EKSTRA
MENÜ

Mike Pompeo

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.360 haberi bulunmuştur.

Mike Pompeo Haberleri

Son dakika... Gizem perdesi aralanıyor: DSÖ heyeti Vuhan Viroloji Enstitüsünde

Son dakika... Gizem perdesi aralanıyor: DSÖ heyeti Vuhan Viroloji Enstitüsü'nde!

Yeni tip koronavirüsün kökenlerini araştırmak üzere salgının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü heyeti Viroloji Enstitüsü laboratuvarına gitti. Vuhan'daki enstitü salgının ilk günlerinden beri komplo teorilerinin odağındaki yer olarak kabul ediliyor. Dünya ise merakla DSÖ heyetinin ziyaret sonrası açıklamalarını bekliyor.

3.02.2021Dünya
Biden, Husilere yaptırımları askıya aldı

Biden, Husilere yaptırımları askıya aldı

ABD Başkanı Joe Biden'ın, ABD'nin "yabancı terör örgütü" listesine alınmasına karar verdiği Yemen'deki İran destekli Husilere yönelik yaptırımlardan bazılarını askıya aldığı bildirildi.

26.01.2021Dünya
Çinden ABDye yaptırım kararı

Çin'den ABD'ye yaptırım kararı!

Çin'in, 45'inci ABD Başkanı Donald Trump dönemi Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da aralarında olduğu 28 ABD'li yetkiliyi yaptırım listesine dahil ettiği bildirildi.

20.01.2021Dünya
Trump, Venezuelalıların sınır dışı edilmesini 18 ay erteleyen kararnameyi imzaladı

Trump, Venezuelalıların sınır dışı edilmesini 18 ay erteleyen kararnameyi imzaladı

ABD Başkanı Trump, Venezuelalıların ülkeden sınır dışı edilmesini 18 aylığına erteleyen başkanlık kararnamesine imza attı.

20.01.2021Dünya
ABD: Çin’in Uygurlara baskısı ‘soykırım’

ABD: Çin’in Uygurlara baskısı ‘soykırım’

Trump yönetimi görevdeki son gününde Çin hükümetinin Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarını kınayarak bunun “Soykırım” olduğunu belirten bir bildiri yayınlandı.

20.01.2021Dünya
İrandan kritik Trump ve Pompeo kararı Yaptırım listesine alındılar

İran'dan kritik Trump ve Pompeo kararı! Yaptırım listesine alındılar

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, başkanlık görevini yarın devredecek olan ABD Başkanı Donald Trump ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da aralarında olduğu 9 ABD'li üst düzey yöneticinin İran'ın yaptırım listesine dahil edildiğini açıkladı.

19.01.2021Dünya
ABD, Çinin Doğu Türkistanda soykırım yaptığını açıkladı

ABD, Çin'in Doğu Türkistan'da soykırım yaptığını açıkladı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde "soykırım" ve "insanlığa karşı suç" işlediği sonucuna vardıklarını açıkladı.

19.01.2021Dünya
Pekin yönetimi eleştiri oklarının hedefinde

Pekin yönetimi eleştiri oklarının hedefinde

Geçtiğimiz gün ABD tarafından koronavirüs salgınına karşı tutumundan dolayı eleştirilen Pekin yönetimi bu kez de İsviçre tarafından eleştirildi. İsviçre merkezli bağımsız Salgına Hazırlık ve Müdahale Kurulu, Çin ve Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) koronavirüs salgınını kontrol altına almak için yeterince gayretli olmadığını açıkladı.

19.01.2021Dünya
ABDden Çine flaş çağrı Elinizdeki tüm Kovid-19 verilerini açıklayın

ABD'den Çin'e flaş çağrı! 'Elinizdeki tüm Kovid-19 verilerini açıklayın'

Koronavirüsün kökenlerini araştıracak Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) heyeti, geçtiğimiz günlerde uzun diplomatik çabaların ardından virüsün ilk kez tespit edildiği Çin'in Vuhan kentine incelemelerde bulunmak üzere gitmişti. DSÖ ekibi protokol gereği karantinada bekletilirken ABD'den Çin'e çok kritik bir çağrı geldi. ADB, Çin'e koronavirüsü araştıran DSÖ heyetine koronavirüsle ilgili insanlardan ve hayvanlardan alınan bütün örneklerin acil olarak verilmesini talep etti.

