EKSTRA
MENÜ

Hasan Aslanoba

Hasan Aslanoba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Aslanoba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 82 Hasan Aslanoba haberi bulunmuştur.

Hasan Aslanoba Haberleri

Milyar dolarlık yeni start up’lar çıkarmanın formülü masaya yatırıldı

'Milyar dolarlık' yeni start up’lar çıkarmanın formülü masaya yatırıldı

Vodafone Business sponsorluğunda bu yıl online olarak düzenlenen CEO Club Online Summit toplantılarının beşincisinde, Türkiye’deki start-up'ların durumu ve yeni start-up’lar çıkarma konuları ele alındı.

26.06.2020Teknoloji
Teknolojide Kadın Derneği 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Teknolojide Kadın Derneği 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Ocak ayı itibariyle faaliyetlerine başlayarak bilim ve teknoloji dünyasında kadının kendi potansiyelini keşfetmesi ve fırsat eşitliğini sağlayarak toplumsal kalkınmayı destekleyici çalışmalar yapmayı amaç edinen Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.

3.05.2019Teknoloji
Türk yatırımcıların yurtdışı ilgisi

Türk yatırımcıların yurtdışı ilgisi

Startuplar kadar Türk yatırımcılar da yurtdışındaki girişimlere yatırım yapmanın peşinde. Son 8 yılda Türk girişimciler yurtdışındaki startuplara yaklaşık 100 kere yatırım yaptı. En çok yatırım yapılan yıl ise 2017 oldu.

Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlere 10 öneri

Girişimci gençlerin daha üniversite yıllarında adım atması gerekiyor. Yeni girişimleri takip etmek, staj yapmak, yeni bir girişimde ücretsiz çalışmak bunların başında. Mezun olduktan sonra ise, kurumsal bir şirkette 5-10 yıl çalışmanızı öneriyorum.

9.07.2018Eğitim
Düğünü kararlaştıranların ilk işi internetten mekân aramak oluyor

Düğünü kararlaştıranların ilk işi internetten mekân aramak oluyor

Her yıl 600 bine yakın çift düğün hazırlığı yapıyor. Bir dizi sektörde ciddi hareketlilik yaratan düğün hazırlıkları, bu alandaki girişimler için de önemli bir potansiyel taşıyor. 2007 yılında bir start-up projesi olarak hayata geçen Düğün.com CEO’su Emek Kırbıyık "Çiftler evlilik kararı aldığı andan itibaren ilk iş olarak internette düğün mekânı aratıyor" dedi.

4.05.2018Ekonomi
Girişimciliğe ilgi duyan üniversite öğrencileri buluştu

Girişimciliğe ilgi duyan üniversite öğrencileri buluştu

Girişimcilik ekosistemini her sene bir odakta buluşturmayı amaçlayan GİLT Akademi’nin yedincisi Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde gerçekleşti.

24.04.2018Kampüs
İTÜ Çekirdek 11 bini aşkın başvuru aldı

İTÜ Çekirdek 11 bini aşkın başvuru aldı

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ Çekirdek'in kurulduğu 2011’de 12 proje başvurusu aldığını söyledi. Karaca, "2017 sonu itibarıyla bu sayı 11 bin 96’ya ulaştı. 11 bin insan fikri için 'bize de merkezinizde yer verin' başvurusunda bulundu" dedi.

12.03.2018Eğitim
Aslanobadan Mealboxa 500 bin dolarlık yatırım

Aslanoba'dan Mealbox'a 500 bin dolarlık yatırım

'FoodTech' girişimi Meal Box, Hasan Aslanoba'dan 500 bin dolar yatırım aldı. Girişim bu yatırımla bugüne kadar aldığı doğrudan sermaye yatırım tutarını 5 milyon dolara çıkardı.

19.02.2018Startup
Uludağda global startuplar yarışacak

Uludağ'da global startup'lar yarışacak

23-24 Mart’ta düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bu yıl ilk defa Global Startup yarışması yapılacak. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen zirvede, ilk 3'e giren startupa ödül verilecek.

15.02.2018Startup
Start Up’lar zirve’ye çıkacak

Start Up’lar zirve’ye çıkacak!

Capital ve Ekonomist dergilerinin 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi, dünyadan ve Türkiye’den önemli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturuyor.

14.02.2018Ekonomi
Altın yumurtlayan kafalar dönemi

Altın yumurtlayan kafalar dönemi

İş dünyasının önemli isimlerinin, girişimci ve girişimci adaylarına yuvarlak masada mentörlük yaptığı Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum dün düzenlendi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde düzenlenen etkinliğe 1500 girişimci ve girişimci adayı katıldı.

14.11.2017Ekonomi
Sektör liderlerinin gözü bu konferansta

Sektör liderlerinin gözü bu konferansta

Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından beşincisi düzenlenen konferans, bu yıl “Kurumların yeni silahı: Rekabette başarının sırrı startup işbirliği” temasıyla bir kez daha Türkiye'nin dev lider kurumların üst düzey temsilcilerini buluşturuyor. Konferansın açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik yapacak.

