MENÜ

Sosyal Medya

Sosyal Medya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sosyal Medya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.117 Sosyal Medya haberi bulunmuştur.

Sosyal Medya

Sosyal medya, Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin internet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür. Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan internet siteleri ve uygulamalar sayesinde, herkes aradığı, ilgilendiği içeriklere ulaşabilmektedır. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar giderek, kullanıcı bazlı içerik (İngilizce: UGC-User Generated Content) üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Zaman ve mekân sınırlaması olmadan (mobil tabanlı), paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya resmi olmayan eğitim yollarından da bir tanesidir.

Teknoloji, telekomünikasyon, sosyal iletişimin kelimeler, görseller, ses dosyaları yolu ile sağlandığı bir yapıya sahiptir. İnsanlar hikâyelerini ve tecrübelerini bu bağlamda paylaştığı bir çerçeveye de sahiptir.

Sosyal medya aynı zamanda "Kullanıcıların Ürettiği İçerik" ve "Müşterilerin Ürettiği Medya" kavramlarını da ortaya çıkarmış, bu yapısıyla da ticari plandaki anlamını kazanmıştır.

Ama Andreas Kaplan ve Michael Haenlein’in 2010’daki tespitine göre Sosyal Medya; “Web 2.0 üzerinde ideolojik ve teknolojik içeriklerin, yapılanmaların kullanıcı merkezli bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine izin veren internet tabanlı uygulamaların bütününe” denilmekte.

Günümüzde en yayın olarak kullanılan sosyal medya uygulamaların başında twitter, instagram, facebook gelmektedir.

Sosyal Medya Haberleri

Hande’ye bin basarım

Hande’ye bin basarım!

Yıllar önce canlı yayında Hande Ataizi’ne tokat atan Sevda Demirel, Ataizi’nin fiziğini övenlere meydan okudu.

23.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Mustafa Ceceli ile Selin İmerden ilk fotoğraf

Mustafa Ceceli ile Selin İmer'den ilk fotoğraf

Mustafa Ceceli, 10 Temmuz'da evlendiği Selin İmer ile birlikte ilk fotoğrafını paylaştı.

23.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Ebru hatalı da hırsızın suçu yok mu

Ebru hatalı da hırsızın suçu yok mu?

Ebru Şallı’nın evli bir adamla yaşadığı aşkla ilgili “Kandırılmadım, inandım” açıklamasını inandırıcı buldunuz mu? Şallı’nın bir yandan sessiz sedasız durup, diğer yandan sürekli sansasyonların içinde yer almasını Magazin Konseyi masaya yatırdı.

23.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecekte iş dünyası beklediğiniz gibi bir yer olmayabilir. Hatta sadece birkaç yıl içinde sizden yeni beceri ve bilgiler beklenebilir. Artan iletişim olanakları, sayısallaşan dünya ve akıllı makinelerin yükselişi sektörleri dönüştürürken, geleceğin yeni nesil çalışanlarından beklenilenleri de kökünden değiştiriyor. Peki, 2020’lerde iş dünyasında hangi beceriler ortaya çıkacak? Bu değişime nasıl ayak uydurabiliriz? Cevap bu konuda hazırlanan en kapsamlı raporlardan biri olan ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’de. Phoenix Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Gelecek Enstitüsü’nün yakın zamanda yayınladığı ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’ raporunda önümüzdeki 10 yılda iş dünyasında belirleyici olacak 10 beceri ele alınıyor. IBM, Walt Disney, Electronic Arts gibi dünyanın alanlarında önde gelen şirketlerinin yanı sıra Stanford Üniversitesi uzmanlarının desteğiyle hazırlanan raporda, becerilerin değişmesine neden olan altı neden de sıralanıyor.

