MENÜ

Torba Yasa

Torba Yasa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Torba Yasa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.238 Torba Yasa haberi bulunmuştur.

Torba Yasa Haberleri

Bakan Varank’tan İzmir’e yatırım müjdesi

Bakan Varank’tan İzmir’e yatırım müjdesi

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) meclis toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, koronavirüs sürecinde ekonomik yatırımlarla ilgili bilgi verdi. İzmir’in sadece yatırımla değil, inovasyonla da gelişmesi için İzmir Teknoloji Üssü projesine önem verdiklerini anlatan Bakan Varank, Kocaeli’nden İzmir’e teknoloji koridoru kurduklarını belirterek, "Bu koridorda oluşacak bilgi birikimiyle, küresel arenada rekabetçi bir teknoloji üssü oluşturmanın peşindeyiz. Ülkemizin üretken gençleri, tüm enerjilerini burada somut projelere dökecek ve kritik teknolojilerin geliştirilmesinde öncü rol oynayacak" dedi. Bakan Varank, TEKNOTEST İzmir’in yapım çalışmalarının sürdüğünü söyleyerek 11 milyon liralık bu yatırımın, 2021’in ilk çeyreğinde hizmete alınacağını açıkladı.

30.05.2020Ekonomi
Koronavirüsün iş hayatına getirdiği değişiklikler neler

Koronavirüsün iş hayatına getirdiği değişiklikler neler?

Salgın sürecinin iş hayatında meydana getirdiği etkilere bağlı olarak işverenler ve çalışanlar için önemli değişiklikler yapıldığını belirten Avukat Emre Kuşkapan, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Torba yasa maddeleri nelerdir Yeni torba yasada neler var

Torba yasa maddeleri nelerdir? Yeni torba yasada neler var?

Torba yasa ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs nedeniyle ekonomide yaşanan olumsuzlukların telafi edilmesi için hazırlanan, 62 madde iken 15 maddelik teklife dönüştürülen ekonomi torba yasa teklifinde hangi maddelerin olduğu araştırılıyor. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülerek kabul edilen kanuna göre ücretsiz izne çıkarılanlara aylık nakit desteği gelirken, işten işçi çıkarmalar 3 aylığına yasaklanıyor. İşte maddeler ile ilgili detaylar…

16.04.2020Ekonomi
Torba yasa Meclisten geçti İşte ekonomi tedbirleri

Torba yasa Meclis'ten geçti! İşte ekonomi tedbirleri

Koronavirüs salgınına yönelik olarak Meclis Genel Kurulu'nda bazı tedbiler yasalaştı. Yeni alınan önlemlerle işten çıkarmalar yasaklandı ve nakit desteklere ilişkin kararlar alındı.

16.04.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanlığında ‘sosyal medya’ zirvesi

Cumhurbaşkanlığı'nda ‘sosyal medya’ zirvesi

TBMM’ye sunulması planlanan torba yasa taslağında yer alan sosyal medyaya ilişkin düzenlemelerle ilgili Cumhurbaşkanlığı’nda geniş kapsamlı toplantı yapıldı. Metinde yer alan ‘özel hayatın gizliliğini ihlal başvurularına 72 saat içinde cevap vermek zorunluluğunun’ 48 saate indirilmesi yönünde tavsiye kararı alındı.

12.04.2020Gündem
Koronavirüs sonrası tatilciler yakın destinasyonlara yönelecek

Koronavirüs sonrası tatilciler yakın destinasyonlara yönelecek

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya, koronavirüsün kontrol altına alınmasının ardından ilk etapta iç pazar ve yakın destinasyonlara yönelik tatil amaçlı seyahatlerde hareketlenme olacağını söyledi.

10.04.2020Seyahat
‘Öncelik kısa çalışma ödeneği olsun’

‘Öncelik kısa çalışma ödeneği olsun’

Torba yasa teklifi taslağıyla getirilmesi planlanan işten çıkarma yasağı düzenlemesi karşısında, işçi ve işveren kesimi temsilcileri önceliğin kısa çalışma ödeneğinde olması gerektiğini belirtiyor.

10.04.2020Ekonomi
KYK borçları silinecek mi KYK öğrenim kredisi borçlarıyla ilgili son durum

KYK borçları silinecek mi? KYK öğrenim kredisi borçlarıyla ilgili son durum

KYK öğrenim kredisi borçlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda KYK borçlarının silineceğine dair iddialar konuşulmuş, borçlular söz konusu iddialar ardından uzun süre atılacak adımları beklemişti. TBMM'ye sunulan 62 maddelik torba yasa taslağında KYK borçlarıyla ilgili maddenin de yer aldığı gündemde. Peki, KYK borçları silinecek mi? İşte KYK öğrenim kredisi borçlarıyla ilgili son durum...

