MENÜ

Mark Milley

Mark Milley ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mark Milley haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36 Mark Milley haberi bulunmuştur.

Mark Milley Haberleri

ABD Genelkurmay Bakanı, Kovid-19 konusunda Pompeo ile çelişti

ABD Genelkurmay Bakanı, Kovid-19 konusunda Pompeo ile çelişti

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Çin'in Vuhan kentindeki viroloji laboratuvarından sızdığını iddia ederken, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, kanıtların ağırlıklı olarak virüsün kasıtlı olarak sızdırılmadığını gösterdiğini ve Vuhan'daki laboratuvardan sızıp sızmadığını ise bilmediklerini söyledi.

5.05.2020Dünya
ABD Genelkurmay Başkanından koronavirüs iddialarıyla ilgili açıklama

ABD Genelkurmay Başkanı'ndan koronavirüs iddialarıyla ilgili açıklama

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvar ortamında üretildiği iddialarının inandırıcı olmadığını söyledi.

14.04.2020Dünya
ABD ordusunda Kovid-19 alarmı

ABD ordusunda Kovid-19 alarmı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD ordusunun nükleer, füze savunma ve özel kuvvetler gibi kritik birimleri ile ordunun üst düzey komutanlarını yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı özel bir korumaya aldığı bildirildi.

30.03.2020Dünya
Dikkat çeken araştırma 5 kat daha uzun süre yaşıyor

Dikkat çeken araştırma! 5 kat daha uzun süre yaşıyor

Corona virüsle ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzeylerde, daha önce açıklanandan çok daha uzun süre yaşayabildiğine dikkati çekerek Japonya ve California'daki yolcu gemilerinde, tahliyeden 17 gün sonra bile kabinlerde virüsün izine rastlandığını bildirdi.

24.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, ABDli mevkidaşı ile görüştü

Son dakika haberi: Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, ABD'li mevkidaşı ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile telefonda görüştü.

28.02.2020Gündem
ABD Genelkurmay Başkanından flaş açıklama: Türkiye-Suriye sınırına bir daha asker konuşlandırmayacağız

ABD Genelkurmay Başkanı'ndan flaş açıklama: Türkiye-Suriye sınırına bir daha asker konuşlandırmayacağız

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, Birleşik Devletlerin Suriye'deki askeri faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Miley, "Türkiye-Suriye sınırına bir daha asker konuşlandırma konusunda ne niyetimiz ne de planımız var." dedi.

26.02.2020Dünya
Genelkurmay Başkanı Yaşar Gülerden kritik görüşme

Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'den kritik görüşme

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile telefonda görüştü.

12.02.2020Gündem
Pentagon: İranın saldırılarında 106 ABD askeri travmatik beyin hasarı geçirdi

Pentagon: İran'ın saldırılarında 106 ABD askeri travmatik beyin hasarı geçirdi

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, İran'ın 8 Ocak'ta ABD'nin Irak'taki askeri üslerine gerçekleştirdiği saldırılarda 109 askerinin travmatik beyin hasarına uğradığını açıkladı. Bu rakam geçen ay 64 olarak açıklanan Amerikan askerinin neredeyse iki katına denk geliyor.

11.02.2020Dünya
ABDden bomba çıkış: Artık oyun değişti, gereken ne ise yapacağız

ABD'den bomba çıkış: Artık oyun değişti, gereken ne ise yapacağız

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, İran destekli Şii milislerden gelebilecek saldırılara karşı ön alma adımları da atacaklarını ifade ederek, "Artık oyun değişti. Gereken ne ise yapacağız" dedi.

2.01.2020Dünya
Temel fark bu dedi ve açıkladı: Söz vermedik

"Temel fark bu" dedi ve açıkladı: Söz vermedik

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, "Biz Kürtlerle özellikle de SDG ile DEAŞ'ı yenmek üzere el sıkıştık. Biz onlara otonom bir Kürt devleti kurmaları için yardım etme sözü vermedik. Onlarla Türkiye'ye karşı savaşmalarına destek vermek için el sıkışmadık." açıklamasında bulundu.

11.12.2019Dünya
‘Bağdadi denize gömüldü’

‘Bağdadi denize gömüldü’

ABD’nin hafta sonu İdlib’de düzenlediği operasyonla öldürülen terör örgütü DEAŞ’ın lideri Ebubekir El Bağdadi’nin cesedinin kalıntılarının denize gömüldüğü ortaya çıktı.

