EKSTRA
MENÜ

Global

Global haberleri sayfasında güncel ve son dakika Global hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 43.637 Global haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Global Haberleri

Ertan Balaban kimdir, nereli, kaç yaşında

Ertan Balaban kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ertan Balaban kimdir sorusu pek çok kişinin araştırdığı husus olmaya devam ediyor. Ertan Balaban, İsmail ve Turan Balaban kardeşlerin ağabeyidir. Aslen Antalyalı olan Ertan Balaban, İstanbul'da dünyaya gelmiş ve eğitimini ABD'de tamamlamıştır. Spor alanında önemli bir yol kateden Ertan Balaban, açmış olduğu kondisyon merkezleri aracılığıyla ticaretin içerisine atıldı. İşte, Ertan Balaban hakkında merak edilen detaylı bilgiler

15.10.2021Spor Arena
Dünya enerji krizinin ortasında Yüksek fiyat dönemi

Dünya enerji krizinin ortasında! Yüksek fiyat dönemi

Avrupa'da başlayan enerji krizi Çin, ABD ve Hindistan'a da yayılırken, fiyatlarda yaşanan yükselişin kalıcı olup olmadığı tüm dünyada tartışılıyor. Avrupa’da doğal gaz fiyatlarında yaşanan yükseliş sene başından bugüne yüzde 400’ü aşarken, elektrik fiyatları ise yüzde 250’nin üzerinde artış gösterdi. Gas&Power Enerji Uzmanı Emin Emrah Danış ve Gedik Yatırım Başekonomisti Serkan Gönençler dünyada yaşanan enerji krizini ve Türkiye'ye olası etkilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

15.10.2021Ekonomi
Kanun tüketiciden yana ama... Taahhütlü satışlarda cayma hakkı var mı | 6 SORU 6 YANIT

'Kanun tüketiciden yana ama...' Taahhütlü satışlarda cayma hakkı var mı? | 6 SORU 6 YANIT

Türkiye'deki aboneliklerin yüzde 70'inden fazlası uzun süreli taahhütle alınıyor. Taahhütten vazgeçmek isteyenlerden de yüksek cayma bedeli ve ek ödemeler isteniyor. Peki şirketlerin bunu istemeye hakkı var mı? Hukuk bu meselelerde ne diyor?

15.10.2021 Gündem
5G‘nin gelişimi için işbirliği daveti

5G‘nin gelişimi için işbirliği daveti

Huawei'in her yıl gerçekleştirdiği Küresel Mobil Geniş Bant Forumu – Global Mobile Broadband Forum (MBBF), 13 Ekim’de Dubai'de başladı. Bu yıl 12. kez düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Huawei Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ken Hu, 5G’nin gelişimindeki mevcut durumu değerlendirdi ve gelecekteki fırsatlardan söz etti.

14.10.2021Teknoloji
Geleceğin girişimleri yeniden şekilleniyor

Geleceğin girişimleri yeniden şekilleniyor

Red Bull Basement, üniversiteli girişimcileri destekleyerek kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor. Öğrencilerin kampüs deneyimini ileri götürmeyi amaçlayan, teknoloji odaklı çözümü olan fikir ve projelerini anlattıkları bir dakikalık video ile başvurabilecekleri etkiniğin bu seneki jürisinde Onaranlar Kulübü Kurucu Ortağı Doğukan Güngör, İBB Akıllı Şehir Departmanı Direktörü Burcu Özdemir ve UnoMoi Kurucu Ortağı Gözde Atasoy yer alıyor. Jüri değerlendirmesinin ardından Türkiye Finali’nin kazananı olan proje, bu yıl Türkiye’de gerçekleşecek Red Bull Basement Dünya Finali’ne davet edilecek. Başvurular 24 Ekim tarihine dek redbullbasement.com üzerinden yapılabiliyor.

14.10.2021Kampüs
Nokia 6310 yılan oyunuyla birlikte geri döndü

Nokia 6310 'yılan' oyunuyla birlikte geri döndü

Nokia bir zamanların en çok kullanılan telefonlarından biri olan 6310’un yirminci yıldönümü nedeniyle telefonun yeni bir versiyonunu görücüye çıkardı.

14.10.2021Teknoloji
Bosnalı yönetmen Danis Tanovic, Boğaziçi Film Festivaline konuk olacak

Bosnalı yönetmen Danis Tanovic, Boğaziçi Film Festivali'ne konuk olacak

Oscar Ödüllü Bosnalı yönetmen Danis Tanovic, Türkiye ve dünya sinemasının en yeni örneklerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturacak 9. Boğaziçi Film Festivali'nin bu yılki onur konuklarından olacak.

