye anlatıyor

Fark yaratan çalışmaların kısa videolarının hazırlanarak internet ortamında paylaşılmasına dayanan “Fark Yaratanlar” programı, çalışmaların izleyenlere ilham vermesini, bu sayede toplumsal gelişmeye aktif katılımı artırmayı amaçlıyor.

29.11.2016Kampüs
Sıfat, tamlama ve zamirleri şarkılarla öğrendiler

Sıfat, tamlama ve zamirleri şarkılarla öğrendiler

Sıfat, tamlama ve zamirleri şarkılarla öğrendiler

29.11.2016Afyon
#muhabirindenin bugünkü konuğu Ahmet Ercanlar

#muhabirinden'in bugünkü konuğu Ahmet Ercanlar

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet'in 3 büyükler muhabirleriyle okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #muhabirinden canlı yayınlarının bugünkü konuğu Fenerbahçe muhabiri Ahmet Ercanlar. Ercanlar, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'ndaki flaş gelişmeleri canlı yayında açıklıyor...

29.11.2016Futbol
ABDde Pizzagate manyaklığı

ABD'de 'Pizzagate' manyaklığı

ABD’de sosyal medyadan yayılan bir pizza restoranının sübyancılık çetesinin merkezi olduğu ve elitlere suistimal etmeleri için çocuk temin ettiği yolundaki komplo teorileri büyük tartışma yarattı.

28.11.2016Dünya
#SoruHürriyetinin bugünkü konuğu Deniz Zeyrek

#SoruHürriyeti'nin bugünkü konuğu Deniz Zeyrek

Hurriyet.com.tr'nin, Hürriyet'in yazarlarıyla okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #SoruHürriyeti canlı yayınlarının bugünkü konuğu Deniz Zeyrek... Deniz Zeyrek'e biz "Referandum sürecinde son durum ne?" diye soracağız. Ya sizin sorularınız?

28.11.2016Gündem
Sahte avukat gerçek avukatları dolandırdı

Sahte avukat gerçek avukatları dolandırdı

Lise mezunu Remzi D. (27), tanıştığı kişilere avukat olduğunu söyledi. D., adliyede tanışıp evlendiği eşine de aynı yalanı söyledi. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nda avukat olarak çalıştığını söyleyen D., 2015 sonundan itibaren de TBMM avukatı olduğunu söylemeye başladı. Meclis avukatı olarak kartvizit de bastıran D., uygun fiyata arsa bulduğu gerekçesiyle, aralarında avukat, polis ve adliye çalışanlarının da olduğu çok sayıda kişiden 3 milyon lira para topladı. Tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen D. adli kontrol şartı ile serbest kaldı. Hâkim adayı eşi de, D. hakkında boşanma davası açtı. D., emniyet ifadesinde, eşine karşı ezik görünmemek için avukat olduğu yalanını söylediğini belirtti.

28.11.2016Ekonomi
“Ne yaşadıysak hakkını vererek yaşamışız”

“Ne yaşadıysak hakkını vererek yaşamışız”

İlk kitabı “Lakin İyi Yaşadık” ile beğeni toplayan Ayşen Aksakal ile yazmak, anılar, okul hayatı, hatıralar ve bize kalanlardan konuştuk.

28.11.2016Kampüs
AÖF soruları ve cevapları yayınlandı mı Sonuçlar için tahmini tarih

AÖF soruları ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar için tahmini tarih

AÖF sınavlarının güz dönemi oturumlarının gerçekleşmesi ardından "AÖF soruları ve cevapları yayınlandı mı?" sorusu gündeme geldi. Soru ve cevaplarının birkaç gün içerisinde yayınlanması beklenirken AÖF sonuçlarıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmaması, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini arayışlarla yönlendirdi. Peki, AÖF soruları ve cevaplarına nereden ulaşılır? Sonuçlar ne zaman açıklanır?

28.11.2016Gündem
Sosyal medya Türkiye’nin ikinci haber kaynağı oldu

Sosyal medya Türkiye’nin ikinci haber kaynağı oldu!

Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü sosyal medyayı bir haber kaynağı olarak görüyor ve kullanıyor.

28.11.2016Kampüs
Facebook herkese açık WiFiları kendi bulacak

Facebook herkese açık WiFi'ları kendi bulacak!

Facebook, kullanıcıların herkese açık Wi-Fi ağlarını bulması için önemli bir yenilik getirmek istiyor.

28.11.2016Teknoloji
Hiç tanımadığı garsona öyle bir bahşiş bıraktı ki...

Hiç tanımadığı garsona öyle bir bahşiş bıraktı ki...

ABD'de garsonluk yapan Kuzey İrlandalı Ben Millar, sohbet ettiği müşterisine iki yıldır ailesine hasret kaldığını söyleyince, cömert müşteri ailesini görebilsin diye genç adama büyük bir jest yaptı.

27.11.2016Dünya
Bora Akkaş: Beni Red Kit’e benzetiyorlar

Bora Akkaş: Beni Red Kit’e benzetiyorlar

Emre Saygı’nın Facebook’dan canlı yayınlanan show programı ‘Hadi Be’nin konuğu, başarılı oyuncu Bora Akkaş oldu. Yer aldığı projelerdeki başarılı performansıyla adından sıkça söz ettiren Bora Akkaş, canlı yayında samimi açıklamalarda bulundu.

27.11.2016Magazin
Antalyada internet fenomeni köpek

Antalya'da internet fenomeni köpek

ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde 35 yaşındaki Emre Gürsoy’un 3 yaşındaki köpeği ’Maylo’, internette fenomen oldu. Sahibinin, ütü ve yemek yaparken, araba tamir ediyormuş gibi çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaştığı ’Maylo’ adına açılan hesabın binlerce takipçisi oldu.

27.11.2016Gündem
İnternet fenomeni köpek

İnternet fenomeni köpek

İnternet fenomeni köpek

27.11.2016Antalya

Yazar Sonuçları

Apaçi Ayhan

Apaçi Ayhan

ROCK camiasının “şöhret sahibi olmayan” fakat taşıyıcı kolon vazifesi gören simalarından birini, Apaçi Ayhan’ı kaybettik...

3.12.2016Haber Yazıları
Sosyal medyada ipin ucunu kaçıranlar

Sosyal medyada ipin ucunu kaçıranlar

Her zaman diyorum, bu devirde anne-baba olmak çok zor. Çocuklar daha akıllı, hayat daha hızlı, yenilikler daha çok. Mesela bizler artık, anne-babalarımızın hiç bilmediği bir durumu anlamak ve kontrol etmek zorundayız: Sosyal Medya!

2.12.2016Haber Yazıları
7 adam 7 günah

7 adam 7 günah

Vay, vay, vay! Bu kitap kaçmaz.

2.12.2016Cumartesi Yazıları
Akıllı telefon bağımlısı mısınız

Akıllı telefon bağımlısı mısınız?

Onlar olmasa hayat çok zor olurdu. Aynısını ağrı kesiciler için söylemek de mümkün. Ancak kendimizi akıllı telefonlara da ağrı kesicilere de çok kaptırdığımızda işler sarpa sarıyor.

2.12.2016Cumartesi Yazıları
Geçmiş olsun Global olmuşsun, yeni duydum

Geçmiş olsun! Global olmuşsun, yeni duydum

Dünyanın en ücra köşesindeki bir haberi ister istemez duyuyoruz.

29.11.2016Haber Yazıları