Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER553Ertuğrul ÖZKÖK256Emin ÇÖLAŞAN251Oktay EKŞİ189Mehmet Y. YILMAZ176Sedat ERGİN143Yalçın DOĞAN143Ahmet HAKAN137Enis BERBEROĞLU135Fatih ALTAYLI131Tufan TÜRENÇ125Şükrü KÜÇÜKŞAHİN122Vahap MUNYAR111Muharrem SARIKAYA97Cüneyt ÜLSEVER95Cengiz ÇANDAR80Erdal SAĞLAM78Mehmet Ali BİRAND76Murat BARDAKÇI64Bekir COŞKUN60İsmet BERKAN53Yılmaz ÖZDİL47Gila BENMAYOR44Akif BEKİ37Özdemir İNCE37Oya BERBEROĞLU36Doğan HIZLAN34Rauf TAMER33Taha AKYOL32Fatih ÇEKİRGE30Kanat ATKAYA28İsmet SOLAK27Ferai TINÇ25Şükrü KIZILOT25Cengiz SEMERCİOĞLU21Erdal İPEKEŞEN19Gülçin TELCİ19Hadi ULUENGİN19Kurthan FİŞEK19Pakize SUDA19Uğur CEBECİ19Serdar TURGUT18Yorgo KIRBAKİ18Rahmi TURAN17Yurtsan ATAKAN17Deniz SİPAHİ16Zeynep ATİKKAN15Ayşegül DOMANİÇ YELÇE14Ege CANSEN14Tuğrul ŞAVKAY14Ayşe ARAL13Ayşe ARMAN13Soner YALÇIN13Yaşar SÖKMENSÜER13Yener SÜSOY13İlter TÜRKMEN13Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU12Melis ALPHAN10Rıza Özel10Deniz Gürel9Erkan ÇELEBİ9Haluk KALAFAT9Mümtaz SOYSAL9Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU9Uğur DÜNDAR9Ercan KUMCU8Selahattin DUMAN8Tolga TANIŞ8Abdulkadir SELVİ7Deniz BAYRAMOĞLU7Mehmet Barlas7Nurten ERK TOSUNER7Oya ARMUTÇU7Ebru ÇAPA6Eray GÖRGÜLÜ6Fatih Tekeci6Levent SEĞMEN6Reha ERUS6Ali Atıf BİR5Cengiz ÖZDEMİR5Emre KIZILKAYA5Muammer ELVEREN5Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ5Onur BAŞTÜRK5Uğur GÜRSES5Zeynep GÖĞÜŞ5Elif Çongur4Erman TOROĞLU4Ertan ACAR4Eyüp Can - Referans4Güzin Abla4Nedim BUBİK4Oral Çalışlar4Salih NEFTÇİ4Serdar ALYAMAÇ4Verda ÖZER4Altan Tanrıkulu3Ayşe ÖZEK KARASU3Ayşen GÜR3Eyüp CAN3

Başbakanlık

Başbakanlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başbakanlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28.665 Başbakanlık haberi bulunmuştur.

Türkiye başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti'nde hükümetin başındaki kişinin makamıdır. Makamda oturan kişi ise Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nin başı ve Bakanlar Kurulu'nun başkanıdır. Şu anki başbakan Ahmet Davutoğlu 9 Haziran 2015 günü istifasını Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştir. Recep Tayyip Erdoğan 63. Hükûmet kurulana kadar başbakanlık görevine devam etmesini istemiştir. Kurduğu hükûmet ise 62. Türkiye Hükûmeti'dir. Başbakan, görev süresi boyunca Çankaya Köşkü'nde ikâmet etmektedir.
Cumhuriyet öncesi Türkiye'de "İcra Vekilleri Heyeti Reisi", Cumhuriyet sonrası "Başvekil" unvanları kullanılmıştır. 10 Ocak 1945'te anayasanın dili sadeleştirme kanunu uyarınca başvekil unvanı "başbakan"a çevrilmiştir.

