EKSTRA
MENÜ

Ptt

Ptt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ptt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.850 Ptt haberi bulunmuştur.

Ptt Haberleri

PTT 178 yaşında

PTT 178 yaşında

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) kuruluşunun 178’inci yıl dönümü münasebetiyle PTT Baş Müdürü Hüseyin Zengin ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

23.10.2018Ekonomi
Teknoloji yatırımıyla dünya markası oluyor

Teknoloji yatırımıyla dünya markası oluyor

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Yerli ve milli kuruluşumuz PTT, inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelli atılımlarla büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor” ifadesini kullandı.

22.10.2018Ekonomi
Bozgeyik: PTT dünya markası oluyor

Bozgeyik: "PTT dünya markası oluyor"

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "Yerli ve milli kuruluşumuz PTT, inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelli atılımlarla büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor." ifadesini kullandı.

22.10.2018Ekonomi
PTT kesin sınav sonucu sorgulama | PTT kesin sınav sonuçları açıklandı

PTT kesin sınav sonucu sorgulama | PTT kesin sınav sonuçları açıklandı

PTT'de çeşitli branşlara yapılacak personel alımı için 12 Ağustos’ta yazılı sınava giren vatandaşların merakla beklediği kesin sonuçlar, yapılan itiraz değerlendirmesinin ardından adayların erişimine açıldı. Adaylar şimdi, merakla kendilerine ait sonuçları sorguluyor. İşte, merakla beklenen kesin sonuçlar...

19.10.2018Gündem
PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT'de istihdam edilecek personel alımına yönelik yapılan yazılı sınavın kesin sonuçlarının 19 Ekim'de açıklanması bekleniyordu. Akşam saatlerinin gelmesine rağmen sonuçların açıklanmaması, bu konuda beklenti içinde olan vatandaşları heyecanlandırdı. Peki, PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Gündem
Kula ekmeği Türkiyenin her tarafına ulaştırılıyor

Kula ekmeği Türkiye'nin her tarafına ulaştırılıyor

Kula’da hizmet veren Burak Ekmek, meşhur ekşi mayalı Kula ev ekmeğini, ePttAVM ile Türkiye’nin her yerine ulaştırıyor.

16.10.2018Ekonomi
PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT kesin sınav sonuçları, geçtiğimiz günlerde açıklanan yazılı sınav sonuçlarının ardından merakla araştırılmaya başlandı. Kesin sınav sonuçları bilgisine göre pozisyon sayısı kadar asil ve iki katı yedek aday belirlenecek. Peki, PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

16.10.2018Gündem
Abdülhamid ne zaman ve nasıl öldü İşte Sultan II. Abdülhamidin hayatı hakkında bilinmeyenler

Abdülhamid ne zaman ve nasıl öldü? İşte Sultan II. Abdülhamid'in hayatı hakkında bilinmeyenler

Abdülhamid ne zaman ve nasıl öldü sorusunun yanıtı tarih hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya devam ediyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahı olan II. Abdülhamid, 113. İslam halifesi ve Sultan Abdülmecid'in oğludur. Peki, Abdülhamid ne zaman ve nasıl öldü? İşte Sultan II. Abdülhamid'in hayatı hakkında bilinmeyenler.

12.10.2018Gündem
PTT yazılı sınavı kesin sonuçları ne zaman açıklanacak

PTT yazılı sınavı kesin sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT personel alımı kapsamında beklenti içinde olan vatandaşların gözü, yazılı sınavın kesin sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Konu hakkında beklenen açıklama geçtiğimiz günlerde PTT'nin 'http://ik.ptt.gov.tr' adresinden yapıldı. Peki, PTT yazılı sınavı kesin sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.10.2018Gündem
Sultan II. Abdülhamid nasıl öldü İşte Sultan II. Abdülhamidin hayatı hakkında bilgiler

Sultan II. Abdülhamid nasıl öldü? İşte Sultan II. Abdülhamid'in hayatı hakkında bilgiler

Sultan II. Abdülhamid Han nasıl öldü sorusunun yanıtı birçok izleyici tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Osmanlı İmparatorluğu’nun 34. padişahı olan II. Abdülhamid gerçekleştirdiği projelerle adını duyuran padişahlar arasında yer alıyor. Peki, Sultan II. Abdülhamid nasıl öldü? İşte Sultan II. Abdülhamid'in hayatı hakkında bilgiler.

