MENÜ

Hava Üssü

Hava Üssü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hava Üssü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.806 Hava Üssü haberi bulunmuştur.

Hava Üssü Haberleri

‘Askeri yığınak arttırılabilir’

‘Askeri yığınak arttırılabilir’

ABD, İran tehdidini gerekçe göstererek Ortadoğu’ya uçak gemisi, bombardıman uçakları ve 1500 asker göndermesine rağmen bölgedeki askeri varlığını daha da arttırmayı düşünüyor. CENTCOM komutanı, bu konuda müzakerelerin sürdüğünü söyledi.

11.06.2019Dünya
Vertigo şüphesi

Vertigo şüphesi

Japonya Savunma Bakanı Takeşi Ivaya, nisan ayında Pasifik Okyanusu'nda eğitim uçuşu sırasında düşen F-35 savaş uçağının teknik arıza nedeniyle değil pilot hatası sonucu düştüğünün sanıldığını bildirdi.

10.06.2019Dünya
Pentagondan skandal karar

Pentagon'dan skandal karar

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın, Türk pilotlarının eğitimlerinin durdurulması dahil Türkiye’nin F-35 programına katılımına ilişkin 31 Temmuz itibariyle atılacak bir dizi adımı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a mektupla ilettiği bildirildi.

7.06.2019Dünya
İskender füzesi sevkiyatı

İskender füzesi sevkiyatı

Suriye’de büyük bölümü muhalifler ile terör örgütü El Kaide bağlantılı HTŞ’nin denetimindeki İdlib vilayetinde çatışmalar tüm şiddetiyle sürerken, Rusya’nın Suriye’ye yeni silah sevkıyatı dikkat çekti.

2.06.2019Dünya
Darbeci pilotlara ceza yağdı

Darbeci pilotlara ceza yağdı

Darbe girişimi sırasında Ankara’da kamu binalarını bombalayan helikopterleri kullanan pilotlara ceza yağdı. Dönemin Genelkurmay Başkanı Akar’ı Akıncı Hava Üssü’nden Çankaya’ya getiren eski albay pilot Uğur Kapan ile helikopterleri yönlendiren İlhan Ocakçıoğlu ve Oğuz Yalçın’a 29 kez ağırlaştırılmış müebbet ve binlerce yıl hapis cezası verildi.

31.05.2019Gündem
Venezuelada muhalif Guaido hükümetle müzakere ettiğini açıkladı

Venezuela'da muhalif Guaido hükümetle müzakere ettiğini açıkladı

Venezuela'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Guaido, defalarca reddettiği ve basına ilk yansıdığında da yalanladığı hükümetle görüşmeleri yazılı bir açıklamayla duyurdu.

26.05.2019Dünya
6 ayda terhise geri sayım

6 ayda terhise geri sayım

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemini tüm detaylarıyla açıkladı. Bedelli askerlik ücreti 30 bin lira olarak belirlenirken, yasanın çıktığı tarihte silah altında olup altı ayını tamamlamış tüm erler terhis olabilecek. Düzenlemenin bayrama kadar yasalaşması bekleniyor. Basının Ankara temsilcileri ile önceki akşam iftarda bir araya gelen Bakan Akar, özetle şunları söyledi:

23.05.2019Gündem
Yeni askerlik sistemi, S-400, F-35 ve terörle mücadele... Bakan Akardan flaş açıklamalar

Yeni askerlik sistemi, S-400, F-35 ve terörle mücadele... Bakan Akar'dan flaş açıklamalar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yazılı ve görsel basının Ankara temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Akar, yeni askerlik sistemi, S-400, F-35 ve terörle mücadeleyle ilgili çok önemli değerlendirmeler bulundu. Akar, yeni askerlik sistemin kanunlaşmasıyla silah altındaki askerlerin terhis olup olmayacağına yönelik soruya 'Olabilir' yanıtını verdi. İşte Bakan Akar'ın açıklamaları...

22.05.2019Gündem
İsrail-Rum ortak tatbikatı başlıyor

İsrail-Rum ortak tatbikatı başlıyor

İsrail ordusu, tatbikat adı altında Kıbrıs Rum ordusuna komando baskını eğitimi veriyor.

