EKSTRA
MENÜ

Gölyazı Nerede

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 28 haberi bulunmuştur.

Gölyazı Nerede Haberleri

Osmanlı payitahtındaki tarihi mekanlar gece ve gündüz karla ayrı güzel

'Osmanlı payitahtı'ndaki tarihi mekanlar gece ve gündüz karla ayrı güzel

Osmanlı Devleti'nin ilk başkentlerinden olan, tarihi cami, hamam, medrese ve türbeleriyle sivil mimarinin önemli eserlerini barındıran Bursa, kar yağışının ardından gece ve gündüz ayrı bir güzelliğe büründü.

21.01.2021Seyahat
Avrupanın en güzel 30 kasabası arasında gösteriliyor... Karla birlikte harika manzaralar ortaya çıktı

Avrupa'nın en güzel 30 kasabası arasında gösteriliyor... Karla birlikte harika manzaralar ortaya çıktı

Japon Seyahat Acentaları Birliği tarafından "Avrupa'nın en güzel 30 kasabası" arasında gösterilen Gölyazı, bugünlerde beyaz örtüyle güzelliğine güzellik kattı.

19.01.2021Seyahat
Avrupa’nın en güzel 30 kasabası arasına giren Gölyazı havadan görüntülendi

Avrupa’nın en güzel 30 kasabası arasına giren Gölyazı havadan görüntülendi

Bursa'da, Japon Seyahat Acenteleri Birliği (JATA) verilerine göre Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçilen Gölyazı Mahallesi, dronla havadan görüntülendi. Avrupa ülkeleri arasında Türkiye'yi Gölyazı Mahallesi'nin temsil etmesi, bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. Gölyazı Mahallesi listeye 10'uncu sıradan girdi.

28.09.2020Seyahat
Avrupanın en güzel 30 kasabasından biri seçildi...  Huzurlu bir hafta sonu için tam zamanı

Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçildi...  Huzurlu bir hafta sonu için tam zamanı

Evliya Çelebi'nin ‘Ruhaniyetli bir şehir’ dediği ve ilk seyahatini gerçekleştirdiği yer Bursa… Özellikle Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen, yaklaşık 2 bin 600 yıl önce yaşamın başladığı Nilüfer ilçesindeki Gölyazı hafta sonu sessiz sakin tatil isteyenlerin uğrak adresi...

25.09.2020Seyahat
Gölyazı sahiplerine kaldı

Gölyazı sahiplerine kaldı

Türkiye’nin güzelliklerinden tarihi Gölyazı’da sessizlik yaşanıyor. Yılın her mevsimi turist çeken yarımada şu günlerde leylek, martı ve pelikanlara kaldı.

27.04.2020Seyahat
Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü

Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü

Uluabat Gölü kıyısında doğa ile tarihin bir arada bulunduğu eşsiz bir güzelliğin içine yer alan Gölyazı, aynı zamanda Bursa’nın en zengin antik yerleşim yerlerinden biri. İlkbaharda yükselen sular nedeni ile gölün içinde kalan ağaçlar, yine bu sularda süzülen ördekler ve Arnavut kaldırımlı dar sokaklar; Antik Çağ'da Apalyont olarak bilinen bu koyun güzelliklerden yalnızca birkaçı.

27.03.2020Seyahat
Avrupanın en güzel 30 kasabasından biri seçildi Türkiyenin Venediki olarak biliniyor...

Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçildi! Türkiye'nin Venedik'i olarak biliniyor...

Evliya Çelebi'nin ‘Ruhaniyetli bir şehir’ dediği ve ilk seyahatini gerçekleştirdiği yer Bursa… Özellikle Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen, yaklaşık 2 bin 600 yıl önce yaşamın başladığı Nilüfer ilçesindeki Gölyazı hafta sonu sessiz sakin tatil isteyenlerin uğrak adresi... İşte size Avrupa'nın en güzel 30 kasabasından biri seçilen Gölyazı gezilecek yerler rehberi...

3.01.2020Seyahat
Japonlar seçmişti, Avrupanın en güzel kasabaları listesine girmişti... 2 bin 600 yıllık köye akın ettiler

Japonlar seçmişti, Avrupa'nın en güzel kasabaları listesine girmişti... 2 bin 600 yıllık köye akın ettiler!

