EKSTRA
MENÜ

Gölyazı

Gölyazı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gölyazı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 289 Gölyazı haberi bulunmuştur.

Gölyazı Haberleri

Gölyazı Nekropol alanı açık hava müzesi oluyor

Gölyazı Nekropol alanı açık hava müzesi oluyor

Nilüfer Belediyesi, tarihî değerleri geleceğe taşıyacak ve kültür turizmine kazandıracak önemli bir çalışmayı daha hayata geçiriyor.

11.01.2021Seyahat
10 adımda Bursa’yı anlama rehberi

10 adımda Bursa’yı anlama rehberi

Evliya Çelebi’nin ‘Ruhaniyetli bir şehir’ dediği ve ilk seyahatini gerçekleştirdiği yer Bursa… Müzeleri, tarihe tanıklık etmiş yapıları ve doğal güzellikleriyle Bursa’nın keşfedilmeye değer çok fazla yeri var. Alanında uzman isimlere ve Bursa’yı bilenlere sorduk. Kentin gezilip görülmesi gereken 10 yerini sıraladık.

21.12.2020Seyahat
Sonbaharın sürpriz misafirleri

Sonbaharın sürpriz misafirleri

Bursa’nın göz bebeği ve Japonların “Avrupa’nın En Güzel 30 Kasabası” listesinde bulunan Gölyazı, güz mevsiminin en güzel günlerini yaşıyor.

7.12.2020Seyahat
Gölyazı’nın güz misafirleri

Gölyazı’nın güz misafirleri

Bursa’nın göz bebeği ve Japonların “Avrupa’nın En Güzel 30 Kasabası” listesinde bulunan Gölyazı, güz mevsiminin en güzel günlerini yaşıyor.

16.11.2020Seyahat

En güzel 30 kasaba belli oldu! Listenin zirvesi ve Türkiye'den yer alan kasaba şaşırttı...

Japon Seyahat Acentaları Birliği (JATA) Avrupa'nın en güzel 30 kasabasını sıraladı. Listeye Türkiye'den çok şaşırtan bir kasaba girdi...

13.11.2020Seyahat
Ailecek ara tatilde gidilecek en güzel adresler...  Çocuklar buraları çok sevecek

Ailecek ara tatilde gidilecek en güzel adresler... Çocuklar buraları çok sevecek

Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk ara tatili bu yıl 16-20 Kasım'da olacak. Yani bu hafta sonundan itibaren çocuklar birazcık eğitim ve öğretime ara verecek. Peki hazır okullarda tatil olmuşken ailecek nereye gitmeli, neler yapmalı? İşte ara tatilde gidilecek en iyi rotalar…

13.11.2020Seyahat
58 milyon liralık projede sona doğru: Mesafeyi 50 kilometre kısaltacak

58 milyon liralık projede sona doğru: Mesafeyi 50 kilometre kısaltacak

Çorum-Osmancık arasındaki mesafeyi 50 kilometre kısaltacak kara yolunda çalışmalar aralıksız devam ediyor.

1.11.2020Ekonomi
Avrupa’nın en güzel 30 kasabası arasına giren Gölyazı havadan görüntülendi

Avrupa’nın en güzel 30 kasabası arasına giren Gölyazı havadan görüntülendi

Bursa'da, Japon Seyahat Acenteleri Birliği (JATA) verilerine göre Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçilen Gölyazı Mahallesi, dronla havadan görüntülendi. Avrupa ülkeleri arasında Türkiye'yi Gölyazı Mahallesi'nin temsil etmesi, bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. Gölyazı Mahallesi listeye 10'uncu sıradan girdi.

28.09.2020Seyahat
Avrupanın en güzel 30 kasabasından biri seçildi...  Huzurlu bir hafta sonu için tam zamanı

Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçildi...  Huzurlu bir hafta sonu için tam zamanı

Evliya Çelebi'nin ‘Ruhaniyetli bir şehir’ dediği ve ilk seyahatini gerçekleştirdiği yer Bursa… Özellikle Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen, yaklaşık 2 bin 600 yıl önce yaşamın başladığı Nilüfer ilçesindeki Gölyazı hafta sonu sessiz sakin tatil isteyenlerin uğrak adresi...