5.11.2017Ekonomi
Sanalda başladı 12 mağaza oldu

Sanalda başladı 12 mağaza oldu

Dört yıl önce online mobilya ticaretine başlayan Vivense, kısa sürede 12 mağazalı bir mobilya perakende zinciri haline geldi. Yıl sonuna kadar mağaza sayısını 30’a çıkarmayı hedefleyen firmanın kurucusu Kemal Erol, cironun bu yıl 100 milyon lira olacağını söylüyor.

27.06.2017Ekonomi
Rolf Schrömgens 15 Nisan’da The Pitcher’a geliyor

Rolf Schrömgens 15 Nisan’da The Pitcher’a geliyor

EMEA’nın yatırımcıları her yıl İstanbul’da bir araya getiren The Pitcher’ın katılımcıları arasına Trivago’nun kurucu ortağı ve CEO’su Rolf Schrömgens de eklendi.

11.04.2017Ekonomi
The Pitcher 2017 için geri sayım başladı

The Pitcher 2017 için geri sayım başladı!

EMEA’nın gelecek vaat eden girişimleri ile yeni fırsatlar arayan yatırımcıları her yıl İstanbul’da bir araya getiren The Pitcher’ın 2017 etkinliği için başvurular tamamlandı.

4.04.2017Teknoloji
Yurtdışına açılmak için yeni yatırım aldı

Yurtdışına açılmak için yeni yatırım aldı

BuldumBuldum'a mevcut yatırımcıları olan Hasan Aslanoba, Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Bedii Can Yücaoğlu, Birol Yücel'in katılımıyla yurt dışına açılım için yeni yatırım geldi.

31.03.2017Teknoloji
Bir yıl önce kapanan Tazedirekt yeniden açılıyor

Bir yıl önce kapanan Tazedirekt yeniden açılıyor

Türkiye'nin önde gelen girişimcisi ve melek yatırımcısı Hasan Aslanoba'nın iki yıl önce kurduğu Tazedirekt.com sitesi geçtiğimiz Şubat ayında kapandı. Kapanma kararından 10 ay kadar sonra yeni bir açıklama geldi. Bu açıklama ile Tazedirekt'i, Migros'un aldığı duyuruldu. Son açıklama ise siteye konuldu: Ünlü marka yeniden açılıyor.

17.03.2017Ekonomi
Türkiyenin en güçlü melek yatırımcıları

Türkiye'nin en güçlü melek yatırımcıları

Türkiye'de destek oldukları pek çok başarılı projeyi ileriye taşıyan melek yatırımcılar azımsanmayacak kadar fazla. İşte en güçlü melek yatırımcılar...

4.03.2017Kobi
Boş koltukları dolduruyor

Boş koltukları dolduruyor

İstanbul trafiğindeki en büyük sorunların başında neredeyse her aracın içinde bir kişinin bulunması geliyor. Kaynakların boşa harcanması anlamına gelen bu tablo için Volt adındaki akıllı telefon uygulaması harekete geçti. Volt, boş koltuğu olan araçlarla aynı yöne gitmek isteyen yolcuları buluşturuyor.

4.01.2017Ekonomi
Tazedirekt’i Migros aldı

Tazedirekt’i Migros aldı

SON dönemlerde internet yatırımlarıyla dikkat çeken Hasan Aslanoba tarafından kurulan doğal gıda online alışveriş markası Tazedirekt, Migros Grubu’na katıldı.

22.11.2016Ekonomi
Burada sosyalleşmek çalışmak kadar önemli

Burada sosyalleşmek çalışmak kadar önemli

Yeni nesil çalışma ve üretim alanı Kolektif House ile sizler için söyleştik.

24.10.2016Kampüs
Türkiyenin en büyüğü olacaktı bir gecede kapandı

Türkiye'nin en büyüğü olacaktı bir gecede kapandı

İNCİR.COM, Türkiye’nin en hızlı büyüme kaydeden ticaret platformlarından biriydi. 4 yıl önce kuruldu; 35 bin kişi sitede kendi mağazalarını açtı. Aralarında Hasan Aslanoba’nın olduğu çok sayıda önemli isim projeye yatırım yaptı. Ancak, Türkiye’nin en büyüğü olacağı açıklanan şirket battı. Şirketin kurucusu Yusuf Yıldırım, “İflas başvurusu yapacağız. Ancak, şirketin, iflas davasını açacak kadar dahi parası bulunmuyor” dedi.

23.09.2016Ekonomi
Popüler e-ticaret sitesi Tazedirekt.com kapandı

Popüler e-ticaret sitesi Tazedirekt.com kapandı

Türkiye'nin gündem yaratan girişimcisi ve melek yatırımcısı Hasan Aslanoba'nın iki yıl önce kurduğu Tazedirekt.com sitesi kapandı. Organik ürünlerin satıldığı site için Hasan Aslanoba iki ayrı çiftlik kurmuştu. Aynı zamanda Erikli Su'nun da eski CEO'su olan Aslanoba, yenilikçi şirketlere yaptığı yatırımları ile biliniyor.