22.05.2019Dünya
Madurodan muhalif Ulusal Meclis için seçim teklifi

Maduro'dan muhalif Ulusal Meclis için seçim teklifi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, çoğunluğu muhaliflerin elindeki Ulusal Meclis'in (AN) yenilenmesi için erken seçim çağrısı yaptı.

21.05.2019Dünya
Hava durumuyla savaşamadılar

Hava durumuyla savaşamadılar

Hint Okyanusu’nda seyreden Dassault Rafale tipi 7 Fransız savaş uçağı, dün kötü hava koşulları nedeniyle Endonezya’nın Sumatra Adası’na acil iniş yapmak zorunda kaldı.

20.05.2019Dünya
Rusya’dan İdlib mesajı: Esad ateşkes ilan etti

Rusya’dan İdlib mesajı: Esad ateşkes ilan etti

Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’ndeki Rus komutanlığı, Şam rejiminin ülkenin kuzeybatısındaki İdlib vilayetinde dün ateşkes ilan ettiğini duyurdu.

20.05.2019Dünya
Fransız savaş uçakları Endonezyaya acil iniş yaptı

Fransız savaş uçakları Endonezya'ya acil iniş yaptı

Hint Okyanusu'nda seyreden "Dassault Rafale" tipi 7 Fransız savaş uçağının, kötü hava koşulları nedeniyle Endonezya'nın Sumatra Adası'na acil iniş yapmak zorunda kaldığı bildirildi.

19.05.2019Dünya
Ve ABD o uçuşları askıya aldı

Ve ABD o uçuşları askıya aldı

ABD yönetimi, "yolcuların emniyetini ve güvenliğini" gerekçe göstererek, Venezuela ile tüm ticari ve kargo uçuşlarını askıya aldı.

15.05.2019Dünya
Rusya ve rejim Türkmen bölgesini vuruyor

Rusya ve rejim Türkmen bölgesini vuruyor

Suriye’de Rusya’dan hava desteği alan rejim güçleri İdlib’in güney kesimlerinden sonra güneybatı da Türkiye sınırı yakınlarında bulunan Türkmen bölgesini de vurmaya başladı.

12.05.2019Dünya
Guaido Venezuelalı muhalifleri yine sokağa çağırdı

Guaido Venezuelalı muhalifleri yine sokağa çağırdı

Venezuela’da askeri kalkışma girişimi başarısızlıkla sonuçlanan muhalif lider Juan Guaido, takipçilerini yarın yine tüm ülkede sokağa çağırdı.

10.05.2019Dünya
6700 kilometre gidiyor Zamanlaması dikkat çekti

6700 kilometre gidiyor! Zamanlaması dikkat çekti

ABD Hava Kuvvetleri, "Minuteman III" adlı kıtalararası balistik füzeyle bu füzelerin atmosfere tekrar girişini sağlayan bir test aracını denediğini açıkladı. Öte yandan, denemenin, Kuzey Kore'nin kısa menzilli balistik füze denemesiyle aynı gün yapılması dikkati çekti.

9.05.2019Dünya
Venezuela’da muhalif AN Başkan Yardımcısı kalkışma girişiminden gözaltında

Venezuela’da muhalif AN Başkan Yardımcısı kalkışma girişiminden gözaltında

Venezuela’da başarısız darbe girişimine katılan muhalif Ulusal Meclis (AN) Birinci Başkan Yardımcısı Edgar Zambrano gözaltına alındı.

9.05.2019Dünya
Venezueladaki kalkışmaya katılan milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırıldı

Venezuela'daki kalkışmaya katılan milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırıldı

Venezuela'daki askeri ve sivil kalkışma girişimine katılan ve haklarında yasal süreç başlatılan muhalif Ulusal Meclisin (AN) 7 milletvekilinin dokunulmazlıkları kaldırıldı.

8.05.2019Dünya
ABD, Maduroya karşı gelen eski istihbarat başkanına yaptırımları kaldırdı

ABD, Maduro'ya karşı gelen eski istihbarat başkanına yaptırımları kaldırdı

ABD yönetimi, geçen hafta Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı gelerek muhalefet saflarına geçen eski Venezuela Ulusal İstihbarat Servisi Başkanı General Figuera'ya uygulanan yaptırımları kaldırdığını açıkladı.

8.05.2019Dünya
Rusya ve rejimin hedefi karayolları

Rusya ve rejimin hedefi karayolları

Suriye’de çatışmasızlık bölgesi İdlib’in güneyine havadan ve karadan saldırıları ara vermeden sürdüren Rusya ve rejim güçlerinin, stratejik açıdan büyük önem taşıyan ve İdlib vilayetinin içinden geçen üç karayolunu almayı hedeflediği bildirildi. M4, M5 ve 56 numaralı karayolları İdlib vilayeti sınırları içine girilmesi ve bölgenin bağlantısı açısından stratejik öneme sahipler.

7.05.2019Dünya
Venezuela’da kalkışmaya katılan milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılacak

Venezuela’da kalkışmaya katılan milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılacak

Venezuela’da 30 Nisan’da başarısızlıkla sonuçlanan askeri ve sivil kalkışmaya katılan muhalif Ulusal Meclis milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılacak.

6.05.2019Dünya
ABD-Rusya çekişmesi

ABD-Rusya çekişmesi

Venezuela’da muhalefetin askeri darbe girişimi hükümet tarafından püskürtülürken, diplomatik manevralar kızıştı. Muhaliflerin yanındaki Beyaz Saray ve Maduro destekçisi Kremlin’in karşılıklı ithamları sürüyor. Trump ile Putin, uzun bir aradan sonra dün telefonda görüşerek krizi ele aldı.

4.05.2019Dünya
Venezuelada muhalefet cumartesi sokakta

Venezuela'da muhalefet cumartesi sokakta

Venezuela muhalefeti 30 Nisan’da başarısızlıkla sonuçlanan kalkışma ve 1 Mayıs’taki protestoların ardından cumartesi günü yeniden sokaklara inecek.

3.05.2019Dünya
ABDde kritik görüşme... Venezuela...

ABD'de kritik görüşme... Venezuela...

ABD Başkanı Donald Trump'ın ulusal güvenlik ekibinin, Venezuela’da devam eden kriz için askeri seçenekleri tartışmak üzere ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) görüşme gerçekleştirdiği duyuruldu.

2.05.2019Dünya
Yer altındaki gizli hava üssü İki ülkenin sınırında bulunuyor, içi kıyamet filmleri gibi...

Yer altındaki gizli hava üssü! İki ülkenin sınırında bulunuyor, içi kıyamet filmleri gibi...

Eski Yugoslavya döneminde en gelişmiş teknolojiyle yapılan, Bosna Hersek ile Hırvatistan arasındaki bölgede kaderine terk edilen askeri hava üssü Zeljava, görüntüsüyle kıyamet filmlerini andırıyor.

2.05.2019Seyahat
Nicolas Maduro: Kontrolü sağladık

Nicolas Maduro: Kontrolü sağladık

Venezuela Devlet Başkanı Maduro darbe girişimini bastırdığını duyururken, ABD peş peşe açıklamalarla baskıyı artırıyor. Maduro’nun uçakla Küba’ya kaçmayı planladığını, ancak Rusya’nın durdurduğunu öne süren ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, “Gerekirse askeri müdahale de mümkün” dedi.

2.05.2019Dünya
Rusyadan ABDye Venezuela tepkisi

Rusya'dan ABD'ye Venezuela tepkisi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin Venezuela'daki politikasına ilişkin, "Bu kesinlikle yumuşak bir güç değil. Bu agresif bir söylem, doğrudan korkutma, şantaj ve tehdit." dedi.

2.05.2019Dünya
Son dakika.. Pompeodan skandal Venezuela açıklaması

Son dakika.. Pompeo'dan skandal Venezuela açıklaması

Fox Business Network televizyon kanalına konuşan Mike Pompeo, Venezuela ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

1.05.2019Dünya
Venezuelada muhalif lider Lopez İspanya Büyükelçiliğine sığındı

Venezuela'da muhalif lider Lopez İspanya Büyükelçiliğine sığındı

Venezuela'da Ulusal Meclis Başkanı Guaido'nun başlattığı darbe girişimiyle ev hapsinden serbest bırakılan Voluntad Partisinin eski Genel Başkanı Lopez İspanya'nın Caracas Büyükelçiliğine sığındı.

