MENÜ

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.878 Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri

Milli sporcular şampiyon öğrencilerle buluştu

Milli sporcular şampiyon öğrencilerle buluştu

Dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonu milli sporcular, 'Milli Mücadelemizin 100'üncü Yılının Şampiyonları' programında 31 spor branşında derece elde eden 210 öğrenci için düzenlenen ödül törenine katıldı.

30.09.2019Eğitim
‘Beslenme Dostu Okul’ sayısında artış

‘Beslenme Dostu Okul’ sayısında artış

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ projeleri kapsamında temizlik, hijyen ve sağlıklı beslenme şartlarını yerine getiren okullara sertifika verildi. Beslenme dostu okul sayısındaki artış dikkat çekti.

5.09.2019Eğitim
MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) sürekli işçi alımı yapacak – Başvuru şartları neler

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) sürekli işçi alımı yapacak – Başvuru şartları neler?

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) sürekli işçi alımı için duyuru yayımladı. İlana göre, engelli adaylardan 8 danışma memuru, 6 temizlik personeli, 2 kat görevlisi ve 2 kaynakçı alınacak. Eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanan adaylardan ise 2 sıhhi tesisatçı, 2 elektrikçi, 6 beden işçisi MEB bünyesinde istihdam edilecek. Peki, başvurular ne zaman başlayacak? MEB sürekli işçi alımı için başvuru şartları neler?

24.08.2019Gündem
İl Milli Eğitim Müdürlüklerine atamalar Resmi Gazetede

İl Milli Eğitim Müdürlüklerine atamalar Resmi Gazete'de

'Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar' Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre sekiz il milli eğitim müdürü görevden alındı, 14 ile yeni il milli eğitim müdürünün ataması yapıldı.

2.08.2019Eğitim
Öğretmenler arası voleybol turnuvası yapıldı

Öğretmenler arası voleybol turnuvası yapıldı

Ankara'da Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında il genelinde öğretmenler arası voleybol turnuvası düzenlendi.

27.04.2019Eğitim
Üniversiteden öğretmenlere STEM eğitimi

Üniversiteden öğretmenlere STEM eğitimi

Öğretmenlere yönelik, proje tabanlı öğrenmeye dayalı STEM ve maker eğitimleri düzenleniyor. Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, "Düzenlenecek atölyelerle öğretmenlerimizin akılcı, çağa ayak uyduran, hayal gücü yüksek, üretmeyi seven, proje tabanlı öğrenmeye dayalı ve iş birlikçi öğrenmeyi sınıflarında kullanabilen eğitimciler olması hedefleniyor" dedi.

29.01.2019Eğitim
‘Beslenme Dostu Okullar’ sertifikalarını aldı

‘Beslenme Dostu Okullar’ sertifikalarını aldı

MEB ve Sağlık Bakanlığı tarafından, obeziteyle mücadele amacıyla yürütülen ‘Beslenme Dostu Okullar Programı’ kapsamında başarı gösteren okullara ‘Beslenme Dostu Okul Sertifikası’ verildi.

28.12.2018Eğitim
Samsung ve BTK’dan öğretmenlere Siber Zorbalık eğitimi

Samsung ve BTK’dan öğretmenlere 'Siber Zorbalık' eğitimi

Çocukların elektronik ortamda rahatsız edici eylemler ile karşılaşmasını önlemeyi hedefleyen Samsung Electronics Türkiye, BTK işbirliği ile Ankara’da 150 öğretmene eğitici eğitimi verdi.

4.12.2018Teknoloji
TED’den Ankara’daki 400 öğrenciye burs

TED’den Ankara’daki 400 öğrenciye burs

TED, Ankara'da okuyan 400 öğrenciye sağladığı maddi destek bursu çerçevesinde oryantasyon programı düzenledi.

20.10.2018Eğitim
Müdürlere: Öğretmenlerimizin gözüne gözünüz değsin

Müdürlere: Öğretmenlerimizin gözüne gözünüz değsin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Değişim Liderleri Toplantısı’nda başkentte görev yapan okul müdürlerine seslenirken “Değerli arkadaşlar, lütfen bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin. Oradan mümkünse gönlüne inin o insanların. Deyin ki, ‘Biz sizin için buradayız, çocuklar için buradayız, Sayın Bakan dahil hepimiz çocukların hizmeti için buradayız’ dedi.

14.09.2018Gündem
Bakan Selçuk okul müdürlerine seslendi: Bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin

Bakan Selçuk okul müdürlerine seslendi: Bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ders zilinin çalmasına sayılı günler kala okul müdürlerine seslendi. “Bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin. Oradan gönüllerine inin” diyen Bakan Selçuk, “Gerçek yetki şahsiyettir. Siz, öğretmenler odasında saygınlık uyandırdığınızda, inanın bütün okul size saygı duyacaktır” ifadelerini kullandı.

14.09.2018Eğitim
201 öğrenciye tam destek bursu

201 öğrenciye tam destek bursu

TED, Ankara’da devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı 201 öğrenciye tam destek bursu vermeye başladı.

3.12.2017Eğitim
İl içi atama başvurusu için son iki gün MEBBİS il içi atama 2017

İl içi atama başvurusu için son iki gün! MEBBİS il içi atama 2017

İl içi atama başvurusu öğretmenler tarafından rağbet görmeye devam ediyor. Hizmet puanları ve kontenjanlar dahilinde istedikleri okula gitmek için araştırmalarına başlayan öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yayımlanan il içi yer değiştirme kontenjanlarına göre il içi atama başvurusunda bulunabilecek. Peki, öğretmenlerin merakla araştırdığı il içi atama başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

24.05.2017Eğitim
Çocuk bakanın öğretmenine soruşturma

'Çocuk bakanın' öğretmenine soruşturma

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 'Çocuk Bakan'ın 'dinler arası diyalog' sözleri sosyal medyada FETÖ'yle bağdaştırılıp tepki gösterilince Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı.

25.04.2017Gündem
Hakkari’deki öğrenciler için kitap bağışı

Hakkari’deki öğrenciler için kitap bağışı

Başkent genelinde yürütülen kitap bağışı kampanyasıyla 250 okuldan 20 bin kitap toplandı. Toplanan hikâye kitapları ve romanlar, yaşanan olaylar nedeniyle zarar gören Hakkari'deki okullara gönderilecek.

30.04.2016Eğitim
Liselilere toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi

Liselilere toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi

Ford Otosan ve Uçan Süpürge işbirliğinde yürütülen "Bal Arıları Mühendis Oluyor Projesi" kapsamında Ankara Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine meslek seçimi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında farkındalık eğitimi verilecek.

19.04.2016Eğitim
Sömestr tatilinde okullara ’su borcu’

Sömestr tatilinde okullara ’su borcu’

ADANA Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), su borcunu ödemeyen okulların suyunu sömestr tatilinde kesti.

27.01.2016Çukurova
Üniversiteler ‘Tercih Fuarı’nda buluşuyor

Üniversiteler ‘Tercih Fuarı’nda buluşuyor

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile EKET Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen ve 125 üniversitenin katıldığı ‘Ankara Üniversite Tercih Fuarı’ açıldı.

8.07.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Okul kapısında gelin arabası, sınıfta gelin, konferans salonunda düğün

Okurumuz Şefik Birkiye’den gelen iletinin başlığı şuydu: “Okulda gelin var!”

15.04.2019