25.09.2020Seyahat
Arkeoparkla tarihin izinde

Arkeopark'la tarihin izinde

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Aktopraklık Höyük Arkeopark ile Doğa Tarihi ve Açıkhava Müzesi, neolitik, kalkolitik ve Osmanlı dönemlerine ait canlandırma köylerle ziyaretçilerini adeta zamanda yolculuğa çıkartıyor.

28.08.2020Ekonomi
Sağlıklı tatilin adresi: Bursa

Sağlıklı tatilin adresi: Bursa

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sosyal yaşamda olduğu gibi alışılagelmiş tatil anlayışında da önemli değişikliklere yol açarken, Bursa Büyükşehir Belediyesi, salgını turizmde fırsata çevirmek için ‘sağlıklı turizm’ ilkesiyle doğayla iç içe, kalabalıklardan uzak alternatif turizm politikaları geliştiriyor.

27.07.2020Seyahat
“Güneşi Beklerken” yeniden izleyicisi ile buluşuyor

“Güneşi Beklerken” yeniden izleyicisi ile buluşuyor!

Kanal D’nin başrollerinde; Emre Kınay, Hande Doğandemir, Kerem Bursin, İsmail Ege Şaşmaz ve Yağmur Tanrısevsin’in yer aldığı, yayınlandığı dönem büyük ilgi gören dizisi Güneşi Beklerken 22 Haziran Pazartesi’den itibaren yeniden ekrana geliyor.

19.06.2020Televizyon
Uluabat Gölü’nün ortasında saklı güzellik

Uluabat Gölü’nün ortasında saklı güzellik

Bursa’da bir ilçeye adını veren Nilüfer çiçekleri, yaz mevsimi ile birlikte açtı. Uluabat Gölü’nde açan Nilüfer çiçekleri her yıl binlerce turisti çekiyor. Pandemi sonrası turizm sezonunu açan Gölyazı sakinleri, tekne ile misafirlerini Nilüfer çiçeklerini izlemeye götürüyor. Sesten bile ürperen nadide çiçekleri görmek için zorlu ve uzun yolculuktan sonra adaya ulaşılırken, koruma altındaki çiçekleri koparmanın cezasının 73 bin lira olduğu açıklandı.

10.06.2020Seyahat
İlk Öpücük filminin oyuncuları kimler İlk Öpücük nerede çekildi İşte İlk Öpücük filminin konusu

İlk Öpücük filminin oyuncuları kimler? İlk Öpücük nerede çekildi? İşte İlk Öpücük filminin konusu

İlk Öpücük filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Kanal D'nin sinema kuşağında yer alan 2017 yapımı İlk Öpücük filminin oyuncuları ve konusunu merak eden film severler internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, İlk Öpücük filminin oyuncuları kimler? İlk Öpücük nerede çekildi? İşte İlk Öpücük filminin konusu...

20.05.2020Televizyon
Gölyazı sahiplerine kaldı

Gölyazı sahiplerine kaldı

Türkiye’nin güzelliklerinden tarihi Gölyazı’da sessizlik yaşanıyor. Yılın her mevsimi turist çeken yarımada şu günlerde leylek, martı ve pelikanlara kaldı.

27.04.2020Seyahat
Türkiyenin ilk ve tek leylek köyü: Eskikaraağaç

Türkiye'nin ilk ve tek leylek köyü: Eskikaraağaç

Asıl adı Eskikaraağaç olan ve 2011’de Avrupa Tabiat Mirası Vakfı tarafından Avrupa Leylek Köyü seçilen köy, Bursa merkeze sadece 44 km uzaklıkta… Son yıllarda Bursa’nın gözde adreslerinden olan Gölyazı’nın yanıbaşında bulunuyor. Burayı özel kılansa Avrupa’daki leylek köyleri ağının Türkiye’deki tek temsilcisi olması… İşte salgın sonrası dönemde mutlaka uğramanız gereken leylek köyü hakkında bilgiler…

14.04.2020Seyahat
Samsunun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Samsunda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Samsun'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Samsun'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Samsun, tarihi ve doğal güzellikleri ile Türkiye'nin en önemli şehirleri arasındadır. Karadeniz'in deniz kıyısında konumlanan Samsun, Dünya çapından da birçok turisti her yıl ağırlamaktadır. Samsun'u görmek isteyenler için Samsun hangi bölgededir ve ilçeleri nelerdir? Samsun'un gezilecek yerleri nerelerdir? Tüm merak ettiğiniz tarihi, coğrafi, turistik detayları sizler için hazırladık.

