EKSTRA
MENÜ

Bayram Namazi

Bayram Namazi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bayram Namazi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.983 Bayram Namazi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bayram Namazi Haberleri

Malide Cumhurbaşkanına bıçaklı saldırı girişiminde bulunan şahıs öldü

Mali'de Cumhurbaşkanına bıçaklı saldırı girişiminde bulunan şahıs öldü

Mali'de 24 Mayıs'taki darbe sonrası başa geçerek sivil geçiş sürecinin cumhurbaşkanı olan Assimi Goita'ya bıçaklı saldırı girişiminde bulunan kişi gözaltında yaşamını yitirdi.

26.07.2021Dünya
Kurban ne zamana kadar kesilir Kurban kesimi vakti ne zaman biter ve başlar Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı

Kurban ne zamana kadar kesilir? Kurban kesimi vakti ne zaman biter ve başlar? Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı

Kurban kesimi vakti ne zaman başlar ve biter sorusu, Kurban Bayramı'nda kurban ibadetlerini idrak eden Müslümanların gündeminde yer almaya devam ediyor. İslam aleminin aylardır beklediği Kurban Bayramı 20 Temmuz Salı 2021 tarihinde başladı. Kurban kesimi bayram namazı kılındıktan sonra başlayıp, 4 gün süren mübarek Kurban Bayramı'nda devam edecek. Diyanet bilgisine göre kurban kesim vaktinin gündüz yapılması daha uygun görülüyor. Peki, kurban kesimi vakti ne zaman biter? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kurban kesim vakti hakkındaki açıklamaları.

22.07.2021Gündem
Ah o eski bayramlar

Ah o eski bayramlar

Çocukluklarındaki bayramlar nasıldı? Bayram sabahlarında neler yaşadılar? Ne kadar bayram harçlığı topladılar? Siyasiler anılarını Hürriyet’le paylaştı.

22.07.2021Gündem
Kurban ne zamana kadar kesilir Kurban kesimi vakti ne zaman biter ve başlar Diyanetten bilgiler

Kurban ne zamana kadar kesilir? Kurban kesimi vakti ne zaman biter ve başlar? Diyanet'ten bilgiler

Kurban kesimi vakti ne zaman başlar ve biter sorusu, Kurban Bayramı'nda kurban ibadetlerini idrak eden Müslümanların gündeminde yer almaya devam ediyor. İslam aleminin aylardır beklediği Kurban Bayramı 20 Temmuz Salı 2021 tarihinde başladı. Kurban kesimi bayram namazı kılındıktan sonra başlayıp, 4 gün süren mübarek Kurban Bayramı'nda devam edecek. Diyanet bilgisine göre kurban kesim vaktinin gündüz yapılması daha uygun görülüyor. Peki, kurban kesimi vakti ne zaman biter? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kurban kesim vakti hakkındaki açıklamaları.

21.07.2021Gündem
Taksim Camisi’nde ilk bayram

Taksim Camisi’nde ilk bayram

Tüm yurtta camiler bayram namazı kılmak isteyenlerle doldu. Bayram namazları, COVID-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri çerçevesinde kılındı. İlk bayram namazının kılındığı Taksim Camisi’ne de vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

21.07.2021Gündem
Kabil’de bayram sabahı roket saldırısı

Kabil’de bayram sabahı roket saldırısı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bayram namazı sırasında cumhurbaşkanlığı sarayı yakınlarına 3 roket mermisi isabet etti.

21.07.2021Dünya
Kanada Başbakanı Trudeau, camide Müslümanlarla bayramlaştı

Kanada Başbakanı Trudeau, camide Müslümanlarla bayramlaştı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kurban Bayramı münasebetiyle geldiği Hamilton’da Mountain Mosque’da Müslümanlarla bayramlaştı.

20.07.2021Dünya
Son dakika: Malide geçici devlet başkanına bıçaklama girişimi

Son dakika: Mali'de geçici devlet başkanına bıçaklama girişimi!

Son dakika haberine göre Mali'de geçici Devlet Başkanı Assimi Goita'ya bıçaklama girişimi yaşandı. Saldırganların iki kişi olduğu belirtiliyor.

