EKSTRA
MENÜ

Yayladağı

Yayladağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yayladağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.225 Yayladağı haberi bulunmuştur.

Yayladağı Haberleri

‘Sınırdaki Suriyelilere ateş açıldı’ iddiasına Türkiyeden yalanlama

‘Sınırdaki Suriyelilere ateş açıldı’ iddiasına Türkiye'den yalanlama

AFP, AP ve Reuters gibi uluslararası haber ajansları, İstanbul merkezli Esad karşıtı oluşum Suriye Ulusal Koalisyonu’na dayanarak, Türk askerlerinin, önceki gece Suriye’den Türkiye’ye girmeye çalışan Suriyeli sivillere ateş açtığını, 11 Suriyeli sivilin öldürüldüğünü iddia etti. Hem Türk askeri kaynakları hem de Dışişleri Bakanlığı iddiaları yalanladı.

19.06.2016Dünya
Türkmendağında çember daraldı

Türkmendağı'nda çember daraldı

Rusya'nın desteğiyle Türkmendağı'na saldırı başlatan ve 9 ayda bölgenin büyük bölümünü ele geçiren Esad güçleri, son 3 günde aldığı mevkilerle önemli üstünlük sağladı.

17.06.2016Dünya
Yayladağına iki havan mermisi düştü

Yayladağı'na iki havan mermisi düştü

SURİYE’de devam eden çatışmalar sırasında rejim askerleri tarafından atıldığı belirtilen 2 havan mermisi Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne düştü. Angajman kuralları gereği havan mermisinin geldiği bölge top atışına tutuldu.

17.06.2016Gündem
flaş

flaş

17.06.2016Hatay
400 kilo bomba tuzaklanmış

400 kilo bomba tuzaklanmış

HATAY'ın Samandağ İlçesi'nde denizde pazar günü 1 askerin şehit olduğu, 1 balıkçının yaralandığı terör eyleminde, infilak eden filikaya tuzaklanan patlayıcının yaklaşık 400 kilo olduğu ortaya çıktı. Askerlere yönelik katliam planında, Suriye tarafından geldiği ağırlık kazanan filikaya yerleştirilen 2 cesedin sırrı da henüz çözülemedi.

24.05.2016Gündem
Suriye’den atılan top mermisi Yayladağı’na düştü

Suriye’den atılan top mermisi Yayladağı’na düştü

SURİYE’nin rejimin kontrolündeki Lazkiye kentinin kırsalından atılan top mermisi Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne düştü. Ölen ve yaralananın olmadığı patlamada 2 evin camı kırıldı.

23.05.2016Gündem
flaş

flaş

23.05.2016Hatay
Esad Türkmendağını bombalıyor

Esad Türkmendağı'nı bombalıyor!

Türkmendağı, hava ve karadan yoğun şekilde bombalanıyor. Rejim güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor

20.04.2016Dünya
Türkmendağı alev alev

Türkmendağı alev alev

Suriye'de rejim güçlerinin, Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'nı havadan ve karadan yoğun şekilde bombaladığı belirtildi. Saldırılar sonucunda ormanlık alanda yangınlar çıktığı ve alevlerin Türkiye sınırına doğru ilerlediği bildirildi.

20.04.2016Gündem
Hastaneye, okula katyuşa

Hastaneye, okula katyuşa

Suriye tarafından Kilis’e atılan Katyuşa roketleri yine ölümlere yol açtı. Dün saat 14.38 ile 16.40 saatleri arasında Kilis şehir merkezinin farklı yerlerine 4 Katyuşa roketi atıldı.

18.04.2016Gündem
Kilise roket, Hataya top mermisi düştü

Kilis'e roket, Hatay'a top mermisi düştü

Suriye'den ateşlenen 2 roket mermisinden biri KilisDevlet Hastanesine oksijen deposuna isabet etti, diğeri ise zeytinbahçesine düştü. Hatay Yayladağı'nda ise kırsal alana top mermisi düştü.Her iki olayda ölen ya da yaralanan yok. Asker alarmda. Angajmankuralları gereği misliyle ateş açıldı. Alınan bilgiye göre, Suriye'den atılan roket mermisi, Eblüle Mahallesi'ndeki zeytin bahçesine düştü. Mermi patlamazken polis çevrede güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık 10 dakika sonra yine Suriye'den ateşlenen bir roket mermisi Kilis Devlet Hastanesinin hemen arkasındaki oksijen dolum tesisinin bulunduğu binaya isabet etti. İtfaiye ekipleri, oksijen kaçağı ihtimali üzerine çalışma başlattı. Her iki olayda ölen ve yaralanan olmadı. Polis ekipleri, hastane çevresindeki önlemlerini artırdı. Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki TopraktutanHudut Karakolu yakınlarındaki kırsal alana, Suriye'den atıldığıbelirlenen top mermisi düştü.Alınanbilgiye göre, Esed rejiminin, Türkmendağı ve Cebel Ekrad'a yöneliksaldırıları sürerken, Yayladağı'nın en güney noktasında bulunanTopraktutan Hudut Karakolu yakınlarına top mermisi isabet etti. Rejimbölgesinden atıldığı belirlenen merminin kırsal alana düşmesi nedeniylecan veya mal kaybı yaşanmadı.Sınır birlikleri, top mermisinin geldiği noktaya misliyle atış gerçekleştirdi.

18.04.2016Haber
AA: Mihraç Ural’ın ölümü doğrulandı

AA: Mihraç Ural’ın ölümü doğrulandı

Anadolu Ajansı (AA) Suriye’de Esad rejimi yanlısı milis güçlerin lideri Mihraç Ural’ın öldürüldüğünün doğrulandığını bildirdi.

1.04.2016Dünya
AA: Mihraç Uralın öldüğü doğrulandı

AA: Mihraç Ural'ın öldüğü doğrulandı

Anadolu Ajansı'nın geçtiği haberde, güvenlik kaynaklarının Mihraç Ural'ın öldüğünü doğruladığı duyuruldu...

1.04.2016Gündem
Mihraç Ural’ın öldürüldüğü iddia edildi

Mihraç Ural’ın öldürüldüğü iddia edildi

AA'nın haberine göre Suriye iç savaşında Esad rejimine hizmet eden milis güçlerin komutanlarından ve Hatay Reyhanlı'da 2013’te düzenlenen bombalı saldırının sanığı Mihraç Ural’ın, muhaliflerin saldırısında öldürüldüğü iddia edildi.

30.03.2016Dünya