MENÜ

Hırka-İ Şerif

Hırka-İ Şerif ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hırka-İ Şerif haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 232 Hırka-İ Şerif haberi bulunmuştur.

Hırka-İ Şerif Haberleri

Elektrikler ne zaman gelecek 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

İstanbul’un birçok ilçesinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın 17 Mart 2020 tarihli kesinti listesine göre hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’ndaki pek çok ilçeye elektrik verilemeyecek. Peki, İstanbul’da elektrikler ne zaman gelecek, kesintiler kaç saat sürecek?

17.03.2020Gündem
Fatihte panik anları... Gözyaşları içinde izledi

Fatih'te panik anları... Gözyaşları içinde izledi

İstanbul Fatih’te metruk bir binada çıkan yangın çok sayıda itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları ile kontrol altına alınırken, tahta parçaları ile dolu olan bina kül oldu. Alevler yan tarafta bulunan binaya sirayet etmeden söndürüldü. Yan binada oturduğu öğrenilen kadının, yangını gözyaşları içerisinde izlediği görüldü.

2.01.2020Gündem
Son dakika: Gri kategoride yer alan terör örgütü üyesi Çiğdem Şenyiğit yakalandı

Son dakika: "Gri" kategoride yer alan terör örgütü üyesi Çiğdem Şenyiğit yakalandı

Terörden Arananlar Listesi'nde "gri" kategoride yer alan terör örgütü DHKP/C'nin sözde silahlı propaganda birliği sorumlusu Çiğdem Şenyiğit, İstanbul’da yakalandı.

4.11.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 17 Ağustos elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 17 Ağustos elektrik kesintisi programı

İstanbul'un bazı ilçelerinde planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi yaşanıyor. Kesinti yaşanan bölgelerde ikamet eden vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, 17 Ağustos elektrik kesintisi programı

17.08.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 1 Ağustos elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 1 Ağustos elektrik kesintisi programı

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanıyor. Kağıthane, Fatih, Başakşehir, Sarıyer, Bağcılar, Beykoz, Çekmeköy, Tuzla ve Maltepe gibi birçok ilçeye bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik verilemiyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? 1 Ağustos elektrik kesintisi programı

1.08.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 3 Temmuz elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 3 Temmuz elektrik kesintisi programı

İstanbul'un bazı ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. Bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki bazı ilçelere ve mahallelere elektrik verilemiyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği saat aralıklarını paylaştı. İşte, 3 Temmuz elektrik kesintisi programı...

3.07.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ 26 Haziran arıza ve kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ 26 Haziran arıza ve kesinti programı

İstanbul'un bazı ilçelerinde planlı elektrik kesintileri yaşanıyor. İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki bazı ilçelere arıza onarım bakım ve yatırım tesislerinin devreye alınması için yapılan ‘Planlı Bakım ve İyileştirme Çalışmaları Elektrik Kesintisi Programı’ kapsamında enerji verilemiyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte, 26 Haziran BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı...

26.06.2019Gündem
Ekrem İmamoğlu’ndan Hırka-i Şerif’e ziyaret

Ekrem İmamoğlu’ndan Hırka-i Şerif’e ziyaret

İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Hazreti Muhammed tarafından Veysel Karani’ye vasiyetle emanet edilen Hırka-i Şerif’i, aynı adı taşıyan Fatih’teki camide ziyaret etti.

30.05.2019Gündem
Hırka-i Şerif ne zamana kadar ziyarete açık kalacak

Hırka-i Şerif ne zamana kadar ziyarete açık kalacak?

Hz. Muhammed'in vasiyeti üzerine Veysel Karani'ye bırakılan önemli kutsal emanetlerden Hırka-i Şerif, ramazan dolayısıyla Fatih'teki Hırka-i Şerif Camisi'nde ziyarete açıldı. Vatandaşlar şimdi, Hırka-i Şerif'in ne zaman ziyarete kapanacağını ve ziyaret saatlerini merak ediyor. Peki, Hırka-i Şerif ne zamana kadar ziyarete açık kalacak? Hırka-i Şerif saat kaça kadar ziyaret edilebilir?

10.05.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 22 Ocak İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 22 Ocak İstanbul elektrik kesintisi

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasındaki ilçelerinde planlı elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ 22 Ocak tarihinde İstanbul'da yapılacak planlı elektrik kesintilerini internet sitesi üzerinden duyurdu. Bazı ilçelerde planlı elektrik kesintileri olduğu görülüyor. Peki, İstanbul'da hangi ilçelerde elektrik kesintisi olacak? Elektrikler ne zaman gelecek?