20.07.2021Dünya
Mescid-i Aksada bayram namazı kılındı

Mescid-i Aksa'da bayram namazı kılındı

İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da on binlerce Müslüman bayram namazını eda etti.

20.07.2021Dünya
Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’da Kurban Bayramı coşkuyla kutlanıyor. Başta Almanya olmak üzere İngiltere, İsveç ve birçok ülkede Müslümanlar bayram namazı için camilere akın etti. Kuzey Bavyera’nın en büyük camisi DİTİB’e bağlı Eyüp Sultan Camisi’nde bayram namazı, hijyen kurallarına ve mesafeye dikkat edilerek eda edildi. Müslümanlar, içeri sığmazken, avlular, oto parklarda dolup taştı. Kılınan namaz ve okunan hutbe ardından vatandaşlarımız birbirleri ile bayramlaştı.

20.07.2021Avrupa
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTCde: Yeni bir dönem var... NATO, ABD ve Türkiye...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'de: Yeni bir dönem var... NATO, ABD ve Türkiye...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Lefkoşa Hala Sultan Camii'nde kıldı. Erdoğan bayram namazı sonrası gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. 'Şimdi yeni bir dönem var' diyerek Afganistan ile ilgili konuşan Erdoğan, "Şartlarımız sağlanabilirse Türkiye olarak Kabil Havaalanı'nın işletimini ele almayı düşünüyoruz." dedi. Azerbaycan'ın KKTC'yi tanıması yönünde gelen soruya "Bu konuda tereddüt edecek hiçbir şey yok." yanıtını veren Erdoğan, "Artık 'Kuzey-Güney' demek istemiyoruz, artık Kıbrıs Türkü diyoruz, olaya böyle bakıyoruz, bundan sonra da böyle devam ettireceğiz" diyerek sözlerini noktaladı...

20.07.2021Gündem
Bayram namazı saat kaçta Kurban Bayramı namazı saatleri Diyanet tarafından yayınlandı

Bayram namazı saat kaçta? Kurban Bayramı namazı saatleri Diyanet tarafından yayınlandı

Bayram namazı saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılmıştı. Kurban Bayramı namazı saati İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve diğer tüm illerde Diyanet tarafından yayımlandı. Birçok ilde bayram namazı, belirtilen saatte gerçekleşti. Bayram namazının henüz kılınmadığı yerlerde ise saat araştırmaları sürüyor. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya'da bayram namazı saat kaçta? İşte il il bayram namazı saatleri...

20.07.2021Gündem
Kurban Bayramı Hutbesi yayınlandı: 20 Temmuz Bayram Hutbesinin metni ve konusu

Kurban Bayramı Hutbesi yayınlandı: 20 Temmuz Bayram Hutbesi'nin metni ve konusu

Kurban Bayramı Hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Bayram namazı kılmaya gelen Müslümanlara okunacak olan Kurban Bayramı Hutbesi'nde bu nadide günleri fırsat bilerek dargınlıkları ve küskünlüklerin barışması vurgulandı. Kurban Bayramı önemi ve faziletlerinin anlatıldığı hutbede, "Yoksul, yetim ve kimsesizlerle paylaşalım. Yüce Rabbimizin şu tavsiyesine uymaya gayret gösterelim" ifadeleri kullanıldı. Hutbede teşrik tekbirlerinin öneminin de altı çizildi. İşte, 20 Temmuz Bayram Hutbesi'nin metni.

19.07.2021Gündem
Bayram namazı nasıl kılınır ve namaza nasıl niyet edilir Kurban Bayramı kılınışı ve Bayram namazı vakitleri

Bayram namazı nasıl kılınır ve namaza nasıl niyet edilir? Kurban Bayramı kılınışı ve Bayram namazı vakitleri

