MENÜ

Facebook

Facebook ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Facebook haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.241 Facebook haberi bulunmuştur.

FACEBOOK

Facebook, insanların birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan sosyal paylaşım sitesidir.

2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde öğrenim gören Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Başta sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri için açılan sosyal paylaşım sitesi, daha sonralarda Boston civarındaki okulları da kapsamış ve 2 ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydederek içerisinde Ivy Ligi okullarını da barındırmıştır.

İki senenin sonunda Facebook’un, Amerika Birleşik Devletleri’nde ki tüm okullarla erişimi sağlandı. Facebook’un yaygınlaşmaya başladığı ilk zamanlarda, siteye üye olabilmek için sadece okuldan tahsis edilen e-posta adresiyle birlikte (.edu, .ac.uk, vb.) üye olunabiliyordu. Daha sonralarda sitenin içine liseler ve bazı büyük siteler de dahil oldu.  11 Eylül 2006 tarihinde Facebook tüm e-posta adresleriyle açılmaya başladı ancak belirli yaş sınırlandırması getirildi. 13 Mart 2009’ dan beri  Facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlandı.

Gelirini, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almakta ve Nisan 2006’da bu gelirin haftalık 1.5 milyon dolar olduğu tespit edilmiştir. Facebook’un kullancılarına sunduğu imkânlar arasında profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli profillerin dışında erişimin kısıtlanması bulunuyor. Facebook’un renklerinin genellikle mavi olmasının en ilginç sebebi kurucusu olan Mark Zuckerberg’in renk körü olmasıdır. Dil seçeneğinde güncellenen en önemli sürümler ise 9 Ekim 2008'de  Galiçyaca, Macarca, Nyorsk Norveççesi, Rumence, Slovence ve Tayca, 4 Eylül 2009'da  Arnavutça,2 Ekim 2009'da Azerice, 24 Aralık 2009'da tam sürüm halinde Kürtçe sürümü eklendi.

Facebook, içinde barındırdığı aktif üyelere dünyanın her yerinde erişim imkânı sunmaktadır. Alexa’ın istatistiklerine göre 31 Ağustos 2014 itibariyle en çok ziyaret edilen 2.sitesidir. Zamanla büyük gelişmeler gösteren Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir ve  1 milyar 350 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.  

Takipçi sayısı aralığına göre platformların reklam gelirlerini kıyaslayan araştırmaya göre Facebook'ta 7 milyondan fazla takipçisi olan biri 187 bin 500 dolar kazanırken, bu oran YouTube'da 300 bin dolara çıkmakta Instagram'da 150 bin dolara, Twitter'da ise 60 bin dolara düşmektedir.

Facebook Haberleri

Altın kızların dönüşü ertelendi

Altın kızların dönüşü ertelendi

Almanya'ya plaj voleybolunda altın madamla kazandıran Laura Ludwig ile Kira Walkenhorst'un filelere dönüşü ertelendi.

13.12.2018Avrupa
Mısırda sarı yelek giyen avukata gözaltı

Mısır'da sarı yelek giyen avukata gözaltı

Mısır'da sosyal medyada sarı yelekli fotoğrafını paylaşan bir avukat gözaltına alındı.

12.12.2018Dünya
Belçika ikiye bölündü: Cumartesi destek, pazar protesto...

Belçika ikiye bölündü: Cumartesi destek, pazar protesto...

BM üyesi 164 ülke tarafından 10 Aralık’ta Fas’ta imzalanan Göç Paktı’nın hükümet krizi ve bakanların istifarına neden olduğu Belçika’da haftasonu, gösterilerle geçecek. Göç Paktı’na ve hükümete destek veren Belçikalılar cumartesi günü yürüyüş izni isterken aşırı sağcılar da pazar günü için başvuru yaptı

12.12.2018Avrupa

Facebook binaları bomba tehdidi nedeniyle tahliye edildi

Facebook'un ABD'nin California eyaletinde bulunan ana kampüsündeki bir bina Salı günü bomba tehdidi nedeniyle boşaltıldı, ancak saatler süren aramalar sonucu şüpheli bir paket bulunmadı.