23.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Puan silme cezasını önleyebilmek için kampanya

Puan silme cezasını önleyebilmek için kampanya

Birinci Lig ekiplerinden Manisaspor'da 2010-11 ve 2011-12 sezonlarında forma giyen Ariza Makukula'ya olan borç siyah beyazlıların üzerine kabus gibi çökerken yönetim, Portekizli futbolcunun ödenmeyen alacağı yüzünden kulübe gelmesi muhtemel puan silme cezasını önleyebilmek için yardım kampanyası başlattı.

23.7.2017FutbolHürriyet Yazarı
Manisaspordan Makukula borcu için kampanya

Manisaspor'dan Makukula borcu için kampanya

Manisaspor'dan Makukula borcu için kampanya

23.7.2017ManisaHürriyet Yazarı
Trabzonsporda transfer beklentisi

Trabzonspor'da transfer beklentisi

Yeni sezon öncesi 3 transfer yapan Trabzonspor; stoper, orta saha ve forvet hattına takviye yapılması için görüşmelerini sürdürüyor.

23.7.2017FutbolHürriyet Yazarı
Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor

Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor

Cumhuriyet Gazetesi davası yarın başlıyor

23.7.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Eda Erol Alişana böyle cevap verdi

Eda Erol Alişan'a böyle cevap verdi

Alişan'ın " Herkesi dönüp baktıracak bir kadınla evlenmek istemezdim" sözlerine nişanlısı Eda Erol, bu fotoğraflarla cevap verdi.

23.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Eskiyen eşyalardan mucize yarattı

Eskiyen eşyalardan mucize yarattı!

Yurtdışında yaşayan bir sosyal medya kullanıcıs kırık ve eski buzdolabını atmak yerine onunla ne tip bir şey elde edebileceği üzerine kafa yordu. Aldığı tavsiyeler üzerine harekete geçen adam kırık buzdolabından ilginç bir araç yarattı.

23.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
BOATENGDEN ANLAMLI HAREKET

BOATENG'DEN ANLAMLI HAREKET

La Liga ekiplerinden Las Palmas'ta forma giyen Kevin Prince Boateng, sezon boyunca formasının altına Ajax'ın genç oyuncusu Abdelhak Nouri'nin isminin yer aldığı tişörtü giyeceğini açıkladı.

23.7.2017Spor ArenaHürriyet Yazarı
Çiprastan depremde ölen Türk vatandaşı için başsağlığı mesajı

Çipras'tan depremde ölen Türk vatandaşı için başsağlığı mesajı

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Ege Denizi'nde meydana gelen depremde İstanköy (Kos) Adası'nda hayatını kaybeden Türk vatandaşı için başsağlığı mesajı yayımladı.

22.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Evrimi anlatmadan antibiyotiği anlatamazsın

'Evrimi anlatmadan antibiyotiği anlatamazsın'

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) açıkladığı yeni müfredatı alanında uzman isimler değerlendirdi. Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nesrin Özören, evrim anlatılmadan antibiyotik direncinin açıklanamayacağını belirterek, “Darwin’in adı geçiyor. Varyasyon, mutasyon gibi kavramlar var. Yamalı bohça gibi” dedi. Müfredat için görüşlerinin dikkate alınmadığını belirten uzmanların yorumları şöyle:

22.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Başbakan Yardımcısı Bozdağdan çok sert Mescid-i Aksa tepkisi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan çok sert Mescid-i Aksa tepkisi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'dan çok sert Mescid-i Aksa tepkisi

22.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Sosyal medyadaki paylaşım sayesinde telef olan ineğinin yerine yenisi alındı

Sosyal medyadaki paylaşım sayesinde telef olan ineğinin yerine yenisi alındı

Sosyal medyadaki paylaşım sayesinde telef olan ineğinin yerine yenisi alındı

22.7.2017OrduHürriyet Yazarı
O detay dikkatlerden kaçmadı Fahriyeden beklenen hamle geldi

O detay dikkatlerden kaçmadı! Fahriye'den beklenen hamle geldi

Geçtiğimiz ay Sait Halim Paşa Yalısı'nda Burak Özçivit ile dünyaevine giren Fahriye Evcen soyadını değiştirdi.

