EKSTRA
MENÜ

Türk İş

Türk İş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk İş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 131.096 Türk İş haberi bulunmuştur.

Türk İş Haberleri

Çok acı veda Düğününü yaptığı maden ocağı önünden uğurlandı

Çok acı veda! Düğününü yaptığı maden ocağı önünden uğurlandı

Zonguldak'ta, kanserden hayatını kaybeden Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak (51), çalıştığı maden ocağının önünden son yolculuğuna uğurlandı. Hüseyin Kolçak, 4,5 yıl önce de aynı maden ocağının önünde yapılan törenle evlenmişti.

4.01.2021Gündem
TİKAdan depremin yaralarını sarmaya çalışan Hırvatistana yardım eli

TİKA'dan depremin yaralarını sarmaya çalışan Hırvatistan'a yardım eli

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hırvatistan’da 29 Aralık’ta meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan Petrinja ve depremden en çok etkilenen şehirlerden Sisak'a battaniye desteği sağladı.

3.01.2021Dünya
TİKA Başkanlığı’na Kayalar atandı

TİKA Başkanlığı’na Kayalar atandı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığı’na Serkan Kayalar atandı.

3.01.2021Ekonomi
Biz 60 yıldır buradayız, buralıyız

Biz 60 yıldır buradayız, buralıyız

Evet... Yeni bir yıla girdik. ‘Karanlık’ bir yılı geride bıraktık. Kelimenin tam anlamıyla hem de ‘kapkaranlık’ bir yılı.

2.01.2021Avrupa
Engelli memur ataması ne zaman yapılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuktan açıklama

Engelli memur ataması ne zaman yapılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan açıklama

Yeni yıla girmemizle birlikte gözler memur atamalarına çevrildi. Bu kapsamda beklenti içinde olanlardan biri de engelli memur adayları. Aldıkları EKPSS puanları doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak görev alma hayali kuran engelli vatandaşlar için sevindiren haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan geldi. Peki, engelli memur ataması ne zaman yapılacak?

1.01.2021Gündem
Türkiye evden çalışmayı sevdi

Türkiye evden çalışmayı sevdi

Microsoft’un 20 ülkede yaptığı “Work Reworked” araştırmasının sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı. 600’ü aşkın yöneticiyle yapılan görüşmeler sonucunda, uzaktan çalışma sisteminin Türkiye’de kalıcı olacağı öngörülüyor. Uzaktan çalışmaya geçen şirketlerin %77’si, bu yeni çalışma modelinde daha üretken olduklarını belirtiyor.

30.12.2020Teknoloji
Asgari ücret 2021 ne kadar oldu Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 ne kadar oldu? Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 zammı açıklandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün son toplantısını yaptı. Toplantının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3.577 lira 50 kuruş, net ise 2.825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Böylece geçen yıla göre net asgari ücret 500 lira artmış oldu.’ dedi. İşte AGİ dahil 2021 yılı asgari ücret miktarları..

29.12.2020Gündem
Doya Doya Modada Doğuş Çabakçor sürprizi... Doğuş Çabakçor kimdir

Doya Doya Moda'da Doğuş Çabakçor sürprizi... Doğuş Çabakçor kimdir?

oya Doya Moda'nın 29 Aralık tarihli bölümünde Doğuş Çabakçor sürprizi yaşanıyor. Kemal Doğulu’nun vedası ardından her gün yeni bir ismin dahil olduğu Doya Doya Moda’da, Doğuş Çabakçor bir günlük jüri koltuğunda oturarak yarışmacıları değerlendirecek. Peki, Doğuş Çabakçor kimdir?

29.12.2020Televizyon
Asgari ücret belirlendi

Asgari ücret belirlendi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021’de geçerli olacak asgari ücreti brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirledi. Geçen yıla göre net asgari ücret 500 lira artmış oldu.

29.12.2020Ekonomi
Dijital ekonomiye adaptasyon kritik bir konu

'Dijital ekonomiye adaptasyon kritik bir konu'

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Ülkemiz için 'dijital ekonomiye adaptasyon' kritik önem arz eden bir konu olmaya devam edecek." dedi.