12.12.2018Teknoloji
Son dakika... Facebook kampüsünde bomba alarmı

Son dakika... Facebook kampüsünde bomba alarmı

Facebook'un Menlo Park Ofis Kampüsü'nde bomba ihbarı sebebiyle arama yapıldığı bildirildi.

12.12.2018Dünya
Belçikalı öğrencilerden yabancı öğrencilere saldırı tehdidi

Belçikalı öğrencilerden yabancı öğrencilere saldırı tehdidi

Belçika’nın Brugge kentindeki orta ve lise dengi Mühendislik, Spor ve Sanat Okulunda (KTA) eğitim gören ve aşırı sağ eğilimli fikirlere sahip olan öğrenciler tarafından açılan özel Facebook sohbet grubunda yer alan mesajlarda, öğrenciler, Felemenkçesi iyi olmayan öğrencilere özel ders veren OKAN sınıfına saldırma tehdidinde bulundu.

11.12.2018Avrupa
ABDnin Huawei hamlesi uluslararası şirketleri endişelendiriyor

ABD'nin Huawei hamlesi uluslararası şirketleri endişelendiriyor

Çinli teknoloji devi Huawei'nin sahibi Ren Zhengfei’nin kızı ve şirketin Mali İşler Direktörü (CFO) Mıng Vancou'nun ABD’nin İran yaptırımları kapsamında tutuklanması Washington’ın, yaptırımlarını başka uluslararası şirketlere karşı kullanıp kullanmayacağı endişelerini de beraberinde getirdi.

11.12.2018Teknoloji
Instagram ve Facebook’a ‘silah’ markajı

Instagram ve Facebook’a ‘silah’ markajı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, sosyal medya siteleri üzerinden satışı yapılan ve usulsüz üretim olan yivsiz tüfek ve silah satışının engellenmesi amacıyla kurulan sanal devriye sisteminde, usulsüz satışı yapılan 48 adet URL adresinin tespit edildiğini açıkladı.

11.12.2018Gündem
Ailedeki siber zorba: Yazılımcı Orkunun korkunç marifetleri

Ailedeki siber zorba: Yazılımcı Orkun'un korkunç marifetleri

İstanbul’da geçen hafta dikkat çeken bir ‘siber zorbalık’ davası açıldı. Yazılım uzmanı Orkun D.’den şikâyetçi olan iki kişiden biri babası, diğeri eski avukatı. Şüpheli Orkun D., babaannesi, halası, eski sevgilisi, altı hâkim, bir savcı, bir polis aleyhinde internette paylaşımlar yapmakla da suçlanıyor.

11.12.2018Gündem
Instagramda sesli mesaj gönderme dönemi resmen başlıyor

Instagram'da sesli mesaj gönderme dönemi resmen başlıyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından Instagram'a milyonlarca kullanıcıyı yakından ilgilendiren önemli bir özellik daha ekleniyor. Kullanıcılar artık DM üzerinden sesli mesaj da gönderebilecek.

11.12.2018Teknoloji
Google resmen kapatıyor Milyonlarca kullanıcı için bir dönemin sonu...

Google resmen kapatıyor! Milyonlarca kullanıcı için bir dönemin sonu...

Google, Facebook'a rakip olma hedefiyle kurduğu Google+ servisini, yeni bir sistem açığı bulması nedeniyle belirlenen tarihten önce kapatma kararı aldı.

11.12.2018Teknoloji
Mobil uygulamalar kullanıcı konumlarını başka şirketlere satıyor

"Mobil uygulamalar kullanıcı konumlarını başka şirketlere satıyor"

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, binden fazla popüler mobil uygulamanın, kullanıcıların konum bilgilerini toplayarak izinsiz başka şirketlere sattığını ortaya çıkardı.

11.12.2018Teknoloji
Herkesi ilgilendiriyor... İzniniz olmadan...

Herkesi ilgilendiriyor... İzniniz olmadan...

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, binden fazla popüler mobil uygulamanın, kullanıcıların konum bilgilerini toplayarak izinsiz başka şirketlere sattığını ortaya çıkardı.

