MENÜ

Çocuk Ölümleri

Çocuk Ölümleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çocuk Ölümleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çocuk Ölümleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 793 Çocuk Ölümleri haberi bulunmuştur.

Çocuk Ölümleri Haberleri

Çin bayrağının kırmızısı çocuk işçiler ABD bayrağının mavisi Irak nerede bilmeyenler

Çin bayrağının kırmızısı çocuk işçiler ABD bayrağının mavisi Irak nerede bilmeyenler

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Avrupa Reklamcılık Ödülleri "EPICA 2005" ödülleri 20 Ocak’ta İstanbul’da Ritz Carlton Oteli’nde dağıtıldı. Basın, TV ve İnteraktif olmak üzere üç ana dal ve bunların altında 32 kategoride verilen ödüller için 45 ülkeden 625 ajansın hazırladığı beş bin iş yarıştı. Toplam 34 ülkeden 64 esere ödül, 379 işe de finalist sertifikası verildi.

27.01.2006Kelebek
Dünya Bankasından övgü dolu rapor

Dünya Bankası'ndan övgü dolu rapor

Dünya Bankası, Türkiye ekonomisinin, geçtiğimiz iki senelik dönem içerisinde beklenenin de üzerinde bir performans sergilediğini bildirdi. Banka, 6.6 milyar ABD Dolara çıkardığı kredi tutarının Türkiye'nin artan kredibilitesi sayesinde olduğunu açıklandı.

27.12.2005Ekonomi
Derviş’in ilk raporu: Türkiye geriledi

Derviş’in ilk raporu: Türkiye geriledi

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş döneminde yayınlanan ilk BM İnsani Gelişme Raporu’nda Türkiye altı basamak birden indi. Başta uzun ve sağlıklı ve uzun yaşam, eğitim almak ve iyi yaşam standartlarına göre 177 ülkenin değerlendirildiği raporda, geçen yıl 88’inci sırada olan Türkiye 6 basamak gerileyerek 94’üncülüğe düştü. Raporda birinci ülke Norveç, sonuncu ülke Sierra Leone oldu.

7.09.2005Ekonomi
Dervişin ilk raporu

Derviş'in ilk raporu

Kemal Derviş'in başkanlığını yaptığı BM Kalkınma Programı raporunda, Türkiye'nin insani gelişme alanında zorluklarla karşı karşıya bulunduğu bildirildi.

7.09.2005Dünya
İnebolu’da şüpheli çocuk ölümleri

İnebolu’da şüpheli çocuk ölümleri

Kastamonu’nun İnebolu İlçesi’ne bağlı Toklukaya Köyü’nde Emine ve Engin Coduroğlu’nun 11 aylık çocukları Ergün, 5 Ağustos’ta aniden fenalaştı.

9.08.2005Gündem
Manisa Doğum ve Çocukevi’nde 2 bebek öldü, 14’ü tedavide

Manisa Doğum ve Çocukevi’nde 2 bebek öldü, 14’ü tedavide

Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi’nde enfeksiyon nedeniyle yeni doğan 2 bebek yaşamını yitirdi. Acil olarak toplanan Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi yetkilileri, hastanede enfeksiyon olma ihtimaline karşı yatan 14 bebeğin başka hastanelere gönderilmesi kararı aldı.

17.07.2005Gündem
Manisa Doğum ve Çocukevi’nde 2 bebek öldü, 14’ü tedavide

Manisa Doğum ve Çocukevi’nde 2 bebek öldü, 14’ü tedavide

Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi’nde enfeksiyon nedeniyle yeni doğan 2 bebek yaşamını yitirdi. Acil olarak toplanan Manisa Doğum ve Çocuk Bakımevi yetkilileri, hastanede enfeksiyon olma ihtimaline karşı yatan 14 bebeğin başka hastanelere gönderilmesi kararı aldı. Bir süre önce de Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yeni doğan çocuk ölümleri meydana gelmişti.

17.07.2005Gündem
1 milyon anneye bebek eğitimi

1 milyon anneye bebek eğitimi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Bilinçli Anne, Sağlıklı Bebek Projesi” kapsamında her yıl en az 1 milyon anneye, bebeklerin sağlıklı gelişimine yönelik eğitim verilmesini hedeflediklerini bildirdi.

10.02.2005Kelebek
Çocuklar kirlilikten korunacak

Çocuklar kirlilikten korunacak

Türkiye, Temmuz ayında Budapeşte’de yapılan "Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Çevre ve Sağlık Bakanları" konferansında imzaladığı anlaşma doğrultusunda kendi "Ulusal Çocuk Çevre Sağlığı Eylem Planı"nı hazırlıyor.