29.03.2020Seyahat
Bursanın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Bursada Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Bursa'nın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Bursa'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Bursa, Türkiye'nin en büyük, kalabalık, ekonomik ve kültürel anlamda zengin ve sanayisi ile önde gelen önemli şehirlerindendir. Dünyanın da doğal güzellikleri ve tarihi ile sayılı şehirlerinden olan Bursa'da gezilecek yerler nerelerdir? Bursa'nın ilçeleri nedir ve Bursa hangi bölgededir? Bursa'nın tarihi ve doğal güzellikleri başta olmak üzere bu konulara ilişkin bilgi ve cevapları sizlere özel derledik.

28.03.2020Seyahat
Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü

Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü

Uluabat Gölü kıyısında doğa ile tarihin bir arada bulunduğu eşsiz bir güzelliğin içine yer alan Gölyazı, aynı zamanda Bursa’nın en zengin antik yerleşim yerlerinden biri. İlkbaharda yükselen sular nedeni ile gölün içinde kalan ağaçlar, yine bu sularda süzülen ördekler ve Arnavut kaldırımlı dar sokaklar; Antik Çağ'da Apalyont olarak bilinen bu koyun güzelliklerden yalnızca birkaçı.

27.03.2020Seyahat
Donmaktan son anda kurtarıldılar

Donmaktan son anda kurtarıldılar!

Van ve çevresinde iki gün boyunca etkili olan kar yağışı ve fırtına, hayatı durma noktasına getirdi. Kar kalınlığının 1 metreyi aştığı kentte, karda mahsur kalan 17 araç ve içindekiler kurtarıldı. İlk ve orta dereceli okulların bugün tatil edildiği kentte, 294 yerleşim birimi ile ulaşım sağlanamıyor.

11.02.2020Gündem
Türkiyenin Küçük Venediki yenilenen çehresiyle ziyaretçilerini ağırlayacak

Türkiye'nin 'Küçük Venedik'i yenilenen çehresiyle ziyaretçilerini ağırlayacak

Türkiye'de Uluslararası Sulak Alanların Korunması Sözleşmesi (RAMSAR) kapsamındaki 14 gölden biri olan ve 2001 yılından itibaren Uluslararası Yaşayan Göller Ağı'na dahil olan Uluabat Gölü'ne kıyı Gölyazı Mahallesi, yenilenen çehresiyle misafirlerini bekliyor.

22.01.2020Seyahat
Avrupanın en güzel 30 kasabasından biri seçildi Türkiyenin Venediki olarak biliniyor...

Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçildi! Türkiye'nin Venedik'i olarak biliniyor...

Evliya Çelebi'nin ‘Ruhaniyetli bir şehir’ dediği ve ilk seyahatini gerçekleştirdiği yer Bursa… Özellikle Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen, yaklaşık 2 bin 600 yıl önce yaşamın başladığı Nilüfer ilçesindeki Gölyazı hafta sonu sessiz sakin tatil isteyenlerin uğrak adresi... İşte size Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçilen Gölyazı gezilecek yerler rehberi...

3.01.2020Seyahat
Avcı dehşeti... İkaza kurşun

Avcı dehşeti... İkaza kurşun!

SAMSUN’un Terme ilçesinde, orman muhafaza memuru Yüksel Berk (56), ikaz etmek isteği avcı grubundan birinin açtığı ateş sonucu başına isabet eden mermi ile yaşamını yitirdi. Olaydan sonra kaçan avcı grubunun yakalanması için jandarma çalışma başlattı.

5.12.2019Gündem
SİT alanında iş makinesiyle kaçak kazıya 6 gözaltı

SİT alanında iş makinesiyle kaçak kazıya 6 gözaltı

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde birinci derece SİT alanında tarihi eser aramak için iş makinesiyle kaçak kazı yaptıkları tespit edilen 6 kişi, jandarma tarafından suçüstü yakalandı.

1.08.2019Gündem
100 yıldır bu yöntemle satılıyor En çok parayı veren alıyor...

100 yıldır bu yöntemle satılıyor! En çok parayı veren alıyor...

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Gölyazı Mahallesi'nde Uluabat gölünde avlanan balıklar 100 yıldır aynı meydanda düzenlenen mezatta satılıyor. Balıkçıların 'altın borsası' adını verdikleri mezatta balık fiyatları her geçen sürede değişiklik gösteriyor.