30.10.2019Dünya
DEAŞ’lı 5 numara Bağdadi’ye götürdü... Türkiye’de yakalanıp Irak’a iade edilmişti

DEAŞ’lı 5 numara Bağdadi’ye götürdü... Türkiye’de yakalanıp Irak’a iade edilmişti

Terör örgütü DEAŞ’ın lideri Bağdadi için sonun başlangıcı 2018’de beş yardımcısından biri olan İsmail el İthavi’nin Sakarya’da yakalanıp Irak’a iade edilmesiyle başladı. İthavi’nin verdiği bilgilerle Irak istihbaratı, eksik parçaları tamamlama fırsatı buldu. İthavi, ABD’nin Bağdadi’nin Suriye’deki adresini tespit etmesinde de kilit rol oynadı.

29.10.2019Dünya
Bağdadinin cesedi nerede Ve ABD açıkladı

Bağdadi'nin cesedi nerede? Ve ABD açıkladı

ABD'nin hafta sonu İdlib'de düzenlenen operasyonla öldürülen DEAŞ elebaşı Ebubekir El Bağdadi'nin cesedinin kalıntılarının denize gömdüğü ortaya çıktı.

28.10.2019Dünya
Genelkurmay Başkanı Güler ABDli mevkidaşı ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Güler ABD'li mevkidaşı ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

18.10.2019Gündem
Orgeneral Güler ile Milley telefonda Suriyeyi görüştü

Orgeneral Güler ile Milley telefonda Suriye'yi görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in, ABD'li mevkidaşı Orgeneral Mark Milley ile Suriye'deki durumu görüşmek üzere bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

11.10.2019Gündem
Trump Suriye konusunda yalnız bırakıldı

Trump Suriye konusunda yalnız bırakıldı

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'de Türkiye'nin operasyon alanından ABD askerlerini çekeceğine ve bu operasyonda taraf tutmayacağına yönelik açıklamasının ardından Washington'da zor bir süreçten geçiyor.

10.10.2019Dünya
Trump-Erdoğan görüşmesine Esper ve Milley de katılmış

Trump-Erdoğan görüşmesine Esper ve Milley de katılmış

ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'in, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki YPG/PKK hedeflerine yönelik olası askeri harekatından önce ABD'nin askerlerini bölgeden çekme kararına yol açan ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine katıldığı ortaya çıktı.

9.10.2019Dünya
Son dakika...Pentagondan açıklama: Türkiyenin muhtemel müdahale yolundan çekildik

Son dakika...Pentagon'dan açıklama: 'Türkiye'nin muhtemel müdahale yolundan çekildik'

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, "Suriye’nin kuzeyindeki ABD askerlerinin güvenliğini sağlamak üzere Türkiye’nin muhtemel müdahale yolundan çekildik." açıklamasını yaptı.

8.10.2019Dünya
Son dakika... Pentagon: Suriyede belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik

Son dakika... Pentagon: Suriye'de belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) "Suriye'nin kuzeyinde belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik" açıklamasında bulundu. Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman da Pentagon'un Türkiye'ye Suriye'nin kuzeyine yönelik muhtemel operasyonuna destek vermeyeceğini ve parçası olmayacağını ifade ettiğini açıkladı.

7.10.2019Dünya
Orgeneral Güler, ABDli mevkidaşı Mark Milley ile görüştü

Orgeneral Güler, ABD'li mevkidaşı Mark Milley ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, telefonda görüştüğü ABD'nin yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ile Suriye'de oluşturulması planlanan güvenli bölgeye ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

4.10.2019Gündem
ABDnin yeni Genelkurmay Başkanı Mark Milley

ABD'nin yeni Genelkurmay Başkanı Mark Milley

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, düzenlenen törenle görevini Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mark Milley'e bıraktı.

30.09.2019Dünya
ABD ordusunun komuta kademesine atamalar

ABD ordusunun komuta kademesine atamalar

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mark A. Milley'in ABD Genelkurmay Başkanlığına aday gösterildiğini bildirdi.

10.04.2019Dünya
ABD ordusunun komuta kademesine atamalar

ABD ordusunun komuta kademesine atamalar

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mark A. Milley'in ABD Genelkurmay Başkanlığına aday gösterildiğini bildirdi.

10.04.2019Dünya
ABD’den tank gücünde tüfek

ABD’den tank gücünde tüfek

ABD ordusunun 2022’den itibaren tank gücünde atış yapabilen ‘Next Generation Squad Automatic Rifles’ (NGSAR) diye anılan makineli tüfekleri kullanacağı bildirildi.

14.12.2018Dünya
Son dakika... Trump Genelkurmay Başkanı adayını duyurdu

Son dakika... Trump Genelkurmay Başkanı adayını duyurdu

ABD Başkanı Donald Trump Genelkurmay Başkanı adayını açıkladı.

8.12.2018Dünya
Trump Genelkurmay Başkanı adayını duyuracak

Trump Genelkurmay Başkanı adayını duyuracak

Trump'ın önümüzdeki yıl ekim ayında görev süresi dolacak olan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford'un yerine mevcut Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mark Milley'i bu göreve getireceği öne sürüldü.