14.10.2021Keyif
Galatasaray’ın tarihi NFT koleksiyonunun 3. bölümü 15 Ekimde arz ediliyor

Galatasaray’ın tarihi NFT koleksiyonunun 3. bölümü 15 Ekim'de arz ediliyor

Galatasaray’ın kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen’in anısına çıkartılan NFT koleksiyonunun üçüncü ve son bölümü 15 Ekim günü arz ediliyor.

14.10.2021Futbol
Ambalaj sektörü sürdürülebilir büyümeye odaklanacak

Ambalaj sektörü sürdürülebilir büyümeye odaklanacak

Geleceğin en önemli gündem konusu olan sürdürülebilirlik için ciddi çalışmalar başlatan ambalaj sektörü, önümüzdeki yıllarda da ülke ekonomisine daha fazla dış ticaret fazlası vererek katkı sağlamayı amaçlıyor.

14.10.2021Ekonomi
‘Haydi Almanya’ya Gidelim’

‘Haydi Almanya’ya Gidelim’

Almanya’da yaşayan belgesel ve uzun metrajlı film yapımcısı, yönetmen ve senarist, uluslararası ödüllü sanatçı Gülsel Özkan, ‘Haydi Almanya’ya gidelim’ (Auf nach Almanya) adlı bir göç belgeseli çekti. 1961’in sonlarında Anadolu’dan Almanya’nın dört bir yanına başlayan göçün dünden bugüne hikâyesini anlatan Özkan, filmin, 1 Kasım 2021 tarihinde saat 23.30’da Alman televizyon kanalı ARD’de ve 1 Aralık 2021 tarihinde saat 21.45’te BRD kanalında yayınlanacağını söyledi.

14.10.2021Avrupa
Kilise skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor... Kanadalı papaza 14 ay hapis

Kilise skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor... Kanadalı papaza 14 ay hapis!

Dünya son günlerde Katolik Kilisesi hakkındaki haberlerle sarsılmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından kiliseye bağlı din adamlarının yıllarca çocuk istismarında bulunduğu ve binlerce çocuğun hayatını kararttığı ortaya çıktı. Papa durumdan 'utanç' duyduğunu açıklarken skandalların son halkası Kanada'da ortaya çıktı...

14.10.2021Dünya
NFT ve kripto para pazarlamasında yeni dönem Capital Block ile başlıyor

NFT ve kripto para pazarlamasında yeni dönem Capital Block ile başlıyor

Dünyanın ilk NFT, kripto para ve blockchain pazarlama faaliyetini gerçekleştiren Capital Block, Türkiye'de de faaliyetlerine hız veriyor. Galatasaray'ın başarılı NFT lansmanını gerçekleştiren Capital Block Kurucu ve CEO’su Tim Mangnall "NFT bizlere sınırsız fırsatlar sunuyor. Özellikle önümüzdeki iki, üç yıl içerisinde her bir spor kulübünün bir NFT danışmanı ve bir NFT departmanı olacağını, ilgili çalışmalar ve ortaklıklar gerçekleştireceğini öngörüyoruz" dedi.

13.10.2021Ekonomi
ABD, Avustralya, Japonya ve Hindistan donanmalarının Malabar 2021 tatbikatı başladı

ABD, Avustralya, Japonya ve Hindistan donanmalarının "Malabar 2021" tatbikatı başladı

ABD, Japonya, Avustralya ve Hindistan donanmalarının Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikatının başladığı bildirildi. Hint Okyanusu'nun kuzeydoğusundaki Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikat yarına kadar sürecek. Malabar, Çin'in, Hint-Pasifik bölgesinde artan faaliyetlerine karşı bir girişim olarak görülüyor.

13.10.2021Dünya
TikTok Türkiye’nin şampiyonu Alexone oldu

TikTok Türkiye’nin şampiyonu Alexone oldu

Tiktok Türkiye’nin en sevilen fenomeni Alexone oldu. Tiktok Türkiye’de kullanıcılar arasında yapılan Türkiye’ye özel Tiktok yarışmasında fenomen Alexone 5 dakikada tüm zamanların rekorunu kırdı.