29.12.2020Teknoloji
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir dönem müzecilik,  milletin kutsallarıyla hesaplaşmanın aracı haline dönüştürülmüştür

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir dönem müzecilik, milletin kutsallarıyla hesaplaşmanın aracı haline dönüştürülmüştür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nin açılışına katıldı. Erdoğan, "Bir dönem müzecilik, Ayasofya Camisi'nde olduğu gibi milletin kutsallarıyla hesaplaşmanın aracı haline dönüştürülmüştür." dedi.

28.12.2020Gündem
1000 TL pandemi ödemesi başvuru ekranı: Sosyal yardım sonuç sorgulama ve başvuru detayları

1000 TL pandemi ödemesi başvuru ekranı: Sosyal yardım sonuç sorgulama ve başvuru detayları

Sosyal yardım ödemeleri devam ederken 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. 3. Faz başvuruların devam ettiği sosyal yardımlarda başvuru ve sonuç sorgulama ekranları merakla takip ediliyor. 1000 TL pandemi ödemesi ve başvurularında süreç devam ederken, sosyal yardım detayları internette araştırılan konular arasında. Başvuruların E-Devlet'ten T.C Kimlik numarası ile yapıldığı süreçte sonuç sorgulama ve başvuru ekranları E-Devlet aracılığı ile sorgulanabiliyor.. Bilindiğini üzere 3. faz dönemi dinamik bir dönem olarak açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği duyurulmuştu. İşte E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranları.

28.12.2020Ekonomi
Son dakika.. 2021 yılı asgari ücret tutarı açıklandı.. Yeni asgari ücret 2 bin 825 lira oldu

Son dakika.. 2021 yılı asgari ücret tutarı açıklandı.. Yeni asgari ücret 2 bin 825 lira oldu

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında dördüncü ve son toplantısı bugün yaptı. Toplantı sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni asgari ücreti açıkladı. Yeni asgari ücret net 500 lira artış yapılarak 2 bin 825 lira oldu...

28.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Asgari ücret belli oluyor Milyonlar kritik saate kilitlendi

Son dakika haberler: Asgari ücret belli oluyor! Milyonlar kritik saate kilitlendi

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücrete yapılacak olan zamda. Bu konuda iş verenler ve çalışanlar talep ve önerilerini tespit komisyonu toplantılarında dile getirdi. Komisyonun son toplantısının ardından bugün asgari ücrete yapılacak zam oranı da belli olacak. Asgari ücretin belli olacağı kritik toplantı dakikalar sonra gerçekleştirecek. İşte asgari ücret zam oranı ile ilgili son gelişmeler...

28.12.2020Ekonomi
30 bİn öğrenciye tablet desteği

30 bİn öğrenciye tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) online eğitim alan ihtiyaç sahibi 30 bin öğrenciye klavyeli tablet dağıtıyor.

28.12.2020Ekonomi
TOBBdan 30 bin öğrenciye klavyeli tablet desteği

TOBB'dan 30 bin öğrenciye klavyeli tablet desteği

Online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere TOBB’dan klavyeli tablet desteği geldi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, pandemide online eğitim gören, maddi imkanı olmayan 30 bin öğrenci için klavyeli tablet temin ettiklerini ve öğrencilere ulaştırılmak üzere İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtımın başladığını söyledi.

27.12.2020Ekonomi
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalaydan asgari ücret açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan asgari ücret açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, ''İşveren ve hükümet; asgari ücret ile ilgili 3 bin liranın altında bir teklif getirmemelidir. Çünkü 3 bin liranın altındaki teklif, insanları mutlu edecek bir teklif olmaz, çalışanları mutlu edecek bir teklif olmaz. Asgari Ücret Tespit Komisyonuna 3 bin liranın üzerinde bir teklif getirilmelidir.'' dedi.

27.12.2020Ekonomi
Türk müteahhitler Dağlık Karabağın yeniden imarında rol almak istiyor

Türk müteahhitler Dağlık Karabağ'ın yeniden imarında rol almak istiyor

TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Dağlık Karabağ’da ortaya çıkacak ihtiyaçlar ile yeniden imar çalışmalarında Türk müteahhitlerin aktif rol üstlenmeleri önümüzdeki yıl için önceliklerimiz arasında yer alacaktır." dedi.