8.12.2018Dünya
ABD’li komutan Güney Kıbrıs’ta üs arayışında

ABD’li komutan Güney Kıbrıs’ta üs arayışında

TÜRK ordusunun Kıbrıs’tan çekilerek Ankara’nın garantörlüğünün kaldırılmasını ısrarla talep eden Rum yönetimi, adadaki iki İngiliz üssünün yanına son iki ayda Fransa ve İsrail’le peş peşe üs anlaşmaları yaptı. Son talep ABD’den geldi. Kara Kuvvetleri Komutanı General Mark Alexander Milley, önceki gün Rum yönetimine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, Rumlardan deniz ve hava üsleri konusunda “kolaylık” talebinde bulundu.

21.08.2018Dünya
ABD ordusundan ırkçılık uyarısı

ABD ordusundan ırkçılık uyarısı

ABD Başkanı Trump’ın Virginia’da geçtiğimiz hafta sonu bir kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarda aşırı sağcı grupları kınamakta çelişkili davranmasının ardından ABD ordusunun 5 kuvvet komutanı, Twitter’dan Amerikan değerlerinin ırkçı nefreti kabul etmediğini vurguladı. Öte yandan, Amerikan İçsavaşı’nda kölelik yanlısı komutanların heykelinin kaldırılmasına Trump tepki gösterdi.

17.08.2017Dünya
ABD Dışişlerinden çuvalcı generale yanıt

ABD Dışişleri'nden 'çuvalcı general'e yanıt

Türk kamuoyunda "Çuvalcı general" olarak bilinen ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Ray Odierno, "Irak'ta tek çözümün bölünme olabileceğini" söyledi. ABD Dışişleri'nin bu sözlere yorumu, "Bu kesinlikle bizim politikamız" değil oldu.

14.08.2015Dünya
‘Bölünme tek çözüm olabilir’

‘Bölünme tek çözüm olabilir’

ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Ray Odierno, Pentagon’da önceki gün düzenlediği basın toplantısında Irak’ta ‘Şiiler ile Sünniler arasında bir uzlaşıya varmanın çok zor olduğunu ve tek çözümün bölünme olabileceğini’ söyledi.

13.08.2015Dünya
ABDde aynı üste beş yıl sonra ikinci silahlı saldırı

ABD'de aynı üste beş yıl sonra ikinci silahlı saldırı

ABD'nin Teksas eyaletindeki Fort Hood askeri üssünde üç kişiyi öldüren Ivan Lopez isimli bir asker, ardından silahını kendine doğrultarak intihar etti. Aynı üste 2009'da da eski bir ordu psikiyatrı 13 kişiyi öldürmüştü.

3.04.2014Dünya
ABD’nin Suriye’de kalma planı: Petrol bölgesine asker ve tanklar

ABD’nin Suriye’de kalma planı: Petrol bölgesine asker ve tanklar

ABD Başkanı Trump’ın Suriye’den tamamen çekilme niyeti, yerini Deyrizor’daki petrol sahalarında ABD askerlerinin konuşlanması planlarına bıraktı. Pentagon hazırlık yapıldığını duyurdu. ABD basını da Suriye’nin doğusuna 500 asker ve onlarca tankın gönderilebileceğini yazdı.

26.10.2019Dünya
ABDden Suriyedeki petrolün korunması için hazırlık

ABD'den Suriye'deki petrolün korunması için hazırlık

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, ABD Savunma Bakanlığının Suriye'deki petrol kaynaklarını korumak için plan hazırlığında olduğunu belirtti.

25.10.2019Dünya
ABD silah ambargosunu kaldırmaya hazırlanıyor

ABD silah ambargosunu kaldırmaya hazırlanıyor

Washington’ın Kıbrıs’a yönelik 1987’den beri süren silah ambargosunu kaldırmaya hazırlandığı öne sürüldü. İddiayı Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Hristodulidis gündeme getirdi. KKTC Dışişleri Bakanı Özersay ise geçen hafta ABD’ye yaptığı ziyarette ‘Olası bir karar barışa katkı sağlamaz’ mesajı verdi.

20.01.2019Dünya
Rusya’dan Rumlara uyarı: Amerikan askerini Kıbrıs’a sokmayın

Rusya’dan Rumlara uyarı: Amerikan askerini Kıbrıs’a sokmayın

RUSYA, ABD ile Kıbrıs’a üs pazarlıkları yapan Rum yönetimini sert dille uyardı.

7.12.2018Dünya

Yazar Sonuçları

E peki ne oluyor orada?

İngilizler geldi: ‘Okey’ dedilerFransızlar istedi:  ‘Oui’ dedilerİsrail geldi: ‘Ken’ dedilerVe nihayet ABD geldi: ‘Yes’ dediler E peki ne oluyor orada?

24.08.2018