EKSTRA
MENÜ

Ticaret Hacmi

Ticaret Hacmi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ticaret Hacmi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.278 Ticaret Hacmi haberi bulunmuştur.

Ticaret Hacmi Haberleri

Son dakika... Dış ticaret verileri açıklandı

Son dakika... Dış ticaret verileri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Eylül ayında dış ticaret açığı 4.83 milyar dolar olarak gerçekleşti.

30.10.2020Ekonomi
‘Sanal Ticaret’le milyonlarca dolarlık anlaşma

‘Sanal Ticaret’le milyonlarca dolarlık anlaşma

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), koronavirüs pandemisinin ihracattaki etkilerini azaltmak amacıyla mayıs ayında başladığı ‘Sanal Ticaret Heyeti’ programlarının 12’ncisini Filipinler’e gerçekleştirdi. TİM Başkanı İsmail Gülle, “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz sanal heyetlere 205 ihracatçı firmamız katılım sağladı. 1600’e yakın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Bu görüşmelerde milyonlarca dolarlık sözleşmelere imza atıldı” dedi.

29.10.2020Ekonomi
Fransa’da boykot rahatsızlığı

Fransa’da boykot rahatsızlığı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, İslam karşıtı çıkışları ve “Hz. Muhammed karikatürlerinden vazgeçmeyecekleri” mesajında ısrarından sonra gündeme gelen Fransız ürünlerine boykot çağrısı Avrupa Birliği Komisyonu’nun da gündemine geldi. Diğer ülkelerden ziyade Ankara’nın boykot çağrısı yankı uyandırırken Brüksel, Türkiye ile AB arasındaki anlaşmaların malların serbest dolaşımını öngördüğünü hatırlattı.

28.10.2020Dünya
Türkiyenin Moldovaya ihracatta hedefi 600 milyon dolar

Türkiye'nin Moldova'ya ihracatta hedefi 600 milyon dolar

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yurtdışı Yatırımlar Konseyi Üyesi Selman Özgün, Türkiye ile Moldova arasındaki ekonomik ilişkilerin her geçen gün geliştiğini belirterek, "Türkiye ile Moldova arasındaki ticaret hacmi 560 milyon dolar. Bu ülkeye ihracatımız 322 milyon dolar. Hedefimiz, 2023'te ikili ticaret hacmini 1 milyar dolara, ihracatımızı yaklaşık 2 kat artışla 600 milyon dolara çıkarmak." dedi.

27.10.2020Ekonomi

Antalya Serbest Bölgesi ticaret hacmi pandemiye rağmen arttı... Ticaret ve istihdamda rekora koşuyor

Yat ve medikal sektörü ile dünyanın gözde serbest bölgeleri arasında yer alan Antalya Serbest Bölgesi’nde, pandemiye rağmen hem ticaret hacminde hem de istihdamda artış yaşandı. Antalya Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses, bölgeden 9 aylık dönemde 612 milyon dolarlık ticaret hacmi gerçekleştirildiğini açıkladı.

23.10.2020Ekonomi
Türkiyenin Kenya ile ticareti 235 milyon dolara yükseldi

Türkiye'nin Kenya ile ticareti 235 milyon dolara yükseldi

Türkiye'nin Nairobi Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu, Doğu Afrika ülkelerinden Kenya ile ticaret hacminin 2019'da 235 milyon dolara yükseldiğini bildirdi.

22.10.2020Ekonomi
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında

Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Ruanda İş Konseyi Başkanı Erhan Barutoğlu, Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacminin 26 milyar dolar civarında olduğunu belirterek, "Son yıllarda Türk dizilerinin Afrika'ya girmesi, büyükelçiliklerin ve ticaret müşavirliklerinin açılması, 42 ülkede ikili ilişkiler için yoğun çalışmalar yapılması sayesinde Afrika'da Türkiye'ye sıcaklık ve merak duyulmaya başlandı." dedi.

20.10.2020Ekonomi
KOBİlerin yarıya yakını dijital satış kanallarını kullanmıyor

KOBİ'lerin yarıya yakını dijital satış kanallarını kullanmıyor

Dijital Dönüşüm Merkezi(DDM), 149 KOBİ'nin yol haritasını çıkardı. 18 aylık programa katılan KOBİ'lerin ilerleme süreçleri ve beklentilerine yönelik DDM 2019 dönemi faaliyetleri sonuç raporu da yayımlandı.

