MENÜ

Halaçoğlu

Halaçoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Halaçoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.190 Halaçoğlu haberi bulunmuştur.

Halaçoğlu Haberleri

MHPli Halaçoğlu: Kasımda muhtemelen seçim var

MHP'li Halaçoğlu: Kasımda muhtemelen seçim var

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "anayasa değişikliği teklifi Meclisten geçmediği takdirde millet iradesine gidilebileceği" görüşüne ilişkin, "330 olsa da hatta halk oylamasında anayasa onaylansa da zaten erken seçim yapacak AKP. Muhtemeldir ki kasım ayında bir seçim bekliyor Türkiye'yi." dedi.

12.01.2017Gündem
Ben yine hayır diyorum

Ben yine 'hayır' diyorum

ANAYASA değişiklik teklifine ‘hayır’ oyu vereceğini açıklayan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, önceki gün Meclis’te MHP Lideri Devlet Bahçeli’yle yaptığı 2 saatlik sohbetin detaylarını anlattı. Halaçoğlu, Hürriyet’e “Hayır oyuma aynen devam ediyorum, fikrim değişmedi” dedi.

11.01.2017Gündem
Halaçoğlu, Bahçeliyle sohbetini anlattı

Halaçoğlu, Bahçeli'yle sohbetini anlattı

Anayasa değişiklik teklifinde üçüncü güne girilirken, gözler 'hayırcı' milletvekillerine çevrildi.  Anayasa Değişiklik Teklifine dört isimle birlikte 'hayır' oyu vereceğini açıklayan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halacoğlu'nun dün MHP Lideri Devlet Bahçeli'yle Meclis'te uzun bir sohbette bulunması, "Halaçoğlu da Seyfettin Yılmaz gibi hayır oyu vermekten vazgeçti mi?" sorusuna neden oldu.

11.01.2017Gündem
Anayasa değişikliği teklifi Mecliste

Anayasa değişikliği teklifi Meclis'te

Anayasa değişikliği teklifi Genel kurulda... Teklifin 1. turunda birinci maddesine 347 kabul, 132 ret oyu verildi. Teklifin ikinci maddesine ise 343 kabul, 133 ret oyu verildi. Teklifin ikinci maddesi milletvekili sayısının 550'den 600'e çıkarılmasını öngörüyor.

11.01.2017Gündem
Aklım ve vicdanım hayır diyor

Aklım ve vicdanım hayır diyor

Başkanlık sistemi getiren Anayasa değişilik teklifiyle ilgili MHP’de yaşanan rahatsızlık, parti yönetiminde fireye neden oldu. “Aklım ve vicdanım teklife hayır diyor” diyen MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etti. Kaya’nın istifa kararına ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

4.01.2017Gündem
Son dakika: Kayserideki hain saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu

Son dakika: Kayseri'deki hain saldırıyı gerçekleştiren teröristin kimliği belli oldu

Kayseri'de bu sabah gerçekleşen terör saldırısının ardından acı haberler gelmeye devam ediyor. Gelen son dakika açıklamasında şehit sayısının arttığı bildirildi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altında olan bir askerin daha şehit olduğunu belirterek şehit sayısının 14'e yükseldiğini açıklanırken, saldırıyı 'Çektar' kod adlı PKK'lı teröristin yaptığı ortaya çıktı. Kayseri'deki terör saldırısına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli sayısı 15'e yükseldi.

17.12.2016Gündem
Adanada şehit Adem Oğuz ve Mehmet Atıcı son yolculuklarına uğurlandı

Adana'da şehit Adem Oğuz ve Mehmet Atıcı son yolculuklarına uğurlandı

İstanbul Beşiktaş’taki bombalı saldırıda şehit olan polis memurları 31 yaşındaki Adem Oğuz ve 22 yaşındaki Mehmet Atıcı, Adana’da son yolculuklarına uğurlandı.

12.12.2016Gündem
Son dakika: Bakandan yürek yakan açıklama.. Şehit sayısı artıyor..

Son dakika: Bakandan yürek yakan açıklama.. Şehit sayısı artıyor..

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul’daki terör saldırılarıyla ilgili açıklama yaptı. Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Akdağ, İstanbul Beşiktaş’taki bombalı terör saldırılarında şehit olanların sayısının 44’e yükseldiğini söyledi. Sağlık Bakanı Akdağ, "Biz 36 polisimiz ve 8 sivilin hayatını kaybettiği çok ağır, kanlı bir saldırıyla karşı karşıya kaldık ve iki gündür uykusuz biçimde meselenin Sağlık Bakanı olarak doğrudan doğruya içindeyim" dedi.

12.12.2016Gündem
Şehit polis Mehmet Atıcı MHP Milletvekili Halaçoğlunun yakını çıktı

Şehit polis Mehmet Atıcı MHP Milletvekili Halaçoğlu'nun yakını çıktı

İSTANBUL Beşiktaş’taki Vodafone Arena Stadı’nın yanında dün gece teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polislerden 22 yaşındaki Mehmet Atıcı’nın Adana’daki baba evine ateş düştü. Mehmet Atıcı’nın, MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun yakını olduğu ortaya çıktı. Halaçoğlu, "Emmi oğlumuz polis memuru Mehmet Atıcı şehit düşmüştür" dedi.