13.10.2021Teknoloji
2 bin 500 çalışan “Global Yıldız Kupası”nda yarıştı

2 bin 500 çalışan “Global Yıldız Kupası”nda yarıştı

Yıldız Holding’in Türkiye’den ABD’ye, İrlanda’dan Mısır’a dört farklı kıtada düzenlediği Global Yıldız Kupası bu yıl ilk kez dijital ortamda gerçekleştirildi. Tüm dünyadan 2 bin 500 çalışanın katıldığı kurumsal yarışmanın final karşılaşmaları canlı yayında ilgiyle takip edildi.

12.10.2021Atamalar
Son Dakika: Galatasarayın stadının yeni ismi açıklandı Başkan Burak Elmastan yeni müjdeler...

Son Dakika: Galatasaray'ın stadının yeni ismi açıklandı! Başkan Burak Elmas'tan yeni müjdeler...

Son dakika haberi... Galatasaray Kulübü'nün stadının yeni ismi resmen açıklandı. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu olarak belirlenen ismin ardından sponsorluk anlaşmasının imzaları, Başkan Burak Elmas ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur'un katıldığı törenle atıldı.

12.10.2021Futbol
OGM Pictures NFT pazarında

OGM Pictures NFT pazarında

TV’de yer alan dizileriyle izleyiciyi ekrana kilitleyen ve aynı zamanda dijital platformlarda yer alan ilk yerli yapıma imza atan OGM Pictures, Camdaki Kız dizisinin alternatif gif NFT afişini Carny NFT Pazaryeri’nde (carny.io) satışa çıkararak sektördeyeni bir ilke imza atıyor.

12.10.2021Televizyon
Siber saldırılara karşı 7 önlem

Siber saldırılara karşı 7 önlem

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, siber saldırıya uğrayan ve çalınan akıllı telefonlarda kritik bilgilerin ele geçirilmesini önlemek için bir rehber hazırladı.

12.10.2021Ekonomi
ColorOS 12 resmen tanıtıldı İşte öne çıkan yenilikler

ColorOS 12 resmen tanıtıldı! İşte öne çıkan yenilikler

Oppo, beklendiği gibi yeni yazılımı ColorOS 12'yi sahneye çıkardı. Peki ColorOS 12 ile birlikte neler değişiyor?

11.10.2021Teknoloji
Çinde sel felaketi: Yaklaşık 2 milyon insan etkilendi

Çin'de sel felaketi: Yaklaşık 2 milyon insan etkilendi

Çin'in Şansi eyaletinde yaşanan sel felaketi 1,7 milyondan fazla insanın hayatını olumsuz etkiledi.

11.10.2021Dünya
Son dakika... Çin basını ABDyi açık açık tehdit etti: İlk ortadan kaldırılacaklar ABD askeri personelidir

Son dakika... Çin basını ABD'yi açık açık tehdit etti: İlk ortadan kaldırılacaklar ABD askeri personelidir!

Çin - Tayvan gerilimi Pekin destekli basında yer alan tehdit gibi açıklamalar ile yükselmeye devam ediyor. Çin Komünist Partisi'nin güdümündeki devlet medyası ABD'yi hedef alarak '3. Dünya Savaşı' uyarısında bulundu ve 'Tayvan Boğazı'nda bir savaş patlak verdiğinde, ilk ortadan kaldırılacaklar ABD askeri personelidir' ifadelerine yer verildi.

10.10.2021Dünya
Bakan Varank: Yatırımcıları davet ediyorum

Bakan Varank: Yatırımcıları davet ediyorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Tüm yatırımcıları, ülkemizin sunduğu muazzam imkanlardan faydalanmaya ve buraya yatırım yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin jeopolitik konumu, üretim altyapısı hem en büyük pazarlara sizleri yakınlaştıracak hem de muazzam bir çalışma ortamını sizlere sunacak" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Alacakaranlık bilgisi

Alacakaranlık bilgisi

İlk kez Türkçeye çevrilen Amerikalı yazar Jenny Offill, üçüncü romanı ‘Hava Durumu’nda iklim değişikliğinin yaratacağı kıyamet beklentilerinin, politik durumun ve kişisel hayatlardaki tıkanıklığın yol açtığı endişeleri konu alıyor. Küçük parçalar halinde, didaktikliğe kaçmayan, şaşırtıcı güzellikte bir dille yazılmış ‘Hava Durumu’, çağdaş yaşamın hem ‘korkunç müziğini’ hem de ‘sessiz ışıltısını’ yakalıyor.