18.01.2021Dünya
Pompeodan Navalnıyın gözaltına alınmasına sert tepki

Pompeo'dan Navalnıy'ın gözaltına alınmasına sert tepki!

Putin tarafından zehirlendiği iddiasıyla gündeme gelen ve aylardır Almanya'da tedavi görerek iyileşen Rus muhalif Navalnıy ülkesine döndü. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Almanya'dan dönüşünde Moskova'da gözaltına alınan Rus muhalif Navalnıy'ın derhal serbest bırakılması için Rusya'ya çağrıda bulundu.

18.01.2021Dünya
Çinli bilim insanlarından korkunç koronavirüs itirafı: Isırıldık

Çinli bilim insanlarından korkunç koronavirüs itirafı: Isırıldık

Vuhan’daki viroloji laboratuvarında çalışan bilim insanları, 2017 yılında koronavirüs bulaşmış yarasaların bulunduğu bir mağarada numune toplarken ısırıldıklarını itiraf etti.

18.01.2021Dünya
Pompeodan flaş Kovid-19 iddiası Raporu açıkladı, bombayı patlattı

Pompeo'dan flaş Kovid-19 iddiası! Raporu açıkladı, bombayı patlattı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, koronavirüsün kökeni hakkında flaş bir iddia ortaya atarak yayınladığı rapordan sonra Dünya Sağlık Örgütü'ne çağrıda bulundu. Vuhan'ın dünyayı enfekte etme geçmişi olduğunu hatırlatan Pompeo, laboratuvar ve Kovid-19 arasındaki ilişki konusunun acil olarak araştırılmasını istedi.

16.01.2021Dünya
ABD İran’a saldırır mı

ABD İran’a saldırır mı?

Hakkında ikinci kez azil süreci başlatılan Trump’ın acil durum yaratmak için İran’a saldırabileceğinin konuşulduğu bir dönemde Dışişleri Bakanı, Tahran’ı hedef aldı.

14.01.2021Dünya
Son dakika... ABDde Başkan Trumpın görevden alınması görüşülüyor... Dünya Washingtondan gelen görüntüleri konuşuyor

Son dakika... ABD'de Başkan Trump'ın görevden alınması görüşülüyor... Dünya Washington'dan gelen görüntüleri konuşuyor!

Son dakika haberleri... ABD'de tarihi gün! Başkan Donald Trump'ın azledilmesinin görüşüleceği Temsilciler Meclisi oturumu başladı. Ülke tarihinde ilk kez bir başkan hakkında ikinci kez azil süreci başlatılıyor. Başkent Washington DC'de Trump yanlılarının olay çıkarmasından endişe duyulurken, kentten gelen son fotoğraflar tedbirlerin boyutunu gözler önüne serdi. Uluslararası ajanslar, bölgede güvenliği sağlamak üzere görevlendirilen Ulusal Muhafızlar'a mensup askerlerin fotoğraflarını servis etti. Birlikleri Kongre binası içinde yerlerde yatarken yansıtan kareler büyük ses getirdi.

13.01.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Belçika ziyaretini AB yetkililerinin tutumundan dolayı mı iptal etti

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Belçika ziyaretini AB yetkililerinin tutumundan dolayı mı iptal etti?

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun son dış ziyaretini Avrupa Birliği (AB) ve NATO'nun bulunduğu Brüksel'e yapmayı planlaması ancak ziyareti ertelemesinin, AB tarafının Pompeo ile görüşmede "gönülsüz" davranmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

13.01.2021Dünya
Pompeo ve Zarif arasında ‘El Kaide’ gerginliği, askeri harekat gündeme gelebilir...

Pompeo ve Zarif arasında ‘El Kaide’ gerginliği, askeri harekat gündeme gelebilir... 

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ulusal Basın Kulübü’nde yaptığı konuşmasında ‘İran’ın El Kaide’nin yeni üssü olduğunu’ iddia etti. İddialara yanıt Tahran'dan geldi, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Pompeo'nun açıklamalarını 'savaş kışkırtıcı yalanlar' diyerek reddetti. Pompeo’nun  El Kaide ile ilgili ortaya attığı iddialar kanıtlanırsa İran’a karşı uygulanmak üzere daha önce Afganistan’a müdahale için kullanılmış olan Askeri Güç Kullanım Yasası (AUMF) gündeme gelebilir. Geçtiğimiz gün gerçekleşen Ulusal Basın Kulübü toplantısında açıklamalarda bulunan Pompeo, İran ile ilgili tartışma yaratacak iddialarda bulundu. ABD ile İran arasındaki gerilimin başlangıcı İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs gücü komutanı General Kasım Süleymani’nin, geçtiğimiz yıl ocak ayında ABD hava kuvvetleri tarafından düzenlenen suikast ile öldürülmesiyle hat safhaya ulaşmış, iki taraf arasındaki kriz uzun süre varlığını korumuştu.

