MENÜ

Facebook

Facebook ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Facebook haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.591 Facebook haberi bulunmuştur.

FACEBOOK

Facebook, insanların birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan sosyal paylaşım sitesidir.

2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde öğrenim gören Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Başta sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri için açılan sosyal paylaşım sitesi, daha sonralarda Boston civarındaki okulları da kapsamış ve 2 ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydederek içerisinde Ivy Ligi okullarını da barındırmıştır.

İki senenin sonunda Facebook’un, Amerika Birleşik Devletleri’nde ki tüm okullarla erişimi sağlandı. Facebook’un yaygınlaşmaya başladığı ilk zamanlarda, siteye üye olabilmek için sadece okuldan tahsis edilen e-posta adresiyle birlikte (.edu, .ac.uk, vb.) üye olunabiliyordu. Daha sonralarda sitenin içine liseler ve bazı büyük siteler de dahil oldu.  11 Eylül 2006 tarihinde Facebook tüm e-posta adresleriyle açılmaya başladı ancak belirli yaş sınırlandırması getirildi. 13 Mart 2009’ dan beri  Facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlandı.

Gelirini, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almakta ve Nisan 2006’da bu gelirin haftalık 1.5 milyon dolar olduğu tespit edilmiştir. Facebook’un kullancılarına sunduğu imkânlar arasında profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli profillerin dışında erişimin kısıtlanması bulunuyor. Facebook’un renklerinin genellikle mavi olmasının en ilginç sebebi kurucusu olan Mark Zuckerberg’in renk körü olmasıdır. Dil seçeneğinde güncellenen en önemli sürümler ise 9 Ekim 2008'de  Galiçyaca, Macarca, Nyorsk Norveççesi, Rumence, Slovence ve Tayca, 4 Eylül 2009'da  Arnavutça,2 Ekim 2009'da Azerice, 24 Aralık 2009'da tam sürüm halinde Kürtçe sürümü eklendi.

Facebook, içinde barındırdığı aktif üyelere dünyanın her yerinde erişim imkânı sunmaktadır. Alexa’ın istatistiklerine göre 31 Ağustos 2014 itibariyle en çok ziyaret edilen 2.sitesidir. Zamanla büyük gelişmeler gösteren Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir ve  1 milyar 350 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.  

Takipçi sayısı aralığına göre platformların reklam gelirlerini kıyaslayan araştırmaya göre Facebook'ta 7 milyondan fazla takipçisi olan biri 187 bin 500 dolar kazanırken, bu oran YouTube'da 300 bin dolara çıkmakta Instagram'da 150 bin dolara, Twitter'da ise 60 bin dolara düşmektedir.

Facebook Haberleri

Eskişehirde kazalar mobese kameralarında

Eskişehir'de kazalar mobese kameralarında

Eskişehir'de kazalar mobese kameralarında

19.10.2017Eskişehir
‘Ben de’ cinsel tacize uğradım

‘Ben de’ cinsel tacize uğradım

Kadınların günlük yaşamda maruz kaldığı cinsel tacize dikkat çekmeye çalışan #MeToo (Ben de) kampanyasına İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström de katıldı.

19.10.2017Dünya
Chatbot teknolojisi KOBİ’lerin işini kolaylaştırıyor

Chatbot teknolojisi KOBİ’lerin işini kolaylaştırıyor

Tüm dünyada adından sıkça bahsedilen Chatbot’lar artık Türkiye pazarının da gündeminde. Yellow Pages, hayata geçirdiği RehberBot ile firmaların dijital dünyada bulunurluklarını artırıyor ve arama yapmak isteyen ya da firmasını rehbere kayıt etmek isteyen KOBİ’lere yardımcı oluyor.

19.10.2017Teknoloji
AB vatandaşlarına ‘burada kalın’ çağrısı’

AB vatandaşlarına ‘burada kalın’ çağrısı’

Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, ülkesinde yaşayan AB vatandaşlarının Brexit’in ardından adada kalmasını istedi.

19.10.2017Dünya
Şenoğlundan Özge Günaydına destek

Şenoğlu'ndan Özge Günaydın'a destek

Şenoğlu'ndan Özge Günaydın'a destek

19.10.2017Merkez
Datomeden flaş karar

Datome'den flaş karar!

