EKSTRA
MENÜ

Zeytinyaginin-Faydalari

Zeytinyaginin-Faydalari ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeytinyaginin-Faydalari haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 64 Zeytinyaginin-Faydalari haberi bulunmuştur.

Zeytinyaginin-Faydalari Haberleri

Zeytinyağı Korona İle Mücadelede Yardımcı Olur mu

Zeytinyağı Korona İle Mücadelede Yardımcı Olur mu?

Sayısız faydası olan zeytinyağının koronavirüse karşı da bir etkisi var mıdır? Öğretim Üyesi Dr. İsmail Tarhan açıklıyor.

20.08.2020İyi Yaşam
Bu yağlar yağ yakıyor İşte evde tüketebileceğiniz en sağlıklı 6 yağ...

Bu yağlar 'yağ' yakıyor! İşte evde tüketebileceğiniz en sağlıklı 6 yağ...

Yağ yemek her zaman kilo almamıza neden olmaz. Bazı yağlar var ki, yağ yakmamıza yardımcı olurlar.

2.04.2020Evdehayat
Zeytinyağı Ağrılara İyi Gelir mi

Zeytinyağı Ağrılara İyi Gelir mi?

Birçok derde deva olduğu söylenen zeytinyağı ağrılara da iyi gelir mi? Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Toprak konu hakkında önemli bilgiler verdi.

18.03.2020İyi Yaşam
Zeytinyağının faydaları nelerdir Zeytinyağı saça ve cilde faydaları

Zeytinyağının faydaları nelerdir? Zeytinyağı saça ve cilde faydaları

Zeytinyağı, mutfak bölümünde lezzet için kullanılan, vücuda fayda sağlayan besinlerden birisidir. Cilt ve saç sağlığını koruyan yapısının olması, bu bölgelerde de kullanılabilmesini sağlıyor. İşte zeytinyağı hakkında bilinmesi gerekenler.

3.03.2020Sağlık
Natürel Sızma Zeytinyağı Alzheimer’a Karşı Koruma sağlayabilir mi

Natürel Sızma Zeytinyağı Alzheimer’a Karşı Koruma sağlayabilir mi?

Uzmanlar sık sık sızma zeytinyağının faydalarını anlatıyor; zeytinyağı ağırlıklı beslenenlerin daha sağlıklı olduğunu, ciltlerinin bile daha güzel olduğunu söylüyorlar. Pek çok hastalığa iyi helen zeytinyağı, Alzheimer'a karşı da koruma sağlayabilir mi? Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Toprak konu hakkında önemli bilgiler verdi.

14.02.2020İyi Yaşam
Zeytinyağından Maksimum Fayda Nasıl Sağlanır İşte İpuçları...

Zeytinyağından Maksimum Fayda Nasıl Sağlanır? İşte İpuçları...

Zeytinyağı, soframızdaki gıdalardan sağlık ürünlerine kadar geniş bir yelpazede kendisine yer buluyor. Birçok hastalığa karşı kalkan görevi görmesi, zeytinyağını sağlığımız için vazgeçilmez besinlerden biri haline getiriyor. Zeytin açısından oldukça zengin bir coğrafyada yaşıyor olmak da zeytinyağından faydalanmak için büyük avantaj sağlıyor. Ancak bu faydayı maksimum düzeyde sağlamak adına zeytinyağı alırken, saklarken ve tüketirken bazı kurallara uymak gerekiyor.

Yaşlanma Karşıtı Bir Cilt İçin 10 Gıda

Yaşlanma Karşıtı Bir Cilt İçin 10 Gıda

Yediğimiz yiyecekler sadece yaşamımız için bir yakıt olmakla kalmaz aynı zamanda güzel bir cildin vazgeçilmezidir. Peki hangi gıdaları tüketirsek cildimizin yaşlanmasına ve ışıltısını kaybetmesini önleriz?

Zeytinyağı Yüze Sürülür mü Zeytinyağın Yüze Faydaları

Zeytinyağı Yüze Sürülür mü? Zeytinyağın Yüze Faydaları

Zeytinyağı, binlerce yıldır insan sağlığı için en faydalı besinlerin başında geliyor. Çok eski dönemlerden beri kadınların güzellik sırlarından biri de olan zeytinyağın yüze olan faydalarına bir bakalım.

23.05.2019Kişisel Bakım
Hangi Yağları Ne Kadar Tüketmeliyiz

Hangi Yağları Ne Kadar Tüketmeliyiz?

Ramazan’da doğru beslenmeye özen gösterip, yağ tüketiminde dikkatli olmak gerekiyor. Besinlerde bulunan yağları bilerek ve dikkatli tüketmek gerektiğinin altını çizen Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, hangi yağların ne kadar tüketilmesi gerektiğini anlattı.

