GeriSağlık Zeytin ve zeytinyağının mucizevi faydaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Zeytin ve zeytinyağının mucizevi faydaları

Zeytin ve zeytinyağının mucizevi faydaları
Abone Olgoogle-news

Zeytin kabızlığı önlüyor, zeytinyağı kötü kolesterolü düşürüyor.

Akdeniz bölgesinde yaşayan bayanlar hem daha uzun yaşıyor hem de sağlıklı pırıl pırıl saçlara sahip oluyorlar. Bunların sırlarından biri de zeytin ve zeytinyağı.

ZEYTİN, KALP DAMAR HASTALIKLARINA KARŞI KORUYUCU

Zeytin, birçok vitamin içerir. Başta E vitamini, A, D ve K vitamini açısından zengin bir besin. Aynı zamanda kalsiyum kaybını da engeller. Çocukların beyin gelişiminde etkili olan hücreleri yeniler, besin doku ve organların yaşlanmasını geciktirir. Kalınbağırsak, prostat, mide ve pankreas kanserine yakalanma riskini azaltır. Kalp damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Antioksidandır ve kabızlığı önler. Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olan zeytin, çocuklarda sağlıklı diş gelişiminin tamamlanmasına yardımcı olur.

 ZEYTİNYAĞI DAHA GENÇ GÖRÜNMEMİZİ SAĞLAR

Zeytin ve zeytinyağının mucizevi faydaları

Zeytinyağı eskiden sadece Akdeniz sofralarının vazgeçilmezi iken artık yavaş yavaş genel olarak mutfaklarımızın baş yağı olmaktadır. Zeytinyağının içinde yüksek oranda tekli doymamış yağ asitleri, E vitamini ve fenolik bileşenler vardır. Bu da bizim daha sağlıklı yaşamamızı, daha dinç ve dinamik olmamızı, daha genç görünmemizi sağlar. Zeytinyağının bir başka yaşam koruyucu etkisi de LDL’nin (kötü kolesterol) oksidasyonunu azaltmasıdır. Böylece kalp krizi ve felci önlemiş olur. Zeytinyağı da cilde ve saça faydalıdır. Saça sürüldüğü zaman kepeği engeller ve dökülmeyi önler. Ayrıca saça da parlaklık verir. Kuru cildi canlandırdığı gibi kırışıkların azaltılmasında da etkilidir. Cilde pürüzsüz bir güzellik katar.

5 ŞAŞIRTICI ZEYTİNYAĞI TÜYOSU 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle