EKSTRA
MENÜ

Doğa Fotoğrafları

Doğa Fotoğrafları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Doğa Fotoğrafları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.206 Doğa Fotoğrafları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Doğa Fotoğrafları Haberleri

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Apple, Dünya Kadınlar Günü’nü böyle kutladı

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü... Dünyanın dört bir yanından kadın fotoğrafçılar iPhone 12 modellerindeki kamera sistemlerinden yararlanarak cinsiyet konusunu ve 2021’de kadın olmanın çalışmalarını nasıl etkilediğini ele aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan Şili, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya'ya ve daha birçok ülkeye uzanan bu koleksiyon, sonsuz yeteneklere sahip, ilham verici kadınlara ışık tutuyor, kız kardeşlik kavramını tanıtıyor ve insanı kendisi üzerine düşünmeye teşvik ediyor.

8.03.2021Teknoloji
Sedef Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Sedef Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sedef Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sedef Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sedef Adası, Prens adaları içerisinde en küçüğü olarak bilinir. Sedef Adasının 3/4'ü özel mülkiyet olması ile dikkat çekmektedir. Bunun yanında diğer adalarda olduğu gibi bu adada bisiklet ve fayton göremezsiniz. Sedef adası nerede ve nasıl gidilir? Sedef adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
Zirveye ulaşmak mansiyon sadece... Doğa başlı başına bir ödül

Zirveye ulaşmak mansiyon sadece... Doğa başlı başına bir ödül

Tecrübeli dağcı ve fotoğrafçı Cenk Ertekin kendi adıyla açtığı YouTube kanalında 26 yıllık birikimini bu sporun meraklılarıyla paylaşıyor. Ertekin’le her birini belgesel özeniyle hazırladığı videolarını ayrıca Türkiye’den ve dünyadan en iyi trekking rotalarıyla dağcılığa başlayacaklara tavsiyelerini konuştuk.

13.12.2020Seyahat
25 yıldır gönüllü... Tüm verileri bilim insanlarına gönderiyor

25 yıldır gönüllü... Tüm verileri bilim insanlarına gönderiyor!

VAN’ın Erciş ilçesinde yaşayan Ferzende Coşar (60), 25 yıldır inci kefali balığının göçünü takip etmek için Van Gölü'nde su sıcaklığını ölçüyor.

19.11.2020Gündem
Saklı cennet Hizan, görenleri kendine hayran bırakıyor

'Saklı cennet' Hizan, görenleri kendine hayran bırakıyor

Bitlis'in Hizan ilçesinde, sonbaharın doğaya yansıyan sarı, yeşil ve kızıl tonları kartpostallık manzaralar oluşturuyor.

16.11.2020Seyahat
Karadeniz turunuza mutlaka eklemeniz gereken 5 yer

Karadeniz turunuza mutlaka eklemeniz gereken 5 yer

Hemen herkesin gitmeyi çok istediği yerlerden biri de Karadeniz. Havaların da serinlemeye başlamasıyla gerek grup turları gerek bireysel turlarla çok fazla doğa sever Karadeniz’e akın etmeye başladı. Doğası ve tarihiyle dikkat çeken Karadeniz’de öyle yerler var ki görmeden dönerseniz çok şey kaybedersiniz. Seyahat rotanıza mutlaka eklemeniz gereken bazı yerleri biz de sizler için derledik…

16.10.2020Seyahat
Akdağ Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Akdağ Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Akdağ Tabiat Parkı muhteşem bir manzaraya sahiptir. Yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu bu yere özellikle yaz aylarında çok fazla ziyaretçi gelmektedir. Akdağ Tabiat Parkını ziyaret etmeyi düşünüyorsanız sizler için Akdağ Tabiat Parkı hakkında bilgi, nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi sorulara cevaplar derledik.

18.09.2020Seyahat
Şahindere Kanyonu Nerededir Şahindere Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Şahindere Kanyonu Nerededir? Şahindere Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Şahindere Kanyonu mükemmel manzarası ve doğal güzellikleri sebebi ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Yazımızda Şahindere kanyonu nerededir, özellikleri, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi bilgileri bulabilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
Gizlikent Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Gizlikent Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gizlikent Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Gizlikent Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gizlikent Şelalesi, gizemli ismi ve hakkında anlatılanlarla ülkemizin merak edilen ve gezilip görülmek istenen gezi alanlarında. Bu doğa harikası şelaleye dair bir şeyler öğrenmek isterseniz Gizlikent Şelalesi nerededir ve nasıl gidilir? Gizlikent Şelalesi özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) bilgilerini derledik.

