EKSTRA
MENÜ

Kasık Fıtığı Belirtileri

Kasık Fıtığı Belirtileri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kasık Fıtığı Belirtileri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 24 Kasık Fıtığı Belirtileri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kasık Fıtığı Belirtileri Haberleri

Kasık fıtığı nedir, neden olur Kasık fıtığı belirtileri ve tedavisi

Kasık fıtığı nedir, neden olur? Kasık fıtığı belirtileri ve tedavisi

Kasık fıtıkları, karın duvarı fıtıklarının % 80’nini oluşturuyor ve erkeklerde 3 kat daha sık görülüyor. Uzun süre ayakta kalarak iş yapanlar ile bazı meslek gruplarında kasık fıtığının çok çabuk oluşabiliyor. Peki kasık fıtığı nedir, neden olur? Kasık fıtığı belirtileri ve tedavisi...

6.05.2021Sağlık
Erkeklerde Daha Sık Görülüyor: Kasık Fıtığı Tedavisi Nedir

Erkeklerde Daha Sık Görülüyor: Kasık Fıtığı Tedavisi Nedir?

Karın duvarında insan bedenine özgü zayıf alanlarda ya da doğuştan veya daha sonra ameliyat, yaralanma gibi nedenlerle gelişen zayıflıklar sebebiyle fıtık gelişebiliyot. Prof. Dr. Tarık Zafer Nursal, “Fıtık hastada ağrı, sıkışma, fazlalık hissi ile sosyal hayatı zorlaştıran şekil bozukluğu ve hareket güçlüğü yapabilir. Erkeklerde sperm kanalı da bu bölgeden geçtiği için kasık bölgesinde fıtık görülme oranı kadınlara göre daha fazla olabiliyor” dedi, önemli bilgiler verdi.

20.01.2021İyi Yaşam
Kasık Fıtığı Nedir ve Neden Olur

Kasık Fıtığı Nedir ve Neden Olur?

Yenidoğandan erişkine hemen her yaşta ortaya çıkan kasık fıtığı, tedavi edilmediğinde hayati tehlikeler doğurabiliyor. Erkeklerde daha sık görülmekle beraber kadın hastalarda daha ciddi sonuçlara yol açabilen kasık fıtığının tedavisinde ise cerrahi tedaviler imdada yetişiyor.

1.09.2020İyi Yaşam
Çocuklarda kasık fıtığı nedir, belirtileri nelerdir

Çocuklarda kasık fıtığı nedir, belirtileri nelerdir?

“Kasık fıtığının temeli anne karnındayken atılsa da çocuk doğduktan sonra birtakım tetikleyici faktörler bunun ortaya çıkmasını kolaylaştırabilir” diyen Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Nadir Tosyalı, çocuklarda kasık fıtığının belirtileri, teşhisi ve tedavisi hakkında önemli bilgiler verdi.

Kasık fıtığı belirtileri neler Kasık fıtığı neden olur ve tedavisi nasıl yapılır

Kasık fıtığı belirtileri neler? Kasık fıtığı neden olur ve tedavisi nasıl yapılır?

Kasık fıtığı yaşam konforunu ciddi oranda etkileyen bir rahatsızlıktır. Bazı kasık fıtıkları hastalarda herhangi bir şikayete neden olmamaktadır. Bu rahatsızlık doktor tarafından tespit edilene kadar bir belirti göstermeyebilir. Peki, kasık fıtığı belirtileri neler? Kasık fıtığı neden olur ve tedavisi nasıl yapılır?

22.05.2020Sağlık
Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir

Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir?

Kasık fıtıklarının tek tedavisinin cerrahi olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, kasık fıtıklarının tanı konulur konulmaz opere edilmesi gerektiğini söylüyor.

Kasık fıtığı nedir Nedenleri ve belirtileri nelerdir

Kasık fıtığı nedir? Nedenleri ve belirtileri nelerdir?

Kasık fıtığının her on erkekten birinde görüldüğünü söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar,hastalığın nedenleri ve belirtilerine değiniyor.

Bebek ve çocuklarda kasık fıtığı tedavisi

Bebek ve çocuklarda kasık fıtığı tedavisi

Kasık bölgesinde beliren ve kaybolan şişliklere dikkat!

Şişlik olmadan görülen kasık ağrısı fıtığın habercisi olabilir

Şişlik olmadan görülen kasık ağrısı fıtığın habercisi olabilir

Özellikle futbolcularda ve aşırı efor sarf edilen işlerde çalışanlarda görülen kasık fıtığını Hisar Intercontinental Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlker Abcı ile konuştuk…

17.09.2015Sağlık
Kasık fıtığı için erkekler risk altında

Kasık fıtığı için erkekler risk altında

Toplumda azımsanmayacak sıklıkta görülen bir rahatsızlık olan kasık fıtığının erkeklerde ve ileri yaşlarda daha sık rastlandığını söyleyen Medicana Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uğur Ekici, bebeklerde ve hamile kadınlarda da kasık fıtığının görülebildiğini belirtti. Peki, kasık fıtığı nedir? Neden oluşur? Kimler riskli grupta yer alıyor? Nasıl tedavi edilir? Doç. Dr. Ekici kasık fıtığı hakkında merak edilenleri sizler için açıkladı.

