EKSTRA
MENÜ

Oruç

Oruç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oruç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.653 Oruç haberi bulunmuştur.

Oruç Haberleri

Kayseride, 6 kişilik ailenin evi yandı

Kayseri'de, 6 kişilik ailenin evi yandı

KAYSERİ'de, 6 kişilik ailenin yaşadığı tek katlı evde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Evdeki eşyalar yanarken, vücutlarında yanıklar oluşan aile, hastaneye kaldırıldı.

2.09.2020Gündem
Yeni NAVTEX Atina’yı panikletti

Yeni NAVTEX Atina’yı panikletti

Türkiye’nin “Oruç Reis” sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’deki çalışmalarını 12 Eylül’e kadar uzatan yeni Navtex’i Atina’da büyük rahatsızlık yarattı.

2.09.2020Dünya
Yunanistandan tehlikeli adım: Kapalı Maraş’ın açılmasını engellenmek için devreye girecek

Yunanistan'dan tehlikeli adım: Kapalı Maraş’ın açılmasını engellenmek için devreye girecek

Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC), 'Hayalet Şehir' olarak bilinen Kapalı Maraş'ı açma yönündeki çalışmalarını engellemek amacıyla ABD ve Rusya nezdinde girişimde bulunma kararı aldı.

1.09.2020Dünya
Alman uzmandan ‘Doğu Akdeniz’ yorumu: Türkiye iyi  bir noktada

Alman uzmandan ‘Doğu Akdeniz’ yorumu: Türkiye iyi bir noktada

Almanya’nın Kiel Üniversitesi Uluslararası Hukuk Profesörü Nele Matz Lück, Doğu Akdeniz’deki kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölgelerin genel olarak tümüyle Yunanistan’a ait olamayacağını söyledi. Prof. Matz Lück, Türkiye’nin haklı talepleri olduğunu ve uluslararası hukuk açısından da iyi bir noktada olduğunu kaydetti.

1.09.2020Dünya
Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Erdoğan Giresun’da sel bölgesini inceledi: Yıkımsa yıkım, ihyaysa ihya

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sel felaketi yaşayan Giresun’daki esnafın 50 bin liraya kadar olan zararlarının tamamının hibe olarak verileceğini, afetten zarar gören KOBİ’ler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğinin devreye sokulduğunu açıkladı. Dere yataklarını ıslah edeceklerini belirten Erdoğan, “Yıkımsa yıkım, inşaysa inşa, ihyaysa ihya yapacağız. Bu tür yerlerde dikey yapılaşma intiharla eşdeğer bir yanlıştır” diye konuştu. Giresun’da sel bölgesinde vatandaşlara seslenen Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

1.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Doğu Akdenizde Oruç Reis için yeni NAVTEX kararı

Son dakika haberler... Doğu Akdeniz'de Oruç Reis için yeni NAVTEX kararı

Son dakika haberine göre, Oruç Reis gemisinin, sismik çalışma yürüteceği alan için 12 Eylül'e kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edildi.

31.08.2020Gündem
Yunanistan uluslararası antlaşmaları açıkça çiğniyor

Yunanistan uluslararası antlaşmaları açıkça çiğniyor

Yunanistan, Doğu Ege adalarında silahlı kuvvet bulundurarak Lozan ve Paris antlaşmalarını açıkça ihlal ediyor.

31.08.2020Dünya
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz ve Egede korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz ve Ege'de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Limanı'nda balıkçılık sezonu açılışına katıldı. "Biz ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz." diyen Erdoğan, "Akdeniz ve Ege'de korsanlığa, haydutluğa asla eyvallah etmeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Eski sömürgecilerin gazına gelerek Türkiye'ye karşı efelenenlere yakın tarihlerini yeniden okumalarını tavsiye ediyorum." diye konuştu.

31.08.2020Gündem
Yunanistan silahlanma çılgınlığına yöneldi

Yunanistan silahlanma çılgınlığına yöneldi

Yunanistan, büyük bölümü ‘Oruç Reis’ krizi sırasındaki baş destekçisi Fransa’dan olmak üzere, önümüzdeki 5 yıl içinde 10 milyar Euro’luk silah satın alacak.

31.08.2020Dünya
Türk savaş gemilerinin Kaştaki bekleyişi sürüyor

Türk savaş gemilerinin Kaş'taki bekleyişi sürüyor

Türkiye'nin Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz'de yapacağı araştırmalar için NAVTEX ilan etmesinin ardından Antalya'nın Kaş ilçesine gelen Türk savaş gemilerinin bekleyişi sürüyor.