22.01.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 15 Ocak BEDAŞ kesinti program

Elektrikler ne zaman gelecek? 15 Ocak BEDAŞ kesinti program

İstanbul’dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Avrupa Yakası’ndaki birçok ilçede planları elektrik kesintileri yaşandı. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte,15 Ocak BEDAŞ kesinti programı

15.01.2019Gündem
Sular ne zaman gelecek Zeytinburnu ve Fatihte su kesintileri yaşanıyor

Sular ne zaman gelecek? Zeytinburnu ve Fatih'te su kesintileri yaşanıyor

İstanbul’un farklı ilçelerinden su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İSKİ’nin 8 Ocak tarihli programına göre, içme suyu isale hattındaki arızanın giderimi için yapılan çalışmalar nedeniyle bazı ilçelerde su kesintisi yaşanacak. Peki, sular ne zaman gelecek?

8.01.2019Gündem
Sular ne zaman gelecek 30 Ağustos İstanbul su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? 30 Ağustos İstanbul su kesintisi

Su kesintisi, metropol şehirde yaşamını sürdüren vatandaşların sorguladığı konu oldu. İstanbul'da sular ne zaman gelecek sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, İSKİ'nin konu hakkında yaptığı açıklamaları sorgulamaya başladı. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte, İstanbul su kesintisi bilgileri ve detaylı bilgiler

30.08.2018Gündem
Kestaneşekerinde ödemiş çalımı

Kestaneşekerinde ödemiş çalımı

‘Turkey Home’ özel eki yayınlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Türk Patent ve Marka Kurumu’nun verileri incelendiğinde coğrafi işaret almış kestaneşekerinin Bursa’ya değil, İzmir Ödemiş’e ait olan Bozdağ kestaneşekeri olduğu görülmektedir” dedi.

6.08.2018Ekonomi
İl il iftar saatleri ve 2018 Ramazan imsakiyesi... İftar saat kaçta açılacak

İl il iftar saatleri ve 2018 Ramazan imsakiyesi... İftar saat kaçta açılacak?

Rahmet ve bereket ayı Ramazan'ın üçüncü gününü oruçlu olarak geçiren Müslümanlar, öğle saatlerinin gelmesiyle birlikte bu akşam iftarın saat kaçta olduğunu sorgulamaya başladı. İftara yönelik hazırlıklara başlayan vatandaşlar bir yandan da Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı 2018 Ramazan imsakiyesine göre, şehirlerindeki iftar saatlerini öğrenmek istiyor. Peki, iftar saat kaçta? İftara ne kadar var? Oruç saat kaçta açılacak?

18.05.2018Gündem
Hırka-i Şerif ziyarete açıldı Vatandaşlar akın etti

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı! Vatandaşlar akın etti

FATİH’te Hırka-i Şerif Camii’nde bulunan Hz. Muhammed’in Veysel Karani’ye hediye ettiği "Hırka-i Şerif" Ramazan ayının ilk Cuması olan bugün ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif’i görmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

18.05.2018Gündem
İETTden ramazana özel otobüs hatları

İETT'den ramazana özel otobüs hatları

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün ramazan hattı uygulaması kapsamında özel hatlarda, 15 dakikalık arayla ring seferleri düzenlenecek. Eyüpsultan-Beyazıt hattı sayesinde vatandaşlar tarihi yarımada üzerindeki Ayasofya, Sultanahmet, Beyazıt, Süleymaniye, Şehzadebaşı, Hırka-i Şerif, İskenderpaşa, Fatih, Mihrimah Sultan ve Eyüp Sultan gibi camileri ziyaret etme fırsatı bulacak.

16.05.2018Gündem
İETTden ramazana özel otobüs hatları

İETT'den ramazana özel otobüs hatları

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün ramazan hattı uygulaması bu yıl da devam edecek.

16.05.2018Gündem
Sular ne zaman gelecek 3 Mayıs tarihli su kesintileri

Sular ne zaman gelecek? 3 Mayıs tarihli su kesintileri

İstanbul'un bazı ilçelerinde yenileme ve bağlantı çalışmaları nedeniyle bugün de su kesintileri yaşanıyor. Peki su kesintisi yaşayacak ilçeler hangileri? İstanbul'da sular ne zaman kesilecek, ne zaman gelecek?

