EKSTRA
MENÜ

Hasan Aslanoba

Hasan Aslanoba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Aslanoba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 82 Hasan Aslanoba haberi bulunmuştur.

Hasan Aslanoba Haberleri

İnovasyon yerine uygulamalı yenilik

İnovasyon yerine uygulamalı yenilik

Türkiye İnovasyon Haftası’na katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, inovasyon kelimesi yerine Türkçe ‘uygulamalı yenilik’ kavramının kullanılmasını önerdi. İnovasyon alanında yapılacak her türlü çalışmanın desteklenmesi gerektiğini anlatan Davutoğlu, inovasyonun 5 farklı aşaması olduğunu anlattı.

5.12.2014Ekonomi
Sahne ‘yırtıcı fikirler’in

Sahne ‘yırtıcı fikirler’in

G3 Forum, bu yıl doğadan esinlenerek girişimci ve girişimci adaylarının ‘Yırtıcı Fikirleri’ni, kurt, kaplan, şahin ve baykuş temasıyla, 18 Kasım’da iş dünyasından sivil toplum temsilcilerine kadar birçok uzmanla bir araya getirecek.

7.11.2014Ekonomi
Şirketlerle nakliyecileri internette buluşturdu

Şirketlerle nakliyecileri internette buluşturdu

Aslanoba Grubu bünyesinde kurulan Webnak, KOBİ’ler ile nakliyecileri internet ve mobil ortamındataşımacılık sektörüne yeni bir soluk getirme amacı taşıyor

26.10.2014Ekonomi
Webrazzi rakibini satın aldı

Webrazzi rakibini satın aldı

İNTERNET alanındaki gelişmelerin incelendiği ve analiz edildiği yerli bloglardan Webrazzi, aynı alanda yer alan rakibi ‘sosyalmedya.co’yu satın aldı. Yapılan satın alma anlaşması sonrasında sosyalmedya.co’nun tamamı, tüm alt alan adları ve sosyal medya hesaplarıyla birlikte Webrazzi’ye devredilecek.

1.08.2014Ekonomi
Genç teknoloji şirketlerine Birleşik Krallık fırsatı

Genç teknoloji şirketlerine Birleşik Krallık fırsatı

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) tarafından Türkiye’de yürütülen GREAT Teknoloji kampanyası kapsamında Great Startup adlı bir yarışma düzenleniyor.

25.06.2014Ekonomi
Bir firmasını daha kapattı

Bir firmasını daha kapattı

Erikli Su’yun eski CEO’su Hasan Aslanoba son dönemlerde internet sektörüne yaptığı başarılı yatırımlarla adından sık sık söz ettiriyordu. Ancak bu kez Aslanoba’dan bir kapatma haberi geldi.

24.06.2014Ekonomi
Türk teknoloji şirketlerine en iyi ortamı sunuyoruz

'Türk teknoloji şirketlerine en iyi ortamı sunuyoruz"

GREAT’ kampanyası kapsamında Türkiye’nin genç teknoloji girişimcilerini hedefleyen ‘GREAT Startup’ yarışması düzenleniyor. 6 kategoride yapılacak yarışmada birinci olan şirketler, Birleşik Krallık’a seyahat hakkı kazanacak ve Birleşik Krallık’ta iş kurmak için danışmanlık hizmeti alacaklar. Yarışmanın lansmanında konuşan Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner "ile Avrupa ülkeleri arasında yatırımcılara en cazip iş ortamlarından birini sunuyoruz" dedi.

20.06.2014Ekonomi
Girişimciler için yeni bir dergi geliyor

Girişimciler için yeni bir dergi geliyor

Türkiye’de yükselen girişimcilik ruhu yeni dergi yarattı… Doğan Dergi Grubu bünyesinde yayınlanan Start Up dergisinin ilk sayısı çıktı.

8.05.2014Ekonomi
Şimdi de Webrazziye ortak oldu

Şimdi de Webrazzi'ye ortak oldu

Türkiye'deki teknoloji bloglarından biri olan Webrazzi, son zamanların flaş internet yatırımcılarından Aslanoba Capital ile ortak oldu. Webrazzi'nin kurucusu Arda Kutsal'ın yüzde 15 hissesini satın alan Aslanoba Capital, böylece medya alanında da bir yatırım gerçekleştirdi.

18.04.2014Ekonomi
PİLOTT’ta ikinci dönem başlıyor

PİLOTT’ta ikinci dönem başlıyor

Türk Telekom'un Eylül 2013’te başlayan Girişimleri Hızlandırma Programı’nın ikincisi için başvurular devam ediyor.

3.04.2014Teknoloji
Tablet Seminerler kapandı, Aslanobanın ilk kez bir yatırımı battı

Tablet Seminerler kapandı, Aslanoba'nın ilk kez bir yatırımı battı

Eylül 2013'te start verilen 2.5 milyon TL'lik sermayeli eğitim girişimi Tablet Seminerler kapandı. Bugüne kadar 40'a yakın girişime yatırım yapan eski Erikli CEO'su melek yatırımcı Hasan Aslanoba'nın ilk kez yatırım yaptığı bir startup girişimi böylece başarısız oldu. Aslanoba Capital'ın sahibi Hasan Aslanoba, ortakların başka işleri dolayısıyla bu işe odaklanamadığını, Tablet Seminerler'in tamamen online eğitime geçemediği için başarısız olduğunu kaydetti.

26.02.2014Ekonomi
Yatırım sayısı 36ya yükseldi

Yatırım sayısı 36'ya yükseldi

Son dönemde yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren melek yatırımcı Hasan Aslanoba, yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Aslanoba, yalnızca online erkek giyim markası olarak e-ticaret sektörüne giren Fit&Color'a, 1 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi. Markafoni’nin kurucu ortaklarından Sina Afra’nın da hissesinin bulunduğu Fit&Color’a yaptığı yatırımla ortaklık sayısını 36’ya çıkaran Aslanoba, 32 milyon dolara ulaşan toplam yatırımının, 2013 sonunda 35 milyon dolara ulaşmasının ardından hız keseceğini söyledi.

9.10.2013Ekonomi
BuldumBuldum.com en yakın rakibini satın aldı

BuldumBuldum.com en yakın rakibini satın aldı

Geçen hafta Erikli Su eski CEO'su Hasan Aslanoba'dan aldığı 5 milyon liralık yatırımla gündeme gelen BuldumBuldum.com, sektördeki en yakın rakibi olan Hediyedenizi.com’u satın aldı.

9.07.2013Ekonomi
Hasan Aslanobanın 16ıncı girişimi düğün işleri oldu

Hasan Aslanoba'nın 16'ıncı girişimi 'düğün işleri' oldu

Erikli Su eski CEO'su Hasan Aslanoba, 16'ıncı girişimini yaptı. En son Buldumbuldum.com'a ortak olan Aslanoba, şimdi de düğün.com.'un yüzde 16.6 hissesini 2 milyon dolara satın aldı.

5.07.2013Ekonomi
5 yılda 5 milyon liralık yatırım aldı

5 yılda 5 milyon liralık yatırım aldı

5 yıl önce kurduğu e-ticaret sitesi buldumbuldum.com’un yüzde 20’sini 5 milyon liraya Erikli eski CEO'su Hasan Aslanoba’ya satan Güçlü Gökozan, 'Aldığımız bu yatırımla çok daha büyüyeceğiz. Buldumbuldum.com’u kısa süre içerisinde Ortadoğu, Rusya ve Doğu Avrupa’ya da açmayı planlıyoruz' diye konuştu.

30.06.2013Ekonomi
Aslanobadan internete 15inci yatırım

Aslanoba'dan internete 15'inci yatırım

Erikli Su CEO'luğundan ayrıldıktan sonra melek yatırımcı olan Hasan Aslanoba'nın internet şirketlerine yatırımı tam gaz devam ediyor. Bu hafta başında tasit.com ile 14'üncü ortaklığını gerçekleştiren Aslanoba, bugün de buldumbuldum.com'a ortak olarak 15'inci yatırımını yaptı.