30.08.2020Gündem
Fuat Oktay’dan ‘12 mil’e sert yanıt: Savaş sebebi olmayacak da ne olacak

Fuat Oktay’dan ‘12 mil’e sert yanıt: Savaş sebebi olmayacak da ne olacak

Yunan hükümetinin Ege’de karasularını 12 mile çıkarma yönündeki imalarına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan sert tepki geldi. Oktay, “Bunu kabul etmemizi mi bekliyorsunuz? Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak” dedi.

30.08.2020Dünya
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Yunanistana 12 mil tepkisi Bu savaş nedeni

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a 12 mil tepkisi! 'Bu savaş nedeni'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan'a 12 mil mesajı vererek, "Yunanistan kendi hakları olan yerde istediği gibi çalışır. Bizim bir alakamız yok. Ancak Ege'de sınırlarını 12 Mil'e çıkartamazlar. Bu bir savaş nedenidir" dedi.

29.08.2020Gündem
Aşure günü ibadetleri neler İşte aşure gününde yapılacak ibadetler

Aşure günü ibadetleri neler? İşte aşure gününde yapılacak ibadetler

Aşure günü yapılacak ibadetler, aşure günü olması dolayısıyla büyük önem arz ediyor. Bu yıl 29 Ağustos Cumartesi günü idrak edilen aşure gününde aşure geleneğini devam ettirecek olanlar, bu önemli günde yapılması gerekenleri merak ediyor. Bereket, paylaşma ve birliğin simgesi aşure tatlısının yapıldığı muharrem ayının onuncu gününe denk gelen bu önemli günde Hazreti Aişe (r.ah) İslâm öncesinde peygamberimizin de oruç tuttuğunu bildirmekte. Peki, aşure günü ibadetleri neler? İşte, aşure gününde yapılacaklar..

29.08.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbulda müthiş tören... Cumhurbaşkanı Erdoğandan robotlu açılış

Son dakika haberler... İstanbul'da müthiş tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan robotlu açılış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MESS Teknoloji Merkezi'nde düzenlenen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi: MESS Teknoloji Merkezi ve 40 Fabrika Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunuyor. "Kovid salgınında birçok ülke durgunluk yaşarken, Türk ekonomisi toparlanma sürecini başarıyla yürütüyor." diyen Erdoğan, "Ne özel sektörümüz ne de kamu kuruluşlarımız yatırımlarına ara vermedi, vermiyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan, merkezin açılışını Boston Dynamics firmasının 'Spot' isimli dünyanın en gelişmiş robotunun getirdiği tabletten yaptı.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberler: TBMM Başkanı Şentoptan Doğu Akdeniz açıklaması

Son dakika haberler: TBMM Başkanı Şentop'tan Doğu Akdeniz açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye kimsenin hakkına, hukukuna talip değil. Fakat Türkiye kendi hakkını, hukukunu uluslararası hukuka göre bu bölgede, Doğu Akdeniz'de sahip olduğu hakkı ve yetkileri sonuna kadar koruma konusunda da kararlı." dedi.

29.08.2020Gündem
İçişleri Bakanı Soyludan aşure günü ve Kerbela mesajı

İçişleri Bakanı Soylu'dan aşure günü ve Kerbela mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, aşure günü ve Kerbela olayının yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bahçeliden flaş sözler: Yunanistan ateşle oynuyor... Merkel Haçlı çağrısı yaptı

Son dakika haberler... Bahçeli'den flaş sözler: Yunanistan ateşle oynuyor... Merkel Haçlı çağrısı yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi. "Ateşle oynayan Yunanistan, kışkırtan Fransa, kazanana oynamak üzere kurulan kumar masasına oturanlar ise tanıdık ve bildik ülkelerdir." diyen Bahçeli, "Almanya Şansölyesi Merkel’in tüm AB ülkelerini Yunanistan’ın yanında yer almaya daveti esasen bir Haçlı çağrısıdır." ifadelerini kullandı.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan çok sert açıklama: Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan çok sert açıklama: Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Doğu Akdeniz ile ilgili çok kritik açıklamalarda bulundu. Oktay, Yunanistan'ın karasularını 12 mile çıkarmak istemesiyle ilgili "Bunu kabul etmemizi mi bekliyorsunuz? Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak? Milletimiz söz konusu bağımsızlığı, istiklali, özgürlüğü olduğunda hiçbir şey dinlemez." dedi.

