EKSTRA
MENÜ

Prof. Dr. Ömer Demir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 96 haberi bulunmuştur.

Prof. Dr. Ömer Demir Haberleri

Değişiklikler sürecek

Değişiklikler sürecek

2017’ye “eğitim” damga vurdu diyebiliriz.

2.01.2018Eğitim
LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, geçtiğimiz günlerde LYS, KPSS, ALES ve Adalet Bakanlığı sınavlarına başvuramayan adaylara müjdeli bir haber verdi. Buna göre LYS’ye başvuramayan adaylar, 28 Nisan 23.59’a kadar başvuru yapabilecek.

27.04.2017Eğitim
“Sınav adaletli bir durum”

“Sınav adaletli bir durum”

Öğrencilerle deneyimlerini paylaşan ÖSYM Başkanı Ömer Demir, başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğini söyledi. Sınavın adaletli bir durum olduğunu vurgulayan Demir, bu sene yapılan değişiklikleri hatırlatarak, “Öğrenciler sınav başlamadan en son 15 dakika önce sınav salonunda hazır bulunmalı. Yoksa sınava giremeyecek. İlk kez yine bu sene muhakeme yeteneklerini ölçen açık uçlu sorular sorulacak. Öğretmenlik bölümlerinin tamamı LYS ile öğrenci alacak. Yetenek seçmiyoruz ama bu kadar katılımın olduğu bir sınavda subjektif olmadan yetenekleri ortaya çıkarmayı, sorularla gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

11.02.2017Eğitim
ÖSYM Başkanı’ndan YGS ücret uyarısı

ÖSYM Başkanı’ndan YGS ücret uyarısı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, üniversite adaylarını sosyal medyadan uyararak başvuruda bulunan YGS adaylarından ücretini ödemeyenlerin başvurularının geçerli olmayacağını hatırlattı.

19.01.2017Eğitim
ÖSYM sınav kitapçıklarını elektronik ortamda arşivleyecek

ÖSYM sınav kitapçıklarını elektronik ortamda arşivleyecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, yasal bir düzenlemeyle sınavın evrağının aslı niteliğindeki belgeyi, elektronik ortamda saklayacak sisteme geçileceğini belirtti. Demir, "Dolayısıyla adayların soru kitapçıkları fiziksel olarak imha edilse de kitapçık üzerinde yaptıkları bütün işlemler, elektronik ortamda taranmış ve saklanmış olacak" dedi.

12.01.2017Eğitim
ÖSYMden e- sınavlarda ‘yüz tanıma’ dönemi

ÖSYM'den e- sınavlarda ‘yüz tanıma’ dönemi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi'nde biyometrik yüz algılama ve tanımlama ünitesinin kurulduğunu belirtti. Demir, "Bu sistemde kameralar adayları tanıyor ve adaylar isimlerini ekranda gördükleri zaman sınav merkezine giriş yapıyor" dedi.

30.11.2016Eğitim
Rekor talebin geldiği KPSS için büyük hazırlık

Rekor talebin geldiği KPSS için büyük hazırlık

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, 20 Kasım’da Türkiye tarihinin de en büyük sınavı olan KPSS Ortaöğretim oturumunun yapılacağını belirtti. Demir, "2 yıl önceki aynı sınava başvuran aday sayısı 1 milyon 828 bin dolayındaydı. Bu yıl da 2 milyon bandında bekliyorduk. Ancak 3 milyon 498 bin 335 aday başvurusu aldık. 542 bin 122 sınav görevlisi hazır bulunacak" dedi.

17.11.2016Eğitim
LYS soruları müfredata uygun hazırlandı

"LYS soruları müfredata uygun hazırlandı"

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, 18 Haziran'da başlayacak LYS sorularının önceki yıllarda olduğu gibi tümüyle MEB müfredatına uygun olarak hazırlandığını belirtti. Demir, "Bu yüzden, 2016 LYS'de, adayların daha önce hiç görmediği konudan soru çıkma durumu söz konusu değildir. Adaylarımız müsterih olsun" dedi.

14.06.2016Eğitim
ÖSYMde ‘sınav gözlemcisi’ dönemi

ÖSYM'de ‘sınav gözlemcisi’ dönemi

ÖSYM Başkanlığı, sınav binalarında organizasyon ve uygulamaların standartlara uygunluğunu incelemek amacıyla aday gibi sınava girecek ‘sınav gözlemcisi’ görevlendirecek.

