MENÜ

Twitter

Twitter ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Twitter haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40.512 Twitter haberi bulunmuştur.

 

TWİTTER
Twitter Jack Dorsey tarafından kurulan bir sosyal paylaşım sitesidir. 

Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet (Türkçe cıvıldama) adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır. Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi takipçilerinin görebileceği şekilde sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.

2008'deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter'dan Türkiye'deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.

Takipçi sayısı aralığına göre platformların reklam gelirlerini kıyaslayan araştırmaya göre, Twitter'da 7 milyondan fazla takipçiye sahip bir kişi  60 bin dolar kazanıyorken , YouTube'da 300 bin, Facebook'ta 187 bin 500, Instagram'da ise 150 bin dolar kazanabilmektedir.

Twitter Haberleri

Sosyal medya fenomeninden şoke eden paylaşım

Sosyal medya fenomeninden şoke eden paylaşım!

Youtuber Enes Batur, amcasına ve eşine ağır hakaretler ettiği videosunu gelen tepkiler üzerine kaldırdı.

21.10.2018Gündem
Cem Yılmazın yeni filmi Kaçamak ve 2 Aradanın vizyon tarihi belli oldu

Cem Yılmaz'ın yeni filmi 'Kaçamak ve 2 Arada'nın vizyon tarihi belli oldu

Cem Yılmaz'ın büyük bir merakla beklenen 'Kaçamak ve 2 Arada' filmilerinin vizyon tarihi belli oldu. Resmi sosyal medya adresinden paylaşımda bulunan Cem Yılmaz yeni filmleri tek bir bilet alınarak izlenebilecek. Karakomik Filmler'in devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda Arif v 216, G.O.R.A., A.R.O.G., Hokkabaz gibi yapımlarla gişe rekorlarına imza atan Cem Yılmaz oturuyor.

21.10.2018Televizyon
Rolex’li fotoğraf, başına dert oldu

Rolex’li fotoğraf, başına dert oldu

Almanya’nın başkenti Berlin’de Eyalet Sosyal Çalışma ve Uluslararası İlişkiler Müsteşarı Sawsan Chebli (SPD), Rolex marka saatiyle sosyal medyada gündem oldu.

21.10.2018Avrupa
Sınırda insanlık dramı Açız bırakın girelim

Sınırda insanlık dramı! 'Açız bırakın girelim'

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Durdurun’ dediği Orta Amerikalı binlerce mülteci Guatemala’yı Meksika’ya bağlayan köprüde mahsur kaldı. Bazı göçmenler yüzerek geçmeye çalışırken ortaya yeni bir insanlık dramı çıktı. İnsanlar ‘Açız’ diyerek ülkeye giriş izni istiyor.

20.10.2018Dünya
Cemal Kaşıkçının vasiyeti ortaya çıktı

Cemal Kaşıkçı'nın vasiyeti ortaya çıktı

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de giriş yaptığı Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan çıkmamasının ardından geçen 18 günün sonunda ölümüne dair Riyad'dan gelen açıklamalar, olayın nasıl geliştiğine ışık tutmazken, cesedin şu an nerede olduğuna dair de herhangi bir cevap barındırmıyor. Suriyeli gazeteci Musa Ömer ise Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğunu sorarak, Kaşıkçı'nın Medine'ye defnedilme vasiyetinin olduğunu hatırlattı.

20.10.2018Dünya
Azledilen 2 isim mercek altında

Azledilen 2 isim mercek altında

Riyad yönetiminin gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda ‘arbede’ sonucu öldürüldüğünü kabul edip, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın en yakınındaki iki üst düzey ismin görevden alınmasının yankıları sürüyor.

20.10.2018Gündem
Kavgaya mı çağırdınız

Kavgaya mı çağırdınız

Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ‘arbedede yumruk darbesiyle öldürüldüğüne’ dair açıklaması inandırıcı bulunmadı. Kaşıkçı’nın talebi üzerine 2 Ekim’de kendisine randevu verildiği belirtilerek, “Bu kişi başkonsolosluk binasına kavga edilip yumruklaşmak için mi davet edildi? Bu ciddiyetten uzak bir yaklaşım” değerlendirmesi yapıldı.

