Hırka-i Şerif ziyarete açıldı

Güncelleme Tarihi:

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 19, 2015 12:32

Fatih Hırka-i Şerif Camii'nde bulunan Peygamber Efendimizin (s.a.v) Veysel Karani Hazretleri’ne hediye ettiği Hırka-i Şerif, ziyarete açıldı. Ziyarete gelen bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Cami tadilatta olduğu için bu Ramazan ibadete kapalı olacak.

Haberin Devamı

Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında bulunan Hırka-i Şerif, 161 yıldır Fatih’teki ismini Hırka-i Şerif’ten alan camide muhafaza ediliyor. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da Hırka-i Şerif, ziyarete açıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran’ın katıldığı açılış dua ile yapıldı. Ziyarete gelen bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Duygularını şöyle dile getiren Atıf Kocaağa, “Maksadımız, Hz. Muhammed Mustafa Efendimizin hatırasını ziyaret ederken, ona gelen mesajları anlamaktır. Yoksa bu hırkanın kimseye maddi ya da manevi katkısı yoktur. Buradan çıkartacağımız en büyük ders eğer anne söz dinlemek, Peygamber hırkasını giyeceğimizin mesajıdır. Bugün ihmal edilen anne babalar var. Buradan çıkaracağımız çok büyük dersler var. Veysel Karani Hazretleri, annesinin sözünü dinlemiş ve Peygamber hırkasını giydi.” diye konuştu.

Her sene ziyarete geldiğini belirten bir kadın ziyaretçi de, “Allah herkese nasip etsin. İnşallah Kabe’de nasip olur bize.” dedi.

Hırka-i Şerif, hafta içi saat 10.00 ile 17.30, hafta sonu ise 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açık olacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!