EKSTRA
MENÜ

Tarım Şurası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 246 haberi bulunmuştur.

Tarım Şurası Haberleri

Bakan Pakdemirli: Çiftçi kooperatifle ürünleri pazarlayacak

Bakan Pakdemirli: Çiftçi kooperatifle ürünleri pazarlayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarımsal desteklerde alternatif bir yol olarak ortaya koyacağımız modelle, çiftçimiz üyesi olduğu kooperatifle sözleşme yapacak. Kooperatif, hasat vadeli sıfır faizle girdi temin edecek, ürünleri pazarlayacak" dedi.

21.11.2019Ekonomi
Tarım Orman Şurasında dikkat çeken kare Tek tek not aldı...

Tarım Orman Şurası'nda dikkat çeken kare! Tek tek not aldı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 3. Türkiye Tarım Orman Şurası'nda konuştu. Erdoğan şurada yaptığı konuşmasında '2020 yılına ait bazı müjdelerimizi paylaşmak istiyorum' diyerek önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında "Küçükbaş sürü büyütme projesi kapsamında sürüye katılan hayvan başına ilave 100 lira destek vereceğiz. Miras mevzuatını geliştirerek tarım arazilerinin bölünmesi sorununa kalıcı çözüm getireceğiz. Besilik hayvan için kasım ayı ile beraber yeni ithalat müracaatı almıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şurada katılımcılarla sohbet edip bazı notlar aldığı görüldü.

21.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarım Orman Şurası sonuç bildirgesini açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarım Orman Şurası sonuç bildirgesini açıklayacak

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca, tarım ve orman sektörünü daha ileriye taşımak amacıyla gerçekleştirilen Tarım Orman Şurası sonuç bildirgesinin yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı bildirildi.

20.11.2019Gündem
Bakan Pakdemirliden zehirli balon balığı açıklaması: Zehir saçmayacak ilaç olacak

Bakan Pakdemirli'den zehirli balon balığı açıklaması: Zehir saçmayacak ilaç olacak

Tarım ve Orman Bakan Bekir Pakdemirli, "Balon balığı için Kanada’da kanser ilacı yapımına dair talebi söz konusu. 5 bin tona kadar bir talep var. Balon balığı zehir saçmayacak balon balığı ilaç olacak diyoruz" dedi.

18.11.2019Gündem
Tarım ve Orman Şurasında çeyrek asırlık zirve

Tarım ve Orman Şurası'nda "çeyrek asırlık" zirve

Tarım ve Orman Bakanlığınca, başta sektör temsilcileri ve STK'ler olmak üzere toplumun her kesiminin değerlendirmesi alınarak koordine edilen, tarım ve ormana dair 25 yıllık yol haritasının belirleneceği 3. Tarım ve Orman Şurası yarın başlayacak.

17.11.2019Ekonomi
Tarımsal desteğe 2020de 22 milyar lira ayrıldı

Tarımsal desteğe 2020'de 22 milyar lira ayrıldı

İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Tarımsal destekler için gelecek yılın bütçesinde ayrılan tutarın artırıldığına dikkati çekerken bu destekler konusunda hükümetin de hassas davranacağını kaydetti.

14.11.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: 10 yer altı barajı planlıyoruz

Bakan Pakdemirli açıkladı: 10 yer altı barajı planlıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2023 yılında teknik ve ekonomik olarak sulanabilir 8,5 milyon hektar arazide modern sulama şebekelerinin oranını yüzde 31'e çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

14.11.2019Ekonomi
Tarım desteği 22 milyara çıkıyor

Tarım desteği 22 milyara çıkıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Tarımsal destekleri 2020 yılında yüzde 36.7 ile en yüksek artışla 22 milyar liraya çıkarıyoruz.

14.11.2019Ekonomi
Tarıma bütçeden yüzde 54.5 pay ayrıldı

Tarıma bütçeden yüzde 54.5 pay ayrıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarımsal destekleri 2020 yılında en yüksek artışla 22 milyar liraya çıkarıyoruz. Bakanlığımız 2020 bütçesinin yüzde 54,5'ini tarımsal desteklere ayırdık" dedi.

13.11.2019Ekonomi
2611 yabancı 1 yılda Türk vatandaşı oldu

2611 yabancı 1 yılda Türk vatandaşı oldu

Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin değiştirilmesinden bu yana geçen bir yıllık sürede ABD'den Rusya'ya, Kanada'dan Dominik Cumhuriyeti'ne, Brezilya'dan Komorlar Birliği'ne kadar çok sayıda ülkeden 2 bin 611 yabancı yatırımcı, Türk vatandaşı olurken, aileleriyle birlikte Türk vatandaşı olan yabancı yatırımcıların sayısı 9 bin 962'ye ulaştı. Söz konusu dönemde yapılan başvuruların sayısı ise 3 bin 859'a yükseldi.