27.12.2020Ekonomi
2021 Asgari ücret zammı için geri sayım: Yeni asgari ücret belli oldu mu Asgari ücret toplantısı ne zaman

2021 Asgari ücret zammı için geri sayım: Yeni asgari ücret belli oldu mu? Asgari ücret toplantısı ne zaman?

2021 Asgari ücret zammı için geri sayım devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirleniyor. Komisyonun dördüncü ve son toplantısının bu hafta gerçekleştirileceği öğrenildi. Asgari ücret 2020 yılı için brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlenmişti. Peki, asgari ücret toplantısı ne zaman gerçekleşecek, yeni asgari ücret ne zaman belli olacak?

27.12.2020Gündem
Asgari ücrette son dakika gelişmesi... Toplantı tarihi belli oldu

Asgari ücrette son dakika gelişmesi... Toplantı tarihi belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun son toplantısının 28 Aralık Pazartesi günü yapılacağını bildirdi. TÜİK, asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda asgari ücretin 2 bin 792 lira olması gerektiğini hesapladı. Asgari ücret için orta nitelikte işlerde çalışanlara 2 bin 507 lira, hafif işte çalışanlar için de 2 bin 339 lira ücret hesaplandı.

26.12.2020Ekonomi
DEİK Başkanı Olpak büyüme öngörüsü

DEİK Başkanı Olpak büyüme öngörüsü

DEİK Başkanı Nail Olpak "İş dünyası, üretimde yeşil standartlara adapte olmalı. Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin dış ticaretteki en önemli konu başlıklarından biri European Green Deal olacak. 'Yeşil yaşam' olarak da değerlendirebileceğimiz bu konu çerçevesinde, üretimin her alanında yeşil standartları yakalamak için çalışmalıyız. 2020'yi yaklaşık yüzde 1 pozitif büyümeyle kapatacağımıza inanıyorum. Gelecek yıl açısından ise büyümenin olağanüstü bir gelişme yaşanmazsa yüzde 5 seviyesinin üstünde olabileceğini öngörüyorum" dedi.

25.12.2020Ekonomi
Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak 2021 asgari ücret zammı ne kadar olacak TÜİK işçinin asgari geçim tutarını açıkladı

Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak? 2021 asgari ücret zammı ne kadar olacak? TÜİK işçinin asgari geçim tutarını açıkladı!

Asgari ücret toplantısı çalışanlar tarafından takip ediliyor. 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme görüşmeleri kapsamında Asgari Ücret Komisyonu üçüncü kez toplandı. Türk-İş'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda TÜİK 2 bin 792 lira 10 kuruş asgari ücret önerdi. Şimdi ise gözler sonuncu ve en kritik olan dördüncü toplantıda. Asgari Ücret Komisyonu'nun dördüncü toplantısı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında gerçekleşecek. İşte, 2021 asgari ücret görüşmeleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

24.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli asgari ücret açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli asgari ücret açıklaması

Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete ilişkin soruyu (gönlünüzden geçen rakam nedir) "Belli bir yere gelsin ondan sonra cevap vereceğiz." diyerek cevapladı.

23.12.2020Ekonomi
Son Dakika: 2021 Asgari ücret ne kadar olacak Asgari ücret zammı 3. toplantısı yapıldı

Son Dakika: 2021 Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı 3. toplantısı yapıldı

Asgari ücret 2021 zammı için heyecan giderek artıyor. Asgari ücret zammı için üçüncü toplantı 22 Aralık tarihinde Türk-İş'in ev sahipliğinde yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıda TÜİK, 2021 asgari ücret önerisini duyurdu. Komisyonun dördüncü toplantısı ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek. TÜİK, asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda asgari ücretin 2 bin 792 lira olmasını önerdi. İşte, detaylar

23.12.2020Ekonomi
İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı, sorumluluğundaki iş yeriyle alakalı önemli görevler üstlenir. Sizin için İş sağlığı ve güvenliği uzmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını detaylarıyla derledik.

23.12.2020Meslekler
Son dakika haberler: TÜİK 2021 asgari ücret hesaplamasını açıkladı

Son dakika haberler: TÜİK 2021 asgari ücret hesaplamasını açıkladı

Son dakika haberi.. TÜİK, asgari ücret için yapılan üçüncü toplantıda asgari ücretin 2 bin 792 lira olması gerektiğini hesapladı. Asgari ücret için orta nitelikte işlerde çalışanlara 2 bin 507 lira, hafif işte çalışanlar için de 2 bin 339 lira ücret hesaplandı. Asgari ücrette son toplantı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda yapılacak.