12.05.2016Eğitim
Sınavlarda ‘ayrı cevap kağıdı’ uygulaması sona eriyor

Sınavlarda ‘ayrı cevap kağıdı’ uygulaması sona eriyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, kurumun uyguladığı sınavlarda sorularla cevap kağıdını aynı kitapçıkta birleştirecek yeni bir uygulama geçeceklerini, böylece adayların hem cevapları kaydırma riskinin ortadan kalkacağını hem de zaman kaybetmeyeceklerini bildirdi.

28.03.2016Eğitim
YGS’de iki soru iptal, bir cevap değişikliği

YGS’de iki soru iptal, bir cevap değişikliği

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, 13 Mart 2016'da gerçekleştirilen 2016-YGS’ye ait madde analizlerinin incelendiğini, cevap anahtarlarının kontrollerinin tamamlandığını, itirazların bilimsel açıdan değerlendirildiğini belirtti. Demir, "ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15'inci soru ile fen bilimleri testindeki 9'uncu sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7'nci sorunun 'A' olarak girilmiş cevabının 'D' olarak değiştirilmesine karar verildi" dedi.

24.03.2016Eğitim
ÖSYMden sınavlarda deneme sorusu hazırlığı

ÖSYM'den sınavlarda "deneme sorusu" hazırlığı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, adaylara "gerçek sınav"da deneme sorularının sorulması yönünde yasal bir düzenleme hazırlığı içinde olduklarını belirterek, yasal düzenlemeyi kurumların görüşüne açtıklarını ve bu görüşler doğrultusunda düzenlemeye son şeklinin verileceğini bildirdi.

13.03.2016Eğitim
ÖSYM Başkanı Demirden YGS öncesi açıklama

ÖSYM Başkanı Demir'den YGS öncesi açıklama

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, "Sınavın bitmiştir, cevap kağıtlarınızı kitapçığın arasına koyun" uyarısından sonra soruları yanıtlamaya devam eden adayların bütün emeğini zayi edeceğini belirtti. Demir, "Onun için özellikle bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz. Çünkü çok sayıda kişinin geçtiğimiz yıl içinde bu kayıtlardan sınavını iptal ettik. Bu kopya değil, kural ihlali" dedi.

7.03.2016Eğitim
ÖSYM sınav tedbirlerini tartışıyor

ÖSYM sınav tedbirlerini tartışıyor

ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘2016 Sınav Koordinatörleri İstişare Toplantısı’ devam ediyor.

31.01.2016Eğitim
Bu yıl YGS ve LYS için lise öğretmenlerinden de soru alıyoruz

Bu yıl YGS ve LYS için lise öğretmenlerinden de soru alıyoruz

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sınav güvenliğinin tam olduğu ve ÖSYM’ye güvenin azalmadığı düşüncesinde. Bu yıl lise öğretmenlerinden de soru alındığını ve bu öğretmenlerin konuyu çevresine söylediği zaman komisyondan çıkarılacağını açıklayan Prof. Dr. Demir, yaklaşık 2 milyon adayın gireceği YGS ve LYS öncesi Hürriyet’e konuştu:

28.12.2015Eğitim
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir: Diplomadan çok ilişki yönetimi önemli

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir: Diplomadan çok ilişki yönetimi önemli

Geçtiğimiz mart ayında ÖSYM Başkanı olan Prof. Dr. Ömer Demir, okul hayatı boyunca hep başarılı öğrenci oldu. 1988’de ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Tercihini akademik kariyerden yana kullandı. 1996’da doçent, 2009’da profesör oldu.

19.12.2015Eğitim
ÖSYM sınav sonuçları artık ‘cep’te

ÖSYM sınav sonuçları artık ‘cep’te    

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ‘ÖSYM Mobil’ uygulaması ile adayların sınav sonuçlarına mobil cihazlardan kolaylıkla ulaşabileceklerini bildirdi.

3.11.2015Eğitim
ÖSYMden adaylara ‘sonuç açıklama’ müjdesi

ÖSYM'den adaylara ‘sonuç açıklama’ müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ÖSYM yönetimi olarak kurumun tarihinde bir ilke daha imza attıklarını belirtti. Demir, "2016 yılı itibarıyla ÖSYM tarihinde sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı önceden belli olacak ve kamuoyu tarafından bilinecek" dedi.