Başbakanlık Haberleri

İngiltere'de Boris Johnson başbakanlık yarışında yok

İngiltere'de Boris Johnson başbakanlık yarışında yok

İngiltere'de, eski Londra Belediye Başkanı Boris Johnson iktidardaki Muhafazakar Parti'nin genel başkanlığına ve başbakanlığa aday olmayacağını açıkladı.

30.6.2016Dünya
Türkiye ve Japonya ortak üniversite kuracak

Türkiye ve Japonya ortak üniversite kuracak

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin kurulmasına dair anlaşma, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ile Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Hiroshi Oka tarafından imzalandı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kurulacak üniversitenin Türkiye ve Japonya’ya büyük katkılar sunacağını söyledi.

30.6.2016Eğitim
Bakan Kılıç'tan UEFA'ya sitem!

Bakan Kılıç'tan UEFA'ya sitem!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, spor medyasının temsilcileriyle İstanbul'da iftarda bir araya geldi. Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleştirilen iftarda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıç, Atatürk Havalimanı'nda dün meydana gelen terör saldırısını kınadı.

30.6.2016Avrupa
Sen misin eğitim isteyen

Sen misin eğitim isteyen

Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Emre Bayram’a, sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde öğrencilerin eğitimsiz kaldığı yönündeki şikâyeti nedeniyle disiplin ve hakaret soruşturması açıldı. Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Emre Bayram, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) bir dilekçe gönderdi.

30.6.2016Gündem
İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin'den Erdoğan'a taziye mektubu

İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin'den Erdoğan'a taziye mektubu

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

29.6.2016Dünya
Rusya lideri Putin'den flaş 'Türkiye' hamlesi

Rusya lideri Putin'den flaş 'Türkiye' hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki telefon görüşmesine ilişkin Kremlin'den açıklama geldi. Putin'in, ticari ilişkiler de dahil olmak üzere, Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda hükümeti görevlendirdiği açıklandı. Dışişleri Bakanı Lavrov Suriye'deki krizin çözülmesinde Türkiye ile yeniden işbirliği yapılabileceğini söyledi.

29.6.2016Dünya
Akdağ’dan 'yaralı sayısı' açıklaması

Akdağ’dan 'yaralı sayısı' açıklaması

ATATÜRK Havalimanı’ndaki terör saldırısından sonra yaralılar 10’a yakın hastaneye sevkedilmişti. Yaralı sayıları konusunda farklı bilgiler gelirken, bunun gerekçesini Sağlık Bakanı Recep Akdağ Hürriyet’e açıkladı. 

29.6.2016Gündem
Erdoğan ve Putin nerede görüşecek?

Erdoğan ve Putin nerede görüşecek?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul'daki terör saldırısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının aktardığı bilgiye göre görüşme "çok verimli ve olumlu" geçti. Görüşmede irtibat halinde olma ve yüz yüze görüşme konusunda mutabık kalındığı açıklandı. İki liderin, 4-5 Eylül tarihlerinde Çin'de düzenlenecek G20 zirvesinden önce görüşmesi planlanıyor. Zirvede ise ayrı bir görüşme daha yapılabileceği belirtildi.

29.6.2016Dünya
Suriyeliler tüp satışını arttırdı

Suriyeliler tüp satışını arttırdı

İPRAGAZ CEO’su Selim Şiper, Türkiye’de sayıları 3 milyona yaklaşan Suriyeli sığınmacılara yönelik ilginç bir açıklama yaptı.

29.6.2016Ekonomi
Saldırı anında, Arnavutluk Başbakanı'nın uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı

Saldırı anında, Arnavutluk Başbakanı'nın uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın, Türkiye ziyaretinde bulunmak amacıyla Atatürk Havalimanı'na indiği anda terör saldırısı gerçekleşti.

