EKSTRA
MENÜ

Diyet Hataları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 198 haberi bulunmuştur.

Diyet Hataları Haberleri

Kilo Vermeye Engel Olan Yanlışlar

Kilo Vermeye Engel Olan Yanlışlar!

Sabah limon ve sirke içmek, tek öğün beslenmek, ekmeği kesmek, diyet ürünlere sarılmak, diyette sonuç vermiyor. Hele tozlar, karışımlar, ilaçlar büyük tehlike...

Diyetlerde En Çok Yapılan 7 Yanlış

Diyetlerde En Çok Yapılan 7 Yanlış

Covid-19 sürecinin de etkisiyle fazla kilolarından şikayet edenlerin sayısı hızla arttı. Şimdi, alınan kilolar aynı hızla verilmeye çalışılıyor, bu uğurda da şok diyetlerle sağlığı riske atacak uygulamalara gidilebiliyor! Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan diyetlerde en çok yapılan 7 yanlışı anlattı...

21.08.2020Diyet Rehberi
Diyet Yaparken Bu Hatalara Düşmeyin

Diyet Yaparken Bu Hatalara Düşmeyin!

Komşumuzun/akrabamızın veya sosyal medyada paylaşılan genel geçer diyet programları asla yapılmamalı. Kişiye özel olmayan bu programlar diyabete eğilimi artırabilir, tansiyon, kalp-damar hastalıkları, böbrek, karaciğer, bağırsak rahatsızlıkları gibi birçok hastalığa temel oluşturabilir.

Diyetlerin kişiye özel hazırlandığını söyleyen Beslenme ve Diyet Bölümünden Dyt. Gizem Gençyürek, diyet yaparken hataya düşmemek için dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

9.07.2020Diyet Rehberi
Diyet Yaparken En Sık Yapılan 10 Hata

Diyet Yaparken En Sık Yapılan 10 Hata

Fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok kişi yaza fit girebilmek için diyet yapmaya başladı bile. Peki, diyet yaparken neleri gözden kaçırıyoruz? Diyet yaparken en çok hangi hataları yapıyoruz?

4.03.2020Diyet Rehberi
Diyet Yaparken Kafa Karıştıran 5 Soru ve Cevapları

Diyet Yaparken Kafa Karıştıran 5 Soru ve Cevapları

Günümüzde diyet yapmak sandığınızdan çok daha zor. Neden mi? Çünkü herkes bir beslenme uzmanı edası ile geziyor ve her kafadan kilo verme süreciyle ilgili ayrı bir ses çıkıyor. Siz siz olun sorularınızı çevrenizdekilere değil, bir uzmana sorun. Biraz araştırdık, diyetisyenlerin en sık karşılaştığı soruları ve cevaplarını bulduk.

15.11.2019Diyet Rehberi
En Sık Yapılan Diyet Hataları

En Sık Yapılan Diyet Hataları

Hemen herkes hayatının bir döneminde diyet yapmış, pazartesi başladığı serüvenini bir dilim pizzaya veya bir paket çikolataya kurban etmiştir. Her ne kadar basit ve kolay uygulanabilir gözükse de diyet, uzmanlar tarafından kişiye özel olarak verilmesi gereken bir beslenme programıdır. Bu sebeple diyetisyeninizin size verdiği diyet programına uymalı ancak herkesin düştüğü hatalardan uzak durmalısınız. Peki, nedir bu hatalar? Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel anlatıyor.

Sürekli Tartılmak Kilo Vermeye Engel mi

Sürekli Tartılmak Kilo Vermeye Engel mi?

Diyetisyen Ezgi Mısırlı, "Kilo denetim sürecinde olanlar için her sabah tartıya çıkmak korkulu bir süreç haline gelebiliyor. Bunu aslında kişinin kendisi yapıyor çünkü kilo verme sürecinde tartıda beliren sayılara fazla anlam yükleme algısı gelişiyor. Her sabah tartılmak bile fazla bulunurken, gün içinde 2 belki de 3 kez tartılmak sağlıksız bir şekilde kilo verme yoluna sürüklüyor" dedi.

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Son yıllarda sıfır beden olmak güzellik sembolü gibi algılandığı için de bu uğurda aç dolaşan, tek tip gıda ile beslenen ve bilimsel bir gerçeğe dayanmayan 'diyet' modellerini tercih eden pek çok insan var.