9.10.2015Eğitim
ÖSYM Başkanı Demir adaylara başarı diledi

ÖSYM Başkanı Demir adaylara başarı diledi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, üniversiteye girecek adaylar için LYS’nin son oturumlarının hafta sonu yapılacağını belirtti. Demir, adayların bugün ve yarın dinlenmelerini istedi.

18.06.2015Eğitim
Adaylar soruları görecek

Adaylar soruları görecek

Üniversiteye girişte ikinci aşama olarak uygulanan LYS, yarın başlayacak. Sınav öncesi açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, adayların kendi şifreleri ile soruları görebileceğini belirtti. Demir, özetle şunları söyledi:

12.06.2015Eğitim
ÖSYM Başkanı’ndan ‘kural ihlali’ uyarısı

ÖSYM Başkanı’ndan ‘kural ihlali’ uyarısı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, 13 Haziran Cumartesi günü başlayacak LYS’ye girecek adaylara, sınav salonunda yasak olan saat, kolye, takı gibi metal araç gereçlerini getirmemeleri uyarısında bulundu. Demir, "Geçen yıl 1500 civarında adayın, sırf bu tür araç gereçlerle sınava girdiği için tutanaklarla veya kamera kayıtlarından yola çıkılarak sınavları iptal edildi. Burada, sınav kurallarını ihlal muamelesi yapıyoruz" dedi.

11.06.2015Eğitim
ÖSYM takdirlik kurum

ÖSYM takdirlik kurum

ÖSYM Başkanlık görevi 29 Mart itibariyle sona eren Ali Demir, görevini Prof. Dr. Ömer Demir’e devretti. Devir teslim töreninde, 20 Eylül 2010’da görevini devralırken o dönem YÖK Başkanvekili olan Ömer Demir’in kendisini kuruma getirdiğini hatırlatan Ali Demir, özetle şunları söyledi:

31.03.2015Gündem
Yeni ÖSYM Başkanı Ömer Demir görevi devraldı: Aklımın ucundan bile geçmezdi…

Yeni ÖSYM Başkanı Ömer Demir görevi devraldı: Aklımın ucundan bile geçmezdi…

ÖSYM Başkanlığından görev süresinin dolması nedeniyle ayrılan Prof. Dr. Ali Demir, görevini Prof. Dr. Ömer Demir'e devretti. Ali Demir, kurum çalışanlarına veda ederek, ÖSYM'den ayrıldı. ÖSYM’nin yeni Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir ise 2010’da YÖK Başkanvekili olduğunu hatırlatarak, “O zaman ÖSYM YÖK'ün bir birimiydi. Aklımın ucundan geçmezdi bir gün böyle bir devir teslim töreninde birlikte olacağımız. Bu ilginç bir anekdot" dedi.

30.03.2015Eğitim
Ve yeni YÖK Başkanı belli oldu

Ve yeni YÖK Başkanı belli oldu

Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın ardından boşalan YÖK Başkanlığı koltuğuna Prof. Dr. Yekta Saraç atandı.

11.11.2014Eğitim
Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberleri: Corana virüsü toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği corona virüsü toplantısı sonrasında çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Mecburiyeti olmayan hiçbir vatandaşımız, tehdit ortadan kalkana kadar, evinden çıkmamalı, kimseyle temas etmemelidir" dedi. Erdoğan ayrıca 76 yaş üstü emekli vatandaşların eğer isterlerse emekli maaşlarını evlerinden alabileceklerini söyledi.

18.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

10 Mart Salı gününde elektik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği zaman dilimini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Vatandaşlar, planlı kesinti programı ile ikamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini görüntüleyebiliyor. İşte, 10 Mart 2020 Salı günü planlı kesinti programı...

10.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? 30 Ocak İstanbul elektrik kesinti listesi

İstanbul'un birçok ilçe ve mahallesinde bakım ve yatırım programı çalışması gereğince elektrik kesintisi yaşanacak. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaşarak vatandaşları bilgilendirdi. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

30.01.2020Gündem
İstanbul elektrik kesinti programı | Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul elektrik kesinti programı | Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da elektrik kesintilerinin ardından kentte yaşayan vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabını araştırıyorlar. İstanbul'da hem arıza kaynaklı hem de bakım çalışmaları ile meydana gelen elektrik kesintileri mevcut. Peki İstanbul elektrik kesintilerinde son durum ne? Elektrikler ne zaman gelecek?