29.6.2016Gündem
Davutoğlu iddialara Facebook'tan yanıt verdi

Davutoğlu iddialara Facebook'tan yanıt verdi

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP'li Muharrem İnce'nin, "Örtülü ödenekten 200 milyon TL harcadığın, kendine 34 araç ve 108 personel tahsis ettiğin doğru mu" şeklindeki iddialarına yanıtı Facebook hesabı üzerinden verdi. Davutoğlu adına yapılan açıklamada, "Aynı anda üç terör örgütüne karşı sınır içi ve sınır ötesi son derece kapsamlı operasyonların talimatını vermiş bir başbakan olarak kendisi ve ailesiyle ilgili güvenlik tehdidi ve buna bağlı alınması gereken tedbirler, Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı tarafından belirlenmiştir, Sayın Davutoğlu’nun bu konuda şahsi bir talebi ya da talimatı olmamıştır" denildi. Açıklamada, Davutoğlu'nun mayıs ayında örtülü ödenekten harcama yapmadığı da ifade edildi.

28.6.2016Gündem
Cameron: İkinci bir referandum olmayacak

Cameron: İkinci bir referandum olmayacak

AB'den ayrılma kararının ardından istifa kararı alan İngiltere Başbakanı David Cameron, 3 milyonu aşkın imza toplanmasına rağmen ikinci bir referandum yapılmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

28.6.2016Dünya
Ramazan Bayramı tatili ne zaman?

Ramazan Bayramı tatili ne zaman?

Ramazan Bayramı tatili için heyecanlı bekleyiş başladı.. Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması tatil hayali kuranları çok mutlu etti. Peki Ramazan Bayramı tatili ne zaman başlayacak? Kamuda çalışanlar idari izinli mi sayılacak? İşte Ramazan Bayramı tatili ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevapları.

28.6.2016Gündem
Büyükelçiyi Erdoğan belirleyecek

Büyükelçiyi Erdoğan belirleyecek

TÜRKİYE ile İsrail arasında varılan uzlaşma iki ülkenin karşılıklı büyükelçi atamasını da içeriyor. Bu hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulacak ‘aday listesi’nde üç isim var.

28.6.2016Dünya
İran, Kuzey Irak'ı uyardı

İran, Kuzey Irak'ı uyardı

İran Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur, son günlerde Irak sınırında İran emniyet güçlerine yönelik saldırılarla ilgili Irak'ın kuzeyini hedef alabileceklerini belirtti.

27.6.2016Dünya
Başbakan iftar yemeğine iki ülke elçisini davet etmedi

Başbakan iftar yemeğine iki ülke elçisini davet etmedi

Başbakan Binali Yıldırım'ın bu akşam büyükelçilere vereceği iftar programının ayrıntıları belli olmaya başladı.

27.6.2016Gündem
Başbakan yangınlarla ilgili bilgi aldı

Başbakan yangınlarla ilgili bilgi aldı

Başbakan Binali Yıldırım, başta Antalya olmak üzere ülke genelinde çıkan orman yangınlarına ilişkin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan telefonla bilgi aldı.

26.6.2016Gündem
İspanya sandık başında

İspanya sandık başında

İspanya demokrasi tarihindeki 12'nci genel seçimler bugün yapılıyor.

26.6.2016Dünya
Muş'ta sel faciası! 2 çocuk hayatını kaybetti

Muş'ta sel faciası! 2 çocuk hayatını kaybetti

Muş’un Korkut ilçesine bağlı Karakale Köyü’nde aniden bastıran yağmur sonrası Sılığ Deresi taştı. Olayda bir otomobilin sele kapılması sonucu araç içerisindeki 2 çocuk hayatını kaybettiği, Karakale Köyü’nde yaşayan bir çocuğun ise sel sularına kapılarak kaybolduğu öğrenildi.

24.6.2016Gündem
Bugün Avrupa için dönüm noktası

Bugün Avrupa için dönüm noktası

Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere’deki referandum sonucuyla ilgili “Bugün Avrupa için bir dönüm noktasıdır“ dedi. Hollande ve Tusk ile telefonla görüşen Merkel, Hollande, Renzi ve Tusk’ı, AB’nin geleceğini görüşmek üzere Berlin’e davet etti.

24.6.2016Avrupa
Merkel liderleri toplantıya çağırdı

Merkel liderleri toplantıya çağırdı

İngiltere’deki referandum sonucunda AB’den çıkmak isteyenlerin zaferiyle sonuçlanması Almanya’da siyasetin bir numaralı gündemi oldu.

