MENÜ

Aso

Aso ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 817 Aso haberi bulunmuştur.

Aso Haberleri

ASOdan Milli Dayanışma Kampanyasına destek

ASO'dan "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Başlatılan bu kampanyayla yardımların tek elden koordine edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması daha yerinde olacaktır" dedi.

31.03.2020Ekonomi
Japonyadan coronavirüse mali önlem

Japonya'dan coronavirüse mali önlem

Japonya koronavirüsün ekonomiye etkisini gidermek için 4.1 milyar dolarlık paket açıklayacak.

10.03.2020Ekonomi
ASO Başkanından asgari ücret önerisi

ASO Başkanı'ndan asgari ücret önerisi

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Asgari ücretle ilgili önerim şu: Sanayi siciline kayıtlı imalat sanayi işletmelerinde çalışanların asgari ücret seviyesindeki gelir vergisi, SGK primi çalışan payı ve işsizlik sigortası çalışan payını devlet almasın, bu fark doğrudan çalışana ödensin" dedi.

25.12.2019Ekonomi
Sanayiciler, Akkuyu NGS ihale süreçleriyle ilgili bilgilendirildi

Sanayiciler, Akkuyu NGS ihale süreçleriyle ilgili bilgilendirildi

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir "Hedefimiz, Türkiye'de kurulması planlanan nükleer santral projelerinde ve bu projelerin altyapılarında yerlileşmenin en yüksek oranda sağlanmasıdır" dedi.

24.12.2019Ekonomi
ASO Başkanı Özdebir: 2020de yüzde 5in üzerinde büyüme mümkün

ASO Başkanı Özdebir: 2020'de yüzde 5'in üzerinde büyüme mümkün

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ABD ve Avrupa Birliği (AB) ile ilişkiler, NATO toplantısında Türkiye'ye gösterilen teveccüh gibi faktörler nedeniyle ülkeye ilişkin algının gelecek yıl pozitife döneceğini belirterek, "Böylece 2020'de büyümede yüzde 5'in üzerine çıkılabilir." dedi.

23.12.2019Ekonomi
Ar-Ge ve inovasyonda daha çok yolumuz var

'Ar-Ge ve inovasyonda daha çok yolumuz var'

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ar-Ge desteklerinin gayrisafi milli hasılaya oranının yüzde 1'i geçtiğini belirterek, "Bunu fazlasıyla aşmamız lazım çünkü Ar-Ge ve inovasyonda daha gitmemiz gereken çok yolumuz var." ifadesini kullandı.

19.12.2019Teknoloji
ASO Başkanı Özdebirden sanayi üretimi açıklaması

ASO Başkanı Özdebir'den sanayi üretimi açıklaması

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Yıllık bazda 12 ay sonra gelen pozitif rakam (sanayi üretimi) toparlanma açısından önemli. Önceki çeyreklerdeki negatif büyüme performansı dikkate alındığında, yıl sonu büyümenin Yeni Ekonomi Programı tahminine yakın seviyede gerçekleşmesi muhtemel görünüyor" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Ankara Sanayi Odası 56 yaşında

Ankara Sanayi Odası 56 yaşında

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Ankaralı sanayicilerin müstakil bir oda taleplerinden doğan ASO, Ankara ve Türkiye'de sanayinin gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır" dedi.

17.11.2019Ekonomi
ASOdan yeni istihdam paketine destek

ASO'dan yeni istihdam paketine destek

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir "İstihdam paketinin insanları şevke getirip, daha azimli ve iştahlı çalışmalarını sağlayacağına inanıyorum. Yeni yılla ekonominin büyüme trendine gireceğini ümit ediyorum" dedi.

24.10.2019Ekonomi
ASO Başkanı Özdebir: Bankalar ipoteğe değil, projeye kredi vermeli

ASO Başkanı Özdebir: Bankalar ipoteğe değil, projeye kredi vermeli

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "İşler iyi giderken firmaların bankalara verdiği teminatlar geçerli. Kriz durumunda ise bunlar da değerini kaybediyor" dedi.

23.10.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan ASO ve ATO ziyareti değerlendirmesi

Bakan Albayrak'tan ASO ve ATO ziyareti değerlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomi politikalarımız çerçevesinde iş dünyamızın görüşlerini almaya, karar alma süreçlerinde onların da payının olmasına önem veriyoruz." ifadesini kullandı.

7.08.2019Gündem
Özdebir: Türkiyenin gündemi üretim seferberliği ve ekonomi olmalı

Özdebir: Türkiye'nin gündemi üretim seferberliği ve ekonomi olmalı

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Seçim atmosferinden çıkılmalı ve Türkiye'nin gündemi üretim seferberliği ve ekonomi olmalıdır" dedi.

