EKSTRA
MENÜ

Dhmi

Dhmi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dhmi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 622 Dhmi haberi bulunmuştur.

Dhmi Haberleri

DHMİ, İstanbul Havalimanına 2020de garanti ödeme yapılmadığını açıkladı

DHMİ, İstanbul Havalimanı'na 2020'de garanti ödeme yapılmadığını açıkladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul Havalimanı'na 2020 yılında hiçbir garanti ödeme yapılmadığını bildirdi.

29.04.2021Ekonomi
DHMİnin kararı kiracıları sevindirdi

DHMİ'nin kararı kiracıları sevindirdi

DHMİ havalimanlarındaki kiracıların 31 Ocak'a ötelenen kira bedellerinin iptal edilmesi işletmecileri sevindirdi.

22.02.2021Ekonomi
Kiralamada telafi yılı

Kiralamada telafi yılı

Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) 2020 yılına ait sektör verilerini açıkladı. TOKKDER Yönetim Kurulu Başkanı İnan Ekici, “2020’de yüzde 5.6 küçülen operasyonel kiralama sektörü için 2021 kayıpların telafisi ve yeniden büyüme yılı olacak” dedi.

22.02.2021Ekonomi
2020 yılı operasyonel araç kiralama verileri açıklandı

2020 yılı operasyonel araç kiralama verileri açıklandı

Operasyonel araç kiralama sektörü, geçen yıl Türkiye'de satılan yeni otomobillerin yüzde 9,4'ü olan 57 bin 500 adet aracı filosuna kattı.

21.02.2021Ekonomi
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 24 personel alacak Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alım ilanı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 24 personel alacak! Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alım ilanı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 24 personel alacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr'de yayınlandı. İlana son başvuru tarihi 26 Şubat 2021 olarak duyuruldu.

9.01.2021Ekonomi
Havayoluyla 82 milyon yolcu

Havayoluyla 82 milyon yolcu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), Aralık 2020’ye ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.

8.01.2021Ekonomi
82 milyon hava yolu yolcusuna hizmet verildi

82 milyon hava yolu yolcusuna hizmet verildi

Türkiye genelindeki havalimanlarında 2020'de hizmet verilen toplam yolcu sayısı 81 milyon 657 bin 70 olarak kayıtlara geçti.

7.01.2021Ekonomi
DHMİ 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapacak İşte personel alımının ayrıntıları

DHMİ 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapacak! İşte personel alımının ayrıntıları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün (DHMİ) Resmi Gazete'de yer alan ilanına göre, sınavla alımı yapılacak söz konusu personel, kurumun taşra teşkilatında görev yapacak. İşte, konuya dair ayrıntılar...

31.12.2020Gündem
DHMİ 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapacak

DHMİ 24 asistan hava trafik kontrolörü alımı yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), 24 asistan hava trafik kontrolörü alacak.

31.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazası davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası davasında flaş gelişme!

Son dakika haberi... Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına girdi.  Raporda, soruşturmada şüpheli olarak yer alan kaptan pilot Mahmut Aslan asli ve ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulunurken, soruşturmada şüpheli olmayan, Sabiha Gökçen ve Yeşilköy kulelerinde görevli iki kişi de kusurlu bulundu. Pistin bir bölümünde lastik temizleme çalışması yapılmadığı gerekçesi ile HEAŞ da asli kusurlu bulundu.  Raporda kaptan pilot Mahmut Aslan'ın, stabil yaklaşma kriterlerine uymadan piste yaklaştığı, indikten sonra 6 saniye boyuncu frenleme yapmadan ilerlediği,  rüzgarın şiddetli ve pistin ıslak oluşunu dikkate almadığı belirtildi.  Raporda, Sabiha Gökçen Kule Kontrolörü Serhat Kara'yı uçağın pistten çıkabileceği yönünde uyaran kule görevlisi Ela Akar kusursuz bulundu.

25.12.2020Gündem
Çukurova Havalimanı ihalesinin sonucu onaylandı

Çukurova Havalimanı ihalesinin sonucu onaylandı

İhaleyi 147'nci turda kazanan Favori İşletmecilik AŞ/Yako Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret AŞ Ortak Girişimi, DHMİ'ye 297,1 milyon avro artı KDV ödemeyi taahhüt etti.