10.12.2018Dünya
Avustralyadan Googlea sıkı denetim geliyor

Avustralya'dan Google'a sıkı denetim geliyor

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC), Google ve Facebook için yeni bir düzenleme organı getirilmesini önerdi.

10.12.2018Ekonomi
Facebook Lite rekora koşuyor, 1 milyardan fazla kez indirildi

Facebook Lite rekora koşuyor, 1 milyardan fazla kez indirildi!

Facebook'un düşük sistemli telefonlara özel olarak tasarladığı Facebook Lite beklenenden öte ilgi gördü. Google Play Store üzerimnden uygulamanın 1 milyarı aşkın kez indirildiği açıklandı.

10.12.2018Teknoloji
Palalı saldırganlar, ABDli gruba korku dolu anlar yaşattı

Palalı saldırganlar, ABD'li gruba korku dolu anlar yaşattı

Yaşamlarını Kenya'da sürdüren ABD'li çift, yanlarında bir arkadaşları ile Maai Mahiu kenti yakınlarındaki bir toprak yolda araçları ile ilerlerken karşılarına beyaz bir minibüs çıktı. Yolu ortalamış minibüs nedeni ile hızını kesen ABD'li grup, minibüsün arkasından palalar ile üstlerine gelen 3 kişiyi görünce hızla geri manevra yaptı. Gasp amaçlı saldırı planladıkları tahmin edilen gruptan kaçmak için bir süre geri geri giden ABD'li grup, daha sonra ileri manevra yaparak saldırganların yanından hızla uzaklaştı. Yanan korku dolu anlar ise aracın kamerasınca kaydedildi. Çift daha sonra bu görüntüleri Facebook hesaplarından paylaştı.

8.12.2018Haber
İtalyadan Facebooka 10 milyon avro para cezası

İtalya'dan Facebook'a 10 milyon avro para cezası

İtalya Rekabet Kurulu, ABD'li sosyal paylaşım sitesi Facebook'a 10 milyon avro para cezası verdi.

8.12.2018Dünya
Kendini sevmek insanlık için hiç bu kadar zor olmamıştı

Kendini sevmek insanlık için hiç bu kadar zor olmamıştı!

Tarihin en büyük 300 mucidi arasında gösterilen bir yazar, bilim insanı, filozof ve besteci o. ‘Sanal gerçeklik’ teriminin yaratıcısı Jaron Lanier, şimdi son kitabı ‘Sosyal Medya Hesaplarınızı Hemen Silmeniz İçin 10 Sebep’le insanlığı, sosyal medya virüsünden kurtarma derdinde. Bu hafta, MARKA Konferansı için İstanbul’da olacak Lanier’le, öncesinde telefonda konuştuk.

8.12.2018Hürriyet Cumartesi
Hayalimiz Türkiyeden unicorn çıkarabilmek

"Hayalimiz 'Türkiye'den unicorn çıkarabilmek"

Bu sene 3’üncüsü gerçekleştirilen “Pitstop” etkinliğinde konuşan Teknasyon Yazılım’ın Kurucu Ortağı Burak Sağlık, “Bu seneyi değişim ve dönüşüm yılı olarak adreslediğimiz için, “PitStop” etkinliğimizin mottosunu “Brandnew” olarak belirledik. Küreselleşen yazılım sektöründe sesini duyuran Türk bir firma olarak ‘bu oyunda biz de varız’ diyebilmek çok önemli ve Teknasyon olarak bunu başardığımızı düşünüyoruz. Geliştirdiğimiz 30’u aşkın uygulama ve oyun 48 farklı dil seçeneği ile 155 ülkede 135 milyon kullanıcıya ulaştı. 5 senenin sonunda geldiğimiz noktada ciromuzun yüzde 95’i yurt dışından geliyor. Ülkemiz cari açığının kapanması adına teknoloji ihracatına çok önem veriyoruz. Artık lokal değil global düşünüyoruz ve globalde başarı sağlayabilecek projeleri hayata geçiriyoruz. Hayalimiz Türkiye’den bir ‘Unicorn’ çıkarabilmek” dedi.