9.04.2020Gündem
Tatilciler koronavirüs sonrası yakın destinasyonlara gidecek

Tatilciler koronavirüs sonrası yakın destinasyonlara gidecek

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya "Koronavirüsün kontrol altına alınmasının ardından ilk etapta iç pazar ve yakın destinasyonlara yönelik tatil amaçlı seyahatlerde hareketlenme olacaktır" dedi.

4.04.2020Ekonomi
Genel Sağlık Sigortası (GSS) nedir Gelir testi işlemini kimler yaptırmalı

Genel Sağlık Sigortası (GSS) nedir? Gelir testi işlemini kimler yaptırmalı?

Genel Sağlık Sigortası (GSS) hakkında detaylar vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. Gelir testinin nasıl yapılması gerektiği ve nasıl uygulandığı da vatandaşlar aradığı cevaplar arasında peki Genel Sağlık Sigortası (GSS) nedir? Gelir testi işlemini kimler yaptırmalı?

3.04.2020Gündem
Ekonomiye korona aşısı

Ekonomiye 'korona' aşısı

Koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntıya düşen piyasalara nefes aldırmaya yönelik düzenlemeler önceki gece ekonomiye ilişkin torba yasayla birlikte Meclis’ten geçti. İlk işaretini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın verdiği sicil affı, karşılıksız çek mahkûmiyetlerinin önlenmesi, kısa çalışma ödeneğinin kapsamının genişletilmesi, en düşük emekli aylığının 1500 liraya çıkarılması ve kirasını ödeyemeyen esnafa, temmuza kadar nefes aldırılması gibi önemli yenilikleri içeren düzenlemeler şöyle:

26.03.2020Ekonomi
İşte torba yasadaki yenilikler İkinci maaş imkanı, kısa çalışma ödeneği yeniliği

İşte torba yasadaki yenilikler! İkinci maaş imkanı, kısa çalışma ödeneği yeniliği

Koronavirüs nedeniyle hükümet tedbileri almaya başladı. TBMM Genel Kurulunda bazı kanunlara ilişkin kararlar alındı.

25.03.2020Ekonomi
Prim gün sayısında düşüş planlanıyor

Prim gün sayısında düşüş planlanıyor

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında kısa çalışma ödeneği devreye alınacak.

20.03.2020Ekonomi
Torba yasa Meclisten geçti Torba yasada neler var

Torba yasa Meclis'ten geçti! Torba yasada neler var?

Ekonomiye ilişkin bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair düzenlemeleri içeren torba yasa Meclis'te kabul edildi. Dövizle BES imkanı, afet yaşanılan yerlerde elektrik, doğal gaz tüketim bedelleri, tahakkuk, tahsilatlarının süresi ve kapsamı belirlenerek 1 yıla kadar ertelenmesi ile dağıtım gibi düzenlemeleri içeren torba yasa Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek. Peki, torba yasa ne zaman çıkacak ve torba yasada neler var?

26.02.2020Gündem
Torba yasada neler var Torba yasa ne zaman çıkacak

Torba yasada neler var? Torba yasa ne zaman çıkacak?

Torba yasa gelişmeleri vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyor. Görüşmeleri süren torba yasa ile birçok konuda değişiklik ye iyileştirme yapılacak. Peki, torba yasada neler var? Torba yasa ne zaman çıkacak?

21.02.2020Gündem
İmar disiplini kökten değişiyor

İmar disiplini kökten değişiyor

AK Parti, kentleşme kurallarını yeni baştan düzenleyen ve imar düzenini kökten değiştiren torba yasa teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.

14.01.2020Ekonomi
Yılın son ‘torba yasa’sı Meclis’te

Yılın son ‘torba yasa’sı Meclis’te

TBMM’ye önceki gece yarısı sunulan yılın son torba yasa teklifiyle, Anayasa Mahkemesi’nce iptal edilen güvenlik soruşturması tekrar yasalaşıyor.

18.12.2019Gündem
Mehmet Sepil: Türk futbolunda esas sorun yapısal

Mehmet Sepil: Türk futbolunda esas sorun yapısal

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, Türk futbolunda yapısal değişiklikler yapılmadan sorunların ortadan kalkmayacağını söyledi.