18.02.2016Ekonomi
Doğru bilinen yanlışlar: Bir girişimcinin anatomisi

Doğru bilinen yanlışlar: Bir girişimcinin anatomisi

ABD de yer alan Duke Üniversitesi Global Mühendislik ve Girişimcilik Bölümü tarafından “Girişimcinin Anatomisi” isimli bir araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmanın amacı ise girişimcilerin nasıl bir alt yapıdan geldiklerinin saptanmasıydı.

4.01.2016Kobi
Gençlerin bir fikri var

Gençlerin bir fikri var

Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu’na (G3) 710 girişimci ve 90 iş insanı katıldı. Foruma, “Bir fikrim var” diyerek katılan üniversite ve liseli gençler damga vurdu. Forumda 3 seansta girişimci ve girişimci adayları farklı yuvarlak masalarda mentorlarla fikir alışverişi yapma fırsatı buldular.

20.11.2015Ekonomi
Ekonomide teknolojinin rolü

Ekonomide teknolojinin rolü

İş dünyasından 5000’e yakın profesyonelin katılımıyla 19. kez gerçekleşen SAP Forum İstanbul’da, dijital dönüşümün farklı sektörlere etkileri değerlendirilirken dijital ekonomide teknolojinin rolü masaya yatırıldı.

15.10.2015Ekonomi
Aslanobadan Meal Boxa ikinci yatırım

Aslanoba'dan Meal Box'a ikinci yatırım

Türkiye’nin ilk gurme ev yemekleri zinciri Meal Box’ın, Haziran 2015’te Aslanoba Capital’le yaptığı son yatırım turu ile birlikte, kurulduğu günden bu yana aldığı toplam yatırım tutarı 3.6 milyon dolara ulaştı.

6.07.2015Ekonomi
2 yılda 62 milyon dolar yatırım yaptı

2 yılda 62 milyon dolar yatırım yaptı

HASAN Aslanoba Türkiye’nin gündem yaratan girişimcisi ve melek yatırımcısı. Aile şirketleri olan Erikli’de 23 yıl çalıştıktan sonra, kendi yolunda yürümeye karar verdi.

20.06.2015Ekonomi
Üniversitedeyken kendi işlerini kurdular

Üniversitedeyken kendi işlerini kurdular

Üniversitedeyken risk alıp kendi şirketini kuran gençler, şimdi yurtdışına bile açıldılar. Nöropazarlamadan mobil oto servisine kadar farklı alanlarda hizmet veriyorlar. Okurken iş dünyasına atılmak isteyenlere de bazı önerileri var.

18.06.2015Eğitim
Önce sebze sonra yemek

Önce sebze sonra yemek

Hasan Aslanoba, sahibi olduğu Erikli Su’yu Nestle’ye sattıktan sonra tamamen farklı bir yola döndü ve internette tam bir melek yatırımcı oldu.

2.05.2015Ekonomi
Özel pazarda ilk ortak Modanisa.com’a

Özel pazarda ilk ortak Modanisa.com’a

GİRİŞİMCİLERLE yatırımcıları finansman ve likidite elde etmek amacıyla bir araya getirmek üzere kurulan ve 200 üyeye ulaşan Borsa İstanbul Özel Pazar platformunda ilk ortaklık anlaşması Modanisa.com ile Saudi Telecom grubu arasında gerçekleşti.

28.02.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin durumu

İngiltere eski başbakanlarından Winston Churchill’in kriz ortamları için atfedilen meşhur bir sözü var: “İyi bir krizi asla ziyan etmeyin” … 

22.10.2020

Düşük temas ekonomisi

Bizim jenerasyonun çok iyi bildiği Jetgiller, sizce ilk olarak ne zaman yayınlandı? Hani arabaların havada uçtuğu, cep ve tablet telefonların yaygın kullanıldığı, evde robotların cirit attığı bu çizgi filmin ilk yayınlandığı 1962 yılında, henüz televizyonlarımız siyah beyazdı. Aradan geçen süre zarfında çizgi filimde gördüklerimizin birçoğunun hayatımıza girdiğini görebiliyoruz. Önce filmini izliyoruz sonra yaşıyoruz anlayacağınız. Koronavirüs nedeniyle yaşayacaklarımızı, daha öncesinden izlediklerimiz gibi…

27.04.2020

Borsazedeye 500 milyon lira ödensin

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, küçük tasarruf sahiplerinin hisse senedine yatırıma yönelmesi için borsada ‘barış’a ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Karadağ, “Birtakım şirketlere yapılan operasyonlar sonrasında küçük yatırımcının elinde bulunan hisselerin değeri sıfıra indi. Sermaye piyasasında bu şekilde batan para 500 milyon lira civarı. Küçük yatırımcıya bu paranın ödenmesinin bir yolunu bulmalıyız” dedi.

24.03.2018

Bir uçak dolusu startup girişimci

GEÇEN cumartesi günü Antalya- İstanbul uçağındayım.Önümde, arkamda, sağım ve solumda Türkiye’nin en yaratıcı genç beyinleri var.

29.02.2016