Kasık fıtığı için erkekler risk altında

Kasık fıtığı için erkekler risk altında

Toplumda azımsanmayacak sıklıkta görülen bir rahatsızlık olan kasık fıtığının erkeklerde ve ileri yaşlarda daha sık rastlandığını söyleyen Medicana Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Uğur Ekici, bebeklerde ve hamile kadınlarda da kasık fıtığının görülebildiğini belirtti.

Leğen Kemiği Nedir Nerededir Leğen Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Leğen Kemiği Nedir? Nerededir? Leğen Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Elimizle, belimize dokunduğumuzda iki taraflı hissedilen kemik, leğen kemiği olarak isimlendirilmektedir. Bu kemik, vücut için önemli bir destek elemanı olarak görev almaktadır. Bu sebeple de leğen kemiği nedir, kırığı tedavisi nasıl yapılır gibi çok sayıda soru sorulmaktadır. İşte leğen kemiği ile ilgili bilmek istediğiniz tüm detaylar.

26.03.2020Sağlık
Çocuklarda kasık fıtığı anne rahminde oluşuyor

Çocuklarda kasık fıtığı anne rahminde oluşuyor

Çocuklarda kasık fıtığı problemi hakkında merak edilen soruları yanıtlayan Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı Prof. Dr. Fatih Andıran, kasık fıtığı tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.

Bebek fıtıkları nelerdir

Bebek fıtıkları nelerdir?

Tedavi edilmezlerse ölüme kadar giden riskler oluşturabilirler!

Çocuklarda her karın ağrısı apandisit değildir

Çocuklarda her karın ağrısı apandisit değildir

Apandisit ağrısı hangi ağrılarla karıştırılıyor?

Çocuklarda Kasık Fıtığına Dikkat

Çocuklarda Kasık Fıtığına Dikkat!

Çevresel faktörler, kasık fıtığının belirgin hale gelmesine neden olabiliyor.

Erkeklerin çekilmez çilesi kasık fıtığı

Erkeklerin çekilmez çilesi kasık fıtığı

Fıtık, organ veya dokunun, kendisini çevreleyen kasında oluşan zayıf bir noktadan dışarıya çıkmasıyla oluşuyor. Fıtığın birçok türü var. Ancak en sık rastlananı, karın duvarı fıtıkları. Karın duvarı fıtıkları, genellikle ağır yük kaldırarak çalışanlarda gelişiyor. Türkiye’de ilgili istatistiki bir veri bulunmasa da erkeklerde kadınlara göre daha sık görülüyor.

6.05.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Çocuklarda kasık fıtığı ve su fıtığı tedavisi

Çocuklarda görülen fıtıkların neredeyse tamamının doğumsal bir temeli olduğunu belirten Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Fatih Andıran, doğumdan sonra çeşitli nedenlerle kapanmayan kasık kanalının fıtık oluşumu için risk yarattığı konusunda aileleri uyarıyor.

9.05.2018

Testis ağrısı neden olur ve nasıl tedavi edilir?

Testisler skrotumun içinde bulunan yumurta şeklindeki üreme organlarıdır. Sperm üretiminde görev alırlar ve oldukça hassas organlardır. Ağrı testisin kendisinden veya epididimden kaynaklanabilir. Bazen testis ağrısı sanılan şey kasıktan veya karından yansıyan ağrı da olabilir.

19.03.2021

Fıtık nedir? Belirtileri nelerdir?

Bir organ veya dokunun bulunduğu yerde kalmasını destekleyen kaslardaki bir açıklıktan içeri itilmesi ile oluşan duruma fıtık denir.

18.11.2020

Fıtık hastalığı nedir?

Fıtık, Latince hastalık karşılığı “Herni”, organın yerinde durmasını sağlayan doku ya da kasların doğal boşluğunda dışa doğru kayması, yerinden çıkması ve akabinde şişlik oluşturmasıdır. Yani bölgedeki içeriğin zayıf bir noktadan dışarı çıkması ya da şişlik oluşturmasıdır.

14.10.2020

Düşük tansiyon tehlikeli mi

Tansiyonumuzun yükselmesinden hepimiz korkarız ama, düşük kan basıncı ne gibi sorunlar yaratır pek bilmeyiz.

28.04.2008

Yaşlılarda Parkinson daha sık görülüyor

Bir okurumuz "Parkinson hastalarının sayısında bir artış mı oldu?" diye soruyor.

19.03.2008