İtalya Milli Takımı'na davet edilen Luigi Datome, Eurobasket sona erdikten sonra yaptığı açıklamanın benzerini tekrarlayarak, Dünya Kupası elemelerinde oynamayacağını bildirdi.

19.10.2017Basketbol
#MeToo hashtagi hızla yayılıyor Peki neden

#MeToo hashtag'i hızla yayılıyor! Peki neden?

#MeToo hashtag'ı cinsel tacize uğrayanların sosyal medyada içini döktüğü ve farkındalık yarattığı bir trend haline geldi!

19.10.2017Teknoloji
Facebooka LinkedIn gibi özgeçmiş özelliği geliyor

Facebook'a LinkedIn gibi özgeçmiş özelliği geliyor!

Business Insider'in raporuna göre Facebook, LinkedIn benzeri CV/özgeçmiş özelliğini test ediyor. Bu özellik web geliştiricisi Jane Manchun Wong tarafından fark edildi ve ekran görütüleri Twitter'da paylaşıldı.

19.10.2017Teknoloji
Google bunu da yaptı Yapay zekası insanları geride bıraktı

Google bunu da yaptı! Yapay zekası insanları geride bıraktı!

Yapay zeka alanında önemli bir gelişme bu sefer Google kanadından geldi. ABD merkezli teknoloji devinin geçtiğimiz mayıs ayında kullanıma sunduğu yapay zeka tarihi bir başarıya imza attı.

18.10.2017Teknoloji
KOBİ’ler teknolojiye sıcak bakıyor, ikna edilmek istiyor

KOBİ’ler teknolojiye sıcak bakıyor, ikna edilmek istiyor!

Mastercard’ın MasterIndex KOBİ Araştırması raporu yayımlandı. Rapor, KOBİ’lerin yarısının iş ortakları olarak gördükleri bankalarla yüz yüze iletişimi tercih ettiklerini, teknolojiye ısınmak için ikna edilmeye ihtiyaç duyduklarını ortaya koyuyor.

18.10.2017Teknoloji
Ahmet Ercanlar ABDde derbiyi konuştu

Ahmet Ercanlar ABD'de derbiyi konuştu

Fenerbahçe Muhabirimiz Ahmet Ercanlar, New York'un ünlü Times Square Meydanı'nda U.S.A Fenerbahçe Derneği ile söyleşi yaptı.

18.10.2017Futbol
İşte en sevimli latin dansçısı

İşte en sevimli latin dansçısı

Panama'da bir facebook kullanıcısı tarafından paylaşılan bu dans videosu izlenme rekorları kırıyor. Beziyle eşsiz bir latin dansı performansı sergileyen sevimli bebek izleyenleri mest ediyor.

18.10.2017Eğlence
Facebooktan Türkiyedeki kullanıcılarına uyarı.. Bunları okuyanlar dikkat

Facebook'tan Türkiye'deki kullanıcılarına uyarı.. Bunları okuyanlar dikkat!

Facebook yönetiminden kullanıcılarına önemli uyarı.. Türkiye'de yaklaşık 45 milyon, dünya genelinde ise 2 milyar civarında kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta asılsız haberlerin paylaşılması milyonları yanıltabiliyor.

18.10.2017Teknoloji
#muhabirindenin bugünkü konuğu Yılmaz Vural

#muhabirinden'in bugünkü konuğu Yılmaz Vural!

G.Saray-F.Bahçe maçı öncesi #muhabirinden'in konuğu tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural! Saat 13'te Spor Arena'da canlı yayında... Teknik direktör Yılmaz Vural'a sorularınızı Twitter ve Facebook hesaplarımızdan yöneltebilirsiniz.

18.10.2017Futbol
Rafael Nadalda şok sakatlık

Rafael Nadal'da şok sakatlık!

Tek erkeklerde dünya 1 numarası Rafael Nadal, sakatlığı nedeniyle gelecek hafta düzenlenecek İsviçre Salon Tenis Turnuvası'nda mücadele edemeyecek.

18.10.2017Tenis
50 yıl içinde yok olacaklar

50 yıl içinde yok olacaklar

New York Üniversitesi pazarlama hocası Scott Galloway, 'The Four'isimli kitabında teknoloji devlerinin ömrünü analiz etti.

18.10.2017Ekonomi
35’ten sonra meşhur olduk

35’ten sonra meşhur olduk

5 yıl aradan sonra “Kendi Kendine” adlı yeni albümlerini çıkaran MFÖ, Tuhaf Dergi’ye röportaj verdi.