AVRUPA’nın en güzel kasabaları arasında gösterilen Bursa Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı köyü, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı.

8.06.2019Ekonomi
Hafta sonunun en güzel adresi İstanbula üç saat uzaklıkta, her yer sessiz sakin...

Hafta sonunun en güzel adresi! İstanbul'a üç saat uzaklıkta, her yer sessiz sakin...

Küçücük bir yarımada bile size yanı başımızdaki güzellikleri yeniden hatırlatabilir. Gölyazı’da tam böyle bir cennet… Uluabat (Apolyont) Gölü'nün heybeti ve dinginliğiyle, onu çevreleyen geniş sazlıklar ve çeşitli su kuşları temalı bir öğleden sonrasında, henüz herkes keşfetmeden ‘an’ın tadını çıkarmak isteyenler için huzurlu bir merkez üssü… İşte size Gölyazı gezi rehberi…

9.11.2018Seyahat
Japonlar seçti Çalışmalar hızlandı

Japonlar seçti! Çalışmalar hızlandı

BURSA Büyükşehir Belediyesi, geçen sene Japon Seyahat Acentaları Birliğinin (JATA) Avrupada görülebilecek 30 bölgeden biri olarak gösterdiği Gölyazı’nın hak ettiği değere kavuşması için altyapı ve üstyapı çalışmalarını hızlandırdı.

23.09.2018Ekonomi
Antik Dönemin Apollonia’sı: Gölyazı

Antik Dönemin Apollonia’sı: Gölyazı

Küçücük bir yarımada bile size yanı başımızdaki güzellikleri yeniden hatırlatabilir. Gölyazı’da tam böyle bir cennet… Uluabat (Apolyont) gölünün heybeti ve dinginliğiyle, onu çevreleyen geniş sazlıklar, nilüfer çiçekleri ve çeşitli su kuşları temalı bir öğleden sonrasında, henüz herkes keşfetmeden ‘an’ın tadını çıkarmak isteyenler için huzurlu bir merkez üssü… İşte size Gölyazı gezi rehberi…

3.05.2017Seyahat
İlk Öpücük filminin oyuncuları kimler İlk Öpücük nerede çekildi İşte İlk Öpücük filminin konusu

İlk Öpücük filminin oyuncuları kimler? İlk Öpücük nerede çekildi? İşte İlk Öpücük filminin konusu

İlk Öpücük filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Kanal D'nin sinema kuşağında yer alan 2017 yapımı İlk Öpücük filminin oyuncuları ve konusunu merak eden film severler internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, İlk Öpücük filminin oyuncuları kimler? İlk Öpücük nerede çekildi? İşte İlk Öpücük filminin konusu...

20.05.2020Televizyon
Beş gezgin beş öneri (EKİM)

Beş gezgin beş öneri (EKİM)

Yaz mevsimini sonlandırdığımız ve sonbaharı yavaş yavaş hissetmeye başladığımız günlerde, artık tatilin bize çok uzak olduğunu düşünmeye başlarız. Oysaki tam da şu sıralarda gidilmesi gereken birçok yer var. İnternet sitemizde yazan beş gezgin yazarımıza ‘Ekim’ ayında nereye gitmeli, neler yapmalı?’ diye sorduk. Beşinden de oldukça güzel, eğlenceli ve bütçeyi pek sarsmayacak öneriler geldi. İşte ekimde mutlaka gitmeniz gereken beş yer...

10.10.2017Seyahat
Hafta sonunun tadı kaçamakta çıkar

Hafta sonunun tadı kaçamakta çıkar

Bir sebepten bu yaz tatile çıkamıyorsunuz ve bu sizi çok üzüyor... Ya da yaz başında, erken bir tatil yaptınız ve şimdiden önümüzdeki yazın tatil haftasını iple çekmeye başladınız bile... İlacınız; bir hafta sonu kaçamağı. Uzun uzadıya tatil yapamayan ya da bu yılki tatilinin üstüne cila atmak isteyen şehirlilerin birkaç saatlik araba yolculuğuyla gidebileceği beş yer...