1.05.2019Dünya
Juan Guaido sokak gösterilerinde ısrarcı

Juan Guaido sokak gösterilerinde ısrarcı

Venezuela'da kendini devlet başkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido, "Burası bizim topraklarımız, yarın bütün Venezuelalılar sokaklarda olacak." dedi.

1.05.2019Dünya
Maduro’ya darbe girişimi... ABD’den Venezuelalı isyancılara tam destek

Maduro’ya darbe girişimi... ABD’den Venezuelalı isyancılara tam destek

Venezuela’da muhaliflere bağlı askeri birlikler başkent Caracas’taki bir hava üssünde solcu Maduro hükümetine karşı ayaklandı. Üsteki bir grup askerle hareket eden muhalif lider Juan Guaido halka isyan çağrısı yaptı.Hükümet de darbecilere karşı halkı sokağa çağırınca Caracas’ın bazı yerlerinde karışıklık çıktı. Maduro, üst düzey komutanların kendisine ‘tam sadık’ olduğunu söyledi. ABD’li yetkililer ise peş peşe tweet’lerle Guaido’nun isyanına destek verdi.

1.05.2019Dünya
Hipnoz’da sanık Akıncı’da tanık

Hipnoz’da sanık Akıncı’da tanık

KAYSERİ’deki hipnoz davası nedeniyle 5 yıl cezaevinde tutuklu kalan emekli Yarbay Gürol Doğan’ın Hava Harp Okulu’nda öğrenciyken FETÖ terör örgütüne katıldığı ortaya çıktı. Doğan, Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine ilişkin görülen davada tanık olarak verdiği ifadesinde, o yıllarda Fetullah Gülen ile görüşmeye götürülen askeri öğrencilerin içinde olduğunu söyledi.

1.05.2019Gündem
Bu darbe girişimi cezasız kalmayacak

'Bu darbe girişimi cezasız kalmayacak'

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 'Bu darbe girişimi cezasız kalmayacak, ülkenin cumhuriyet başsavcısıyla konuştum. Bu iş için özel 3 ulusal savcı atadım ve onlar şu an bu olaya karışan herkesi sorguluyor ve soruşturmayı yürütüyorlar.' dedi.

1.05.2019Dünya
İlk açıklamada yer almıştı: Oraya sığındı

İlk açıklamada yer almıştı: Oraya sığındı

İki yıldan beri ev hapsinde olan ve kendini geçici "devlet başkanı" ilan eden Juan Guaido'nun sabah saatlerinde askerleri, anayasayı korumak üzere meydanlara davet ettiği görüntülerde yer alan Venezuela'da eski muhalefet lideri Leopoldo Lopez'in Şili'nin Caracas'taki Büyükelçilik konutuna gittiği bildirildi.

30.04.2019Dünya
Venezueladan Cumhurbaşkanı Erdoğana teşekkür

Venezuela'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza darbe girişimi karşısında gösterdiği "Kararlı ve açık destek" için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

30.04.2019Dünya
ABD Başkanı Trumptan Venezuela açıklaması

ABD Başkanı Trump'tan Venezuela açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'daki darbe girişimine ilişkin, "Venezuela'daki durumu çok yakından takip ediyorum. ABD, Venezuela halkına ve onların özgürlüğüne destek veriyor." değerlendirmesinde bulundu.

30.04.2019Dünya
Çavuşoğlu: Venezuela halkının daima yanındayız

Çavuşoğlu: Venezuela halkının daima yanındayız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuela'daki darbe girişimine ilişkin, "Demokratik olmayan yöntemlerle meşru hükümetleri değiştirme girişimlerine karşıyız. Ülkedeki sorunların diyalog ile çözümünden yanayız. Venezuela halkının daima yanındayız." ifadesini kullandı.

30.04.2019Gündem
Falcon Heavy roketinin okyanusa konan parçası kayboldu

Falcon Heavy roketinin okyanusa konan parçası kayboldu

Falcon Heavy'nin merkezi ateşleyici roketi, üstüne konduğu okyanus platformundan kıyıya taşınırken denize düşüp kayboldu.