20.10.2020Teknoloji
Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİnin yol haritasını çıkardı

Dijital Dönüşüm Merkezi, 149 KOBİ'nin yol haritasını çıkardı

KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğuna rehberlik etmek üzere faaliyet gösteren Dijital Dönüşüm Merkezi (DDM), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) yürütücülüğünde gerçekleştirdiği 18 aylık ilk dönem programı kapsamında 149 KOBİ'ye ulaştı.

19.10.2020Ekonomi
Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası büyümeye devam ediyor

Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası büyümeye devam ediyor

Merkezi ABD'de bulunan Türk Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin ABD ile olan ihracatını artırmak ve Türkiye'nin ticari hedeflerine katkı sağlamak amacıyla büyümeyi sürdürüyor.

16.10.2020Ekonomi
Brexit sonrası İngiltere ile ticarette yeni dönem

Brexit sonrası İngiltere ile ticarette yeni dönem

Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında Brexit sonrasında İngiltere'yle ticari ve ekonomik ilişkilere yeni bir dinamizm ve boyut kazandırmak amacıyla yeni bir Tercihli Ticaret Sistemi oluşturulması hedefleniyor.

8.10.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: E-ticareti kullanan firma sayısı 300 bine ulaşmış durumda

Bakan Pekcan: E-ticareti kullanan firma sayısı 300 bine ulaşmış durumda

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık olarak e-ticarette güvenli ticaret için ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Mart ayında faaliyete aldığımız bu e-ticaret platformumuzu kullanan firma sayısı 300 bine ulaşmış durumda" dedi.

7.10.2020Ekonomi
Son dakika... İhracat rakamları açıklandı

Son dakika... İhracat rakamları açıklandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, eylül ayında ihracatın yüzde 48.8 oranında artışla 16.13 milyar dolar olarak gerçekleştiğini duyurdu.

2.10.2020Ekonomi
Suudiler zorluk çıkarıyor

Suudiler zorluk çıkarıyor

Suudi Arabistan’ın Türk ürünlerine yönelik ambargo uyguladığına yönelik iddiaların ardından Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Nail Olpak, açıklama yaptı. Olpak “Suudi Arabistan ile gelişen yeni süreçte üyelerimizden de aldığımız bilgiler doğrultusunda, 1 Ekim itibarıyla Türk ürünlerine ambargo getirildiği söylentileri var. Ancak ne firmalarımızdan ne de Suudi devlet makamlarından henüz resmi ve net bir açıklama bulunmuyor” dedi.

2.10.2020Ekonomi
Libyalı 200 iş adamı ve bürokrattan Türkiyeye ekonomi çıkarması

Libyalı 200 iş adamı ve bürokrattan Türkiye'ye ekonomi çıkarması

Libya'nın ekonomi alanında önde gelen 200 kamu ve sivil toplum kuruluşu ile özel şirketlerinin liderleri iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin eski hacmine dönmesi için Türkiye'ye geliyor.

1.10.2020Ekonomi
Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde hedef 50 milyar dolar

Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacminde hedef 50 milyar dolar

Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Almanya’nın Türkiye’nin Avrupa’daki en önemli ticaret ortağı olduğunu belirterek, “Almanya ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini öncelikle 40 milyar, devamında ise 50 milyar dolara ulaştırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

1.10.2020Ekonomi
Son dakika... Dış ticaret verileri açıklandı

Son dakika... Dış ticaret verileri açıklandı

Ağustos ayında dış ticaret açığı 6,25 milyar dolar olurken,  ihracat 12,46 milyar dolar. ithalat 18,74 milyar dolar oldu.

30.09.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik görüşme

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme

Alınan son dakika haberine göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

28.09.2020Dünya
ABD Ticaret Bakanı Ross: ABD, Türkiye ile daha fazla ticari fırsat yakalamaya kararlı

ABD Ticaret Bakanı Ross: "ABD, Türkiye ile daha fazla ticari fırsat yakalamaya kararlı"

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD'nin Türkiye'ye gerçekleştirdiği sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatının iki ülkenin 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşmasında "kilit rol" oynayabileceğini ifade etti.

22.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Bakan Pekcandan ABD ile ticaret açıklaması

Son dakika haberi: Bakan Pekcan'dan ABD ile ticaret açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD ve Türkiye arasındaki mevcut ekonomik ilişkilerin potansiyeli yansıtmadığını belirterek, "100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine doğru hızla ilerlememiz gerektiğine inanıyorum. Buna ulaşmak için iki ülke iş dünyasının istekliliği ve katkıları kritik rol oynayacaktır." dedi.

