EKSTRA
MENÜ

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 88 Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği haberi bulunmuştur.

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Haberleri

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik: 57,6 milyar liralık üretimimizle ülke ekonomimizin hizmetindeyiz

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik: 57,6 milyar liralık üretimimizle ülke ekonomimizin hizmetindeyiz

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, geçen yıl itibarıyla 57,6 milyar lira seviyesinde olan canlı hayvan ve hayvansal ürün üretimiyle ülke ekonomisinin hizmetinde olduklarını bildirdi.

7.10.2020Ekonomi
Küçükbaş hayvancılıkta iş birliği

Küçükbaş hayvancılıkta iş birliği

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) küçükbaş hayvancılıkta iş birliği yapma kararı aldı.

21.08.2020Ekonomi
Türkiye koyun sütü üretiminde ilk sıraya yükseldi

Türkiye koyun sütü üretiminde ilk sıraya yükseldi

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) son verilerine göre, Türkiye'nin koyun sütü üretiminde dünya birincisi olduğunu, keçi sütü üretiminde ise 6'ncı sırada yer aldığını bildirdi.

11.08.2020Ekonomi
Küçükbaş hayvan sayısı 55 milyonu aştı

Küçükbaş hayvan sayısı 55 milyonu aştı

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, son yıllarda küçükbaş hayvancılığa verilen desteklerin olumlu sonuçlarının alındığını belirterek, "Küçükbaş hayvan sayısı 55 milyonu aştı. Nüfus başına bir küçükbaş hayvan sayısı hedefine adım adım yaklaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

7.08.2020Ekonomi
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik: Tarım ve hayvancılıkta 455,07 milyar liralık katkıda bulunuyoruz

TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik: Tarım ve hayvancılıkta 455,07 milyar liralık katkıda bulunuyoruz

Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği (TMD) ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, bu ülkenin geleceğinin tarım ve gıdada olduğunu bildirerek, “Bu ülke ekonomisine tarım ve hayvancılıkta 455,07 milyar liralık üretim değerimizle büyük katkıda bulunuyoruz” dedi.

22.06.2020Ekonomi
Küçükbaş hayvan yetiştiricisi normalleşme sürecinde de üretimini sürdürdü

Küçükbaş hayvan yetiştiricisi normalleşme sürecinde de üretimini sürdürdü

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin üretmekten hiçbir zaman vazgeçmediklerini belirterek, "Normalleşme sürecinde de yetiştiricilerimiz üretmeye devam ediyor." ifadesini kullandı.

10.06.2020Ekonomi
Küçükbaş hayvancılık sektörü 2023e odaklandı

Küçükbaş hayvancılık sektörü 2023'e odaklandı

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, 2023 yılına nüfus başına bir koyun olacak şekilde odaklandıklarını söyledi.

8.02.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirli: Koç, teke başına 500 lira destekleme ödemesi yapacağız

Son dakika... Bakan Pakdemirli: Koç, teke başına 500 lira destekleme ödemesi yapacağız

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Islah programı kapsamında soy kütüğü kaydı tutulan koyun keçi başına 100 lira, soy kütüğünden doğan damızlık koç-tekeleri kullanan yetiştiricilerimize de koç, teke başına 500 lira destekleme ödemesi yapacağız" dedi.

6.01.2020Ekonomi
Çoban istihdamına 62 milyon lira destek

Çoban istihdamına 62 milyon lira destek

Türkiye'nin hayvancılık sektörünün vazgeçilmezi olan küçükbaş hayvancılığa yönelik çalışmalar kapsamında, çoban istihdam eden işletmelere 2 yılda toplam 62 milyon lira destek verildi.

3.12.2019Ekonomi
Tarım Orman Şurası küçükbaş hayvan üreticisini mutlu etti

Tarım Orman Şurası küçükbaş hayvan üreticisini mutlu etti

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik "Tarım Orman Şurası'ndan küçükbaş hayvancılığımız için sevindirici müjdeler çıkmıştır" dedi.