16.07.2019Ekonomi
Gölyazı köyünde bayram yoğunluğu

Gölyazı köyünde bayram yoğunluğu

AVRUPA'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen Bursa Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. 'Küçük Venedik' olarak da bilinen 2 bin 600 yıllık Gölyazı köyünü bayram tatilinin 7 gününde yaklaşık 150 bin yerli ve yabancı misafir ziyaret etti. Ziyaretçiler, balıkçı tekneleriyle gezip gölün keyfini çıkartırken, köyün maskotu haline gelen leylekleri fotoğrafladı.

8.06.2019Haber
2 bin 600 yıllık Gölyazı köyünde bayram yoğunluğu

2 bin 600 yıllık Gölyazı köyünde bayram yoğunluğu

AVRUPA'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen Bursa Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. 'Küçük Venedik' olarak da bilinen 2 bin 600 yıllık Gölyazı köyünü bayram tatilinin 7 gününde yaklaşık 150 bin yerli ve yabancı misafir ziyaret etti. Ziyaretçiler, balıkçı tekneleriyle gezip gölün keyfini çıkartırken, köyün maskotu haline gelen leylekleri fotoğrafladı.

8.06.2019Gündem
2 bin 600 yıllık köye ziyaretçi akını

2 bin 600 yıllık köye ziyaretçi akını

AVRUPA'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen Bursa Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. 'Küçük Venedik' olarak da bilinen 2 bin 600 yıllık Gölyazı köyünü bayram tatilinin 7 gününde yaklaşık 150 bin yerli ve yabancı misafir ziyaret etti. Ziyaretçiler, balıkçı tekneleriyle gezip gölün keyfini çıkartırken, köyün maskotu haline gelen leylekleri fotoğrafladı.

8.06.2019Gündem
Japonlar seçmişti, Avrupanın en güzel kasabaları listesine girmişti... 2 bin 600 yıllık köye akın ettiler

Japonlar seçmişti, Avrupa'nın en güzel kasabaları listesine girmişti... 2 bin 600 yıllık köye akın ettiler!

AVRUPA’nın en güzel kasabaları arasında gösterilen Bursa Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

8.06.2019Ekonomi
Dünyanın her yerinden turist ağırlayacak

Dünyanın her yerinden turist ağırlayacak

Bursa’yı sadece Uludağ ve Arap turizmi bölgesi olmaktan çıkaracaklarını belirten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Yönetim Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu, 12 ay boyunca Bursa’da Balkanlar’dan, Avrupa’dan ve Uzak Doğu’dan turist ağırlayacaklarını söyledi.

17.04.2019Ekonomi
Bursa’nın gelecek 50 yılı planlanıyor

Bursa’nın gelecek 50 yılı planlanıyor

Ulaşımdan turizme, çevreye yeni dönemde hayata geçirecekleri projeleri tanıtan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve cumhur ittifakı AK Parti büyükşehir belediye başkan adayı Alinur Aktaş, bu kapsamda kentin gelecek 50 yılını planladıklarını açıkladı. Aktaş, “Şehri kesinlikle büyüteceğiz, yeni uydu şehirler oluşturacağız ki Bursa’yı sağlıklı bir şekilde dönüştürelim” diye konuştu.

6.03.2019Gündem
Bursa’nın ufak tefek hanları...

Bursa’nın ufak tefek hanları...

Başlığa bakıp Bursa’daki hanların ‘ufacık tefecik içi dolu turşucuk’ olduğunu zannettiyseniz, yanlış kanaattesiniz demektir. Çünkü Evliya Çelebi, Bursa’nın çarşılarına ayrı bir saygı duruşunda bulunur ve “İstanbul’da bile yoktur” diye hakkı teslim eder. Şimdi, Müzeyyen Senar’ın sesinden memleketin dört bir tarafına yayılan şarkıya selam verip, şehrin iç yollarına revan olalım.

15.02.2019Seyahat
Bursa turizminde hedef rotalar belli oldu

Bursa turizminde hedef rotalar belli oldu

TÜRSAB Güney Marmara Şube Başkanı Saraçoğlu, "Tirilye, Gölyazı ve İznik gibi dünya çapında çok ünlü yerlerimiz var. TÜRSAB olarak İznik, Gölyazı ve Tirilye'yi daha çok ön plana çıkaracağız." dedi.