3.05.2018Gündem
İstanbulda su kesintisi devam ediyor... Sular ne zaman gelecek

İstanbul'da su kesintisi devam ediyor... Sular ne zaman gelecek?

İstanbul'dam su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Kesinti nedeniyle günlük işleri aksayan vatandaşlar, ikamet ettikleri bölgedeki su kesintilerinin ne kadar süre devam edeceğini sorguluyor. Peki hangi ilçelerde kesinti yaşanıyor? Sular ne zaman gelecek?

2.05.2018Gündem
Yöresel lezzetleri özleyenler için İstanbuldan incili öneriler

Yöresel lezzetleri özleyenler için İstanbul'dan 'incili' öneriler

Yemeklerini ve kültürünü devam ettirme arzusu bir mutfak için en değerli adımdır. Sadece lezzet değil yemeğin etrafında dönen yaşam ve içindeki anılar da geleceğe taşınıp değer yaratır. Misafirlerine etnik ve yerel lezzetler sunan restoranlar da bu açıdan en önemli oyunculardır.

Sular ne zaman gelecek Su kesintisi haberleri

Sular ne zaman gelecek? Su kesintisi haberleri

İstanbul'da sular ne zaman gelecek sorusu, 25 Ocak Perşembe gününün merak edilen konusu oldu. Mega kentin bazı bölgelerinde meydana gelen arızalar sebebiyle su kesintisi yaşayan vatandaşlar, İstanbul'da sular ne zaman gelecek konusunun detaylarını öğrenmek için araştırmalarına başladı. Peki, İSKİ'nin su kesintisi bilgilerine göre İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İşte, Sarıyer, Sultangazi ve diğer semtler hakkında bazı bilgiler

25.01.2018Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 17 Aralık Elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 17 Aralık Elektrik kesintisi

Elektrik kesintisi, Çerkezköy'de yaşayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İstanbul ve Tekirdağ'da yaşayan vatandaşların merakla araştırdığı elektrik kesintisi, günün en çok merak edilen konuları arasında yer aldı. Peki, Çerkezköy ve İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, detaylı bilgiler

17.12.2017Gündem
Cebinde 9 lirayla geldiği İstanbulda iş kadını oldu

Cebinde 9 lirayla geldiği İstanbul'da iş kadını oldu

Mersin'den İstanbul'a geldikten sonra ev kiralayacak parası olmadığı için kızıyla cami bahçesinde sabahlayan, otellerde aşçılık yapan Gül Gürsel Altınöz, açtığı kahke imalathanesini 10 yıldır başarıyla işletiyor.

26.08.2017Ekonomi
Topbaş, yeni metro hattını açıkladı

Topbaş, yeni metro hattını açıkladı

AK Parti Fatih İlçe Başkanlığı Kadın Kolları tarafından düzenlenen programda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Fatih halkına bir müjde olsun diye söylemek istiyorum. Veznecilerden 3’üncü Havalimanına kadar gidecek bir metro çalışması yapıyoruz” dedi.

20.03.2017Ekonomi
Müjdat Gezen:Türkiye şekersiz aşureye benziyor

Müjdat Gezen:Türkiye şekersiz aşureye benziyor

Gülben Ergen geçtiğimiz günlerde sanat merkezi kundaklanan usta sanatçı Müjdat Gezen ile okulunda buluştu ve o gecenin perde arkasını dinledi...

28.02.2017Magazin
Beşiktaştaki canlı bomba saldırısında polisler 2. bombayı önledi, kendileri şehit oldu...

Beşiktaş'taki canlı bomba saldırısında polisler 2. bombayı önledi, kendileri şehit oldu...

Beşiktaş’taki iki patlamada şehit sayısı 41’e çıktı. Maçka Parkı’nın Bayıldım Caddesi girişindeki Çevik Kuvvet otobüslerine doğru yürüyen canlı bombayı hedefine 10 metre kala fark eden polisler, can kaybının daha da büyümesini önledi. Canlı bombayı durduran 5 kahraman polis arkadaşlarını kurtardı ancak kendileri şehit oldu. Saldırıyla ilgili 13 kişi gözaltına alındı. Öte yandan, saldırıdan şans eseri kurtulan Aydın Balcı isimli vatandaş, 2. patlama sonrasında yerde yatan polise yardım etmek için hareket ettiğini, yaralı polisin ise 'buradan kaç' dediği öğrenildi.