22.08.2015Advertorial
Damak çatlatan ilkbahar rotaları

Damak çatlatan ilkbahar rotaları

Bahar yolculuklarının tadına doyum olmaz. Bir yanda çiçeklenen, yapraklanan ağaçlar, diğer yanda boz toprakların yeşile boyanması, sarılı, beyazlı, morlu, kırmızılı çiçeklerin kendini göstermeye başlaması, kuşların sevinç çığlıkları, mis gibi toprak, taze ot, çiçek, ağaç kokan hava... Bahar, insanın içine yaşama sevinci doldurur. Size önerim, hafta sonlarında bulunduğunuz kentin yakın çevresine geziler yaparak, doğanın canlanmasını gözleyin.

20.04.2008Seyahat
Sevimli çiçekçiler kafe ve pastaneler kenti

Sevimli çiçekçiler kafe ve pastaneler kenti

Fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan’ı (51) en iyi tanımlayan sözcük hiperaktif olabilir. Durmadan fotoğraf çekiyor, hayatı fotoğraf etrafında dönüyor. Ülkelere, şehirlere fotoğraf çekmek için gidiyor, başka bir iş için gittiğinde de mutlaka fırsatını bulup fotoğraf makinesiyle sokaklara çıkıyor.

20.01.2008Seyahat
Hırçın dalgalar serin yaylalar

Hırçın dalgalar serin yaylalar

Bolaman’dan sonra bütün yolu, bir kamyonun arkasına takılıp, sıkıntı içinde sollamaya ve bir an önce Ordu’ya varmaya çalışarak geçirmeyi bir kenara bırakın. Engin denizde yol alan yunusları görmek, dalgaların dövdüğü sarı yosun tutmuş kayalıkların üzerinde yürümek, Medreseönü’nde Uzun Saçlı’nın efsanevi çayını içmek, Çaka Tüneli’nde Vonalı Celal’in yüz küsur turşusu arasından seçim yapmak ya da meşhur Karadeniz pidesinin alasını tatmak için, bu 42 kilometrelik yolu yavaştan almak gerekiyor.

5.09.2004Kelebek
Güneş, Cunda’dan Midilli’ye bakarken muhteşem batar

Güneş, Cunda’dan Midilli’ye bakarken muhteşem batar

Bu hafta Bursa'da konaklayıp yolumuzu Ayvalık'a uzatıyoruz. Mevsimin çok güzel iki adasına, Bursa'da Gölyazı ve Ayvalık Cunda Adası’na gidiyoruz. Önceden yer ayırtarak İDO Hızlı Feribotla İstanbul Yenikapı'dan Yalova'ya ulaşıyorsunuz. Bursa Özdilek Tesisleri'nde konakladıktan sonra yola devam.

15.11.2002Seyahat

Yazar Sonuçları

Bursa’nın güzeli: Gölyazı

Küçücük bir yer Gölyazı… Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı bu kasaba, tarihi adı Apolyont olan Uluabat Gölü'nün kucağında bir yarım ada ve adada sürdürüyor yaşamını. Tarihi milattan öncelere kadar dayanıyor. İşte size Gölyazı rehberi…

7.02.2019

Kar Bursa’ya Bursa kışa yakışırdı

Bu günlerde şehir boydan boya beyaza boyanır, kiremit kırmızısı çatılar bir süre kaybolur, bacalarından yükselen dumanlar izlenirdi.

17.12.2020

Bursa’da yapılacak 29 şey

Osmanlı’nın ilk başkenti olan, tarihi 8 bin 500 yıl öncesine uzanan Bursa, her adımından tarih fışkıran bir kent. 2 binin üzerinde korunması gereken kültürel varlığa sahip. Üzerine bir de kendisine ‘yeşil’ unvanını armağan eden ve yaşları 1 ile 6 asır arasında değişen 800’ün üzerindeki anıt ağacı ekleyin. Bir sanayi kenti olmasının getirdiği hareketliliği ve şehrin kazandığı yeni değerleri de göz önüne alın. Tüm bunların yanına, zincire bir de lezzet halkasını ekleyin. Doğası, tarihi, kültürü, yemekleri, olmazsa olmaz durakları ve yepyeni mekânlarıyla karşınızda adım adım Bursa!

28.01.2019

Yurtiçi turları denetleniyor mu?

RAMAZAN Bayramı’nda yurtiçinde bir tura katılayım dedim. Ankara çıkışlı tur şirketlerinin internet sitelerini incelediğimde (Saltur hariç) şunları gördüm ve tereddütte kaldım:

31.08.2011