18.04.2019Teknoloji
Pasifik üzerinde düşen F-35 uçağıyla ilgili yeni gelişme

Pasifik üzerinde düşen F-35 uçağıyla ilgili yeni gelişme

Pasifik Okyanusu üzerinde önceki gün radardan kaybolan Japonya'ya ait F-35 hayalet savaş uçağının, Pasifik Okyanusu'na düşmeden önce acil durum sinyali göndermediği tespit edildi.

11.04.2019Dünya
Japonyaya ait F-35in Pasifik Okyanusuna düştüğü belirlendi

Japonya'ya ait F-35'in Pasifik Okyanusu'na düştüğü belirlendi

Eğitim uçuşu sırasında dün kaybolan Japon Hava Kuvvetlerine ait F-35 savaş uçağının Pasifik Okyanusu'na düştüğü tespit edildi.

10.04.2019Dünya
İngiltere Kıbrıs’a F-35 gönderecek

İngiltere Kıbrıs’a F-35 gönderecek

İNGİLTERE, sonbahar aylarında Kıbrıs’taki üslerine dikine kalkış yapabilen yeni nesil savaş uçakları F-35 B’lerden gönderecek.

10.04.2019Dünya
UMH birlikleri, Trablus Havalimanını Hafter güçlerinden geri aldı

UMH birlikleri, Trablus Havalimanı'nı Hafter güçlerinden geri aldı

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümetine (UMH) bağlı birlikler, Halife Hafter'e bağlı Libya Ulusal Ordusu(LUO) tarafından daha önce ele geçirilen Trablus Uluslararası Havalimanı'nı geri aldığını açıkladı.

8.04.2019Dünya
Libyada Haftere karşı operasyon başlatıldı

Libya'da Hafter'e karşı operasyon başlatıldı

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı birliklerin Sözcüsü Muhammed Kanunu, Trablus'ta yaptığı basın açıklamasında, General Halife Hafter'e bağlı güçlere karşı UMH güçlerinin operasyon başlattığını belirtti.

8.04.2019Dünya
Irak ABDden altı F-16 savaş uçağı aldı

Irak ABD'den altı F-16 savaş uçağı aldı

Irak Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ABD'den altı F-16 savaş uçağının teslim alındığı açıklandı.

7.04.2019Dünya
İki F-35 jet daha Türkiye’ye geçti

İki F-35 jet daha Türkiye’ye geçti

Pentagon dün Türkiye'ye ait bir F-35 savaş uçağının teslimatının yapılarak Arizona'daki eğitim üssüne gönderildiğini, diğer uçağın da bugün yollanacağını duyurdu. Böylece Türkiye'nin mülkiyetine giren bu model jetlerin sayısı dörde yükselmiş oldu.

5.04.2019Dünya
ABDden önemli açıklama: F-35 için tarih verdi

ABD'den önemli açıklama: F-35 için tarih verdi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye'ye ait bir F-35 uçağının teslimatının yapılarak eğitim için Luke Hava Üssü'ne gönderildiğini, diğer uçağın da yarın gönderileceğini açıkladı.

4.04.2019Dünya
Skandal karar

Skandal karar

31 Mart seçimlerinin hemen ardından ABD, S-400 sisteminin alımını gerekçe göstererek, F-35’lerle ilgili Türkiye’ye sevkıyatları askıya aldı. Pentagon Sözcüsü, “Türkiye S-400’leri alırsa F-35 programına katılımı riske girecek” dedi. Konu, Bakan Çavuşoğlu’nun bu haftaki ABD temaslarında ele alınacak.

3.04.2019Dünya

Yazar Sonuçları

ABD ile yaşanacak türbülans adım adım yaklaşırken

Önce tırmanmakta olan krizin en son aşamalarını sıralayalım...

12.06.2019

Orta Doğu’da artan riskler

Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu geçtiğimiz hafta sonu Irak’a resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Irak birçok acıdan Ankara için önem taşıyan komşu bir ülke. Ankara Irak’a önemli bölgesel ekonomik bir “ortak” olarak bakıyor. Ama her şeyden önce Ankara için komşusu Irak terörizmle işbirliği konusunda işbirliği yapılması zorunlu bir ülke.

2.05.2019