Aslanoba'dan Meal Box'a ikinci yatırım

Güncelleme Tarihi:

Aslanobadan Meal Boxa ikinci yatırım
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 07, 2015 01:07

Türkiye’nin ilk gurme ev yemekleri zinciri Meal Box’ın, Haziran 2015’te Aslanoba Capital’le yaptığı son yatırım turu ile birlikte, kurulduğu günden bu yana aldığı toplam yatırım tutarı 3.6 milyon dolara ulaştı.

Haberin Devamı

Meal Box, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından Hasan Aslanoba’dan yeni yatırımını aldı.

Şirketin halen melek yatırımcısı konumunda olan Hasan Aslanoba’dan gelen yeni yatırım ile Meal Box’ın aldığı yatırım tutarı toplam 3.6 milyon dolara ulaştı. Yeni yatırım; özellikle franchising şube ağının büyütülmesi, büyüyen şirketlerin ihtiyaçlarını daha iyi yönetecek şekilde ekibin genişletilmesi ve yeni marka lansmanları için kullanılacak.

Meal Box Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Murat Demirhan “Meal Box ile Türkiye’nin ilk ve tek gurme ev yemekleri zincirini kurduk. İlk kez bizim uyguladığımız ve Türkiye’de tek olan bu iş modeliyle kısa zamanda food-tech alanında dikkat çektik ve Türkiye’nin en önemli yatırım gruplarının ilgisini çektik” dedi.

Haberin Devamı

YEMEKLER 'MERKEZ'DEN GELİYOR
Meal Box’ın özgün ve yaratıcı iş modelini anlatan Demirhan “Bizim sistemimizde franchise şubeler yemek pişirmiyor. Yemekler merkezi mutfaktan deneyimli şeflerin elinde çıkıyor. Şubelere günlük olarak ulaştırılıyor. Kurduğumuz şube ağı ve moto-kuryeleri üzerinden siparişleri sıcak ve 30 dakika içinde adrese teslim ediyoruz. Meal Box olarak müşteri vaadini; her gün her şubesinden 60 farklı ev yemeğini, 30 dakika içinde sıcak şekilde ve özel -ödüllü sunumuyla müşterilerinin kapısına getirmek olarak tanımlıyoruz” dedi.

42 ŞUBE HEDEFİ
Toplam yatırım tutarlarının düşük olması ve ilk 30 açılış için franchising bedeli almaması nedeniyle yoğun şekilde başvuru alan Meal Box, yıl sonuna kadar 41 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

BAKMADAN GEÇME!