18.10.2017Keyif
Facebook popüler uygulamayı satın aldı

Facebook popüler uygulamayı satın aldı

Facebook, 5 milyon kullanıcısı olan ve özellikle gençler arasında popüler olan To be Honest (TBH) uygulamasını da satın aldı.

18.10.2017Ekonomi
Yolsuzluğu araştıran gazeteciye suikast

Yolsuzluğu araştıran gazeteciye suikast

MALTA’da muhalif duruşuyla bilinen araştırmacı gazeteci ve blogger Daphne Caruana Galizia (53), otomobiline konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitirdi.

17.10.2017Dünya
Meğer makarna süzgecini yıllardır hep yanlış kullanmışız

Meğer makarna süzgecini yıllardır hep yanlış kullanmışız

Sosyal medya zaman zaman hayata bambaşka gözlerle bakmamızı sağlayacak yaratıcılıklara sahne oluyor. Bunların sonuncusu makarna süzmekle ilgili... "Makarna süzmek kadar basit bir iş yaparken ne kadar yaratıcı olunabilir ki?" diye soruyorsanız sizi aşağı alalım.

17.10.2017Gurme
#muhabirindenin bugünkü konuğu Ali Naci Küçük

#muhabirinden'in bugünkü konuğu Ali Naci Küçük

Hurriyet.com.tr'nin Hürriyet'in 3 büyükler muhabirleriyle okurlarını Facebook sayfası üzerinde bir araya getirdiği #muhabirinden canlı yayınlarının bugünkü konuğu Galatasaray Muhabiri Ali Naci Küçük, Galatasaray'daki son gelişmeleri akatarıyor.

17.10.2017Futbol
ATSO Akademiden İnovasyon Eğitimi

ATSO Akademi'den İnovasyon Eğitimi

ATSO Akademi'den İnovasyon Eğitimi

17.10.2017Antalya
Adil Öksüzün sağ kolunun ekibinden olduğu belirtilen 2 kişi tutuklandı

Adil Öksüz'ün sağ kolunun ekibinden olduğu belirtilen 2 kişi tutuklandı

Adil Öksüz'ün sağ kolunun ekibinden olduğu belirtilen 2 kişi tutuklandı

17.10.2017Konya
Gazeteci Oğuz Güvene 12 yıl 9 aya kadar hapis istemi

Gazeteci Oğuz Güven'e 12 yıl 9 aya kadar hapis istemi

Gazeteci Oğuz Güven'e 12 yıl 9 aya kadar hapis istemi

17.10.2017İstanbul
Oğuz Güvene 12 yıla kadar hapis istendi

Oğuz Güven'e 12 yıla kadar hapis istendi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüne ilişkin Cumhuriyet Gazetesi'nin resmi twitter hesabındaki paylaşımı nedeniyle yargılanan Cumhuriyet Gazetesi İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven hakkında savcı mütalaasını verdi. Savcı, Güven'in "Terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "Terör örgütlerinin açıklamalarını yayınlamak" suçundan 2 yıl 9 aydan 12 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

17.10.2017Gündem
ABD nüfusunun yarısının bilgileri hacklendi Peki şimdi ne olacak

ABD nüfusunun yarısının bilgileri hacklendi! Peki şimdi ne olacak?

ABD’li kredi raporlama ajansı Equifax, kısa süre önce 143 milyon Amerikalıyı etkileyebilecek büyük bir siber saldırıya uğradığını açıkladı. Bilgisayar korsanları, ABD nüfusunun neredeyse yarısına ait sosyal güvenlik numaraları, doğum tarihleri ve bazılarının da kredi kartı bilgileri gibi hassas kişisel verilerine erişim sağladı. ESET Güvenlik Araştırmacısı Lysa Myers, ABD’yi sarsan söz konusu ihlali mercek altına aldı ve böyle durumlarda bireysel olarak alınabilecek önlemleri aktardı.

17.10.2017Teknoloji
Hakan Karaoğlu ilk defa konuştu: Ceza almazlarsa üzülürüm

Hakan Karaoğlu ilk defa konuştu: Ceza almazlarsa üzülürüm

Konya'da uğradığı insanlık dışı saldırı ile bir anda gündeme oturan genç Galatasaray taraftarı Hakan Karaoğlu, ilk kez Spor Arena'ya konuştu.