26.09.2019Ekonomi
Hükümlülerin ağaçlandırmada çalıştırılması protokolü

Hükümlülerin ağaçlandırmada çalıştırılması protokolü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ağustos 2019 itibarıyla 52 bin 47 yükümlü ile 5 bin 432 hektar alanda, 1 milyon 160 bin adet fidan dikimi, 2 milyon 466 bin adet fidanın bakımı yapıldı. Fidan dikimleri yükümlülerimizde ve hükümlülerimizde ciddi olumlu etki yaratıyor" açıklamasında bulundu.

25.09.2019Ekonomi
Tarım ve Orman Şurası için beyin fırtınası

Tarım ve Orman Şurası için beyin fırtınası

Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda ekim ayında düzenlenecek 3'üncü Tarım ve Orman Şurası için oluşturulan 21 çalışma grubu belge hazırlama sürecinde sona yaklaştı. Şura kapsamında oluşturulan "Görüşünü Bildir" platformu ile yaklaşık 15 bin kişinin değerlendirmeleri alınırken, sivil toplum kuruluşları da görüş ve önerileriyle "beyin fırtınası"na katkı sağlıyor.

22.09.2019Ekonomi
Tarım ve Orman Şurası için 10 bine yakın görüş iletildi

Tarım ve Orman Şurası için 10 bine yakın görüş iletildi

Tarım ve Orman Şurası'nın tanıtımının yapıldığı 17 Temmuz'dan bu yana bakanlık internet sayfasında yer alan "Görüşünü Bildir" platformuna 9 bin 324 kişi görüş ve önerilerini iletti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, mesaj iletenler arasında Danimarka'da yaşayan ve Türkiye'ye kesin dönüş yaparak şuraya katılmak istediğini belirten Muhammed Güzel'i şura için Ankara'ya davet edecek.

11.09.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden tarım fikri çağrısı

Bakan Pakdemirli'den 'tarım fikri' çağrısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Şurası'nda önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, şura vasıtasıyla önümüzdeki 25 yılın yol haritasının belirleneceğini belirtti.

17.07.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75’inci Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye İttifakı açıklamasıyla ilgili olarak, “Bazıları hemen Türkiye İttifakı ifademizi Cumhur İttifakı alternatifi gibi göstererek fitne çıkartmaya çalıştı” dedi.

2.05.2019Ekonomi
100 milyon hayvan hedefi için desteğe ihtiyacımız var

"100 milyon hayvan hedefi için desteğe ihtiyacımız var"

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik, "Islah birlikleri yokken küçükbaş hayvan sayısı 30 milyonlara kadar düşmüştü. Bugün birlikler sayesinde ve hükümetimizin de birlikleri sahiplenmesiyle 47 milyon hayvan sayısından bahsedilmekte. Bu durum bizim için çok memnuniyet verici. 4 yıl içinde küçükbaş hayvan sayısının en az 100 milyona çıkarılması hedefimiz var. Bu hedefe ulaşabilmemiz için can suyuna ihtiyacımız var, bunu da heyecanla bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

29.04.2019Ekonomi
Küçükbaş hayvanda 100 milyon hedefi

Küçükbaş hayvanda 100 milyon hedefi

"Tarımda Milli Birlik Projesi" kapsamında düzenlenecek Hayvancılık Şurası'nda küçükbaş hayvan sayısının 4 yıl içinde 47 milyondan 100 milyona çıkarılması için atılması gereken adımlar ele alınacak.

28.04.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Tarihimizde böyle bir şey görülmedi

Hisarcıklıoğlu: Tarihimizde böyle bir şey görülmedi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Tarihimizde böyle bir şey görülmedi. İlk 3 ay boyunca yeni işe alacağımız kardeşlerimizin maaşı, sigortası, primi hepsi devletten. 3 ayın sonrası 9 ay boyunca işveren sadece ücreti ödüyor, üzerinde vergi yükü tamamen devletten" dedi.

28.03.2019Ekonomi
Son dakika... TÜSİAD YİK Başkanından önemli mesajlar

Son dakika... TÜSİAD YİK Başkanı'ndan önemli mesajlar

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan: “İthalata bağımlı hale gelmemek için tarımsal üretimi artırmak zorundayız. Tarımı ihmal eden ülkeler geleceklerini tehlikeye atar. Biz ihmal etmeyelim. Merkezi karar alma ve uygulamanın eskisine oranla çok kuvvetli bir hale geldiği yeni Cumhurbaşkanlığı modelinde, sistemin düzgün çalışması, merkezde keskin bir güçler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı olduğu kadar, yerelliğin dikkate alınmasına bağlı" açıklamasında bulundu.

