DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması!

Güncelleme Tarihi:

DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması
Oluşturulma Tarihi: Nisan 16, 2024 10:47

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Köln Bölge Veliler Birliği tarafından ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Haberin Devamı

DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği tarafından Kur’an kurslarına devam eden öğrenciler arasında ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ konulu şiir, resim ve maket dallarında yarışma düzenledi. Bölgede 50 cami derneğinin temel dini bilgiler kursunda eğitim gören öğrenciler, düzenlenen bu yarışmada birbirinden güzel eserler ortaya koydular. Kendi el emeklerini ve hayal güçlerini ortaya koydukları bu güzel etkinlikte, öğrenciler hem eğlendi, hem de öğrendi. Ailelerin çocukları ile birlikte olmalarına ve birbirlerine vakit ayırmalarına vesile olmak amacıyla her yıl farklı alanlarda ve farklı konularda yarışmalar düzenlediklerini söyleyen DİTİB Köln Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş, “Veliler Birliği olarak ‘Medeniyetlerin Yaşadığı Anadolu Resim Yarışması’, ‘İslami Semboller Maket Yarışması’, Hayalimdeki Cami Resim Yarışması’ ve ‘Çevrimiçi Bilgi Yarışması’, ‘Valizler Dolusu Umut Röportaj Yarışması’nın ardından bu yıl da ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ konulu şiir, resim ve maket dallarında yarışma düzenledik” dedi.

DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması
450’DEN FAZLA ESER YARIŞMAYA KATILDI
Çocukların, ramazanın manevi atmosferini ve dini açıdan önemini resim, maket ve şiir gibi alanlarla ifade etme fırsatı bulduklarını dile getiren Durmuş, “Ramazan ayı, dini ve manevi değeri yüksek olan önemli bir zaman dilimidir. Aileler, arkadaşlar ve komşular arasındaki muhabbet, birlik ve beraberliğin hat safhaya çıktığı dönemdir. Çocuklar dört gözle oruç tutmak için ramazanın gelmesini beklerler. Biz de bu yıl çocuklarımız için ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ konulu 6-9 yaş arası resim, 10-12 yaş arası maket ve 13-15 yaş arası şiir yarışmaları düzenledik. Toplam 450’den fazla eser yarışmaya katıldı. En zor kısım ise Köln Dini Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sinan Kara ve Veliler Birliği yönetimi ile birlikte bu eserleri seçmek oldu. Bir sıralama yaptık, çocuklarımız güzel eserleriyle başarı sağlamışlardır. Bu vesileyle yarışmaya katkı sonun derneklerimizin başkan ve yöneticilerine, hocalarımıza, velilerimize ve yarışmaya katılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması
DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
Hürth DİTİB Camii’nde düzenlenen ödül törenine; Köln Veliler Birliği yönetim kurulunun yanı sıra yarışmada dereceye giren öğrenciler ve velileri katıldı. Konuşmaların ardından ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ konulu 6-9 yaş arası resim, 10-12 yaş arası maket ve 13-15 yaş arası şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreni sonrası yarışmaya dair duygularını ifade eden öğrenci velileri, etkinlik vesilesiyle evlerinde büyük bir heyecan yaşandıklarını dile getirdiler, bu anlamlı yarışmayı düzenleyen veliler birliğine ve hocalarına teşekkür ettiler.
DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması

DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması

DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması

DİTİB’den ‘On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ yarışması 

 

BAKMADAN GEÇME!