25.11.2019Ekonomi
Yeni destekler küçükbaş hayvancılığa ivme kazandıracak

Yeni destekler küçükbaş hayvancılığa ivme kazandıracak

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, "2019 yılı için açıklanan tarımsal desteklerle küçükbaş hayvancılığa geçen yıla oranla çok önemli ve yeni katkılar getirildi. Yeni desteklerle küçükbaş hayvan sayımız ve hayvansal üretimimiz artacak, sektörümüzün önü sonuna kadar açılacaktır. Bu tablodan son derece memnunuz" açıklamasında bulundu.

25.10.2019Ekonomi
Türkiyenin hayvan varlığı 70 milyona yaklaştı

Türkiye'nin hayvan varlığı 70 milyona yaklaştı

Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılığa verdiği destekler etkisini gösterirken, ülkedeki büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısı haziran sonu itibarıyla 68 milyonu geçti.

19.09.2019Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman Bu yıl bayram tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? Bu yıl bayram tatili kaç gün olacak?

Vatandaşlar yılın ikinci bayramı olan Kurban Bayramı için gün saymaya devam ediyor. Ramazan Bayramı'nda 9 gün tatil yapan vatandaşlar, bayram tatil takvimini de merak ediyor. Bayramın bir bölümünün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle kafalarda soru işaretleri var. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Bu yıl bayram tatili kaç gün olacak?

25.07.2019Gündem
2019 Kurban Bayramı ne zaman başlayacak Bayram tatili kaç gün

2019 Kurban Bayramı ne zaman başlayacak? Bayram tatili kaç gün?

2019 temmuz ayının son günlerini yaşayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de Kurban Bayramı oldu. Dinimizde iki bayramdan biri olan ve çeşitli ibadetlerle geçen Kurban Bayramı aynı zamanda tatil fırsatı olarak görülüyor. Bu nedenle vatandaşlar haftalar öncesinden tarih detayını incelemeye başladı. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman?

18.07.2019Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Kurbanlık fiyatları ne kadar

Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlık fiyatları ne kadar?

Kurban Bayramı için sayılı günler kala, hayvan pazarlarının kurulması ve kurbanlık fiyatlarına yönelik açıklamaların ardından, bayramla ilgili araştırmalar hız kazandı. Vatandaşların araştırmaları sürerken Kurban Bayramı günlerini Diyanet İşleri Başkanı internet sitesi üzerinden duyurdu. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlık fiyatları ne kadar? İşte, konuya dair bilgiler.

15.07.2019Gündem
2019 Kurbanlık fiyatları ne kadar Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek

2019 Kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

Temmuz ayının ilerlediği günlerde, yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar hız kazandı. Özellikle kurbanlık alacak olanlar ya da şehir dışına çıkmayı planlayan vatandaşlar, hem 2019 kurbanlık fiyatlarını hem de Kurban Bayramı günlerini Diyanet İşleri Başkanlığı bilgisinde merak ediyor. Peki, 2019 Kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

14.07.2019Ekonomi
Küçükbaş kurbanlıkların kilogram fiyatı ortalama 23 lira

Küçükbaş kurbanlıkların kilogram fiyatı ortalama 23 lira

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, "Küçükbaş kurbanlık fiyatları geçen yıla göre yüzde 5-10 civarında arttı. Canlı küçükbaş hayvanın kilogram fiyatı piyasada ortalama 23 liradan işlem görüyor. Fiyatlar bölgesel olarak değişiklik gösterebilir" açıklamasında bulundu.