5.10.2018Gündem
SGK rapor parası ne zaman ödenir E Devlet iş göremezlik sorgulama

SGK rapor parası ne zaman ödenir? E Devlet iş göremezlik sorgulama

Rapor parası ne zaman yatar sorusunun yanıtı sigortalı vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Geçici olarak iş göremezlik raporu alan vatandaşlar paralarının ne zaman ödeneceğini merak ediyor. Peki, SGK rapor parası ne zaman ödenir? E Devlet iş göremezlik sorgulama sayfası.

5.10.2018Gündem
PTT kaçta açılıyor/kapanıyor İşte PTTnin çalışma saatleri

PTT kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte PTT'nin çalışma saatleri

PTT saat kaçta açılıyor ve kapanıyor sorusu özel işlerini halletmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Posta ve Telgraf Teşkilatı'nda (PTT) gün içinde vatandaşlar kargo yollayabiliyor ve işlerini kolaylıkla halledebiliyorlar. Peki, PTT kaçta açılıyor/kapanıyor? İşte PTT çalışma saatleri

3.10.2018Gündem
Pompalı tüfekle PTTye girip dehşeti yaşattı

Pompalı tüfekle PTT'ye girip dehşeti yaşattı

Sultangazi'de  pompalı tüfekle PTT şubesinde soygun yapan bir kişi, polis tarafından kovalamaca sonunda yakalandı. Soygun anı ise, PTT şubesinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

27.09.2018Gündem
PTTden 5 bin personel alım sürecine ilişkin açıklama Kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

PTT'den 5 bin personel alım sürecine ilişkin açıklama! Kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT bünyesinde istihdam edilecek 5 bin personel için yapılan yazılı sınav sonuçları 20 Eylül'de açıklanmış ve ardından itiraz süreci başlamıştı. Bu kapsamda beklemede olan personel adaylarını bilgilendirici açıklama PTT'den yapıldı. PTT'nin 'http://ik.ptt.gov.tr' adresinden yapılan açıklama ile birlikte kesin sınav sonuçlarının en geç açıklanacağı tarih belli oldu. İşte, PTT 5 bin personel alım sürecine dair merak edilen detaylar...

26.09.2018Gündem
535 bin çiftçiye ‘Tarım Kart’

535 bin çiftçiye ‘Tarım Kart’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile birlikte PTT ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) arasında Tarım Kart için iş birliği yapılması amacıyla PTT Pul Müzesi’nde düzenlenen törene katıldı.

25.09.2018Ekonomi
Bakan Turhan: 550 bin kooperatif ortağına Tarım Kart dağıtılacak

Bakan Turhan: 550 bin kooperatif ortağına Tarım Kart dağıtılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Yaklaşık 550 bin kooperatif ortağına Tarım Kart dağıtılacak. Söz konusu kartlar ile çiftçimize yıllık tahmini 2,5 milyar lira nakdi, 6 milyar lira ayni kredi ödemesi sağlanacak.Kooperatif üyelerinin PTT'ye ait işyeri ve ATM'lerde Pttkart ile yapacakları iş ve işlemlerde de hiçbir komisyon ya da işlem ücreti alınmayacak." ifadelerinde bulundu.

25.09.2018Ekonomi
PTT, TEKNOFESTte kargo drone uçurdu

PTT, TEKNOFEST'te "kargo drone" uçurdu

PTT AŞ, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde kargo drone uçurdu.

22.09.2018Teknoloji
PTT, TEKNOFESTte kargo drone uçurdu

PTT, TEKNOFEST'te "kargo drone" uçurdu

PTT AŞ, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde kargo drone uçurdu.

22.09.2018Ekonomi
Çaldıkları kasa boş çıkınca, PTTyi soydular, yakalandılar

Çaldıkları kasa boş çıkınca, PTT'yi soydular, yakalandılar

ANKARA'da kar maskesi takarak bir kargo şubesinden çaldıkları çelik kasanın boş çıkmasının ardından, bir PTT şubesinden 85 lira para çalan 4 şüpheli, polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı. PTT şubesinden gerçekleştirilen hırsızlık, güvenlik kamerasınca kaydedildi.