Bayram namazı nasıl kılınır, sorusu bayram öncesi gündeme geldi. Kurban Bayramı namazı cuma namazında olduğu gibi 2 rekat olarak kılınacak. Yılda iki kez kılındığı için kılınışı unutulan namazlardan olan bayram namazında niyet etmek önem arz edecek. Bayram namazı kılınış bilgileri de Müslümanlar için mübarek olan Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte hız kazandı. Diyanet İşleri Başkanlığı Kurban Bayramı namaz saatlerini paylaştı. Buna göre, Kurban Bayramı namazı Ankara'da 06.10, İstanbul'da 06.23, İzmir'de 06.36, Çanakkale'de 06.36, Iğdır'da 05.26'da kılınacak. Peki, Bayram namazı nasıl kılınır, bayram namazı kaç rekat? Bayram namazına nasıl niyet edilir? İşte, Kurban Bayramı namazı kılınışı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

19.07.2021Gündem
Ankara bayram namazı saati 2021: Tüm iller ve Ankarada bayram namazı saat kaçta

Ankara bayram namazı saati 2021: Tüm iller ve Ankara'da bayram namazı saat kaçta?

Ankara'da bayram namazı saat kaçta kılınacak sorusu, 2021 yılında Kurban ibadetleri yerine getirilmeden önce kılınacak olan namaz dolayısıyla şimdiden gündemde yer alıyor. Kent merkezi ve ilçelerde ikamet eden yüz binlerce kişinin camilere akın edeceği bayram namazı ile dini vecibeler yerine getirilecek. Peki, Diyanet'ten alınan bilgilere göre 2021 yılında Ankara'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, Ankara ve ilçelerinin kapsayan bayram namazı saatleri

19.07.2021Gündem
İzmir bayram namazı saati 2021 Tüm iller ve İzmirde bayram namazı saat kaçta kılınacak

İzmir bayram namazı saati 2021! Tüm iller ve İzmir'de bayram namazı saat kaçta kılınacak?

İzmir bayram namazı saati 2021, yüz binlerce kişi tarafından sorgulanan konular arasında yer aldı. İzmir bayram namazı saatleri ile dini vecibelerini yerine getirecekleri zamanı öğrenecek olan vatandaşlar, bu bilgileri Diyanet İşleri Bakanlığı'nın vermiş olduğu bilgileri kaynak alarak değerlendirecek. Peki, İzmir'de bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

19.07.2021Gündem
Bayram namazı saatleri açıklandı: Bursa bayram namazı saat kaçta İl il bayram namazı vakitleri

Bayram namazı saatleri açıklandı: Bursa bayram namazı saat kaçta? İl il bayram namazı vakitleri

Bayram namazı saatleri açıklandı. Kurban Bayramı’nın 1. Gününe kısa bir süre kala birçok ilde bayram namazı saatine yönelik araştırmalar başladı. Bayram namazını Bursa’da kılacak olan vatandaşlar da Diyanet’in yayınlandığı saat bilgisini inceliyor. Peki, Bursa bayram namazı saat kaçta? İl il bayram namazı vakitleri

19.07.2021Gündem
Antalya bayram namazı saati 2021: Antalyada bayram namazı saat kaçta kılınacak Diyanet bilgisi

Antalya bayram namazı saati 2021: Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bilgisi

Antalya bayram namazı saati 2021, sabahın ilk saatlerinde ibadetini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İl ve ilçe merkezlerinde binlerce camide kılınacak olan bayram namazı, saatleri ile araştırılmaya devam ediyor. Peki, Antalya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

19.07.2021Gündem
Konya bayram namazı saati 2021 Konya bayram namazı saat kaçta kılınacak

Konya bayram namazı saati 2021! Konya bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Bayram namazı saati Konya ve diğer illerde, ilk gün ibadetini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Konya il ve ilçe merkezlerinde binlerce camide kılınacak olan bayram namazı, saatleri ile araştırılmaya devam ediyor. Peki, Konya'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

19.07.2021Gündem
Adanada bayram namazı saat kaçta kılınacak Adana Bayram namazı vakti

Adana'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Adana Bayram namazı vakti

Kurban Bayramı’nın ilk gününe kısa bir süre kala birçok ilde bayram namazı saatine yönelik araştırmalar başladı. Bayram namazını Adana'da kılacak olan vatandaşlar da Diyanet’in yayınlandığı saat bilgisini inceliyor. Bayram namazı saatleri illere göre farklılık gösteriyor. Peki, Adana bayram namazı saat kaçta? İşte il il bayram namazı saatleri…