13.01.2021Dünya
Trump: Duvarı yıktırmam

Trump: Duvarı yıktırmam

Kongre baskınının ardından, Teksas ziyareti öncesi, dün ilk kez gazetecilere açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, görevden alınmasına yönelik çabaları “korkunç” olarak niteledi.

13.01.2021Dünya
ABDnin BM Büyükelçisi Kelly Craftın Tayvana ziyareti iptal oldu

ABD'nin BM Büyükelçisi Kelly Craft'ın Tayvan'a ziyareti iptal oldu

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft'ın Tayvan'a ziyareti, "Dışişleri Bakanlığının Biden yönetimine devir teslim çalışmaları" nedeniyle iptal oldu.

12.01.2021Dünya
ABD Dışişleri Sözcüsü duyurdu: Hepsi iptal edildi

ABD Dışişleri Sözcüsü duyurdu: Hepsi iptal edildi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, "bakanlıktaki geçiş süreci çalışmalarından dolayı" bu hafta içinde Belçika'nın başkenti Brüksel'e planlanan ziyaretini iptal ettiği duyuruldu.

12.01.2021Dünya
Zariften Pompeonun iddialarına sert cevap: Hayal ürünü

Zarif'ten Pompeo'nun iddialarına sert cevap: Hayal ürünü

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, terör örgütü El-Kaide'nin yeni ana karargahının İran olduğunu iddia eden ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu "savaş kışkırtıcılığıyla" suçlarken, iddiaları "hayal ürünü" olarak nitelendirdi.

12.01.2021Dünya
Mike Pompeo açıkladı El Kaidenin ikinci ismi öldürüldü

Mike Pompeo açıkladı El Kaide'nin ikinci ismi öldürüldü

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ebu Muhammed El Masri adıyla bilinen El Kaide'nin ikinci Komutanı Abdullah Ahmed Abdullah'ın 7 Ağustos 2020'de öldürüldüğünü teyit etti.

12.01.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Belçikaya gidiyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Belçika'ya gidiyor

Görevi bırakmasına bir hafta kalan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun bu hafta Belçika'yı ziyaret edeceği ve orada NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Sophie Wilmes ile görüşeceği bildirildi.

12.01.2021Dünya
ABDde bomba gelişme Dışişleri sitesinde ilginç bilgi: Trumpın görev süresi sona erdi

ABD'de bomba gelişme! Dışişleri sitesinde ilginç bilgi: Trump'ın görev süresi sona erdi

ABD 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınının şokunu yaşarken, Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinde bomba bir gelişme yaşandı. Sitede Başkan Trump ve Yardımcısı Mike Pence'in görev sürelerinin 11.01.201 itibarıyla sona erdiği bilgisi yer aldı. Sitedeki bu bilginin Trump karşıtı bir çalışan tarafından girildiği de öne sürülürken, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun sitedeki bilgilerin değiştirilmesine ilişkin soruşturma başlatılması talimatı verdiği bildirildi.

11.01.2021Dünya
Pompeo açıkladı Küba yeniden  teröre destek veren ülkeler listesine eklendi

Pompeo açıkladı! Küba yeniden "teröre destek veren ülkeler" listesine eklendi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Küba'yı yeniden "teröre destek veren ülkeler" listesine eklediklerini açıkladı.

11.01.2021Dünya
Çinden ABDye Tayvan tepkisi

Çin'den ABD'ye 'Tayvan' tepkisi

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Amerikalı ve Tayvanlı yetkililer arasındaki görüşmelere getirilen kısıtlamaları kaldırma kararına ilişkin açıklama yaptı. Pekin yönetimi karara sert tepki gösterdi.

11.01.2021Dünya
ABDden Tayvan hamlesi Hepsi kaldırıldı

ABD'den Tayvan hamlesi! Hepsi kaldırıldı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin Tayvan'la ilişkilerindeki tüm kısıtlamaları kaldırdıklarını duyurdu.