22.12.2020Ekonomi
2021 asgari ücreti ne zaman belli olacak Asgari ücreti belirlemede son toplantı ne zaman İşte en son bilgiler

2021 asgari ücreti ne zaman belli olacak? Asgari ücreti belirlemede son toplantı ne zaman? İşte en son bilgiler

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında bugün üçüncü toplantısını yaptı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında çevrim içi düzenlenecek toplantıda, işçi kesimini temsil eden Türk-İş heyeti sunum gerçekleştirdi. 2021 yılında geçerli olacak asgari ücretin, son toplantıda büyük oranda netlik kazanması bekleniyor. Peki, asgari ücreti belirlemede son toplantı ne zaman? 2021 asgari ücreti ne zaman belli olacak? İşte detaylar

22.12.2020Gündem
Asgari ücret için üçüncü toplantı başladı

Asgari ücret için üçüncü toplantı başladı

Kovid-19 tedbirleri kapsamında çevrim içi düzenlenen toplantıda, işçi kesimini temsil eden Türk-İş heyeti görüşlerini sunacak.

22.12.2020Ekonomi
Son dakika... 2021 asgari ücret için sona gelindi Milyonlarca kişinin gözü bu toplantıda

Son dakika... 2021 asgari ücret için sona gelindi! Milyonlarca kişinin gözü bu toplantıda

Son dakika... Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarına devam ederken artık son aşamanın kapısı aralandı. Doğrudan 7 milyon çalışanı, dolaylı olarak 20 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücrette sona gelindi. Yeni ücretle asgari geçim indirimi, GSS primi ve tazminatlar da değişecek. 2021 asgari ücretinin belli olacağı kritik görüşme bugün gerçekleşiyor.

22.12.2020Ekonomi
Delta Havayolları’nın yemeği Do&Co’dan

Delta Havayolları’nın yemeği Do&Co’dan

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerine ikram hizmeti veren Do&Co, ABD’li Delta Havayolları’nın merkezi ikram tedarikçisi oldu.

22.12.2020Ekonomi
2020 Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak 2020 Asgari ücret ve AGİ ne zaman belli olacak Asgari ücret komisyonu 3. kez toplanıyor

2020 Asgari ücret toplantısı ne zaman yapılacak? 2020 Asgari ücret ve AGİ ne zaman belli olacak? Asgari ücret komisyonu 3. kez toplanıyor!

Asgari ücret toplantısı ne zaman? Asgari ücret görüşmelerinde kritik toplantı öncesi araştırmalar hız kazandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında üçüncü toplantısını yapacak. Türk-İş'in ev sahipliğinde gerçekleşecek olan toplantıda Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcilerinin bir işçinin asgari geçim tutarını paylaşması bekleniyor. Görüşmelerde ilk rakamların da telaffuz edilmesi ön görülüyor. İşte, asgari ücret toplantısıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.12.2020Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı

TBMM Başkanı Şentop: Dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 'Türkiye güçlü bir devlettir, dostluğunun değeri ilgili bütün taraflarca kabul edilmektedir. Biz her alanda iyinin, güzelin, doğrunun ve adaletin yanında durmak için çaba sarf eden, gayret gösteren bir ülkeyiz. İçinden geçtiğimiz salgın sürecinde dost veya düşman herkes buna şahitlik yaptı' ifadelerini kullandı.

21.12.2020Gündem
Irak Başbakanı Kazımi: Irak, Türk yatırımlarına kapılarını açma konusunda ciddi

Irak Başbakanı Kazımi: "Irak, Türk yatırımlarına kapılarını açma konusunda ciddi"

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, ülkesinin güçlü bir şekilde Türk yatırımlarını çekmeye ve ekonomik tabanı genişleterek ham petrole bağımlılığı azaltmaya yöneldiğini açıkladı.

17.12.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Irak Başbakanı Kazımiden ortak mesaj

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Irak Başbakanı Kazımi'den ortak mesaj

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile ortak basın açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ortak düşmanımız DEAŞ, PKK ve FETÖ ile mücadelemizin sürdürülmesini kararlaştırdık" dedi. Irak Başbakanı Kazımi de "DEAŞ gibi bölgeye zarar veren örgütlere karşı beraber çalışma arzusu içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.