11.12.2016Gündem
Saldırıya tepki yağdı: Hesabı sorulmalı

Saldırıya tepki yağdı: Hesabı sorulmalı

Yeniçağ gazetesine önceki akşam düzenlenen saldırıya, siyasetçilerden ve basın meslek örgütlerinden tepki yağdı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Hain saldırının hesabı mutlaka sorulmalıdır” dedi. Gazetenin İstanbul’daki merkezi ve Ankara’daki bürolarına da destek ziyaretleri gerçekleştirildi.

9.12.2016Gündem
MHP’li 5 vekilden başkanlık açıklaması: Hayır oyu vereceğiz

MHP’li 5 vekilden 'başkanlık' açıklaması: 'Hayır' oyu vereceğiz

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ve  bazı MHP Milletvekilleri başkanlık sistemine ilişkin Anayasa değişikliği teklifine ’hayır’ oyu vereceklerini bildirdi.

24.10.2016Gündem
Veda bakışı

Veda bakışı

DİYARBAKIR Lice'de PKK'lı teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit olan piyade uzman çavuş Arda Şen, memleketi Kayseri'de yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

25.09.2016Gündem
Kayseri’de şehit uzman çavuş Arda Şen’i, 5 bin kişi uğurladı

Kayseri’de şehit uzman çavuş Arda Şen’i, 5 bin kişi uğurladı

DİYARBAKIR Lice’de PKK’lı teröristlerle girilen silahlı çatışmada şehit olan piyade uzman çavuş Arda Şen, memleketi Kayseri’de 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

25.09.2016Gündem
Kimse Türkiye’nin düşmanı olmayı tercih etmemeli

Kimse Türkiye’nin düşmanı olmayı tercih etmemeli

MHP Gaziantep milletvekili Ümit Özdağ ve MHP Kayseri milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Almanya’nın başkenti Berlin’de, Türk Öğrenci Birliği’nin düzenlediği ‘1915 Olaylarının Anlamı’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

25.06.2016Avrupa
Öldürülen Ermeniler nereye gömüldü, göstersinler açalım

Öldürülen Ermeniler nereye gömüldü, göstersinler açalım

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ile MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ile ‘Ermeni soykırımı’ iddialarıyla ilgili çalışma yapacakları Berlin’e hareket etmeden önce Ankara Esenboğa Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi.

24.06.2016Avrupa
Son dakika haberleri: MHPnin avukatından flaş açıklama.. Yargıya gidilecek mi

Son dakika haberleri: MHP'nin avukatından flaş açıklama.. Yargıya gidilecek mi?

MHP kurultayından son dakika haberleri dün art arda geldi... 1 Kasım seçimlerinin ardından Genel Merkez ile parti içi muhalefetin hukuk mücadelesine neden olan olağanüstü tüzük kurultayı dün gerçekleştirildi. Tüzükte bulunan genel başkanlık seçiminin olağanüstü kongrelerde yapılamayacağına yönelik hükmünün değiştirilmesi için yapılan kurultay, Büyük Anadolu Oteli’nde yapıldı.

20.06.2016Gündem
Tüzük değişiklikleri 662 delegeyle tamam, ihraç devre dışı

Tüzük değişiklikleri 662 delegeyle tamam, ihraç devre dışı

MHP’de mahkemenin görevlendirdiği Çağrı Heyeti’nin düzenlediği Olağanüstü Tüzük Kurultayı noter tasdikli 662 üst kurul delegesinin imzasıyla gerçekleşti. Kurultayda bir önergeyle yapılan 14 değişiklikle 7 Haziran’dan bugüne kadar gelen disiplin cezaları ve genel başkan seçimli olağanüstü kurultaya kadar gelebilecek disiplin cezaları affedildi.

19.06.2016Gündem
Erdoğanın Lozan sözleri tartışıldı

Erdoğan'ın Lozan sözleri tartışıldı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Lozan Anlaşması için “Güncellenmesi lazım” sözü, tartışma konusu oldu.

20.05.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Kritik gün 13 Ocak Cuma

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dün A-Haber’de başkanlık anayasasının 340 üzeri oyla geçeceğine inandığını söyledi.

11.01.2017

MHP soruları

BUGÜNLERDE, en çok Anayasa teklifinin TBMM’deki görüşmelerinde ve olası referandumda MHP’nin ve tabanının ne yapacağına ilişkin sorulara maruz kalıyoruz.

6.01.2017

Anayasa yapmak

BAŞKANLIK sistemi tartışmaları en çok MHP’de sorun yaratıyor. MHP Meral Akşener’i ihraç etmişti, ardından Ümit Özdağ’ın da ihracı istendi.

24.10.2016

‘Hepsinin benden özür dilemesi lazım’

BU sözler eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e ait.

6.06.2016