29.08.2020Gündem
BAE petrolü, İsrail için stratejik bir alternatif olabilir

BAE petrolü, İsrail için stratejik bir alternatif olabilir

Tel Aviv ile Abu Dabi arasındaki normalleşme anlaşması iki ülke arasında yeni enerji iş birliklerini gündeme getirirken, ithal petrole bağımlı İsrail pazarının, OPEC'in dördüncü büyük ham petrol üreticisi Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) açılacağı öngörülüyor.

29.08.2020Ekonomi

Son dakika haberler... Doğu Akdeniz'de yeni NAVTEX ilanı

Doğu Akdeniz'de 29 Ağustos-11 Eylül arasında yapılacak atış eğitimi için NAVTEX ilan edildi.

29.08.2020Gündem
Türk F-16’ları Yunan F-16’larını kovaladı: NAVTEX dalaşı

Türk F-16’ları Yunan F-16’larını kovaladı: NAVTEX dalaşı

Doğu Akdeniz’deki gerginlik hiç olmadığı kadar yükseldi. Türk F-16’ları, Türkiye’nin Oruç Reis için ilan ettiği NAVTEX bölgesine yaklaşan 6 Yunan F-16 uçağına önleme yaptı. İki ülke uçakları arasında yaşanan “it dalaşı” sırasında Türk F-16’ları Yunan uçaklarına füze kilidi atarak bölgeden uzaklaştırdı.

29.08.2020Dünya
MSB: Doğu Akdenizde deniz eğitimleri icra edildi

MSB: Doğu Akdeniz'de deniz eğitimleri icra edildi

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı, TCG Sancaktar ile Deniz Harp Okulu 3'üncü sınıf öğrencilerinin, Oruç Reis araştırma gemisine refakat eden TCG Gelibolu ile Doğu Akdeniz'de deniz eğitimleri icra ettiğini açıkladı.

28.08.2020Gündem
Türkiye’yi engelleyemezsiniz Kabadayılık dönemi bitti

Türkiye’yi engelleyemezsiniz Kabadayılık dönemi bitti

Almanya’dan sonra ABD Başkanı Trump da Doğu Akdeniz’de gerilim yaşayan Türkiye ve Yunanistan arasında temaslar gerçekleştirirken Avrupa Birliği’nin gündemi de kriz oldu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise, “Tatbikatlarla Türkiye’nin faaliyetlerini engellemek gibi bir şey düşünmek boş bir hayaldir” diye uyarıda bulunarak Fransa’nın Güney Kıbrıs’ta tatbikata katılmasına sert çıktı. “Kabadayılık dönemi geçti” dedi.

28.08.2020Dünya
Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu bu hafta "Allah'ın Dinini Yüceltme Gayreti" olarak belirlendi. Müslümanların bir araya geldikleri ve cemaatle haftalık ibadetlerini ifa ettikleri cuma namazı öncesi cuma hutbesi camilerde okunacak. İşte, 28 Ağustos cuma hutbesinin tam metni ve bu haftaki cuma hutbesinin konusuyla ilgili ayrıntılar.

27.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Oruç Reis için yeni NAVTEX

Son dakika haberler... Oruç Reis için yeni NAVTEX

Oruç Reis gemisinin, sismik çalışma yürüteceği alan için 1 Eylül'e kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edildi.

27.08.2020Gündem
Son dakika... Türkiye yeni NAVTEX yayınladı

Son dakika... Türkiye yeni NAVTEX yayınladı

Türkiye gelen son dakika haberine göre yeni bir NAVTEX yayınlayarak 1-2 Eylül'de Doğu Akdeniz'de atış eğitimi yapılacağını bildirdi.

27.08.2020Gündem
Mısır ile anlaşma parlamentoda

Mısır ile anlaşma parlamentoda

Yunan hükümeti Türkiye’nin tepkisine rağmen Mısır ile deniz sınırlarını belirleyen anlaşmayı parlamentoya getirdi.

27.08.2020Dünya
Yunan provokasyondan vazgeçmiyor... Şer üçlüsünden ortak manevra

Yunan provokasyondan vazgeçmiyor... Şer üçlüsünden ortak manevra

Almanya’nın Türkiye ile arabuluculuk girişimlerinden bir gün sonra Yunanistan, Kıbrıs Rum yönetimi ve Ankara karşıtı cephenin diğer ismi Fransa ile birlikte 3 günlük askeri tatbikat açıkladı. Üçlü, bir gün önce Türk donanmasıyla tatbikat yapan İtalya’yı da yanına aldı.