16.10.2017Futbol
Şehit Uzman Çavuş, düğünden 3 gün sonra göreve gitmiş

Şehit Uzman Çavuş, düğünden 3 gün sonra göreve gitmiş

Şehit Uzman Çavuş, düğünden 3 gün sonra göreve gitmiş

16.10.2017Bolu
Facebook’tan tanıştığı kadına kâbusu yaşattı Tehdit ederek zorla üzerimi çıkardı

Facebook’tan tanıştığı kadına kâbusu yaşattı! 'Tehdit ederek zorla üzerimi çıkardı'

Kayseri'de 4 yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığı 21 yaşındaki Neslihan K.’ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan 44 yaşındaki Mehmet Yılmaz’a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

16.10.2017Gündem
İnternetten tanıştığı kadına istismarda bulunan sanığa 6 yıl hapis

İnternetten tanıştığı kadına istismarda bulunan sanığa 6 yıl hapis

İnternetten tanıştığı kadına istismarda bulunan sanığa 6 yıl hapis

16.10.2017Kayseri
Sosyal medya zorbalığı

Sosyal medya zorbalığı

66. sayımızın Bakış sayfasından sosyal medya kullanımı üzerine kafa yoruyoruz bu hafta!

16.10.2017Kampüs
Rektörün kadınla tokalaşma sözleri tepki çekti

Rektörün 'kadınla tokalaşma' sözleri tepki çekti

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, sosyal medya hesabından “Nikahsız kadınla erkeğin el ele tutuşması caiz mi?” diye sordu. Rektör kendi sorduğu soruyu "Resûl-i Ekrem Efendimiz (sav), yabancı bir kadının elini tokalaşmak için tutmanın, ateş tutmaktan daha korkunç olduğunu haber vermiştir" diye yanıtladı. Rektörün bu sözleri büyük tepki topladı.

16.10.2017Gündem
Facebooktan modüler bir akıllı telefon mu geliyor

Facebook'tan modüler bir akıllı telefon mu geliyor?

Yakın zamandaki bir patent, Facebook'un kendi akıllı cep telefonu üzerinde çalışıyor olabileceğine işaret ediyor.

16.10.2017Teknoloji
Swarm hesabı nasıl silinir Nasıl kapatılır

Swarm hesabı nasıl silinir? Nasıl kapatılır?

Swarm hesabı silmeye çalışmak kullanıcılar için zorlayıcı olabiliyor. Siz de onlardan biriyseniz; Swarm hesabı silme yöntemini birlikte inceleyelim.

16.10.2017Teknoloji
Ünlü şarkıcıdan taciz itirafı

Ünlü şarkıcıdan taciz itirafı

İzlandalı ünlü şarkıcı Björk, son zamanlarda sinema sektöründeki kadınların itiraflarından güç aldığını belirterek kendisinin de tacize uğradığını söyledi.

16.10.2017Dünya
Davutoğlundan Kerkük için 10 maddelik öneri

Davutoğlu'ndan Kerkük için 10 maddelik öneri

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tansiyonun yükseldiği Kerkük için 10 maddelik bir çözüm önerisinde bulundu

15.10.2017Gündem
Avusturya erken seçim için sandık başında

Avusturya erken seçim için sandık başında

Avusturya erken seçim için sandık başında

15.10.2017Merkez
CHPde kavga sonrası meclis üyesi ve eski sayman ihraç edildi

CHP'de kavga sonrası meclis üyesi ve eski sayman ihraç edildi

CHP'de kavga sonrası meclis üyesi ve eski sayman ihraç edildi

14.10.2017Denizli
Arı kuşlarını avlayana ceza

Arı kuşlarını avlayana ceza

Arı kuşlarını avlayana ceza

14.10.2017Muğla
Meral Abla’nın liyakata önem verdiğini gördüm, geldim

Meral Abla’nın liyakata önem verdiğini gördüm, geldim

Gencecik bir adam… 37 yaşında… Dahi çocuk olarak başladığı hayatını, müthiş başarılarla taçlandırmış… Boğaziçi, ardından dünyada yılda en fazla iki kişinin kabul edildiği Stanford Üniversitesi’nde doktora… Sonra Silikon Vadisi’nde Google tarafından adeta kapılmış, milyar dolarları yöneten bir koltuk ona verilmiş. Şimdi anaokulu öğretmeni olan eşiyle birlikte bavulunu toplayıp, kariyerini arkasında bırakıp Türkiye’ye geldi. Amacı, hayatı boyunca istediği şeyi yapmak: “Dünyayı değiştirmek, ülkesine hizmet etmek…” Taylan Yıldız, geçen haftalarda Meral Akşener’in partisini anlattığı bir toplantıda, “Yeni Adnan Kahveciler çıkaracağız” sözünün karşılığı… Yakında diğerlerini de tanıyacağız. Peki Adnan Kahveci’nin siyasette temsil ettiği şey neydi, Taylan Yıldız kim ve siyasette neyi hedefliyor? Gelin yakından tanıyalım…