17.12.2020Gündem
Antalya’ya hayran kalan Beate bir daha dönmedi

Antalya’ya hayran kalan Beate bir daha dönmedi

Almanya’dan tatil için 24 yıl önce Türkiye’ye gelen Beate Gaschina, denizi, doğası, tarihi ve kültürel varlıkları nedeniyle “Büyüsüne kapıldım” diyerek yerleştiği Antalya’da yeni bir hayat kurdu.

17.12.2020Avrupa
Asgari ücrette ikinci tur tamamlandı

Asgari ücrette ikinci tur tamamlandı

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısını işverenleri temsil eden Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) ev sahipliğinde yaptı.

16.12.2020Ekonomi
Son dakika... Asgari ücret tespiti için ikinci toplantı başladı

Son dakika... Asgari ücret tespiti için ikinci toplantı başladı

7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret için temsilciler ikinci kez buluştu. TİSK ev sahipliğindeki toplantıda heyetlerin görüşleri paylaşılacak.

15.12.2020Ekonomi
Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor Asgari ücret görüşmelerinde gözler yarınki toplantıda

Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Asgari ücret görüşmelerinde gözler yarınki toplantıda

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında yarın ikinci toplantısını yapacak.

14.12.2020Ekonomi
6 yıl sonra Alman raflarında Türk biberi

6 yıl sonra Alman raflarında Türk biberi

Türkiye’nin önde gelen turfanda sebze üretim merkezlerinden Antalya’nın Demre ilçesinde yaş sebze üretimi yapan İsmet Şahin (26), ilk ihracatını Almanya’daki bir marketler zincirine yaptı. Şahin, 2014 yılında pestisit gerekçesiyle biber ihracatı duran Almanya’daki zincir marketlere, 6 yıl sonra biber ihraç eden ilk Türk iş insanı oldu.

14.12.2020Avrupa
İşçi, asgari ücrette işveren ve hükümetin teklifini bekliyor

İşçi, asgari ücrette işveren ve hükümetin teklifini bekliyor

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret konusunda şu ana kadar rakam telaffuz etmeyen Türk-İş, görüşmelerdeki ilk rakamın işveren ve hükümet tarafından masaya sunulmasını istiyor.

13.12.2020Ekonomi
Türk iş dünyası Kovid-19a rağmen imalat yatırımına yöneldi

Türk iş dünyası Kovid-19'a rağmen imalat yatırımına yöneldi

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "Yatırım malı ithalatında, yılın 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20'yi aşan bir artış oldu. Normalleşme döneminde ise zaten çok bariz, yüzde 32'lik bir artış var. B, Türk iş dünyasının Kovid-19 salgını sonrası potansiyeli görerek yatırıma hazırlandığının işaretidir" dedi.

9.12.2020Ekonomi
TİKA, Tacikistanda Yazılım Eğitim Merkezi kurdu

TİKA, Tacikistan'da Yazılım Eğitim Merkezi kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de orta ve düşük gelir sahibi ailelerin işsiz gençlerine yönelik, ücretsiz bilgisayar yazılım ve kodlama kurslarının verildiği "Yazılım Eğitim Merkezi" açtı.

9.12.2020Teknoloji
ILO, asgari ücretten yapılan kesintileri ülke ülke açıkladı: Türkiye 5’inci sırada

ILO, asgari ücretten yapılan kesintileri ülke ülke açıkladı: Türkiye 5’inci sırada

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) geçen hafta yayınladığı ücretler raporunda, birçok ülkede asgari ücretten yapılan vergi ve prim kesintilerine yer verildi. Buna göre asgari ücretten yapılan vergi ve prim kesintilerinde Türkiye 5. sırada bulunuyor.

9.12.2020Ekonomi
Uluslararası Girişimcilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Girişimcilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası girişimcilik bölümü son dönemlerde yaygınlaşmakta olan bir bölümdür. Uluslararası girişimcilik bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

Sudana Kovid-19la mücadele için tıbbi yardım gönderildi

Sudan'a Kovid-19'la mücadele için tıbbi yardım gönderildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, Güney Darfur Valiliği ve Niyala Sudan-Türkiye Eğitim Araştırma Hastanesine koruyucu tıbbi malzeme yardımında bulundu.

6.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Kolektif suçun bedeli ağır olur

Ne diyelim... Yaşanabilecek bir İstanbul için yapılabilecek tek şey kaldı elimizde!

31.12.2020

Suda kırmızı alarm!

Bundan tam 3 ay önce yazmışız, kuraklık hepimizi kavuracak diye...

8.12.2020