8.10.2021Kitap Sanat
Yahşi Baraz: Türkiye’de Zeid’in değeri çok sonradan anlaşıldı

Yahşi Baraz: Türkiye’de Zeid’in değeri çok sonradan anlaşıldı

Bozlu Art Project’te açılan bir serginin de eşlik ettiği Yahşi Baraz’ın ‘Fahrelnissa Zeid: Fırtınaya Doğru’ kitabı, büyük sanatçının inişli çıkışlı yaşamını ve sanat yolculuğunu görseller eşliğinde yansıtan kapsamlı bir monografi. Her yaratıcı sanatçıda olduğu gibi Zeid’in yaşamının da ruhi iniş çıkışlarla dolu olduğunu vurgulayan Baraz, “Ben bu kitabı kaleme alırken Zeid’in yaşamındaki kırılma noktalarından aile ilişkilerine, eserlerinden eşsiz kariyerine uzanan kapsamlı bir analiz yaptım. Zeid’in sanatı 21. yüzyılda çok daha iyi anlaşılmıştır. 20. yüzyılın dünya çapındaki en başarılı sanatçılarından biri olmasına rağmen ülkemizde Zeid’in değeri çok sonradan anlaşılmıştır” diyor.

8.10.2021Kitap Sanat
Puma sporcusu Lewis Hamiltondan Türkiyeye özel mesaj

Puma sporcusu Lewis Hamilton'dan Türkiye'ye özel mesaj!

Mercedes’in rekortmen pilotu Lewis Hamilton yeniden İstanbul’da gerçekleşecek olan Formula 1 için çok heyecanlı.

9. Boğaziçi Film Festivalinin afişi belli oldu

9. Boğaziçi Film Festivali'nin afişi belli oldu

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23-30 Ekim arasında düzenlenecek 9. Boğaziçi Film Festivali'nin afişi belirlendi.Tasarımcı Ege Öztayfun imzası taşıyan ve Bauhaus tasarım dilini modern bir tarzla kullanan, renkli yapısıyla festivalin dinamizmini öne çıkaran afiş, çeşitli geometrik şekillerin kullanımı ile festivalin enerjisine de vurgu yapıyor.

7.10.2021Keyif
Ebabil Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir Ebabil Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Ebabil Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nasıl Beslenir? Ebabil Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Sağangiller familyasından gelen ebabil kuşunun bilimsel ismi Apus Apus şeklinde ifade edilmektedir. Leylek ve gök güvercinleri gibi göçmen bir kuş türü kabul edilen ebabiller eylül ile kim aylarında toplu bir şekilde Güney Yarım Küre'ye doğru göç etmektedirler. Genellikle nisan ayında ülkemize gelebilen bu kuşlar tıpkı martılar gibi hem şehir içerisinde hem de ormanda yaşayabilmektedirler. Sizin için ebabil kuşunun ne demek olduğunu, bu kuşun nerede yaşadığını ve nasıl beslendiğini, ebabil kuşunun özelliklerini sizin için derledik.

7.10.2021Araştırma
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisinden yatırım çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nden yatırım çağrısı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, dünya çapında milyonlarca izleyicisi bulunan ve 2021 yılı takvimi kapsamında 8-10 Ekim'de Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirilecek Formula 1 yarışında dünyaya "Invest in Türkiye" mesajı verecek.

7.10.2021Ekonomi
Çin resmi basını ABD’yi uyardı: Üçüncü dünya savaşı çıkar

Çin resmi basını ABD’yi uyardı: Üçüncü dünya savaşı çıkar

Bağımsızlık yanlısı Tayvan yönetimine gözdağı vermek isteyen Pekin, adanın hava sahasında son 40 yılın en fazla askeri uçuşunu gerçekleştirdi. Tayvan, Çin’in 2025’e kadar ülkeyi işgal edebileceğini iddia etti. Çin basını ise Tayvan’ı destekleyen ABD’yi “Üçüncü dünya savaşı çıkar” diye uyardı.

7.10.2021Dünya
Yazılım devine stratejik ortak

Yazılım devine stratejik ortak

40 milyon dolarlık gelirinin yüzde 50’sini yurtdışı satışından karşılayan Türk yazılım şirketi Etiya, Kanadalı telekom ve medya grubu Quebecor’dan yatırım aldı. Kanadalılara yüzde 28 hisse devredecek şirket, unicorn olma yolunda daha hızlı koşacak.