7.09.2020Seyahat
Saitabat Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Saitabat Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Saitabat Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Saitabat Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Saitabat Şelalesi Bursa'nın en güzel yerlerinde birinde yer almaktadır Yer yıl milyonlarca ziyaretçi çeken bu yer şehir merkezine ortalama 12 kilometre uzaklıktadır. Etrafında bulunan yeşil çimen alan ve çınar ağaçları sayesinde kişilerin severek gezebileceği bu yer hakkında sizler için detaylı bir gezi rehberi hazırladık.

7.09.2020Seyahat
Düden Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Düden Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Düden Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Düden Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Düden Şelalesi Antalya ilinde bulunan ve merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alan bir alandır. Kepez bölgesinde yer alan bu alan, Antalya’nın özel gezi alanlarından biridir. Özellikle Antalya’da gezmek isteyen kişiler, bu şelaleye giderek doğal güzelliklerin arasında kaliteli vakit geçirebilirler. Sizler için Düden Şelalesine nasıl gidilir, özellikleri nelerdir ve ulaşım bilgilerini detaylı bir şekilde derledik.

7.09.2020Seyahat
Medeniyetler Beşiği Ani doğasıyla da göz kamaştırıyor

'Medeniyetler Beşiği' Ani doğasıyla da göz kamaştırıyor

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, Türkiye'nin eşsiz kültür hazinelerinden olan Ani Ören Yeri, çeşitli uygarlıklara ait tarihi yapılarının yanı sıra çevresindeki şelaleler ve doğal güzelliklerle de yerli ve yabancı turistleri büyülüyor.

1.07.2020Seyahat
Medeniyetler Beşiği Ani doğasıyla da göz kamaştırıyor

'Medeniyetler Beşiği' Ani doğasıyla da göz kamaştırıyor

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, Türkiye'nin eşsiz kültür hazinelerinden olan Ani Ören Yeri, çeşitli uygarlıklara ait tarihi yapılarının yanı sıra çevresindeki şelaleler ve doğal güzelliklerle de yerli ve yabancı turistleri büyülüyor.

30.06.2020Keyif
Yıllar önce aynı hatayı yapmıştı... Köy imamı harekete geçti

Yıllar önce aynı hatayı yapmıştı... Köy imamı harekete geçti

BURSA’nın Karacabey ilçesinde, oluklu kertenkelelerin vatandaşlar tarafından yılan zannedilerek öldürülmesi üzerine İmam Fatih Yılmaz, hazırladığı bilgilendirici broşürleri kahvehanelere astı.

6.06.2020Gündem
Kaçkar Dağları nerede Kaçkar Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre Kaçkar Dağı özellikleri hakkında bilgi

Kaçkar Dağları nerede? Kaçkar Dağı yüksekliği (rakım) kaç metre? Kaçkar Dağı özellikleri hakkında bilgi

En çok bilinen ve merak edilen dağlar arasında Kaçkar Dağları gelmektedir. Özellikle okul döneminde başlayarak öğretilen bu sıra dağlar, aynı zamanda her sene yoğun şekilde ziyaretçi çekmektedir. Peki, Kaçkar dağları nerede? Kaçkar dağı yüksekliği (rakım) kaç metre? Kaçkar dağı özellikleri hakkında bilgiler.

31.05.2020Seyahat
Borçka Karagöl donan yüzeyiyle büyülüyor

Borçka Karagöl donan yüzeyiyle büyülüyor

Artvin'in en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Borçka Karagöl Tabiat Parkı, ziyaretçilerini yüzeyi buz tutmuş gölü ve karla kaplı ormanlarıyla karşılıyor.

6.01.2020Seyahat
Enkaz altından şampiyonluk kürsüsüne

Enkaz altından şampiyonluk kürsüsüne!

Geçen haftanın en güzel haberlerinden biri, Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda aldığımız madalyalar oldu. Talha Ahmet Erdem T23 kategorisi erkeklerde altın madalya kazanarak bu alanda Türkiye’ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdi. Doğukan Coşar ve Mehmet Can Topal’ın da madalyalarla döndüğü şampiyona sonrası, sporcular ve babalarıyla, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde buluştuk; emek ve sebat dolu hikâyelerini dinledik.