En Sağlıklı 8 Yağ

En Sağlıklı 8 Yağ

Yağ yemek her zaman kilo almamızı sağlamaz. Bazı yağlar var ki, vücudumuza hiçbir zararının olmamasının yanı sıra bir de yararları var.

Güne 1 Kaşık Zeytinyağıyla Başlayın

Güne 1 Kaşık Zeytinyağıyla Başlayın!

Zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor. Kalp hastalıklarından alzheimer’a kadar birçok hastalığa iyi gelen zeytinyağını tüketmenin faydalarını Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Timur Timurkaynak, anlattı.

Erken hasat zeytinyağıyla ceviz, fındık, badem yiyin

Erken hasat zeytinyağıyla ceviz, fındık, badem yiyin!

Zeytinyağı tüketmek nelere faydalı? Zeytinyağı hangi hastalıklardan koruyor? Kalp hastalıklarından alzheimer’a kadar birçok hastalığa iyi gelen zeytinyağını tüketmenin faydalarını ve uzun yaşamın sırlarını Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Timur Timurkaynak açıkladı.

31.10.2018Sağlık
Zeytinyağının faydası bekledikçe faydası azalıyor

Zeytinyağının faydası bekledikçe faydası azalıyor

Sonbaharın gelmesiyle birlikte zeytin bahçelerinde yeni hasat dönemi hareketliliği başladı. Yeni sezon ürünleri raflardaki yerlerini almaya başlarken zeytinyağı üreticisi Bahar Alan, zeytinyağı satın alırken dikkat edilmesi gereken kriterleri sıraladı. Zeytinyağının bekledikçe bozulan bir ürün olduğuna dikkat çeken Alan, "Aldığınız ürünü 2 ay içinde tüketin" dedi.

18.10.2018Sağlık
Doğanın Mucizesi Zeytinyağının Vücudumuza 9 Faydası

Doğanın Mucizesi Zeytinyağının Vücudumuza 9 Faydası

Zeytinyağı, zeytin ağaçlarındaki zeytin tanelerinden elde edilen bitkisel bir yağdır. Doğanın mucizesi zeytinyağı karaciğeri temizler, sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda cildi güzelleştirir, saç bakımına olumlu etkileriyle bilinir, diyabete iyi gelir, kan basıncını düzenler ve stresi azaltması gibi daha birçok yararı vardır. İşte zeytinyağının faydaları:

Uzun yaşamın sırrı onda saklı Zeytinyağının şahane faydaları

Uzun yaşamın sırrı onda saklı! Zeytinyağının şahane faydaları

Zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor; ömrü uzatıyor, kalp damar hastalıklarına iyi geliyor, doğal bir anti aging etkisi yapıyor!

20.09.2017Ebeveyn
Zeytin ve zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor

Zeytin ve zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor

Kepeksiz, pırıl pırıl ve dökülmeyen saçlar için mutlaka tüketin.

26.05.2016Sağlık
Zeytin ve zeytinyağının mucizevi faydaları

Zeytin ve zeytinyağının mucizevi faydaları

Zeytin kabızlığı önlüyor, zeytinyağı kötü kolesterolü düşürüyor.

4.11.2015Sağlık
Sadece zeytinyağı kullanın

Sadece zeytinyağı kullanın

Sağlığınız için yemeklerinizde ve salatalarınızda yalnızca zeytinyağı tercih edin!

Zeytinyağı buluşması

Zeytinyağı buluşması

Bodrum’da “Zeytinyağı Buluşması” etkinliği düzenlendi. Prof. Dr. Gürol Engin, zeytinliklerin korunması gerektiğini belirterek, hükümetin tarım politikasını eleştirdi.

31.05.2010Ege
ABDli ‘yağcılar’a Türk başkan

ABD'li ‘yağcılar’a Türk başkan

Cüneyt Büyükbıçak adlı Türk işadamı, Kuzey Amerika Zeytinyağı Birliği Başkanlığına seçildi. Çoğu Amerikalı 150 firmanın üye olduğu Birliğin üyeleri arasında İngiliz, Kanadalı, İspanyol ve İtalyan şirketler de bulunuyor.

20.07.2002Ekonomi
Daha genç görünmenize yardım edecek 5 yiyecek

Daha genç görünmenize yardım edecek 5 yiyecek

Son zamanlarda yaşadığınız stresin sizi yıpratmasına ve yaşlandırmasına izin vermeyin. Genç görünmenin en temel ögesi doğru ve düzenli beslenmedir. Evdeyken kendinize daha iyi bakmak ve yaşlılık belirtilerini geciktirmek için sayacağımız besinleri hayatınıza dahil edin!