27.11.2020Ekonomi
Çukurova Bölgesel Havalimanının üstyapı ihalesi yapıld

Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın üstyapı ihalesi yapıld

İhalede en uygun teklif, 297,1 milyon avro ile Favori İşletmecilik AŞ/YAKO Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret AŞ ortak girişiminden geldi.

21.11.2020Ekonomi
DHMİ memur alımı yapıyor Stajyer personel başvuru ekranı ve şartları bilgisi

DHMİ memur alımı yapıyor! Stajyer personel başvuru ekranı ve şartları bilgisi

DHMİ personel alımı için müracaatlar başladı. 200 stajyer hava trafik kontrolörü ve 7 asistan hava trafik kontrolörü olmak üzere toplam 207 memur alımı yapacak olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 16 Kasım-30 Kasım tarihlerinde başvuruları kabul edecek. Peki, DHMİ memur alımı başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir? İşte, DHMİ personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

16.11.2020Gündem
Devlet Hava Meydanları İşletmesi hava trafik kontrolörü alacak İşte başvuru şartları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi hava trafik kontrolörü alacak! İşte başvuru şartları

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 7 asistan, 200 stajyer hava trafik kontrolörü alacak. DHMİ'nin konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, DHMİ'ye 7 asistan, 200 stajyer hava trafik kontrolörü alınacak. Bu gelişmenin ardından ilanın ayrıntıları merak konusu oldu. İşte, konuya dair bilgiler...

14.11.2020Gündem
Bakan Karaismailoğlu mobil uygulama Uçuş Rehberimin tanıtımında konuştu

Bakan Karaismailoğlu mobil uygulama "Uçuş Rehberim"in tanıtımında konuştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce geliştirilen "Uçuş Rehberim" uygulamasıyla isteyen herkesin, havalimanlarında günlük 2 gigabayta kadar ücretsiz internetten faydalanabileceğini belirtti.

15.10.2020Ekonomi
2 GB internet hediye Uygulama hizmete girdi

2 GB internet hediye! Uygulama hizmete girdi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi yolculara büyük kolaylık sağlayacak mobil uygulamayı devreye aldı. “Uçuş Rehberim” uygulamasıyla birlikte DHMİ tarafından işletilen 49 havalimanında 2 GB ücretsiz internet kullanım hizmeti sunuluyor.

15.10.2020Ekonomi
Türkiyedeki havalimanlarının Kovid-19 güvenilirliği AB kuruluşlarınca da ilan edilecek

Türkiye'deki havalimanlarının Kovid-19 güvenilirliği AB kuruluşlarınca da ilan edilecek

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin "Kovid-19 ile mücadeleyi üst seviyede yürüten tüm havalimanlarımızın, Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı ve Avrupa Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrol Merkezi gibi AB kuruluşlarınca güvenli olduğunun ilan edilmesi amacıyla Havacılık Endüstrisi Anlaşması'na katıldık" dedi.

22.07.2020Ekonomi
40ından sonra 7 üniversite bitirdi

40'ından sonra 7 üniversite bitirdi

Elazığ’da teknik personel olarak görev yapan Abdullah Yalınkılıç, 40 yaşından sonra 20 yılda, çeşitli üniversitelerde yedi bölüm bitirdi. Nöbet çıkışları, uyumadan ve derse yetişmek için kahvaltı bile yapmadan öğrenime devam eden Yalınkılıç, bu davranışıyla genç sınıf arkadaşlarına da örnek olarak, onların devamlılıklarını sağladı. Zihinsel engelli oğlu Alper’in gelişimi için de ofis tutan Yalınkılıç, oğlunu ihmal etmeden yeni hedefi olan hukuk fakültesi için hazırlanıyor.

26.06.2020Eğitim
İşte havalimanlarında alınan corona virüs önlemleri

İşte havalimanlarında alınan corona virüs önlemleri

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, yarın başlayacak iç hat uçuşları öncesi havalimanlarında alınan önlemleri ve merak edilen soruları yanıtladı. Keskin, tedbirlere uymayan yolcular hakkında uçuştan men edilmenin de aralarında bulunduğu yaptırımların uygulanacağını da açıkladı.