20.10.2018Gündem
Dijital, turizmin en büyük destekçisi

'Dijital, turizmin en büyük destekçisi'

'Dijital, turizmin en büyük destekçisi'

20.10.2018Merkez
Nusret-2018 Davet Tatbikatında Türk askeri göz doldurdu

Nusret-2018 Davet Tatbikatı'nda Türk askeri göz doldurdu

Nusret-2018 Davet Tatbikatı'nda Türk askeri göz doldurdu

20.10.2018Ankara
Yemenli aktivist Tevekkül Karmandan Suudi Arabistan iddiası

Yemenli aktivist Tevekkül Karman'dan Suudi Arabistan iddiası

Nobel Barış Ödülü sahibi Yemenli aktivist Tevekkül Karman, Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldüğünü itiraf etmesinin ardından attığı adımları, "gelecekte skandalsız suikastlar yapma çalışması" olarak yorumladı.

20.10.2018Dünya
Gaziantepte Kitap Fuarı

Gaziantep'te Kitap Fuarı

Gaziantep'te Kitap Fuarı

20.10.2018Gaziantep
Bozdağ: Öğrenci Andı kararına eleştirim nedeniyle tehdide muhatap oldum

Bozdağ: Öğrenci Andı kararına eleştirim nedeniyle tehdide muhatap oldum

Bozdağ: Öğrenci Andı kararına eleştirim nedeniyle tehdide muhatap oldum

20.10.2018Ankara
Kaşıkçı itirafı 18nci günde geldi

 Kaşıkçı itirafı 18'nci günde geldi 

 Kaşıkçı itirafı 18'nci günde geldi 

20.10.2018Merkez
Hilal Cebeci: Gerçek bir devrimci olmaya çalışıyorum

Hilal Cebeci: Gerçek bir devrimci olmaya çalışıyorum

Hilal Cebeci, İtalyan direniş marşı ‘Çav Bella’yı (Bella Ciao) yeniden yorumladı. Klipteki popo sallama figürleriyle eleştirilerin odağı oldu. “Türkiye’de sol bitmiştir” ve “Gerçek bir devrimci olmaya çalışıyorum” diyen Cebeci’yle eleştirileri, babasının idamla yargılanma hikâyesini ve ‘devrimci ruhunu’ konuştuk.

20.10.2018Hürriyet Pazar
ABDli siyasiler Suudi Arabistanın Kaşıkçı açıklamasını şüpheli buluyor

ABD'li siyasiler Suudi Arabistan'ın Kaşıkçı açıklamasını şüpheli buluyor

ABD'de Senato ve Temsilciler Meclisi'nin önemli isimleri, Suudi Arabistan'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasını "şüpheli" bularak, Magnitsky Yasası kapsamında ya da uluslararası bir soruşturma çağrısı yapıyor.

20.10.2018Dünya
MEB’den ‘Andımız dönmesin’ temyizi

MEB’den ‘Andımız dönmesin’ temyizi

Danıştay 8’inci Dairesi’nin ‘Öğrenci andı okutulsun’ kararı büyük tartışma yarattı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) oyçokluğuyla verilen ve daire başkanının muhalif kaldığı kararı, bir üst kurul olan Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nda temyiz edecek. Karara siyasetçilerden farklı tepkiler geldi. MHP, genel merkez binasına Andımız afişi asarken, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, karar için “Danıştay idarenin yerine geçti” eleştirisini yaptı.

19.10.2018Gündem
Trumpa inat ilerliyorlar

Trump'a inat ilerliyorlar

ABD Başkanı Trump, geçen cumartesi Honduras’tan başlayan ve ilerledikçe büyüyen mülteci konvoyunu sınıra gelmeden durdurmak için tehdit üzerine tehdit savuruyor. Orta Amerika ülkelerini yardımı kesmekle tehdit eden Trump bu kez konvoyu kesmezse Meksika ile sınırı kapatma tehdidinde bulundu. Meksika ise Guatemala sınırına yüzlerce polis yolladı.