7.10.2021Ekonomi
6661 Sayılı kanun nedir 6661 Sayılı kanun içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar

6661 Sayılı kanun nedir? 6661 Sayılı kanun içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar?

Artan ekonomik rekabet, global anlamda sanayicileri ve işverenleri oldukça zorlamaktadır. Küreselleşme beraberinde çok sıkı bir rekabeti getirmektedir. Bir ürünün en ucuza mal edilerek dünya piyasasına sunulması adeta zorunluluk haline gelmektedir. Bu noktada işçi maliyetleri en önemli kalemi oluşturmaktadır. İşte çokça merak edilen 6661 sayılı Kanun ve içeriği hakkında oldukça kapsamlı ve yararlı bilgileri sizler için derledik.

6.10.2021Gündem
2 milyar dolarlık endüstri fuarda bir araya geliyor

2 milyar dolarlık endüstri fuarda bir araya geliyor

Yatak endüstrisinin tek fuarı olan IBIA EXPO - Yatak Yan Sanayi ve Teknolojileri Fuarı, 06-09 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektöre dair tüm yenilikleri ile 2 milyar dolarlık yatak yan sanayisini ve teknolojilerini bir çatı altında toplayacak.

6.10.2021Ekonomi
Son dakika... Çinden 3. Dünya Savaşı uyarısı: Ateşle oynuyorsunuz

Son dakika... Çin'den '3. Dünya Savaşı' uyarısı: Ateşle oynuyorsunuz!

Çin - Tayvan gerilimi Pekin destekli basında yer alan tehdit gibi açıklamalar ile en yüksek noktasına ulaştı. Çin Komünist Partisi'nin güdümündeki devlet medyası '3. Dünya Savaşı' uyarısında bulundu, Tayvan'a 'ateşle oynama' mesajı verdi.

6.10.2021Dünya
Süper Ligde hoca oldu Resmi açıklama...

Süper Lig'de hoca oldu! Resmi açıklama...

Süper Lig ekibi Antalyaspor, Ersun Yanal'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna aktif futbolculuk yaşamı devam eden Nuri Şahin'i getirme kararı aldı.

5.10.2021Futbol
2021 League of Legends Dünya Şampiyonası için dev ortaklık

2021 League of Legends Dünya Şampiyonası için dev ortaklık

Riot Games ile olan League of Legends Dünya Şampiyonası 2021 sponsorluk anlaşması Oppo'nun küresel e-spor oyuncuları arasında marka bilinirliğinin artmasına yardımcı olacak.

5.10.2021Teknoloji
Türk yazılım şirketine stratejik yatırım

Türk yazılım şirketine stratejik yatırım!

Kurumsal yazılım şirketi Etiya, Kanadalı Quebecor Media Inc.’den stratejik yatırım aldı.

5.10.2021Teknoloji
Üniversite öğrencilerine BM ödülü

Üniversite öğrencilerine BM ödülü

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) ve HABİTAT Derneği’nin düzenlediği, yazılım geliştiricilerin bir araya gelerek proje ürettikleri hackathon yarışmasında üniversite öğrencileri Buğrahan Çakır ve Cengizhan Köse 1’inci oldu. 35 bin TL değerindeki teknoloji hediye çekinin de sahibi olan öğrenciler ödülü Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği yetkililerinin elinden aldı.

5.10.2021Eğitim
Çin-Tayvan gerilimi büyüyor: Devlet medyasından savaş uyarısı manşeti

Çin-Tayvan gerilimi büyüyor: Devlet medyasından "savaş uyarısı" manşeti!

Çin ve Tayvan arasında son günlerde artan hava sahası ihlali gerilimi giderek büyüyor. Çin'in sadece dört günde Tayvan hava sahasını onlarca savaş uçağıyla ihlal etmesine Çin devlet medyasından 'savaş uyarısı' yorumu geldi.

5.10.2021Dünya
Otomobil devlerine hırsızlık davası

Otomobil devlerine 'hırsızlık' davası

Google ve Yandex gibi navigasyon hizmeti veren şirketlere harita sağlayan Başarsoft’un CEO’su Alim Küçükpehlivan, şirket ortaklarıyla Ankara’da bir grup gazeteciyle yaptığı sohbet toplantısında global otomobil markalarının Başarsoft’un haritalarını izinsiz kullandığını tespit ettikten sonra, bu markalara ‘hırsızlık’ davası açtıklarını söyledi.