27.06.2013Ekonomi
Eriklinin eski CEO tasit.coma ortak oldu

Erikli'nin eski CEO' tasit.com'a ortak oldu

Geçtiğimiz yıl Erikli Su'daki CEO'luk görevini bırakarak melek yatırımcı olan Hasan Aslanoba, son yatırımını 2 milyon dolarla tasit.com'a yaptı. Şimdiye kadar 14 girişime 13 milyon dolar tutarında yatırım yapan Aslanoba'nın bu yatırımları arasında Anymeeting, Boni, Tablet Seminerler, Ehil, AlwaysFashion, İncir, Etohum ve FırsatBuFırsat gibi şirketler bulunuyor.

24.06.2013Ekonomi
Etohum ve Aslanobadan girişimcilere 6 milyon dolar yatırım

Etohum ve Aslanoba'dan girişimcilere 6 milyon dolar yatırım

Türkiye’deki internet girişiminlerine yatırım yapan Etohum ile iş dünyasının tanınan isimlerinden Hasan Aslanoba arasında bir yatırım anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Etohum Yatırım A.Ş. ve Hasan Aslanoba, seçilen girişimlere üç yıl içinde 6 milyon dolar yatırım yapacaklar.

28.05.2013Ekonomi
Girişimci yatırımcı ‘Startup’ta buluştu

Girişimci yatırımcı ‘Startup’ta buluştu

2008’den bu yana internet girişimcileriyle yatırımcıları buluşturan Etohum’un düzenlediği “Startup İstanbul” dün gerçekleştirildi. İnternet ekosisteminin Türkiye’deki önemli aktörlerinin katıldığı Startup İstanbul, yıllarca geleneksel iş modelleriyle çalışmış, fakat internet sektörüne yatırım yaptıktan sonra başarıyı yakalamış büyük kurumsal şirketleri ve üst düzey yöneticileri ağırladı.

16.05.2013Ekonomi
Tablet Seminerler melek yatırım

Tablet Seminerler' melek yatırım

Gıda, içecek, e-ticaret alanlarında çeşitli yatırımları bulunan işadamı Hasan Aslanoba, Tablet Seminerler’e 500 bin lira tutarında yatırım yaptı.

8.03.2013Ekonomi
Boğaz’da üç yalı birden el değiştirdi

Boğaz’da üç yalı birden el değiştirdi

Boğaziçi’nde üç yalı daha sessiz sedasız el değiştirdi. Boğaz’ın en görkemli yalılarından olan Clifton Yalısı Torunlar Grubu Başkanı Aziz Torun tarafından satın alınırken, Koza-İpek Holding Başkanı Akın İpek Bebek’te bir yol yalısının, Bursalı tekstilci Erol Türkün de Anadoluhisarı’nda bir yalının sahibi oldu. Yalıların toplam satış bedeli 39 milyon 200 bin dolar.

9.11.2010Ekonomi
Aslanoba, Sabancı’lardan yalı aldı

Aslanoba, Sabancı’lardan yalı aldı

İstanbul Boğazı’nda 18 yalısı bulunan Sabancı Ailesi’nin fertlerinden Hacı Ömer Sabancı’nın kardeşi Hacı Mehmet Sabancı’nın oğlu Kaya Sabancı, Kandilli’deki ünlü ikiz yalılardan kendine ait olanını Erikli’nin ortaklarından Hasan Aslanoba’ya sattı.16 milyon Euro’ya el değiştiren yalı, Aslanoba Turizm Yatırımları adına alındı.

23.06.2010Ekonomi
Anadolunun Kayıp Şarkıları

Anadolu'nun Kayıp Şarkıları

Antik kültürleri, imparatorlukları, mitolojileri ve yaşanmış görkemiyle dünyada eşi benzeri olmayan Anadolu’nun 10 binyılı aşan bir geçmişten kalma egzotik mekanları ve insanları arasında yaşanan bir müzikal yolculuk.

12.03.2010Kelebek
30 milyon dolar yatırdı, Juss’la meyve suyuna girdi

30 milyon dolar yatırdı, Juss’la meyve suyuna girdi

Türkiye’nin ilk şişe suyu markalarından Erikli Su, Nihat Aslanoba tarafından 1965 yılında Bursa’da kuruldu, oğul Hasan Aslanoba tarafından büyütülüp 2000’lerde pazar liderliğine ulaştı.