19.10.2018Dünya
Trumptan bir Kaşıkçı açıklaması daha

Trump'tan bir Kaşıkçı açıklaması daha

 ABD Başkanı Donald Trump, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın akıbetiyle ilgili herhangi bir ses veya görüntü kaydı gösterildiği iddiasını yalanladı.

19.10.2018Dünya
Beşiktaş rotasyon hatasına düşmemeli

Beşiktaş rotasyon hatasına düşmemeli

Futbol yorumcusu Uğur Meleke Göztepespor - Beşiktaş maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.Ödüllü soruyu cevaplamak için tıklayın:

19.10.2018Uğur Meleke ile Futbol
Paparazzi davası

Paparazzi davası

Gigi Hadid, bir paparazzi tarafından çekilen fotoğrafını Instagram hesabında izinsiz ve isimsiz paylaştığı gerekçesiyle dava edildi. Ünlü top model, bu karara yine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

19.10.2018Magazin
Gates Vakfı az gelişmiş ülkelere ödeme sistemi hizmeti için Ripple’la anlaştı

Gates Vakfı az gelişmiş ülkelere ödeme sistemi hizmeti için Ripple’la anlaştı

Gates Vakfı az gelişmiş ülkelere ödeme sistemi hizmeti için Ripple’la anlaştı

19.10.2018Merkez
TSK Twitterdan duyurdu İmha edildiler

TSK Twitter'dan duyurdu! İmha edildiler

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü hedeflerine hava harekatı düzenlendi. TSK'nın Twitter hesabından, harekata ilişkin bilgi paylaşıldı. 

19.10.2018Gündem
CHPli Yılmaz: Atatürkü eleştirdikleri noktaları över hale gelecekler

CHP'li Yılmaz: Atatürk'ü eleştirdikleri noktaları över hale gelecekler

CHP'li Yılmaz: Atatürk'ü eleştirdikleri noktaları över hale gelecekler

19.10.2018Ankara
Siber zorbalık nedir

Siber zorbalık nedir?

Siber zorbalık, son günlerde sıkça konuşulan bir kavram halini aldı. Özellikle internetin hayatımıza iyiden iyiye girmesiyle, bazı suçlar da haliyle internet üzerinden işlenir oldu. Siber zorbalık da işte tam bu kapsamda karşımıza çıkan önemli bir kavram. Peki nedir siber zorbalık?

19.10.2018Teknoloji
Adalet Bakanı Gülden Danıştayın Öğrenci Andı kararına ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Gül'den Danıştay'ın "Öğrenci Andı" kararına ilişkin açıklama 

Adalet Bakanı Gül'den Danıştay'ın "Öğrenci Andı" kararına ilişkin açıklama 

19.10.2018Ankara
Diriliş Ertuğrul yeni sezon fragmanı yayınlandı Yeni sezon ne zaman başlayacak

Diriliş Ertuğrul yeni sezon fragmanı yayınlandı! Yeni sezon ne zaman başlayacak?

TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan Diriliş Ertuğrul dizisinin heyecanla beklenen yeni sezonunun ilk fragmanı yayınlandı. Haftalardır fragmanın yayınlanmasını bekleyen diziseverler, şimdi yayınlanan fragmanı izlemek istiyor. Yeni sezona dair pek çok ipucu veren fragman, yeni sezonun oldukça heyecan oldu geçeceğinin sinyallerini veriyor. İşte, Diriliş Ertuğrul yeni sezon fragmanı...

19.10.2018Televizyon
Bekir Bozdağ’dan Danıştay’ın Öğrenci Andı kararına tepki

Bekir Bozdağ’dan Danıştay’ın 'Öğrenci Andı' kararına tepki

Danıştay 8. Dairesi'nin 'Öğrenci Andı' ile ilgili kararına AK Parti’den ilk tepki Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı ve Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, "Danıştay anayasa ve yasayı alenen çiğnemiştir" dedi.