13.07.2019Ekonomi
100 milyon hayvan hedefi için desteğe ihtiyacımız var

"100 milyon hayvan hedefi için desteğe ihtiyacımız var"

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, "Islah birlikleri yokken küçükbaş hayvan sayısı 30 milyonlara kadar düşmüştü. Bugün birlikler sayesinde ve hükümetimizin de birlikleri sahiplenmesiyle 47 milyon hayvan sayısından bahsedilmekte. Bu durum bizim için çok memnuniyet verici. 4 yıl içinde küçükbaş hayvan sayısının en az 100 milyona çıkarılması hedefimiz var. Bu hedefe ulaşabilmemiz için can suyuna ihtiyacımız var, bunu da heyecanla bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

29.04.2019Ekonomi
Küçükbaş hayvan sayısı desteklerle arttı

Küçükbaş hayvan sayısı desteklerle arttı

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik: "Tarım ve Orman Bakanlığının verdiği anaç koyun keçi ve gen kaynaklarını koruma gibi destekler sektöre ve dolayısıyla küçükbaş hayvan sayısının artmasına olumlu yansıdı" açıklamasında bulundu.

12.02.2019Ekonomi
Destek için yeniden başvuru imkanı

Destek için yeniden başvuru imkanı

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik: "2018 yılı anaç koyun keçi desteklemesi başvuruları için KKBS 18-27 Şubat tarihlerinde yeniden açılacak. Geçen yıl 2 Kasım'a kadar destekleme başvurusunda bulunamayan yetiştiriciler söz konusu tarihler arasında hayvanlarını sisteme kaydedebilecek" açıklamasında bulundu.

31.01.2019Ekonomi
300 Koyun Projesi 2019da tamamlanacak

300 Koyun Projesi 2019'da tamamlanacak

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik: "300 Koyun Projesi'nde tedarik ve yetiştiricilere teslim işlemleri 30 Haziran 2019'da sona erecek. Koyun ve keçi bu ülkenin milli meselesi olmakla beraber ekonomik anlamda da ülkenin sigortasıdır. Küçük aile işletmelerinin 2019 yılında daha çok desteklenmesini bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

30.12.2018Ekonomi
Hayvancılık desteklerinde yeni düzenleme yetiştiricileri sevindirdi

Hayvancılık desteklerinde yeni düzenleme yetiştiricileri sevindirdi

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, hayvancılık desteklerinde anaç koyun ve keçilerin yaş aralığının genişletilmesinin yetiştiricileri sevindirdiğini belirterek, bu tür desteklerin hayvan sayısını artırmaya yardımcı olacağını söyledi.

18.10.2018Ekonomi
Et sorununa küçükbaş hayvan çözümü

Et sorununa 'küçükbaş hayvan' çözümü

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Çelik, küçükbaş hayvan sayısında artış olduğunu belirterek, "Küçükbaş hayvan sayısının artmasının kırmızı et sorununa çare olacağına inanıyoruz." dedi.

19.09.2018Ekonomi
Küçükbaş hayvancılıkta hedef 60 milyon

Küçükbaş hayvancılıkta hedef 60 milyon

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, kısa vadede küçükbaş hayvan sayısını en az 60 milyona çıkarmak için yoğun çaba harcayacaklarını bildirdi.

7.09.2018Ekonomi
Kurbanlık bilançosu açıklandı

"Kurbanlık" bilançosu açıklandı

Kurban Bayramı'nda 1 milyonun üzerinde büyükbaş ve 3 milyona yakın küçükbaş satıldığı bildirildi.

29.08.2018Ekonomi
Bayram sonrası 50 bin küçükbaş dağıtımı başlıyor

Bayram sonrası 50 bin küçükbaş dağıtımı başlıyor

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, "Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 100 günlük eylem planı çerçevesinde verilecek 50 bin küçükbaşın dağıtımına Kurban Bayramı sonrası başlamak istiyoruz." dedi.

18.08.2018Ekonomi
Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı öncesi bu uyarıları dikkate alın! Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı ne zaman ve hangi gün sorusu, tarihin yaklaşmasıyla birlikte araştırılan konu oldu. İslam dininin buyrukları arasında yer alan Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlar, planlarına yön verebilme adına Kurban Bayramı ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte, bayram günleri öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar

9.08.2018Gündem
Kurban pazarlarında sahte paraya dikkat

Kurban pazarlarında sahte paraya dikkat!