6.12.2019Futbol
‘Filtreli’ paket oybirliğiyle geçti

‘Filtreli’ paket oybirliğiyle geçti

Kömür santrallarına filtre zorunluluğunu ertelediği için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Meclis’e geri gönderdiği torba yasa, tartışmalı maddenin çıkarılmasının ardından Meclis’te oybirliğiyle kabul edildi.

6.12.2019Ekonomi
Mahir Ünal: Güney sınırındaki sivil ölümler doğrudan NATOyu ilgilendiriyor

Mahir Ünal: Güney sınırındaki sivil ölümler doğrudan NATO'yu ilgilendiriyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Türkiye'nin güney sınırları, NATO'nun da güney sınırları. NATO'nun beşinci maddesine göre bu sınırlara dönük hem silahlı saldırı hem de sivil ölümler doğrudan NATO'yu ilgilendiriyor." dedi.

4.12.2019Gündem
Vetodan memnunuz ama vekiller birden ‘hayır’cı oldu

"Vetodan memnunuz ama vekiller birden ‘hayır’cı oldu"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın termik santral düzenlemesini veto etmesine “İyi polis-kötü polis” benzetmesi yaptı. Kılıçdaroğlu, “Vetodan memnunuz. Merak ettiğim, burada el kaldırıp illa geçsin diyenler birdenbire döndüler. ‘Yaşasın reis, bravo reis’ demeye başladılar” dedi. Kılıçdaroğlu, dün partisinin TBMM grup toplantısında özetle şunları söyledi:

4.12.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Erdoğan veto etmeseydi, AYMye götürecektik

Kılıçdaroğlu: Erdoğan veto etmeseydi, AYM'ye götürecektik

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın termik santrallere filtre takılması zorunluluğunu erteleyen yasayı veto etmesine ilişkin, "Erdoğan bunu veto etti. Edebilir, veto ettiği için memnunuz ve teşekkür ederiz. Erdoğan veto etmeseydi, Anayasa Mahkemesine götürecektik" dedi.

3.12.2019Gündem
Polise ödüle yeni kriterler

Polise ödüle yeni kriterler

TBMM gündemine acil olarak getirilmesi planlanan yeni torba yasa taslağında, Jandarma ve Sahil Güvenlik’in İçişleri Bakanlığı’na bağlanması nedeniyle uyum düzenlemelerinin yanı sıra vatandaşlıktan çıkarmadan, polislere ödül ve terfi düzenlemesine kadar birçok başlık bulunuyor. Düzenlemede vatandaşlıktan çıkarılanların çocuklarının durumuna yönelik maddeler de yer alıyor.

17.11.2019Gündem
Denetimcilerden indirim tepkisi

Denetimcilerden indirim tepkisi

Yapı denetim şirketleri, Tapu Kanunu başta olmak üzere imar ve yapı denetim kanunlarında değişiklik öngören torba yasa taslağına itiraz etti.

6.11.2019Ekonomi
Barış isteyene ‘zorunlu denetim’

Barış isteyene ‘zorunlu denetim’

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’da yaşanan 5.8’lik depremin ardından yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

10.10.2019Ekonomi
ÖTVden yararlandılar Çok ucuza almışlardı, milyon liralara satıyorlar

ÖTV'den yararlandılar! Çok ucuza almışlardı, milyon liralara satıyorlar

Torba yasa ile yurda usulsüz şekilde düşük ÖTV ödenerek sokulan araçlara ilişkin düzenleme yapıldı. Düzenlemeden faydalananlar ise çok ucuza aldıkları arabaları yüksek fiyatlardan satışa sunmaya başladı.

19.08.2019Ekonomi
Son dakika... Enflasyon Raporu açıklandı

Son dakika... Enflasyon Raporu açıklandı

Merkez Bankası 2019 yılına ilişkin Üçüncü Enflasyon Raporu'nu açıkladı. Başkan Murat Uysal ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası enflasyon beklentilerini aşağı yönlü revize etti.

31.07.2019Ekonomi
İş dünyası, şirket borçlarını yapılandıracak yeni kanundan memnun

İş dünyası, şirket borçlarını yapılandıracak yeni kanundan memnun

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "İTO olarak bu adımın; üretimin, istihdamın ve ihracatın damarlarını açma konusunda önemli bir işlev üstleneceğine inanıyoruz" dedi.