Zayıflamak için yapılan 11 hata

Zayıflamak için yapılan 11 hata

Diyetisyen Rumeysa Kalyenci, en çok yapılan diyet hataları hakkında bilgi verdi.

25.03.2019Ebeveyn
Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata

Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata

“3 öğünde tek bir gıda yiyorum ”, “Kahvaltı etmeyince kilo veriyorum”, “Su içersem ödem yapar” gibi cümleleri çevremizde kilo vermek isteyen pek çok kişiden sıkça duyuyoruz. Ancak bilinçsizce yapılan bu uygulamalar kilo verdirmiyor aksine kişiye fazla kilo olarak geri dönebiliyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Rumeysa Kalyenci, en çok yapılan diyet hataları hakkında bilgi verdi.

25.03.2019Diyet Rehberi
Diyette Doğru Bilinen 5 Yanlış

Diyette Doğru Bilinen 5 Yanlış

Öğün atlamanın diyette yapılan en büyük hatalardan biri olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Ceysi Kazado, diyette doğru bilinen yanlışları sıraladı.

7 Şaşırtıcı Diyet Efsanesi

7 Şaşırtıcı Diyet Efsanesi

Hemen her kafadan kilo vermekle ilgili bir ses çıkıyor. Diyet sürecindeyken bizi hedefimize daha hızlı yaklaştıracak tüm yolları denemek istiyoruz. Ancak diyetle ilgili söylenen şeylerin pek çoğu doğru değil. Hazırladığımız diyet efsaneleri listesiyle kilo verme sürecinizde daha doğru adımlar atacaksınız.

Diyette en çok bu 5 hata yapılıyor

Diyette en çok bu 5 hata yapılıyor

Fazla kilolardan kalıcı olarak kurtulmanın ölçülü ve dengeli beslenmeyle mümkün olduğunu söyleyen Diyetisyen Ceysi Kazado, "Mideyi uzun süre aç bırakarak hızlı kilo verileceği düşüncesi birçok sağlık sorununa neden olabiliyor. Kişilerin diyette yapılan 5 hataya dikkat etmesi gerekiyor" dedi, diyetteyken yapılan 5 hataya dikkat çekti.

6.07.2018Sağlık
Limonlu ya da sirkeli su zayıflatır mı

Limonlu ya da sirkeli su zayıflatır mı?

Diyet yaparken duyduğunuz yanlış bilgiler sizi yanıltmasın!

22.08.2016Sağlık
Diyet yaparken nerede hata yapıyoruz

Diyet yaparken nerede hata yapıyoruz?

Bilinçli ve kararlı diyetlerle fazla kilolardan kurtulmak mümkün.

14.10.2015Sağlık
Kalori hesabı ile kilo veremezsiniz

Kalori hesabı ile kilo veremezsiniz!

Kilo vermeyi engelleyen başlıca 10 neden!

28.03.2015Sağlık
Bu hatalar yüzünden kilo veremiyoruz

Bu hatalar yüzünden kilo veremiyoruz

İşte en sık yaptığımız diyet hataları

17.11.2014Sağlık
Diyet hataları yüzünden kilo almayın

Diyet hataları yüzünden kilo almayın

İyiden iyiye bastıran sıcaklar yüzünden tatil planları yapılıyor. Elbette tatil öncesi de çeşitli diyetler yapıyoruz. Ancak diyetleri uygularken de bazı gerçekleri gözardı etmemeliyiz.

15.08.2014Sağlık
En sık yapılan diyet hataları

En sık yapılan diyet hataları

Kilo verirken sağlığınızdan olmayın!

Yanlış diyetin zararları

Yanlış diyetin zararları!

Kilo kaybetmek adına yapılan hızlı ve yanlış diyetler dönüşü olmayan sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Diyete başlamanın en iyi 10 yolu

Diyete başlamanın en iyi 10 yolu

Bir süredir diyet yapıyorsanız ve kilo vermeniz yavaşlamışsa, ya da diyete hızlı bir başlangıç yapmak istiyorsanız, bu önerilerden yararlanabilirsiniz.

Açlık krizlerinden kurtulun

Açlık krizlerinden kurtulun!