22.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Devlet Bahçeliden yaz modası

Devlet Bahçeli'den "yaz" modası 

Devlet Bahçeli'den "yaz" modası 

22.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Korkmayın benim

Korkmayın benim!

Bir zamanlar makyajsız halde görüntülenmemek için objektif ya da kamera gördükleri yerden koşarak uzaklaşan ünlüler artık sosyal medya sayfalarında neredeyse sabah uyandıkları andan itibaren makyajsız görüntülerini paylaşıyorlar.

22.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Pınar Karşıyakada 1 imza, 1 sorun

Pınar Karşıyaka'da 1 imza, 1 sorun

Pınar Karşıyaka'da 1 imza, 1 sorun

22.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
Instagram’da görünmüyor musunuz

Instagram’da görünmüyor musunuz?

Instagram’ı açıldığı ilk zamandan beri kullananlar, gönderilerinin üç haneli hatta dört haneli beğeni almasına alışıklardı. Yakın zamana kadar… Eğer sizin de beğenileriniz bir anda azaldıysa, üzülmeyin yalnız değilsiniz.

22.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Trabzonspor bizim için vazgeçilmez..

"Trabzonspor bizim için vazgeçilmez..''

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Trabzonspor'un zirveye oynayacak bir takım olduğunu söyledi.

22.7.2017FutbolHürriyet Yazarı
Walla büyük servet

Wall'a büyük servet!

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Washington Wizards'ta forma giyen ABD'li oyuncu John Wall, takımıyla 170 milyon dolar karşılığında 4 yıllık sözleşme yeniledi.

22.7.2017BasketbolHürriyet Yazarı
Doğal SİT alanı olan gölde kaçak balıkçılığa savaş açtılar

Doğal SİT alanı olan gölde kaçak balıkçılığa savaş açtılar

Doğal SİT alanı olan gölde kaçak balıkçılığa savaş açtılar

22.7.2017SapancaHürriyet Yazarı
İstifa ettiren rezalet... Doktoru saçından sürüklediler

İstifa ettiren rezalet... Doktoru saçından sürüklediler

Sakarya’nın Sapanca İlçesi’nde, bir kadın rahatsızlanan 3 yaşındaki çocuğunu muayene için Sapanca İlçe Devlet Hastanesi’ne getirdi. Dr. Fatma Banu Turhan tahta çubuğu çocuğun dilinin üzerine koyarak boğazına bakmak istedi. Bu sırada iddiaya göre çocuk öğürünce annesi S.A. saldırdı. Kadın doktoru tartaklayıp, saçından sürükleyen kadın hakkında soruşturma başlatıldı. Dr. Fatma Banu Turhan yaşanan olayın ardından istifa etti.

22.7.2017GündemHürriyet Yazarı
“Bodrum mu, Çeşme mi diyenlere tüyolar

“Bodrum mu, Çeşme mi?" diyenlere tüyolar

Bodrum – Çeşme hattında kısacık süren tatil sezonu açıldı. Yeni açılan mekânlar ve fiyat tarifeleri üzerine konuşuluyor. Mekân sahipleri fiyat tarifelerinin yüksek oluşunu sezonun kısalığına bağlarken, müşterilerin kafasında “kazıklandık” düşüncesi oluşuyor. Buna rağmen mekânlar dolup taşıyor ve ‘ortaya gelen razı, giden razı’ sonucu çıkıyor. Mekân sahipleriyse bu durumu ‘yatırım elçileri’ olarak nitelendiriyor. Peki Bodrum mu Çeşme mi? İşte detaylar…

22.7.2017SeyahatHürriyet Yazarı
Organ mafyasına darbe: Evli çift tutuklandı

Organ mafyasına darbe: Evli çift tutuklandı

İZMİR’de polisin düzenlediği operasyonda organ ticareti yaptıkları belirlenen ve gözaltına alınan evli çift tutuklandı.