21.07.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Uysaldan önemli açıklamalar

Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Uysal'dan önemli açıklamalar

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Sağlıklı ve kapsayıcı bir büyüme fiyat istikrarının sürdürülebilirliğini güçlendirir. Küresel konjonktür ve sermaye akımlarının seyrine göre, rezervlerimizi güçlendirmek için mevcut araçlarımızda revizyona gidebiliriz. Para politikası süreçlerinin tasarımında, makroekonomik göstergelerin tamamını dikkate alan veri odaklı bir yaklaşım ile hareket edeceğiz. Kurumsal şeffaflığımızı artırmaya ve politika iletişimimizi güçlendirmeye yönelik bazı iyileştirme adımlarının üzerinde çalışıyoruz. Enflasyon görünümünü etkileyen bütün faktörleri yakından izleyerek, gerek beklentiler gerekse kendi projeksiyonlarımızı dikkate alan makul bir reel getirinin korunduğu bir çerçeveyi esas alacağız. Mevcut gelişmeler para politikasında hareket için bir manevra alanı oluştuğuna işaret ediyor. Bu çerçevede Para Politikası Kurulu açıklanan bütün verileri analiz ederek, ortak akıl ve istişare çerçevesinde uygun kararı verecektir " açıklamasında bulundu.

15.07.2019Ekonomi
400 milyarlık yapılandırma

400 milyarlık yapılandırma

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu torba yasa teklifini kabul etti. 400 milyar liralık krediye yeniden yapılanma yolu açıldı. 10 yıldan bu yana sinyal alınmayan 70 milyon telefon sistemden silinecek.

13.07.2019Ekonomi
Yeni torba Mecliste

Yeni torba Meclis'te

AK Parti vekillerinin imzasıyla TBMM’ye sunulan teklifle, varlık barışı süresi 6 ay uzuyor, yurtdışı çıkış harcı 15 liradan 50 liraya çıkarılıyor, Merkez Bankası ihtiyat akçesinin bütçeye aktarılması düzenleniyor. Teklifle bankacılara yönelik yeniden yapılandırmalar nedeniyle zimmet suçlaması yapılamayacağı öngörülüyor. Türkiye’de geliştirilip üretilen elektrikli araçlara ise destek geliyor.

9.07.2019Ekonomi
Gündem ekonomi

Gündem ekonomi

Yaz tatiline girmeden önce ekonomide kısa vadede yapılması gerekenleri içeren bir torba yasa teklifinin Meclis’e gelmesi bekleniyor. Kalkınma planı, kıdem tazminatı, ek göstergeyle ilgili çalışmalar ve emeklilik düzenlemesi, bundan sonraki dönemin önemli gündemleri arasında.

25.06.2019Ekonomi
Torba Yasa Resmi Gazetede Hurda indiriminde 15 bin lira ve köprü cezaları iptali yasalaştı

Torba Yasa Resmi Gazete'de! Hurda indiriminde 15 bin lira ve köprü cezaları iptali yasalaştı

Meclis'te görüşülen ve onaylanan Torba Yasa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

12.06.2019Ekonomi
Sıfır otomobil almak isteyenler dikkat Ucuzlaması bekleniyor

Sıfır otomobil almak isteyenler dikkat! Ucuzlaması bekleniyor

AK Parti’nin torba yasa teklifi ile birlikte hurda teşviki tavanı 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılması planlanıyor. Bunun gerçekleşmesi halinde 5 bin lira ekstradan indirimle otomobil sahibi olunabilecek.

19.05.2019Ekonomi
3600 ek göstergede yeni gelişme var mı En son ek gösterge haberleri

3600 ek göstergede yeni gelişme var mı? En son ek gösterge haberleri

Yüz binlerce memurun geçtiğimiz yılın son döneminden bu yana yakından takip ettiği 3600 ek gösterge konusunda, yeni gelişme olup olmadığı memurlar tarafından araştırılıyor. Konuya dair siyasiler geçtiğimiz haftalarda açıklamalarda bulunmuştu. Peki, 3600 ek göstergede yeni gelişme var mı?

9.03.2019Gündem
Herkesi ilgilendiriyor Torba yasa teklifleri kabul edildi

Herkesi ilgilendiriyor! Torba yasa teklifleri kabul edildi

Ekonomide düzenlemeler içeren torba teklif komisyonda kabul edildi. Ekonomiden eğitime kadar birçok alanda değişikliğe gidilecek.