1.04.2019Ekonomi
Japonya, Trumpın adayına olumlu bakıyor

Japonya, Trump'ın adayına olumlu bakıyor

Japonya Maliye Bakanı Taro Aso, ABD Başkanı Donald Trump'ın Dünya Bankası başkanlığına aday gösterdiği David Malpass'ı "güçlü bir aday olarak değerlendirdiğini" ifade etti.

11.02.2019Ekonomi
Bakan Varank: Sanayicimize güveniyoruz

Bakan Varank: Sanayicimize güveniyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Sanayicimize güveniyor, karşı karşıya kaldığı her türlü sorunu çözmek ve yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Nihai hedefimiz yerlilik bilincini hem kamunun hem de sanayinin geneline yayıp yurt içi üretim kalitesini rekabetçi bir şekilde yükseltmek" açıklamasında bulundu.

7.02.2019Ekonomi
KOBİlerin alacaklarına devlet destekli güvence

KOBİ'lerin alacaklarına devlet destekli güvence

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "KOSGEB ile birlikte gerçekleştirilen yeni düzenlemeyle KOBİ'ler uygun maliyetle alacaklarını sigorta ettirebilecek. Zor rekabet ortamında daralan kar marjlarıyla ayakta kalmaya çalışan KOBİ'lerimiz için önemli bir sistem." dedi.

6.02.2019Ekonomi
ASOdan asgari ücret desteği için teşekkür

ASO'dan "asgari ücret desteği" için teşekkür

ASO Başkanı Nurettin Özdebir: "Yüzde 26,05 artışla net 2 bin 20 liraya yükseltilen asgari ücret rakamını olumlu karşılıyorum. 2019 yılında asgari ücret desteğinin 12 ay olarak devam edeceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum." açıklamalarında bulundu.

25.12.2018Ekonomi
ASOdan nitelikli personel çağrısı

ASO'dan "nitelikli personel" çağrısı

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, daha fazla üretim için nitelikli ve donanımlı insan kaynağının yetiştirilmesi gerektiğini belirterek, "Mesleki eğitime bütüncül bir şekilde bakılamadığı için fazla mesafe alınamıyor. İşsizlik oranları bu kadar yüksek olmasına rağmen imalat sanayisi eleman bulamıyor." ifadesini kullandı.

25.12.2018Ekonomi
ASOnun KOBİ Destek Kredisi hacmi 65 milyon lirayı buldu

ASO'nun KOBİ Destek Kredisi hacmi 65 milyon lirayı buldu

Ankara Sanayi Odasınca 3. kez verilen KOBİ Destek Kredisi'nin hacmi, talep yoğunluğu nedeniyle önce 55 milyon liraya, şimdi de 65 milyon liraya yükseltildi.

17.12.2018Ekonomi
Japonyanın makarnası Türkiyeden

Japonya'nın makarnası Türkiye'den

Anadolu buğdayını Japon sofralarına taşıyan Nisshin Seifun Türkiye, Ankara'dan Tokyo'ya makarna hattı kurarak durum buğdayıyla Japonya'yı fethediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyanın en kalitelileri arasında gösterilen Anadolu'nun durum buğdayından ürettikleri makarnaları Japonya'ya ihraç eden firmanın Ankara'daki üretim tesisini ziyaret etti. Bakan Varank: "Normal şartlarda Türkiye'nin makarna ihracatında ton başına fiyat 400-450 dolar civarında ama bu makarnayı 800-850 dolara ihraç ediyorlar, bu açıdan oldukça katma değerli bir ürün." açıklamalarında bulundu.

5.12.2018Ekonomi
Ankara Sanayi Odası 55 yaşında

Ankara Sanayi Odası 55 yaşında

ASO Başkanı Nurettin Özdebir: "ASO, Ankara'nın, bin yıllık üretim geleneğinden geleceğini üreten 55 yıllık bir güç birliği. ASO ile Ankara, artık kendisine dünya kenti rotası çizmiş, yüksek teknolojinin başkenti ve Türkiye'nin önemli bir gücü" açıklamasında bulundu.

18.11.2018Ekonomi
ASOdan enflasyonla mücadele için yüzde 20 indirim

ASO'dan enflasyonla mücadele için yüzde 20 indirim

ASO tarafından yıl sonuna kadar tüm belge ve hizmet ücretlerinde yüzde 20 indirim kararı alındı.

2.11.2018Ekonomi