31.05.2020Ekonomi
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı ilanı verdi: Başvuru şartları neler

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı ilanı verdi: Başvuru şartları neler?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) personel alımı ilanı yayınladı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, DHMİ bünyesine 17 asistan, 20 stajyer hava trafik kontrolörü alınacak. 5 Haziran'da sona erecek olan başvurular "isbasvuru.dhmi.gov.tr" adresi üzerinden alınacak. Asistan hava trafik kontrolörü DHMİ personel alımı başvuru şartları arasında KPSSP3 puan türünden en az 70 puan alma şartı aranıyor. Peki, başvuru şartları neler? DHMİ personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? İşte, ayrıntılar...

12.05.2020Gündem
DHMİ personel alacak

DHMİ personel alacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 17 asistan, 20 stajyer hava trafik kontrolörü alacak.

10.05.2020Ekonomi
DHMİden Pandemi Hastanesi açıklaması

DHMİ'den "Pandemi Hastanesi" açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı'nda devre dışı olan 35L/R pistlerinde inşa edilen Pandemi Hastanesi'nin, havalimanındaki operasyonlara olumsuz etkisinin bulunmadığını bildirdi.

4.05.2020Ekonomi
DHMİden Pandemi Hastanesi açıklaması

DHMİ'den "Pandemi Hastanesi" açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı'nda devre dışı olan 35L/R pistlerinde inşa edilen Pandemi Hastanesi'nin, havalimanındaki operasyonlara olumsuz etkisinin bulunmadığını bildirdi.

3.05.2020Gündem
DHMİ Genel Müdürü Keskinden corona virüs önlemlerine ilişkin açıklama

DHMİ Genel Müdürü Keskin'den corona virüs önlemlerine ilişkin açıklama

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, koronavirüs salgınına ilişkin olarak havaalanlarında sosyal mesafenin uygulandığını söyledi.

26.03.2020Ekonomi
İstanbul’dan iki ayda  107 bin 338 uçuş

İstanbul’dan iki ayda 107 bin 338 uçuş

Ocak ve şubat ayında toplam 15 milyon 411 bin 530 kişinin uçtuğu İstanbul’daki havalimanları, geçen senenin aynı dönemine göre yolcu sayısını 126 bin 13 artırdı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, Atatürk Havalimanı'nda ocak ve şubat ayında toplam 4 bin 769 sefer yapıldı.

11.03.2020Ekonomi
Milli Gözetim Radarı, Gaziantep Havalimanına kuruldu

Milli Gözetim Radarı, Gaziantep Havalimanı'na kuruldu

Türkiye'nin ilk sivil havacılık amaçlı yaklaşım radar sistemi Milli Gözetim Radarı, Gaziantep Havalimanı'na kuruldu, test aşamasının ardından hizmete başlayacak.

17.02.2020Teknoloji
Milli Radarda kurulum tamamlandı

Milli Radar'da kurulum tamamlandı

Türkiye'nin ilk sivil havacılık amaçlı yaklaşım radar sistemi Milli Gözetim Radarı, Gaziantep Havalimanı'na kuruldu, test aşamasının ardından hizmete başlayacak.

16.02.2020Ekonomi
Milli radarda sona yaklaşıldı

Milli radarda sona yaklaşıldı

Türkiye'nin ilk sivil havacılık amaçlı yaklaşım radar sistemi Milli Gözetim Radarı'nda (MGR) sona yaklaşıldı. Gaziantep Havalimanı'nda kule ve radar binası inşaatı biterken, MGR, test aşamasının ardından hizmete girecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Milli Gözetim Radarımız ile sivil uçaklarımız daha güvenli iniş-kalkış yapacak" dedi.

16.02.2020Gündem
DHMİden sessiz havalimanı projesi

DHMİ'den sessiz havalimanı projesi

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin "Anonsların yerine uçuş bilgi ekranları ile görsel iletişim sağlanacaktır" dedi.

15.02.2020Ekonomi
Türk hava sahasını saatte 232 uçak kullandı

Türk hava sahasını saatte 232 uçak kullandı

Geçen yıl Türkiye'deki havalimanlarından yapılan seferler ve transit üst geçiş uçuşlarının toplamı 2 milyon 30 bin 291 oldu.