5.10.2021Ekonomi
Emine Erdoğan: ‘Karbonsuz dünya için biz varız’

Emine Erdoğan: ‘Karbonsuz dünya için biz varız’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, BM-HABITAT İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif’in daveti üzerine Kamerun’un Başkenti Yaounde’de gerçekleştirilen 4 Ekim Dünya Habitat Günü kutlama etkinliğinin açılış bölümüne video mesajla katıldı.

5.10.2021Gündem
Instagram, Facebook ve WhatsAppa girilemiyor

Instagram, Facebook ve WhatsApp'a girilemiyor

Son dakika haberi... Sosyal medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a erişim sağlanamıyor.

4.10.2021Haber
Gerilim tırmanıyor 3 günde 93 savaş uçağı havalandı...

Gerilim tırmanıyor! 3 günde 93 savaş uçağı havalandı...

Çin Halk Kurtuluş Ordusuna ait savaş uçaklarının, Tayvan’ın hava savunma tanımlama sahası ilan ettiği bölgede yaptığı ihlaller, gerilimin tırmanmasına sebep oldu. 3 günde toplam 93 uçak havalanırken ABD ve Tayvan'dan açıklamalar peş peşe geldi...

4.10.2021Dünya
Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı

Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı?

Ekim ayı kripto paralara yaradı. Önde gelen kripto paralar son yedi günde önemli yükseliş kaydetti. Solana'da 7 günlük artış yüzde 32 olurken, kripto para bu performansı ile Bitcoin ve Ethereum'u geride bıraktı. Ons altın ise çarşamba günü 1721 dolara kadar gerilerken cuma günü 1764 dolara çıktı. Gram altın da 500 TL'nin üzerinde tutundu.

3.10.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Portre ustası

Sevgili okurlar... Bu hafta sizleri, portre fotoğrafçılığının usta isimlerinden biri olan Barış Acarlı ile tanıştırmak istiyorum.

12.10.2021

Yapay zeka alanında öne çıkan trendler

Yapay zeka, her sektör üzerindeki dönüştürücü etkisi nedeniyle teknoloji trendleri arasında en ilgi çekici konuların başında geliyor. Bir önceki yazımda, Google’ın, arama deneyimini uçtan uca değiştirecek, yapay zekâ odaklı son açıklamalarına değinmiştim. Bu hafta da yapay zeka (artificial intelligence- AI) özelinde öne çıkan son trendleri analiz ettim.

11.10.2021

Bir defile, bir ev partisi, bir kahkaha ve vale fiyatı

İstanbul’daki müthiş sosyal yaşam hareketliliğini anlatmaya devam... Bugün cepte bir defile, bir ev partisi, bir coşkulu kahkaha, bir vale ekonomisi var.

9.10.2021

Türk pilotlar ortada kaldı

Japonya’da Nissan CEO’su Carlos Ghosn’un kaçırılışı ile ilgili olarak neredeyse bütün sanıklar beraat etti. Kaçışı organize eden Amerikan Özel Kuvvetleri’nden baba oğul düşük bir ceza aldı. Onun da paraya çevrilmesi bekleniyor. Bir müzik ekipmanları kutusu içinde kargoya yüklenen Carlos’u hiç görmeden, bilmeden taşıyan bizim pilotlara ise 4 yıl hapis, 4 bin 387 dolar para cezası veridi. Dosya İstinaf Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme cezaları onarsa işte o zaman bir daha uçamayacaklar. 6 ayda hapis yatan, aile ve iş hayatları allak bullak olan iki pilot diken üstünde bekliyor.

6.10.2021

Enerji fiyatlarında global yükseliş

Gıda fiyatlarından sonra gündeme enerji fiyatlarındaki artışlar yerleşti. Piyasaların tanımladığı şekliyle ‘enerji krizi’ demek daha doğru olsa gerek.

6.10.2021

01.40 sonrası ulaşımda gece ayazı

1) Hürriyet Ankara okuru Aydın Güzel, “Şehir dışından gelenler büyük problem yaşıyor. ANKARAY ve metro hatları 01.00’e kadar çalışmalı” dedi.

4.10.2021

İnsan ve makine arasında tuhaf yakınlaşmalar

Sanal Yakınlık Sistemi, insan-makine ilişkisine yeni bir boyut katarken işin etik yönünü sorgulatıyor... Sanal influencer Rozy’ninse hem global müşterileri hem de takipçi sayısı her geçen gün artıyor...

3.10.2021