20.09.2018Haber
5 bin personelin istihdam edileceği PTT sınav sonuçları İK üzerinden açıklandı

5 bin personelin istihdam edileceği PTT sınav sonuçları İK üzerinden açıklandı

Türkiye genelinde açık pozisyonlarda görevlendirilmek üzere toplam 5 bin kişiyi kadrosuna dahil etmeye hazırlanan PTT, yazılı sınav sonuçlarını erişime açtı. PTT'nin değerlendirme süreçlerini tamamlamasının ardından 1 yıl içerisinde göreve başlayacak olan adaylar, sonraki süreçler hakkında detayları sorguluyor. İşte, PTT İK sınav sonuçları ve detaylı bilgiler

20.09.2018Gündem
PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yaklaşık 5 bin kişiye iş kapısı oluşturmaya hazırlanan PTT, bugünlerde sınav sonuçları ile gündemde yer almaya devam ediliyor. Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİSEM) tarafından 12 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen sınavın ardından sorgulanan PTT yazılı sınav sonuçları için geri sayım başladı. Kurumun sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara göre PTT sınav sonuçları için beklenen tarih adaylarla paylaşıldı. İşte, sınav sonuçları hakkında merak edilen detaylar

17.09.2018Gündem
Drone kargo geliyor İlk uçuş Bostancıdan Adalara

Drone kargo geliyor! İlk uçuş Bostancı'dan Adalar'a

DRONE ile kargo taşımacılığına hazırlanan PTT, Teknofest’te düzenleyeceği gösteri uçuşunun ardından ilk taşıma amaçlı denemesini Bostancı-Adalar arasında yapacak.

15.09.2018Ekonomi
PTTden üniversitelilere yüzde 30 kargo indirimi

PTT'den üniversitelilere yüzde 30 kargo indirimi

PTT AŞ, üniversitelilerin ticari gönderileri hariç APS kurye, posta kargosu ve kargo gönderilerine yüzde 30 indirim uygulacak.

15.09.2018Ekonomi
PTTden üniversitelilere yüzde 30 indirim

PTT'den üniversitelilere yüzde 30 indirim

PTT AŞ, üniversitelilerin ticari gönderileri hariç APS kurye, posta kargosu ve kargo gönderilerine yüzde 30 indirim uygulayacak. Uygulama 15 Ekim'e kadar devam edecek.

15.09.2018Eğitim
PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak PTT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu

PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? PTT sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu!

Bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis olmak üzere toplam 5 bin personel istihdam edecek PTT, 12 Ağustos’ta yaptığı yazılı sınava ait sonuçları açıklayacağı tarihi netleştirdi. Konuya dair beklenti içinde olan kişilerin sabırla beklediği açıklama PTT'nin sosyal medya hesaplarından geldi. Peki, PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.09.2018Gündem
Para çekme makinesine kartını sıkıştıran genç kız ortalığı karıştırdı

Para çekme makinesine kartını sıkıştıran genç kız ortalığı karıştırdı

ANTALYA'da, PTT Şubesi'ndeki otomatik para çekme makinesinden (ATM) para çekmek isterken kartını sıkıştıran Dilara Ö. (24), ortalığı birbirine kattı. ATM'nin ekranını ve PTT şubesinin camlarını tekmeleyen genç kadın, görevli personele saldırmaya kalkıştı. Ters kelepçe takılıp gözaltına alınan Dilara Ö., canının yandığını öne sürerek polise küfür etti, tükürdü.

12.09.2018Haber
Antalyayı karıştı

Antalya'yı karıştı

ANTALYA’da, PTT Şubesi’ndeki otomatik para çekme makinesinden (ATM) para çekmek isterken kartını sıkıştıran Dilara Ö. ortalığı birbirine kattı.

12.09.2018Gündem
PTTden sağlık turizmi konulu anma pulu

PTT'den "sağlık turizmi" konulu anma pulu

PTT tarafından "sağlık turizmi" konulu anma pulu hazırlandı.

11.09.2018Ekonomi
PTT yazılı sınav sonuçları için tarih belli oldu Başarılı olanlar ne zaman göreve başlayacak

PTT yazılı sınav sonuçları için tarih belli oldu? Başarılı olanlar ne zaman göreve başlayacak?

PTT bünyesinde istihdam edilecek bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı için yapılan yazılı sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Söz konusu sınava katılım sağlayan ve beklenti içinde olan kişilerin heyecanla beklediği açıklama PTT'nin sosyal medya hesaplarından geldi. Peki, PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.09.2018Gündem
PTT sınav sonuçları için tarih belli oldu İşte, o açıklamalar

PTT sınav sonuçları için tarih belli oldu! İşte, o açıklamalar

PTT yazılı sınav sonuçları için adayların sorgulamaları devam ediyor. On binlerce kişinin, Türkiye genelinde yapılacak olan 5 bin personel alımı için katılım sağlayan vatandaşlar, PTT yazılı sınav sonuçları için araştırmalarına başladı. PTT'nin sosyal paylaşım platformlarından yaptığı açıklamaya göre, yazılı sınav sonuçları Eylül ayının üçüncü haftasında açıklanacak. İşte, sınav sonuçları hakkında detaylar

6.09.2018Gündem
PTT indirim kampanyasını uzattı

PTT indirim kampanyasını uzattı

PTT AŞ, bireysel göndericiler tarafından postaya verilecek tüm APS kurye, posta kargosu ve kargo gönderilerine yüzde 25 indirim kampanyasına yıl sonuna kadar devam edecek.