10.02.2020Ekonomi
Türkiye 2019da 397,3 milyon avro hava seyrüsefer hizmet geliri elde etti

Türkiye 2019'da 397,3 milyon avro hava seyrüsefer hizmet geliri elde etti

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, Türkiye'nin 2019 yılında hava sahasını kullanan havayolu şirketlerinden 2018 yılına göre yüzde 12,3'lük artışla 397,3 milyon avro hava seyrüsefer hizmet geliri elde ettiğini bildirdi.

5.02.2020Ekonomi
Rüzgar sorunu yok verimlilik yüzde 98

Rüzgar sorunu yok verimlilik yüzde 98

Türkiye’nin en önemli ve belki de en çok konuşulan projelerinden biri hiç kuşkusuz İstanbul Havalimanı. Nisan 2019’da Atatürk Havalimanı hizmete kapatılırken, İstanbul Havalimanı hizmete açıldı. Ancak projenin başından bu yana gündeme getirilen tartışmalar halen sıcaklığını koruyor. Hürriyet’in sorularını yanıtlayan İstanbul Havalimanı’nı işleten İGA’nın CEO’su Kadri Samsunlu’ya göre yeni havalimanında rüzgârdan kaynaklı bir risk bulunmuyor. Samsunlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önerdiği Atatürk ve İstanbul havalimanlarının birlikte kullanılması önerisini “Mümkün ama verimsiz” diye reddediyor. Havalimanı içinde yürüme ve uçağın pist başına kadarki taksi süresinin uzun olduğunu kabul eden Samsunlu, yeni pist açıldığında bu sürenin yarı yarıya ineceğini savunuyor. İşte İstanbul Havalimanı’na ilişkin sıcak tartışma konuları ve akıllardaki sorulara Samsunlu’nun verdiği yanıtlar.

28.01.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanı, yolcu ile sefer sayısında Türkiyenin yükünü çekiyor

İstanbul Havalimanı, yolcu ile sefer sayısında Türkiye'nin yükünü çekiyor

Türkiye'de geçen yıl icra edilen geliş-gidiş uçak seferleriyle seyahat eden yolcuların yaklaşık yüzde 25'i İstanbul Havalimanı'nı kullandı.

20.01.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanı devlete kazandırdı

İstanbul Havalimanı devlete kazandırdı

İstanbul Havalimanı daha ilk yılında devlete kazandırmaya başladı. İşletmeci İGA şirketi yolcu garantisinin üzerine çıkılması üzerine Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) 22.4 milyon Euro tutarında ek ödeme yapacak.

18.01.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanından DHMİye ek ödeme

İstanbul Havalimanı'ndan DHMİ'ye ek ödeme

İstanbul Havalimanı'nda, ilk işletme yılı için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından garanti edilen 233,1 milyon avroluk Dış Hat Yolcu Gelirinin aşılması sonucu İGA tarafından devlete 22,4 milyon avro tutarında ek ödeme yapılacak.

17.01.2020Ekonomi
Antalya Havalimanında kapasite artırılacak

Antalya Havalimanı'nda kapasite artırılacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından Antalya Havalimanı'nın kapasitesinin artırılmasına yönelik ilave yatırımlar ile iç/dış hatlar, genel havacılık, CIP terminalleri ve mütemmimlerinin işletme haklarının kiralanması amacıyla ihale yapılacak.

2.01.2020Ekonomi
Yerli otomobil tüm havaalanlarında kullanılacak

Yerli otomobil tüm havaalanlarında kullanılacak

"Türkiye'nin Otomobili" tüm Türkiye'de bulunan havaalanlarında follow me aracı olarak kullanılacak.

30.12.2019Otomobil
Havalimanlarında 2020 otopark ücretleri belli oldu

Havalimanlarında 2020 otopark ücretleri belli oldu

Havalimanlarının 2020 yılında uygulanacak olan yeni otopark ücret tarifeleri belirlendi. Yeni tarifeler Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından ihale edilen Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) Projeleri kapsamında Havalimanı-Terminal İşletmecileri tarafından işletilen tüm havalimanlarındaki otoparklarda uygulanacak. İstanbul Havalimanı’nda otomobiller için kapalı otoparkın bir saatlik fiyatı 23 TL olurken Gazipaşa Alanya ve Zonguldak Çaycuma Havalimanlarında ise 1 saatlik otopark ücreti 7 TL oldu.