24.6.2016Avrupa
2016 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

2016 Ramazan Bayramı tatili kaç gün?

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak? 2016 Ramazan ayının sona yaklaşması ile birlikte Ramazan Bayramı ne zaman ve bayram tatili kaç gün olacak soruları da gündeme geliyor. Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak belli oldu. İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın bayram tatili ile ilgili son açıklama..

24.6.2016Gündem
Dostluk ve vize

Dostluk ve vize

Almanya Başbakanı Angela Merkel. Polonya Başbakanı Beate Szydlo. Berlin’deki başbakanlık binasının önünde düzenlenen askeri töreni izliyorum.İki kadın Başbakan. İkisi de Doğulu.

24.6.2016Avrupa
İzmir’in el değmemiş köyü Bademli

İzmir’in el değmemiş köyü Bademli

Dikili ilçesine bağlı Bademli köyü son zamanlarda hayli ilgi gören bir seyahat rotası. Zeytinlikleriyle, bozulmamış doğasıyla dikkat çeken köy Ege Denizi’yle buluşmak için de ideal. Okurumuz Hüseyin Yurttaş izlenimlerini yazdı.

24.6.2016Seyahat
Yurt dışındaki Türklere Türkiye’den ailevi destek

Yurt dışındaki Türklere Türkiye’den ailevi destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları ile Türkiye’de bulunan yabancı uyrukluların yaşadıkları ailevi ve sosyal sorunları bire bir ileterek çözüme kavuşturabileceği sistemi faaliyete geçirdi.

23.6.2016Avrupa
Zonguldak karıştı

Zonguldak karıştı

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait müessesenin özelleşeceği iddiaları üzerine bölgeye giden sendika yetkilileri, madencilere hitap ettiği sırada çıkan arbedede gazeteciler yaralandı.

22.6.2016Gündem
Ovit Tüneli'nde son bir kilometre

Ovit Tüneli'nde son bir kilometre

Rize'nin İkizdere İlçesi Ovit Dağı geçidinde yapımı süren ve 14.3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun, dünyanın 4'üncü uzun çift tüplü tüneli olan Ovit Tüneli'nin yapımında sona gelindi. Yüzde 90'ı tamamlanan tünel inşaatında Eylül ayında ışığın görülmesi hedefleniyor.

22.6.2016Gündem
Suriye lideri Beşar Esad'dan sürpriz karar

Suriye lideri Beşar Esad'dan sürpriz karar

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, yeni bir hükümet kurması için Elektrik Bakanı İmad Hamis'e görev verdi.

22.6.2016Dünya
Milletvekilleri dokunulmazlıkta söz artık yargının

Milletvekilleri dokunulmazlıkta söz artık yargının

Adalet Bakanlığı, TBMM tarafından iletilen 139 milletvekili hakkındaki 682 dosyanın tamamını ilgili savcılıklara gönderdi. Çeşitli suçlardan 152 milletvekili hakkında hazırlanan 799 dosya önümüzdeki günlerde açılacak

22.6.2016Gündem
HDP’li belediyelere müfettiş

HDP’li belediyelere müfettiş

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısına verilen arada basın toplantısı düzenledi.

20.6.2016Gündem
Evine girmeye çalışan yılanı öldürdü, 2 bin 141 lira ceza aldı

Evine girmeye çalışan yılanı öldürdü, 2 bin 141 lira ceza aldı

İZMİT’te müteahhitlik yapan Servet Canlı, evine girmeye çalışan yılanı kürekle vurarak öldürdü. İnternette haberi okuyan bir kişi BİMER’e şikayette bulununca, Servet Canlı’ya Kara Avcılığı Kanunu’na göre 2 bin 141 lira para cezası kesildi.