19.05.2020Evdehayat
Zeytin üreticisinde keyifli hasat

Zeytin üreticisinde keyifli hasat

300 bin dekara yakın alanda zeytin üretiminin yapıldığı sınır hattındaki Kilis'te hasat sezonu başladı.

9.11.2019Ekonomi
Asma yaprağının faydaları

Asma yaprağının faydaları

Severek yediğimiz asma yaprağının faydalarını biliyor musunuz?

26.08.2019Sağlık
Kudret narı macunu nasıl yapılır Kudret narı macununun püf noktaları

Kudret narı macunu nasıl yapılır? Kudret narı macununun püf noktaları

İngilizcede bitter melon (acı kavun) ya da bitter gourd (acı kabak) olarak geçen bu meyvenin vitamin ve mineraller açısından zenginliğinin yanında birçok cilt ve mide hastalığına da yararı bulunmaktadır. Zeytinyağlı ve ballı olarak iki türlü kudret narı macunu yapılabilir. Kan şekerinin düşürülmesi ve hipertansiyona da iyi geldiği söylenen kudret narını tüketmeden önce mutlaka uzman bir doktora danışmanızı tavsiye ederek kudret narı macunu yapılışını ve püf noktalarını sizin için derledik…

Zeytin üreticisinin yüzü gülüyor

Zeytin üreticisinin yüzü gülüyor

Kilis'te geçen yıl 20 bin ton olan rekoltenin bu yıl 50 bin tona ulaşması zeytin üreticisini mutlu etti.

6.03.2019Ekonomi
Akdeniz Diyeti İle  Kanserden Korunulur Mu

Akdeniz Diyeti İle Kanserden Korunulur Mu?

Türkiye’nin sağlıklı yaşam ve beslenme alanında ilk dijital bilimsel bilgi platformu “Bilim Bunu Konuşuyor” ile en güncel bilgileri kamuoyuyla paylaşan Sabri Ülker Vakfı Akdeniz diyetinin kansere karşı koruyucu etkilerini masaya yatırıyor.

Zeytinyağı hakkında  4 soru, 4 cevap

Zeytinyağı hakkında 4 soru, 4 cevap

Son üç haftadır zeytinyağıyla ilgili farklı temaları işliyorum. Bu haftaysa bazı önemli konulara soru-cevap biçiminde değinmek istiyorum...

20.02.2016Hürriyet Pazar
EST1923’ün El Yapımı Marsilya Sabunları

EST1923’ün El Yapımı Marsilya Sabunları

EST1923’ün %100 bitkisel yağlarla üretilen el yapımı Marsilya sabunları beş farklı çeşidiyle banyonuza doğallık ve huzur getirecek!

23.11.2015İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Keselenmek sağlıklı mı?

Her banyoda kese yapmak yarardan çok zarar getirecektir.

9.10.2019

Zeytinyağı kilo aldırır mı?

Zeytinyağının içinde bulunan bazı bileşenlerin kilo kontrolünü kolaylaştırabileceği doğrudur. Ancak yine de dikkatli tüketmenizi tavsiye ederiz.

7.06.2019

Bu kombinasyonlarda hayat var!

Her gıdanın bazı yararları var. Kimi antioksidan, vitamin, mineral, kimi posa, protein, probiyotik, kimi de omega-3, omega-5 ya da omega-9 zengini. Yine de şu küçük fakat önemli ayrıntıyı unutmamanız lazım: Bazı gıdalar birlikte tüketildiklerinde faydaları artıyor, faydalanma oranınız bazen üç-beş katına bile çıkabiliyor. İşte o sağlığa daha fazla destek ve güç sağlayan “gıda evlilikleri”nin en mühim 6 örneği...

17.08.2017

Cısss! Yemediğini asla yüzüne sürme!

BODRUM’da tanıştık. Ben bu aralar kafayı doğal kozmetikle bozdum. O yüzden Döndü Mens Yılmaz’ın anlattıkları ilgimi çekti.

27.07.2017

Ne yediğiniz mi ne kadar yediğiniz mi

İkisi de önemli. Gereğinden fazla kalori yüklendiğinizde de, yanlış şeyler yiyip içtiğinizde de az ya da çok, hızlı ya da yavaş ama mutlaka yağlanıp kilo alırsınız.

4.05.2016

Zeytinyağı hakkında 4 soru, 4 cevap

Son üç haftadır zeytinyağıyla ilgili farklı temaları işliyorum. Bu haftaysa bazı önemli konulara soru-cevap biçiminde değinmek istiyorum...

20.02.2016