19.10.2018Gündem
Bekir Bozdağdan, Danıştayın Öğrenci Andı kararına tepki

Bekir Bozdağ'dan, Danıştay'ın 'Öğrenci Andı' kararına tepki

Bekir Bozdağ'dan, Danıştay'ın 'Öğrenci Andı' kararına tepki

19.10.2018Ankara
Vodafone Red aboneleri için yeni tarife

Vodafone Red aboneleri için yeni tarife

Vodafone Red, aboneleri için yeni bir tarife geliştirdi. Kullanıcılar Benim Pass’im ile seçtikleri üç uygulamayı internetini 'harcamadan' kullanabilecek.

18.10.2018Teknoloji
Son dakika... ABDden Riyada boykot

Son dakika... ABD'den Riyad'a boykot

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ev sahipliğinde Riyad'da düzenlenecek "Geleceğe Yatırım Girişimi" (FII) konferansına katılmayacağını açıkladı.

18.10.2018Dünya
Türk edebiyatının Beyaz Kartalı toprağa verildi

Türk edebiyatının 'Beyaz Kartal'ı toprağa verildi

TÜRK edebiyatının, 'Dede Korkut' ve 'Beyaz Kartal' olarak anılan şair ve yazarı Bahaettin Karakoç'un cenazesi, Kahramanmaraş'ta düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

18.10.2018Gündem
Lamborghiniyi iten işçiler kameraya yansıdı

Lamborghini'yi iten işçiler kameraya yansıdı

Lamborghini'yi iten işçiler kameraya yansıdı

18.10.2018Merkez
Irakın kuzeyine hava harekatı

Irak'ın kuzeyine hava harekatı

Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerine düzenlenen harekatta bölücü terör örgütüne ait sığınak, barınak, silah ve mühimmat depoları imha edildi.

18.10.2018Gündem
İstanbulda bugün... Lamborghini yolda kalırsa...

İstanbul'da bugün... Lamborghini yolda kalırsa...

İstanbul'da işçiler arıza nedeniyle yolda kalan bir Lamborghini'yi iterken görüntülendi. Bu fotoğraf sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

18.10.2018Gündem
Türk edebiyatının Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç, toprağa verildi

Türk edebiyatının 'Beyaz Kartal'ı Bahaettin Karakoç, toprağa verildi

Türk edebiyatının 'Beyaz Kartal'ı Bahaettin Karakoç, toprağa verildi

18.10.2018Kahramanmaraş
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan Ara Güler için taziye mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Ara Güler için taziye mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren duayen foto muhabiri Ara Güler'in (90) vefatından büyük üzüntü duyduğunu bildirdi.

18.10.2018Gündem
Genç girişimciden Bakan Varank’a destek çağrısı

Genç girişimciden Bakan Varank’a destek çağrısı

Genç girişimciden Bakan Varank’a destek çağrısı

18.10.2018Trabzon
Antalya Emniyeti sosyal medyada

Antalya Emniyeti sosyal medyada

Antalya Emniyeti sosyal medyada

18.10.2018Antalya
Türkiyeden deprem haberleri geliyor... İşte son depremler

Türkiye'den deprem haberleri geliyor... İşte son depremler

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü resmi internet sayfaları üzerinden son depremler hakkında bilgilendirmede bulunuyor. Yapılan son duyurular arasında en dikkat çeken ise Ağrı'daki deprem oldu. Yerin 10 kilometre altında meydana gelen deprem, kısa süreli korku ve paniğe neden oldu. Ağrı'daki deprem ardından başka illerde de küçük çaplı sarsıntılar oldu. İşte, ülkemizdeki son depremlerin listesi...

18.10.2018Gündem
Son dakika... Bakan Pakdemirliden fındık açıklaması

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den fındık açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "2018 yılı biter bitmez TMO fındık stoklarının satışa açılması söz konusu değildir. Üreticimizin elinde fındık olduğu sürece stoklarımızı koruyacağız ve satışa açmayacağız" dedi.

18.10.2018Ekonomi
Instagramda mavi tik almanın yolu

Instagram'da mavi tik almanın yolu

Instagram, Temmuz ayı itibariyle ilk olarak Avustralya'da sunduğu onaylı hesap talep etme özelliğini ilerleyen günlerde tüm dünyaya sunmaya hazırlanıyor. Peki bu ne demek? Bu, artık dileyen herkesin bir onaylı hesabı olacağı anlamına gelmiyor; ancak hesabınızın mavi tik alma ihtimali varsa artık bunu doğrudan siz talep ederek göreceksiniz.