20.6.2016Gündem
Davutoğlu yeni planını açıkladı

Davutoğlu yeni planını açıkladı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun “Medeniyetler ve Şehirler” adlı kitabı çıktı. Davutoğlu, Başbakanlık’tan ayrıldıktan sonra ilk mülakatını verdi. Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Davutoğlu, siyasi sorulara yanıt vermek istemedi. Davutoğlu, “Siyasi sorulara cevap vermek için daha çok vakit var. Başbakanlığı bıraktım ancak siyaseti bırakmadım. Ama bırakın bu seferlik sadece kitabı konuşalım” dedi. Davutoğlu, bundan sonraki planı için "Geçen hafta itibarıyla İstanbul’a döndüm. Bundan sonra hayatımın genel akışı İstanbul’da olacak. Meclis faaliyetlerinin gerektirdiği ölçüde haftada 1-2 gün Ankara’ya gideceğim" diye konuştu.

19.6.2016Gündem
Başbakanlık Müsteşarlığı'na flaş atama

Başbakanlık Müsteşarlığı'na flaş atama

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirildi.

19.6.2016Gündem
Blinken: Hiçbir grubun Suriye’deki durumdan yararlanmasını desteklemiyoruz

Blinken: Hiçbir grubun Suriye’deki durumdan yararlanmasını desteklemiyoruz

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken CNN Türk'ten Büşra Arslantaş'ın sorularını yanıtladı. Blinken, ABD Türkiye ilişkileri, Suriye'deki iç savaş ve terörle mücadele konularında açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı, Şam Cephesi sözcüsü Muhammed Ahmed'in “ABD’nin hedefi, Azez-Cerablus bağlantısını sağlamak ve bu bölgeyi PYD’ye teslim etmek." iddialarına da yanıt verdi.

18.6.2016Dünya
Bozdağ: AK Partili vekiller ifadeye gidecek

Bozdağ: AK Partili vekiller ifadeye gidecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, milletvekillerinin ifadelerinin alınma sürecine ilişkin, "Dilerim ki CHP'nin, MHP'nin, HDP'nin sayın milletvekilleri de bu konuda yasaların emri neyse ona uygun hareket ederler" dedi. Bozdağ, AK Partili vekillerin çağrıldıkları zaman ifade vermeye gideceklerini söyledi.

18.6.2016Gündem
'Teröre karışan belediye başkanlarını görevden alacak kanun hazır'

'Teröre karışan belediye başkanlarını görevden alacak kanun hazır'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Teröre ilişen belediye başkanı görevden alınır. Bu kanun maddesi hazır, geliyor zaten. En çok korktukları da o dokunulmazlık zırhının kalkması ve bu hazırladığımız madde. Suç işledilerse çekecekler. Bu millete ihanet ettilerse cezasını görecekler. Teröre destek verdilerse, bedelini ödeyecekler’’ dedi.

17.6.2016Gündem
Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.6.2016Dünya
Teğmen Demirel'i nezaretten kurtardı

Teğmen Demirel'i nezaretten kurtardı

Demokrat Parti iktidarı, DSİ Genel Müdürü Süleyman Demirel’in askerliğini, yoğun baraj inşaatları nedeniyle Başbakan Adnan Menderes’in talimatı üzerine, her yıl erteletti. Ancak, 27 Mayıs darbesinde, ‘asker kaçağı’ suçlamasıyla nezarete düştü. Nezaretten, ‘ihtilalin kudretli albayı’, Başbakanlık Müsteşarı Alparslan Türkeş kurtardı.

16.6.2016Gündem
KKTC Meclis Başkanı Siber 'Dünya Kadın Liderler' listesinde

KKTC Meclis Başkanı Siber 'Dünya Kadın Liderler' listesinde

CNN, 'Dünyanın Kadın Liderleri' listesinde KKTC'de 2013 yılında başbakanlık görevini yürüten KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber'e de yer verdi.