Engin Altan Düzyatan kimdir kaç yaşındadır Engin Altan Düzyatan hangi dizilerde oynadı

Engin Altan Düzyatan kimdir kaç yaşındadır? Engin Altan Düzyatan hangi dizilerde oynadı?

Başarılı oyuncu Engin Altan Düzyatan, yeni dizisi Kurşun ile ekranlara dönüş yaptı. Son projesi 'Diriliş Ertuğrul' dan sonra, Kurşun dizisinde savcı rolünü üstlenen Düzyatan, yeni dizinin ekranlara gelmesi ile gündeme geldi. Oyuncu Engin Altan Düzyatan'ın hayatını ve biyografisi merak edenler, "Engin Altan Düzyatan kimdir?" sorusunun cevabını arıyor. Peki, Engin Altan Düzyatan hangi dizilerde oymadı? İşte, oyuncunun hayatına ilişkin detaylar.

23.10.2019Televizyon
Çocuklar Türkiye’yi iPhone objektifinden görüntüledi

Çocuklar Türkiye’yi iPhone objektifinden görüntüledi

Apple 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yıl da çocukların yaratıcılıkları ile kutluyor. Tüm dünya 22 Nisan’da  “Dünya Günü”nü kutlarken, Türkiye’nin farklı coğrafyalarından çocuklar da çevre bilincinin gelecek nesiller açısından önemine dikkat çekmek için kendi bakış açıları ile Türkiye’nin doğal güzelliklerini fotoğrafları ve videoları ile görüntülediler.

22.04.2019Teknoloji
Mevsim renklerinin tüm görsel şöleni Kabaceviz Şelaleleri’nde...

Mevsim renklerinin tüm görsel şöleni Kabaceviz Şelaleleri’nde...

Samsun’un Çarşamba ilçesindeki Kabaceviz Şelaleleri, sonbaharda sararan yaprakların arasında farklı bir güzellik sunuyor. Doğa harikası şelaleler ziyaretçilerini bekliyor.

28.11.2018Seyahat
Tepeleri dolaşıp gittim

Tepeleri dolaşıp gittim

24 Temmuz’da Ermenistan sınırını geçtiği için tutuklanıp önceki gün tahliye edilen 16 yaşındaki Umut Ali Özmen, dün özgür biri olarak babasıyla başkent Erivan’da dolaştı. Ermenistan’ı merak ettiğini ve ‘aksiyon için’ sınırı geçtiğini anlatan Umut Ali, sorularımızı şöyle yanıtladı:

26.09.2018Gündem
Fotoğraf çekimi için Almanyadan geldi... Hakkari’de polis memuru ile evlendi

Fotoğraf çekimi için Almanya'dan geldi... Hakkari’de polis memuru ile evlendi

ALMANYA’dan bir süre önce fotoğraf çekimi için Hakkari’ye gelen fotoğraf sanatçısı Özlem Uyanık (32), burada tanıştığı polis memuru Orhan Cucuboğa (32) ile dünya evine girdi.

14.03.2018Gündem
Yosun kokulu havasıyla Marmaris Milli Parkı

Yosun kokulu havasıyla Marmaris Milli Parkı

Bir dilin bütün kelimelerini kullansam anlatmaya yetmez. Her anını ölümsüzleştirmek istersiniz de hiçbir fotoğraf makinesinin hafızasına bu güzellikler sığmaz, öyle bir yer… Marmaris milli parkı Akdeniz’le Ege’nin kesiştiği, iklimlerin birleştiği, havanın bol oksijenlisi, güneşin en güzel battığı, en canlı doğduğu yer. Gemilerin en çok yakıştığı, denizin en dibi görüneni, güneş ışıklarının toprakla dalları aralayarak buluştuğu, ballarının çam koktuğu, gündüzünde tabiatın inciler saçtığı, gecesinde gökyüzünün en narin mücevherleri olan yıldızların ışıldadığı bir yer Marmaris milli parkı. İşte size yosun kokulu havasıyla Marmaris milli parkı…

21.12.2017Seyahat
Kenya’da büyük göçü çekecek

Kenya’da büyük göçü çekecek

Daha önce Kenya ve Ruanda’da vahşi doğa fotoğrafları çeken Engin Altan Düzyatan, bu tutkusunu bir adım öteye taşıyor. Ünlü oyuncu bu kez bir vahşi doğa belgeseli çekecek.