9.01.2021Dünya
Pompeo geçiş süreci için Blinken ile görüştü

Pompeo geçiş süreci için Blinken ile görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, 20 Ocak'ta göreve başlayacak olan Joe Biden'ın dışişleri bakanı adayı Antony Blinken ile devir teslim sürecini görüştü.

8.01.2021Dünya
Çin, ABDyi Hong Kong konusundaki tutumundan dolayı uyardı

Çin, ABD'yi Hong Kong konusundaki tutumundan dolayı uyardı

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying, ABD’nin Hong Kong’a yönelik yaptırım söylemi ve eylemleriyle Çin'in iç işlerine karıştığına işaret ederek, ABD'ye 'yanlış hareketlerinin bedelini ağır ödeyeceği' uyarısında bulundu.

7.01.2021Dünya
Suudi Arabistandan Körfez İşbirliği Konseyi mesajı

Suudi Arabistan'dan Körfez İşbirliği Konseyi mesajı

Suudi Arabistan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el Jubeyr ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Riyad ev sahipliğinde gerçekleştirilen Körfez İşbirliği Konseyi’nin (KİK) 41. Zirvesinde Al-Ula Bildirisinin imzalanmasını memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

6.01.2021Dünya
Iraktaki İran yanlıları ABD askerleri ülkeden çıkarılsın çağrısında bulundu

Irak'taki İran yanlıları "ABD askerleri ülkeden çıkarılsın" çağrısında bulundu

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendisi suikastının birinci yılı münasebetiyle düzenlenen törende konuşan Irak'taki Şii milis gücü Haşdi Şabi Başkanı Falih Feyyad, ABD askerlerinin ülkeden çıkarılmasına ilişkin geçen yıl Mecliste onaylanan yasanın uygulamaya konulması çağrısını yineledi.

3.01.2021Dünya
Ruhaniden Trumpa çok sert tehdit Vahşi katil tarihin çöplüğüne gidecek

Ruhani'den Trump'a çok sert tehdit! 'Vahşi katil tarihin çöplüğüne gidecek!'

Kasım Süleymani’nin ABD tarafından öldürülmesinin yıl dönümüne kısa süre kala, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD Başkanı Trump'ı “Komutanımızın elini kestiniz, biz de sizin bacağınızı bölgeden keseceğiz" sözleriyle tehdit etti.

30.12.2020Dünya
Son dakika haberler: ABDden Esma Esad ve ailesine yeni yaptırım kararı

Son dakika haberler: ABD'den Esma Esad ve ailesine yeni yaptırım kararı!

ABD'den gelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'a ve ailesine yönelik yaptırım kararı aldı.

23.12.2020Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı, Kovid-19 önlemlerini artırdı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kovid-19 önlemlerini artırdı

ABD Dışişleri Bakanlığı, artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları dolayısıyla Bakanlıktaki tedbir seviyesini yeniden "Faz 1" olarak düzenledi.

22.12.2020Dünya
ABDden Küba merkezli 3 şirkete yeni ambargo

ABD'den Küba merkezli 3 şirkete yeni ambargo!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Küba merkezli 3 şirketi Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisinin (OFAC) Özel Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar ve Engellenen Kişiler Listesine alındığını duyurdu.

21.12.2020Dünya
ABDdeki siber saldırıdan 50 kuruluş ciddi boyutta etkilendi

ABD'deki siber saldırıdan 50 kuruluş ciddi boyutta etkilendi

ABD'li siber güvenlik firması FireEye'ın CEO'su Kevin Mandia, yaptığı açıklamada, yaklaşık 18 bin kuruluşun ağında bu kötü amaçlı kodun bulunduğunu kaydetti.

21.12.2020Dünya
Pompeo’dan yaptırım açıklaması: Amaç zarar vermek değil

Pompeo’dan yaptırım açıklaması: Amaç zarar vermek değil

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptırımlarla amaçlananın Türkiye’nin askeri yeteneklerini zayıflatmak olmadığını açıkladı.

19.12.2020Dünya
Son dakika: ABD Dışişleri Bakanlığı duyurdu: Mike Pompeo karantinada

Son dakika: ABD Dışişleri Bakanlığı duyurdu: Mike Pompeo karantinada

Son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Covid-19 hastası ile temaslı olduğu gerekçesi ile karantinaya alındı.