27.08.2020Dünya
Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezden CNN TÜRKte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfi ile ilgili merak edilenleri ve Doğu Akdeniz'deki enerji arama çalışmalarını, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğündeki Tarafsız Bölge programında anlattı. Bakan Dönmez, "Biz 14 ay önce sismik çalışmalara başlamıştık. 2 bin km'de keşfettiğimiz alan 250 kilometrekare. Komşu bir alan daha var. Rezerv konusunda revizyon yukarı yönlü olacak. 320 milyardan fazla rezerv var." ifadelerini kullandı. Ayrıca Bakan Dönmez, 2 aya yeni müjdenin gelebileceğini söyledi.

26.08.2020Gündem
Doğu  Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de krizin doruk yaptığı bir dönemde Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, dün arabuluculuk için Atina ve Ankara’ya geldi. İki tarafın da bölgede askeri eğitimleri sürerken Maas, “Tek bir kıvılcım felakete yol açabilir” uyarısında bulundu.

26.08.2020Dünya
949 yıl sonra Ahlat’ta

949 yıl sonra Ahlat’ta

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünde Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen etkinliklere katıldı. Erdoğan’a TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik etti.

26.08.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a: Şımarıklıktan vazgeçin

Bakan Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a: Şımarıklıktan vazgeçin

Alman mevkidaşı Maas ile Ankara’da görüşen Bakan Çavuşoğlu, “Yunanistan kendisini Türk donanmasının önüne atmaya çalışan ülkelere kanmasın” uyarısında bulundu.

26.08.2020Dünya
Muharrem ayının 9. ve 10. günü ne zaman İşte 2020 aşure günü tarihi

Muharrem ayının 9. ve 10. günü ne zaman? İşte 2020 aşure günü tarihi

Muharrem ayının 10. günü aşure günü olması nedeniyle büyük önem arz ediyor. Peygamber Efendimizin 'Allah’ın ayı' diye nitelediği Muharrem ayı bu sene 20 Ağustos 2020 Perşembe günü hicri yılbaşı ile başladı. Hz. Peygamberin bildirdiğine göre yalnızca Aşûra günü değil, Muharremin 9, 10 ve 11. günlerinde oruç tutulması tavsiye edilmiştir. Peki, muharrem ayının 9. ve 10. günü ne zaman idrak edilecek? İşte, aşure günü tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılar.

26.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Albayraktan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, NTV canlı yayınında Karadeniz'de bulunan doğal gaz keşfi ve ekonomi gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin faturalara ne zaman yansıyacağını açıkladı. Albayrak, "Kesinlikle ve kesinlikle yansıyacak. Sadece vatandaşımızın doğalgaz faturasına yansımayacak. Aynı zamanda sanayicimize, kullandıkları elektrik faturasına kadar yansıyacak. Bu işle uğraşan arkadaşlarımıza inancım tam, 2023'e kadar ulaştıracaklardır. 2023'ten önce müjdelerle gelmiş bile olabiliriz" dedi.

25.08.2020Gündem
Son dakika: İlk kareler geldi ABD ve Yunanistan harekete geçti

Son dakika: İlk kareler geldi! ABD ve Yunanistan harekete geçti

Doğu Akdeniz'de gerilim artmaya devam ediyor. Bugün gerçekleşecek AB toplantısı öncesinde Akdeniz semalarında flaş bir gelişme yaşandı. Yunan medyasının duyurduğu habere göre ABD ve Yunanistan donanması ortak tatbikat düzenledi.

25.08.2020Dünya
Akar, Yunan Navtex ilanına sert çıktı

Akar, Yunan Navtex ilanına sert çıktı

Akar, Atina’nın Türkiye’nin Oruç Reis gemisinin faaliyet alanıyla örtüşen Navtex ilan etmesine tepki gösterdi.

25.08.2020Dünya
Yunanistan kendini kaosa attı

Yunanistan kendini kaosa attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun’da sel bölgesindeki vergi mükelleflerinin mücbir sebep kapsamına alınacağını açıkladı, hemen yeniden inşa çalışmalarına başlanacağını söyledi. Yunanistan’ın ilan ettiği Navtex kararıyla ilgili “Yunanistan bu kararla kendini kaosa attı. Bundan sonra bölgede yaşanabilecek her olumsuzluğun tek müsebbibi Yunanistan, tek zarar gören de yine bu ülkenin kendisi olacaktır” diyen Erdoğan dün kabine toplantısının ardından şu açıklamalarda bulundu:

25.08.2020Gündem
8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Asr Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

8. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Asr Suresi Ve Anlamı konu anlatımı

Mekke döneminde inen Asr Suresi, toplam 3 ayetten oluşur. Kuran-ı Kerim'in en kısa surelerinden biridir. Asr, ikindi, uzun vakit ve çağ gibi anlamlara gelir. 8. sınıflar için Asr Suresini ve anlamını açıkladık.