22.09.2020Ekonomi
TOBB Türkiye E-ticaret Meclisi Başkanı Ozan Acar: ‘Eşitsizliğin panzehiri e-ticaret’

TOBB Türkiye E-ticaret Meclisi Başkanı Ozan Acar: ‘Eşitsizliğin panzehiri e-ticaret’

E-ticaretin gelişmesi için kurulan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye E-ticaret Meclisi’nin başkanlığına, Trendyol İcra Kurulu üyesi Ozan Acar getirildi. Ozan Acar ile Türkiye’de e-ticaret sektörünü, pandemiden e-ticaret’in nasıl etkilendiğini, yarattığı istihdamı konuştuk. Acar, “Türkiye’deki toplam e-ticaret 2020’nin ilk altı ayında, 2019’a kıyasla yüzde 64 artarak 91.7 milyar TL’ye ulaştı” dedi. Tedarikçiler de eklenirse e-ticaretin yarattığı istihdamın milyonlarla ifade edilebileceğini söyleyen Acar, “E-ticareti, cinsiyet eşitsizliği sorununun panzehiri olarak görüyorum” şeklinde konuştu.

20.09.2020Ekonomi
Aliyevden ortak tatbikat açıklaması: Ermenistan yönetimi korkuyor

Aliyev'den ortak tatbikat açıklaması: 'Ermenistan yönetimi korkuyor'

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye ve Azerbaycan'ın ortak askeri tatbikatlarının Ermenistan yönetimini korkuttuğunu söyledi.

19.09.2020Dünya
Katar, şirketlerinin Türkiyeye ihracatının artması için program başlattı

Katar, şirketlerinin Türkiye'ye ihracatının artması için program başlattı

Katar Kalkınma Bankası, Katarlı şirketlerin Türkiye'ye ihracatı artırması için yeni bir ekonomik program başlattı.

14.09.2020Ekonomi
Trüf için yatırım daveti

Trüf için yatırım daveti

Tarım ve Orman Bakanlığı, dünyanın en pahalı mantarları arasında bulunan "trüf"ün üretimini artırmak amacıyla yatırımcılara davette bulundu. Bakanlık tarafından trüf mantarı bahçe yatırımlarının artırılması amacıyla hazırlanan rehberde, bu alandaki yatırımın ekonomik olarak karlı olacağı vurgulandı.

12.09.2020Ekonomi
Şirketlere otoparktan teslimat yaptırdı

Şirketlere otoparktan teslimat yaptırdı

Pandemi döneminde 5 milyon dolarlık yatırım alan Akinon Kurucu Ortağı ve CEO’su Tolga Tatari, "Perakende sektörü için en büyük hata her şeyin eskisi gibi olacağını düşünmek olur Markalar için e-ticaret ana satış kanalı olacak" açıklamasında bulundu.

12.09.2020Ekonomi
İranın dış ticaret hacmi Kovid-19 etkisiyle yüzde 31 düştü

İran'ın dış ticaret hacmi Kovid-19 etkisiyle yüzde 31 düştü

Geçen yıl nisan-ağustos döneminde 35,6 milyar dolar olan İran'ın dış ticaret hacmi, bu yıl pandeminin etkili olduğu söz konusu 5 aylık süreçte 24,6 milyar dolara indi.

11.09.2020Ekonomi
Süs bitkiciliğinde Türkiye’nin uluslararası kapısı

Süs bitkiciliğinde Türkiye’nin uluslararası kapısı

Sakarya’nın sahip olduğu tarımsal potansiyel ve verimli topraklar ile süs bitkiciliği sektöründe üretime oldukça uygun bir şehir olduğunu söyleyen Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Marmara Bölgesi’nin incisi Sakaryamız, süs bitkiciliği ve peyzaj sektöründe Türkiye’nin uluslararası kapısı haline geldi” dedi.

11.09.2020Ekonomi
İkinci el kirlilik

İkinci el kirlilik

Virüs korkusuyla toplu taşımadan uzaklaşan Avrupalı tüketici soluğu ikinci elde aldı. Bu da ulaşım kaynaklı kirliliğin azaltılması çabalarını olumsuz etkiliyor. İspanya’da 20 yaşından büyük araçların satışları yüzde 31 arttı. Türkiye’de de ÖTV baremi değişimiyle ikinci ele yönelim artıyor.

7.09.2020Ekonomi
Son dakika... İhracat rakamları açıklandı

Son dakika... İhracat rakamları açıklandı

Ticaret Bakanlığı verilerine göre Ağustos'ta ÖTS'ye göre dış ticaret açığı 6 milyar 418 milyon dolar oldu. İthalat yüzde 20.57 oranında artarken, ihracat yüzde 5.93 oranında geriledi.

