EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Balık Nasıl Pişirilir

Balık Nasıl Pişirilir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Balık Nasıl Pişirilir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79 Balık Nasıl Pişirilir haberi bulunmuştur.

Balık Nasıl Pişirilir Haberleri

Kaçamağın arkasından vicdan çorbası

Kaçamağın arkasından vicdan çorbası

İşi insanları zayıflatmak olan Dilara Koçak bir ‘yemek yasakçısı’ değil. Bilakis hemen her şeyden yemeyi, çeşitli beslenmeyi öneriyor. Mönüsünde en ağır yemeklerin bile yeri var. Tabii kendine has bir telafi yöntemiyle: Vicdan çorbası.

4.12.2010Kelebek
Sandalda yazılan kitap

Sandalda yazılan kitap

Artür Büyüktaşçıyan ekonomi okudu. Bir şirkette yönetici olarak çalışırken hobisi fotoğrafçılığa yöneldi. Artık uzman bir reklâm fotoğrafçısı. 15 yıldır moda, stil, endüstri, belgesel ve yemek fotoğrafı konusunda çalışıyor. Sanat tarihi, yemek ve hobi kitapları basan bir kitabevinin editörlüğünü de yürütüyor. Aynı zamanda da iyi bir balıkçı. Büyüktaşçıyan bütün bu özelliklerini birleştirince ortaya ‘Balıktan Hikâyeler’ kitabı çıktı. Bu kitapta balığa dair her şey var.

17.11.2010Kelebek
Yemek ve seks için insanların yapmayacakları şey yok

Yemek ve seks için insanların yapmayacakları şey yok

Saraylı anneannesinin yemekleriyle büyüyen oyuncu Serra Yılmaz gerçek bir mutfak tutkunu. Geleneksel olarak alıştığımız tatlar konusunda bir yenilik yapmaya karar verirse mutlaka yemeğin adını da değiştirdiğini söyleyen Yılmaz mutfakta her türlü fanteziye açık olduğunu, yeni yemek denemelerini sevdiğini söylüyor

13.11.2010Kelebek
Yemek yapmak banka yönetmeye benzer

Yemek yapmak banka yönetmeye benzer

Tayfun Bayazıt sık sık seyahate çıktığı için değişik yerlerde değişik yemekler tatma imkanı da bulabiliyor. Yemeği hobi olarak gören iş adamı “İnsan normal işinde ne kadar yoğun olsa da, ne kadar vakitsiz kalsa da, ne kadar yorulsa da, zevk aldığı şeylere de olsa vakit ayırması lazım. Gezilere gittiğimizde yeni restoranlar, yeni lezzetler keşfetmek o geziyi daha da keyifli hale getiriyor” diyor ve yemek yapmayı banka yönetmekle kıyaslıyor

19.06.2010Kelebek

Buzullarda eski haritalar artık işe yaramıyor

Küresel ısınmanın etkisini en ağır hisseden bölgelerin başında Grönland geliyor. Dev buzullar sürekli, hızla ve önlenemez biçimde eriyor. Bu durumun vahametini, helikopterimizin kadın pilotu Laila, şu sözlerle anlatıyor: Küresel ısınmanın etkilerini artık biz de görüyoruz. Eskiden kullandığımız haritalarla şimdi kullandığımız haritalar arasında çok fark var. Yukarıdan ısınmanın etkilerini çok daha net görebiliyoruz.”

21.09.2009Dünya
En sağlıklı pişirme yöntemi hangisi

En sağlıklı pişirme yöntemi hangisi?

Sağlığımıza dikkat ederken ne yediğimiz gibi, yediklerimizi nasıl pişirdiğimizin de büyük önemi var...

Yılın son uzun tatili başlıyor

Yılın son uzun tatili başlıyor

Kış aylarının uzun, gri günlerinin ağırlığı üzerinize çökmeden sevdiklerinizle birlikte kendinize son bir kez daha zaman ayırmaya hazır mısınız? Standart tatil rotalarının dışında seçebileceğiniz pek çok alternatif var. Ekonomik kriz sonrasında Amerikalı tatilcilerin iptalleriyle ucuzlayan kruvaziyer turlarıyla okyanuslarda gezebilir, Slovenya Alpleri’nin hesaplı kayak tesislerinde karlarla kucaklaşabilirsiniz.

23.11.2008Seyahat
Balık beyaz Türk’ün gıdası mıdır

Balık beyaz Türk’ün gıdası mıdır?

Avrupa’nın altıncı büyük deniz avcısı ve yedinci büyük çiftlik balığı üreticisi Türkiye, kişi başına tüketimde son sıralarda. Bir İzlandalı yılda ortalama 90, İspanyol 44 kilo balık yerken Türk’ün istatiksel rekoru 9.7 kilo. 1 Eylül’de avlanma yasağı bitiyor, uzmanlara göre bu yıl palamut bolluğu yaşanacak.

27.08.2005Kelebek
Ege Üniversitesi’nde obez okulu

Ege Üniversitesi’nde obez okulu

İzmir’de 4 yıl önce açılan obez okulu her yıl 150 kişiyi mezun ediyor. Okula yazılabilmek için torpil yaptırmaya kalkan şişmanlar bile var.

23.10.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Umarım sefalar getirirsin 2011

Gazetelerin neredeyse piyango biletlerini kontrol etmek için açıldığı böyle bir günde ne yazılır ki? İki seçenek var galiba önümde. Ya gidenin muhasebesi yapılacak ya da gelenden ne beklendiği yazılacak. Bir diğer şık da oturup 1 Ocak’a uygun bir şeyler karalamak

31.12.2010

Serin çorbalar

Ramazan başladı; gazetelerde, dergilerde, televizyonlarda, panolarda, hatta otobüs arkalarında bile yemek reklamları var.

13.08.2010

Kampanyalar işe yarıyor mu

Geçenlerde bizim yeğenler pizza yemek istemişler.

18.05.2010

Sardalyalı pilav ve enginar

Kısa bedenine uzun ve bol gelen ceketinin kollarını, dirseklerine kadar sıvamıştı. Yer yer fırın yanıklarıyla dolu kollarını göstermekten gurur duyar gibiydi.

7.05.2010

‘Hoşt’ değil ‘Çü be’

KEŞAN’dayken, Uzunköprü’de oturan yazar Çetin İmer, bizim Cüneyt Ülsever’e anlatıyordu:

8.08.2009

Uzun yaşam diyetleri

Lezzetli ve sağlıklı bir beslenmeyi ptatiğe geçirmek kolay olmuyor.

4.06.2008

Lezzetin sırları

İlias Mamalakis’i tanımayan yoktur bu diyarda. Yunan televizyonlarında yemek programlarının 1 numarasıdır. Diyar diyar dolaşır, lezzetleri keşfeder.

9.05.2008

İyi çorba yapmanın incelikleri-2

Geçen haftaki yazımda iyi çorba yapmanın teknik inceliklerini anlatacağımı söylemiş ve çorbaların temeli olan ’stokları’ el almıştım.

15.12.2007

Balığın çorbası da kendisi kadar güzeldir

Ama nedense bizler bu gerçeği fark etmeme eğilimindeyizdir. Hatta, "balık çorbasının bizim mutfağımızda pek yeri yoktur" desek, bu bence abartı bile olmaz.

29.04.2006

Yemek isimleri ne söyler?

Uzun yıllar önce gittiğim restoranlarda ve özellikle de yurtdışında bazı yemek isimlerinin sık sık karşıma çıktığını fark eder ama anlamlarını bir türlü çözemezdim.

16.04.2005

Bayramları da yılbaşını da rafa kaldırdım, onlar da rahat, ben de

Çocukken de sevmezdim. Şimdi daha da beter. Bayram denmeye görsün içim sıkıntı yumağı.

19.11.2004

Bir mekan FISHMEKAN

Emin Mahir üç günlüğüne İstanbul'a gelmiş. Buluşup yemek yiyeceğiz de nereye gideceğiz? Ne zaman? Üç gün bu; Can burada, Canan burada, arkadaşlar sırada.

6.06.2003