16.6.2016Dünya
Psikolojik baskıya tazminat cezası

Psikolojik baskıya tazminat cezası

İşyerlerinde psikolojik baskıya ve ayrımcılığa maruz kalan çalışanları kanunlar koruyor. Bunu yapan yönetici ya da işyeri sahipleri hem tazminat ödüyor hem de cezaya çarptırılıyor. Haklarınızı bilin ve arayın

16.6.2016Ekonomi
Marmara Denizi'nde 3.2 büyüklüğünde deprem

Marmara Denizi'nde 3.2 büyüklüğünde deprem

Marmara Denizi'nde saat 08.20'de 3.2 büyüklüğündeki bir deprem meydana geldi.

15.6.2016Gündem
Numan Kurtulmuş'tan Mustafa Aşkar'ın sözlerine tepki

Numan Kurtulmuş'tan Mustafa Aşkar'ın sözlerine tepki

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakanlık muhabirleriyle bir restoranda iftarda bir araya geldi. Kurtulmuş, Prof. Dr. Mustafa Aşkar'ın TRT'nin canlı yayınında 'Namaz kılmayan insanlar hayvandır' sözleri üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü'ndeki ilgilileri bu konuyla ilgili uyardığını bildirdi.

14.6.2016Gündem
Samsunlu kaloriferciyi AYM kurtardı

Samsunlu kaloriferciyi AYM kurtardı

Samsun’da, taşeron işçisi İlter N., yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile çalıştığı şirketi Başbakanlığa şikâyet etti. İlter N. BİMER başvurusunda, soruşturma için gelen müfettişlerin de görevini yapmadığını “Müfettiş geliyor, yedirip içirip yolluyorlar” sözleri ile anlattı. Taşeron firma, kendilerini BİMER’e şikâyet ettiği için İlter N.'yi işten attı. İş Mahkemesi, İlter N.'yi haklı buldu. Ancak, Yargıtay, “İşverene sataşma ve hakaret var” diyerek yerel mahkeme kararını bozdu. İlter N. bu kez AYM’ye gitti. AYM, ‘İfade özgürlüğü ihlal edildi’ diyerek işçiyi haklı buldu; gereğinin yapılması için dosyayı Yargıtay’a gönderdi.

14.6.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

7/24 kapanmayan kitaplık

7/24 kapanmayan kitaplık

ATATÜRK KİTAPLIĞI haftanın her günü, 24 saat hizmet veren bir kitaplık.

29.6.2016Yazar Yazıları
'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

'Sümerce bir şarkı dinlemek isterdim'

ARDAHAN yazılarımıza devam ediyoruz.

29.6.2016Yazar Yazıları
Boşuna seviniyorsunuz

Boşuna seviniyorsunuz

BİRLEŞİK Krallık seçmenlerinin çoğunluğunun AB’den ayrılma kararı vermesi, bizim İslamcılarda da tatlı bir sevinç yaratmışa benziyor.

27.6.2016Haber Yazıları
Büyükekşi: Doğa Koleji’ni üç ortak alıyoruz

Büyükekşi: Doğa Koleji’ni üç ortak alıyoruz

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Doğa Koleji satılıyor. Hisselerinin yüzde 80’i Turkven Yatırım Fonu’na ait olan Doğa Koleji’nin alıcıları ise üç kişilik bir konsorsiyum. Konsorsiyumu oluşturan üç işadamı Muharrem Usta, Haydar Sancak ve Mehmet Büyükekşi.

18.6.2016Haber Yazıları
Dünkü Hürriyet çok önemli bir diyaloğa sahne oldu

Dünkü Hürriyet çok önemli bir diyaloğa sahne oldu

DİYALOG diyorum ama...

17.6.2016Haber Yazıları
35 milyarlık hayata dönüş

35 milyarlık hayata dönüş

Başbakan Binali Yıldırım’la uzun bir iftar sohbeti yaptık. Başbakan’ın gazetecilerle yaptığı ilk kapsamlı soru-cevap toplantısı diyebilirim. Sohbet Çankaya Köşkü’nde yuvarlak masada Yıldırım’ın esprileriyle başladı.

16.6.2016Haber Yazıları
Vay Vali-san neler yapmışsan?

Vay Vali-san neler yapmışsan?

“KELLESİNİN uçurulmasındansa onuruyla seppuku yapmayı tercih etti...”

15.6.2016Haber Yazıları