2.09.2020Ekonomi
Son dakika... Dış ticaret verisi açıklandı

Son dakika... Dış ticaret verisi açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Temmuz ayında genel ticaret sistemine göre ihracat yüzde 5,8, ithalat yüzde 7,9 azaldı.

31.08.2020Ekonomi
Türkiye’de koronavirüsün e-ticarete etkisi

Türkiye’de koronavirüsün e-ticarete etkisi

Koronavirüs salgını, tüm sektörlerde dijitalleşmeyi zorunlu hale getirdi. Ticaret Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre, 2019’un ilk 6 aylık dönemine kıyasla e-ticaret hacminde önemli bir sıçrama yaşandı.

24.08.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı 91.7 milyar liralık e-ticaret hacmine ulaşıldı

Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı! 91.7 milyar liralık e-ticaret hacmine ulaşıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "2020 yılı ilk 6 ay itibarıyla ülkemizde e-ticaret hacmi 91,7 milyar TL olarak gerçekleşmiştir" dedi.

20.08.2020Ekonomi
Çiftçiye verilen destekler tarımsal hasılaya zirve yaptırdı

Çiftçiye verilen destekler tarımsal hasılaya zirve yaptırdı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Son 2 yılda tarımsal hasılamızı yüzde 45 artışla 275 milyar liraya çıkardık. Bugün tarımsal hasılada Avrupa'da birinci, dünyada da ilk 10 içerisindeyiz. Bu vesileyle başta çiftçilerimiz olmak üzere bütün çiftçilerimizin eline, emeğine sağlık" dedi.

19.08.2020Ekonomi
Yeni normalde de bayram alışverişini internetten yaptık

Yeni normalde de bayram alışverişini internetten yaptık

Bayram öncesi alışverişini pandeminin de etkisiyle artan oranlarda internete taşıyan tüketiciler, derin dondurucu, kıyma makinesi, buzdolabının yanı sıra, çikolata, kahve buzdolabı poşeti gibi günlük ihtiyaçlarını da onlinedan almayı tercih etti.

2.08.2020Teknoloji
ABD ile ticarette hedef Çin’den doğacak boşluğu doldurmak... 200 milyar dolarlık fırsat

ABD ile ticarette hedef Çin’den doğacak boşluğu doldurmak... 200 milyar dolarlık fırsat

Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ABD ile ekonomik ilişkileri güçlendirmek için Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde yeni bir çalışma başlattı.

30.07.2020Ekonomi
Uluslararası züccaciye sektörü İstanbulda buluşacak

Uluslararası züccaciye sektörü İstanbul'da buluşacak

Alanında dünyanın en büyük üçüncü etkinliği olan Uluslararası Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, 10-13 Eylül'de tüm dünyadan binlerce alıcıyı İstanbul'da ağırlayacak.

27.07.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ikinci yılında önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Kimsenin hakkına göz dikmeyen ama kendi hakkını da söke söke alan bir ülke olarak hareket etmeye devam edeceğiz'' dedi. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Son zamanlardaki bazı gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı. ''Biz ne sismik araştırma gemilerimizle, ne sondaj gemilerimizle birilerinin iznine tabi değiliz'' diyen Erdoğan, ''Biz uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa Doğu Akdeniz’de haklarımız neyse bu çerçeve içinde bu adımlarımızı attık. Bundan soran da bu adımlarımızı atmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. Erdoğan konuşmasında ayrıca ''2019 yılında elektriğimizin yüzde 62'sini yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettik. Yani enerjide de artık Türkiye muhtaç olmaktan çıkmıştır ve çıkıyor'' sözlerine de yer verdi.

21.07.2020Gündem
Türkiyenin İngiltere ile yapacağı STA ticarete ivme kazandıracak

Türkiye'nin İngiltere ile yapacağı STA ticarete ivme kazandıracak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-İngiltere İş Konseyi Başkanı Osman Okyay, "Birleşik Krallık'ın AB ile imzalamasını beklediğimiz anlaşmaya eş zamanlı bir serbest ticaret anlaşmasının (STA) ülkemizle de imzalanarak yürürlüğe girmesi ve Birleşik Krallık ile ticaretimizin kesintiye uğramadan devam etmesi, üçüncü ülkelere karşı rekabet gücümüzün korunması ve 20 milyar dolar ticaret hacmi hedefine ulaşabilmemiz için hayati önem taşıyor." dedi

5.07.2020Ekonomi
İhracatta haziran sevinci

İhracatta haziran sevinci

Haziran ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.8 artarak 13 milyar 469 milyon dolara çıktı. İhracat, mayıs ayına göre de yüzde 35 yükseldi. İthalat yıllık bazda yüzde 30 artışla 16.3 milyar dolara ulaştı. Yılın ilk 6 ayında ise ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15.06 düşüşle 75 milyar 55 milyon dolar oldu.