6.09.2018Ekonomi
PTT’de ‘mobil’ kâr

PTT’de ‘mobil’ kâr!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 158 adet mobilize PTT aracı olduğunu belirterek, “Mobil PTT işyerlerinin maliyeti yaklaşık 4 milyon TL olarak hesaplanılmıştır. PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü, mobil araçların hizmete girdiği 2016 yılında 550 milyon TL, 2017 yılında ise 642 milyon TL kâr etmiştir” dedi

5.09.2018Ekonomi
E Devlet MSB askerlik yerleri sorgulama ekranı

E Devlet MSB askerlik yerleri sorgulama ekranı

E Devlet üzerinden kolayca sorgulanabilecek olan askerlik yerleri, 6 Eylül tarihinde vatandaşların erişimine açıldı. Binlerce kişinin bedelli askerlik yerleri için yaptığı sorgulama, bugün sülüslerin açıklanmasıyla birlikte hız kazanacak. Peki, E Devlet askerlik yerleri sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, o işlem hakkında bazı bilgiler

5.09.2018Gündem
PTT sınav sonuçları için net tarih PTT İK yazılı sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak

PTT sınav sonuçları için net tarih! PTT İK yazılı sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

PTT sınav sonuçları için net tarih araştırması yapanlar için detaylar geldi. Binlerce kişinin katılım sağladığı PTT yazılı sınav sonuçları sonrası gözler, İnsan Kaynakları biriminin yapacağı açıklamaya çevrilmişti. PTT sınav sonuçları hakkında detaylar, PTT'nin sosyal medya hesaplarından geldi. İşte, PTT yazılı sınav sonuç tarihi hakkında net bilgiler

4.09.2018Gündem
İnternet üzerinden E Kayıt ile üniversite kayıtları tamamlanıyor

İnternet üzerinden E Kayıt ile üniversite kayıtları tamamlanıyor!

Yeni kazandıkları üniversitelere kayıt işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, üniversite e kayıt işlemi ile okulun yer aldığı şehre gitmeye gerek kalmadan kayıt gereksinimlerini tamamlıyor. E-Devlet ekranı üzerinden kolayca gerçekleştirilebilen üniversite e kayıt işlemi, birkaç aşama ile gerçekleştiriliyor. Öğrencilerin başvuruyu tamamlamalarının ardından karekodlu belgeyi almaları gerekiyor

3.09.2018Gündem
Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır E Devlet ücretli öğretmenlik başvurusu

Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? E Devlet ücretli öğretmenlik başvurusu

Okulların açılmasına sayılı günler kala en çok merak edilen konulardan biri de ücretli öğretmenlik başvuruları oldu. Ücretli öğretmenlik için nasıl başvuru yapılacağını merak eden çok sayıda vatandaş, konu hakkındaki detayları internette araştırıyor. Peki, ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

30.08.2018Gündem
PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT yazılı sınav sonuçları, birçok il merkezinde uygulanan sınavların ardından merak konusu oldu. Binlerce kişinin katılım gösterdiği ve neticesini merakla beklediği PTT yazılı sınav sonuçları, değerlendirmelerin tamamlanmasıyla birlikte kurumun internet sitesi üzerinden açıklanması bekleniyor. Peki, PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

30.08.2018Gündem
Üniversite kayıtları için son gün

Üniversite kayıtları için son gün

Üniversite yerleştirme sonuçlarını öğrenen adaylar için son bir adım kaldı. Bir bölüme yerleşenler, 7 Eylül Cuma akşamına kadar üniversite kayıtlarını yapabilir. e-Devlet üzerinden kayıtlar ise 5 Eylül Çarşamba günü sona erdi. Kayıt için dikkat edilmesi gerekenler neler? Adaylardan hangi belgeler isteniyor? Bir bölüme giremeyen adaylar ne yapabilir? İşte yanıtlar.

30.08.2018Eğitim
PTT ve Noter 30 Ağustosta (bugün) açık mı

PTT ve Noter 30 Ağustos'ta (bugün) açık mı?

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle pek çok kurum mesaisine ara verdi, PTT ve noterlerin çalışma saatleri merak konusu oldu. Çeşitli postane ya da noter işleri olan vatandaşlar, PTT ve Noter 30 Ağustos'ta (bugün) açık mı? sorusuna yanıt arıyor.

29.08.2018Gündem