14.12.2004Gündem
Çocuk aşıları eksik yapılıyor

Çocuk aşıları eksik yapılıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türkiye’de aşılamada yaşanan sorunları gözler önüne serdi. Sağlık ocaklarında uygulanan aşıların tümünde eksikler bulunduğu, yeterince bağışıklanamayan çocukların hastalıklar ve sakatlıklarla karşı karşıya olduğu öne sürüldü.

8.06.2004Gündem
Bourguignon: Türkiye’de yoksulluk arttı

Bourguignon: Türkiye’de yoksulluk arttı

Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Françis Bourguignon, IMF’yle kredi destekli olmayan bir anlaşma durumunda Türkiye’ye desteklerinin süreceğini açıkladı. Bourguignon, ‘Türkiye’de mutlak yoksul sayısı arttı’ dedi.

8.05.2004Ekonomi
Çelik: Sağlık Bakanlığı sınavında skandal yok

Çelik: Sağlık Bakanlığı sınavında skandal yok

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı sınavında skandal olacak bir şeyin yaşanmadığını bildirdi.

2.01.2004Gündem
Çocuk ölümleri azalıyor

Çocuk ölümleri azalıyor

UNICEF tarafından hazırlanan raporda, 1990-2000 yılları arasında, 5 yaş altı çocuk ölümlerinin 63 ülkede üçte bir, 100'ün üzerinde ülkede de beşte bir oranında azaltıldığı, ancak, 5 yaşından küçük çocukların çoğunun, tedavisi görece ucuz olan 5 yaygın hastalığın biri ya da birkaçı nedeniyle ölmeye devam ettiği bildirildi.

27.11.2003Gündem
Başbakan Erdoğan Ulusa Sesleniş konuşmasını yaptı

Başbakan Erdoğan "Ulusa Sesleniş" konuşmasını yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ulusa Sesleniş" konuşmasında, 2004 yılından itibaren öğretmenlik mesleğini; "stajyer öğretmen", "öğretmen", "uzman öğretmen" ve "başöğretmen" şeklinde kademelendirerek öğretmenleri çok daha iyi bir konuma getirmek ve öğretmenlik mesleğinin toplumsal saygınlığını mümkün olduğu kadar yükseltmek istediklerini kaydetti.

11.09.2003Gündem
İyot eksikliği zeka geriliğine yol açıyor

İyot eksikliği zeka geriliğine yol açıyor

Türkiye'de çocukların yüzde 16'sında beslenme yetersizliğinden kaynaklanan iyot eksikliğine bağlı, zeka ve fiziksel gelişim geriliği görüldü belirtildi

İlk kurban 400 bin çocuk

İlk kurban 400 bin çocuk

BM Çocuk Fonu UNICEF'e göre, Irak'ta savaşın ilk kurbanı, ambargo yüzünden kötü beslenen 400 binden fazla çocuk olacak.

13.03.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Meleklerin durduğu yer...

BİR ilahiyatçı profesörün ‘Köpek olan eve melek girmez’ sözü hiç ummadığım ölçüde tartışılıyor.

Bu durumda bizim eve melekler giremiyordur.

12.11.2005

Ortadoğu’nun en şanslı kadınları

DOKTOR Rajaa Al-Khuzai ile Cumhuriyetçi temsilcilerin bile Bush Yönetimi’ne ‘Irak’tan ne zaman askerlerimizi çekeceğiz’ sorusunu yöneltmeye başladıkları bugünlerde tanıştım.

25.06.2005

Hürriyet’ten sosyal sorumluluk dersi

SEBEP işsizlik, sonuç yoksulluk.... Sebep anne eğitimsizliği, sonuç çocuk ölümleri...

21.05.2005

Hattı Üstüva’ya seyahat

KABUL töreni, Çankaya’da. Ankara’ya yeni atanan bir Afrika ülkesinin büyükelçisi Cumhurbaşkanı Sezer’e güven mektubunu sunuyor. Tören sonrasında büyükelçinin söylediği ilk söz şu:

‘Afrika’ya gelin!.. Afrika’yı sömürgecilere bırakmayın!..’

1.03.2005

Dünya Bankası (2)

DÜNYA Bankası kár etme amacında olan bir kuruluştur. Sermayesine göre makul bir kár edemezse, kredi değerliliğinin en yüksek noktada olmasını sağlayamaz.

11.02.2004