19.07.2021Gündem
İstanbulda bayram namazı saat kaçta İl il bayram namazı vakitleri paylaşıldı

İstanbul'da bayram namazı saat kaçta? İl il bayram namazı vakitleri paylaşıldı

Bayram namazı saatleri Kurban Bayramı'nın 1. gününe kısa bir süre kala gündeme gelmişti. Diyanet İşleri Başkanlığı bayram namazı vakitlerini resmi adresi üzerinden paylaştı. Özellikle Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’da bulunan vatandaşlar, bayram namazı saatini günler öncesinden araştırmaya başladı. Peki, İstanbul'da bayram namazı saat kaçta? işte il il bayram namazı vakitleri...

19.07.2021Gündem
Kurban Bayramı namazı farz mı, vacip mi Bayram namazı sünnet mi Diyanetten açıklama

Kurban Bayramı namazı farz mı, vacip mi? Bayram namazı sünnet mi? Diyanet'ten açıklama

Bayram namazı vacip mi, farz mı soruları Kurban Bayramı'na kısa süre kala milyonlarca vatandaşın gündemine geldi. Cuma namazı gibi kısa bir namaz olan Kurban Bayramı namazı iki rekat olarak kılınıyor. Diyanet kaynaklarına göre, Hz. Peygamber (s.a.s.) ve ashabının (r.a.) tatbikatına göre kendine özgü ilave tekbirleriyle birlikte ikişer rekât olan bayram namazları daima geniş alanlarda ve cemaatle kılınmış, ardından da bayram hutbesi irad edilmiş ve bu hususta bir icma oluşturdu. Peki, bayram namazı sünnet mi? İşte, bayram namazı ile ilgili Diyanet'ten yapılan açıklamalar.

19.07.2021Gündem
Bayram namazı nasıl kılınır ve kaç rekat İşte Diyanet bilgisi ile Kurban Bayramı namazı kılınışı

Bayram namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? İşte Diyanet bilgisi ile Kurban Bayramı namazı kılınışı

Bayram namazı kılınışı Kurban Bayramı’na az bir zaman kala namaz ibadetlerini idrak etmeye hazırlanan Müslümanların gündemine geldi. Yalnızca niyet ederken farklılıkları bulunan bayram namazı, cemaatle kılınan namazlar arasında yer alıyor. Bayramın birinci günü sabah namazının ardından güneş doğduktan sonra kılınan bayram namazı, yılda iki defa kılındığı için kılınışı unutulabiliyor. Dini kaynaklara göre, bayram namazında niyet edilirken hangi bayram namazı kılınacaksa o zikrediliyor. Peki, bayram namazı nasıl kılınır ve kaç rekat? İşte, Kurban Bayramı namazının kılınışı ile ilgili ayrıntılar.

18.07.2021Gündem
Kurban ne zaman kesilir Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve ne zaman biter

Kurban ne zaman kesilir? Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve ne zaman biter?

Kurban Bayramı’na sayılı zaman kala vacip olan kurban kesme ibadetini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar, doğru şekilde kurban kesebilmek için araştırmalara başladı. Bazı şartlar dahilinde yerine getirilmesi gereken bu ibadet için en çok merak edilenlerden biri de kurban ne zaman kesilir sorusu. Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gr altın veya değerinde para ya da eşyaya sahip olan kimselerin kurban kesmesi gerekir. Ayrıca kurban mükellefiyeti için aranan nisabın üzerinden, zekâtın aksine bir yıl geçmesi şart değildir. Peki kurban ne zaman kesilir? İşte Diyanet’e göre kurban kesim vakti ile ilgili bilgiler…

17.07.2021Gündem
Kurban kaçıncı güne kadar kesilmeli Diyanet yanıtladı

Kurban kaçıncı güne kadar kesilmeli? Diyanet yanıtladı

Dört gün süren Kurban Bayramı bu yıl 20 Temmuz 2021'de başlayacak. Kurban kesiminde dikkat edilecek bazı hususlar bulunuyor. Kurban ibadetini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek isteyenler, " Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter?" sorusuna yanıt arıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda kurban kesimi zamanı ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler yer alıyor.