29.04.2009Ekonomi
Nestle’yle Erikli, ’su evliliği’ için anlaştı

Nestle’yle Erikli, ’su evliliği’ için anlaştı

Nestle Waters, Türkiye şişelenmiş su pazarında 55 milyon dolar cirosu bulunan Erikli ile ortak yeni bir şirket kuruyor. Yeni kurulacak şirkette Nestle’nin payının yüzde 60, Erikli’nin payının da yüzde 40 olacağı açıklandı.

3.08.2006Ekonomi
Nestle Waters ve Erikli Su birleşecek

Nestle Waters ve Erikli Su birleşecek

Nestle Waters'dan yapılan açıklamada, ortak şirketin çatısı altında gerçekleştirilecek birleşmede kontrolün Nestle Waters'da olacağı, anlaşmanın, her iki şirketin operasyonlarını birleştirecek iki taraflı iştirake dayalı yeni ortak bir şirketin kurulmasıyla gerçekleştirileceği kaydedildi.

3.08.2006Ekonomi
‘Durmuş gitti, hologram bitsin’ kampanyası

‘Durmuş gitti, hologram bitsin’ kampanyası

Su üreticileri, eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş döneminde kaçak dolumları önlemek amacıyla başlatılan ‘‘hologramlı kapak’’ uygulamasını, iktidar değişikliğinden yararlanarak iptal ettirmek için kolları sıvadı.

23.01.2003Ekonomi
Avusturyalı Felixe özendi, uzaya peynirli kol böreği gönderdi

Avusturyalı Felix'e özendi, uzaya peynirli kol böreği gönderdi

Avusturyalı sporcu Felix Baumgartner’in, helyum gazıyla doldurulmuş balonla 2 saat 15 dakikada 38 bin metre yüksekliğe ulaştıktan sonra paraşütle inmesinden esinlenen börek ustası, 600 gramlık peynirli böreği ve Türk Bayrağı'nı Hong Kong'dan getirttiği özel stratosfer balonla uzaya gönderdi. GPRS (General Packet Radio Service-Takip sistemi) takılı börek kutusuna takılan kamera da balonun yükselmesini an be an görüntüledi. Sadece 4 saatte 39 bin metre yüksekliğe ulaşan peynir börek, balonun patlamasıyla açılan paraşüt sayesinde yarım saatte aşağıya indi. Baumgartner'in 2012 Ekim ayında helyum balonuyla 38 bin metre yüksekliğe çıkmasına içerlenen börekçi Hasan Acar, Hong Kong'dan helyum gazıyla uçan stratosfer balonu sipariş etti. 2 bin Euro'ya alınan balon, Türkiye'ye 17 günde ulaştı. Bursa'da önceki sene 2 bin 23 metre kol böreği yaparak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan börekçi Hasan Acar, yaptığı 600 gramlık peynirli böreği ve bir adet Türk Bayrağı'nı hazırladığı kutuya koydu. Çoğunluğu Havva Aslanoba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan yaklaşık 100 kişi nezaretinde 2 aylık bir çalışma ve 20 bin liralık maliyet sonucu hazırlanan helyum gazlı balon, 'Uzaya börek gönderiyoruz' pankartı önünde Gölyazı'nda uzaya gönderildi. Börek ustası Acar, "2023 metre uzunluktaki börek yaptık ama bizim için yeterli değil. Uzaya börek yolluyoruz. Bu böreği müzede saklayacağım, Türk astranot ne zaman uzaya çıkarsa bu böreği beraber yiyeceğiz." dedi. 

30.04.2015Haber

Yazar Sonuçları

1.3 katrilyonluk suda vergi fırtınası koptu

BELEDİYELERE kaynak oluşturmak için ambalajlı suya ek vergi getirmeye hazırlanan hükümet, yıllık hacmi 1.3 katrilyon lirayı bulan ambalajlı su pazarında, üretici firmaların tepkisiyle karşılaştı.

16.10.2005