20.02.2019Ekonomi
75 yaşında hayalimdeki dağa çıktım

75 yaşında hayalimdeki dağa çıktım

Yeryüzünde mutlaka görmek istediğim dağları yıllar önce, öğrenciliğim sırasında belirlemiştim. İlk sırada Alpler (Avrupa’nın genç dağları) vardı. Ardından Hartz Dağları (Avrupa’nın yaşlısı), Kayalık Dağları (Kuzey Amerika’nın genci), And Dağları (Güney Amerika’nın genci) ve Table Mountain (Masa Dağı) geliyordu. Masa Dağı dışındaki dağları daha önce gördüm. Şimdi, 75’inci yaşımda, görmek istediğim sonuncu dağ Güney Afrika’nın simgesi Masa Dağı. En başta şunu söylemeliyim ki, gezmeyi çok istiyorsanız, kendinize iyi bakıyorsanız 75 yaş geç değil. Bu yazıyı yazmamın amacı da bu zaten.

17.02.2019Seyahat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Karatay kanserden korunmanın sırrını açıkladı

Karatay kanserden korunmanın sırrını açıkladı

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde Kastamonu’da katıldığı bir etkinlikte kanseri önleyecek önemli tavsiyelerde bulundu. İşte ünlü profesörün herkesi ilgilendiren açıklamaları...

4.07.2018Sağlık
Gözleri morarmış kadın

Gözleri morarmış kadın

GÖZLERİ dayaktan feci şekilde şişip morarmış bir kadının fotoğrafına, gazete ve internette “erkek şiddetinin son örneği” olarak yer verilmişti. Elif Yetkin adlı okur, fotoğrafın kendisini “dehşete düşürdüğünü” belirtiyordu:

18.02.2018OkurTemsilcisi
‘Süper satış’ fırtınası

‘Süper satış’ fırtınası

ABD’de cuma günü başlayan hisse senetlerinde düşüş fırtınası dün Asya ve Avrupa borsalarını da sardı. Piyasanın ‘flash crash’ yani süper satış, ani çöküş olarak adlandırdığı bu durumun fitili ABD’de ateşlendi.

6.02.2018Ekonomi
Almanyada koalisyon görüşmelerinde kritik viraj

Almanya'da koalisyon görüşmelerinde kritik viraj!

Alman Hristiyan Birlik ve Sosyal Demokrat partileri arasındaki koalisyon ön görüşmelerinde kritik viraja girildi. Görüşmelerinin resmen başlaması için Sosyal Demokratların 21 Ocak'taki olağanüstü kongresi beklenecek.

11.01.2018Dünya

Ekonomide 2017 böyle geçti

Türkiye'nin otomobili için yola çıkıldı, projeyi yürütecek 5 şirket Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Mega projelere hız kesmeden devam edildi, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak "1915 Çanakkale Köprüsü"nün temeli atıldı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatıldı, ilk talep toplama döneminde yastık altındaki yaklaşık 2,5 ton altın ekonomiye kazandırıldı.

19.12.2017Ekonomi
Peygamberler Şehri: Şanlıurfa

Peygamberler Şehri: Şanlıurfa

‘Peygamberler Şehri’ olarak bilinen Şanlıurfa, kültürel yapısı ve özellikle tarihiyle gelen ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Özellikle geçtiğimiz yıllarda Şanlıurfa'da bulunan insanlık tarihi adına şimdiye kadar bildiğimiz tüm bilgileri yeniden gözden geçirmemize sebep olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe'yi çok merak ediyorum. Artık yola çıkmamın zamanı gelmişti ve Şanlıurfa’da ayak basılmadık yer bırakmadım. İşte size hem Göbeklitepe'den son bilgiler hem de sıra dışı bir Şanlıurfa gezi rehberi…

9.11.2017Seyahat
Futbolumuzun geleceği onlara emanet... Zeki, çevik, ahlaklı ve yetenekli

Futbolumuzun geleceği onlara emanet... Zeki, çevik, ahlaklı ve yetenekli

Sonda söyleyeceğimi ilk söyleyeyim. Artık tuttuğum ilk takım Altınordu (İkincisi de Beşiktaş)... Böyle söylememin nedeni var. Burası sporcular için olduğu gibi artık benim için de bir spor kulübünden daha ötesi. Sloganı ‘İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu’. Peki altı doluyor mu? Gidip yerinde gördük. Sporculardan sadece yetenek değil aynı zamanda zekâ fışkırıyor. Muş’tan, Urfa’dan, Edirne’den, Trabzon’dan gelen pırıl pırıl gençler sabahları süt sağıyor, yumurta topluyor, organik tarım yapıyor, dil öğreniyor, kitap okuyor, tiyatro-sinemaya gidiyor. Ve hiçbirinin hedefinde Galatasaray, Beşiktaş ya da Fenerbahçe yok. Kimi Barcelona, kimi Juventus, kimi Borussia Dortmund’un hayalini kuruyor.