13.08.2017Magazin
Hafta sonu gezginlerine özel Kapadokya rehberi

Hafta sonu gezginlerine özel Kapadokya rehberi

Türkiye'nin en büyülü coğrafi alanlarından biri olan Kapadokya, masal diyarını andıran peri bacaları ve keşfedilmesi gereken sayısız doğal güzelliği ile her yıl yerli ve yabancı olmak üzere pek çok turisti ağırlıyor. Sabaha karşı yapılan balon turları ise yörenin en eğlenceli aktiviteleri arasında. İşte hafta sonu gezginlerine özel Kapadokya rehberi...

1.08.2017Seyahat
Onlar yoksa hayatın neşesi de yok

Onlar yoksa hayatın neşesi de yok

Komik Yaban Hayatı Fotoğrafçılığı Ödülleri’nde dereceye girenler, gülmekten yanaklarınızı yoracak.

27.05.2017Hayat
İyi bir fotoğrafçı olmanın altın kuralları

İyi bir fotoğrafçı olmanın altın kuralları

Parlak güneş,mavi gökyüzü,açık hava ve her köşede yeni bir motif: Yaz sonu yılın fotoğrafçılık anlamında ciddi derecede ilgi çekici bir dönemi...

8.11.2016Teknoloji
En şaşırtıcı vahşi doğa fotoğrafları

En şaşırtıcı vahşi doğa fotoğrafları!

Londra Zooloji Derneği, 5 yıldır süregelen “Yaban hayatı fotoğrafçılığı” yarışmasını kazanan fotoğrafları yayımladı. Dünyanın dört bir yanından gelen genç fotoğrafçılar tarafından yaklaşık 3 bin üzerinde başvuru yapıldı. Yarışmada yelpaze boğazlı kertenkele, yalıçapkını ve kutup ayısı ailesi gibi alkışlanası konular yer alıyordu. İşte o yarışmayı kazanan 11 fotoğraf...

12.10.2016Seyahat

Yazar Sonuçları

Ankara’da şanslıyız

Kuş fotoğrafçılığının başarılı isimlerinden Okan Akyürek, “Ankara’da şanlıyız. Ankara ve çevresindeki iller su yolları üzerinde ve bu bölge ciddi kuş popülasyonu barındırıyor” dedi. Akyürek, 190 farklı türde kuşu fotoğrafladı.

29.06.2021

Türk-İş’te öncelik ‘emekçi hakkı’ olmalı

Türk-iş 23. Olağan Genel Kurulu 5-7 Aralık tarihlerinde Ankara’da yapılacak.

4.12.2019

‘O kurallar zinciri’ turistik bölgelere anayasa olur mu?

“Hemen her sezon başlangıcı ya da sonunda Alaçatı genelde olumsuzluk iddialarıyla konuşulur” demiş, “Doğası, kültürü, gelenekleri, insanları ile dünya çapında güzelliklere sahip olan Alaçatı’nın, sadece bir eğlence merkezi olmadığını” vurgulayan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın sözlerine yer vermiştim:

12.10.2019

'Bir fotoğraf için aylarca beklediğim oluyor'

Gülben Ergen bu hafta Deniz Kurbanzade ile bir araya geldi. Kurbanzade, çocukluğunun geçtiği Suadiye Oteli’ni, 45 yıllık evliliğini, fotoğraf tutkusunu ve kitaplarını anlattı.

23.10.2018

Yeni Şanlıurfa’yı keşfetmek…

‘Peygamberler şehri’ olarak bildiğimiz Şanlıurfa gerek efsaneleri gerek kültürel yapısıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Göbeklitepe’den Balıklıgöl’e Şanlıurfa’da görülmesi gereken birçok yer var. Tarihi dokusu ve gezilecek yerleri ile Şanlıurfa gezi rehberi…

28.09.2018

Zaten mekanlar boş, bir de sigara yasağı genişlemesin

Sigara yasağı genişleyecekmiş, mekanlara sıkı denetim gelecekmiş.

7.01.2017