14.10.2017Hürriyet Pazar
Facebookta yeni dönem Yemek siparişi başlıyor

Facebook'ta yeni dönem! Yemek siparişi başlıyor

Facebook yemek siparişi almaya başlayacağını duyurdu. Kullanıcılar bu sayede çevrelerindeki restoranları Facebook üzerinden görebilecek, restoranlar hakkında arkadaşlarının yorumlarını okuyabilecek.

14.10.2017Ekonomi
Geleceğin gözde yatırımı o olacak

Geleceğin gözde yatırımı o olacak

Uluslararası banka Morgan Stanley, 2040'a kadar en gözde yatırımlardan birinin uzay endüstrisi olduğunu açıkladı

14.10.2017Ekonomi
Galatasarayda Tolganın yokluğu defansif bir zafiyet doğurdu

Galatasaray'da Tolga'nın yokluğu defansif bir zafiyet doğurdu

Futbol yorumcusu Uğur Meleke Optimum Avm MediaMarkt mağazasında A. Konyaspor - Galatasaray maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.Ödüllü soruyu cevaplamak için tıklayınız:

13.10.2017Uğur Meleke ile Futbol
Fenerbahçenin kazanabilmesi için yeteneklilerin sahneye çıkması gerek

Fenerbahçe'nin kazanabilmesi için yeteneklilerin sahneye çıkması gerek

Futbol yorumcusu Uğur Meleke Optimum Avm MediaMarkt mağazasında Fenerbahçe - E Yeni Malatyaspor maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.Ödüllü soruyu cevaplamak için tıklayınız:

13.10.2017Uğur Meleke ile Futbol
96 saat arayla aynı takım çıkabilir

96 saat arayla aynı takım çıkabilir!

Futbol yorumcusu Uğur Meleke Optimum Avm MediaMarkt mağazasında Gençlerbirliği - Beşiktaş maçı öncesi değerlendirmelerde bulundu.Ödüllü soruyu cevaplamak için tıklayınız

13.10.2017Uğur Meleke ile Futbol
Facebook kullanıcıları dikkat Hesabınız hedef olabilir

Facebook kullanıcıları dikkat! Hesabınız hedef olabilir

Siber güvenlik alanındaki son gelişmelerin yer aldığı McAfee Labs Tehditler Raporuna göre; Facebook önemli bir siber saldırı platformu haline geldi ve sosyal medyada gözlemlenen yeni zararlı yazılım örneklerinde %67 artış kaydedildi.

13.10.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yüzlerce insan var hayatını kaybeden

ÖZGE Şeker’in 78 kiloya girdiği mide küçülme ameliyatı sonrası hayatını kaybetmesi üzerine pek çok kişi aradı.

19.10.2017

19 Ekim Terazi burcunda yeni ay… Dengeyi sağlayanların ve susanların zaferi  

19 Ekim 2017 Perşembe günü 26 derece Terazi burcunda yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay, astrolojide kullanılan en şanslı yıldızlarla hizalanacak. Spica ve Arcturus sabit yıldızlarının

18.10.2017

Yalan haberin 3 türü: Cenazeye tecavüz, fotoşoplu manşetler ve Konya Uzay Üssü

Dünyanın başındaki bela maalesef Türkiye'yi de fena vurmaya başladı.

17.10.2017

Acun’un yeni ilgi silahı: Yıldız Tilbe!

Bir ilgi arsızlığı muhabbeti ya da Fatih Altaylı’nın bizzat ilgi arsızlığı yaparak ilgi o...puları listesi hazırlaması, pek değerli köşe yazarlarının kendi ilgi arsızlarını açıklaması, bazılarının da bizzat bu listede anılması konuları sürüp gidiyor, biliyorsunuzdur.

17.10.2017