20.02.2019Ekonomi
3600 ek gösterge hakkında son durum ne İşte gündemden son gelişmeler

3600 ek gösterge hakkında son durum ne? İşte gündemden son gelişmeler

3600 ek gösterge yasası hakkında son gelişmeler vatandaşların sorguladığı ve merak ettiği konular arasında yer almaya devam ediyor. 1.6 milyon memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi ile beraber hem emekli maaşları hem de memur maaşları ve emekli ikramiyelerinde artışlar olacak. Peki, 3600 ek gösterge yasası ne zaman yürürlüğe girecek? İşte gündemden son gelişmeler.

19.02.2019Gündem
MHP istedi, AK Parti ayrı teklif olarak Meclise sundu

MHP istedi, AK Parti ayrı teklif olarak Meclis'e sundu!

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin adı, 'Alparslan Türkeş' olarak değiştiriliyor. AK Parti'nin hazırladığı torba yasa teklifinin içine konulan düzenleme, MHP'nin isteğiyle torbadan çıkarıldı, ayrı teklif olarak Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

19.02.2019Gündem
En son 3600 ek gösterge gelişmeleri | 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak

En son 3600 ek gösterge gelişmeleri | 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

Bir süredir kamuoyunun gündemini meşgul eden ve belli memur branşlarının beklentide olduğu ek gösterge artışına dair gelişmeler özellikle polis, öğretmen ve din görevlisi olarak görev alan memurlar tarafından merakla araştırılıyor. Konuya dair son olarak AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıklamalarda bulundu. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

16.02.2019Gündem
Son dakika... 3600 ek gösterge bekleyenler için önemli gelişme

Son dakika... 3600 ek gösterge bekleyenler için önemli gelişme

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, '3600 ek gösterge talebi takvim uygun olursa seçimden önce çıkarılacak. Meclis kapanmadan torba yasa teklifi gündeme gelebilir" dedi.

13.02.2019Ekonomi
Türkiyede otel doluluğu 2018de yüzde 66,2 oldu

Türkiye'de otel doluluğu 2018'de yüzde 66,2 oldu

TÜROB Başkanı Timur Bayındır: "Doluluk oranlarındaki artışlar yüzde 20'leri bulurken, oda fiyatlarındaki artışlar yüzde 10'larda kaldı. 2019 beklentilerimiz oldukça olumlu. Hem doluluklarda hem ortalama oda fiyatlarımızda yüzde 10-12'lerde artış bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

31.01.2019Ekonomi
Ev erkeğine de e-ticaret desteği

Ev erkeğine de e-ticaret desteği

Meclis’in yoğun mesaisi evlerinde ürettikleri ürünleri internet ve benzeri elektronik ortamlarda satanlara yaradı. Evlerde üretilen ürünlerin internetten satışından kaynaklanacak gelirlerin 30 bin lirası vergiden istisna olacak. Düzenleme yalnızca ev hanımlarını değil ev erkeklerini de kapsayacak.

19.01.2019Ekonomi
Yeni torba devrede

Yeni torba devrede!

Kira zamlarının tüketici enflasyonuna göre ayarlanmasından, en düşük emekli maaşının 1000 liraya çıkarılmasına kadar birçok kritik düzenlemeyi içeren torba yasa teklifi Meclis’te kabul edildi. Yasayla işsizlik sigortası maaşından yararlanmak için de son 120 gün prim ödeyerek sürekli çalışma şartını da kaldırıldı. İşte torba yasa ile gelen yenilikler:

18.01.2019Ekonomi
Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor Kabul edildi

Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

17.01.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Turizm’de buruk bayram

Geçmiş yıllarda bayram tatili dönemlerini iple çeken, rekorları beğenmeyen turizm sektörü bu yıl ilk önemli bayram tatili dönemini sessiz sedasız geride bırakarak umutlarını bayram sonrasına taşıdı.

1.06.2020

Gurbetçiye dövizle özel emeklilik

Meclis gündeminde olan ve bazı kanunlarda değişiklik öngören Torba Yasa ile Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES) de yeni düzenleme yapılacak.

24.02.2020

Hebapark

VERGİLERİMİZDEN harcanan paraya mı, yutulan canım ormana mı, gündemde kapladığı yere mi, yargının harcadığı mesaiye mi acırsınız bilemem...

13.02.2020

Yargı reformu sonbahara ertelendi, Cumhuriyetçiler cezaevinde kaldı

YENİ yargı reformu paketi uzun zamana yayılan bir danışma ve hazırlık döneminin ardından son şeklini aldı ve 30 Mayıs tarihinde Beştepe’deki Kongre ve Kültür Merkezi’nde kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kuvvetli bir taahhütle Türk kamuoyuna açıklandı.

10.07.2019