EKSTRA
MENÜ

Aspendos Antik Tiyatrosu

Aspendos Antik Tiyatrosu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aspendos Antik Tiyatrosu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 389 Aspendos Antik Tiyatrosu haberi bulunmuştur.

Aspendos Antik Tiyatrosu Haberleri

Jason Statham’ın Antalya paylaşımına beğeni yağdı

Jason Statham’ın Antalya paylaşımına beğeni yağdı

FIVE Eyes’ adlı filmin çekimleri için yaklaşık iki ay Antalya’da kalan ünlü yıldız Jason Statham, sosyal medya hesabından 2 bin yıllık Aspendos Antik Tiyatrosu’nda çektirdiği fotoğraflarını paylaştı. Hollywood yıldızı Statham’ın fotoğrafları 1.3 milyondan fazla beğeni aldı.

19.03.2021Magazin
Turizmin başkenti Antalyanın alternatif turizm rotaları

'Turizmin başkenti' Antalya'nın alternatif turizm rotaları

Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Antalya, sadece denizi, kumu, güneşi ve lüks otelleriyle değil, sınırları zorlayan macera, kültür-sanat ve eğlence imkanlarıyla da ziyaretçilerine keyifli tatil imkanı sunuyor.

3.09.2020Seyahat
27. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 5 Eylülde başlıyor

27. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 5 Eylül'de başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce 5-12 Eylül tarihlerinde, Antalya'daki Aspendos Antik Tiyatrosu'nda düzenlenecek festivalde üç konser verilecek.

1.09.2020Keyif
50 büyükelçinin ‘turizm turu’, Aspendos’ta alkışlı final

50 büyükelçinin ‘turizm turu’, Aspendos’ta alkışlı final

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın turizmde koronavirüs önlemlerini göstermek için Antalya’da ağırladığı 50 büyükelçi son gece Aspendos Antik Tiyatrosu’ndaydı. Bakan Ersoy, büyükelçilerin önlemleri çok iyi bulduklarını söylerken “Avrupalılar Türkiye’de tatili çok özlediler. 1 hafta-10 gün içinde çok olumlu gelişmeler olacağını düşünüyorum” dedi.

22.06.2020Gündem
Türkiyenin güvenli tatil hizmeti dünyaya tanıtılacak

Türkiye'nin güvenli tatil hizmeti dünyaya tanıtılacak

Türkiye'de sunulan turizm hizmeti, "Yeniden Keşfet" tanıtım etkinliğiyle dünyaya gösterilecek.

17.06.2020Keyif
Antalya’nın nefes kesen doğal güzellikleri, dünyanın dört bir tarafından gelen bisikletçilere eşlik edecek

Antalya’nın nefes kesen doğal güzellikleri, dünyanın dört bir tarafından gelen bisikletçilere eşlik edecek

Tour of Antalya powered by AKRA 2020 Uluslararası Bisiklet Yarışı 20-23 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. Perge’den Termessos’a antik kentleri, Kurşunlu’dan Manavgat’a şelaleleri, turkuaz rengi ile Akdeniz’e eşlik eden Adrasan’dan Olimpos’a muhteşem kumsalları, maviyle yeşilin buluştuğu eşsiz yolları; ormanları, kanyonları, akarsuları, gölleri ve saklı cennetleri ile kralların “Yeryüzündeki Cennet” olarak tanımladığı Antalya’nın nefes kesen doğal güzellikleri; Tour of Antalya uluslararası bisiklet yarışı ile dünyaya tanıtılacak. Birbirinden eşsiz parkurları ile dört günde dört etapta toplamda 552,9 kilometrelik yarışta bisikletçiler Antalya’nın doğal güzellikleri ile birlikte yol kat ederken yarışın takipçileri de yarış heyecanını doğa ile iç içe hissedecekler…

11.02.2020Seyahat
Bakan Ersoy: 52 milyon turist hedefimizi yakalayacağız

Bakan Ersoy: 52 milyon turist hedefimizi yakalayacağız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Bu yıl 52 milyon turist hedefimiz vardı, bu hedefi yakalayacağız. Bizim 2020, 2021, 2022 ve 2023'e kadar yoğun büyüme hedefimiz var. Hem kişi sayılarında hem de gelirlerde büyüme hedefimiz var" açıklamasında bulundu.

21.09.2019Ekonomi
‘Aida’ Aspendos’ta

‘Aida’ Aspendos’ta

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali kapsamında tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu'nda ‘Aida’ operası sahnelenecek.

12.09.2019Kitap Sanat
26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyor

26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyor

Türkiye'nin ilk opera ve bale festivali 'Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali' Aspendos antik tiyatrosunda başlıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen festival 1-18 Eylül 2019 tarihleri arasında, Aspendos ve Antalya EXPO’da izleyicilerin beğenisine sunulacak.

20.08.2019Kitap Sanat
Aspendosta festival günleri

Aspendos'ta festival günleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğünce düzenlenen 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 1 Eylül'de başlayacak.

19.08.2019Keyif
Aspendos’ta opera ve bale şöleni

Aspendos’ta opera ve bale şöleni

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 1 Eylül’de başlıyor.

19.08.2019Kitap Sanat
Antalyaya gelen turistten ayak bastı parası alınmalı

"Antalya'ya gelen turistten 'ayak bastı parası' alınmalı"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya gibi 14-15 milyon turist ağırlayan bir şehrin belediye gelirlerinin hizmet edebilme noktasında yetersiz kaldığını belirterek, turistlerden 'ayak bastı parası' alınması gerektiğini söyledi. Böcek, bunun için bakanlığın yasa çıkarması gerektiğine değindi.

2.07.2019Seyahat
Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyor

Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyor

Türkiye'nin tek opera ve bale festivali olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 4 Eylül'de Giacomo Puccini'nin eseri Turandot'un operasıyla başlayacak

15.08.2018Kitap Sanat
Önce kongre sonra düğün

Önce kongre sonra düğün

Türkiye yabancı düğünlerinden 45 milyon dolar kazandı. Bu geliri arttırmak için 72 ülkeden 454 acenteyi 28 Mayıs-1 Haziran’da Antalya’da ağırlamak için harekete geçtiklerini kaydeden International Mice&Wedding Genel Müdürü Necip Fuat Ersoy, “Türkiye Hint düğünlerine kilitlenmiş durumda ama Lübnan, Nijerya ve Avrupa ülkeleri de yurtdışında düğün yapan büyük pazarlar arasında” dedi.

27.04.2018Ekonomi
Hedef, Hint düğün turizminden daha fazla pay almak

Hedef, Hint düğün turizminden daha fazla pay almak

Antalya'da, 70 ülkeden 450 acente yöneticisinin katılımıyla düzenlenecek International MICE &Wedding Forum (IMWF) ile Türkiye'nin Hint düğün turizminden daha fazla pay alması hedefleniyor.

10.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bodrum Bale Festivali’nin yeri antik tiyatro olmalı

BUGÜN biraz havamız değişsin, farklı bir konudan söz edelim.

11.08.2020

TRT’de Opera’nın “Devre Arası”

Efendim, “Necip Türk Medyası”, şöyle görmüş geceyive şöyle vermiş haberi (Kaynak: TRT Haber):

16.09.2019

Stratejik ortaklık tuzak mıdır?

“BÜYÜK Taarruz ile 30 Ağustos’ta zafere ulaşılmıştır.

28.08.2018

Erol Evgin’e haksızlık bu...

Pantene Altın Kelebek’te ilk başta açıkladığımız oylama prosedürü neyse yola aynen öyle devam ediyoruz...

23.11.2017