Türkiye Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan yetiştiricilerini sahte para ve çek konusunda uyardı.

8.08.2018Ekonomi
Aday olmak için istifa ettiler

Aday olmak için istifa ettiler

Çok sayıda kamu görevlisi, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden ayrıldı.

27.04.2018Gündem
Arıcılık projeleri için çok önemli işbirliği

Arıcılık projeleri için çok önemli işbirliği

Küçük ölçekli yatırımcıların kırsal kalkınma hibelerinden daha etkin yararlanması amacıyla arıcılık projelerini ücretsiz hazırlayabilmeleri için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) arasında ‘’Eğitim ve Proje Hazırlama İş Birliği Protokolü’’ imzalandı.

21.03.2018Ekonomi
Bakan Çelik’ten ‘Ekmek  yemeyin’ diyenlere tepki

Bakan Çelik’ten ‘Ekmek yemeyin’ diyenlere tepki

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Milletin boğazına kimse ekmeği dizmeye kalkmasın. Şunu yemeyin bunu yemeyin. Bunu bilim adamları adı altında yapanları doğrusu bir kez daha kınıyorum. 50 kere söyledik. ‘Ekmek yemeyin, süt içmeyin, et yemeyin. Yok şunları yemeyin.’ Bu nasıl bir yaklaşımdır nasıl bir bilimsel yaklaşımdır” dedi.

11.03.2017Ekonomi
Bakandan Süt içmeyin, ekmek ve et yemeyin diyenlere tepki

Bakan'dan 'Süt içmeyin, ekmek ve et yemeyin' diyenlere tepki!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, televizyon ekranlarından 'Ekmek yemeyin, süt içmeyin, et yemeyin' diyen kişilere tepki göstererek, "Saçma sapan yaklaşımlarla maalesef bu milletin hayvancılıktaki damarlarından bir tanesini kurutma gayretindeler" dedi.

11.03.2017Ekonomi
Koyun-keçide ıslah seferberliği başlıyor

Koyun-keçide ıslah seferberliği başlıyor

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, Türkiye'de koç ve tekelerde döl kontrolü yapmak için proje başlattıklarını belirterek, "Proje ile ırkların saf olarak yetiştirilmesi sağlanacak, hayvandan elde edilecek ürün miktarında artış olacak ve yetiştiricilerin karı artacak." dedi.

13.06.2016Ekonomi
Samsun’da aylık 2 bin 500 lira ücretli 400 çoban aranıyor

Samsun’da aylık 2 bin 500 lira ücretli 400 çoban aranıyor

SAMSUN Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, "Samsun’da büyükbaş ve küçükbaş hayvan bakımı için yüzlerce ’sürü yönetimi elemanına (çoban) ihtiyacımız var. Halk içinde çobanlık farklıymış gibi görülüyor. Eğitim düzeyi artıkça mesleğe bakış algısı farklı olabiliyor. Samsun’da işi yapan arkadaşlar 2 bin 500 lira maaş alıyor" dedi.

4.04.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ne Menemen-Kubilay, ne de Şeyh Sait saklanıyor artık

“Milli Eğitim’de müfredat değişikliği sonrası Atatürk, Atatürkçülük ve diğer konularla ilgili ders kitaplarının son hali için ‘Gayrimilli Eğitim’ kitabımı inceleyebilirsiniz” diyor eğitimci Mustafa Solak.

23.09.2020

‘Gerekeni yaparız’ ne demektir? Türkşeker’de neler oluyor?

“Kuraklık, su kıtlığı başlıyor, toprak çatlıyor... Kentli, köylü, çiftçi sanayici, herkes endişeli” derken, belki de asıl endişe duymamız gereken, pandemide önemi kat kat artan çiftçilerin, tarımsal kuruluşlarda çalışan işçilerin ve fabrikaların geleceğidir.

10.09.2020