24.08.20208. SINIF
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de bulunan doğalgaz keşfi ile ilgili olarak, "Tek kuyu değil 2-3-4 devam edecek. Bu kuyuların fazla oluşu umutlarımızı çok daha arttırıyor. Gazın çıkarılması 2023'ü bulacaktır. Akdeniz'de de güzel haberler alacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı

24.08.2020Gündem
Alman Dışişleri Bakanı Doğu Akdeniz için Türkiyeye geliyor

Alman Dışişleri Bakanı Doğu Akdeniz için Türkiye'ye geliyor

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz konusunda tekrar müzakereleri başlatmak için salı günü Atina ve Ankara'yı ziyaret edecek. Alman Dışişleri Bakanlığı, "Bizim hedefimiz iki ülke arasında doğrudan diyaloğu sağlamak" dedi.

24.08.2020Dünya
Son dakika haberi: Bakan Akardan Yunanistana tepki

Son dakika haberi: Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki

Son dakika haberi... Mili Savunma Bakanı Akar, Yunanistan’ın, Oruç Reis araştırma gemisinin faaliyet alanı ile kısmen örtüşen bir bölgede saha ilan etmek suretiyle tatbikat yapacağını açıklamasını gerginliği artıran bir faaliyet olarak değerlendirdi.

24.08.2020Haber
Son dakika haberi: Bakan Akardan Yunanistana tepki

Son dakika haberi: Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki

Son dakika haberi... Mili Savunma Bakanı Akar, Yunanistan’ın, Oruç Reis araştırma gemisinin faaliyet alanı ile kısmen örtüşen bir bölgede saha ilan etmek suretiyle tatbikat yapacağını açıklamasını gerginliği artıran bir faaliyet olarak değerlendirdi.

24.08.2020Gündem
Güneş’ten Oruç Reis’e tam koruma

Güneş’ten Oruç Reis’e tam koruma

Akdeniz'de sismik araştırma yapan milli sismik araştırma gemisi Oruç Reis, gövde sigortasından harp durumunda meydana gelecek zararlara kadar Güneş Sigorta tarafından sigortalandı.

24.08.2020Ekonomi
Doğu Akdenizde kritik hafta

Doğu Akdeniz'de kritik hafta

Doğu Akdeniz’de Yunanistan’ın tahrikleri sürüyor. Yunanistan-Mısır arasındaki sözde deniz sınırı anlaşması bugün Yunan parlamentosuna geliyor. Almanya Dışişleri Bakanı ise yarın hem Atina’yı hem de Ankara’yı ziyaret edecek.

24.08.2020Dünya
10 soruda doğal gaz keşfi

10 soruda doğal gaz keşfi

Akdeniz ve Karadeniz’de enerji kaynağı arama ve tarama çalışmalarını sürdüren Türkiye, Karadeniz’de 320 milyar metreküplük gaz rezervi tespit etti. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek? Bu gaz Türkiye’nin ne kadarlık ihtiyacını karşılayacak? Türkiye, gazı nasıl çıkarmayı planlıyor? İşte bu soruların cevapları...

24.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kolayı vardı

Yunanistan, Fransa’dan acele 18 uçak satın alıyor.

1.09.2020

Geçmişten bugüne aşure günü

Aşure günü için kısa süre kaldı. Hicri takvime göre yılın 12. ve sonuncu ay olan Zilhicce sona ermesiyle birlikte Muharrem ayı başladı. Muharrem Ayı’nın onuncu günü ise ‘Aşure Günü’ olarak idrak edilecek. Peki aşure günü ne zaman?

24.08.2020

Yeni kararlar öncesi yenilenme vakti

Yeni bir mevsime geçiş yapmadan biz de yenilenmek isteriz. Sonbahar öncesi yaz sıcaklarında kuruyan cildimizi sağlıklı bir hale getirme, alınan kiloları da verme zamanı...

24.08.2020

Hora’dan filoya

Yaşı ancak 50 ve üzeri olanlar Hora gemisini hatırlayacaktır. Hora, bir zamanlar Türkiye’nin denizlerdeki hakları için sefere çıkan ve sembol olan sismik araştırma gemisinin adıdır.

24.08.2020