EKSTRA
MENÜ

Aso

Aso ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 778 Aso haberi bulunmuştur.

Aso Haberleri

ASO Başkanı Nurettin Özdebirin acı günü

ASO Başkanı Nurettin Özdebir'in acı günü

Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir'in eşi, iş insanı Fatma Oya Özdebir, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

5.11.2020Ekonomi
Japonyada yeni başbakan adayı belli oldu

Japonya'da yeni başbakan adayı belli oldu

Japonya’da görevinden istifa eden Abe Şinzo yerine başbakanlık koltuğu için Kabine Baş Sekreteri Suga Yoşihide adaylığını açıkladı.

2.09.2020Dünya
ASO Başkanı Özdebir büyüme rakamlarını değerlendirdi

ASO Başkanı Özdebir büyüme rakamlarını değerlendirdi

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın etkisinin en yoğun yaşandığı dönemin nisan-haziran olduğunu belirterek, "İkinci çeyrek artık geride kaldı, üçüncü çeyrekte toparlarız." ifadesini kullandı.

31.08.2020Ekonomi
ASO nedir ASO kan değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

ASO nedir? ASO kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

ASO, sıklıkla duymadığınız bir kavram olabilir. ASO genel olarak bir laboratuvar testinin adı olarak kullanılmaktadır. Yaptığı iş ise vücudun zararlı bakterilere karşı üretmiş olduğu antikorların sayısını bulmaktır. Sizler için ASO’ya dair bilinmesi gerekenleri derledik.

10.06.2020Sağlık
ASOdan Milli Dayanışma Kampanyasına destek

ASO'dan "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Başlatılan bu kampanyayla yardımların tek elden koordine edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması daha yerinde olacaktır" dedi.

31.03.2020Ekonomi
Japonyadan coronavirüse mali önlem

Japonya'dan coronavirüse mali önlem

Japonya koronavirüsün ekonomiye etkisini gidermek için 4.1 milyar dolarlık paket açıklayacak.

10.03.2020Ekonomi
ASO Başkanından asgari ücret önerisi

ASO Başkanı'ndan asgari ücret önerisi

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Asgari ücretle ilgili önerim şu: Sanayi siciline kayıtlı imalat sanayi işletmelerinde çalışanların asgari ücret seviyesindeki gelir vergisi, SGK primi çalışan payı ve işsizlik sigortası çalışan payını devlet almasın, bu fark doğrudan çalışana ödensin" dedi.

25.12.2019Ekonomi
Sanayiciler, Akkuyu NGS ihale süreçleriyle ilgili bilgilendirildi

Sanayiciler, Akkuyu NGS ihale süreçleriyle ilgili bilgilendirildi

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir "Hedefimiz, Türkiye'de kurulması planlanan nükleer santral projelerinde ve bu projelerin altyapılarında yerlileşmenin en yüksek oranda sağlanmasıdır" dedi.

24.12.2019Ekonomi
ASO Başkanı Özdebir: 2020de yüzde 5in üzerinde büyüme mümkün

ASO Başkanı Özdebir: 2020'de yüzde 5'in üzerinde büyüme mümkün

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ABD ve Avrupa Birliği (AB) ile ilişkiler, NATO toplantısında Türkiye'ye gösterilen teveccüh gibi faktörler nedeniyle ülkeye ilişkin algının gelecek yıl pozitife döneceğini belirterek, "Böylece 2020'de büyümede yüzde 5'in üzerine çıkılabilir." dedi.

23.12.2019Ekonomi
Ar-Ge ve inovasyonda daha çok yolumuz var

'Ar-Ge ve inovasyonda daha çok yolumuz var'

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ar-Ge desteklerinin gayrisafi milli hasılaya oranının yüzde 1'i geçtiğini belirterek, "Bunu fazlasıyla aşmamız lazım çünkü Ar-Ge ve inovasyonda daha gitmemiz gereken çok yolumuz var." ifadesini kullandı.

19.12.2019Teknoloji
ASO Başkanı Özdebirden sanayi üretimi açıklaması

ASO Başkanı Özdebir'den sanayi üretimi açıklaması

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Yıllık bazda 12 ay sonra gelen pozitif rakam (sanayi üretimi) toparlanma açısından önemli. Önceki çeyreklerdeki negatif büyüme performansı dikkate alındığında, yıl sonu büyümenin Yeni Ekonomi Programı tahminine yakın seviyede gerçekleşmesi muhtemel görünüyor" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Ankara Sanayi Odası 56 yaşında

Ankara Sanayi Odası 56 yaşında

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Ankaralı sanayicilerin müstakil bir oda taleplerinden doğan ASO, Ankara ve Türkiye'de sanayinin gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır" dedi.

17.11.2019Ekonomi
ASOdan yeni istihdam paketine destek

ASO'dan yeni istihdam paketine destek

Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir "İstihdam paketinin insanları şevke getirip, daha azimli ve iştahlı çalışmalarını sağlayacağına inanıyorum. Yeni yılla ekonominin büyüme trendine gireceğini ümit ediyorum" dedi.

24.10.2019Ekonomi
ASO Başkanı Özdebir: Bankalar ipoteğe değil, projeye kredi vermeli

ASO Başkanı Özdebir: Bankalar ipoteğe değil, projeye kredi vermeli

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "İşler iyi giderken firmaların bankalara verdiği teminatlar geçerli. Kriz durumunda ise bunlar da değerini kaybediyor" dedi.

23.10.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan ASO ve ATO ziyareti değerlendirmesi

Bakan Albayrak'tan ASO ve ATO ziyareti değerlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomi politikalarımız çerçevesinde iş dünyamızın görüşlerini almaya, karar alma süreçlerinde onların da payının olmasına önem veriyoruz." ifadesini kullandı.

7.08.2019Gündem
Özdebir: Türkiyenin gündemi üretim seferberliği ve ekonomi olmalı

Özdebir: Türkiye'nin gündemi üretim seferberliği ve ekonomi olmalı

ASO Başkanı Nurettin Özdebir "Seçim atmosferinden çıkılmalı ve Türkiye'nin gündemi üretim seferberliği ve ekonomi olmalıdır" dedi.

1.04.2019Ekonomi
Japonya, Trumpın adayına olumlu bakıyor

Japonya, Trump'ın adayına olumlu bakıyor

Japonya Maliye Bakanı Taro Aso, ABD Başkanı Donald Trump'ın Dünya Bankası başkanlığına aday gösterdiği David Malpass'ı "güçlü bir aday olarak değerlendirdiğini" ifade etti.

11.02.2019Ekonomi