18.10.2018Teknoloji
Twitter, Rusya ve İran bağlantılı troll hesapların attığı 10 milyondan fazla tweeti paylaştı

Twitter, Rusya ve İran bağlantılı troll hesapların attığı 10 milyondan fazla tweeti paylaştı

Sosyal medya platformu Twitter, Rusya ve İran'ın desteklendiğinden şüphelenilen troll hesaplarca paylaşılan 10 milyondan fazla tweeti kamuoyu ile paylaştı.

18.10.2018Teknoloji
Yunan kabinesinde Makedonya istifası

Yunan kabinesinde Makedonya istifası

YUNANİSTAN Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, Başbakan Aleksis Çipras’ın bakanlar kurulu toplantısı sırasında kavga ettiği Savunma Bakanı Panos Kammenos’a karşı kendisini desteklemediği gerekçesiyle istifa etti.

17.10.2018Dünya
Trump Hondurası tehdit etti

Trump Honduras'ı tehdit etti

ORTA Amerika’nın en yoksul ülkelerinden Honduras’tan ABD’ye doğru yola çıkan göçmen kafilesi çığ gibi büyüyor...

17.10.2018Dünya
Şüpheliler ABD basınında

Şüpheliler ABD basınında

ABD’nin New York Times (NYT) ve Washington Post (WP) gazeteleri kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili şüphelileri mercek altına aldı. New York Times’a göre Türkiye’nin Kaşıkçı olayıyla ilgili şüpheli olarak isimlerini verdiği 15 kişi arasında yer alanların 4’ü Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a çok yakın. Bu kişilerden en az 9’u Suudi güvenlik servisleri, askeri kurumlar veya diğer hükümet bakanlıklarında görevli.

17.10.2018Gündem
Üçüncü havalimanı uçak biletlerine yoğun ilgi

Üçüncü havalimanı uçak biletlerine yoğun ilgi

Üçüncü havalimanı uçak biletlerine yoğun ilgi

17.10.2018Bakırköy
Suudi Arabistana büyük şok... Harekete geçildi

Suudi Arabistan'a büyük şok... Harekete geçildi

ABD'de Temsilciler Meclisi Massachussets eyaleti vekili Jim McGovern, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı nedeniyle Suudi Arabistan'a tüm silah satışlarının ve yardımların durdurulması için meclise yasa tasarısı sunduğunu açıkladı. Cumhuriyetçi Senatör John Kennedy de Suudi Arabistan'ın gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasından sorumlu bulunması durumda ABD tarafından kınanması gerektiğini söyledi.

17.10.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Pazar Testi

İşte bir pazar testi daha hazırladım sizlere.

20.10.2018

Sosyal medya Vedat Milor'a ne yaptı?

Yukarıda gördüğünüz iki fotoğraf da benim... Hayır, aralarında zaman açısından büyük bir fark yok. Tek farkı; bu fotoğrafı yayımlayan takipçim (@TweetciHanim)tespit etmiş: Biri Twitter’dan önce, diğeriyse ben Twitter’a girdikten sonra çekildi. Stres, sinir, kızgınlık… Ne ararsanız var. Geçen hafta Instagram’dan artık Türkiye’deki restoranlardan video paylaşmayacağımı duyurdum. Tepkiler beni yıldırdı. Bu fotoğraf, o kararı açıkladığım videodan alınmış. Daha önce programım ‘Tadı Damağımda’da yemek yerken telefonumun denize düşmesini umursamamış, “Ondan artık hayır gelmez” diyerek önümdeki yemeğe ve çekime devam etmiştim. Böyle umursamaz biriyken nasıl bu hale gelmiş olabilirim? Sosyal medya bana ne yaptı?

20.10.2018

Kadavra uzmanlığından kemik testereli cinayete

KONSOLOSLUK cinayetinde başından beri gözüm hep iki kişi üzerinde.

17.10.2018