19.11.2019Gündem
15 Kasım İstanbul elektrik kesinti listesi | Elektrikler ne zaman gelecek

15 Kasım İstanbul elektrik kesinti listesi | Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un bazı ilçelerinde yaşanan elektrik kesintilerinin ardından vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabını internetten araştırıyorlar. İstanbul'da hem planlı hem de arıza kaynaklı meydana gelen elektrik kesintileri için saat bilgisi elektrik dağıtım firmaları tarafından listelendi. İşte ilçe ilçe İstanbul'da meydana gelen elektrik kesintilerinin listesi

15.11.2019Gündem
14 Kasım İstanbulda planlı ve arıza kesintileri hangi bölgelerde Elektrikler ne zaman gelecek

14 Kasım İstanbul'da planlı ve arıza kesintileri hangi bölgelerde? Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul ilçelerinde yaşayan vatandaşlar bölgelerindeki elektrik kesintilerinin nedenini ve elektriklerin ne zaman geleceğini merak ediyorlar. Konu hakkında elektrik dağıtım şirketlerinin paylaştığı listelere göre 14 Kasım Perşembe günü elektrik kesintilerinin programı belirlendi. İşte ilçe ilçe elektrik kesinti program listesi

14.11.2019Gündem
4 Kasım elektrik kesintileri | İstanbul, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası elektrik kesintileri

4 Kasım elektrik kesintileri | İstanbul, Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası elektrik kesintileri

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nda yaşayan vatandaşlar bölgelerinde elektrik kesintilerindeki son durumu merak ediyorlar. Dağıtım yapan firmaların yayınladığı arıza ve planlı kesintisinde İstanbul'un bir çok semtinde elektrik kesintileri programı yayınlandı. İşte İstanbul Avrupa Yakası ve İstanbul Anadolu Yakasında meydana gelen elektrik kesintileri

4.11.2019Gündem
İstanbul planlı elektrik kesintileri.. Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul planlı elektrik kesintileri.. Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bölgelerinde elektrik kesintilerindeki son durumu merak ediyorlar. Hem arıza sebebi ile elektriklerin gitmesi hem de planlı bakım çalışmaları nedeniyle giden elektriklerin ne zaman geleceğini internette araştırıyorlar. İşte İstanbul'un iki yakasında da düzenlenen elektrik kesintisinin bugünkü programı

12.10.2019Gündem
1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

Anayasa Mahkemesinin (AYM), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenin "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda "hak ihlali" kararı vermesine ilişkin 1071 akademisyen karşı bildiri imzaladı.

29.07.2019Gündem
Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘BÜ’yülü Bir Gün’

Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘BÜ’yülü Bir Gün’

Boğaziçi Üniversitesi ‘daha iyi bir gelecek için yarından sonrasını şekillendiren üniversite’ sloganıyla, mezunlarını ‘BÜ’yülü Bir Gün’de buluşturuyor. Üniversitenin gelenekselleşen mezun buluşmasında bu yıl, ‘Hayat’ üzerine konuşmalar ve tartışmalar yer alacak. Etkinlik, 3 Kasım’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde başlayacak.

30.10.2018Eğitim
611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

Türkiye’de yaşanan son tartışmaların ardından, farklı üniversitelerden 611 profesör, doçent ve yardımcı doçent bir bildiri yayınladı. Aralarında Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve Prof. Dr. Dani Rodrik dahil dünyaca ünlü akademisyenlerin de bulunduğu grup, fikir ve ifade özgürlüğü vurgusu yaptı.

18.01.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Değişiklikler sürecek

2017’ye “eğitim” damga vurdu diyebiliriz.

1.01.2018

Helal ile haramı bilmek: Türkiye’nin en değerli coğrafyası Macahel

DOĞU Karadeniz’in bilgi ve üretimle değerini daha da arttıran bir isim; Nihat Gökyiğit... Artvin’in gerçek üstü güzellikteki doğasını, özellikle de Macahel vadisini koruyor; arıcılık ve bal üzerindeki projeleriyle onlara öncülük yapıyor; doğa turizmi ve organik tarım üzerine yeni projeleriyle yeni sahalar açıyor; vakfı aracılıyla gerektiğinde sosyal sorumluluk projelerine her türlü desteği yapıyor.

28.08.2017