21.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Organ ticareti yapan evli çift tutuklandı

Organ ticareti yapan evli çift tutuklandı

Organ ticareti yapan evli çift tutuklandı

21.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
ÖSYMden DGS adaylarına 09.45 uyarısı

ÖSYM'den DGS adaylarına 09.45 uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 23 Temmuz Pazar günü yapılacak 2017 Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek adayların, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce binalara alınma işleminin tamamlanacağı uyarısında bulundu.

21.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Mektepli Tasarımdan basın buluşması

Mektepli Tasarım'dan basın buluşması

Mektepli Tasarım'dan basın buluşması

21.7.2017ÇeşmeHürriyet Yazarı
Göztepeye Fransız stoper

Göztepe'ye Fransız stoper

Göztepe'ye Fransız stoper

21.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
Çocuk hastanın annesi kadın doktoru saçından sürükledi (2)

Çocuk hastanın annesi kadın doktoru saçından sürükledi (2)

Çocuk hastanın annesi kadın doktoru saçından sürükledi (2)

21.7.2017SapancaHürriyet Yazarı
‘Çocuklar Duymasın’ zamanın ruhunu nasıl yakalayacak

‘Çocuklar Duymasın’ zamanın ruhunu nasıl yakalayacak?

2000’lerin fenomeni ‘Çocuklar Duymasın’, ‘taş fırın erkekleri’nin en gözde olduğu dönemde diriliyor. Pazar günü 20.00’de Kanal D’de başlayacak olan dizi, bugünün ruhuna uyan ayarları iyi yaparsa izleyicisini yeniden yakalayabilir.

21.7.2017Hürriyet CumartesiHürriyet Yazarı
Cansu Canan Özgen, ‘Hadi Be’ye Konuştu

Cansu Canan Özgen, ‘Hadi Be’ye Konuştu

Sunucu Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu talk show programı ‘Hadi Be’nin konuğu ‘Öteki Gündem’ programının sunucusu ve ‘Selçuklu’nun Şifreleri’ kitabının yazarı Cansu Canan Özgen oldu.

21.7.2017TelevizyonHürriyet Yazarı
Bu dünyadan kırgın ayrıldığını biliyorum

Bu dünyadan kırgın ayrıldığını biliyorum

Aşkın Nur Yengi'nin, yakın arkadaşı Harun Kolçak'ın vefatı üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım yürek burktu.

21.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Statüyü ne kadar para bayılıp, ne kadar önde şezlong kaptığın belirliyor

Statüyü ne kadar para bayılıp, ne kadar önde şezlong kaptığın belirliyor

Evliliğe meydan okuyarak arkadaşlarıyla yola çıkan bir kadın. Fonda Alaçatı. Ve yeni neslin gençleri... Eller havaya yapılan beach’ler, şezlonglarda yaşanan kesişmeler ve sosyal medya aşkları... İdil Hazan Kohen’in yeni kitabı ‘Şezlong Savaşları’ sizi gençlerin renkli dünyasına davet ediyor.

21.7.2017Hürriyet CumartesiHürriyet Yazarı
Şeymanın yeni oyuncağı

Şeyma'nın yeni oyuncağı

Şeyma Subaşı'nın, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf olay oldu.

21.7.2017MagazinHürriyet Yazarı
Gezgin çift dünyanın diğer yüzünü ortaya çıkardı

Gezgin çift dünyanın diğer yüzünü ortaya çıkardı!

Gezgin bir çift, iki yıldır dünyayı geziyor. Sosyal medya hesaplarından seyahatlerinin fotoğraflarını paylaşan çift, gittikleri yerlerdeki benzerlikleri fark edip, bunları herkese göstermek adına birleştirdi. İşte dünyadan benzer yapılar ve doğal güzellikler…

21.7.2017SeyahatHürriyet Yazarı
Maç keyfi kesintiye uğramasın

Maç keyfi kesintiye uğramasın!