7.12.2018Kobi
Şengül öğretmenin sır ölümünde her şeyi değiştiren rapor

Şengül öğretmenin sır ölümünde her şeyi değiştiren rapor

İSTANBUL Beyoğlu'nda 4 Mayıs 2017'de kaldığı evin penceresinden düşerek ölen öğretmen Şengül Karaca'yı iterek ölümüne sebep olduğu iddiasıyla müebbet hapsi istenen, birlikte yaşadığı sanık Hasan Aydın'ın tahliyesine karar verildi. Mahkemeye ulaşan bilirkişi raporunda, olay yerindeki keşif sırasında yapılan ölçümlerin olayın cinayet mi, intihar mı olduğu yönünde kesin ayrım yapılmasına olanak vermediği kaydedildi. Raporu dikkate alan mahkeme, suçun lehine değişme ihtimali olduğu gerekçesiyle sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağı koyarak tahliyesine karar verdi.

7.12.2018Gündem
Okul servisinden atılan çocuğunu soğukta 8 km yürüttü

Okul servisinden atılan çocuğunu soğukta 8 km yürüttü

ABD'nin Ohio eyaletinde bir arkadaşını tehdit ettiği için 3 gün okul servisine binmeme cezası alan 10 yaşındaki çocuğa babası da yürüme cezası verdi.

7.12.2018Dünya
İsyan korkusu müze kapattırdı

İsyan korkusu müze kapattırdı

Fransa, hayat pahalılığına karşı haftalardır süren eylemlerin artabileceği kaygısıyla Paris’te Eiffel Kulesi ve Louvre Müzesi gibi kentin simge noktalarını yarın halka kapatarak önlem almaya hazırlanıyor.

7.12.2018Avrupa
Fenerbahçe, on numarasını arıyor

Fenerbahçe, on numarasını arıyor!

Futbol yorumcusu Uğur Meleke Akhisarspor - Fenerbahçe maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.Ayrıca ödüllü soruyu cevaplamak için tıklayın:

7.12.2018Uğur Meleke ile Futbol
Galatasarayda sıra Celil veya Atalaya gelebilir

Galatasaray'da sıra Celil veya Atalay'a gelebilir

Futbol yorumcusu Uğur Meleke Galatasaray - Çaykur Rizespor maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.Ayrıca ödüllü soruyu cevaplamak için tıklayın:

7.12.2018Uğur Meleke ile Futbol
Kübada cep telefonlarında internet servisi başlıyor

Küba'da cep telefonlarında internet servisi başlıyor

Kübalılar bugünden itibaren cep telefonlarından 3G ile internete bağlanabilecek. Ancak servis Kübalıların satın alma gücüyle kıyaslanınca çok pahalı.

7.12.2018Teknoloji
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

7.12.2018Teknoloji
Fransadan ABye dijital vergi uyarısı

Fransa'dan AB'ye dijital vergi uyarısı

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa Birliği’nde, Google ve Facebook gibi büyük şirketlerin dijital gelirlerinin vergilendirilmesi için ortak bir anlaşma olmazsa, Fransa’nın gelecek yıldan itibaren büyük şirketlere ulusal seviyede vergi uygulayacağını bildirdi.

7.12.2018Teknoloji
Beşiktaşın sert orta saha sınavı

Beşiktaş'ın sert orta saha sınavı!

Futbol yorumcusu Uğur Meleke A. Alanyaspor - Beşiktaş maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.Ayrıca ödüllü soruyu cevaplamak için tıklayın:

6.12.2018Uğur Meleke ile Futbol
Facebookta hikaye paylaşanlar için yepyeni bir özellik daha

Facebook'ta hikaye paylaşanlar için yepyeni bir özellik daha

Instagram'dan sonra Facebook'a eklenen Hikayeler özelliği yenileniyor. Kullanıcılar Facebook'ta hikaye paylaşırken artık bakın ne yapabilecek?