11.12.2019Ekonomi
Türk hava sahası kara yolunu aratmadı

Türk hava sahası kara yolunu aratmadı

EUROCONTROL verilerine göre; 2019 Yılı Ekim ayı sonu itibarıyla Türk hava sahasını toplam 1 milyon 326 bin 911 sivil hava aracı kullandı.

19.11.2019Ekonomi
Ekim ayında 14 bin 37 yolcuya hizmet verildi

Ekim ayında 14 bin 37 yolcuya hizmet verildi

Amasya Merzifon Havalimanında ekim ayında 14 bin 37 yolcuya hizmet verildi.

12.11.2019Ekonomi
DHMİ müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları neler Sözlü sınav ne zaman

DHMİ müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları neler? Sözlü sınav ne zaman?

Devlet Hava Meydanları İşletmesinin (DHMİ) müfettiş yardımcısı alınacağını duyururdu. Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam etmek üzere toplam 7 kişi istihdam sağlayacak. Yazılı sınava dahil olacak olan adaylar, başarı ile geçmeleri halinde sözlü sınava katılacaklar. Peki, DHMİ müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları neler? Sınav ne zaman yapılacak?

10.10.2019Gündem
DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin’den yerli ve milli proje vurgusu

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin’den yerli ve milli proje vurgusu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, "Yerli ve milli projelerimiz üzerinde çalışmaya kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

25.09.2019Ekonomi
DHMİ Genel Müdürü Keskin: Havacılık sektörü Türkiyenin yüz akı

DHMİ Genel Müdürü Keskin: Havacılık sektörü Türkiye'nin yüz akı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Hüseyin Keskin, 2019 yılının ilk 8 ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini sosyal medya hesabından paylaşarak, "Havacılık 'öncü sektör' olarak Türkiye'nin yüz akı olmayı sürdürüyor" dedi.

9.09.2019Ekonomi
Hava yoluyla taşınan yolcu sayısı 140 milyonu geçti

Hava yoluyla taşınan yolcu sayısı 140 milyonu geçti

Türkiye'de hava yoluyla seyahat edenlerin sayısı, yılın 8 ayında 140 milyon 121 bin 303 oldu. Son 10 yılda toplam hava trafiğinin 3 kat artış gösterdiği Türkiye'de, dış hat trafiğinin yoğun olduğu turizm ağırlıklı havalimanlarından hizmet alan yolcu sayısı 40 milyonu aştı.

6.09.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gazipaşa pandemiyi yendi

Türkiye’nin en güzel havalimanlarından bir tanesi olan, çevresi tropikal meyvelerin yetiştiği ağaçlar ve seralarla sarılı Gazipaşa Havalimanı pandemi sertifikasını aldı. İnsanların uçaktan iner inmez kendisini cömert doğanın içinde bulduğu, tamamı TAV Havalimanı Holding tarafından işletilen alana sertifikanın alınması ile birlikte yolcu yağmaya başladı.

30.09.2020

Havayollarının 3 isteği

Tüm havayolları gerçekten panik içindeler. Bu salgın yüzünden neredeyse hiçbir şirket uçuş yapamıyor. Kısıtlı uçulan noktalar ise şirketleri ayakta tutmaktan çok uzak. Ne zaman her şirketin belirlediği tüm uçuş noktalarına uçacağı ise bilinmiyor.

22.04.2020

Yeşilköy ve Sancaktepe konusu

VİRÜS dolayısıyla İstanbul’a ne kadar ‘acil’, ne kadar ‘sağlıklı’ projeler yapıyoruz...

10.04.2020

Pegasus kazasından son tespitler

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 3 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı uçak kazasına ilişkin detaylar ortaya çıktı. Pegasus uçağının oluşan su yastığında kaymasıyla kontrolden çıktığı iddiaları kesinlik kazanmaya başladı. Kulenin Türkçe konuşması nedeniyle, ikinci pilot Endonezyalı Ferdinant Pandaag’ın yeterince yardımcı olamadığı da belirlendi.

20.02.2020