Entegre güvenlik ve iş zekası teknolojileri sağlayıcısı Sensormatic, stadyumlardaki internet sorununa Extreme Networks yeni nesil wi-fi altyapısı ile çözüm sağlayarak taraftarların maç heyecanını kesintisiz yaşamasına olanak tanıyor.

21.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Tacizcisini sosyal medya hesabında paylaştı

Tacizcisini sosyal medya hesabında paylaştı

Tacizcisini sosyal medya hesabında paylaştı

20.7.2017MersinHürriyet Yazarı
Kral Salman, Suudi prensi tutuklattı

Kral Salman, Suudi prensi tutuklattı

Suudi Arabistan Kralı Salman, Prens Saudi bin Saud bin Abdulazizi'i sosyal medyada bir kişiye silah doğrulttuğu videoların yayılmasının ardından tutuklattı. Salman'ın Prens hakkında 'derhal yakalanması' talimatını vermesinin yanı sıra Youtube'a video yükleyen bir grup kişi de gözaltına alındı.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Görüntüleri sosyal medyada yayılmıştı: PKKlılar bana 8 el ateş açtı

Görüntüleri sosyal medyada yayılmıştı: PKK'lılar bana 8 el ateş açtı

TUNCELİ’de 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz’ın şehit edildiği bölgeye giderek öğretmenin fotoğrafı ve Türk bayrağı asan iş adamı Abdullah Özer, arkadaşı Cahit Sağlam ile birlikte silahlı saldırı anını anlattı. İşadamı Özer’in kendi silahıyla karşılık verdiği olay tablet kamerayla da kaydedildi.

20.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Şehit öğretmenin fotoğrafını asarken silahlı saldırıya uğrayan işadamı Özer o anları anlattı

Şehit öğretmenin fotoğrafını asarken silahlı saldırıya uğrayan işadamı Özer o anları anlattı

Şehit öğretmenin fotoğrafını asarken silahlı saldırıya uğrayan işadamı Özer o anları anlattı

20.7.2017TrabzonHürriyet Yazarı
Arda Turanın son bombası Yüzük...

Arda Turan'ın son bombası! Yüzük...

Arda Turan son zamanlarda fırtınalı günler geçiriyor! Yılız oyuncu, yaptıklarıyla ve sosyal medya paylaşımlarıyla gündem olmaya devam ediyor. İşte haberin detayları...

20.7.2017FutbolHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

19 yaşında ve İskandinav olmayanlar için fotoğrafta güzel çıkma sırları!

Eskiden “Modeller, artistler düşünsün, bize ne” deme lüksü vardı. Artık dijital fotoğraf teknikleri ve sosyal medya yüzünden bankacılardan gelinlere, memurlardan ev kadınlarına “Herkes 15 dakikalığına model!” Ama modelliğin inceliklerini bir de benden dinleyin...

22.7.2017

Sahte paylaşımlardan sıkılanlar burada mı?

İşimi sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğim için sıkı bir sosyal medya takipçisiyim. Hal böyle olunca sosyal medyaya hiç karşı değilim, bilakis çok yararlı buluyor ve severek kullanıyorum.

22.7.2017

Zamanın ilişki ruhu

İlişki açılımına dünden devam...

22.7.2017

Gidenlerden...

“Her şey anneyle başlıyor ve yine anneye varıyor.” İnsan annesinden ayrılınca ailesiz, yersiz, yurtsuz, köksüz hissediyor. Bunu geçen hafta yaşadım... Gidenin, sadece yaşadıklarıyla, kalbine sığdırdıklarıyla gittiğine inanırım. Peki, ya giden ‘can’dan kalanlar?

21.7.2017

Zamanın ilişki ruhu

İlişki açılımına dünden devam...

21.7.2017

Sosyal medyadan kaçış başladı

Cem Yılmaz’ı bile kaçırdı sosyal medya...

21.7.2017

Kebapçı Selahattin’e açık mektup

- ABİ sen niye basın toplantısı yapmıyorsun ki?

20.7.2017