6.12.2018Teknoloji
Oyun Geliştirme Maratonu Mersin ve İzmir’e geliyor

Oyun Geliştirme Maratonu Mersin ve İzmir’e geliyor

Netmarble Türkiye tarafından düzenlenen eğitim oyunu geliştirme maratonu, Mersin ve İzmir’deki tüm amatör ve profesyonel oyun geliştiricilerini 24 saatlik bir oyun yaratma maratonuna davet ediyor.

5.12.2018eSpor
Yapay zeka ihracat için çalışacak

Yapay zeka ihracat için çalışacak!

Dünyanın ilk Yapay Zekalı E-İhracat İşletim sistemi, Türk yazılımcılar tarafından hayata geçiriliyor. Platform sayesinde 150 bin KOBİ ihracatçı olabilecek ve Türkiye ekonomisine 100 milyar dolar kazandıracak.

5.12.2018Ekonomi
Pazarlamanın duayeni’nden girişimcilere tüyolar

'Pazarlamanın duayeni’nden girişimcilere tüyolar!

Pazarlama gurusu Philip Kotler'ın öncülüğünde 7 yıl önce kurulan World Marketing Summit (WMS), Japonya, Kanada, Bahreyn, Hindistan gibi dünyanın çeşitli ülkelerinin ardından bugün İTO ev sahipliğinde İstanbul'da düzenlendi.

4.12.2018Ekonomi
SEM dijital dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğine destek verdi

SEM dijital dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğine destek verdi

Bağımsız dijital pazarlama ajansı SEM’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yılmaz, toplumsal cinsiyet eşitliğine destek için kurulan Yanındayız Derneği’nin destekçisi olarak, Facebook tarafından düzenlenen Ajans Kadınları Liderlik Günü’nde konuşmacı oldu.

4.12.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Acı, iyiliğe dönüşürse Ayvalık’tan bir hikaye

ÖNCE bir baş ağrısı... Dur bir doktora gidelim... Hay Allah neler oluyor?... Bir MR’mı çektirelim?... “Bu da nereden çıktı şimdi?” bile diyemeden, ne olup bittiğini sindiremeden, Ogan, 9 Ağustos 2014’te, 27 yaşında ‘pat’ diye öldü.

13.12.2018

Erivan izlenimleri (1) - Araştırmacı gazeteciden başbakan olur mu?

Şöhretini daha 20’li yaşlarının başında genç bir gazeteci olarak ortaya çıkardığı yolsuzluk haberleriyle kazandı 43 yaşındaki Nikol Paşinyan. Ermenistan’ın yeni zenginleri oligarkların, onlarla içlidışlı siyasetçilerin ve bürokratların üzerine gözü kara bir şekilde gitmesiyle ün yaptı.

12.12.2018

Aurelius’dan Micali’ye …

“Madde durmadan akan bir nehir gibidir. Her zaman değişime uğrar, asla durağan değildir.“

12.12.2018

Vizyonda neler var?

E, Hurriyet.com.tr’de bir yılı aşkın sinema programı yapmış adamız. İnanmayan videoları Hurriyet Video sayfasında arasın, bulsun. Pek güzel bir programdı, yayınlandığı sürede internetin en çok tıklanan sinema programıydı, affedersiniz! Vakit darlığından yapamaz olduk...

12.12.2018

Muhtar Kent’in vedası

Kadınların önünü açan lider

9.12.2018

Televizyonun son günleri

Bebişlerin ellerinde telefon ya da tablet, boş buldukları anda video izliyorlar. Yirmili yaşlarda olanlar zaten televizyonu bir kenara bıraktılar ve hatta belki hiç başlamadılar. Bu yaş gittikçe yükseliyor gün geçtikçe, otuzlu yaşlardakiler de artık ağırlığı internete vermiş durumdalar.

9.12.2018

Adı aday adayları arasına katılan vekilden hızlı çalışma

“Meselemiz adayların cinsiyeti, kimliği değil, nasıl belediyecilik sorusuna yanıt verecek siyasi programdır.

8.12.2018

Zaman kaybı olmayan 7 oyun

Bazı dijital oyunlar var ki çocuğunuz oynuyorsa onu “Ödev yap” diye durdurmak bir yana teşvik etseniz yeridir.

5.12.2018