16.07.2021Gündem
Bayram namazı saat kaçta İstanbul, Ankara, İzmir 2021 bayram namazı vakitleri (Diyanet bilgisi)

Bayram namazı saat kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir 2021 bayram namazı vakitleri (Diyanet bilgisi)

Bayram namazı saatleri bayram öncesi belli oldu. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı'na çok az bir süre kala bayram namazına gidecek vatandaşlar kentlerinde bayram namaz vakitlerini merak ediyorlar. Diyanet İşleri tarafından il il bayram namazı saatleri açıklandı. Bayram namazı tüm illerde farklı saatlerde kılınacak. Peki 2021 yılında bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya ve tüm illerimizde 20 Temmuz bayram namaz vakitleri.

16.07.2021Gündem
Bayram namazı saati 2021: İstanbulda bayram namazı saat kaçta Kurban Bayramı namaz saatleri Diyanet tarafından paylaşıldı

Bayram namazı saati 2021: İstanbul'da bayram namazı saat kaçta? Kurban Bayramı namaz saatleri Diyanet tarafından paylaşıldı

Bayram namazı saati belli oldu. Kurban Bayramı sabahı camilerde 81 ilde Müslümanlar bayram namazını yaşadıkları ilin saat bilgisine göre kılacaklar. Bayram namazı bayramın birinci günü sabah namazının ardından güneş doğduktan sonra kılınıyor. Bayram namazını cemaatle birlikte kılmak istemeyen İstanbullular da namaz saati için araştırmalara şimdiden başladı. Diyanet bilgisine göre 20 Temmuz bayram namazı saati her ilde farklı gerçekleşecek. Peki, İstanbul'da bayram namazı saat kaçta? İşte Kurban Bayramı namazı saatleri…

15.07.2021Gündem
Kurban keserken hangi dua okunur, nasıl niyet edilir Kurban kesme duası Türkçe ve Arapça okunuşu

Kurban keserken hangi dua okunur, nasıl niyet edilir? Kurban kesme duası Türkçe ve Arapça okunuşu

Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, kurban keserken hangi dua okunur merak ediyorlar. Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanda yapılacaklarla ilgili aramalar hız kazanmaya başladı. Kurban keserken okunması gereken dua da bunlardan biri. Peki, kurban keserken hangi dua okunmalı? İşte, Kurban duası Arapça ve Türkçe okunuşu.

14.07.2021Gündem
Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter

Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban kesimi ile ilgili detaylar araştırılıyor. Diyanet İşleri tarafından merak edilen soruların yanıtlandığı bölümde en çok merak edilen sorulardan biri de ' Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter?' sorusunun yanıtı oldu.. İşte detaylar...

8.07.2021Gündem
Seferi Namazı Nedir, Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir Seferiyken (Yolcu) Sabah, Öğle, İkindi, Akşam Ve Yatsı Namazı Kılınışı

Seferi Namazı Nedir, Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir? Seferiyken (Yolcu) Sabah, Öğle, İkindi, Akşam Ve Yatsı Namazı Kılınışı

Müslümanların günün belirli vakitlerinde beş vakit namaz kılması gerekmektedir. Sefer kelimesi bir mesafeye gitmek olarak bilinmektedir. Seferi namazı nedir, nasıl kılınır ve niyet edilir? Seferiyken (yolcu) sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazı kılınışı nasıl olmalıdır? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namaz Kılmanın Mekruh Olduğu Vakitler Nelerdir Namaz Hangi Vakitlerde Kılınmaz

Namaz Kılmanın Mekruh Olduğu Vakitler Nelerdir? Namaz Hangi Vakitlerde Kılınmaz?