16.12.2020Dünya
Bu vahim yanlıştan vazgeçin

Bu vahim yanlıştan vazgeçin

ABD’nin Rusya’dan S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım kararı almasına karşı iktidar ve muhalefet tek yürek oldu. TBMM’de dört parti ortak açıklama yaparak ‘Yaptırım kararını reddediyoruz. ABD’yi bu vahim yanlıştan bir an evvel geri dönmeye davet ediyoruz’ çağrısında bulundu.

16.12.2020Dünya
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Pompeoyla görüştü

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Pompeo'yla görüştü!

Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşerek, ABD’nin aldığı karara ilişkin tepkiyi dile getirdi.

15.12.2020Haber
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Pompeoyla görüştü

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Pompeo'yla görüştü!

Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşerek, ABD’nin aldığı karara ilişkin tepkiyi dile getirdi.

15.12.2020Dünya
Son dakika... ABD yaptırımları neleri etkileyecek Türkiyenin karşı hamlesi ne olacak

Son dakika... ABD yaptırımları neleri etkileyecek? Türkiye'nin karşı hamlesi ne olacak?

ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu gelişmenin ardından Dışişleri Bakanlığı, Washington Yönetimi'ne çok sert tepki gösterdi. Peki ABD'nin yaptırım kararı neleri etkileyecek, Türkiye nasıl bir yol izleyecek? İşte detaylar...

15.12.2020Gündem
Son dakika haberi: ABDden Türkiyeye skandal yaptırım kararı Dışişleri Bakanlığından çok sert tepki

Son dakika haberi: ABD'den Türkiye'ye skandal yaptırım kararı! Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert tepki

Son dakika haberi... ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu gelişmenin ardından Dışişleri Bakanlığı, Washington Yönetimi'ne çok sert tepki gösterdi. Yaptırımların hedefindeki Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına özel açıklamalarda bulundu. Demir, yaptırımların Türkiye'yi etkilemeyeceğini vurguladı. Skandal kararın ardından ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Türkiye'yi bir an önce ABD ile koordinasyon içinde S-400 sorununu çözmeye davet ediyorum" mesajı yayınladı. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da ABD'nin aldığı kararı "uluslararası hukuka karşı kibirli tutum" olarak nitelendirdi.

15.12.2020Dünya
Trump giderayak CAATSA’yı imzaladı

Trump giderayak CAATSA’yı imzaladı

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre’nin de baskısıyla, S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını onayladı. Ankara, gerekli karşı adımın atılacağı sinyalini verdi.

15.12.2020Dünya
Yaptırım kararı sonrası ABDden ilk açıklama

Yaptırım kararı sonrası ABD'den ilk açıklama

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Türkiye'yi bir an önce ABD ile koordinasyon içinde S-400 sorununu çözmeye davet ediyorum. Türkiye değerli bir müttefikimiz ve ABD'nin önemli bir bölgesel güvenlik ortağıdır. Bir an önce Türkiye'nin S-400'e sahip olması engelini ortadan kaldırarak verimli savunma sektörü iş birliğimizi sürdürmeyi umuyoruz." açıklamasında bulundu.

14.12.2020Dünya
Sudan ABDnin terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartıldı

Sudan ABD'nin terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartıldı

ABD’nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan’ın teröre destek veren devletler listesinden çıkartılma kararının bugünden itibaren yürürlüğe girdiğini açıkladı.

14.12.2020Dünya
ABD Kongresinden Suudi Arabistana tepki

ABD Kongresi'nden Suudi Arabistan'a tepki

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da 2017de gözaltına alınan ABD vatandaşı Suudi doktor Walid Fitaihi’nin Suud mahkemesi tarafından 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasına ABD'den tepki geldi.

11.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

ABD çatırdıyor!

ABD, 1945 yılından beri dünyanın idaresini elinde bulunduruyor.

16.01.2021

Sözün kısası

Konuya hiç girmedim.

15.01.2021

Milli Mücadele yedi düvel falan

Metin Hülagü adlı tarih profesörü, sosyal medyada şöyle bir paylaşım yapmış:

9.01.2021

Mesele sadece S-400 füzeleri mi

2020’de geri sayıma geçtiğimiz şu günlerde haftaya ABD’nin Türkiye’ye yaptırım kararı damgasını vurdu.

18.12.2020