28.10.2017Hürriyet Pazar
Prof. Dr. İlber Ortaylı: Irak diye bir memleket yok

Prof. Dr. İlber Ortaylı: Irak diye bir memleket yok

TARİH profesörü İlber Ortaylı, "Irak diye bir memleket yok, onu bilin. Bunların hepsi maalesef 1’inci Cihan Harbi’nden çizilen coğrafyalardır. Cetvelle çizildi" dedi.

18.10.2017Gündem
Siyaset Bilimi Profesörü Yılmaz Esmer: Gezi ve 15 Temmuz gençlerini ayırmayalım

Siyaset Bilimi Profesörü Yılmaz Esmer: Gezi ve 15 Temmuz gençlerini ayırmayalım

Referandumun ardından partiler kendi içlerine döndü. Yeniden partisinin başına geçen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Metal yorgunluğunu aşmalı’ mesajı veriyor. Kabine revizyonu beklenirken bir yandan da siyaset gençler üzerinden tartışılıyor. Türkiye’nin, değerler araştırması konusunda çalışmalarıyla tanıdığı Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi Profesörü Yılmaz Esmer’le bu konuları konuştuk...

4.06.2017Gündem
İşte seferberliğin sebebi

İşte seferberliğin sebebi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüksek geleceğine dikkat çektiği işsizlik oranı verileri Kasım 2016’da yüzde 12.1 ile 80 ayın zirvesini gördü. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre işsiz sayısı ise 3.7 milyon kişiye ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu tabloya dikkat çekmiş ve mart ayına kadar işsizlik oranını düşürmek için seferberlik başlatılmasını istemişti.

15.02.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ilbıra ve Milenyum

‘Milas’ın Ilbıra Dağı Kazdağları mı oluyor?’ (7 Kasım 2019) başlıklı yazımızın altından beklemediğimiz bir ‘zultanit taşı’ zenginliği ortaya çıktı. Ilbıra’nın Didim-Akbük-Kıyıkışlacık sınırlarında Bafa’ya dönük yüzünde, Etibank’ın alüminyum boksit madeni içinde çıkan yan ürünün adının zultanit taşı olduğunu söyledik. Milenyum Madencilik üzerine kayıtlı bu madenin ruhsat sahibi Murat Akgün’ün sözlerine de köşemizde yer verdik (15 Kasım). 6 sayfalık açıklamada yer alan bazı hususları aktarmak için bir özet yapalım:

20.11.2019

O zarflarda 1.5 milyar dolarlık ithalat var

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Ankara’daki merkezi İkiz Kuleler’de, “Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası” toplantısındayız...

1.03.2019

Eğitim tıkandı yeni metot lazım

DÜŞÜNCE tarihimizin büyük beyinlerinden Namık Kemal 17 Ekim 1872 tarihli İbret gazetesindeki yazısında eğitime içişlerinin sekizde biri kadar para ayrılmasından yakınıyor, “maarife, zabtiye nezaretinin ancak sekizde biri kadar” ödenek verilmesini eleştiriyordu.

1.08.2018

Turizm’de 3 hamle hayata geçiyor

Turizm için hep bacasız sanayi denir.Öyledir de aslında.Özellikle dış ticaret açığını en iyi finanse edebilecek sektördür.

24.04.2018

Çam fıstığı hastalığına teşhis bile konamadı: Orman köylüsü 10 yıldır bekliyor

MUHTESİN Tunç Bergama-Kozak bölgesinin donanımlı ormancılarından ve büyük arazi sahiplerinden biri. Orman köylüsünün yaklaşık 10 senedir yaşadığı sorunlarına dikkat çekiyor.

10.08.2017

Siyaset Bilimi Profesörü Yılmaz Esmer: Gezi ve 15 Temmuz gençlerini ayırmayalım

Referandumun ardından partiler kendi içlerine döndü. Yeniden partisinin başına geçen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Metal yorgunluğunu aşmalı’ mesajı veriyor. Kabine revizyonu beklenirken bir yandan da siyaset gençler üzerinden tartışılıyor. Türkiye’nin, değerler araştırması konusunda çalışmalarıyla tanıdığı Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi Profesörü Yılmaz Esmer’le bu konuları konuştuk...

5.06.2017

En inovatif şampiyon

Türk bankaları geliştirdikleri yeni ürünlerle uluslararası arenada gövde gösterisi yapıyor. Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile birlikte finale kalan Denizbank ‘Dünyanın En İnovatif Bankası’ ödülüne layık görüldü.

10.10.2016