Namaz ibadeti Müslüman dünyası için en önemli ibadettir. Namaz, kulun Allah'a teslimiyetinin tezahürüdür. İslam dünyasında Rabbine şükür ve minnetin ifadesi olan namazın terk edilmemesi esastır. Allah; Kuran'da bu ibadeti kadın erkek her insana emretmiştir. Hz. Muhammed ise ömrünün sonuna kadar farz namazlarının yanında her gece nafile namazlar kılmıştır. Namazı öğrenmek, bilmek ve güzelce yerine getirmek her Müslümanın vazifesidir. İşte ilgiyle okuyacağınız namaz kılmanın mekruh olduğu vakitler, ne zaman namaz kılınmaz ve bu konu hakkında detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Namaz Çeşitleri Nelerdir Ve Anlamları Nedir Namazın Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve Kılınışları

Namaz Çeşitleri Nelerdir Ve Anlamları Nedir? Namazın Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve Kılınışları

İslam'da her Müslüman'a farz olan ibadetlerden birisi de namazdır. Namaz, kadın erkek her Müslüman için eda edilmesi zorunlu bir ibadettir. Hem Kuran'ı Kerim'de hem de peygamberin çok sayıdaki sahih hadislerinde namaz üzerinde durulmaktadır. Namaz, kulun Allah'a en yakın olduğu andır. Namaz, Müslüman'ın Rabbine yakarışı ve teslimiyetinin yansımasıdır. Namaz denildiğinde akla gelen günde 5 vakit farz olan namaz olmakla birlikte hüküm açısından farklı namazlar bulunmaktadır. İşte, namaz çeşitleri, namaz çeşitlerinin anlamları, namazların isimleri, rekatları, kılınışları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Maganda kurşunuyla dehşeti yaşadılar

Maganda kurşunuyla dehşeti yaşadılar

Samsun'da bayram sabahı magandaların açtığı ateşte Esad Şengül’ün evinin yatak odası camından giren kurşun, iki noktadan sekerek gardıroba isabet etti. Büyük korku yaşadıklarını belirten Şengül, “Allah'tan çocuklar uyuyordu, silah seslerini ve cam patlamasını duymadılar" dedi.

15.05.2021Haber
Bayram sabahı maganda kurşunuyla dehşeti yaşadılar

Bayram sabahı maganda kurşunuyla dehşeti yaşadılar!

Samsun'da bayram sabahı magandaların açtığı ateşte Esad Şengül’ün evinin yatak odası camından giren kurşun, iki noktadan sekerek gardıroba isabet etti. Büyük korku yaşadıklarını belirten Şengül, “Allah'tan çocuklar uyuyordu, silah seslerini ve cam patlamasını duymadılar" dedi.

15.05.2021Gündem
Filistinde buruk bayram

Filistin'de buruk bayram

Filistin, bayramı İsrail’in saldırılarının gölgesinde geçiriyor. Pazartesiden beri 27’si çocuk 103 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail’in operasyonları Gazze’ye yönelirken tansiyonun düştüğü Kudüs’te yüz binden fazla Müslüman, bayram namazı için Mescid-i Aksa’da buluştu.

14.05.2021Dünya
Ayasofya’da 87 yıl sonra  ilk bayram namazı

Ayasofya’da 87 yıl sonra ilk bayram namazı

Temmuz ayında yeniden ibadete açılan Ayasofya Camisi’nde 87 yıl sonra dün ilk bayram namazı kılındı.

14.05.2021Gündem
Bayram kutlayan maganda kendisini ve arkadaşını yaraladı

Bayram kutlayan maganda kendisini ve arkadaşını yaraladı

SAMSUN'da bayram namazı sonrası çıktığı binanın çatısından havaya ateş eden H.E.S., (20) kazara önce kendisini, ardından arkadaşı B.Y.'yi (16) yaraladı.

13.05.2021Haber
Bayram kutlayan maganda kendisini ve arkadaşını yaraladı

Bayram kutlayan maganda kendisini ve arkadaşını yaraladı

SAMSUN'da bayram namazı sonrası çıktığı binanın çatısından havaya ateş eden H.E.S., (20) kazara önce kendisini, ardından arkadaşı B.Y.'yi (16) yaraladı.

13.05.2021Gündem
Samsunda dehşete düşüren cinayet Maganda gibi davrandı, husumetlisini öldürdü

Samsun'da dehşete düşüren cinayet! Maganda gibi davrandı, husumetlisini öldürdü

Samsun'da akıllara durgunluk veren bir cinayet işlendi. Bayram namazı sonrası bir grup magandanın tabanca ile havaya ateş ettiği sırada gruptaki İ.T., muhtarlık seçimlerinde aralarında husumet bulunan Fatih Akkuş’a (35) tabancayla ateş etti. Akkuş, olay yerinde hayatını kaybederken, kaçan saldırgan yakalanarak gözaltına alındı.