11.12.2016Gündem
1 günde Topkapı Sarayı nasıl gezilir

1 günde Topkapı Sarayı nasıl gezilir?

Osmanlı tarihine ışık tutan en önemli simgelerin başında gelen Topkapı Sarayı'nı 1 günde nasıl gezebilirsiniz? İşte Topkapı Sarayı gezi rehberi...

20.10.2016Seyahat
Selatin camilerinin tuvaletleri ücretsiz oldu

Selatin camilerinin tuvaletleri ücretsiz oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 19 selatin camisinin tuvaletlerini yenileyerek ücretsiz olarak hizmete sunmaya başladı.

11.10.2016Gündem
Hırka-i Şerif için yalı teklifini reddetti

Hırka-i Şerif için yalı teklifini reddetti

Hazreti Muhammed'in Veysel Karani'ye hediye bıraktığı Hırka-i Şerif'in muhafazasını üstlenen 59. kuşaktan torunu Samir, "Hırka-i Şerif için dedeme boğazda yalı teklif edildi. Dedem ise 'Ben sahip değilim, sadece muhafızıyım' yanıtını verdi" dedi.

11.06.2016Gündem
Hırka-i Şerif doldu taştı

Hırka-i Şerif doldu taştı

İSTANBUL Fatih’deki Hırka-i Şerif Camisi’nde bulunan Hz. Muhammed’in Veysel Karani’ye hediye ettiği Hırka-i Şerif, Ramazan ayının ilk Cuması olan dün ziyarete açıldı.

10.06.2016Gündem
İETTden Ramazana özel hatlar

İETT'den Ramazan'a özel hatlar

İETT, İstanbullular'a kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlamak amacıyla Ramazan'a özel hatlar devreye soktu.

5.06.2016Ekonomi
İETTden Ramazan’da özel hatlar

İETT'den Ramazan’da özel hatlar

İETT, İstanbullular’a kolay ve rahat ulaşım imkanı sağlamak amacıyla Ramazan’a özel hatlar devreye soktu.

5.06.2016Gündem
İstanbul’da 19 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’da 19 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’un Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Beşiktaş, Büyükçekmece, Esenler, Esenyurt, Fatih, Küçükçekmece, Pendik, Sancantepe, Silivri, Şile, Üsküdar ve Zeytinburnu ilçelerinde, yarın elektrik kesintisi yaşanacak.

9.03.2016Gündem
İstanbul’da 8 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’da 8 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’un Ataşehir, Beşiktaş, Bahçelievler, Esenler, Eyüp, Fatih, Kartal ve Zeytinburnu ilçelerinde, bugün elektrik kesintisi yaşanacak.

8.03.2016Gündem
İstanbul’da 10 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’da 10 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’un Arnavutköy, Ataşehir, Bağcılar, Esenler, Fatih, Kadıköy, Küçükçekmece, Silivri, Tuzla ve Zeytinburnu ilçelerinde, Cumartesi günü elektrik kesintisi yaşanacak.

3.03.2016Gündem
İstanbul’da 11 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’da 11 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul’un Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Çekmeköy, Esenler, Eyüp, Fatih, Kağıthane, Küçükçekmece ve Silivri ilçelerinde, Cuma günü elektrik kesintisi yaşanacak.

2.03.2016Gündem
Çamlıca Camii, Süleymaniye ile aynı ligde

Çamlıca Camii, Süleymaniye ile aynı ligde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentin “tarihi ve kültürel öneme sahip camileri” arasına, Sultanahmet ve Süleymaniye gibi klasik eserlerin yanı sıra, inşaatı süren Büyük Çamlıca Camii’ni de aldı.

16.02.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Oyunda kaybeden 'met helvası' çekiyor

Met helvası, 1920'li yılların başında Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde oynanan bir oyun sonucunda ortaya çıkmış. Değnek adı verilen kalın ve uzun sopayla met adını verilen ince ve kısa sopaya vurarak oynanan oyun, helvaya adını vermiş.

12.10.2016

“Dilsiz Mektebi’nin ne faidesi vardır?”

Engelliler Haftası yarın son buluyor. Ama engellilik, insanlığın bir hafta değil, çağlar boyunca süren meselesi.

14.05.2016