3.12.2018Seyahat
Hafta sonunun en güzel adresi İstanbula üç saat uzaklıkta, her yer sessiz sakin...

Hafta sonunun en güzel adresi! İstanbul'a üç saat uzaklıkta, her yer sessiz sakin...

Küçücük bir yarımada bile size yanı başımızdaki güzellikleri yeniden hatırlatabilir. Gölyazı’da tam böyle bir cennet… Uluabat (Apolyont) Gölü'nün heybeti ve dinginliğiyle, onu çevreleyen geniş sazlıklar ve çeşitli su kuşları temalı bir öğleden sonrasında, henüz herkes keşfetmeden ‘an’ın tadını çıkarmak isteyenler için huzurlu bir merkez üssü… İşte size Gölyazı gezi rehberi…

9.11.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

Kar Bursa’ya Bursa kışa yakışırdı

Bu günlerde şehir boydan boya beyaza boyanır, kiremit kırmızısı çatılar bir süre kaybolur, bacalarından yükselen dumanlar izlenirdi.

17.12.2020

Kalabalıktan uzakta doğayla baş başa

Koronavirüs pandemisi etkinlik ve tatil anlayışlarının da değişmesine neden oldu. Kalabalıklardan uzak, sosyal mesafenin öne çıktığı bu dönem, tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin yanı sıra gastronomi alanındaki zengin ürün potansiyeli ile Bursa’yı önemli bir alternatif olarak öne çıkardı. Tatilinin erteleyen veya çıkamayanlar için Bursa ve çevresinin güzelliklerini okurlarımız için paylaştık.

11.07.2020

Alternatif turizm kenti

Koronavirüs pandemisi etkinlik ve tatil anlayışlarının da değişmesine neden oldu. Kalabalıklardan uzak, sosyal mesafenin öne çıktığı bu dönem, tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin yanı sıra gastronomi alanındaki zengin ürün potansiyeli ile Bursa’yı önemli bir alternatif olarak öne çıkardı. Tatilinin erteleyen veya çıkamayanlar için Bursa ve çevresinin güzelliklerini okurlarımız için paylaştık.

9.07.2020

Yaren de geldiyse eğer...

Ne güzel kelimedir Yaren. Dost, arkadaş, yoldaş, can, sevgiliyi de bir o kadar severek kullanırım.

10.03.2020

Sonbaharda Bursa

Tekrar merhaba. Tatil bitti çoğumuz için. Çocukları okula gitmeyenler son günlerini yaşıyor sahillerin.

10.09.2019

Geçmişin sihrini yaşayan şehir: Bursa

İnsana aynı anda birçok farklı seçenek sunan ender şehirlerden biri Bursa… Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa, her adımda yükselen tarihi yapılarıyla tarih severlere, damak çatlatan İskender kebapla gastronomi tutkunlarına, asırlık ağaçlarıyla doğa olmadan olmaz diyenlere, termal tesisleriyle de keyif düşkünlerine hitap eden bir şehir. İşte size Bursa gezi rehberi…

14.02.2019

Bursa’nın güzeli: Gölyazı

Küçücük bir yer Gölyazı… Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı bu kasaba, tarihi adı Apolyont olan Uluabat Gölü'nün kucağında bir yarım ada ve adada sürdürüyor yaşamını. Tarihi milattan öncelere kadar dayanıyor. İşte size Gölyazı rehberi…

7.02.2019

Bursa’da yapılacak 29 şey

Osmanlı’nın ilk başkenti olan, tarihi 8 bin 500 yıl öncesine uzanan Bursa, her adımından tarih fışkıran bir kent. 2 binin üzerinde korunması gereken kültürel varlığa sahip. Üzerine bir de kendisine ‘yeşil’ unvanını armağan eden ve yaşları 1 ile 6 asır arasında değişen 800’ün üzerindeki anıt ağacı ekleyin. Bir sanayi kenti olmasının getirdiği hareketliliği ve şehrin kazandığı yeni değerleri de göz önüne alın. Tüm bunların yanına, zincire bir de lezzet halkasını ekleyin. Doğası, tarihi, kültürü, yemekleri, olmazsa olmaz durakları ve yepyeni mekânlarıyla karşınızda adım adım Bursa!

28.01.2019