13.05.2021Gündem
Duygulandıran olay... Şehit Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekirin vasiyeti yerine getirildi

Duygulandıran olay... Şehit Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekir'in vasiyeti yerine getirildi

Suriye'nin İdlib kentinde, geçen yıl rejim unsurlarının hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Recep Bekir (24), şehit olması halinde devletin kendisi ve ailesi için vereceği tüm parayı memleketi Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde vatandaşların da desteğiyle yapımına başlanan camiye bağışlanmasını vasiyet etti. Bekir, şehit olduktan sonra bağışıyla birlikte büyük bölümü tamamlanan ve adının verildiği cami bayram namazı ile ibadete başladı.

13.05.2021Gündem
Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’da bayram coşkusu

Avrupa’nın birçok ülkesinde camilere akın eden Müslümanlar bayram namazını koronavirüs önemleri çerçevesinde maske ve mesafe kurallarına uyarak kıldı. Verilen vaazlarda İsrail’in, Filistin’e saldırısı kınandı.

13.05.2021Avrupa
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkeşin mezarını ziyaret etti

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkeş'in mezarını ziyaret etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayramın ilk günü partisinin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in anıt mezarını ziyaret etti.

13.05.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Bayramı Namazını kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan Bayramı Namazını kıldırdı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 87 yıl sonra ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı. Bayram namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Erbaş, gelenek üzerine minbere kılıçla çıktı. Bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid -19) tedbirleri kapsamında caminin içi ve çevresinde vatandaşların katılımıyla eda edildi.

13.05.2021Haber
İsrail’i protesto için İstanbul’da araçlarını yaktılar

İsrail’i protesto için İstanbul’da araçlarını yaktılar

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 69'a yükseldi. İstanbul'da ise Filistin'e yönelik saldırıları protesto eden bir çift, Levent'teki İsrail Başkonsolosluğu önüne gelerek araçlarını ateşe verdi. Yangın kısa sürüde söndürülürken otomobili yakan çift ise gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

13.05.2021Gündem
Ayasofya-i Kebir Camiinde 87 yıl sonra ilk bayram namazı Ali Erbaş minbere kılıçla çıktı

Ayasofya-i Kebir Camii'nde 87 yıl sonra ilk bayram namazı! Ali Erbaş minbere kılıçla çıktı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 87 yıl sonra ilk Ramazan Bayramı namazı kılındı. Bayram namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Erbaş, gelenek üzerine minbere kılıçla çıktı. Bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid -19) tedbirleri kapsamında caminin içi ve çevresinde vatandaşların katılımıyla eda edildi.

13.05.2021Gündem
Yüz binden fazla Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksada kıldı

Yüz binden fazla Müslüman bayram namazını Mescid-i Aksa'da kıldı

Yüz binden fazla Müslüman Ramazan Bayramı namazını, İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'da eda etti.

13.05.2021Haber
Bayram namazını kaçıranlar hangi namazı kılmalı Bayram namazının kazası olur mu Diyanet bilgileri

Bayram namazını kaçıranlar hangi namazı kılmalı? Bayram namazının kazası olur mu? Diyanet bilgileri

Tam kapanma uygulamasında Ramazan Bayram namazı, yoğun önlemler altında İstanbul’da kılındı. Bayram namazına çeşitli sebeplerle gidemeyen vatandaşlar, ne yapmaları gerektiği sorusuna Diyanet'ten yanıt arıyor. Peki, bayram namazını kaçıranlar hangi namazı kılmalı? Bayram namazının kazası olur mu? Diyanet bilgileri

13.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bayramdan bayrama

Bir milleti, diğer milletlerden ayıran en önemli unsur ‘kültürü’dür ve kültürün de temel öğesi ‘gelenekleri’dir. Türk Toplumunun gastronomi geleneklerinin de yeni nesillere aktarılması, hayatınızda onlara yer vermenizle ilişkilidir.

16.05.2021