Fazla kilo almanıza sebep olan ani açlık ve yeme krizlerinden kurtulmanızı sağlayacak püf noktaları...

Diyet hataları

Diyet hataları

Diyette öğünler, sık tüketilecek şekilde düzenlenmeli ve öğün atlanılmamalıdır.

31.12.2011Sağlık
Sık yapılan 20 diyet hatası

Sık yapılan 20 diyet hatası

Haftalar boyunca sadece salata ve meyve yiyerek kilo vermeye çalışıp başarılı olamadıysanız, üzülmeyin. Bu herkesin yaşayabileceği bir problem. Kilo verememenizin nedeni diyet hataları olabilir. Diyetisyen Özlem Sert Aydın, sık yapılan diyet hatalarını şöyle sıralıyor:

15.10.2010Spor Arena
Diyet hataları

Diyet hataları

Şişmanlığa; çok yemek yeme, fiziksel aktivitenin az olması, psikolojik bozukluklar, metabolik ve hormonel bozukluklar sebep olabilir.

En önemli diyet hataları

En önemli diyet hataları

"Ne yaparsam yapayım bir türlü kilo veremiyorum" diyorsanız, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenin zamanı gelmiş demektir...

Yazar Sonuçları

Diyetin Hurafesi Olur mu?

Ben yazayım, sizler karar verin diyetin hurafesi olur mu :)

24.09.2020
Diyet hataları yüzünden kilo vermek zorlaşıyor

Diyet hataları yüzünden kilo vermek zorlaşıyor

Sağlıklı ve dengeli kilo vermenin düzenli ve ölçülü beslenmeyle mümkün olduğuna dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Banu Kazanç, kilo verme ve diyet süreçlerinde yapılan diyet hataları yüzünden kilo vermekte zorluklar çekildiğini ifade ediyor.

21.03.2018
Sabah sebze suyu, akşam sufle

Sabah sebze suyu, akşam sufle

Sabah sebze suyuyla başlanan diyet akşam sufle eşliğinde bozuluyor mu? Yemekle bi-polar ilişkileri olanlara tavsiyeler!

25.01.2016

Öğünlerinizi kabusa çeviren detaylar-2

Yaptığınız diyet hataları ile yediklerinizi birer kalori bombasına dönüştürmeyin.

13.11.2013

Vücut yağ oranı neden önemli?

Vücudunuzdaki yağ miktarı arttıkça sağlığınız tehlikeye girer. O nedenle yağ oranınız, tansiyon ve şeker kadar önemli bir sağlık göstergesidir. Yağ miktarınızın artması şişmanlamanız, azalması da zayıflamanız anlamına geliyor.

29.05.2012

Dizinize iyi bakın

Eklem ağrıları, özellikle uzun sürer ve tekrarlarsa, can sıkıcı bir soruna dönüşebiliyor. Eklemlerimizi ağrıtan çok şey olsa da en yaygını yaşlılığa bağlı eklem yozlaşması sonucu gelişen yaşlılık romatizmasıdır.

12.04.2012

Böbrek yetmezliğine dikkat!

Sağlık bilincimizde ciddi bir iyileşme var. Kalp hastalıklarının önemini, kanser, şeker hastalığı, obezite ile mücadelenin yollarını ve sağlıklı yaşamla ilgili daha pek çok şeyi öğrenme ve uygulama konusunda müthiş bir yol kat ettik.

10.05.2011

7 büyük diyet yanlışı

Kilo problemini bazen gereğinden fazla büyütüyoruz. Her yaşın bir kilosu, her bedenin bir “kemik-kas-yağ yapılanması” olduğunu unutuyor, bazen “gaza gelerek”, bazen de “panikleyerek” ciddi diyet hataları yapıyor, bunu da sağlığımızı bozarak ödüyoruz.

19.10.2010

Çocuk şişmanlığıyla mücadele anayasası

Kilo fazlalığı veya obezite sorunu ile mücadele eden çocukların sayısı her yıl biraz daha artıyor.

31.10.2007

Çarpıntı bazen masum bazen tehlikeli bir belirtidir

Kalbinizin kıpır kıpır olması, birini görünce ya da düşününce "küt küt" diye atması iyi bir şeydir ama iş tekrarlayan çarpıntılara gelince değişir.

9.07.2007