3.07.2020Ekonomi
E-ticarete canlı yayın dopingi

E-ticarete canlı yayın dopingi

Küresel salgın döneminde e-ticaret, canlı yayınlar sayesinde giderek yükselen bir ivme yakaladı. Evden alışverişi hareketlendiren canlı yayınlar için sadece ünlülerle değil çiftçilerle dahi içerik iş birliği yapılıyor.

1.07.2020Teknoloji
Bakan Pekcan, Macar girişimcileri Türkiye’de yatırıma davet etti

Bakan Pekcan, Macar girişimcileri Türkiye’de yatırıma davet etti

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile yaptığı görüşmede, Türkiye ile Macaristan arasında büyük bir iş birliği ve yatırım fırsatları olduğuna dikkati çekerek, Macar girişimcileri Türkiye’de yatırıma davet etti.

30.06.2020Ekonomi
Güneydoğuda e-ticaret eğitimleriyle e-ihracata katkı hedefleniyor

Güneydoğu'da e-ticaret eğitimleriyle "e-ihracata" katkı hedefleniyor

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Dicle Kalkınma Ajansı iş birliğinde bölgede faaliyet gösteren işletmelere yönelik düzenlenen "E-Ticaret Uzmanlık Eğitimi" ile girişimcilerin e-ihracata katkı sunması hedefleniyor.

29.06.2020Ekonomi
Doğu Avrupa’da yeni fırsatlar kapıda

Doğu Avrupa’da yeni fırsatlar kapıda

Dış ticaret hacmi dikkate alındığında Doğu Avrupa ülkeleri Bulgaristan ve Romanya, Türkiye'nin en önemli ilk 20 ticaret ortağı arasında yer alıyor.

29.06.2020Ekonomi
Türkiyede e-ticaret hacmi 136 milyar lirayı buldu

Türkiye'de e-ticaret hacmi 136 milyar lirayı buldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'de elektronik ticaret (e-ticaret) hacminin 2019 yılı itibarıyla 136 milyar lira olarak gerçekleştiğini belirterek, "Bu senenin ilk 5 ayında, özellikle de Kovid-19 salgını sürecinde e-ticaret hacmi, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 48 artışla 63,3 milyar lira olarak gerçekleşti." dedi.

26.06.2020Teknoloji
Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi nedir Ne işe yarayacak

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi nedir? Ne işe yarayacak?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bakanlık olarak Türkiye'de elektronik ticaretle (e-ticaret) ilgili etkin politikalar geliştirebilmek, sektördeki tüm paydaşları bilgilendirmek ve kamuoyunu sektörle ilgili bilinçlendirmek adına Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi'ni (ETBİS), Elektronik Ticaret Bilgi Platformu'nu ve güven damgasını hayata geçirdiklerini bildirdi.

24.06.2020Teknoloji
Bakan Pekcan: 2019da e-ticaret hacmi 136 milyar lira oldu

Bakan Pekcan: 2019'da e-ticaret hacmi 136 milyar lira oldu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Açıklayacağımız e-ticaret verileri bundan sonra sektörle ilgili yapılabilecek tüm analizlerde temel kaynak olacak. 2019 yılı itibarıyla ülkemizde e-ticaret hacmi 136 milyar lira olurken, bunun yüzde 85'i yurt içi harcamalardan gerçekleşti." dedi.

24.06.2020Ekonomi
Koronada her gün yeni rekor

Koronada her gün yeni rekor

DSÖ ‘salgının etkisi onlarca yıl sürebilir’ dedi. Suudi Arabistan ise bu yıl yurtdışından hacı kabul etmeyeceğini duyurdu.

23.06.2020Dünya
Fuat Oktaydan kritik Libya açıklaması

Fuat Oktay'dan kritik Libya açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye ile ABD’nin Libya konusundaki iş birliğini derinleştirdiğini ve bunun pozitif fark yaratabileceğini söyledi.

19.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

OSB’lere gidince moralim düzeliyor

İZMİR’in organize sanayi bölgelerini fırsatım oldukça geziyorum. Ve gerçekten mutlu oluyorum.

8.10.2020

2025 trafiğini hayal edebilen var mı?

Günümüzün en büyük sorunlarının başında şehirlerdeki trafik geliyor.

24.09.2020